Port Columbus, Columbus (CMH / KCMH)

Planespotter’s tidtabell

16:00 29.01.2020

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 60°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1010 m   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 13 - 16 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1834 Atlanta (ATL) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 2219 Las Vegas 16:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 805 Boston (BOS) 16:00 planerad
Embraer 175 American AA 4484 New York (LGA) 16:13 planerad
Embraer 175 American AA 3645 Chicago (ORD) 16:29 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 966 Phoenix (PHX) 16:30 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5886 Boston (BOS) 16:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1326 Orlando (MCO) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 3 - 9 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5954 New York (LGA) 16:27 planerad
Airbus A320 United UA 337 Denver (DEN) 16:30 planerad
Embraer 170 United UA 3442 Chicago (ORD) 16:32 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 426 Austin (AUS) 16:40 planerad
Airbus A320 Spirit NK 1205 Las Vegas (LAS) 16:40 planerad
Embraer 175 American AA 4484 New York (LGA) 16:43 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1834 Atlanta (ATL) 16:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 2219 Dallas (DAL) 16:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 805 Orlando (MCO) 16:50 planerad
Embraer 175 American AA 4197 Chicago (ORD) 16:59 planerad

17:00 29.01.2020

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 60°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1010 m   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 2 - 16 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6004 New York (JFK) 17:06 planerad
Embraer 175 American AA 4445 Philadelphia (PHL) 17:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 234 Tampa (TPA) 17:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3779 Detroit (DTW) 17:12 planerad
Airbus A320 Alaska AS 1692 Seattle (SEA) 17:15 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5491 Charlotte (CLT) 17:16 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4094 Minneapolis (MSP) 17:30 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1953 Chicago (ORD) 17:32 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4714 New York (JFK) 17:34 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8937 Toronto (YYZ) 17:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1745 Chicago (MDW) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 4 - 13 min.
Airbus A319 American AA 2102 Los Angeles (LAX) 17:09 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 2286 Phoenix (PHX) 17:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1326 Washington (DCA) 17:30 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6104 New York (JFK) 17:32 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 234 Nashville (BNA) 17:45 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6105 Boston (BOS) 17:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3779 Detroit 17:47 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5491 Charlotte (CLT) 17:49 planerad
Embraer 175 American AA 4480 New York (LGA) 17:53 planerad

18:00 29.01.2020

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 60°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1010 m   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 27 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1272 Atlanta 18:04 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6029 New York (LGA) 18:31 planerad
Embraer RJ145 American AA 4219 Chicago (ORD) 18:40 planerad
Embraer RJ140 American AA 3851 New York (LGA) 18:45 planerad
Airbus A319 American AA 2236 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:57 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 19 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4094 Minneapolis (MSP) 18:05 planerad
Embraer 175 American AA 4665 Philadelphia (PHL) 18:06 planerad
Airbus A320 Alaska AS 1693 Seattle (SEA) 18:10 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8940 Toronto (YYZ) 18:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 515 Chicago (ORD) 18:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1745 Baltimore (BWI) 18:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1272 Atlanta 18:49 planerad

19:00 29.01.2020

0°C   Vindar: 3 m/s @ 59°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 12 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 649 Denver (DEN) 19:10 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5066 Charlotte (CLT) 19:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1312 Fort Myers (RSW) 19:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4448 Philadelphia (PHL) 19:32 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3804 Chicago (ORD) 19:43 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 6 - 35 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3662 Chicago (ORD) 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 649 St Louis (STL) 19:40 planerad
Airbus A319 American AA 2236 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:44 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5066 Charlotte (CLT) 19:53 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1312 Chicago (MDW) 19:55 planerad

20:00 29.01.2020

0°C   Vindar: 3 m/s @ 59°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 15 - 20 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3421 Miami (MIA) 20:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3613 Chicago (ORD) 20:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2946 Atlanta 20:38 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6124 New York (LGA) 20:51 planerad
Embraer 175 American AA 4704 Washington (DCA) 20:59 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3785 Chicago (ORD) 20:59 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 13 min.
Embraer 175 American AA 4393 New York (LGA) 20:02 planerad
Embraer 175 American AA 3804 Chicago (ORD) 20:15 planerad

