Des Moines, Des Moines (DSM / KDSM)

Planespotter’s tidtabell

08:00 23.03.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 70°   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 05

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 22 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4200 Chicago (ORD) 08:18 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1688 Punta Gorda 08:40 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 25 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5484 Minneapolis (MSP) 08:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5267 Detroit (DTW) 08:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4200 Chicago (ORD) 08:46 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5554 St Louis (STL) 08:50 planerad
Bombardier CRJ700 Aer Lingus EI 6527 Chicago (ORD) 08:55 planerad

09:00 23.03.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 70°   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 05

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 18 - 28 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 154 Denver (DEN) 09:09 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5267 Detroit (DTW) 09:37 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4501 St Louis (STL) 09:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1689 Punta Gorda 09:25 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 154 Orlando (MCO) 09:55 planerad

10:00 23.03.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 127°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
United Airlines UA 723 Chicago 10:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4501 Las Vegas (LAS) 10:20 planerad

11:00 23.03.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 127°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 7 - 19 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3477 Minneapolis (MSP) 11:00 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2467 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:02 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2369 Atlanta 11:09 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3391 Atlanta 11:28 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1281 St Louis (STL) 11:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5421 Charlotte (CLT) 11:38 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 100 Las Vegas (LAS) 11:53 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5404 New York (LGA) 11:56 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 18 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3785 Chicago (ORD) 11:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2369 Atlanta 11:53 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2467 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:54 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3452 Atlanta 11:59 planerad

12:00 23.03.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 127°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 - 18 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4092 Chicago (ORD) 12:08 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 552 Phoenix 12:19 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4383 Philadelphia (PHL) 12:37 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 8 - 15 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5421 Charlotte (CLT) 12:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1281 Las Vegas (LAS) 12:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4092 Chicago (ORD) 12:33 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 101 Las Vegas (LAS) 12:38 planerad

13:00 23.03.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 127°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 6 - 8 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5063 Detroit (DTW) 13:14 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1959 Phoenix (PHX) 13:22 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5479 Detroit (DTW) 13:28 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4018 Chicago (ORD) 13:30 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 14 - 30 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 553 Phoenix 13:04 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3388 Minneapolis (MSP) 13:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4383 Philadelphia (PHL) 13:19 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5374 New York (LGA) 13:49 planerad

14:00 23.03.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 146°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 2 - 5 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5479 Detroit (DTW) 14:05 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4890 Denver (DEN) 14:10 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1959 Phoenix (PHX) 14:11 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4018 Chicago (ORD) 14:13 planerad

15:00 23.03.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 146°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 18 - 26 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5192 Charlotte (CLT) 15:00 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2102 Orlando (SFB) 15:26 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3425 Minneapolis (MSP) 15:44 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4144 Chicago (ORD) 15:49 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5192 Charlotte (CLT) 15:35 planerad

16:00 23.03.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 146°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 3 - 12 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 824 Tampa 16:21 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2375 Atlanta 16:23 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3611 Denver (DEN) 16:26 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5022 Minneapolis (MSP) 16:27 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2388 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:34 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5740 Dallas 16:36 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5516 Detroit (DTW) 16:48 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3988 Chicago (ORD) 16:48 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 155 Orlando (MCO) 16:54 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 11 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5425 Detroit (DTW) 16:00 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2103 Orlando (SFB) 16:11 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4144 Chicago (ORD) 16:14 planerad

17:00 23.03.2019

+12°C   Vindar: 6 m/s @ 136°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 4 - 6 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1185 Las Vegas (LAS) 17:00 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2292 Orlando (SFB) 17:06 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1742 Phoenix (PHX) 17:08 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 4 - 12 min.
Embraer 175 United Airlines UA 3566 Denver (DEN) 17:03 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 825 Tampa 17:06 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2375 Atlanta 17:09 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2388 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:14 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3988 Chicago (ORD) 17:18 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5740 Dallas 17:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5022 Minneapolis (MSP) 17:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1185 St Louis (STL) 17:35 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 155 Denver (DEN) 17:39 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2293 Orlando (SFB) 17:51 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1742 Phoenix (PHX) 17:56 planerad

18:00 23.03.2019

+12°C   Vindar: 6 m/s @ 136°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2748 Las Vegas (LAS) 18:05 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1357 Phoenix (PHX) 18:45 planerad

19:00 23.03.2019

+12°C   Vindar: 6 m/s @ 136°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 26 - 46 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3455 Chicago (ORD) 19:02 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5013 Minneapolis (MSP) 19:08 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 682 Phoenix 19:54 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 33 min.
United Airlines UA 735 Chicago 19:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3455 Chicago (ORD) 19:33 planerad

20:00 23.03.2019

+11°C   Vindar: 6 m/s @ 144°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Airbus A319 United Airlines UA 1545 Chicago (ORD) 20:52 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4596 Philadelphia (PHL) 20:54 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 683 Phoenix 20:39 planerad

21:00 23.03.2019

+11°C   Vindar: 6 m/s @ 144°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 4 - 26 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5496 Detroit (DTW) 21:04 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4518 Washington (DCA) 21:16 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5294 Washington 21:42 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1645 Denver (DEN) 21:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3495 Chicago (ORD) 21:48 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5446 New York (LGA) 21:52 planerad

22:00 23.03.2019

+11°C   Vindar: 6 m/s @ 144°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 4 - 5 min.
Airbus A319 United Airlines UA 1250 Chicago (ORD) 22:39 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2357 Atlanta 22:44 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1371 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1093 St Louis (STL) 22:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4765 Phoenix (PHX) 22:50 planerad

23:00 23.03.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 133°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 19 - 31 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1597 Denver (DEN) 23:01 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5017 Minneapolis (MSP) 23:32 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5635 Charlotte (CLT) 23:51 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 568 Phoenix (PHX) 23:52 planerad

00:00 24.03.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 133°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3978 Salt Lake City (SLC) 00:10 planerad

01:00 24.03.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 133°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

02:00 24.03.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 151°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

03:00 24.03.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 151°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

04:00 24.03.2019

+9°C   Vindar: 5 m/s @ 151°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

05:00 24.03.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 135°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 14 min.
Airbus A319 United Airlines UA 1130 Chicago (ORD) 05:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3974 Salt Lake City (SLC) 05:44 planerad

06:00 24.03.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 135°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 18 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1256 Denver (DEN) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3986 Chicago (ORD) 06:03 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4490 Philadelphia (PHL) 06:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2369 St Louis (STL) 06:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5677 Charlotte (CLT) 06:39 planerad

07:00 24.03.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 135°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 6 - 14 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4287 St Louis (STL) 07:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5410 Washington (DCA) 07:18 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1795 Phoenix (PHX) 07:32 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2326 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:35 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1736 Denver (DEN) 07:35 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5503 New York (LGA) 07:40 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21