Dallas Love Field, Dallas (DAL / KDAL)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

01:00 21.01.2019

+5°C   Vindar: 6 m/s @ 160°   Moln/himmel few börja från en höjd av 8230 m   Uppskattad bana: 13L, 13R, 18

02:00 21.01.2019

+5°C   Vindar: 6 m/s @ 160°   Moln/himmel few börja från en höjd av 8230 m   Uppskattad bana: 13L, 13R, 18

03:00 21.01.2019

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 169°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 18

04:00 21.01.2019

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 169°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 18

05:00 21.01.2019

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 169°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 18

06:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 5 m/s @ 158°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 425 Odessa 06:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1301 Tulsa (TUL) 06:50 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1044 Orlando (MCO) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1146 St Louis (STL) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1628 Houston (HOU) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1798 Chicago (MDW) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1949 San Antonio (SAT) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3493 New York (LGA) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 859 San Diego (SAN) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1277 Tampa (TPA) 06:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1311 Kansas City (MCI) 06:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2323 Fort Lauderdale (FLL) 06:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1294 Washington (DCA) 06:10 planerad
Southwest Airlines WN 962 Atlanta (ATL) 06:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 290 Sacramento (SMF) 06:15 planerad
Southwest Airlines WN 1202 Phoenix (PHX) 06:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1757 Las Vegas (LAS) 06:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2886 Denver (DEN) 06:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3425 San Jose (SJC) 06:50 planerad

07:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 5 m/s @ 158°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 18

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1636 Houston (HOU) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1991 Austin (AUS) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 210 Oklahoma City (OKC) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5 Lubbock (LBB) 07:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 579 Amarillo (AMA) 07:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1743 San Antonio (SAT) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 857 Little Rock (LIT) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 365 Kansas City (MCI) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6911 Nashville (BNA) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 10 - 25 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2014 Atlanta (ATL) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1 Houston (HOU) 07:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3312 Portland (PDX) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6929 Memphis (MEM) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 425 San Antonio (SAT) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6211 San Jose (SJC) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1989 Austin (AUS) 07:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 745 New Orleans (MSY) 07:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 149 San Francisco (SFO) 07:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6901 Houston (HOU) 07:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1002 Nashville (BNA) 07:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 210 Oklahoma City 07:55 planerad

08:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 5 m/s @ 158°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 18

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 9 New Orleans (MSY) 08:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4 Houston (HOU) 08:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1431 Atlanta 08:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 170 San Antonio (SAT) 08:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6900 Houston (HOU) 08:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2280 Pittsburgh (PIT) 08:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 791 St Louis (STL) 08:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 868 Washington (DCA) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 Singapore Airlines SQ 1373 Los Angeles (LAX) 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5 Houston (HOU) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1473 Oakland (OAK) 08:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1833 Lubbock (LBB) 08:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 638 Chicago (MDW) 08:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2025 Seattle (SEA) 08:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5429 Austin (AUS) 08:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1828 New Orleans (MSY) 08:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 580 Albuquerque (ABQ) 08:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 675 Baltimore (BWI) 08:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 244 Phoenix (PHX) 08:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6911 San Antonio (SAT) 08:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 352 Atlanta (ATL) 08:45 planerad

09:00 21.01.2019

+4°C   Vindar: 7 m/s @ 161°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 18

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 199 Baltimore (BWI) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2095 Austin (AUS) 09:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 8 Houston (HOU) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 239 Chicago (MDW) 09:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6920 Orlando (MCO) 09:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1946 Atlanta 09:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 15 El Paso 09:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2078 Fort Lauderdale (FLL) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1281 Phoenix (PHX) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2235 Albuquerque (ABQ) 09:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1572 San Antonio (SAT) 09:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 504 Denver (DEN) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6910 Jacksonville (JAX) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2145 Kansas City (MCI) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3405 San Francisco (SFO) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4 New York (LGA) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 9 Houston (HOU) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1431 Oklahoma City (OKC) 09:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 541 Austin (AUS) 09:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3516 Amarillo (AMA) 09:15 planerad
Southwest Airlines WN 2040 Phoenix (PHX) 09:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2280 Denver (DEN) 09:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2243 Las Vegas (LAS) 09:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 791 Tulsa (TUL) 09:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 868 Little Rock (LIT) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2095 Austin 09:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 211 Washington (DCA) 09:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 8 Lubbock (LBB) 09:55 planerad

