Des Moines, Des Moines (DSM / KDSM)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

02:00 21.01.2019

-16°C   Vindar: 4 m/s @ 100°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 6710 m   Uppskattad bana: 05, 13

03:00 21.01.2019

-16°C   Vindar: 4 m/s @ 123°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

04:00 21.01.2019

-16°C   Vindar: 4 m/s @ 123°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

05:00 21.01.2019

-16°C   Vindar: 4 m/s @ 123°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2306 Chicago (ORD) 05:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3974 Salt Lake City (SLC) 05:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Virgin Atlantic VS 1650 Atlanta (ATL) 05:40 planerad

06:00 21.01.2019

-16°C   Vindar: 4 m/s @ 123°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 9 - 20 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3986 Chicago (ORD) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4490 Philadelphia (PHL) 06:06 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1337 Houston (IAH) 06:15 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1640 Detroit (DTW) 06:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5677 Charlotte (CLT) 06:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 283 St Louis (STL) 06:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5449 Minneapolis (MSP) 06:52 planerad

07:00 21.01.2019

-15°C   Vindar: 5 m/s @ 122°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2326 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:01 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5410 Washington (DCA) 07:15 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1795 Phoenix (PHX) 07:35 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1510 Minneapolis (MSP) 07:50 planerad

08:00 21.01.2019

-15°C   Vindar: 5 m/s @ 122°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 824 Tampa 08:53 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5072 New York (LGA) 08:25 planerad

09:00 21.01.2019

-15°C   Vindar: 5 m/s @ 122°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 29 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2301 Chicago (ORD) 09:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5489 Detroit (DTW) 09:44 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 14 - 16 min.
Airbus A319 United Airlines UA 395 Chicago (ORD) 09:10 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1298 Denver (DEN) 09:26 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 825 Tampa 09:38 planerad

10:00 21.01.2019

-15°C   Vindar: 6 m/s @ 130°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 24 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1861 Orlando (MCO) 10:21 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 552 Phoenix 10:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1644 Detroit (DTW) 10:19 planerad

11:00 21.01.2019

-15°C   Vindar: 6 m/s @ 130°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2467 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:03 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2369 Atlanta 11:18 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5134 Minneapolis (MSP) 11:31 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2309 Chicago (ORD) 11:38 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5421 Charlotte (CLT) 11:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 19 - 20 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 154 Orlando (MCO) 11:11 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 553 Phoenix 11:30 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2300 Chicago (ORD) 11:30 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2467 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:50 planerad

12:00 21.01.2019

-15°C   Vindar: 6 m/s @ 130°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 4 - 34 min.
Embraer 175 Copa Airlines CM 1333 Houston (IAH) 12:04 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 777 St Louis (STL) 12:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4092 Chicago (ORD) 12:12 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1690 Denver (DEN) 12:46 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4383 Philadelphia (PHL) 12:49 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 6 - 26 min.
McDonnell Douglas MD-88 Virgin Atlantic VS 1703 Atlanta 12:02 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1508 Minneapolis (MSP) 12:06 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5421 Charlotte (CLT) 12:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4092 Chicago (ORD) 12:41 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6231 Houston (IAH) 12:45 planerad

13:00 21.01.2019

-12°C   Vindar: 7 m/s @ 137°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 American Airlines AA 1959 Phoenix (PHX) 13:23 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 16 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 778 Las Vegas (LAS) 13:00 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2308 Chicago (ORD) 13:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4383 Philadelphia (PHL) 13:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1812 Denver (DEN) 13:36 planerad

14:00 21.01.2019

-12°C   Vindar: 7 m/s @ 137°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2303 Chicago (ORD) 14:28 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5192 Charlotte (CLT) 14:58 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 American Airlines AA 1959 Phoenix (PHX) 14:10 planerad

15:00 21.01.2019

-12°C   Vindar: 7 m/s @ 137°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 2 - 37 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4144 Chicago (ORD) 15:12 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4650 Denver (DEN) 15:13 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1020 Las Vegas (LAS) 15:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5022 Minneapolis (MSP) 15:52 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 8 - 12 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5192 Charlotte (CLT) 15:28 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 3944 Denver (DEN) 15:40 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2302 Chicago (ORD) 15:45 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4795 Chicago (ORD) 15:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4144 Chicago (ORD) 15:53 planerad

16:00 21.01.2019

-10°C   Vindar: 7 m/s @ 129°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 6 - 8 min.
McDonnell Douglas MD-88 Air France AF 2276 Atlanta 16:28 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2388 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:34 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3988 Chicago (ORD) 16:37 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4773 Denver (DEN) 16:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 7 min.
Bombardier CRJ900 Air France AF 2580 Detroit (DTW) 16:33 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1020 St Louis (STL) 16:40 planerad

17:00 21.01.2019

-10°C   Vindar: 7 m/s @ 129°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 18 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1631 Detroit (DTW) 17:04 planerad
Embraer 170 Copa Airlines CM 1383 Chicago (ORD) 17:22 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 4 - 25 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3988 Chicago (ORD) 17:06 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2375 Atlanta 17:12 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2388 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:14 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5692 Denver (DEN) 17:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5009 Minneapolis (MSP) 17:40 planerad

18:00 21.01.2019

-10°C   Vindar: 7 m/s @ 129°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3455 Chicago (ORD) 18:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 170 Air New Zealand NZ 2310 Chicago (ORD) 18:50 planerad

19:00 21.01.2019

-8°C   Vindar: 8 m/s @ 129°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 9 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1507 Minneapolis (MSP) 19:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 156 Denver (DEN) 19:09 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 155 Denver (DEN) 19:59 planerad

20:00 21.01.2019

-8°C   Vindar: 8 m/s @ 129°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 11 - 17 min.
Embraer 175 Copa Airlines CM 1331 Houston (IAH) 20:36 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1526 Denver (DEN) 20:42 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4596 Philadelphia (PHL) 20:59 planerad

21:00 21.01.2019

-8°C   Vindar: 8 m/s @ 129°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 2 - 26 min.
Airbus A319 United Airlines UA 1250 Chicago (ORD) 21:08 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1629 Detroit (DTW) 21:22 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3495 Chicago (ORD) 21:48 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5294 Washington (DCA) 21:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5446 New York (LGA) 21:52 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5635 Charlotte (CLT) 21:54 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2285 St Louis (STL) 21:55 planerad

22:00 21.01.2019

-6°C   Vindar: 8 m/s @ 137°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 13 min.
Boeing 737-800 Air New Zealand NZ 2311 Chicago (ORD) 22:32 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1655 Chicago (ORD) 22:32 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2357 Atlanta 22:45 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1371 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:46 planerad

23:00 21.01.2019

-6°C   Vindar: 8 m/s @ 137°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 13 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1505 Minneapolis (MSP) 23:38 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 568 Phoenix (PHX) 23:51 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3978 Salt Lake City (SLC) 23:59 planerad

00:00 22.01.2019

-6°C   Vindar: 8 m/s @ 137°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

01:00 22.01.2019

-4°C   Vindar: 7 m/s @ 141°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

Andra datum

January, 2019