Port Columbus, Columbus (CMH / KCMH)

Planespotter’s tidtabell

07:00 14.10.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 290°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 6 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1438 Atlanta 07:28 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4645 New York (LGA) 07:34 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 4 - 7 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4404 Charlotte (CLT) 07:01 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2419 Atlanta (ATL) 07:05 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2110 Los Angeles (LAX) 07:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3476 Chicago (ORD) 07:11 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3428 Newark (EWR) 07:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1958 Phoenix (PHX) 07:18 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1950 Denver (DEN) 07:25 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1585 San Francisco (SFO) 07:30 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6001 New York (LGA) 07:33 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1583 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:40 planerad

08:00 14.10.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 355°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 52 min.
Air Canada AC 1613 Toronto 08:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1505 Kansas City (MCI) 08:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3872 Chicago (ORD) 08:52 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 6 - 20 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4559 Philadelphia (PHL) 08:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4586 Washington (DCA) 08:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3558 Miami (MIA) 08:05 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1669 Orlando (MCO) 08:05 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2404 Salt Lake City (SLC) 08:20 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1438 Atlanta (ATL) 08:26 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3572 Chicago (ORD) 08:30 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6097 New York (LGA) 08:50 planerad

09:00 14.10.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 355°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 3 - 5 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 7337 Toronto (YYZ) 09:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3534 Chicago 09:36 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3782 Detroit (DTW) 09:41 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 42 min.
Embraer 175 United Airlines UA 3412 Houston (IAH) 09:00 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6193 Minneapolis (MSP) 09:42 planerad

10:00 14.10.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 355°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 - 18 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4437 Philadelphia (PHL) 10:04 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1054 Orlando (MCO) 10:14 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3635 Washington 10:32 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 6 - 14 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 7340 Toronto (YYZ) 10:05 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3499 New York (LGA) 10:08 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3782 Detroit (DTW) 10:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3534 Chicago (ORD) 10:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4437 Philadelphia (PHL) 10:34 planerad

11:00 14.10.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 290°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 19 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3854 Chicago (ORD) 11:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4605 Washington (DCA) 11:23 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1276 Atlanta 11:42 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 18 - 28 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1055 Orlando (MCO) 11:16 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3508 Chicago (ORD) 11:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4605 Washington (DCA) 11:53 planerad

12:00 14.10.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 290°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 23 - 30 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3854 Chicago (ORD) 12:00 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1276 Atlanta (ATL) 12:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4473 New York (JFK) 12:47 planerad

13:00 14.10.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 290°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 4 - 21 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 436 Austin (AUS) 13:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6016 New York (LGA) 13:21 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2533 Atlanta 13:37 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1492 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:39 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2397 Chicago (ORD) 13:43 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1668 Orlando (MCO) 13:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4684 Charlotte (CLT) 13:31 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5900 Detroit (DTW) 13:56 planerad

14:00 14.10.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 279°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 24 - 26 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4450 Washington (DCA) 14:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4425 Philadelphia (PHL) 14:26 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5346 Charlotte (CLT) 14:48 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 16 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2533 Atlanta (ATL) 14:21 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1492 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:28 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1705 Chicago (ORD) 14:29 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 157 Myrtle Beach (MYR) 14:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4425 Philadelphia (PHL) 14:56 planerad

15:00 14.10.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 279°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 6 - 25 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3399 Chicago (ORD) 15:03 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1762 Phoenix (PHX) 15:18 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 425 Denver (DEN) 15:43 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 763 Denver (DEN) 15:43 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5954 New York (LGA) 15:46 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3463 Newark (EWR) 15:47 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4197 Chicago (ORD) 15:53 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 18 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4521 Washington (DCA) 15:03 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5029 Charlotte (CLT) 15:21 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3399 Chicago (ORD) 15:33 planerad

16:00 14.10.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 279°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 16 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1834 Atlanta 16:39 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5947 Boston (BOS) 16:39 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5888 New York (JFK) 16:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3775 Detroit (DTW) 16:58 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 20 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5954 New York (LGA) 16:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2102 Los Angeles (LAX) 16:03 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4197 Chicago (ORD) 16:23 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 923 Atlanta (ATL) 16:23 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3539 Chicago (ORD) 16:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 337 Denver (DEN) 16:40 planerad

