Ronald Reagan Washington National, Washington (DCA / KDCA)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

11:00 18.01.2019


ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 5 - 9 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3824 Northwest Arkansas 11:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 388 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5278 Pittsburgh (PIT) 11:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5476 Albany 11:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1106 Milwaukee (MKE) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2176 Columbus (CMH) 11:00 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6256 Raleigh/Durham (RDU) 11:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3648 Houston (IAH) 11:07 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 985 Chicago (ORD) 11:12 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 389 Boston (BOS) 11:17 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2088 Atlanta 11:26 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4323 New York (LGA) 11:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1935 Chicago (MDW) 11:30 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5939 New York 11:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 190 Houston (HOU) 11:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2130 Boston (BOS) 11:46 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4428 Raleigh/Durham (RDU) 11:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2310 Kansas City (MCI) 11:55 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 800 Detroit (DTW) 11:56 planerad
Embraer 170 Air New Zealand NZ 2267 Chicago (ORD) 11:57 planerad

AVÅGENDE — 33
Väntningstid 3 - 19 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5922 New York (LGA) 11:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1050 Chicago (ORD) 11:03 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4156 Cleveland (CLE) 11:05 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2101 Atlanta 11:06 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 654 Boston (BOS) 11:06 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2062 Minneapolis (MSP) 11:25 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2009 Philadelphia (PHL) 11:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2016 Orlando (MCO) 11:30 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2170 Boston (BOS) 11:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3771 Pensacola 11:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4390 Raleigh/Durham (RDU) 11:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8365 Montréal (YUL) 11:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5242 Greensboro (GSO) 11:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4424 Providence 11:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2176 St Louis (STL) 11:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 762 Milwaukee (MKE) 11:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3680 West Palm Beach (PBI) 11:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5226 Norfolk (ORF) 11:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5355 Nashville (BNA) 11:40 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5527 Bangor (BGR) 11:40 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5521 Jacksonville (JAX) 11:41 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 322 Chicago (ORD) 11:45 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3436 Newark (EWR) 11:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4484 Charleston (CHS) 11:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4577 New Orleans (MSY) 11:50 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5074 Portland (PWM) 11:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1106 Dallas (DAL) 11:50 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5132 Savannah (SAV) 11:51 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 823 Orlando (MCO) 11:52 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 388 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:55 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1048 Miami (MIA) 11:59 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2030 Charlotte (CLT) 11:59 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6243 Raleigh/Durham (RDU) 11:59 planerad

12:00 18.01.2019


ANKOMMANDE — 30
Väntningstid 2 - 13 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5101 Norfolk (ORF) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1171 St Louis (STL) 12:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1002 Chicago (ORD) 12:01 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6064 Houston (IAH) 12:07 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7616 Toronto (YYZ) 12:12 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5144 Dayton (DAY) 12:13 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1480 Fort Lauderdale (FLL) 12:15 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 455 Boston (BOS) 12:17 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5258 Greenville (GSP) 12:18 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5373 Detroit (DTW) 12:19 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5069 Charleston (CHS) 12:23 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 534 Denver (DEN) 12:36 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2116 Jacksonville (JAX) 12:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2217 San Antonio (SAT) 12:40 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5517 Toronto (YYZ) 12:41 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2169 Boston (BOS) 12:44 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5264 Montgomery (MGM) 12:47 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5282 White Plains 12:47 planerad
Embraer 175 LATAM Airlines Brasil JJ 2256 New York (JFK) 12:48 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2695 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:53 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2255 Atlanta 12:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4545 Nashville (BNA) 12:55 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2281 Chicago (ORD) 12:57 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 746 Tampa (TPA) 12:58 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1922 Charlotte 12:59 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 431 Orlando (MCO) 12:59 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4423 Nashville (BNA) 12:59 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4508 Atlanta 12:59 planerad
Boeing 737-800 LATAM Airlines Brasil JJ 2266 Miami (MIA) 12:59 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3150 New York (JFK) 12:59 planerad

AVÅGENDE — 23
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4486 Fort Myers (RSW) 12:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5415 Albany 12:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5448 Indianapolis 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1475 Chicago (MDW) 12:15 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2490 Atlanta 12:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 862 New Orleans (MSY) 12:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2142 Boston (BOS) 12:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5216 Hartford (BDL) 12:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1171 Columbus (CMH) 12:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 985 Chicago (ORD) 12:40 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 850 Detroit (DTW) 12:45 planerad
Embraer 170 Air New Zealand NZ 2272 Chicago (ORD) 12:45 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7615 Toronto (YYZ) 12:50 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 549 Tampa (TPA) 12:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2310 St. Louis 12:50 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6279 Houston (IAH) 12:55 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1002 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:59 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5063 Knoxville 12:59 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5096 Providence 12:59 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5244 Columbia (CAE) 12:59 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 843 Charleston (CHS) 12:59 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5931 New York (LGA) 12:59 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 4348 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:59 planerad

