Port Columbus, Columbus (CMH / KCMH)

Planespotter’s tidtabell

17:00 19.03.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 200°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1830 m

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 37 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1692 Seattle (SEA) 17:05 planerad
Airbus A319 N769US American Airlines AA 552 Los Angeles (LAX) 17:22 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3494 Houston (IAH) 17:59 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 17 min.
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 4214 Boston (BOS) 17:17 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5869 New York 17:34 planerad

18:00 19.03.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 200°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1830 m

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 11 - 28 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 8319 Toronto 18:00 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3716 New York (JFK) 18:01 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6131 New York (LGA) 18:12 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3851 New York (LGA) 18:40 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1272 Tampa (TPA) 18:52 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 21 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1693 Seattle (SEA) 18:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1792 Phoenix (PHX) 18:09 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8141 Toronto 18:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1721 Denver (DEN) 18:30 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3582 Newark (EWR) 18:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6129 New York (LGA) 18:50 planerad

19:00 19.03.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 200°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1830 m

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5066 Charlotte (CLT) 19:18 planerad
Embraer 175 JAL JL 7496 Chicago 19:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 3 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 205 Las Vegas (LAS) 19:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5066 Charlotte (CLT) 19:48 planerad

20:00 19.03.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 256°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

21:00 19.03.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 256°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 13 - 15 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3785 Chicago (ORD) 21:03 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3639 Newark (EWR) 21:18 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4488 Charlotte (CLT) 21:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8379 Toronto 21:45 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3450 Chicago (ORD) 21:57 planerad

22:00 19.03.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 256°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 15 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3798 Miami (MIA) 22:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6075 New York 22:06 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4452 Philadelphia (PHL) 22:21 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3573 Denver (DEN) 22:29 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3485 Chicago (ORD) 22:36 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 492 Phoenix (PHX) 22:41 planerad

23:00 19.03.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 256°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 12 - 30 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3709 Chicago (ORD) 23:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3435 Houston (IAH) 23:17 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1672 Orlando (MCO) 23:47 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 646 Los Angeles 23:54 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 492 Fort Lauderdale (FLL) 23:56 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5064 Charlotte (CLT) 23:56 planerad

00:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 272°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 21 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1186 Chicago (ORD) 00:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3512 Miami (MIA) 00:21 planerad

01:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 272°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

02:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 272°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

03:00 20.03.2019

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 124°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 10L, 10R

04:00 20.03.2019

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 124°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 10L, 10R

05:00 20.03.2019

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 124°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1598 Los Angeles 05:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 46 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5071 Charlotte (CLT) 05:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1585 Chicago (ORD) 05:51 planerad

06:00 20.03.2019

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 130°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 306 Las Vegas (LAS) 06:28 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 2 - 26 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4420 Philadelphia (PHL) 06:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 445 Fort Lauderdale (FLL) 06:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3515 Newark (EWR) 06:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 637 Los Angeles (LAX) 06:26 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3616 New York (LGA) 06:29 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3443 Chicago (ORD) 06:30 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1673 Orlando (MCO) 06:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3775 Miami (MIA) 06:54 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3506 Houston (IAH) 06:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4404 Charlotte (CLT) 06:56 planerad

07:00 20.03.2019

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 130°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4645 New York (LGA) 07:48 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 20 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1577 Los Angeles (LAX) 07:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5880 New York 07:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1958 Phoenix (PHX) 07:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3476 Chicago (ORD) 07:10 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3428 Newark (EWR) 07:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 257 Fort Myers (RSW) 07:40 planerad

08:00 20.03.2019

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 130°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4638 Charlotte (CLT) 08:57 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 13 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4559 Philadelphia (PHL) 08:21 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3572 Chicago (ORD) 08:33 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3476 Chicago (ORD) 08:46 planerad

09:00 20.03.2019

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 135°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4816 Philadelphia (PHL) 09:58 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 21 - 32 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3412 Houston (IAH) 09:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4638 Charlotte (CLT) 09:32 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3499 New York (LGA) 09:33 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3668 Miami (MIA) 09:54 planerad

10:00 20.03.2019

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 135°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 29 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 878 Chicago (ORD) 10:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4611 Charlotte (CLT) 10:20 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3689 Newark (EWR) 10:49 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 11 - 25 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 8554 Toronto 10:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4816 Philadelphia (PHL) 10:25 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2207 Washington (IAD) 10:35 planerad
Bombardier CRJ700 JAL JL 7329 Chicago (ORD) 10:38 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4611 Charlotte (CLT) 10:50 planerad

11:00 20.03.2019

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 135°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 28 - 35 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3854 Chicago (ORD) 11:01 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3332 Miami (MIA) 11:22 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3761 Chicago (ORD) 11:57 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 11 - 21 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3437 Houston (IAH) 11:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3854 Chicago (ORD) 11:26 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3332 Miami (MIA) 11:47 planerad

12:00 20.03.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 174°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 258 Fort Myers (RSW) 12:27 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3842 Chicago (ORD) 12:40 planerad

13:00 20.03.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 174°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3477 New York (LGA) 13:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3517 Houston (IAH) 13:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8165 Toronto 13:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 33 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1275 Tampa (TPA) 13:20 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3935 New York (JFK) 13:53 planerad

14:00 20.03.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 174°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 11 - 18 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1492 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:08 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 979 Chicago (ORD) 14:12 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4521 Washington (DCA) 14:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 8310 Toronto 14:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3415 Newark (EWR) 14:05 planerad

15:00 20.03.2019

+10°C   Vindar: 6 m/s @ 204°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2025 Phoenix (PHX) 15:41 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 425 Denver (DEN) 15:46 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 4 - 5 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4521 Washington (DCA) 15:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 979 Chicago (ORD) 15:04 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1492 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:09 planerad

16:00 20.03.2019

+10°C   Vindar: 6 m/s @ 204°   Moln/himmel few

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 22 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2102 Los Angeles (LAX) 16:28 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 337 Denver (DEN) 16:50 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02