City of Colorado Springs Municipal, Colorado Springs (COS / KCOS)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

00:00 21.01.2019

-1°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m

01:00 21.01.2019

-1°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m

02:00 21.01.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 216°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

03:00 21.01.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 216°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

04:00 21.01.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 216°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

05:00 21.01.2019

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 244°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2788 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:44 planerad

06:00 21.01.2019

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 244°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17R

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 50 min.
Embraer 175 Air Canada AC 4101 Denver 06:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1869 Atlanta (ATL) 06:50 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5639 Chicago (ORD) 06:55 planerad
Bombardier CRJ AVIANCA AV 2363 Los Angeles (LAX) 06:57 planerad

07:00 21.01.2019

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 244°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 5207 Houston (IAH) 07:30 planerad

08:00 21.01.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 238°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 4241 Denver 08:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1323 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:15 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4310 Salt Lake City (SLC) 08:20 planerad

09:00 21.01.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 238°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 30 min.
Embraer 175 Air Canada AC 4572 Denver 09:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5213 Chicago (ORD) 09:30 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4483 Denver 09:35 planerad

10:00 21.01.2019

0°C   Vindar: 4 m/s @ 238°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 33 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2810 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:07 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4090 Denver (DEN) 10:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2810 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:57 planerad

11:00 21.01.2019

+11°C   Vindar: 8 m/s @ 232°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 3 min.
Bombardier CRJ AVIANCA AV 2362 Los Angeles 11:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3044 Chicago (ORD) 11:48 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 3963 Denver (DEN) 11:10 planerad

12:00 21.01.2019

+11°C   Vindar: 8 m/s @ 232°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 4 - 8 min.
Embraer 175 Air Canada AC 4194 Denver (DEN) 12:09 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3840 Chicago (ORD) 12:10 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2020 Las Vegas (LAS) 12:18 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 27 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 4137 Denver (DEN) 12:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3044 Chicago (ORD) 12:18 planerad
Embraer 175 AVIANCA AV 2361 Los Angeles (LAX) 12:45 planerad

13:00 21.01.2019

+11°C   Vindar: 8 m/s @ 232°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2823 Phoenix (PHX) 13:08 planerad

14:00 21.01.2019

+11°C   Vindar: 10 m/s @ 223°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

15:00 21.01.2019

+11°C   Vindar: 10 m/s @ 223°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1328 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:46 planerad

16:00 21.01.2019

+11°C   Vindar: 10 m/s @ 223°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 18 - 23 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 4411 Denver (DEN) 16:12 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4298 Houston (IAH) 16:35 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4305 Salt Lake City (SLC) 16:48 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 33 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3778 Denver (DEN) 16:10 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5190 Chicago (ORD) 16:43 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1328 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:45 planerad

17:00 21.01.2019

+6°C   Vindar: 8 m/s @ 236°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4730 Chicago (ORD) 17:45 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2822 Phoenix (PHX) 17:57 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 min.
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 9767 Houston (IAH) 17:05 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4017 Houston (IAH) 17:05 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4305 Salt Lake City (SLC) 17:30 planerad

18:00 21.01.2019

+6°C   Vindar: 8 m/s @ 236°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1034 Denver (DEN) 18:27 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 27 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1193 Denver 18:20 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2021 Las Vegas (LAS) 18:47 planerad

19:00 21.01.2019

+6°C   Vindar: 8 m/s @ 236°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 - 27 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 4270 Denver (DEN) 19:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1895 Atlanta 19:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1563 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:47 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4098 Denver 19:59 planerad

20:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 7 m/s @ 267°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 4258 Denver (DEN) 20:47 planerad

21:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 7 m/s @ 267°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 22 min.
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 5254 Houston (IAH) 21:18 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5199 Chicago (ORD) 21:40 planerad

22:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 7 m/s @ 267°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4307 Salt Lake City (SLC) 22:05 planerad
Bombardier CRJ AVIANCA AV 2364 Los Angeles (LAX) 22:15 planerad

23:00 21.01.2019

-2°C   Vindar: 5 m/s @ 344°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 30, 35L

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 11 - 14 min.
Embraer 175 Air Canada AC 4190 Denver (DEN) 23:09 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1061 Orlando (MCO) 23:23 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2347 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:32 planerad

Andra datum

January, 2019