13:00 18.01.2019


ANKOMMANDE — 29
Väntningstid 2 - 8 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4417 Indianapolis 13:08 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 489 Boston (BOS) 13:10 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5030 Rochester (ROC) 13:12 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4475 Syracuse (SYR) 13:14 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4610 Buffalo (BUF) 13:14 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5528 Birmingham (BHM) 13:15 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5524 Providence 13:23 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5607 Hartford (BDL) 13:27 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5940 New York 13:29 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4335 New York (LGA) 13:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4440 Myrtle Beach 13:34 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 211 Dallas (DAL) 13:35 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1310 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:41 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6183 Houston (IAH) 13:42 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2139 Boston (BOS) 13:43 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4434 Knoxville 13:43 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5071 Cincinnati (CVG) 13:48 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5309 Chattanooga 13:49 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 3994 Newark (EWR) 13:54 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2224 Orlando (MCO) 13:55 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2269 Chicago (ORD) 13:57 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4591 Burlington 13:58 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4609 Valparaiso (VPS) 13:59 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5457 Huntsville (HSV) 13:59 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5494 St Louis (STL) 13:59 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5530 Louisville (SDF) 13:59 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5540 Portland (PWM) 13:59 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1734 West Palm Beach (PBI) 13:59 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2253 Minneapolis (MSP) 13:59 planerad

AVÅGENDE — 25
Väntningstid 2 - 10 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4323 New York (LGA) 13:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4565 Columbus (CMH) 13:00 planerad
Bombardier CRJ700 Iberia IB 4475 New York (JFK) 13:09 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1379 Fort Lauderdale (FLL) 13:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2217 Houston (HOU) 13:15 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5254 White Plains 13:19 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 537 Denver (DEN) 13:26 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5301 Pittsburgh (PIT) 13:28 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5430 Raleigh/Durham (RDU) 13:29 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2119 Boston (BOS) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4366 Chicago (MDW) 13:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1174 Miami (MIA) 13:43 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1922 Charlotte (CLT) 13:44 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4587 Kansas City (MCI) 13:44 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4511 New Orleans (MSY) 13:45 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2282 Chicago (ORD) 13:45 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2443 New York (JFK) 13:47 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4517 Nashville (BNA) 13:55 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5037 Dayton (DAY) 13:55 planerad
Airbus A321 Air France AF 2497 Atlanta 13:55 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1767 Tampa (TPA) 13:58 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4639 Atlanta 13:59 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5473 Greenville (GSP) 13:59 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 849 Orlando (MCO) 13:59 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2115 Jacksonville (JAX) 13:59 planerad

14:00 18.01.2019


ANKOMMANDE — 28
Väntningstid 2 - 9 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2082 Atlanta 14:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4049 Cleveland (CLE) 14:00 planerad
Bombardier CRJ900 Korean Air KE 3405 Detroit (DTW) 14:01 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4628 Cincinnati (CVG) 14:04 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4469 Sarasota/Bradenton (SRQ) 14:13 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5702 Memphis (MEM) 14:18 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5645 Cleveland (CLE) 14:20 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5275 Grand Rapids 14:23 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5242 Greensboro (GSO) 14:28 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 4649 New York (JFK) 14:28 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4406 Jacksonville (JAX) 14:29 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4556 Kansas City (MCI) 14:29 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 720 West Palm Beach (PBI) 14:29 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4328 New York (LGA) 14:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4390 Raleigh/Durham (RDU) 14:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1989 Miami (MIA) 14:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4375 Orlando (MCO) 14:35 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5953 Omaha 14:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 723 Fort Lauderdale (FLL) 14:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1815 Charlotte 14:46 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2129 Boston (BOS) 14:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 269 Tampa (TPA) 14:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4531 Key West 14:54 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2225 Chicago (MDW) 14:55 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 1767 Denver 14:56 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2283 Chicago (ORD) 14:58 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4424 Providence 14:59 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4588 New Orleans (MSY) 14:59 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 4 - 16 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4319 New York (LGA) 14:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4450 Columbus (CMH) 14:16 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4464 Huntsville (HSV) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 211 Orlando (MCO) 14:25 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2433 Cincinnati (CVG) 14:29 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2149 Boston (BOS) 14:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2485 Chicago (ORD) 14:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4177 Cleveland (CLE) 14:30 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4402 New York 14:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 590 Boston (BOS) 14:32 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6041 Houston (IAH) 14:35 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2707 Detroit (DTW) 14:36 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 323 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:44 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5019 White Plains 14:45 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 481 Fort Myers (RSW) 14:45 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2274 Chicago (ORD) 14:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4431 St Louis (STL) 14:54 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4407 Manchester (MHT) 14:59 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4463 Detroit (DTW) 14:59 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4580 Portland (PWM) 14:59 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5129 Burlington 14:59 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5929 New York (LGA) 14:59 planerad