17:00 14.10.2019

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 280°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 9 - 15 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3834 Miami (MIA) 17:07 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1692 Seattle (SEA) 17:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4467 New York (JFK) 17:26 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5491 Charlotte (CLT) 17:29 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1953 New York 17:44 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4219 Chicago (ORD) 17:45 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3494 Houston (IAH) 17:59 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 19 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5947 Boston (BOS) 17:14 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5888 New York (JFK) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 647 Minneapolis (MSP) 17:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3834 Miami (MIA) 17:32 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3775 Detroit (DTW) 17:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5491 Charlotte (CLT) 17:59 planerad

18:00 14.10.2019

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 280°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 25 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1646 Atlanta 18:02 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7341 Toronto (YYZ) 18:05 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6138 New York (LGA) 18:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2054 Oakland (OAK) 18:35 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 158 Myrtle Beach (MYR) 18:42 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6002 Detroit (DTW) 18:45 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3851 New York (LGA) 18:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2236 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 9 - 16 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4445 Philadelphia (PHL) 18:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1792 Phoenix (PHX) 18:10 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1693 Seattle (SEA) 18:10 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 515 Sacramento 18:26 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4219 Chicago (ORD) 18:35 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7344 Toronto (YYZ) 18:35 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3582 Newark (EWR) 18:35 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6050 Detroit (DTW) 18:45 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1646 Atlanta (ATL) 18:47 planerad

19:00 14.10.2019

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 280°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 6 - 9 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4431 Charlotte (CLT) 19:17 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3804 Chicago 19:26 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4448 Philadelphia (PHL) 19:30 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 4 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2054 Chicago (MDW) 19:05 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6029 New York (LGA) 19:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 325 Las Vegas (LAS) 19:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2236 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:41 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1027 Washington (IAD) 19:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4431 Charlotte (CLT) 19:47 planerad

20:00 14.10.2019

+14°C   Vindar: 2 m/s @ 309°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 37 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2946 Atlanta 20:13 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3785 Chicago (ORD) 20:50 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6124 New York (LGA) 20:51 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4704 Washington (DCA) 20:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 26 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4480 New York (LGA) 20:06 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3804 Chicago (ORD) 20:32 planerad

21:00 14.10.2019

+14°C   Vindar: 2 m/s @ 309°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 16 - 21 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 254 Denver (DEN) 21:11 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6121 Raleigh/Durham (RDU) 21:27 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5905 Detroit (DTW) 21:48 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 492 Phoenix (PHX) 21:51 planerad

22:00 14.10.2019

+14°C   Vindar: 2 m/s @ 309°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 9 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3798 Miami (MIA) 22:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2207 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:07 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6010 Boston (BOS) 22:15 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3450 Chicago (ORD) 22:16 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1256 Atlanta 22:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4452 Philadelphia (PHL) 22:22 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 2220 Denver (DEN) 22:22 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6095 New York (LGA) 22:27 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3485 Chicago 22:36 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2369 Salt Lake City (SLC) 22:42 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 255 Denver (DEN) 22:14 planerad

23:00 14.10.2019

+12°C   Vindar: 1 m/s @ 356°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 4 - 17 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 803 Minneapolis (MSP) 23:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 807 Baltimore (BWI) 23:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3578 Miami (MIA) 23:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4691 Washington (DCA) 23:18 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3435 Houston (IAH) 23:18 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4073 Detroit (DTW) 23:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5203 Charlotte (CLT) 23:45 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3709 Chicago (ORD) 23:47 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 492 Fort Lauderdale (FLL) 23:56 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2284 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:59 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1736 Atlanta 23:59 planerad

00:00 15.10.2019

+12°C   Vindar: 1 m/s @ 356°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 11 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3997 Chicago 00:14 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 646 Los Angeles (LAX) 00:25 planerad

01:00 15.10.2019

+12°C   Vindar: 1 m/s @ 356°   Moln/himmel few

02:00 15.10.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 140°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R

03:00 15.10.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 140°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R

04:00 15.10.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 140°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R

05:00 15.10.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 146°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 777 United Airlines UA 724 San Francisco (SFO) 05:42 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2791 Los Angeles (LAX) 05:52 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 37 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5204 Charlotte (CLT) 05:18 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3372 Chicago (ORD) 05:55 planerad

06:00 15.10.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 146°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 306 Las Vegas (LAS) 06:41 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 30 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2380 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4420 Philadelphia (PHL) 06:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2197 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 445 Fort Lauderdale (FLL) 06:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3443 Chicago (ORD) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2423 Minneapolis (MSP) 06:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 637 Los Angeles (LAX) 06:54 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3506 Houston (IAH) 06:55 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3775 Miami (MIA) 06:57 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31