Detroit Metropolitan Wayne County, Detroit (DTW / KDTW)

Planespotter’s tidtabell

17:00 19.03.2019

+9°C   Vindar: 6 m/s @ 240°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 1680 m   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 3 - 25 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3888 New York (LGA) 17:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2619 Fort Lauderdale (FLL) 17:01 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 118 Orlando (MCO) 17:10 planerad
Airbus A321 Korean Air KE 3366 Fort Lauderdale (FLL) 17:10 planerad
Airbus A320 Jet Airways (India) 9W 8376 Boston (BOS) 17:13 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 915 Fort Myers (RSW) 17:15 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3418 Newark (EWR) 17:19 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 712 Cancún (CUN) 17:21 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4406 Philadelphia (PHL) 17:28 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 286 Cancún (CUN) 17:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1237 Boston (BOS) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 3 - 13 min.
Boeing 737 Aeromexico AM 431 Mexico City (MEX) 17:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5023 Charlotte (CLT) 17:03 planerad
Airbus A340-600 United Airlines UA 9197 Frankfurt am Main 17:15 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3520 Kalamazoo 17:16 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3888 New York (LGA) 17:29 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1467 Jacksonville (JAX) 17:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1536 Miami (MIA) 17:33 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 975 Denver (DEN) 17:34 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2100 Phoenix (PHX) 17:36 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 86 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:38 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2236 Orlando (MCO) 17:41 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 631 Tampa (TPA) 17:44 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Gol G3 8208 Philadelphia (PHL) 17:52 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3748 Newark (EWR) 17:55 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2192 San Diego (SAN) 17:59 planerad

18:00 19.03.2019

+9°C   Vindar: 6 m/s @ 240°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 1680 m   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 9 - 12 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 8058 Toronto 18:09 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 315 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:21 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 770 Orlando (MCO) 18:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3101 Chicago (ORD) 18:32 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 512 Mexico City (MEX) 18:33 planerad
Boeing 777-200 TAROM RO 9515 Paris 18:35 planerad
Airbus A319 N833UA United Airlines UA 2363 San Francisco (SFO) 18:44 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 922 New York (LGA) 18:53 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 8 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 117 Orlando (MCO) 18:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 914 Fort Myers (RSW) 18:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4406 Philadelphia (PHL) 18:13 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 380 Atlanta 18:21 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1303 Boston (BOS) 18:28 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1336 Boston (BOS) 18:36 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 845 Fort Lauderdale (FLL) 18:39 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8053 Toronto 18:40 planerad

19:00 19.03.2019

+9°C   Vindar: 6 m/s @ 240°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 1680 m   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R, 27L, 27R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 15 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3520 Kalamazoo 19:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 701 San José del Cabo (SJD) 19:00 planerad
Airbus A350-900 Delta Air Lines DL 188 Beijing (PEK) 19:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4917 Birmingham (BHM) 19:05 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3420 Newark (EWR) 19:09 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 714 Cancún (CUN) 19:14 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 568 Puerto Vallarta (PVR) 19:29 planerad
Boeing 787-9 Air France AF 378 Paris (CDG) 19:35 planerad
Boeing 717-200 Jet Airways (India) 9W 8463 Raleigh/Durham (RDU) 19:39 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2908 Salt Lake City (SLC) 19:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3181 Chicago (ORD) 19:42 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 18 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 315 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3527 Newark (EWR) 19:00 planerad
Airbus A330-300 Delta Air Lines DL 98 Paris (CDG) 19:01 planerad
Airbus A350-900 Delta Air Lines DL 134 Amsterdam (AMS) 19:19 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 472 San Francisco (SFO) 19:26 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2836 Atlanta 19:31 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2909 Salt Lake City (SLC) 19:32 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 711 Las Vegas (LAS) 19:32 planerad