15:00 18.01.2019


ANKOMMANDE — 26
Väntningstid 4 - 7 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1380 Fort Lauderdale (FLL) 15:12 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1582 Fort Myers (RSW) 15:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2095 St Louis (STL) 15:15 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5937 New York (LGA) 15:20 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2226 Atlanta 15:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1167 Chicago (ORD) 15:29 planerad
Bombardier CRJ900 United Airlines UA 8372 Montréal (YUL) 15:29 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4065 Newark (EWR) 15:36 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1633 Chicago (ORD) 15:40 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1155 Boston (BOS) 15:45 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2170 Boston (BOS) 15:48 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1740 Salt Lake City (SLC) 15:48 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4484 Charleston (CHS) 15:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1356 New Orleans (MSY) 15:50 planerad
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 1043 Detroit (DTW) 15:54 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1114 Austin (AUS) 15:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5575 Houston (HOU) 15:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3822 Pensacola 15:59 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4636 Minneapolis (MSP) 15:59 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4662 Memphis (MEM) 15:59 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5074 Portland (PWM) 15:59 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5132 Savannah (SAV) 15:59 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5216 Hartford (BDL) 15:59 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5355 Nashville (BNA) 15:59 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5415 Albany 15:59 planerad
Boeing 757-200 American Airlines AA 685 Phoenix (PHX) 15:59 planerad

AVÅGENDE — 27
Väntningstid 3 - 10 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4322 New York (LGA) 15:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5512 Indianapolis 15:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5542 Toronto (YYZ) 15:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2407 Minneapolis (MSP) 15:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2502 Atlanta 15:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4642 Minneapolis (MSP) 15:09 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5459 Albany 15:09 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5036 Providence 15:10 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5966 Madison (MSN) 15:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2103 Fort Myers (RSW) 15:20 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5402 Rochester (ROC) 15:20 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5663 Cleveland (CLE) 15:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 723 Oklahoma City (OKC) 15:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2148 Boston (BOS) 15:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4499 Buffalo (BUF) 15:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5680 Birmingham (BHM) 15:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4375 Dallas (DAL) 15:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1989 Miami (MIA) 15:31 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1815 Charlotte (CLT) 15:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 348 Fort Lauderdale (FLL) 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2225 Tampa (TPA) 15:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5699 Memphis (MEM) 15:42 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2276 Chicago (ORD) 15:45 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2323 Orlando (MCO) 15:48 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4584 Philadelphia 15:50 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1154 Boston (BOS) 15:53 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 2104 Denver (DEN) 15:59 planerad

16:00 18.01.2019


ANKOMMANDE — 32
Väntningstid 2 - 15 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5366 Raleigh/Durham (RDU) 16:00 planerad
Airbus A319 Air New Zealand NZ 6471 Houston (IAH) 16:03 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1239 Houston (IAH) 16:03 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1001 San Francisco (SFO) 16:05 planerad
American Airlines AA 163 Los Angeles (LAX) 16:10 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2138 Minneapolis (MSP) 16:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1228 Oklahoma City (OKC) 16:10 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5448 Indianapolis 16:13 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 443 Charlotte (CLT) 16:16 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5254 White Plains 16:18 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5301 Pittsburgh (PIT) 16:19 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5521 Jacksonville (JAX) 16:19 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5527 Bangor (BGR) 16:19 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5660 Raleigh/Durham (RDU) 16:19 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 4 Seattle (SEA) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 744 Orlando 16:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4521 Columbus (CMH) 16:22 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4324 New York (LGA) 16:28 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5096 Providence 16:28 planerad
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 1881 Los Angeles (LAX) 16:28 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1486 Chicago 16:29 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1803 Miami (MIA) 16:29 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5325 Louisville (SDF) 16:29 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5938 New York (LGA) 16:29 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 1633 New York 16:31 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2142 Boston (BOS) 16:46 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2016 Orlando (MCO) 16:49 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 844 Charleston (CHS) 16:55 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 536 Denver (DEN) 16:55 planerad
Airbus A319 Air New Zealand NZ 2273 Chicago 16:57 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 616 Chicago (ORD) 16:57 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 724 Orlando (MCO) 16:59 planerad

