Cleveland Hopkins, Cleveland (CLE / KCLE)

Planespotter’s tidtabell

09:00 23.03.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 310°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 730 m   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 4 - 6 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3281 Detroit (DTW) 09:28 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1699 Charlotte (CLT) 09:29 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5056 Charlotte 09:32 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2377 Chicago (MDW) 09:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3967 Chicago (ORD) 09:39 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3535 Newark (EWR) 09:45 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 441 Boston (BOS) 09:49 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2365 Atlanta 09:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 13 - 15 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5415 New York (LGA) 09:03 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4056 New York (LGA) 09:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2079 Orlando (MCO) 09:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5269 Minneapolis (MSP) 09:31 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3562 New York (LGA) 09:45 planerad

10:00 23.03.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 310°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 730 m   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 14 - 25 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4927 Philadelphia (PHL) 10:00 planerad
United Airlines UA 1501 Washington 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1728 Raleigh 10:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3662 Chicago (ORD) 10:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1427 St Louis (STL) 10:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3622 Tampa (TPA) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 440 Boston (BOS) 10:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3332 Orlando (MCO) 10:03 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5156 Charlotte 10:08 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3967 Chicago (ORD) 10:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2377 Denver (DEN) 10:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1699 Charlotte (CLT) 10:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5237 Detroit (DTW) 10:27 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3550 Washington (DCA) 10:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2365 Atlanta 10:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4139 Denver (DEN) 10:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 814 Denver (DEN) 10:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4927 Philadelphia (PHL) 10:58 planerad

11:00 23.03.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 7 - 16 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2486 Milwaukee (MKE) 11:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 806 Atlanta 11:02 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5153 Boston (BOS) 11:11 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 252 Orlando (MCO) 11:19 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3593 Houston (IAH) 11:35 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6081 New York (LGA) 11:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3795 Minneapolis (MSP) 11:43 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6052 New York 11:43 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1043 Orlando (MCO) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 6 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1728 Raleigh 11:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 785 Chicago (ORD) 11:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3662 Chicago (ORD) 11:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1427 Las Vegas (LAS) 11:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5007 Boston (BOS) 11:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2486 Baltimore (BWI) 11:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3625 Tampa (TPA) 11:40 planerad
Embraer RJ140 Royal Jordanian RJ 7620 New York (JFK) 11:48 planerad

12:00 23.03.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 8 - 18 min.
Southwest Airlines WN 3070 Orlando (MCO) 12:00 planerad
Southwest Airlines WN 2534 Dallas 12:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 867 Nashville (BNA) 12:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3803 Baltimore (BWI) 12:20 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5645 Washington (DCA) 12:27 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4824 Philadelphia (PHL) 12:36 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3319 New York (LGA) 12:54 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 18 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 419 Fort Lauderdale (FLL) 12:04 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6083 New York (LGA) 12:11 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3298 New York 12:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4116 Detroit (DTW) 12:19 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 806 Atlanta 12:30 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1785 Chicago (ORD) 12:32 planerad
Southwest Airlines WN 3070 Chicago (MDW) 12:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 867 Chicago (MDW) 12:50 planerad
Southwest Airlines WN 2534 Phoenix (PHX) 12:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3803 Orlando (MCO) 12:55 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5645 Washington (DCA) 12:55 planerad

13:00 23.03.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 6 - 11 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5550 Milwaukee 13:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5572 Charlotte (CLT) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5361 Phoenix 13:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3300 Detroit (DTW) 13:18 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3677 Miami (MIA) 13:29 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5464 New York (LGA) 13:33 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7405 Toronto (YYZ) 13:44 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 534 Orlando (MCO) 13:49 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1739 Orlando (MCO) 13:51 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3884 New York (LGA) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 22 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4824 Philadelphia (PHL) 13:13 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3472 Fort Lauderdale (FLL) 13:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5361 St Louis (STL) 13:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5550 Phoenix (PHX) 13:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3677 Miami (MIA) 13:54 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5572 Charlotte (CLT) 13:54 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3300 Detroit (DTW) 13:55 planerad

