Ronald Reagan Washington National, Washington (DCA / KDCA)

Planespotter’s tidtabell

06:00 14.10.2019

+12°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel few börja från en höjd av 6100 m

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 11 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1689 Boston (BOS) 06:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1596 Raleigh/Durham (RDU) 06:45 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5520 Norfolk (ORF) 06:56 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 8 - 22 min.
Embraer 175 Air Canada AC 7609 Toronto (YYZ) 06:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1259 New York (JFK) 06:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 839 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1960 Detroit (DTW) 06:05 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1368 Minneapolis (MSP) 06:20 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5972 Boston (BOS) 06:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 466 Chicago (ORD) 06:30 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 400 Charlotte (CLT) 06:52 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 391 Miami (MIA) 06:58 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8451 Ottawa (YOW) 06:59 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6040 New York (LGA) 06:59 planerad

07:00 14.10.2019

+12°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel few börja från en höjd av 6100 m

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 6 - 19 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5678 White Plains 07:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5889 New York (LGA) 07:14 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1542 Phoenix (PHX) 07:19 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 55 Boston (BOS) 07:38 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5055 Dayton (DAY) 07:44 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4725 Syracuse (SYR) 07:50 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5018 Knoxville 07:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4376 Detroit (DTW) 07:53 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 7 - 20 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1223 Orlando (MCO) 07:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 535 Denver (DEN) 07:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2267 Detroit (DTW) 07:20 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1275 Los Angeles (LAX) 07:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1043 Boston (BOS) 07:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5487 Buffalo (BUF) 07:40 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 531 Los Angeles 07:45 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 367 Houston (IAH) 07:51 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5906 New York (LGA) 07:59 planerad

08:00 14.10.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 313°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 11 min.
Embraer 190 American Airlines AA 2125 New York (LGA) 08:19 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1680 Fort Lauderdale (FLL) 08:28 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1421 Detroit (DTW) 08:38 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 255 Boston (BOS) 08:39 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7608 Toronto (YYZ) 08:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1734 Chicago (ORD) 08:53 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 1 Seattle (SEA) 08:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1379 Fort Lauderdale (FLL) 08:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1139 Atlanta 08:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 898 Minneapolis (MSP) 08:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 390 Boston (BOS) 08:13 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6088 Omaha 08:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1081 Las Vegas (LAS) 08:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2654 New York (JFK) 08:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4588 New Orleans (MSY) 08:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5517 Toronto (YYZ) 08:40 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5338 Raleigh/Durham (RDU) 08:50 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1347 San Juan (SJU) 08:59 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5247 Norfolk (ORF) 08:59 planerad

09:00 14.10.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 313°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 2 - 13 min.
Airbus A321 American Airlines AA 2278 Miami (MIA) 09:01 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5082 Tallahassee (TLH) 09:02 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2324 Orlando (MCO) 09:05 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5562 Birmingham (BHM) 09:06 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2638 Atlanta 09:12 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2560 Memphis (MEM) 09:14 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5083 Huntsville (HSV) 09:14 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4585 Raleigh/Durham (RDU) 09:19 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4375 New Orleans (MSY) 09:20 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5974 New York (LGA) 09:22 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4586 Columbus (CMH) 09:23 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4534 Des Moines (DSM) 09:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2531 Charlotte (CLT) 09:28 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 389 Boston (BOS) 09:41 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2173 Boston (BOS) 09:46 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1504 Chicago 09:53 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 8 - 14 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6122 Boston (BOS) 09:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2101 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5979 New York (JFK) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 5 Los Angeles 09:10 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 654 Boston (BOS) 09:15 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7613 Toronto (YYZ) 09:25 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1421 Detroit (DTW) 09:37 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 609 Houston (IAH) 09:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4605 Columbus (CMH) 09:59 planerad

10:00 14.10.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 313°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 21 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2244 Chicago (ORD) 10:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5022 New York (JFK) 10:02 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2594 Atlanta 10:12 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1464 Minneapolis (MSP) 10:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5197 St Louis (STL) 10:36 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 455 Boston (BOS) 10:41 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 401 Charlotte (CLT) 10:44 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4397 Indianapolis 10:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5487 Buffalo (BUF) 10:50 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1556 Chicago (ORD) 10:59 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 10 - 15 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 823 Orlando (MCO) 10:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 843 Charleston (CHS) 10:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2278 Miami (MIA) 10:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2638 Atlanta (ATL) 10:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 833 Nashville (BNA) 10:15 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 590 Boston (BOS) 10:16 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 784 Charlotte (CLT) 10:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 810 Chicago (ORD) 10:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1218 Phoenix (PHX) 10:55 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1033 Chicago (ORD) 10:59 planerad