AVÅGENDE — 25
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4329 New York (LGA) 16:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4372 Nashville (BNA) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1880 St Louis (STL) 16:00 planerad
Bombardier CRJ900 United Airlines UA 8351 Montréal (YUL) 16:05 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4439 Memphis 16:10 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1979 Fort Lauderdale (FLL) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Air New Zealand NZ 6485 Houston (IAH) 16:25 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1247 Houston (IAH) 16:25 planerad
Airbus A321 Virgin Atlantic VS 2578 Atlanta 16:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1312 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:30 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2120 Boston (BOS) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1356 San Antonio (SAT) 16:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5374 Raleigh/Durham (RDU) 16:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 493 Chicago (ORD) 16:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2164 Dallas (DAL) 16:45 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1811 Salt Lake City (SLC) 16:47 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1229 Kansas City (MCI) 16:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 196 Austin (AUS) 16:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 744 Nashville (BNA) 16:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3494 Northwest Arkansas 16:59 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4525 Atlanta 16:59 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4651 Huntsville (HSV) 16:59 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5204 Louisville (SDF) 16:59 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5529 Charleston (CHS) 16:59 planerad
Boeing 757-200 American Airlines AA 685 Phoenix (PHX) 16:59 planerad

17:00 18.01.2019


ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 4 - 14 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2198 Atlanta 17:04 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4195 Cleveland (CLE) 17:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 871 Jacksonville 17:10 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1055 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:14 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6214 Cincinnati (CVG) 17:18 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3680 West Palm Beach (PBI) 17:19 planerad
Boeing 737-800 LATAM Airlines Brasil JJ 2494 New York 17:23 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5943 New York (LGA) 17:28 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5037 Dayton (DAY) 17:29 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4319 New York (LGA) 17:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5510 Norfolk (ORF) 17:30 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2085 Philadelphia (PHL) 17:44 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5019 White Plains 17:44 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 764 Portland (PDX) 17:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 411 Kansas City (MCI) 17:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2119 Boston (BOS) 17:46 planerad
Embraer 170 Air New Zealand NZ 2275 Chicago (ORD) 17:55 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 350 Tampa (TPA) 17:59 planerad

AVÅGENDE — 32
Väntningstid 4 - 14 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4327 New York (LGA) 17:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4578 Indianapolis 17:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 854 Detroit (DTW) 17:00 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 4642 New York 17:01 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 443 Charlotte (CLT) 17:06 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2421 Minneapolis (MSP) 17:08 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5128 White Plains 17:09 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5326 St Louis (STL) 17:09 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5622 Syracuse (SYR) 17:09 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5652 Lansing 17:09 planerad
American Airlines AA 163 Los Angeles 17:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4574 New Orleans (MSY) 17:15 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1002 San Francisco (SFO) 17:15 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5138 Greensboro (GSO) 17:19 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5148 Hartford (BDL) 17:19 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5190 Portland (PWM) 17:19 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5313 Columbia (CAE) 17:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4624 Pittsburgh (PIT) 17:25 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 771 Portland (PDX) 17:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1486 Chicago (ORD) 17:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5283 Providence 17:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 790 Boston (BOS) 17:30 planerad
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 1872 Los Angeles 17:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1803 Miami (MIA) 17:37 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1098 Hartford (BDL) 17:37 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4272 Cleveland 17:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1649 Orlando (MCO) 17:45 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 539 Denver (DEN) 17:45 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 238 Chicago (ORD) 17:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1496 Chicago (MDW) 17:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3627 Little Rock (LIT) 17:59 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3525 Houston (IAH) 17:59 planerad