14:00 23.03.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 2 - 14 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4913 Philadelphia (PHL) 14:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4316 Nashville (BNA) 14:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2343 Atlanta 14:16 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3735 Tampa (TPA) 14:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 661 Atlanta 14:43 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5183 Boston (BOS) 14:47 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3424 Chicago (ORD) 14:47 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5400 New York 14:49 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5380 Detroit (DTW) 14:50 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1037 Cancún (CUN) 14:50 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 23 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 418 Chicago (ORD) 14:07 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5475 New York (LGA) 14:08 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7406 Toronto (YYZ) 14:15 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4095 New York (JFK) 14:38 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 967 Fort Myers (RSW) 14:39 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2267 Fort Myers (RSW) 14:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4913 Philadelphia (PHL) 14:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4317 Tampa (TPA) 14:55 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2343 Atlanta 14:59 planerad

15:00 23.03.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 302°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 4 - 14 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5506 Las Vegas (LAS) 15:10 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4023 New York (LGA) 15:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4927 Orlando (MCO) 15:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3341 New York (LGA) 15:25 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 92 Cancún (CUN) 15:39 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3332 Orlando (MCO) 15:43 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1878 Atlanta 15:46 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 364 Denver (DEN) 15:46 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 9 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3424 Chicago (ORD) 15:22 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3581 Minneapolis 15:26 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5407 New York 15:34 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4023 New York (LGA) 15:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5506 Nashville (BNA) 15:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4927 Las Vegas (LAS) 15:55 planerad

16:00 23.03.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 302°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 17 min.
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1042 Phoenix (PHX) 16:03 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1068 Las Vegas (LAS) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5624 Chicago (MDW) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 467 Chicago (MDW) 16:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5492 Charlotte (CLT) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3016 Fort Myers (RSW) 16:35 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3568 Fort Myers (RSW) 16:37 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5438 Detroit (DTW) 16:40 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5663 Washington (DCA) 16:44 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 4697 New York (JFK) 16:57 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 6 - 20 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3343 New York (LGA) 16:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 276 Chicago (ORD) 16:20 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3614 Newark (EWR) 16:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1878 Atlanta 16:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 467 Denver (DEN) 16:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2625 Las Vegas (LAS) 16:55 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1042 Orlando (MCO) 16:58 planerad

17:00 23.03.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 302°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 12 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6091 New York 17:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1635 Phoenix (PHX) 17:05 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 892 Philadelphia (PHL) 17:12 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3463 Phoenix (PHX) 17:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 178 Tampa (TPA) 17:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3979 Chicago (ORD) 17:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 904 Atlanta 17:30 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 234 Myrtle Beach 17:35 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3666 New York (JFK) 17:47 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8167 Toronto 17:54 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines CM 2752 Chicago 17:55 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2124 Newark (EWR) 17:56 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 467 Dallas (DAL) 17:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5492 Charlotte (CLT) 17:00 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2423 Fort Myers (RSW) 17:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1069 Las Vegas (LAS) 17:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3016 Baltimore (BWI) 17:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5268 New York 17:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 894 Phoenix (PHX) 17:20 planerad
Bombardier CRJ900 WestJet WS 7225 Minneapolis (MSP) 17:21 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5663 Washington (DCA) 17:25 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6093 Boston (BOS) 17:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5177 Minneapolis (MSP) 17:34 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3979 Chicago (ORD) 17:54 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1635 Phoenix 17:55 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3421 Chicago (ORD) 17:55 planerad

18:00 23.03.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 294°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 4 - 10 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3379 New York (LGA) 18:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2191 Milwaukee (MKE) 18:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3627 Minneapolis (MSP) 18:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5253 Minneapolis (MSP) 18:16 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2262 San Francisco (SFO) 18:19 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 779 Denver (DEN) 18:22 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2480 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:27 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1261 Tampa 18:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 353 Washington (IAD) 18:40 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 641 Boston (BOS) 18:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 440 Fort Lauderdale (FLL) 18:55 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2015 Tampa (TPA) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 190 American Airlines AA 892 Philadelphia (PHL) 18:00 planerad
United Airlines UA 1505 Columbus 18:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4198 Phoenix (PHX) 18:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 904 Chicago (MDW) 18:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 251 Orlando (MCO) 18:11 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3773 New York (LGA) 18:14 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 233 Myrtle Beach 18:20 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8137 Toronto 18:25 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 322 Houston (IAH) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2191 Nashville (BNA) 18:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5207 Detroit (DTW) 18:51 planerad

