City of Colorado Springs Municipal, Colorado Springs (COS / KCOS)

Planespotter’s tidtabell

17:00 24.06.2019

+24°C   Vindar: 8 m/s @ 160°   Moln/himmel few börja från en höjd av 3050 m   Uppskattad bana: 12, 17R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 27 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2825 Atlanta 17:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5960 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:27 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4270 Denver (DEN) 17:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 29 min.
Airbus A319 United Airlines UA 644 Denver (DEN) 17:20 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2825 Phoenix (PHX) 17:49 planerad

18:00 24.06.2019

+17°C   Vindar: 7 m/s @ 260°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 4411 Denver (DEN) 18:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5960 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:15 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1193 Denver (DEN) 18:40 planerad

19:00 24.06.2019

+17°C   Vindar: 7 m/s @ 260°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 28 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2117 Atlanta 19:07 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1034 Denver (DEN) 19:35 planerad

20:00 24.06.2019

+17°C   Vindar: 7 m/s @ 260°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 31 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1563 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:04 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2477 Los Angeles 20:35 planerad

21:00 24.06.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 226°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 17R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 32 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 4258 Denver (DEN) 21:03 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2020 Las Vegas (LAS) 21:06 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3883 Chicago 21:38 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1986 Los Angeles (LAX) 21:48 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2021 Las Vegas (LAS) 21:56 planerad

22:00 24.06.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 226°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 17R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2964 Chicago (ORD) 22:02 planerad

23:00 24.06.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 226°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 17R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1059 Orlando (MCO) 23:29 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2347 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:29 planerad

00:00 25.06.2019

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 225°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 17R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1058 Orlando (MCO) 00:59 planerad

01:00 25.06.2019

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 225°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 17R

02:00 25.06.2019

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 225°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 17R

03:00 25.06.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 234°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

04:00 25.06.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 234°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

05:00 25.06.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 234°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

06:00 25.06.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 230°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 25 - 45 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 4101 Denver (DEN) 06:00 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1992 Los Angeles (LAX) 06:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2788 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:45 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2114 Atlanta 06:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3778 Chicago 06:50 planerad

07:00 25.06.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 230°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3161 Chicago (ORD) 07:15 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 9765 Houston 07:30 planerad

08:00 25.06.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 230°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 4194 Denver (DEN) 08:29 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2822 Phoenix (PHX) 08:34 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 41 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1323 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:00 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4572 Denver (DEN) 08:41 planerad

09:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 238°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 1 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2822 Washington (IAD) 09:19 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4137 Denver (DEN) 09:20 planerad

10:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 238°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 23 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2810 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:01 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2018 Las Vegas (LAS) 10:11 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2014 Newark (EWR) 10:34 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 660 Denver 10:40 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4090 Denver (DEN) 10:46 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2810 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:46 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2018 Minneapolis (MSP) 10:56 planerad

11:00 25.06.2019

+17°C   Vindar: 3 m/s @ 238°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 14 - 17 min.
Bombardier CRJ AVIANCA AV 2362 Los Angeles (LAX) 11:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5725 Valparaiso (VPS) 11:13 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5981 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3044 Chicago (ORD) 11:44 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3872 Chicago (ORD) 11:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 8 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 1027 Denver (DEN) 11:36 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5725 Dallas 11:44 planerad

12:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 267°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 30

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 14 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5981 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3044 Chicago (ORD) 12:14 planerad
Bombardier CRJ AVIANCA AV 2361 Los Angeles (LAX) 12:20 planerad

13:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 267°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 30

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3804 Chicago 13:10 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4135 Denver (DEN) 13:50 planerad

14:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 5 m/s @ 267°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3541 Denver (DEN) 14:30 planerad

15:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 7 m/s @ 294°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1328 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:43 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3499 Denver (DEN) 15:25 planerad

16:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 7 m/s @ 294°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 30

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 11 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2019 Minneapolis (MSP) 16:17 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1188 Denver (DEN) 16:28 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1328 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:28 planerad

Andra datum

March, 2019

25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19