18:00 18.01.2019


ANKOMMANDE — 32
Väntningstid 3 - 6 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2679 Chicago (ORD) 18:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4450 Columbus (CMH) 18:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 716 Jacksonville (JAX) 18:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2144 Dallas (DAL) 18:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4486 Fort Myers (RSW) 18:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 293 Miami (MIA) 18:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 402 Milwaukee 18:10 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7618 Toronto (YYZ) 18:15 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2212 Atlanta 18:15 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 755 Boston (BOS) 18:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1183 Chicago (MDW) 18:20 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6329 Houston (IAH) 18:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 507 Nashville (BNA) 18:25 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4305 Newark (EWR) 18:26 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5944 New York (LGA) 18:29 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1775 Charlotte (CLT) 18:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4322 New York (LGA) 18:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5473 Greenville (GSP) 18:30 planerad
Bombardier CRJ700 LATAM Airlines Brasil JJ 2186 New York (JFK) 18:36 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4517 Nashville (BNA) 18:42 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5402 Rochester (ROC) 18:44 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2163 Minneapolis (MSP) 18:44 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5401 White Plains 18:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2149 Boston (BOS) 18:46 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5036 Providence 18:49 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5053 Dayton (DAY) 18:49 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5459 Albany 18:49 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5663 Cleveland (CLE) 18:49 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5129 Burlington 18:55 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2287 Chicago (ORD) 18:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2154 St Louis (STL) 18:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 24 Columbus (CMH) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 4 - 12 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4326 New York (LGA) 18:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5408 Grand Rapids 18:00 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6219 Cincinnati (CVG) 18:00 planerad
Airbus A321 Virgin Atlantic VS 2581 Atlanta 18:04 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5043 Dayton (DAY) 18:05 planerad
Boeing 737-800 LATAM Airlines Brasil JJ 2027 New York 18:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 416 Houston (HOU) 18:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2134 Boston (BOS) 18:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2288 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4704 Columbus (CMH) 18:40 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 748 Philadelphia (PHL) 18:45 planerad
Embraer 170 Air New Zealand NZ 2288 Chicago (ORD) 18:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1731 New Orleans (MSY) 18:45 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 854 Boston (BOS) 18:49 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1015 Chicago (ORD) 18:50 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7617 Toronto (YYZ) 18:50 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 3 Seattle (SEA) 18:55 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 889 Charleston (CHS) 18:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 402 St Louis (STL) 18:55 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4338 Bangor 18:56 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1023 Orlando (MCO) 18:59 planerad

19:00 18.01.2019


ANKOMMANDE — 24
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2351 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4407 Manchester (MHT) 19:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4463 Detroit (DTW) 19:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4464 Huntsville (HSV) 19:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4499 Buffalo (BUF) 19:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4515 Philadelphia 19:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4526 Hartford (BDL) 19:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4580 Portland (PWM) 19:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4639 Atlanta 19:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5338 Indianapolis (IND) 19:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5542 Toronto (YYZ) 19:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1580 Fort Lauderdale (FLL) 19:07 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1948 Detroit (DTW) 19:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5126 Columbia (CAE) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1009 Tampa (TPA) 19:20 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6264 Raleigh/Durham (RDU) 19:25 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5941 New York 19:28 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4330 New York (LGA) 19:30 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2186 Atlanta 19:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4587 Kansas City (MCI) 19:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2148 Boston (BOS) 19:47 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2285 Chicago (ORD) 19:55 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4302 Cleveland (CLE) 19:56 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8452 Ottawa (YOW) 19:57 planerad

AVÅGENDE — 25
Väntningstid 5 - 7 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4320 New York (LGA) 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1686 Chicago (MDW) 19:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 293 Miami (MIA) 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 507 Milwaukee (MKE) 19:05 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6293 Houston (IAH) 19:08 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2258 Atlanta 19:15 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5236 White Plains 19:20 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5367 Norfolk (ORF) 19:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1745 Tampa (TPA) 19:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2140 Boston (BOS) 19:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4350 Huntsville (HSV) 19:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5673 Cincinnati (CVG) 19:30 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2401 Minneapolis (MSP) 19:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5597 Pensacola 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 24 Harlingen 19:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4504 Tallahassee (TLH) 19:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4592 Knoxville 19:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4634 Indianapolis 19:40 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5025 Jackson (JAN) 19:40 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5305 Akron 19:40 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3467 New York 19:40 planerad
Embraer 175 LATAM Airlines Brasil JJ 2289 New York (JFK) 19:46 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2154 Dallas (DAL) 19:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1009 Columbus (CMH) 19:55 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1479 Fort Lauderdale (FLL) 19:59 planerad

20:00 18.01.2019


ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 4 - 9 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2499 Chicago (ORD) 20:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4431 St Louis (STL) 20:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5046 Knoxville 20:00 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 849 Orlando (MCO) 20:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3486 New York 20:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1855 Charlotte (CLT) 20:01 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1634 Phoenix (PHX) 20:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 976 Dallas (DAL) 20:10 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5964 Madison (MSN) 20:11 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 989 Boston (BOS) 20:15 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 482 Fort Myers (RSW) 20:22 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5138 Greensboro (GSO) 20:25 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5942 New York 20:29 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4317 New York (LGA) 20:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1985 Miami (MIA) 20:31 planerad
Airbus A319 Air New Zealand NZ 6472 Houston (IAH) 20:37 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 676 Houston (IAH) 20:37 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5622 Syracuse (SYR) 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 647 Orlando (MCO) 20:45 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2167 Boston (BOS) 20:46 planerad
Airbus A321 Alaska Airlines AS 1006 Los Angeles (LAX) 20:55 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 599 Hartford (BDL) 20:59 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 824 Orlando (MCO) 20:59 planerad