20:00 19.03.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 226°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 8 - 24 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 636 Tampa (TPA) 20:00 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 388 Las Vegas (LAS) 20:08 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 991 Atlanta 20:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2984 Chicago (ORD) 20:44 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 678 Fort Myers (RSW) 20:46 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 342 Minneapolis (MSP) 20:50 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
United Airlines UA 445 Washington 20:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4298 Fort Wayne 20:10 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2743 Oklahoma City (OKC) 20:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 689 Fort Myers (RSW) 20:15 planerad
Airbus A319 Virgin Atlantic VS 2734 Washington (DCA) 20:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3059 Chicago (ORD) 20:25 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3758 Cedar Rapids (CID) 20:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6217 Toronto (YYZ) 20:39 planerad
Airbus A320 Jet Airways (India) 9W 8394 Atlanta 20:40 planerad
Boeing 757 Jet Airways (India) 9W 8229 Orlando (MCO) 20:45 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2620 Philadelphia (PHL) 20:45 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 2739 Las Vegas 20:45 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 431 Providence 20:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 706 Los Angeles 20:50 planerad

21:00 19.03.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 226°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 16 min.
Airbus A321 Spirit Airlines NK 892 Orlando (MCO) 21:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1180 Fort Lauderdale (FLL) 21:05 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 782 Baltimore (BWI) 21:08 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5142 New York 21:20 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2753 Denver (DEN) 21:36 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 716 Austin (AUS) 21:50 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8151 Toronto 21:59 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 14 - 19 min.
Airbus A321 Spirit Airlines NK 567 Atlanta 21:08 planerad
Airbus A330-300 Delta Air Lines DL 136 Amsterdam (AMS) 21:27 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 313 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:36 planerad

22:00 19.03.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 226°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 16 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1938 Orlando (MCO) 22:08 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 591 Denver (DEN) 22:19 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2753 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:31 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1837 Boston (BOS) 22:47 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 16 - 29 min.
Boeing 787-9 Air France AF 377 Paris (CDG) 22:05 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2538 Baltimore (BWI) 22:34 planerad
Airbus A321 Jet Airways (India) 9W 8233 Salt Lake City (SLC) 22:37 planerad

23:00 19.03.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 226°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 6 - 12 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 852 Myrtle Beach 23:06 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1482 Jacksonville (JAX) 23:11 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1023 Miami (MIA) 23:11 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4690 Philadelphia (PHL) 23:22 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 380 Fort Lauderdale (FLL) 23:28 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 906 Houston (IAH) 23:35 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2393 Houston (IAH) 23:40 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2056 Chicago (ORD) 23:46 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 734 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:58 planerad

00:00 20.03.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 211°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 16 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2236 Orlando (MCO) 00:13 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1817 Charlotte (CLT) 00:13 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2508 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:18 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 684 Fort Myers (RSW) 00:27 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 228 Chicago (ORD) 00:30 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 976 Denver (DEN) 00:46 planerad

01:00 20.03.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 211°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R

02:00 20.03.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 211°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R

03:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 211°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R

04:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 211°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R

05:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 211°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Airbus A320 American Airlines AA 585 Phoenix (PHX) 05:27 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1689 San Francisco (SFO) 05:29 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 6 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1836 Boston (BOS) 05:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1108 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:51 planerad

06:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 204°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 - 22 min.
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 969 Las Vegas (LAS) 06:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 788 Las Vegas (LAS) 06:22 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 709 Los Angeles 06:29 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2723 Atlanta 06:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 111 Las Vegas (LAS) 06:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3756 Newark (EWR) 06:00 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 605 Fort Myers (RSW) 06:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 647 Charlotte (CLT) 06:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1020 Miami (MIA) 06:11 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1401 Houston (IAH) 06:20 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 417 Fort Lauderdale (FLL) 06:35 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1891 Chicago (ORD) 06:35 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8150 Toronto 06:40 planerad

07:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 204°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 2 - 6 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 815 Washington (DCA) 07:38 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2993 Rochester (ROC) 07:40 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6278 Montréal (YUL) 07:42 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2625 Philadelphia (PHL) 07:48 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1111 Albany 07:49 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2717 Charlotte (CLT) 07:50 planerad
Bombardier CRJ900 Korean Air KE 3244 Portland (PWM) 07:50 planerad
Bombardier CRJ Korean Air KE 3378 International 07:50 planerad
Bombardier CRJ900 Korean Air KE 3386 Burlington 07:50 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5045 Ottawa (YOW) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 9 - 15 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 933 Orlando (MCO) 07:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 311 Denver (DEN) 07:15 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2593 Fort Lauderdale (FLL) 07:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 465 Jacksonville (JAX) 07:30 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 851 Myrtle Beach 07:30 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 442 Phoenix (PHX) 07:40 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 643 Tampa (TPA) 07:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2491 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:46 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 781 Baltimore (BWI) 07:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4400 Philadelphia (PHL) 07:55 planerad

08:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 204°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 6 - 13 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 345 Minneapolis (MSP) 08:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 939 Houston (IAH) 08:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2259 Chicago 08:16 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1879 Las Vegas (LAS) 08:20 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 491 Salt Lake City (SLC) 08:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1642 Charlotte (CLT) 08:20 planerad
Boeing 757-300 Delta Air Lines DL 2848 Los Angeles (LAX) 08:33 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 711 Cancún (CUN) 08:33 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 557 Mexico City (MEX) 08:35 planerad
Delta Air Lines DL 2160 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:40 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 511 San José del Cabo (SJD) 08:52 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 384 Puerto Vallarta (PVR) 08:59 planerad

09:00 20.03.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 206°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 12 - 14 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 869 New York (LGA) 09:07 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 768 Atlanta 09:19 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 650 Tampa (TPA) 09:33 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1281 Washington (IAD) 09:47 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 336 Orlando (MCO) 09:54 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 606 Fort Myers (RSW) 09:57 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 21 - 30 min.
Airbus A321 Spirit Airlines NK 801 Orlando (MCO) 09:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 565 Orlando (MCO) 09:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 549 Phoenix (PHX) 09:51 planerad
Bombardier CRJ900 WestJet WS 7172 Pittsburgh (PIT) 09:55 planerad

10:00 20.03.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 206°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 9 - 19 min.
United Airlines UA 446 Washington 10:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8172 Toronto 10:19 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3419 Newark (EWR) 10:35 planerad
Airbus A350-900 Delta Air Lines DL 158 Seoul (ICN) 10:44 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1146 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:52 planerad
Bombardier CS100 Delta Air Lines DL 621 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:54 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 844 Fort Lauderdale (FLL) 10:54 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 4 - 15 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2619 Fort Lauderdale (FLL) 10:05 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 511 Las Vegas (LAS) 10:19 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 713 Cancún (CUN) 10:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 639 Tampa (TPA) 10:25 planerad
Embraer 190 TAP Portugal TP 4284 Boston (BOS) 10:40 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 985 New Orleans (MSY) 10:44 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 337 Orlando (MCO) 10:48 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8129 Toronto 10:50 planerad

11:00 20.03.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 206°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 10 - 13 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2694 Fort Lauderdale (FLL) 11:02 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2782 Atlanta 11:14 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4019 Chicago (ORD) 11:14 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3697 Houston (IAH) 11:17 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 964 Austin (AUS) 11:27 planerad
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 2723 Charlotte (CLT) 11:37 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6274 Newark (EWR) 11:40 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 475 New York (LGA) 11:53 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 8 - 30 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3475 Houston (IAH) 11:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4019 Chicago (ORD) 11:45 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3409 Newark (EWR) 11:53 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1146 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:54 planerad

12:00 20.03.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 203°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 6 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4865 Philadelphia (PHL) 12:26 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3537 Newark (EWR) 12:32 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 Spirit Airlines NK 285 Cancún (CUN) 12:06 planerad
Bombardier CS100 Delta Air Lines DL 2665 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3403 New York 12:10 planerad
Bombardier CRJ900 Korean Air KE 3227 Milwaukee (MKE) 12:10 planerad
Boeing 717-200 Korean Air KE 3231 Minneapolis (MSP) 12:10 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 306 Atlanta 12:15 planerad
Boeing 757-300 Korean Air KE 3247 Fort Myers (RSW) 12:15 planerad
Bombardier CRJ700 Korean Air KE 3217 Grand Rapids 12:20 planerad
Bombardier CRJ900 Korean Air KE 3397 Cleveland (CLE) 12:25 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Korean Air KE 3225 Miami (MIA) 12:26 planerad
Boeing 737 Jet Airways (India) 9W 8406 Salt Lake City (SLC) 12:30 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2787 Los Angeles (LAX) 12:35 planerad
Airbus A350-900 Delta Air Lines DL 275 Tokyo (NRT) 12:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 963 Austin (AUS) 12:47 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 683 Fort Myers (RSW) 12:55 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4865 Philadelphia (PHL) 12:58 planerad

