Des Moines, Des Moines (DSM / KDSM)

Planespotter’s tidtabell

19:00 24.06.2019

+25°C   Vindar: 7 m/s @ 280°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1680 m   Uppskattad bana: 23, 31

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 19 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 843 Tampa 19:07 planerad
Bombardier CRJ ANA NH 7206 Chicago 19:15 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1505 Minneapolis (MSP) 19:15 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 80 Las Vegas (LAS) 19:27 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4545 Denver (DEN) 19:46 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 11 - 17 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3370 Chicago (ORD) 19:15 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2388 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:26 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3423 Minneapolis (MSP) 19:35 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 854 Tampa 19:52 planerad

20:00 24.06.2019

+25°C   Vindar: 7 m/s @ 280°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1680 m   Uppskattad bana: 23, 31

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 22 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3194 Madison 20:08 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1331 Houston (IAH) 20:19 planerad
Airbus A319 Air New Zealand NZ 2307 Chicago 20:41 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3367 Minneapolis 20:42 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 88 Las Vegas (LAS) 20:07 planerad

21:00 24.06.2019

+25°C   Vindar: 7 m/s @ 280°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1680 m   Uppskattad bana: 23, 31

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 6 - 34 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1629 Detroit (DTW) 21:03 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3495 Chicago (ORD) 21:37 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5635 Charlotte (CLT) 21:38 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5265 New York (LGA) 21:39 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4518 Washington (DCA) 21:51 planerad
Embraer 175 Iberia IB 4312 Chicago 21:57 planerad

22:00 24.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 221°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 37 min.
Embraer 175 Air New Zealand NZ 6541 Houston (IAH) 22:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1250 Chicago (ORD) 22:37 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1953 Atlanta 22:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2368 St Louis (STL) 22:40 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1371 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:49 planerad
Boeing 737-800 Air Canada AC 4891 Denver (DEN) 22:54 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2041 Denver (DEN) 22:54 planerad

23:00 24.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 221°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 16 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5123 Minneapolis (MSP) 23:02 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1597 Denver (DEN) 23:18 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3310 Minneapolis (MSP) 23:31 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4596 Philadelphia (PHL) 23:34 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2990 Chicago (ORD) 23:36 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 568 Phoenix (PHX) 23:46 planerad

00:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 221°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

01:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 217°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

02:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 217°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

03:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 217°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

04:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 6 m/s @ 210°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

05:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 6 m/s @ 210°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 34 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3362 Chicago (ORD) 05:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4534 Washington (DCA) 05:34 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Virgin Atlantic VS 1650 Atlanta 05:55 planerad

06:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 6 m/s @ 210°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 6 - 13 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2326 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1337 Houston (IAH) 06:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1952 Atlanta 06:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1256 Denver (DEN) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4490 Philadelphia (PHL) 06:01 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3986 Chicago (ORD) 06:14 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3190 Chicago (ORD) 06:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2218 St Louis (STL) 06:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1967 Chicago (ORD) 06:33 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5300 Detroit (DTW) 06:37 planerad
Boeing 737-900 Air Canada AC 4947 Chicago 06:42 planerad
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 4014 Minneapolis (MSP) 06:55 planerad

07:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 4 m/s @ 217°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 15 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5677 Charlotte (CLT) 07:00 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 5621 Denver (DEN) 07:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5179 New York (LGA) 07:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3195 Phoenix (PHX) 07:45 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1795 Phoenix (PHX) 07:49 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5478 New York (LGA) 07:56 planerad

08:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 4 m/s @ 217°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 7 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2975 Chicago (ORD) 08:48 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2301 Chicago 08:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5404 Minneapolis (MSP) 08:01 planerad

09:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 4 m/s @ 217°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 19 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5741 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:01 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3154 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:09 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3731 Detroit (DTW) 09:28 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 8 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3143 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2975 Chicago (ORD) 09:27 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5741 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3017 Chicago 09:39 planerad

10:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 240°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 21 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3867 Minneapolis (MSP) 10:14 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2541 Atlanta 10:35 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4775 Denver (DEN) 10:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 50 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1640 Detroit (DTW) 10:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3881 Minneapolis (MSP) 10:55 planerad

11:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 240°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 4092 Chicago (ORD) 11:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2382 St Louis (STL) 11:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5421 Charlotte (CLT) 11:26 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2541 Atlanta 11:19 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 3944 Denver (DEN) 11:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3807 Chicago 11:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 4092 Chicago (ORD) 11:45 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1122 Chicago (ORD) 11:55 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5421 Charlotte (CLT) 11:57 planerad

12:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 240°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 19 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2467 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5225 Minneapolis (MSP) 12:39 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4383 Philadelphia (PHL) 12:46 planerad
Bombardier CRJ900 Korean Air KE 3409 Detroit (DTW) 12:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 53 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2382 Las Vegas (LAS) 12:00 planerad
Bombardier CRJ700 Aer Lingus EI 6530 Chicago (ORD) 12:53 planerad

13:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 234°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 6 - 15 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3914 New York (LGA) 13:17 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1959 Phoenix (PHX) 13:28 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4341 Washington (DCA) 13:29 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3395 New York (LGA) 13:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5126 Detroit (DTW) 13:30 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2296 Orlando (SFB) 13:30 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4983 Denver (DEN) 13:45 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2303 Chicago 13:56 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4137 Chicago (ORD) 13:57 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 29 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2467 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5225 Minneapolis (MSP) 13:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4383 Philadelphia (PHL) 13:16 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4890 Denver (DEN) 13:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5469 New York (LGA) 13:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3914 New York (LGA) 13:50 planerad

14:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 234°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 14 - 20 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 312 Chicago (ORD) 14:11 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1634 Chicago (ORD) 14:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5192 Charlotte (CLT) 14:34 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5471 Chicago (ORD) 14:54 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 3 - 15 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4341 Washington (DCA) 14:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5126 Detroit (DTW) 14:15 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2170 Orlando (SFB) 14:15 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1642 Detroit (DTW) 14:19 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4137 Chicago (ORD) 14:22 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1959 Phoenix (PHX) 14:23 planerad

15:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 234°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 4138 Chicago (ORD) 15:11 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5347 Minneapolis (MSP) 15:46 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 13 - 20 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5192 Charlotte 15:12 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1979 Chicago (ORD) 15:20 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1508 Minneapolis (MSP) 15:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 4138 Chicago (ORD) 15:53 planerad

16:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 250°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 11 - 19 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1536 Denver (DEN) 16:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1532 Atlanta 16:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5242 Minneapolis (MSP) 16:39 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1631 Detroit (DTW) 16:42 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 752 Las Vegas (LAS) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5471 Chicago (ORD) 16:00 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1644 Detroit (DTW) 16:45 planerad

17:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 250°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 4 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4524 Salt Lake City (SLC) 17:16 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3845 Chicago (ORD) 17:20 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 21 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1532 Atlanta 17:04 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1634 Denver (DEN) 17:05 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2781 Minneapolis (MSP) 17:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5242 Minneapolis (MSP) 17:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 752 St Louis (STL) 17:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4524 Salt Lake City (SLC) 17:51 planerad

18:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 250°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3370 Chicago 18:41 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2388 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:46 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3423 Minneapolis (MSP) 18:56 planerad

Andra datum

March, 2019

25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19