James M Cox Dayton, Dayton (DAY / KDAY)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

11:00 18.01.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 270°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 640 m   Uppskattad bana: 24L, 24R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5691 New York (LGA) 11:49 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3752 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:11 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2036 Atlanta 11:15 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2252 Chicago (ORD) 11:25 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5480 New York (LGA) 11:30 planerad

12:00 18.01.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 270°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 640 m   Uppskattad bana: 24L, 24R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5568 Charlotte (CLT) 12:22 planerad

13:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 294°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24L, 24R, 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 6 - 15 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5361 Charlotte (CLT) 13:27 planerad
Bombardier CRJ Korean Air KE 3403 Detroit (DTW) 13:33 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3830 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:39 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2253 Chicago (ORD) 13:54 planerad

14:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 294°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24L, 24R, 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 3 - 25 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3897 Washington (IAD) 14:20 planerad
Bombardier CRJ700 Alaska Airlines AS 4330 Chicago (ORD) 14:22 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2021 Atlanta 14:25 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 4473 Denver (DEN) 14:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 13 - 20 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 1634 Detroit (DTW) 14:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5361 Charlotte (CLT) 14:03 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3830 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:11 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2254 Chicago (ORD) 14:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3861 Washington (IAD) 14:50 planerad

15:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 294°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24L, 24R, 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 23 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5423 New York (LGA) 15:07 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5037 Washington (DCA) 15:30 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 4 - 25 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2021 Atlanta 15:09 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5450 New York (LGA) 15:34 planerad
Bombardier CRJ700 Alaska Airlines AS 4330 Chicago (ORD) 15:36 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 4537 Denver (DEN) 15:40 planerad

16:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 294°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24L, 24R, 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 1 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5418 Charlotte (CLT) 16:29 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3870 Minneapolis (MSP) 16:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5037 Washington (DCA) 16:03 planerad

17:00 18.01.2019

0°C   Vindar: 2 m/s @ 14°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06L, 06R, 36

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 18 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2255 Chicago (ORD) 17:14 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3983 Chicago (ORD) 17:19 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5107 Philadelphia (PHL) 17:37 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 1627 Detroit (DTW) 17:38 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 25 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3870 Minneapolis (MSP) 17:15 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5053 Washington (DCA) 17:25 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2256 Chicago (ORD) 17:50 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3983 Chicago (ORD) 17:58 planerad

18:00 18.01.2019

0°C   Vindar: 2 m/s @ 14°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06L, 06R, 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 23 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2024 Atlanta 18:06 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 906 Tampa 18:29 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 30 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 1630 Detroit (DTW) 18:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5107 Philadelphia (PHL) 18:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2024 Atlanta 18:50 planerad

19:00 18.01.2019

0°C   Vindar: 2 m/s @ 14°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06L, 06R, 36

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 11 - 20 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3753 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:01 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5321 Charlotte (CLT) 19:21 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3821 Washington (IAD) 19:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5043 Washington (DCA) 19:41 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5020 Philadelphia (PHL) 19:52 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 18 - 22 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 907 Tampa 19:14 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3753 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:36 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5321 Charlotte (CLT) 19:51 planerad

20:00 18.01.2019

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 91°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06L, 06R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 - 6 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2263 Chicago (ORD) 20:17 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5503 New York (LGA) 20:21 planerad
Bombardier CRJ700 Iberia IB 4112 Chicago (ORD) 20:27 planerad

21:00 18.01.2019

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 91°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06L, 06R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 19 - 22 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5687 Philadelphia (PHL) 21:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5396 Charlotte (CLT) 21:29 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 1625 Detroit 21:51 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2259 Chicago (ORD) 21:55 planerad

22:00 18.01.2019

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 91°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06L, 06R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 31 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5143 Washington (DCA) 22:00 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 9774 Houston (IAH) 22:07 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4098 Houston (IAH) 22:07 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 4542 Denver (DEN) 22:18 planerad
Embraer RJ145 Lufthansa LH 7682 Newark (EWR) 22:28 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4150 Newark (EWR) 22:28 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2120 Atlanta 22:59 planerad

23:00 18.01.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 91°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06L, 06R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 2 - 10 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5159 Charlotte (CLT) 23:36 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3772 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:46 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2261 Chicago (ORD) 23:48 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 3318 Minneapolis (MSP) 23:49 planerad

00:00 19.01.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 91°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06L, 06R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 Alaska Airlines AS 4542 Chicago (ORD) 00:07 planerad

01:00 19.01.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 91°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06L, 06R

02:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 5 m/s @ 88°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

03:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 5 m/s @ 88°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

04:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 5 m/s @ 88°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

05:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 5 m/s @ 82°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 16 - 27 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5552 Charlotte (CLT) 05:26 planerad
Bombardier CRJ700 Iberia IB 4102 Chicago (ORD) 05:53 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5015 Philadelphia (PHL) 05:59 planerad

06:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 5 m/s @ 82°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 18 - 21 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2250 Chicago (ORD) 06:00 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4269 Newark (EWR) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3608 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:09 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2114 Atlanta (ATL) 06:30 planerad
Bombardier CRJ Korean Air KE 3404 Detroit (DTW) 06:30 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 3968 Houston (IAH) 06:30 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 3317 Minneapolis (MSP) 06:48 planerad

07:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 5 m/s @ 82°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 31 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5234 Charlotte (CLT) 07:01 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5055 Washington (DCA) 07:32 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2256 Chicago (ORD) 07:35 planerad

08:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 7 m/s @ 83°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5238 Philadelphia (PHL) 08:10 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2262 Chicago (ORD) 08:40 planerad

09:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 7 m/s @ 83°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 25 min.
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 4471 Denver (DEN) 09:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5144 Washington (DCA) 09:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3782 Washington (IAD) 09:45 planerad

10:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 7 m/s @ 83°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06L, 06R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5581 Philadelphia (PHL) 10:10 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2251 Chicago (ORD) 10:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2036 Atlanta 10:31 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 Alaska Airlines AS 4330 Chicago (ORD) 10:34 planerad

Andra datum

January, 2019

18