13:00 20.03.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 203°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 34 min.
Bombardier CRJ900 Korean Air KE 3358 Toronto 13:00 planerad
Airbus A350-900 Delta Air Lines DL 582 Shanghai (PVG) 13:06 planerad
Airbus A319 Virgin Atlantic VS 2742 New York (LGA) 13:08 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 480 Jacksonville (JAX) 13:11 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 934 Orlando (MCO) 13:14 planerad
Embraer 190 Aeromexico AM 2720 Queretaro 13:20 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 87 Frankfurt-am-Main (FRA) 13:54 planerad
Airbus A350-900 Delta Air Lines DL 135 Amsterdam (AMS) 13:59 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 35 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3410 Newark (EWR) 13:10 planerad
Airbus A350-900 Delta Air Lines DL 159 Seoul (ICN) 13:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5380 Cleveland (CLE) 13:54 planerad

14:00 20.03.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 203°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 25 min.
Airbus A330-300 Delta Air Lines DL 97 Paris (CDG) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 792 Seattle (SEA) 14:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2559 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:17 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1667 San Diego (SAN) 14:42 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2593 Fort Lauderdale (FLL) 14:45 planerad
Delta Air Lines DL 1587 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:57 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5424 Charlotte (CLT) 14:59 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 6 - 35 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4235 Birmingham (BHM) 14:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1181 Fort Lauderdale (FLL) 14:04 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2636 Philadelphia (PHL) 14:10 planerad
Embraer 190 Aeromexico AM 2721 Queretaro 14:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1225 West Palm Beach (PBI) 14:45 planerad

15:00 20.03.2019

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 218°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 4 - 14 min.
United Airlines UA 137 New York 15:00 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1723 Orlando (MCO) 15:03 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 188 Las Vegas (LAS) 15:17 planerad
Airbus A340-600 United Airlines UA 9196 Frankfurt am Main 15:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 622 Fort Myers (RSW) 15:23 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 627 Kansas City (MCI) 15:28 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 804 Orlando (MCO) 15:34 planerad
Boeing 737 Aeromexico AM 430 Mexico City (MEX) 15:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 831 Denver (DEN) 15:42 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3076 Chicago (ORD) 15:53 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1070 Orlando (MCO) 15:55 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3503 Newark (EWR) 15:59 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 14 min.
Airbus A350-900 Delta Air Lines DL 189 Beijing (PEK) 15:06 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 793 Seattle (SEA) 15:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2559 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5424 Charlotte (CLT) 15:32 planerad
Embraer 190 Aeromexico AM 2723 Monterrey (MTY) 15:35 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2779 Atlanta 15:40 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1938 Orlando (MCO) 15:45 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1125 Boston (BOS) 15:50 planerad

16:00 20.03.2019

+6°C   Vindar: 5 m/s @ 218°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 21L, 21R, 22L, 22R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 4 - 24 min.
Airbus A350-900 Delta Air Lines DL 276 Tokyo (NRT) 16:08 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 642 Tampa (TPA) 16:32 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5023 Charlotte (CLT) 16:33 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2100 Phoenix (PHX) 16:38 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1279 Miami (MIA) 16:42 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 810 New Orleans (MSY) 16:46 planerad
Airbus A330-300 Delta Air Lines DL 137 Amsterdam (AMS) 16:48 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 6 - 18 min.
Boeing 757 Delta Air Lines DL 2885 Seattle (SEA) 16:02 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 347 New York (LGA) 16:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 627 Fort Myers (RSW) 16:18 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3076 Chicago (ORD) 16:23 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 622 Kansas City (MCI) 16:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 899 Orlando (MCO) 16:35 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3501 Newark (EWR) 16:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1073 Denver (DEN) 16:37 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1071 Orlando (MCO) 16:55 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2764 Atlanta 16:59 planerad
Airbus A350-900 Delta Air Lines DL 583 Shanghai (PVG) 16:59 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02