Port Columbus, Columbus (CMH / KCMH)

Planespotter’s tidtabell

20:00 24.06.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 270°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 4 - 21 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3500 Newark (EWR) 20:01 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1687 Raleigh/Durham (RDU) 20:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1091 Denver (DEN) 20:25 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6047 Raleigh/Durham (RDU) 20:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3613 Chicago (ORD) 20:34 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6124 New York (LGA) 20:38 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4704 Washington (DCA) 20:52 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2498 Washington (DCA) 20:55 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 830 Atlanta 20:56 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 4 - 19 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 8141 Toronto 20:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4480 New York (LGA) 20:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 449 St Louis (STL) 20:20 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3468 Newark (EWR) 20:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3804 Chicago (ORD) 20:32 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3711 Newark (EWR) 20:35 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1686 Raleigh/Durham (RDU) 20:54 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1091 Orlando (MCO) 20:55 planerad

21:00 24.06.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 270°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 14 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 254 Denver (DEN) 21:06 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3785 Chicago (ORD) 21:06 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4488 Charlotte (CLT) 21:20 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 1791 Detroit (DTW) 21:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 164 Chicago (MDW) 21:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2072 Fort Lauderdale (FLL) 21:25 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6003 Raleigh/Durham (RDU) 21:36 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1333 St Louis (STL) 21:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 197 St Louis (STL) 21:40 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5905 Detroit (DTW) 21:49 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8379 Toronto 21:53 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2498 Tampa (TPA) 21:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 164 Boston (BOS) 21:55 planerad

22:00 24.06.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 270°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 4 - 8 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3798 Miami (MIA) 22:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 492 Phoenix (PHX) 22:04 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2220 Denver (DEN) 22:10 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3450 Chicago (ORD) 22:13 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2207 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:13 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 4207 Boston (BOS) 22:16 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4452 Philadelphia (PHL) 22:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 244 Boston (BOS) 22:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6095 New York (LGA) 22:26 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6020 Boston (BOS) 22:33 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3485 Chicago (ORD) 22:41 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 4709 New York (JFK) 22:41 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5973 New York (JFK) 22:42 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1039 Salt Lake City (SLC) 22:43 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2369 Salt Lake City (SLC) 22:47 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1897 Atlanta 22:53 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 255 Denver (DEN) 22:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1333 Chicago (MDW) 22:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 197 Chicago (MDW) 22:25 planerad

23:00 24.06.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 254°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 2 - 8 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3639 Newark (EWR) 23:11 planerad
Embraer 170 Jet Airways (India) 9W 7868 Boston (BOS) 23:16 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4691 Washington (DCA) 23:18 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1789 Detroit (DTW) 23:18 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3435 Houston (IAH) 23:21 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2051 Washington (IAD) 23:22 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 688 Minneapolis 23:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3668 Detroit (DTW) 23:32 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 803 Minneapolis (MSP) 23:36 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3709 Chicago (ORD) 23:42 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1457 Houston (HOU) 23:50 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5203 Charlotte (CLT) 23:51 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3431 New York (LGA) 23:51 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2284 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:52 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4649 Charlotte (CLT) 23:54 planerad

00:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 254°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 492 Fort Lauderdale (FLL) 00:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1383 Nashville (BNA) 00:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4256 Miami (MIA) 00:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 646 Los Angeles (LAX) 00:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1060 Oakland (OAK) 00:35 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1736 Atlanta 00:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 934 Baltimore (BWI) 00:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3997 Chicago (ORD) 00:42 planerad

01:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 254°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2441 Chicago (MDW) 01:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5884 Chicago (MDW) 01:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 863 Las Vegas (LAS) 01:40 planerad

02:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 250°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28L, 28R

03:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 250°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28L, 28R

04:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 250°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 28L, 28R

05:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 247°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1170 Los Angeles 05:40 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 4 - 15 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5204 Charlotte (CLT) 05:17 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4680 Charlotte (CLT) 05:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2252 Las Vegas (LAS) 05:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4456 Washington (DCA) 05:41 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2197 Atlanta 05:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1700 Orlando (MCO) 05:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2096 Chicago (MDW) 05:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3372 Chicago (ORD) 05:52 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4098 Chicago (MDW) 05:55 planerad

06:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 247°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 19 min.
Airbus A320 United Airlines UA 2283 San Francisco 06:08 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 623 Los Angeles (LAX) 06:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1626 San Francisco (SFO) 06:30 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 306 Las Vegas (LAS) 06:49 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 11 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2380 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4420 Philadelphia (PHL) 06:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5948 New York (LGA) 06:00 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 445 Fort Lauderdale (FLL) 06:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3515 Newark (EWR) 06:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6023 Raleigh/Durham (RDU) 06:03 planerad
Embraer 170 Korean Air KE 3984 Boston (BOS) 06:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1302 Atlanta 06:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2494 Baltimore (BWI) 06:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5987 Boston (BOS) 06:11 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3443 Chicago (ORD) 06:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3980 Detroit (DTW) 06:31 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3616 New York (LGA) 06:35 planerad
Bombardier CRJ700 Aeromexico AM 3471 Detroit (DTW) 06:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 637 Los Angeles (LAX) 06:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1156 Nashville (BNA) 06:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1983 Boston (BOS) 06:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3775 Miami (MIA) 06:54 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5999 New York (JFK) 06:59 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 4722 New York (JFK) 06:59 planerad

07:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 247°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 6 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4645 New York (LGA) 07:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 262 Baltimore (BWI) 07:35 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2419 Atlanta 07:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 803 Minneapolis (MSP) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 974 Los Angeles (LAX) 07:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3428 Newark (EWR) 07:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6015 New York (LGA) 07:01 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3506 Houston (IAH) 07:07 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 224 Denver (DEN) 07:08 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3476 Chicago (ORD) 07:11 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4404 Charlotte (CLT) 07:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1950 Denver (DEN) 07:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 565 Fort Lauderdale (FLL) 07:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1585 San Francisco (SFO) 07:30 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2746 Los Angeles (LAX) 07:37 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1958 Phoenix (PHX) 07:43 planerad

08:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 260°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 19 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2382 Tampa (TPA) 08:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5051 Charlotte (CLT) 08:39 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 6 - 15 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4559 Philadelphia (PHL) 08:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4586 Washington (DCA) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1438 Atlanta 08:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1669 Orlando (MCO) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2177 Denver (DEN) 08:00 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1583 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 262 Chicago (MDW) 08:05 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2404 Salt Lake City (SLC) 08:09 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 715 Salt Lake City (SLC) 08:15 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1798 Chicago (ORD) 08:30 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1010 Salt Lake City (SLC) 08:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3572 Chicago (ORD) 08:36 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3499 New York (LGA) 08:45 planerad

09:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 260°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 6 - 14 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4412 Washington (DCA) 09:03 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6203 Raleigh/Durham (RDU) 09:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1090 Chicago (MDW) 09:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 432 Orlando (MCO) 09:15 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3333 Detroit (DTW) 09:28 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3782 Detroit (DTW) 09:34 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1270 Washington (IAD) 09:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3455 Chicago (ORD) 09:42 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3534 Chicago (ORD) 09:45 planerad
Embraer 170 Air New Zealand NZ 2199 Chicago 09:59 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 203 Chicago (ORD) 09:59 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 7 - 15 min.
Embraer 175 United Airlines UA 3412 Houston (IAH) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2382 St Louis (STL) 09:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5051 Charlotte (CLT) 09:09 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6001 New York (LGA) 09:20 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3307 Minneapolis (MSP) 09:35 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2200 Chicago (ORD) 09:39 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4412 Washington (DCA) 09:41 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6295 Minneapolis (MSP) 09:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1090 Washington (DCA) 09:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 433 Fort Myers (RSW) 09:50 planerad

10:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 260°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 8 - 10 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4437 Philadelphia (PHL) 10:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 878 Chicago 10:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2442 Atlanta 10:15 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1257 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:25 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6012 New York (LGA) 10:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 121 St Louis (STL) 10:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4509 Charlotte (CLT) 10:39 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5693 Charlotte (CLT) 10:49 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3766 Detroit (DTW) 10:59 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 10 - 20 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4257 Miami (MIA) 10:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3782 New York (LGA) 10:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3455 Chicago (ORD) 10:20 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2207 Washington (IAD) 10:20 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3333 Detroit (DTW) 10:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3534 Chicago (ORD) 10:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8554 Toronto 10:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4437 Philadelphia (PHL) 10:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2442 Orlando (MCO) 10:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5693 Charlotte (CLT) 10:59 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 286 Chicago (ORD) 10:59 planerad