AVÅGENDE — 26
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2718 Atlanta 20:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4378 Louisville (SDF) 20:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4466 Charleston (CHS) 20:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4544 Kansas City (MCI) 20:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4573 Charlotte (CLT) 20:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5294 Des Moines (DSM) 20:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5413 St Louis (STL) 20:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5505 Raleigh/Durham (RDU) 20:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5556 Greensboro (GSO) 20:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5561 Birmingham (BHM) 20:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5599 Savannah (SAV) 20:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5608 Greenville (GSP) 20:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 829 Detroit (DTW) 20:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4422 Memphis (MEM) 20:10 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5920 Lexington (LEX) 20:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4539 Pittsburgh (PIT) 20:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5143 Dayton (DAY) 20:25 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2530 Atlanta 20:29 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8453 Ottawa (YOW) 20:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5017 Charleston (CRW) 20:35 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3450 New York 20:36 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4551 Jacksonville (JAX) 20:40 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 3982 Cleveland (CLE) 20:40 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2286 Chicago (ORD) 20:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2351 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:50 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1790 Boston (BOS) 20:57 planerad

21:00 18.01.2019


ANKOMMANDE — 35
Väntningstid 2 - 8 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2557 Las Vegas (LAS) 21:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4562 Pittsburgh (PIT) 21:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 541 Tampa (TPA) 21:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5680 Birmingham (BHM) 21:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5666 Charleston (CRW) 21:01 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5148 Hartford (BDL) 21:03 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 2277 Chicago (ORD) 21:03 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 624 Chicago (ORD) 21:03 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4462 Jacksonville (JAX) 21:04 planerad
Airbus A321 Air Tahiti Nui TN 1232 Los Angeles (LAX) 21:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5529 Charleston (CHS) 21:06 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2310 Minneapolis (MSP) 21:07 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5313 Columbia (CAE) 21:09 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4578 Indianapolis (IND) 21:14 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5283 Providence 21:14 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5652 Lansing 21:18 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4642 Minneapolis (MSP) 21:19 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5190 Portland (PWM) 21:19 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5699 Memphis (MEM) 21:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2046 San Francisco (SFO) 21:23 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2103 Fort Myers (RSW) 21:25 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 804 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4525 Atlanta 21:29 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8366 Montréal (YUL) 21:29 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4326 New York (LGA) 21:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4372 Nashville (BNA) 21:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4651 Huntsville (HSV) 21:30 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2140 Atlanta 21:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2116 Boston (BOS) 21:43 planerad
Airbus A319 Air France AF 2852 New York (JFK) 21:50 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 2 Seattle (SEA) 21:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2287 Milwaukee (MKE) 21:55 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 538 Denver (DEN) 21:58 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1348 San Juan Bautista 21:59 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4006 Newark (EWR) 21:59 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 23 - 25 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2150 Boston 21:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 976 Nashville (BNA) 21:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 647 Atlanta 21:25 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1354 Boston (BOS) 21:47 planerad

22:00 18.01.2019


ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 4 - 11 min.
Airbus A320 China Southern Airlines CZ 1044 Detroit (DTW) 22:00 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6286 Cincinnati (CVG) 22:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1744 St Louis (STL) 22:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1553 Houston (IAH) 22:11 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2080 Fort Lauderdale (FLL) 22:14 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4511 New Orleans (MSY) 22:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5661 Raleigh/Durham (RDU) 22:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 550 Houston (HOU) 22:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 814 Chicago (MDW) 22:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1825 Philadelphia 22:18 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5236 White Plains 22:18 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 545 Charlotte (CLT) 22:18 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7620 Toronto (YYZ) 22:22 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1450 Chicago (ORD) 22:22 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4398 Cleveland (CLE) 22:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1984 New Orleans (MSY) 22:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2633 Chicago (ORD) 22:46 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2134 Boston (BOS) 22:48 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2152 Atlanta 22:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 309 Dallas (DAL) 22:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 532 Fort Lauderdale (FLL) 22:55 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1189 Boston (BOS) 22:59 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 7 - 35 min.
Embraer 190 American Airlines AA 2138 Boston (BOS) 22:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2781 Chicago (ORD) 22:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4334 New York (LGA) 22:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4502 Minneapolis (MSP) 22:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4691 Columbus (CMH) 22:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5506 Raleigh/Durham (RDU) 22:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4712 Indianapolis 22:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5557 Providence 22:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4615 Portland (PWM) 22:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4660 Nashville (BNA) 22:10 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5289 White Plains 22:10 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5600 Syracuse (SYR) 22:10 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5664 Toronto (YYZ) 22:10 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5669 Bangor (BGR) 22:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5707 Detroit (DTW) 22:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4489 Burlington 22:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4516 Manchester (MHT) 22:20 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5051 Albany 22:20 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5411 Rochester (ROC) 22:20 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5428 Hartford (BDL) 22:20 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5613 Cleveland (CLE) 22:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4361 Buffalo (BUF) 22:55 planerad