11:00 14.10.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 313°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 29 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6039 Boston (BOS) 11:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6011 New York (LGA) 11:29 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2844 Boston (BOS) 11:40 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2056 Detroit (DTW) 11:52 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1464 Minneapolis (MSP) 11:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5022 New York (JFK) 11:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2594 Atlanta (ATL) 11:10 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1154 Boston (BOS) 11:16 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8825 Montréal (YUL) 11:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6039 Boston (BOS) 11:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4610 Hartford (BDL) 11:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5226 Norfolk (ORF) 11:31 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2016 Orlando (MCO) 11:41 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1605 Chicago (ORD) 11:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4380 Des Moines (DSM) 11:50 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5132 Savannah (SAV) 11:55 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3436 Newark (EWR) 11:55 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5929 New York (LGA) 11:59 planerad

12:00 14.10.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 300°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 6 - 21 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2224 Orlando (MCO) 12:02 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1480 Fort Lauderdale (FLL) 12:04 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7616 Toronto (YYZ) 12:10 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6195 Raleigh/Durham (RDU) 12:17 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5986 New York (JFK) 12:19 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 536 Denver (DEN) 12:28 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5517 Toronto (YYZ) 12:36 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 990 Miami (MIA) 12:57 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1911 Chicago 12:59 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 9 - 22 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 594 Nantucket 12:05 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1479 Fort Lauderdale (FLL) 12:15 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2115 Jacksonville (JAX) 12:37 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7615 Toronto (YYZ) 12:45 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2056 Detroit (DTW) 12:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4155 Nashville (BNA) 12:56 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6265 Raleigh/Durham (RDU) 12:59 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5096 Providence 12:59 planerad

13:00 14.10.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 300°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 14 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4605 Columbus (CMH) 13:15 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1380 Fort Lauderdale (FLL) 13:20 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 496 Atlanta 13:23 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1767 Denver (DEN) 13:32 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1764 Minneapolis (MSP) 13:35 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 489 Boston (BOS) 13:40 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 144 Charleston (CHS) 13:45 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2881 Cincinnati (CVG) 13:45 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2349 Atlanta 13:59 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 4 - 20 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 889 Charleston (CHS) 13:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 273 Chicago (ORD) 13:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4450 Columbus (CMH) 13:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 537 Denver (DEN) 13:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4422 New Orleans (MSY) 13:37 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5944 Boston (BOS) 13:40 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2215 Orlando (MCO) 13:44 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4587 Kansas City (MCI) 13:44 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5350 Columbia (CAE) 13:44 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2284 Chicago (ORD) 13:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1080 West Palm Beach (PBI) 13:49 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1174 Miami (MIA) 13:53 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5063 Knoxville 13:54 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5473 Greenville (GSP) 13:54 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4440 Pittsburgh (PIT) 13:55 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 481 Fort Myers (RSW) 13:59 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1767 Tampa (TPA) 13:59 planerad

14:00 14.10.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 300°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 6 - 19 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5995 Boston (BOS) 14:04 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5398 New York (JFK) 14:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4588 New Orleans (MSY) 14:29 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6088 Omaha 14:34 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1734 West Palm Beach (PBI) 14:39 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 833 Nashville (BNA) 14:53 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3755 Chicago 14:59 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 4 - 10 min.
Embraer 190 American Airlines AA 309 Atlanta (ATL) 14:14 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 854 Boston (BOS) 14:20 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1579 Fort Lauderdale (FLL) 14:22 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2881 Cincinnati (CVG) 14:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4685 Jacksonville (JAX) 14:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4552 St Louis (STL) 14:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5459 Albany (ALB) 14:40 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5514 Bangor (BGR) 14:42 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1764 Minneapolis (MSP) 14:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5398 New York (JFK) 14:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4538 Louisville (SDF) 14:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4580 Portland (PWM) 14:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4463 Detroit (DTW) 14:59 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4464 Huntsville (HSV) 14:59 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4710 Burlington (BTV) 14:59 planerad

15:00 14.10.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 268°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22, 33

