Port Columbus, Columbus (CMH / KCMH)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

12:00 18.01.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 280°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 340 m   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 27 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4884 Newark (EWR) 12:02 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5911 Minneapolis (MSP) 12:07 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 258 Fort Myers (RSW) 12:34 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1002 Nashville (BNA) 12:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 528 Orlando (MCO) 12:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 10 min.
Bombardier CRJ Aeromexico AM 3405 Detroit (DTW) 12:01 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 4714 New York (JFK) 12:11 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 4214 Boston (BOS) 12:17 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4528 New York (LGA) 12:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1067 Atlanta 12:34 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 3305 Minneapolis (MSP) 12:37 planerad

13:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 293°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5901 New York (LGA) 13:14 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4470 Charlotte (CLT) 13:19 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3517 Houston (IAH) 13:25 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3477 New York (LGA) 13:30 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7339 Toronto (YYZ) 13:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4901 New Orleans (MSY) 13:35 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2201 Chicago (ORD) 13:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 335 Baltimore (BWI) 13:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1171 Washington (DCA) 13:55 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6167 Washington (IAD) 13:59 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 9 - 15 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4918 Newark (EWR) 13:05 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1275 Tampa (TPA) 13:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1002 Houston (HOU) 13:35 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 1842 Detroit 13:44 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4684 Charlotte (CLT) 13:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 530 Orlando (MCO) 13:50 planerad

14:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 293°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 8 - 14 min.
Southwest Airlines WN 1753 Tampa (TPA) 14:00 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1492 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:01 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 737 Atlanta 14:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3995 Chicago (ORD) 14:18 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4565 Washington (DCA) 14:29 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 244 Denver (DEN) 14:37 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1262 Boston (BOS) 14:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4425 Philadelphia (PHL) 14:51 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 20 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3935 New York (JFK) 14:00 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7342 Toronto (YYZ) 14:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3448 Newark (EWR) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4908 New Orleans (MSY) 14:20 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2206 Chicago (ORD) 14:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1171 Fort Myers (RSW) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 335 Fort Lauderdale (FLL) 14:40 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1492 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:44 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3995 Chicago (ORD) 14:48 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6162 Washington (IAD) 14:50 planerad
Southwest Airlines WN 1753 Boston (BOS) 14:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4521 Washington (DCA) 14:59 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 737 Atlanta 14:59 planerad

15:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 293°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 6 - 20 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5346 Charlotte (CLT) 15:00 planerad
Bombardier CRJ Korean Air KE 3211 Detroit (DTW) 15:04 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 245 Houston (HOU) 15:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5888 New York (LGA) 15:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1792 Phoenix (PHX) 15:41 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4450 Washington (DCA) 15:47 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6100 Houston (IAH) 15:54 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 705 Atlanta 15:59 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1054 Orlando (MCO) 15:59 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 4 - 15 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4425 Philadelphia (PHL) 15:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 217 Denver (DEN) 15:27 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5029 Charlotte (CLT) 15:30 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 1622 Detroit 15:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1263 Tampa (TPA) 15:50 planerad

16:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 293°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 35 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5378 New York (LGA) 16:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1390 Fort Lauderdale (FLL) 16:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 103 Phoenix (PHX) 16:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 677 Chicago (MDW) 16:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3602 Chicago (ORD) 16:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 337 Las Vegas (LAS) 16:45 planerad
Boeing 737-900 Copa Airlines CM 1790 Chicago (ORD) 16:50 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1953 Chicago (ORD) 16:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2061 Orlando (MCO) 16:50 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 4709 New York (JFK) 16:53 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4893 Newark (EWR) 16:58 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 4 - 23 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2102 Los Angeles 16:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5905 New York (LGA) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 334 Baltimore (BWI) 16:10 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5378 New York (LGA) 16:33 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4450 Washington (DCA) 16:35 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6211 Houston (IAH) 16:40 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 705 Atlanta 16:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1390 Chicago (MDW) 16:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 677 Washington 16:45 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1055 Orlando (MCO) 16:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 103 Orlando (MCO) 16:55 planerad

17:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 330°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 3 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 24 Dallas (DAL) 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2127 Tampa (TPA) 17:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4403 Miami (MIA) 17:14 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5035 New York (LGA) 17:21 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 2370 Boston (BOS) 17:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1799 Fort Myers (RSW) 17:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4461 Charlotte (CLT) 17:26 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 552 Los Angeles (LAX) 17:27 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 1619 Detroit 17:34 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 257 West Palm Beach (PBI) 17:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2238 Baltimore (BWI) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 4 - 13 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3602 Chicago (ORD) 17:10 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 4210 Boston (BOS) 17:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2061 Dallas (DAL) 17:25 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4895 Newark (EWR) 17:28 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2059 Phoenix (PHX) 17:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 24 Washington (DCA) 17:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2127 Nashville (BNA) 17:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4403 Miami (MIA) 17:44 planerad
Boeing 737-900 Air New Zealand NZ 2204 Chicago (ORD) 17:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 515 Chicago (ORD) 17:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4461 Charlotte (CLT) 17:56 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 2371 New York (JFK) 17:59 planerad

18:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 330°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 6 - 15 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 7341 Toronto (YYZ) 18:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Air France AF 2124 Atlanta 18:01 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3716 New York (JFK) 18:02 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3494 Houston (IAH) 18:09 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1791 Chicago (ORD) 18:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3319 Chicago (ORD) 18:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2236 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5030 Minneapolis (MSP) 18:31 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3902 Washington (IAD) 18:38 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1272 Tampa (TPA) 18:47 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3851 New York (LGA) 18:56 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 3 - 18 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 1844 Detroit (DTW) 18:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5025 Minneapolis (MSP) 18:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1799 Las Vegas (LAS) 18:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1956 Phoenix (PHX) 18:07 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4445 Philadelphia (PHL) 18:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2238 Chicago (MDW) 18:25 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4093 New York (LGA) 18:27 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7344 Toronto (YYZ) 18:30 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 257 Denver (DEN) 18:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2427 Atlanta 18:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3481 Chicago (ORD) 18:54 planerad

19:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 330°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 21 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 747 Tampa (TPA) 19:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5066 Charlotte (CLT) 19:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4448 Philadelphia (PHL) 19:36 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 363 Chicago (MDW) 19:40 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 8 - 22 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4215 Newark (EWR) 19:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5032 New York (LGA) 19:07 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2236 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 747 St Louis (STL) 19:40 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3810 Washington (IAD) 19:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5066 Charlotte (CLT) 19:46 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 205 Las Vegas (LAS) 19:55 planerad

20:00 18.01.2019

-4°C   Vindar: 2 m/s @ 15°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 22 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3914 Chicago (ORD) 20:08 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4704 Washington (DCA) 20:09 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2977 Atlanta 20:15 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2203 Chicago (ORD) 20:17 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3478 Newark (EWR) 20:26 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5890 New York (LGA) 20:34 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3785 Chicago (ORD) 20:56 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 14 - 21 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4480 New York (LGA) 20:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1788 Chicago (MDW) 20:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3804 Chicago (ORD) 20:42 planerad

21:00 18.01.2019

-4°C   Vindar: 2 m/s @ 15°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 8 - 15 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5910 Raleigh/Durham (RDU) 21:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 193 St Louis (STL) 21:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1009 Washington (DCA) 21:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4488 Charlotte (CLT) 21:27 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1794 Orlando (MCO) 21:35 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7343 Toronto (YYZ) 21:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 160 Denver (DEN) 21:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2207 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:51 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3639 Newark (EWR) 21:56 planerad

22:00 18.01.2019

-4°C   Vindar: 2 m/s @ 15°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 11 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2976 Atlanta 22:00 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1789 Detroit 22:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5916 New York 22:10 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3431 New York (LGA) 22:11 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3798 Miami (MIA) 22:22 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4452 Philadelphia (PHL) 22:30 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 4207 Boston (BOS) 22:32 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3485 Chicago (ORD) 22:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2220 Denver (DEN) 22:42 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 492 Phoenix (PHX) 22:46 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 646 New Orleans (MSY) 22:50 planerad

23:00 18.01.2019

-5°C   Vindar: 3 m/s @ 45°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 4 - 15 min.
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 4849 New York (JFK) 23:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1075 Nashville (BNA) 23:15 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3435 Houston (IAH) 23:17 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 492 Fort Lauderdale (FLL) 23:21 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4691 Washington (DCA) 23:23 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2831 Minneapolis (MSP) 23:23 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2051 Washington (IAD) 23:27 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 1791 Detroit (DTW) 23:35 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1672 Orlando (MCO) 23:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5064 Charlotte (CLT) 23:41 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1133 Chicago (MDW) 23:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 781 Chicago (ORD) 23:46 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2996 Atlanta 23:55 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 646 Los Angeles (LAX) 23:56 planerad