21:00 29.01.2020

0°C   Vindar: 3 m/s @ 59°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 31 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 449 St Louis (STL) 21:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 5630 Orlando (MCO) 21:15 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5907 Detroit (DTW) 21:17 planerad
Embraer 175 American AA 4488 Charlotte (CLT) 21:23 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5882 Raleigh/Durham (RDU) 21:25 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8941 Toronto (YYZ) 21:56 planerad

22:00 29.01.2020

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 49°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 4 - 13 min.
Embraer 175 United UA 3450 Chicago (ORD) 22:08 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6020 Boston (BOS) 22:11 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6095 New York (LGA) 22:11 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 790 Tampa (TPA) 22:15 planerad
Boeing 737-800 American AA 2207 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:20 planerad
Boeing 737-900 United UA 2220 Denver (DEN) 22:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 137 Fort Lauderdale (FLL) 22:20 planerad
Embraer 175 American AA 4452 Philadelphia (PHL) 22:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 396 Washington (DCA) 22:30 planerad
Embraer RJ145 American AA 3798 Miami (MIA) 22:33 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1256 Atlanta 22:34 planerad
Embraer 175 American AA 3485 Chicago (ORD) 22:40 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5973 New York (JFK) 22:40 planerad
Embraer 170 United UA 3639 Newark (EWR) 22:42 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1441 West Palm Beach (PBI) 22:55 planerad

23:00 29.01.2020

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 49°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 6 - 24 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1490 Chicago (MDW) 23:05 planerad
Embraer 175 American AA 4691 Washington (DCA) 23:29 planerad
Airbus A320 Spirit NK 1672 Orlando (MCO) 23:29 planerad
Embraer 175 United UA 3507 Washington (IAD) 23:31 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 652 Detroit (DTW) 23:33 planerad
Embraer 170 United UA 3709 Chicago (ORD) 23:42 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2297 Minneapolis (MSP) 23:48 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5203 Charlotte (CLT) 23:54 planerad
Airbus A320 Spirit NK 492 Fort Lauderdale (FLL) 23:59 planerad

00:00 30.01.2020

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 49°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 11 min.
Embraer RJ140 American AA 3431 New York (LGA) 00:06 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1736 Atlanta (ATL) 00:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3329 Chicago (ORD) 00:26 planerad

01:00 30.01.2020

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 65°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 464 Las Vegas (LAS) 01:05 planerad

02:00 30.01.2020

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 65°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

03:00 30.01.2020

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 65°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

04:00 30.01.2020

-2°C   Vindar: 1 m/s @ 50°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

05:00 30.01.2020

-2°C   Vindar: 1 m/s @ 50°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 623 Los Angeles (LAX) 05:49 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 28 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5204 Charlotte (CLT) 05:03 planerad
Embraer 175 American AA 4456 Washington (DCA) 05:31 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2197 Atlanta (ATL) 05:40 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3408 Miami (MIA) 05:45 planerad
Embraer 175 American AA 3338 Chicago (ORD) 05:48 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4420 Philadelphia (PHL) 05:53 planerad

06:00 30.01.2020

-2°C   Vindar: 1 m/s @ 50°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 United UA 3515 Newark (EWR) 06:00 planerad
Airbus A320 Spirit NK 445 Fort Lauderdale (FLL) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 475 Orlando (MCO) 06:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5898 Raleigh/Durham (RDU) 06:05 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8934 Toronto (YYZ) 06:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5987 Boston (BOS) 06:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 297 Fort Lauderdale (FLL) 06:10 planerad
Embraer RJ140 American AA 3616 New York (LGA) 06:15 planerad
Airbus A320 Spirit NK 1673 Orlando (MCO) 06:30 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1504 Minneapolis (MSP) 06:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3443 Chicago (ORD) 06:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1334 Chicago (MDW) 06:35 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3506 Houston (IAH) 06:40 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2419 Atlanta (ATL) 06:50 planerad
Embraer 175 American AA 4404 Charlotte (CLT) 06:55 planerad

