Dallas Love Field, Dallas (DAL / KDAL)

Planespotter’s tidtabell

05:00 14.10.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 110°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 13L, 13R

06:00 14.10.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 110°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 13L, 13R

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1628 Houston (HOU) 06:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3497 San Francisco (SFO) 06:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1910 St Louis (STL) 06:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3322 Los Angeles (LAX) 06:25 planerad

07:00 14.10.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 149°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 30 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2410 Atlanta (ATL) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1 Houston (HOU) 07:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3437 Seattle (SEA) 07:30 planerad

08:00 14.10.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 149°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3391 San Jose (SJC) 08:10 planerad

09:00 14.10.2019

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 149°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1186 Atlanta 09:00 planerad

10:00 14.10.2019

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 156°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1186 Atlanta (ATL) 10:03 planerad

11:00 14.10.2019

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 156°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2694 Portland 11:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3425 San Diego (SAN) 11:00 planerad

12:00 14.10.2019

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 156°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1448 Atlanta 12:02 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 12 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2693 Portland (PDX) 12:35 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1448 Atlanta (ATL) 12:47 planerad

13:00 14.10.2019

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 172°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3350 Seattle (SEA) 13:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3324 Los Angeles (LAX) 13:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3404 San Francisco (SFO) 13:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3409 San Francisco 13:55 planerad

14:00 14.10.2019

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 172°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3423 Los Angeles (LAX) 14:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3329 San Jose (SJC) 14:55 planerad

15:00 14.10.2019

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 172°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3406 Seattle (SEA) 15:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2055 Atlanta 15:10 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3367 Seattle (SEA) 15:45 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2055 Atlanta (ATL) 15:50 planerad

16:00 14.10.2019

+23°C   Vindar: 5 m/s @ 206°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3354 San Jose (SJC) 16:55 planerad

17:00 14.10.2019

+23°C   Vindar: 5 m/s @ 206°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 19 - 24 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2237 Oakland (OAK) 17:20 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3312 Portland (PDX) 17:35 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2445 Atlanta 17:59 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3325 Los Angeles (LAX) 17:35 planerad

18:00 14.10.2019

+23°C   Vindar: 5 m/s @ 206°   Moln/himmel overcast

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 19 - 24 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2237 St Louis (STL) 18:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3309 Portland (PDX) 18:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2445 Atlanta (ATL) 18:39 planerad

19:00 14.10.2019

+22°C   Vindar: 4 m/s @ 186°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 45 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3331 Los Angeles (LAX) 19:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3344 San Diego (SAN) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3373 Seattle (SEA) 19:50 planerad

20:00 14.10.2019

+22°C   Vindar: 4 m/s @ 186°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

21:00 14.10.2019

+22°C   Vindar: 4 m/s @ 186°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3328 San Jose (SJC) 21:40 planerad

22:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 142°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 17 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3348 San Francisco 22:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3424 Los Angeles (LAX) 22:30 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1440 Atlanta 22:47 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3362 Seattle (SEA) 22:59 planerad

23:00 14.10.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 142°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

00:00 15.10.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 142°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

01:00 15.10.2019

+22°C   Vindar: 4 m/s @ 160°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

02:00 15.10.2019

+22°C   Vindar: 4 m/s @ 160°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

03:00 15.10.2019

+22°C   Vindar: 4 m/s @ 160°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

04:00 15.10.2019

+22°C   Vindar: 2 m/s @ 160°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13L, 13R

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31