James M Cox Dayton, Dayton (DAY / KDAY)

Planespotter’s tidtabell

16:00 29.01.2020

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 80°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 790 m   Uppskattad bana: 06L, 06R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5418 Charlotte (CLT) 16:46 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5364 Minneapolis (MSP) 16:58 planerad

17:00 29.01.2020

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 80°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 790 m   Uppskattad bana: 06L, 06R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5283 Detroit (DTW) 17:08 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5136 Minneapolis (MSP) 17:35 planerad

18:00 29.01.2020

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 80°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 790 m   Uppskattad bana: 06L, 06R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 17 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2337 Atlanta (ATL) 18:03 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5107 Philadelphia (PHL) 18:20 planerad
Bombardier CRJ American AA 5321 Charlotte (CLT) 18:31 planerad
Bombardier CRJ American AA 5037 Washington (DCA) 18:38 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3021 Chicago (ORD) 18:48 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 8 - 41 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5070 Detroit (DTW) 18:00 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5398 Philadelphia (PHL) 18:01 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2337 Atlanta (ATL) 18:42 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5026 Charlotte (CLT) 18:50 planerad

19:00 29.01.2020

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 42°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Bombardier CRJ United UA 3821 Washington (IAD) 19:21 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3753 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:30 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5020 Philadelphia (PHL) 19:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 18 min.
Bombardier CRJ American AA 5053 Washington (DCA) 19:00 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3021 Chicago (ORD) 19:18 planerad

20:00 29.01.2020

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 42°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 22 min.
Embraer RJ140 American AA 3746 New York (LGA) 20:16 planerad
Bombardier CRJ United UA 3892 Chicago (ORD) 20:38 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3753 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:00 planerad

21:00 29.01.2020

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 42°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 21 - 28 min.
Bombardier CRJ700 American AA 2962 Chicago (ORD) 21:10 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5043 Washington (DCA) 21:38 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5396 Charlotte (CLT) 21:38 planerad
Bombardier CRJ United UA 3871 Chicago (ORD) 21:53 planerad

22:00 29.01.2020

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 54°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 42 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5121 Detroit (DTW) 22:10 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5687 Philadelphia (PHL) 22:52 planerad

23:00 29.01.2020

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 54°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5159 Charlotte (CLT) 23:40 planerad
Bombardier CRJ United UA 3839 Chicago (ORD) 23:41 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5412 Minneapolis (MSP) 23:48 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2306 Atlanta (ATL) 23:55 planerad

00:00 30.01.2020

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 54°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5090 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:14 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4005 Chicago (ORD) 00:16 planerad

01:00 30.01.2020

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 59°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

02:00 30.01.2020

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 59°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

03:00 30.01.2020

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 59°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

04:00 30.01.2020

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 63°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

05:00 30.01.2020

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 63°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 14 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5015 Philadelphia (PHL) 05:35 planerad
Bombardier CRJ American AA 5055 Washington (DCA) 05:49 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4074 Chicago (ORD) 05:49 planerad

06:00 30.01.2020

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 63°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 18 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2261 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Bombardier CRJ United UA 3824 Chicago (ORD) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5509 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:05 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5505 Detroit (DTW) 06:23 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5082 Minneapolis (MSP) 06:30 planerad
Embraer RJ140 American AA 3784 New York (LGA) 06:40 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5234 Charlotte (CLT) 06:45 planerad

07:00 30.01.2020

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 64°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ United UA 3890 Chicago (ORD) 07:30 planerad

08:00 30.01.2020

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 64°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5238 Philadelphia (PHL) 08:00 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3192 Chicago (ORD) 08:35 planerad

09:00 30.01.2020

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 64°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 6 - 10 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 506 Atlanta 09:41 planerad
Bombardier CRJ American AA 5042 Washington (DCA) 09:43 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4909 Detroit (DTW) 09:53 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 17 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5047 Charlotte (CLT) 09:20 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5144 Washington (DCA) 09:28 planerad
Bombardier CRJ United UA 3780 Washington (IAD) 09:45 planerad

10:00 30.01.2020

0°C   Vindar: 2 m/s @ 90°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06L, 06R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 8 - 11 min.
Bombardier CRJ American AA 5466 Philadelphia (PHL) 10:09 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4909 Detroit (DTW) 10:20 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 506 Atlanta (ATL) 10:25 planerad

11:00 30.01.2020

0°C   Vindar: 2 m/s @ 90°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06L, 06R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 29 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3752 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:15 planerad
Bombardier CRJ American AA 5691 New York (LGA) 11:44 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 16 min.
Bombardier CRJ United UA 3770 Chicago (ORD) 11:29 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3752 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:45 planerad

12:00 30.01.2020

0°C   Vindar: 2 m/s @ 90°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06L, 06R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5581 Philadelphia (PHL) 12:58 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ American AA 5480 New York (LGA) 12:14 planerad

13:00 30.01.2020

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 132°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 21 - 35 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5361 Charlotte (CLT) 13:14 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4857 Detroit (DTW) 13:22 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1161 Atlanta (ATL) 13:57 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5568 Charlotte (CLT) 13:35 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5279 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:45 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4857 Detroit (DTW) 13:55 planerad

14:00 30.01.2020

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 132°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Embraer RJ145 American AA 4014 Chicago (ORD) 14:14 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5194 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:39 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 7 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1161 Atlanta (ATL) 14:37 planerad
Embraer RJ145 American AA 4014 Chicago (ORD) 14:44 planerad

15:00 30.01.2020

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 132°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ140 American AA 4035 New York (LGA) 15:03 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 7 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5048 Charlotte (CLT) 15:21 planerad
Embraer RJ140 American AA 4035 New York (LGA) 15:28 planerad

Andra datum

July, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04