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 14 min.
Airbus A320 American Airlines AA 487 Charlotte (CLT) 15:01 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 724 Orlando (MCO) 15:08 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4610 Hartford (BDL) 15:10 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 600 Detroit (DTW) 15:20 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8824 Montréal (YUL) 15:33 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5924 New York 15:34 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 832 Salt Lake City (SLC) 15:38 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 593 Nantucket 15:43 planerad
Boeing 757-200 American Airlines AA 685 Phoenix (PHX) 15:57 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5132 Savannah (SAV) 15:59 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 4 - 15 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2349 Atlanta 15:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5056 Providence 15:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5061 Manchester (MHT) 15:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5542 Toronto (YYZ) 15:09 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6113 Madison (MSN) 15:10 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5108 Buffalo (BUF) 15:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4363 Indianapolis 15:15 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5138 Greensboro (GSO) 15:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5513 Hartford (BDL) 15:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4499 Raleigh/Durham (RDU) 15:19 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 433 West Palm Beach (PBI) 15:20 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5402 Rochester (ROC) 15:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1815 Charlotte (CLT) 15:38 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2323 Orlando (MCO) 15:43 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5680 Birmingham (BHM) 15:55 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2104 Denver (DEN) 15:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4413 Memphis (MEM) 15:56 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5955 New York (LGA) 15:59 planerad

16:00 14.10.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 268°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22, 33

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 4 - 10 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1136 Atlanta 16:00 planerad
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 1631 Los Angeles (LAX) 16:08 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 4 Seattle (SEA) 16:10 planerad
Airbus A321 Alaska Airlines AS 1001 San Francisco (SFO) 16:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 163 Los Angeles (LAX) 16:26 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4521 Columbus (CMH) 16:26 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5872 Boston (BOS) 16:29 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5096 Providence 16:29 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3751 New York 16:35 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 1672 San Francisco (SFO) 16:35 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 755 Boston (BOS) 16:43 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1803 Miami (MIA) 16:46 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2108 Minneapolis (MSP) 16:49 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 844 Charleston (CHS) 16:53 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 538 Denver (DEN) 16:58 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1486 Chicago (ORD) 16:59 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 9 - 20 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1790 Boston (BOS) 16:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4329 New York (LGA) 16:00 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8827 Montréal (YUL) 16:05 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1963 Atlanta (ATL) 16:25 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3512 Houston (IAH) 16:25 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 832 Salt Lake City (SLC) 16:40 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3437 Newark (EWR) 16:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5087 Huntsville (HSV) 16:54 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4525 Atlanta (ATL) 16:57 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5953 New York (LGA) 16:59 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1693 Tampa (TPA) 16:59 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4548 Nashville (BNA) 16:59 planerad

17:00 14.10.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 268°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22, 33

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 3 - 15 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 716 Jacksonville (JAX) 17:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4440 Pittsburgh (PIT) 17:00 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1484 Atlanta 17:01 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 616 San Francisco 17:04 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3434 Newark (EWR) 17:07 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2016 Orlando (MCO) 17:09 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4155 Nashville (BNA) 17:19 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5473 Greenville (GSP) 17:25 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5895 New York (LGA) 17:27 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4380 Des Moines (DSM) 17:27 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 989 Boston (BOS) 17:42 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5660 Raleigh/Durham (RDU) 17:45 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 764 Portland (PDX) 17:50 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2811 Atlanta 17:59 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1434 Chicago 17:59 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 2 - 9 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5128 White Plains 17:05 planerad
Boeing 757-200 American Airlines AA 685 Phoenix (PHX) 17:06 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5663 Cleveland (CLE) 17:09 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3751 New York 17:10 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 3 Seattle (SEA) 17:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4624 Pittsburgh (PIT) 17:17 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5652 Lansing 17:17 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4578 Indianapolis 17:18 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5529 Charleston (CHS) 17:19 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4740 Portland (PWM) 17:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4857 Manchester (MHT) 17:20 planerad
Airbus A321 Alaska Airlines AS 1002 San Francisco (SFO) 17:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 163 Los Angeles (LAX) 17:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5148 Hartford (BDL) 17:39 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1803 Miami (MIA) 17:41 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 1554 San Francisco (SFO) 17:41 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2238 Atlanta (ATL) 17:50 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5098 Providence 17:51 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1486 Chicago (ORD) 17:55 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 238 Minneapolis 17:55 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1144 Detroit (DTW) 17:59 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5966 New York 17:59 planerad

18:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 235°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 2 - 10 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5949 New York (LGA) 18:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 293 Miami (MIA) 18:05 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7618 Toronto (YYZ) 18:15 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1580 Fort Lauderdale (FLL) 18:17 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1015 Chicago (ORD) 18:18 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1757 Cincinnati (CVG) 18:20 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5108 Buffalo (BUF) 18:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5510 Norfolk (ORF) 18:26 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5459 Albany (ALB) 18:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4499 Raleigh/Durham (RDU) 18:38 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5056 Providence 18:38 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5402 Rochester (ROC) 18:41 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5401 White Plains 18:43 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1775 Charlotte (CLT) 18:45 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5138 Greensboro (GSO) 18:47 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 952 Minneapolis (MSP) 18:52 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5061 Manchester (MHT) 18:58 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5053 Dayton (DAY) 18:59 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5513 Hartford (BDL) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 27 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1023 Orlando (MCO) 18:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 539 Denver (DEN) 18:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4574 New Orleans (MSY) 18:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3525 Houston (IAH) 18:05 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5661 Raleigh/Durham (RDU) 18:16 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4359 Oklahoma City (OKC) 18:18 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1147 Chicago (ORD) 18:45 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7617 Toronto (YYZ) 18:50 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 771 Portland (PDX) 18:55 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1979 Fort Lauderdale (FLL) 18:57 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1757 Cincinnati (CVG) 18:59 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2811 Atlanta 18:59 planerad

19:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 235°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 3 - 10 min.
Embraer 190 American Airlines AA 309 Atlanta 19:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4463 Detroit (DTW) 19:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4538 Louisville (SDF) 19:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4580 Portland (PWM) 19:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4710 Burlington (BTV) 19:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5514 Bangor (BGR) 19:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5985 New York (LGA) 19:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5161 Cincinnati (CVG) 19:04 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3739 Chicago (ORD) 19:04 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5542 Toronto (YYZ) 19:10 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2266 Atlanta 19:12 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 431 Detroit (DTW) 19:17 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4363 Indianapolis 19:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4330 New York (LGA) 19:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5046 Knoxville 19:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1080 West Palm Beach (PBI) 19:32 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5244 Columbia (CAE) 19:35 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6264 Raleigh/Durham (RDU) 19:43 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1855 Charlotte (CLT) 19:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4464 Huntsville (HSV) 19:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4587 Kansas City (MCI) 19:45 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2155 Boston (BOS) 19:53 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2351 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:56 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 21 min.
Airbus A321 American Airlines AA 293 Miami (MIA) 19:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5294 Philadelphia (PHL) 19:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5958 New York 19:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5673 Cincinnati (CVG) 19:06 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5236 White Plains 19:08 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1015 Chicago (ORD) 19:29 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2140 Boston (BOS) 19:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4704 Columbus (CMH) 19:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5195 Pensacola 19:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1745 Tampa (TPA) 19:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4573 Charlotte (CLT) 19:38 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5017 Charleston (CRW) 19:40 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5367 Norfolk (ORF) 19:40 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5408 Grand Rapids 19:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4634 Indianapolis 19:45 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 952 Minneapolis (MSP) 19:51 planerad

20:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 235°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 3 - 11 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 482 Fort Myers (RSW) 20:03 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3442 Chicago 20:04 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6113 Madison (MSN) 20:11 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4552 St Louis (STL) 20:12 planerad
Boeing 757-200 American Airlines AA 1634 Phoenix (PHX) 20:21 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 849 Orlando (MCO) 20:25 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5933 New York 20:25 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5663 Cleveland (CLE) 20:28 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2133 New York (LGA) 20:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5183 Raleigh 20:36 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 804 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:37 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2080 Fort Lauderdale (FLL) 20:40 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 6 Los Angeles (LAX) 20:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2164 Boston (BOS) 20:48 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1156 Houston (IAH) 20:48 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5680 Birmingham (BHM) 20:59 planerad