11:00 25.06.2019

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 274°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 2 - 16 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4592 Philadelphia (PHL) 11:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4605 Washington (DCA) 11:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6038 Boston (BOS) 11:16 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3332 Miami (MIA) 11:29 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3854 Chicago (ORD) 11:31 planerad
Bombardier CRJ WestJet WS 7092 Detroit (DTW) 11:32 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1984 Boston (BOS) 11:35 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5939 New York (JFK) 11:36 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 4849 New York (JFK) 11:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1276 Atlanta 11:46 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3436 Minneapolis (MSP) 11:48 planerad
Bombardier CRJ900 WestJet WS 7230 Minneapolis (MSP) 11:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1726 Baltimore (BWI) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 3 - 15 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6012 New York (LGA) 11:03 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1257 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:06 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4509 Charlotte (CLT) 11:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 121 St. Louis 11:10 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3766 Detroit (DTW) 11:25 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 1796 Chicago (ORD) 11:37 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 994 Chicago (ORD) 11:37 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 4210 Boston (BOS) 11:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1827 Tampa (TPA) 11:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4592 Philadelphia (PHL) 11:43 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6038 Boston (BOS) 11:53 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4605 Washington (DCA) 11:54 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3332 Miami (MIA) 11:56 planerad

12:00 25.06.2019

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 274°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 3 - 22 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4470 Charlotte (CLT) 12:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 508 Fort Myers (RSW) 12:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2946 Chicago (ORD) 12:31 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3477 New York (LGA) 12:32 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3908 Chicago (ORD) 12:35 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4816 Philadelphia (PHL) 12:47 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 19 min.
Embraer 170 Jet Airways (India) 9W 5432 Boston (BOS) 12:01 planerad
Bombardier CRJ Air France AF 2726 Detroit (DTW) 12:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1984 Baltimore (BWI) 12:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3854 Chicago (ORD) 12:06 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5939 New York (JFK) 12:06 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6107 New York (JFK) 12:07 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 4714 New York (JFK) 12:12 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3436 Minneapolis (MSP) 12:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1726 Houston (HOU) 12:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1276 Atlanta 12:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4473 New York (JFK) 12:38 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3935 New York (JFK) 12:57 planerad

13:00 25.06.2019

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 274°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 7 - 16 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4382 New York (LGA) 13:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6016 New York (LGA) 13:12 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4521 Washington (DCA) 13:28 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2397 Chicago (ORD) 13:39 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1193 Atlanta 13:40 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1668 Orlando (MCO) 13:40 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2201 Chicago 13:44 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2610 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:45 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 6 - 16 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 508 Chicago (MDW) 13:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2946 Chicago (ORD) 13:13 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4816 Philadelphia (PHL) 13:14 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3908 Chicago (ORD) 13:30 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5900 Detroit (DTW) 13:45 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1842 Detroit (DTW) 13:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4684 Charlotte (CLT) 13:52 planerad

14:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 270°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 9 - 22 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 4264 Chicago 14:06 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2063 Atlanta 14:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 536 Washington (DCA) 14:15 planerad
Bombardier CRJ700 Korean Air KE 3211 Detroit (DTW) 14:37 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4425 Philadelphia (PHL) 14:50 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5346 Charlotte (CLT) 14:51 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6223 Detroit (DTW) 14:57 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 14 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1193 Atlanta 14:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 961 New Orleans (MSY) 14:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1705 Chicago (ORD) 14:25 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2610 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:28 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1492 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4521 Washington (DCA) 14:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2063 Atlanta 14:59 planerad

15:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 270°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 4 - 17 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2512 Denver (DEN) 15:05 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3943 New York (LGA) 15:22 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5954 New York (LGA) 15:27 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1492 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:29 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1792 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1705 Las Vegas (LAS) 15:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3326 Chicago (ORD) 15:45 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 647 Minneapolis (MSP) 15:48 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1916 Minneapolis (MSP) 15:49 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 425 Denver (DEN) 15:50 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 20 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5029 Charlotte (CLT) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1194 Baltimore (BWI) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 4264 Chicago (ORD) 15:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4425 Philadelphia (PHL) 15:20 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 1844 Detroit (DTW) 15:20 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6223 Detroit (DTW) 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2512 Chicago (MDW) 15:45 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3943 New York (LGA) 15:52 planerad

