James M Cox Dayton, Dayton (DAY / KDAY)

Planespotter’s tidtabell

20:00 24.06.2019

+22°C   Vindar: 7 m/s @ 260°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 370 m   Uppskattad bana: 24L, 24R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 23 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5432 New York (LGA) 20:03 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5252 Chicago (ORD) 20:26 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3194 Chicago (ORD) 20:40 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 838 Tampa 20:48 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3892 Chicago (ORD) 20:50 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5020 Philadelphia (PHL) 20:59 planerad

21:00 24.06.2019

+22°C   Vindar: 7 m/s @ 260°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 370 m   Uppskattad bana: 24L, 24R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 18 min.
Bombardier CRJ Air France AF 2404 Detroit (DTW) 21:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5396 Charlotte (CLT) 21:28 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3859 Detroit (DTW) 21:32 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2259 Chicago 21:41 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 827 Tampa 21:33 planerad

22:00 24.06.2019

+22°C   Vindar: 7 m/s @ 260°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 370 m   Uppskattad bana: 24L, 24R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3596 Denver (DEN) 22:19 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5687 Philadelphia (PHL) 22:21 planerad

23:00 24.06.2019

+20°C   Vindar: 5 m/s @ 247°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24L, 24R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2261 Chicago 23:16 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5143 Washington (DCA) 23:21 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5159 Charlotte (CLT) 23:30 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3549 Minneapolis (MSP) 23:35 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3839 Chicago (ORD) 23:40 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2306 Atlanta 23:55 planerad

00:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 5 m/s @ 247°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24L, 24R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 22 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3772 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:03 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3166 Chicago (ORD) 00:25 planerad

01:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 5 m/s @ 247°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24L, 24R

02:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 5 m/s @ 250°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24L, 24R

03:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 5 m/s @ 250°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24L, 24R

04:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 5 m/s @ 250°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24L, 24R

05:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 5 m/s @ 261°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24L, 24R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 17 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5552 Charlotte (CLT) 05:33 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5015 Philadelphia (PHL) 05:50 planerad

06:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 5 m/s @ 261°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24L, 24R

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 4 - 5 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5139 Chicago (ORD) 06:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2261 Atlanta 06:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3167 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:01 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3824 Chicago (ORD) 06:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3608 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3825 New York (LGA) 06:10 planerad

07:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 5 m/s @ 261°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24L, 24R

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 18 - 22 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5691 New York (LGA) 07:00 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 3319 Minneapolis (MSP) 07:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3890 Chicago (ORD) 07:22 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3441 Denver (DEN) 07:36 planerad

08:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 5 m/s @ 267°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24L, 24R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 59 min.
United Airlines UA 432 Washington 08:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5111 Charlotte (CLT) 08:59 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5238 Philadelphia (PHL) 08:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3891 Chicago (ORD) 08:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5456 Chicago (ORD) 08:50 planerad

09:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 5 m/s @ 267°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24L, 24R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 32 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5042 Washington (DCA) 09:27 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3749 Detroit (DTW) 09:59 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5047 Charlotte (CLT) 09:10 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5144 Washington (DCA) 09:25 planerad

10:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 5 m/s @ 267°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24L, 24R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 36 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1521 Atlanta 10:00 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2251 Chicago 10:12 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3752 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:48 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4005 Chicago (ORD) 10:52 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 14 - 18 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3780 Washington (IAD) 10:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5466 Philadelphia (PHL) 10:12 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 1630 Detroit (DTW) 10:12 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3749 Detroit (DTW) 10:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1521 Atlanta 10:44 planerad

11:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 6 m/s @ 270°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24L, 24R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5581 Philadelphia (PHL) 11:11 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5691 New York (LGA) 11:31 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 7 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4005 Chicago (ORD) 11:17 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3752 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:18 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5480 New York (LGA) 11:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3770 Chicago (ORD) 11:30 planerad

12:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 6 m/s @ 270°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24L, 24R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 3 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3751 Minneapolis (MSP) 12:49 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3320 Minneapolis (MSP) 12:52 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5568 Charlotte (CLT) 12:10 planerad

13:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 6 m/s @ 270°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24L, 24R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 12 min.
Bombardier CRJ Korean Air KE 3403 Detroit (DTW) 13:13 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5361 Charlotte (CLT) 13:25 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2253 Chicago 13:34 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3830 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:42 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1161 Atlanta 13:46 planerad
Embraer RJ145 AVIANCA AV 2057 Washington (IAD) 13:56 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 22 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 3317 Minneapolis (MSP) 13:20 planerad
Bombardier CRJ Air France AF 2669 Detroit (DTW) 13:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5361 Charlotte (CLT) 13:57 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4022 Detroit (DTW) 13:58 planerad

14:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 264°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24L, 24R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4014 Chicago (ORD) 14:57 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 13 - 19 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2254 Chicago 14:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3830 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:13 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1161 Atlanta 14:25 planerad
Embraer RJ145 Austrian OS 7838 Washington 14:44 planerad

15:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 264°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24L, 24R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 28 - 54 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5398 Philadelphia (PHL) 15:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5450 New York (LGA) 15:02 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5480 New York (LGA) 15:56 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 8 - 12 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4014 Chicago (ORD) 15:23 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5450 New York (LGA) 15:27 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5398 Philadelphia (PHL) 15:39 planerad

16:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 264°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24L, 24R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 34 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5107 Philadelphia (PHL) 16:00 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2255 Chicago 16:17 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5418 Charlotte (CLT) 16:51 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2256 Chicago (ORD) 16:25 planerad

17:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 245°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24L, 24R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 18 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3362 Detroit (DTW) 17:11 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5156 Detroit (DTW) 17:23 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 1627 Detroit 17:28 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2257 Chicago 17:46 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5321 Charlotte (CLT) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 14 - 27 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5053 Washington (DCA) 17:20 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4004 Minneapolis 17:47 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3299 Minneapolis (MSP) 17:49 planerad

18:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 245°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24L, 24R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 29 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2337 Atlanta 18:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3420 Minneapolis (MSP) 18:09 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3584 Minneapolis (MSP) 18:12 planerad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 8923 Washington 18:41 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3031 Chicago (ORD) 18:44 planerad
Bombardier CRJ700 Iberia IB 4053 Chicago 18:51 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 11 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 1632 Detroit (DTW) 18:15 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3375 Detroit (DTW) 18:20 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2258 Chicago (ORD) 18:22 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5107 Philadelphia (PHL) 18:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5321 Philadelphia (PHL) 18:25 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3362 Detroit (DTW) 18:36 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2337 Atlanta 18:44 planerad

19:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 245°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24L, 24R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 33 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3753 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:22 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3821 Washington (IAD) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 41 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3031 Chicago (ORD) 19:16 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3753 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:57 planerad

Andra datum

March, 2019

25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19