07:00 30.01.2020

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 44°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American AA 4645 New York (LGA) 07:57 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 3 - 22 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1197 Nashville (BNA) 07:00 planerad
Airbus A320 United UA 1950 Denver (DEN) 07:00 planerad
Embraer 175 United UA 3428 Newark (EWR) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 187 Las Vegas (LAS) 07:00 planerad
Airbus A319 American AA 1958 Phoenix (PHX) 07:01 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5999 New York (JFK) 07:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 478 Atlanta (ATL) 07:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3775 Miami (MIA) 07:05 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2110 Los Angeles (LAX) 07:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1031 Baltimore (BWI) 07:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3476 Chicago (ORD) 07:11 planerad
Boeing 737-800 American AA 1583 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:15 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6015 New York (LGA) 07:25 planerad
Airbus A320 Spirit NK 257 Fort Myers (RSW) 07:47 planerad
Embraer 175 American AA 4586 Washington (DCA) 07:59 planerad

08:00 30.01.2020

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 44°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 35 min.
Embraer 175 United UA 3510 Newark (EWR) 08:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 897 Baltimore (BWI) 08:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 432 Tampa (TPA) 08:40 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5051 Charlotte (CLT) 08:57 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 6 - 15 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1438 Atlanta (ATL) 08:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3476 Chicago (ORD) 08:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1142 Houston (HOU) 08:25 planerad
Embraer 175 American AA 4559 Philadelphia (PHL) 08:27 planerad
Embraer 175 American AA 3572 Chicago (ORD) 08:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6119 New York (LGA) 08:36 planerad

09:00 30.01.2020

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 44°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 11 - 18 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5198 Washington (DCA) 09:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 639 Orlando (MCO) 09:15 planerad
Embraer RJ145 American AA 3534 Chicago (ORD) 09:18 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8933 Toronto (YYZ) 09:30 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4110 Detroit 09:48 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4592 Philadelphia (PHL) 09:52 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 34 min.
Embraer 175 United UA 3412 Houston (IAH) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 897 Orlando (MCO) 09:00 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5198 Washington (DCA) 09:34 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5051 Charlotte (CLT) 09:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 432 Washington (DCA) 09:35 planerad
Embraer RJ140 American AA 3499 New York (LGA) 09:35 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3534 Chicago (ORD) 09:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 639 St Louis (STL) 09:50 planerad

10:00 30.01.2020

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 71°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1686 Chicago (MDW) 10:00 planerad
Airbus A319 American AA 1257 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 697 Washington 10:35 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6012 New York (LGA) 10:41 planerad
Embraer 175 American AA 4486 Charlotte (CLT) 10:47 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 19 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 8936 Toronto (YYZ) 10:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4110 Detroit 10:13 planerad
Embraer 175 American AA 4592 Philadelphia (PHL) 10:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1686 Boston (BOS) 10:40 planerad
Airbus A319 American AA 1257 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:59 planerad

11:00 30.01.2020

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 71°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 13 min.
Embraer RJ145 American AA 3854 Chicago (ORD) 11:03 planerad
Embraer 175 United UA 3672 Houston (IAH) 11:07 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6038 Boston (BOS) 11:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 779 St Louis (STL) 11:25 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 5166 Detroit (DTW) 11:26 planerad
Embraer 190 American AA 1597 New York (LGA) 11:28 planerad
Embraer RJ145 American AA 3332 Miami (MIA) 11:31 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1276 Atlanta (ATL) 11:35 planerad
Embraer 175 American AA 4521 Washington (DCA) 11:39 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4040 Minneapolis (MSP) 11:48 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5939 New York (JFK) 11:49 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 14 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1549 Atlanta (ATL) 11:05 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6012 New York (LGA) 11:15 planerad
Embraer 175 American AA 4486 Charlotte (CLT) 11:19 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3854 Chicago (ORD) 11:32 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6038 Boston (BOS) 11:42 planerad
Embraer RJ145 American AA 3332 Miami (MIA) 11:56 planerad