23:00 18.01.2019


ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 3 - 15 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2752 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1649 Orlando (MCO) 23:11 planerad
Embraer 175 LATAM Airlines Brasil JJ 2289 New York (JFK) 23:26 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1691 Chicago (ORD) 23:30 planerad
Southwest Airlines WN 876 Houston (HOU) 23:40 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1955 Houston (IAH) 23:42 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4341 Charlotte (CLT) 23:46 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2322 Minneapolis (MSP) 23:47 planerad
Boeing 737-800 Air New Zealand NZ 2279 Chicago (ORD) 23:49 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 788 Chicago (ORD) 23:49 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2125 Atlanta 23:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1507 Nashville (BNA) 23:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1916 Chicago (MDW) 23:55 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2079 Detroit (DTW) 23:57 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2222 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:59 planerad

00:00 19.01.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2362 Miami 00:04 planerad

01:00 19.01.2019

02:00 19.01.2019

03:00 19.01.2019

04:00 19.01.2019

05:00 19.01.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1865 Charlotte (CLT) 05:30 planerad

06:00 19.01.2019


AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 20 min.
Embraer 175 Air Canada AC 7609 Toronto (YYZ) 06:00 planerad
Airbus A319 China Southern Airlines CZ 1277 New York 06:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2136 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 815 Detroit (DTW) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2944 Dallas (DAL) 06:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2210 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:05 planerad
American Airlines AA 1178 Miami (MIA) 06:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1813 Philadelphia (PHL) 06:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 551 Houston (IAH) 06:10 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1279 Fort Lauderdale (FLL) 06:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2980 Orlando (MCO) 06:15 planerad
Southwest Airlines WN 5406 Chicago (MDW) 06:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 466 Chicago (ORD) 06:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2959 Atlanta (ATL) 06:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 488 Charlotte (CLT) 06:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2975 Houston (HOU) 06:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5361 St Louis (STL) 06:55 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8451 Ottawa (YOW) 06:59 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 798 Hartford (BDL) 06:59 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 605 Chicago (ORD) 06:59 planerad

07:00 19.01.2019


ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 21 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1600 Boston (BOS) 07:14 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1542 Phoenix (PHX) 07:15 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 144 Charleston (CHS) 07:23 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4376 Detroit (DTW) 07:44 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5202 Providence 07:44 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4631 Buffalo (BUF) 07:48 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2630 Atlanta 07:49 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4564 Portland (PWM) 07:49 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5678 White Plains 07:49 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5412 Rochester (ROC) 07:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4482 Pittsburgh (PIT) 07:57 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 17 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1839 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 391 Miami (MIA) 07:00 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 535 Denver (DEN) 07:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1840 Phoenix (PHX) 07:01 planerad
Boeing 737-800 Air Tahiti Nui TN 1233 Los Angeles (LAX) 07:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3199 Nashville (BNA) 07:25 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 431 Orlando (MCO) 07:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2304 Chicago (ORD) 07:44 planerad
Boeing 737-700 Air New Zealand NZ 2266 Chicago (ORD) 07:45 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 531 Chicago (ORD) 07:45 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4241 Newark (EWR) 07:50 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 290 Boston (BOS) 07:54 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 367 Houston (IAH) 07:59 planerad

08:00 19.01.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 35 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2324 Orlando (MCO) 08:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3858 Chicago (MDW) 08:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3603 Providence 08:55 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7608 Toronto (YYZ) 08:57 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1715 Charlotte (CLT) 08:59 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 55 Boston (BOS) 08:59 planerad