10:00 21.01.2019

+4°C   Vindar: 7 m/s @ 161°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 18

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1153 New York (LGA) 10:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 12 Houston (HOU) 10:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1006 St Louis (STL) 10:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 17 New Orleans (MSY) 10:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 311 Louisville (SDF) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 790 Nashville (BNA) 10:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1693 Chicago (MDW) 10:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6905 Memphis (MEM) 10:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6922 Minneapolis 10:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2115 Las Vegas (LAS) 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 19 Lubbock (LBB) 10:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1462 Phoenix (PHX) 10:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 324 Odessa 10:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 15 Houston (HOU) 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6920 Los Angeles (LAX) 10:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1946 Atlanta (ATL) 10:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 239 Sacramento (SMF) 10:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1573 San Antonio (SAT) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2078 Seattle (SEA) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2235 Boston (BOS) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6913 Charleston (CHS) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2145 Birmingham (BHM) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1282 Fort Lauderdale (FLL) 10:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 504 Portland (PDX) 10:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1153 Kansas City (MCI) 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1006 Salt Lake City (SLC) 10:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 12 Houston 10:55 planerad

11:00 21.01.2019

+4°C   Vindar: 7 m/s @ 161°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 18

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1260 San Francisco (SFO) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 16 Houston (HOU) 11:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1065 Tampa (TPA) 11:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1670 Oakland (OAK) 11:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 21 Sacramento (SMF) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2042 Boston (BOS) 11:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 754 Orlando (MCO) 11:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 381 Tulsa (TUL) 11:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6902 San Antonio (SAT) 11:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1703 El Paso 11:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2150 Denver (DEN) 11:40 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 17 Houston (HOU) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 311 Louisville 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1694 Hartford (BDL) 11:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 790 Orlando (MCO) 11:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6905 Tampa (TPA) 11:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6922 Minneapolis 11:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2115 Detroit (DTW) 11:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1462 Austin (AUS) 11:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 19 Houston (HOU) 11:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 324 Phoenix (PHX) 11:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1260 Philadelphia (PHL) 11:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 16 Nashville (BNA) 11:50 planerad

12:00 21.01.2019

+10°C   Vindar: 9 m/s @ 164°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 18

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1476 Austin (AUS) 12:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 490 Burbank 12:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 20 Houston (HOU) 12:10 planerad
Southwest Airlines WN 27 Atlanta 12:10 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1950 Atlanta 12:14 planerad
Embraer 175 Singapore Airlines SQ 1370 San Francisco (SFO) 12:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1304 Amarillo (AMA) 12:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 517 Chicago (MDW) 12:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 575 San Jose (SJC) 12:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 818 Tuscon International 12:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1103 Kansas City (MCI) 12:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1097 Charlotte (CLT) 12:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1600 St Louis (STL) 12:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2309 Las Vegas (LAS) 12:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 29 Lubbock (LBB) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1065 Raleigh/Durham (RDU) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1671 Los Angeles (LAX) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 21 Houston (HOU) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 754 Chicago (MDW) 12:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 381 Denver (DEN) 12:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6902 Milwaukee (MKE) 12:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1703 New York (LGA) 12:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2042 San Antonio (SAT) 12:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2150 New Orleans (MSY) 12:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1476 Santa Ana (SNA) 12:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 20 Ontario (ONT) 12:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2063 San Diego (SAN) 12:55 planerad

13:00 21.01.2019

+10°C   Vindar: 9 m/s @ 164°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 18