AVÅGENDE — 24
Väntningstid 5 - 26 min.
Embraer 190 American Airlines AA 2123 New York (LGA) 20:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4378 Louisville (SDF) 20:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4418 Atlanta (ATL) 20:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5305 Akron 20:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5608 Greenville (GSP) 20:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4438 St Louis (STL) 20:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4562 Raleigh/Durham (RDU) 20:05 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5025 Jackson (JAN) 20:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5164 Charleston (CHS) 20:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4518 Des Moines (DSM) 20:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4660 Nashville (BNA) 20:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5085 Huntsville (HSV) 20:10 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5289 White Plains 20:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5597 Tallahassee (TLH) 20:10 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6117 Lexington (LEX) 20:10 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 984 Detroit (DTW) 20:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5599 Savannah (SAV) 20:15 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2909 Atlanta (ATL) 20:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2496 Memphis (MEM) 20:17 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4544 Kansas City (MCI) 20:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4551 Jacksonville (JAX) 20:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2351 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:51 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5484 Knoxville 20:51 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1279 Fort Lauderdale (FLL) 20:54 planerad

21:00 14.10.2019

+14°C   Vindar: 3 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 27
Väntningstid 2 - 10 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5355 Charleston (CHS) 21:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 624 Chicago (ORD) 21:03 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5148 Hartford (BDL) 21:07 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4413 Memphis (MEM) 21:08 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2557 Las Vegas (LAS) 21:11 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4462 Jacksonville (JAX) 21:12 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1160 Atlanta 21:13 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5652 Lansing 21:14 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1985 Miami (MIA) 21:16 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2188 Pittsburgh (PIT) 21:16 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4857 Manchester (MHT) 21:16 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4548 Nashville (BNA) 21:19 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5098 Providence 21:20 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5661 Raleigh/Durham (RDU) 21:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4740 Portland (PWM) 21:21 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2532 Los Angeles (LAX) 21:23 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4578 Indianapolis 21:26 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4642 Minneapolis (MSP) 21:27 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4525 Atlanta 21:29 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5087 Huntsville (HSV) 21:30 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2044 Detroit (DTW) 21:40 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8826 Montréal (YUL) 21:48 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 545 Charlotte (CLT) 21:52 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 534 Denver (DEN) 21:54 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 2 Seattle (SEA) 21:55 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1348 San Juan (SJU) 21:56 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3659 Newark (EWR) 21:58 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 9 - 16 min.
Embraer 190 American Airlines AA 2150 Boston (BOS) 21:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2679 Chicago (ORD) 21:03 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5556 Greensboro (GSO) 21:19 planerad

22:00 14.10.2019

+14°C   Vindar: 3 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 6 - 13 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6104 Boston (BOS) 22:03 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2844 Atlanta 22:13 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2633 Chicago (ORD) 22:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4511 New Orleans (MSY) 22:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5278 Philadelphia (PHL) 22:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 541 Tampa (TPA) 22:15 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5236 White Plains 22:18 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7620 Toronto (YYZ) 22:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1221 New York 22:29 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2152 Boston (BOS) 22:42 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 2 - 35 min.
Embraer 190 American Airlines AA 2138 Boston (BOS) 22:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4502 Minneapolis (MSP) 22:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4691 Columbus (CMH) 22:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5143 Dayton (DAY) 22:00 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1726 Pittsburgh (PIT) 22:01 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5561 Birmingham (BHM) 22:09 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5467 Buffalo (BUF) 22:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5539 Columbia (CAE) 22:10 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5669 Bangor (BGR) 22:10 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5613 Cleveland (CLE) 22:11 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4615 Portland (PWM) 22:13 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5411 Rochester (ROC) 22:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5557 Providence 22:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1850 Raleigh/Durham (RDU) 22:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4414 Detroit (DTW) 22:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4489 Burlington (BTV) 22:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4516 Manchester (MHT) 22:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4726 Syracuse (SYR) 22:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4892 Albany (ALB) 22:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4526 Indianapolis 22:55 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5428 Hartford (BDL) 22:55 planerad

23:00 14.10.2019

+14°C   Vindar: 3 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 28 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1691 Chicago (ORD) 23:14 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1776 Minneapolis (MSP) 23:42 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2612 Atlanta 23:44 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4546 Charlotte (CLT) 23:46 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2716 Detroit (DTW) 23:46 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1955 Houston (IAH) 23:53 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1278 Chicago (ORD) 23:58 planerad

00:00 15.10.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 357°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 16 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2362 Miami (MIA) 00:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2222 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:26 planerad

01:00 15.10.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 357°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01

02:00 15.10.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 357°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01

03:00 15.10.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 348°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01, 33

04:00 15.10.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 348°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01, 33

05:00 15.10.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 348°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 01, 33

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 United Airlines UA 3635 Chicago (ORD) 05:45 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31