16:00 25.06.2019

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 270°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 4 - 29 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1695 Atlanta 16:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 509 Chicago (MDW) 16:15 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2370 Boston (BOS) 16:44 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1834 Atlanta 16:49 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1953 Chicago (ORD) 16:53 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5888 New York (JFK) 16:55 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6225 Detroit (DTW) 16:59 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 6 - 15 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5954 New York (LGA) 16:07 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5990 New York (LGA) 16:07 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2102 Los Angeles (LAX) 16:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3326 Chicago (ORD) 16:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1706 Las Vegas (LAS) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 289 Sacramento (SMF) 16:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 337 Denver (DEN) 16:40 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1695 Atlanta 16:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 509 Denver (DEN) 16:55 planerad

17:00 25.06.2019

+28°C   Vindar: 5 m/s @ 273°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 4 - 12 min.
Airbus A319 American Airlines AA 552 Los Angeles (LAX) 17:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6105 Boston (BOS) 17:00 planerad
Embraer 170 Korean Air KE 3963 Boston (BOS) 17:01 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4563 Philadelphia (PHL) 17:07 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 2912 New York (JFK) 17:07 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4445 Philadelphia (PHL) 17:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2356 Phoenix (PHX) 17:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3834 Miami (MIA) 17:15 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1692 Seattle (SEA) 17:15 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 1793 Detroit (DTW) 17:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 434 Fort Myers (RSW) 17:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2345 Tampa (TPA) 17:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5491 Charlotte (CLT) 17:29 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3716 New York (JFK) 17:33 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4467 New York 17:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 163 Nashville (BNA) 17:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2269 Houston (HOU) 17:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3995 Chicago 17:57 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 4 - 13 min.
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 4214 Boston (BOS) 17:12 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5888 New York (JFK) 17:25 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6105 Boston (BOS) 17:30 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5903 New York (JFK) 17:32 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 647 Minneapolis (MSP) 17:35 planerad
Airbus A319 Air New Zealand NZ 2204 Chicago (ORD) 17:37 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4528 New York (LGA) 17:39 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6225 Detroit (DTW) 17:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3834 Miami (MIA) 17:49 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 2371 New York (JFK) 17:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2356 Santa Ana 17:50 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 1622 Detroit (DTW) 17:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2478 Jacksonville 17:55 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5491 Charlotte (CLT) 17:59 planerad

18:00 25.06.2019

+28°C   Vindar: 5 m/s @ 273°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 2 - 15 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1646 Atlanta 18:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2425 Orlando (MCO) 18:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5255 Minneapolis (MSP) 18:06 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5879 New York (LGA) 18:07 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3494 Houston (IAH) 18:09 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6258 Minneapolis (MSP) 18:12 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6029 New York (LGA) 18:13 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2236 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:14 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1687 Raleigh/Durham (RDU) 18:29 planerad
Embraer 170 Air New Zealand NZ 2203 Chicago 18:39 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2201 Washington (IAD) 18:40 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1619 Detroit (DTW) 18:40 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6002 New York (LGA) 18:42 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2510 Chicago (MDW) 18:55 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3851 New York (LGA) 18:57 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 United Airlines UA 515 Chicago (ORD) 18:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2345 Oakland (OAK) 18:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4445 Philadelphia (PHL) 18:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1792 Phoenix (PHX) 18:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 163 Chicago (MDW) 18:15 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1693 Seattle (SEA) 18:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2269 Nashville (BNA) 18:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3995 Chicago 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2425 Dallas (DAL) 18:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1646 Atlanta 18:44 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6297 Raleigh/Durham (RDU) 18:45 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6288 Raleigh/Durham (RDU) 18:47 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3582 Newark (EWR) 18:52 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6050 Detroit (DTW) 18:59 planerad

19:00 25.06.2019

+28°C   Vindar: 5 m/s @ 273°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 6 - 13 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1490 Dallas (DAL) 19:05 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 785 Atlanta 19:14 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5066 Charlotte (CLT) 19:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8319 Toronto 19:28 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4448 Philadelphia (PHL) 19:32 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 944 New Orleans (MSY) 19:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3804 Chicago (ORD) 19:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 449 Baltimore (BWI) 19:50 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3728 Newark (EWR) 19:59 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5970 New York (LGA) 19:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6029 New York (LGA) 19:15 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1686 Raleigh/Durham (RDU) 19:19 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2236 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2510 Baltimore (BWI) 19:25 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1816 Detroit (DTW) 19:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5066 Charlotte (CLT) 19:45 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1098 Washington (IAD) 19:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1490 Phoenix (PHX) 19:50 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 785 Atlanta 19:59 planerad

Andra datum

March, 2019

25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19