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 24 Houston (HOU) 13:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3320 Los Angeles 13:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2144 Albuquerque (ABQ) 13:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 415 San Diego (SAN) 13:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 31 Indianapolis (IND) 13:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1196 San Antonio (SAT) 13:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2152 New Orleans (MSY) 13:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2046 Seattle (SEA) 13:45 planerad
Southwest Airlines WN 1514 Baltimore (BWI) 13:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 247 Little Rock (LIT) 13:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 445 New York (LGA) 13:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1289 Odessa 13:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Southwest Airlines WN 27 Houston (HOU) 13:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3335 San Diego (SAN) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1304 Kansas City (MCI) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 517 Sacramento (SMF) 13:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 818 Amarillo (AMA) 13:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1103 Memphis (MEM) 13:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1600 Austin (AUS) 13:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 575 Pittsburgh (PIT) 13:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1097 St Louis (STL) 13:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 29 Houston (HOU) 13:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1759 Las Vegas (LAS) 13:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 24 Columbus (CMH) 13:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3323 Los Angeles (LAX) 13:50 planerad

14:00 21.01.2019

+10°C   Vindar: 9 m/s @ 164°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 18

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 28 Houston (HOU) 14:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1838 Islip 14:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 193 Denver (DEN) 14:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2027 Nashville (BNA) 14:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1463 Austin 14:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1106 Washington (DCA) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 222 Las Vegas (LAS) 14:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1491 Birmingham (BHM) 14:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3308 Portland (PDX) 14:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1642 Memphis (MEM) 14:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 37 Phoenix (PHX) 14:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 397 San Antonio (SAT) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 31 Houston (HOU) 14:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1196 Chicago (MDW) 14:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1806 Los Angeles (LAX) 14:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2152 San Antonio (SAT) 14:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2144 Washington (DCA) 14:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 247 Houston 14:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 445 Austin (AUS) 14:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2039 Seattle (SEA) 14:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1289 Nashville (BNA) 14:35 planerad
Southwest Airlines WN 1515 Baltimore (BWI) 14:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 28 Orlando (MCO) 14:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1838 New Orleans (MSY) 14:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 193 Oklahoma City (OKC) 14:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 261 Little Rock (LIT) 14:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1463 New York (LGA) 14:55 planerad

15:00 21.01.2019

+13°C   Vindar: 9 m/s @ 170°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 18

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2053 Atlanta 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1980 Philadelphia (PHL) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 356 Orlando (MCO) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 939 Albuquerque (ABQ) 15:10 planerad
Southwest Airlines WN 964 Las Vegas (LAS) 15:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3354 San Jose (SJC) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 32 Houston (HOU) 15:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 549 St Louis (STL) 15:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 792 Austin (AUS) 15:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 976 Los Angeles (LAX) 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 34 Houston (HOU) 15:40 planerad
Southwest Airlines WN 41 Kansas City (MCI) 15:45 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1106 Phoenix (PHX) 15:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2316 Charlotte (CLT) 15:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 222 Denver (DEN) 15:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3407 San Francisco (SFO) 15:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 37 Houston (HOU) 15:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 397 Tulsa (TUL) 15:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1642 Indianapolis (IND) 15:40 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2053 Atlanta 15:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1980 Lubbock (LBB) 15:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 356 Kansas City (MCI) 15:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 939 San Jose (SJC) 15:55 planerad

16:00 21.01.2019

+13°C   Vindar: 9 m/s @ 170°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 18

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1704 New Orleans (MSY) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 753 Chicago (MDW) 16:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 36 Houston (HOU) 16:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 312 Panama City NW Florida Beaches Intl 16:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 819 Amarillo (AMA) 16:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 257 Fort Lauderdale (FLL) 16:25 planerad
Embraer 175 Singapore Airlines SQ 1378 Los Angeles (LAX) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6914 Charleston (CHS) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 38 Houston (HOU) 16:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 45 Denver (DEN) 16:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 664 Tulsa (TUL) 16:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6906 Tampa (TPA) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 32 San Diego (SAN) 16:00 planerad
Southwest Airlines WN 964 Atlanta 16:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3329 San Jose (SJC) 16:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 549 San Antonio (SAT) 16:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 792 Albuquerque (ABQ) 16:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 34 Austin (AUS) 16:20 planerad
Southwest Airlines WN 41 Houston (HOU) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1704 Fort Myers (RSW) 16:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 753 New Orleans (MSY) 16:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 858 Baltimore (BWI) 16:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 819 Phoenix (PHX) 16:55 planerad