00:00 19.01.2019

-5°C   Vindar: 3 m/s @ 45°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 28 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1167 Las Vegas (LAS) 00:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3533 Chicago (ORD) 00:33 planerad

01:00 19.01.2019

-5°C   Vindar: 3 m/s @ 45°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 10L, 10R

02:00 19.01.2019

-4°C   Vindar: 5 m/s @ 72°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

03:00 19.01.2019

-4°C   Vindar: 5 m/s @ 72°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

04:00 19.01.2019

-4°C   Vindar: 5 m/s @ 72°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

05:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 6 m/s @ 73°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1598 Los Angeles 05:08 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 37 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5071 Charlotte (CLT) 05:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2807 Baltimore (BWI) 05:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2817 Fort Myers (RSW) 05:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2828 Orlando (MCO) 05:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4420 Philadelphia (PHL) 05:57 planerad

06:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 6 m/s @ 73°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 306 Las Vegas (LAS) 06:40 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 445 Fort Lauderdale (FLL) 06:00 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2052 Washington (IAD) 06:05 planerad
Embraer 170 Air New Zealand NZ 2196 Chicago (ORD) 06:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 637 Los Angeles (LAX) 06:20 planerad
Embraer 175 Aeromexico AM 4962 Detroit 06:20 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3616 New York (LGA) 06:26 planerad
Embraer 175 ANA NH 7371 Houston (IAH) 06:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3506 Houston (IAH) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1577 Los Angeles (LAX) 06:35 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1673 Orlando (MCO) 06:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5094 Atlanta (ATL) 06:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3775 Miami (MIA) 06:59 planerad

07:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 6 m/s @ 73°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4645 New York (LGA) 07:50 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 6 - 19 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1716 Atlanta (ATL) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1179 Chicago (MDW) 07:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1958 Phoenix (PHX) 07:10 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1794 Chicago (ORD) 07:20 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 305 Cancun 07:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1583 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:26 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 257 Fort Myers (RSW) 07:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4586 Washington (DCA) 07:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2809 Nashville (BNA) 07:55 planerad

08:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 7 m/s @ 78°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 231 Chicago (ORD) 08:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4559 Philadelphia (PHL) 08:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2822 Orlando (MCO) 08:20 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2269 Atlanta (ATL) 08:28 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3572 Chicago (ORD) 08:32 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2835 Phoenix (PHX) 08:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5893 New York (LGA) 08:50 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3412 Houston (IAH) 08:50 planerad

09:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 7 m/s @ 78°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 39 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2301 Chicago (MDW) 09:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4638 Charlotte (CLT) 09:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3085 Baltimore (BWI) 09:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3173 Fort Lauderdale (FLL) 09:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6042 Detroit 09:54 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4816 Philadelphia (PHL) 09:59 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 21 min.
Airbus A320 United Airlines UA 224 Denver (DEN) 09:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1381 Minneapolis (MSP) 09:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 612 Cancun 09:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4638 Charlotte (CLT) 09:36 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4540 Washington (DCA) 09:38 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3499 New York (LGA) 09:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2301 Washington (DCA) 09:45 planerad

10:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 7 m/s @ 78°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 14 - 22 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3534 Chicago (ORD) 10:11 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4962 Tampa (TPA) 10:25 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2199 Chicago (ORD) 10:27 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 972 Atlanta 10:49 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 25 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4816 Philadelphia (PHL) 10:00 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7340 Toronto (YYZ) 10:00 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1622 Detroit 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3085 Denver (DEN) 10:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4611 Charlotte (CLT) 10:37 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3174 Fort Lauderdale (FLL) 10:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3534 Chicago (ORD) 10:49 planerad

11:00 19.01.2019

-1°C   Vindar: 7 m/s @ 82°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 31 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3332 Miami (MIA) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2830 Orlando (MCO) 11:00 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4884 Newark (EWR) 11:01 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3851 New York (LGA) 11:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3383 Fort Myers (RSW) 11:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5912 New York (LGA) 11:46 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 9 - 11 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4962 Baltimore (BWI) 11:15 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3437 Houston (IAH) 11:20 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2202 Chicago (ORD) 11:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2830 Houston (HOU) 11:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3854 Chicago (ORD) 11:39 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3332 Miami (MIA) 11:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1777 Tampa (TPA) 11:50 planerad

Andra datum

January, 2019

18