AVÅGENDE — 24
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1340 Miami (MIA) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 1 Seattle (SEA) 08:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1347 San Juan Bautista 08:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2174 Atlanta (ATL) 08:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2032 Minneapolis (MSP) 08:20 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 433 West Palm Beach (PBI) 08:26 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1081 Las Vegas (LAS) 08:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2169 Boston (BOS) 08:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4508 Atlanta (ATL) 08:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4531 Key West 08:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4588 New Orleans (MSY) 08:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4609 Valparaiso (VPS) 08:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 720 West Palm Beach (PBI) 08:30 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 798 Charlotte (CLT) 08:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2042 San Francisco (SFO) 08:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4469 Sarasota/Bradenton (SRQ) 08:34 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5200 Raleigh/Durham (RDU) 08:40 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1223 Orlando (MCO) 08:40 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 229 Chicago (ORD) 08:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4372 St Louis (STL) 08:50 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5041 Wilmington North Carolina 08:50 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5135 Charleston (CHS) 08:50 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5537 Hartford (BDL) 08:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4366 Fort Myers (RSW) 08:55 planerad

09:00 19.01.2019


ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 4 - 15 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1680 Fort Lauderdale (FLL) 09:02 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4689 Charleston (CHS) 09:03 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5055 Dayton (DAY) 09:09 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5140 Norfolk (ORF) 09:09 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5082 Pensacola 09:13 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5649 Raleigh/Durham (RDU) 09:13 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4586 Columbus (CMH) 09:17 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5173 Greensboro (GSO) 09:17 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4616 Nashville (BNA) 09:19 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5183 Akron 09:19 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5445 Cincinnati (CVG) 09:19 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5614 Cleveland (CLE) 09:19 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines Brasil JJ 2096 Miami (MIA) 09:21 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5359 Jackson (JAN) 09:26 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4336 New York (LGA) 09:29 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4643 Jacksonville (JAX) 09:29 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1033 Chicago (ORD) 09:44 planerad
Bombardier CRJ900 China Southern Airlines CZ 1276 New York 09:52 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3634 Newark (EWR) 09:59 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 24 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5921 New York (LGA) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3869 Chicago (MDW) 09:00 planerad
Airbus A321 Alaska Airlines AS 1003 Los Angeles (LAX) 09:10 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1581 Fort Myers (RSW) 09:34 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2764 Chicago (ORD) 09:35 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 589 Jacksonville (JAX) 09:37 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7613 Toronto (YYZ) 09:40 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5530 Louisville (SDF) 09:45 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 809 Detroit (DTW) 09:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3603 Dallas (DAL) 09:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4610 Buffalo (BUF) 09:59 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4636 Minneapolis (MSP) 09:59 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5030 Rochester (ROC) 09:59 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5115 Cincinnati (CVG) 09:59 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5319 Syracuse (SYR) 09:59 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5524 Providence 09:59 planerad

10:00 19.01.2019


ANKOMMANDE — 26
Väntningstid 2 - 24 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2261 Atlanta 10:05 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6008 New York 10:06 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5197 St Louis (STL) 10:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 699 Hartford (BDL) 10:30 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1502 Detroit (DTW) 10:32 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5540 Albany 10:35 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2009 Philadelphia 10:38 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 467 Tampa (TPA) 10:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3336 Houston (HOU) 10:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4594 Minneapolis (MSP) 10:42 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5706 Syracuse (SYR) 10:48 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4073 Little Rock (LIT) 10:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4405 Manchester (MHT) 10:50 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5153 Charleston (CRW) 10:50 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5409 Grand Rapids 10:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5535 Milwaukee (MKE) 10:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4663 New Orleans (MSY) 10:54 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4429 Kansas City (MCI) 10:55 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5144 Dayton (DAY) 10:55 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5210 Hartford (BDL) 10:55 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5625 Savannah (SAV) 10:55 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8450 Ottawa (YOW) 10:57 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2293 Chicago (ORD) 10:58 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1048 Miami (MIA) 10:59 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4540 Columbus (CMH) 10:59 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4595 Knoxville 10:59 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 18 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4318 New York (LGA) 10:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4440 Myrtle Beach 10:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 29 Nassau 10:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2997 Atlanta (ATL) 10:05 planerad
Airbus A319 LATAM Airlines Brasil JJ 2096 Miami (MIA) 10:06 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5204 Dayton (DAY) 10:09 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5223 Portland (PWM) 10:09 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4662 Key West 10:10 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5375 Charleston (CRW) 10:12 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2129 Boston (BOS) 10:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1218 Phoenix (PHX) 10:40 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2268 Chicago (ORD) 10:45 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2273 New York (JFK) 10:58 planerad

Andra datum

January, 2019

18