James M Cox Dayton, Dayton (DAY / KDAY)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

07:00 19.04.2018

-4°C   Vindar: 3 m/s @ 10°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 27 - 46 min.
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5550 New York (LGA) 07:00 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 3319 Minneapolis (MSP) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5207 Charlotte (CLT) 07:09 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3890 Chicago (ORD) 07:55 planerad

08:00 19.04.2018

0°C   Vindar: 6 m/s @ 352°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5042 Charlotte (CLT) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 26 min.
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5136 Philadelphia (PHL) 08:19 planerad
Bombardier CRJ700 Alaska Airlines AS 4440 Chicago (ORD) 08:45 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4662 Denver (DEN) 08:45 planerad

09:00 19.04.2018

0°C   Vindar: 6 m/s @ 352°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 8 - 16 min.
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5044 Washington (DCA) 09:22 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 636 Orlando (SFB) 09:30 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4742 Detroit (DTW) 09:46 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1521 Atlanta 09:52 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 19 min.
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3891 Chicago (ORD) 09:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5210 Charlotte (CLT) 09:01 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5215 Washington (DCA) 09:20 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3838 Washington (IAD) 09:35 planerad

10:00 19.04.2018

0°C   Vindar: 6 m/s @ 352°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 13 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4327 Newark (EWR) 10:10 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5211 Washington (DCA) 10:23 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 4854 Chicago (ORD) 10:30 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 2952 Chicago (ORD) 10:40 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 17 min.
Bombardier CRJ Aeromexico AM 4084 Detroit (DTW) 10:12 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Allegiant Air G4 637 Orlando (SFB) 10:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1521 Atlanta (ATL) 10:32 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5044 Washington (DCA) 10:40 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4357 Newark (EWR) 10:45 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5261 Philadelphia (PHL) 10:49 planerad

11:00 19.04.2018

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 344°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 38 min.
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5312 Philadelphia (PHL) 11:01 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5313 New York (LGA) 11:39 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 13 - 15 min.
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 2952 Chicago (ORD) 11:05 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3834 Chicago (ORD) 11:20 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5187 New York (LGA) 11:31 planerad

12:00 19.04.2018

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 344°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 22 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3975 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:22 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4130 Minneapolis (MSP) 12:44 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 42 min.
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5463 Charlotte (CLT) 12:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3975 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:52 planerad

13:00 19.04.2018

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 344°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 16 - 28 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5146 Detroit (DTW) 13:12 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1161 Atlanta 13:40 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 5294 Chicago (ORD) 13:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 27 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 3317 Minneapolis (MSP) 13:10 planerad
Bombardier CRJ Air France AF 3523 Detroit (DTW) 13:37 planerad

14:00 19.04.2018

+6°C   Vindar: 7 m/s @ 330°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5115 Charlotte (CLT) 14:41 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 5600 Chicago (ORD) 14:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1161 Atlanta (ATL) 14:20 planerad

15:00 19.04.2018

+6°C   Vindar: 7 m/s @ 330°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 3017 Chicago (ORD) 15:01 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5113 Philadelphia (PHL) 15:10 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4670 Denver (DEN) 15:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4027 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 14 - 19 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5327 Charlotte (CLT) 15:11 planerad
Bombardier CRJ British Airways BA 2538 Chicago (ORD) 15:30 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5191 Philadelphia (PHL) 15:40 planerad

16:00 19.04.2018

+6°C   Vindar: 7 m/s @ 330°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 min.
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5123 Charlotte (CLT) 16:04 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5589 New York (LGA) 16:04 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4717 Chicago (ORD) 16:29 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 8 - 26 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4693 Chicago (ORD) 16:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4027 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:21 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5581 New York (LGA) 16:29 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5123 Washington (DCA) 16:55 planerad

17:00 19.04.2018

+8°C   Vindar: 7 m/s @ 329°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 1 - 22 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4690 Detroit (DTW) 17:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5622 Philadelphia (PHL) 17:26 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3527 Minneapolis (MSP) 17:48 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4770 Chicago (ORD) 17:50 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2337 Atlanta 17:51 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 46 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4705 Denver (DEN) 17:05 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4963 Minneapolis (MSP) 17:51 planerad

18:00 19.04.2018

+8°C   Vindar: 7 m/s @ 329°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 17 min.
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5112 Washington (DCA) 18:41 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4294 Newark (EWR) 18:58 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 11 - 14 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5622 Philadelphia (PHL) 18:00 planerad
Bombardier CRJ Air France AF 2438 Detroit (DTW) 18:14 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4626 Chicago (ORD) 18:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2337 Atlanta (ATL) 18:31 planerad

19:00 19.04.2018

+8°C   Vindar: 7 m/s @ 329°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 24 min.
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3864 Washington (IAD) 19:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3211 Chicago (ORD) 19:09 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3982 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:13 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5205 Charlotte (CLT) 19:29 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5204 Philadelphia (PHL) 19:53 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 8 - 10 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 3976 Newark (EWR) 19:28 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5112 Washington (DCA) 19:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3982 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:45 planerad

20:00 19.04.2018

+6°C   Vindar: 6 m/s @ 326°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 6 - 11 min.
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3892 Chicago (ORD) 20:14 planerad
Bombardier CRJ700 Alaska Airlines AS 4161 Chicago (ORD) 20:25 planerad
Bombardier CRJ700 Iberia IB 4092 Chicago (ORD) 20:25 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5587 New York (LGA) 20:31 planerad
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5056 Washington (DCA) 20:32 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 9 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5205 Charlotte (CLT) 20:01 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3211 Chicago (ORD) 20:10 planerad

21:00 19.04.2018

+6°C   Vindar: 6 m/s @ 326°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 23 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5491 Charlotte (CLT) 21:09 planerad
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 4966 Detroit (DTW) 21:26 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3857 Chicago (ORD) 21:49 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5680 Philadelphia (PHL) 21:55 planerad

22:00 19.04.2018

+6°C   Vindar: 6 m/s @ 326°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4764 Denver (DEN) 22:36 planerad

23:00 19.04.2018

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 2 - 22 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 779 Atlanta 23:25 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 3318 Minneapolis (MSP) 23:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5106 Washington (DCA) 23:27 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5595 Charlotte (CLT) 23:31 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3895 Chicago (ORD) 23:33 planerad
Bombardier CRJ700 Alaska Airlines AS 4542 Chicago (ORD) 23:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3529 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:57 planerad

00:00 20.04.2018

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

01:00 20.04.2018

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

02:00 20.04.2018

+1°C   Vindar: 5 m/s @ 336°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

03:00 20.04.2018

+1°C   Vindar: 5 m/s @ 336°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

04:00 20.04.2018

+1°C   Vindar: 5 m/s @ 336°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

05:00 20.04.2018

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 342°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 24 min.
Bombardier CRJ200 American Airlines AA 5252 Charlotte (CLT) 05:31 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2261 Atlanta (ATL) 05:55 planerad

06:00 20.04.2018

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 342°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 20 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4131 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5681 Philadelphia (PHL) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4762 Detroit (DTW) 06:00 planerad
Bombardier CRJ200 United Airlines UA 3824 Chicago (ORD) 06:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5197 Washington (DCA) 06:25 planerad
Bombardier CRJ700 Alaska Airlines AS 4573 Chicago (ORD) 06:25 planerad

Andra datum

February, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23