17:00 21.01.2019

+13°C   Vindar: 9 m/s @ 170°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 18

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1574 Odessa 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1093 San Antonio (SAT) 17:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2305 Nashville (BNA) 17:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 313 San Diego (SAN) 17:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 40 Houston (HOU) 17:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6923 Fort Myers (RSW) 17:15 planerad
Embraer 175 Singapore Airlines SQ 1372 San Francisco (SFO) 17:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6912 Los Angeles 17:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2234 St Louis (STL) 17:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 42 Houston (HOU) 17:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2066 Portland (PDX) 17:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 128 Baltimore (BWI) 17:40 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2055 Atlanta 17:42 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 49 Oakland (OAK) 17:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6904 Milwaukee (MKE) 17:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1041 Washington 17:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1601 Lubbock (LBB) 17:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 268 Phoenix (PHX) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6921 Orlando (MCO) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6914 Minneapolis (MSP) 17:10 planerad
Embraer 175 Singapore Airlines SQ 1377 Los Angeles (LAX) 17:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 257 Phoenix (PHX) 17:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 38 Amarillo (AMA) 17:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 45 Houston (HOU) 17:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 664 Lubbock (LBB) 17:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6906 Memphis (MEM) 17:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1574 Tulsa (TUL) 17:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1791 San Antonio (SAT) 17:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 40 Houston 17:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2305 Las Vegas (LAS) 17:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 313 Chicago (MDW) 17:55 planerad

18:00 21.01.2019

+12°C   Vindar: 10 m/s @ 166°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 18

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 44 Houston (HOU) 18:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1831 New York (LGA) 18:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1947 San Francisco (SFO) 18:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 489 New Orleans (MSY) 18:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 642 Birmingham (BHM) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 309 Albuquerque (ABQ) 18:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1783 Austin (AUS) 18:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1339 Ontario (ONT) 18:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1557 Los Angeles (LAX) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6923 Louisville (SDF) 18:00 planerad
Embraer 175 Singapore Airlines SQ 1369 San Francisco (SFO) 18:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2234 Oakland (OAK) 18:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 920 New Orleans (MSY) 18:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 128 Austin (AUS) 18:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2055 Atlanta 18:21 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2113 Portland (PDX) 18:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 49 Houston (HOU) 18:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1041 New York (LGA) 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1601 Nashville (BNA) 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1870 Albuquerque (ABQ) 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6904 Jacksonville (JAX) 18:40 planerad

19:00 21.01.2019

+12°C   Vindar: 10 m/s @ 166°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 18

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2033 San Antonio (SAT) 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 106 Reno 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2061 Columbus (CMH) 19:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 48 Houston (HOU) 19:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 993 Orlando (MCO) 19:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2164 Washington (DCA) 19:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 505 Portland (PDX) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2253 Salt Lake City (SLC) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 55 Chicago (MDW) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2137 Denver (DEN) 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5700 Raleigh/Durham (RDU) 19:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 183 Seattle (SEA) 19:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1913 Tulsa (TUL) 19:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 301 Oklahoma City (OKC) 19:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1525 New Orleans (MSY) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 51 Houston (HOU) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1947 Kansas City (MCI) 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 489 St Louis (STL) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 309 Washington (DCA) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 642 San Diego (SAN) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 182 Austin (AUS) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1832 Raleigh/Durham (RDU) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2033 Chicago (MDW) 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2061 Minneapolis 19:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 106 Fort Lauderdale (FLL) 19:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1339 Denver (DEN) 19:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1557 Tampa (TPA) 19:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 993 San Antonio (SAT) 19:45 planerad