12:00 30.01.2020

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 71°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 17 min.
Boeing 737-800 Southwest WN 1204 Fort Myers (RSW) 12:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4670 Philadelphia (PHL) 12:27 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 309 Dallas (DAL) 12:30 planerad
Embraer 175 American AA 4470 Charlotte (CLT) 12:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1850 Nashville (BNA) 12:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1294 Baltimore (BWI) 12:40 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 3 - 35 min.
Embraer 175 United UA 3426 Newark (EWR) 12:00 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 5166 Detroit (DTW) 12:05 planerad
Embraer 190 American AA 1597 New York (LGA) 12:08 planerad
Embraer 175 American AA 4438 Washington (DCA) 12:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 779 Chicago (MDW) 12:15 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5939 New York (JFK) 12:19 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1276 Atlanta (ATL) 12:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4040 Minneapolis (MSP) 12:23 planerad
Embraer 175 American AA 4679 New York (JFK) 12:58 planerad

13:00 30.01.2020

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 295°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 13 - 20 min.
Airbus A320 Spirit NK 258 Fort Myers (RSW) 13:06 planerad
Embraer 175 American AA 4700 New York (LGA) 13:18 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6016 New York (LGA) 13:21 planerad
Airbus A320 Frontier F9 1054 Orlando (MCO) 13:41 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1372 Atlanta 13:56 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 23 min.
Boeing 737-800 Southwest WN 1322 Tampa (TPA) 13:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4425 Philadelphia (PHL) 13:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1295 Baltimore (BWI) 13:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1850 Denver (DEN) 13:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 309 Orlando (MCO) 13:25 planerad
Embraer 175 American AA 4684 Charlotte (CLT) 13:48 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5900 Detroit 13:53 planerad
Airbus A320 Spirit NK 1275 Tampa (TPA) 13:54 planerad

14:00 30.01.2020

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 295°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 16 min.
Boeing 737-800 American AA 1492 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 715 Washington (DCA) 14:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1301 Houston (HOU) 14:15 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8935 Toronto (YYZ) 14:16 planerad
Bombardier CRJ United UA 3856 Washington (IAD) 14:21 planerad
Embraer 175 American AA 4450 Washington (DCA) 14:27 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1703 Orlando (MCO) 14:30 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5346 Charlotte (CLT) 14:46 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 8 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1372 Atlanta 14:41 planerad
Airbus A320 Frontier F9 1055 Orlando (MCO) 14:41 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 715 Chicago (MDW) 14:45 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8938 Toronto (YYZ) 14:50 planerad
Embraer 175 American AA 4450 Washington (DCA) 14:58 planerad

15:00 30.01.2020

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 295°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 4 - 33 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5445 Detroit (DTW) 15:02 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3349 Chicago (ORD) 15:07 planerad
Airbus A319 American AA 552 Los Angeles (LAX) 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1252 Chicago (MDW) 15:40 planerad
Airbus A319 American AA 1792 Phoenix (PHX) 15:43 planerad
Airbus A320 United UA 763 Denver (DEN) 15:44 planerad
Airbus A320 Spirit NK 306 Las Vegas (LAS) 15:48 planerad
Embraer 170 United UA 3463 Newark (EWR) 15:54 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5954 New York (LGA) 15:57 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier CRJ United UA 3813 Washington (IAD) 15:00 planerad
Boeing 737-800 American AA 1492 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:06 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1302 Fort Myers (RSW) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1703 Las Vegas (LAS) 15:15 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5029 Charlotte (CLT) 15:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3349 Chicago (ORD) 15:37 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5445 Detroit 15:40 planerad

Andra datum

July, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19