20:00 21.01.2019

+12°C   Vindar: 10 m/s @ 166°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 18

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2260 Santa Ana (SNA) 20:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 427 Kansas City (MCI) 20:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4375 Washington (DCA) 20:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 52 Houston (HOU) 20:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2102 Austin (AUS) 20:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 665 Lubbock (LBB) 20:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2024 Los Angeles (LAX) 20:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 59 Amarillo (AMA) 20:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 807 Las Vegas (LAS) 20:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 104 Detroit (DTW) 20:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1105 Tampa (TPA) 20:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 481 Albuquerque (ABQ) 20:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1899 Little Rock (LIT) 20:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1414 New York (LGA) 20:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 123 Chicago (MDW) 20:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 553 Odessa 20:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1176 Austin (AUS) 20:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1586 Nashville (BNA) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2253 Phoenix (PHX) 20:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 55 Houston (HOU) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2164 Las Vegas (LAS) 20:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 48 San Francisco (SFO) 20:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 505 Baltimore (BWI) 20:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2137 Orlando (MCO) 20:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5700 St Louis (STL) 20:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1913 Burbank 20:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 301 Los Angeles (LAX) 20:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2260 Kansas City (MCI) 20:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 427 Amarillo (AMA) 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 52 Corpus Christi 20:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1174 San Antonio (SAT) 20:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 665 Tulsa (TUL) 20:55 planerad

21:00 21.01.2019

+12°C   Vindar: 10 m/s @ 165°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 18

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1927 San Diego (SAN) 21:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6908 Memphis (MEM) 21:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 503 San Antonio (SAT) 21:15 planerad
Southwest Airlines WN 770 Fort Lauderdale (FLL) 21:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 63 Atlanta 21:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1626 New Orleans (MSY) 21:30 planerad
Embraer 175 Singapore Airlines SQ 1382 Los Angeles (LAX) 21:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2274 Phoenix (PHX) 21:55 planerad
Southwest Airlines WN 323 Orlando (MCO) 21:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 588 Austin (AUS) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2024 Birmingham (BHM) 21:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 59 Houston (HOU) 21:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 481 Lubbock (LBB) 21:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1105 New Orleans (MSY) 21:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 807 Chicago (MDW) 21:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 104 Denver (DEN) 21:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 553 Little Rock (LIT) 21:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1169 Albuquerque (ABQ) 21:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6909 Nashville (BNA) 21:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 503 San Francisco 21:55 planerad

22:00 21.01.2019

+12°C   Vindar: 10 m/s @ 165°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 18

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 235 Kansas City (MCI) 22:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 60 Houston (HOU) 22:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 746 Denver (DEN) 22:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3334 San Diego (SAN) 22:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1840 Oklahoma City (OKC) 22:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2154 Washington (DCA) 22:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3348 San Francisco (SFO) 22:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1356 San Antonio (SAT) 22:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 617 Chicago (MDW) 22:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 344 St Louis (STL) 22:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1869 Baltimore (BWI) 22:50 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2028 Seattle (SEA) 22:55 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3328 San Jose (SJC) 22:55 planerad
Southwest Airlines WN 1387 San Jose (SJC) 22:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1533 San Diego (SAN) 22:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 276 New York (LGA) 22:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 63 Houston (HOU) 22:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1626 Oklahoma City (OKC) 22:05 planerad

23:00 21.01.2019

+12°C   Vindar: 10 m/s @ 165°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 13L, 13R, 18

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1303 Los Angeles (LAX) 23:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 64 Houston (HOU) 23:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 494 Las Vegas (LAS) 23:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 900 Phoenix (PHX) 23:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 255 Denver (DEN) 23:15 planerad

00:00 22.01.2019

+12°C   Vindar: 11 m/s @ 179°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 18

Andra datum

January, 2019