19:00 23.03.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 294°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 18 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 4084 New York (JFK) 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 275 Chicago (MDW) 19:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5442 Charlotte (CLT) 19:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1648 Las Vegas (LAS) 19:35 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 712 Newark (EWR) 19:45 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 6 - 17 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1261 Phoenix (PHX) 19:05 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2480 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:14 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 640 Boston (BOS) 19:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5377 Hartford (BDL) 19:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 413 San Francisco (SFO) 19:25 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2016 Chicago (ORD) 19:42 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2020 Milwaukee (MKE) 19:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 185 Los Angeles (LAX) 19:49 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2015 Las Vegas (LAS) 19:55 planerad

20:00 23.03.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 294°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 17 min.
Embraer 175 United Airlines UA 3586 Houston (IAH) 20:09 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3418 Fort Lauderdale (FLL) 20:14 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3751 New York (LGA) 20:17 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3644 Chicago (ORD) 20:22 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5421 New York 20:29 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 702 Chicago (ORD) 20:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 354 Denver (DEN) 20:37 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2350 Fort Myers (RSW) 20:54 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 759 Fort Myers (RSW) 20:59 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 26 - 47 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5442 Charlotte (CLT) 20:00 planerad
United Airlines UA 1512 Chicago 20:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1648 St Louis (STL) 20:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3625 Chicago (ORD) 20:52 planerad

21:00 23.03.2019

0°C   Vindar: 1 m/s @ 246°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R, 28

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 8 - 18 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2346 Atlanta 21:09 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5220 New York (LGA) 21:27 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5246 Raleigh/Durham (RDU) 21:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 693 St Louis (STL) 21:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2109 Charlotte (CLT) 21:51 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2976 Detroit (DTW) 21:53 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8136 Toronto 21:59 planerad

22:00 23.03.2019

0°C   Vindar: 1 m/s @ 246°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R, 28

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 2 - 14 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 2204 Chicago (ORD) 22:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1185 St Louis (STL) 22:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2114 Denver (DEN) 22:10 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1607 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:11 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5345 Nashville (BNA) 22:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5023 Boston (BOS) 22:26 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3863 New York (JFK) 22:29 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2560 Salt Lake City (SLC) 22:40 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 960 Fort Myers (RSW) 22:41 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4053 Chicago (ORD) 22:48 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2422 Fort Myers (RSW) 22:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 608 Chicago (MDW) 22:50 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1987 Philadelphia (PHL) 22:51 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1841 Boston (BOS) 22:52 planerad

23:00 23.03.2019

0°C   Vindar: 1 m/s @ 246°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R, 28

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 7 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5639 Chicago (MDW) 23:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1576 Denver (DEN) 23:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3801 Baltimore (BWI) 23:15 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 976 Chicago (ORD) 23:22 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1105 Houston (IAH) 23:28 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3849 Minneapolis (MSP) 23:29 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5613 Washington (DCA) 23:33 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5438 Phoenix (PHX) 23:35 planerad

00:00 24.03.2019

-3°C   Vindar: 3 m/s @ 221°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 11 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5544 Charlotte (CLT) 00:01 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1375 Baltimore (BWI) 00:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2390 Atlanta 00:08 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 658 Fort Lauderdale (FLL) 00:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2157 Chicago (MDW) 00:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 465 Nashville (BNA) 00:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3630 Miami (MIA) 00:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3408 Chicago (ORD) 00:36 planerad

01:00 24.03.2019

-3°C   Vindar: 3 m/s @ 221°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1082 Phoenix (PHX) 01:55 planerad

02:00 24.03.2019

-3°C   Vindar: 3 m/s @ 221°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R

03:00 24.03.2019

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 229°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R

04:00 24.03.2019

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 229°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2014 Las Vegas (LAS) 04:54 planerad

05:00 24.03.2019

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 229°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 6 - 31 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5437 Charlotte (CLT) 05:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2271 Chicago (MDW) 05:35 planerad
Embraer 175 JAL JL 7325 Chicago (ORD) 05:39 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1840 Boston (BOS) 05:45 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1656 Philadelphia (PHL) 05:54 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3530 Miami (MIA) 05:56 planerad

06:00 24.03.2019

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 224°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 1786 Los Angeles (LAX) 06:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 865 San Francisco (SFO) 06:25 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 5 - 9 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2398 Atlanta 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5241 Raleigh/Durham (RDU) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5261 Boston (BOS) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5424 New York (LGA) 06:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 177 Tampa (TPA) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 36 Baltimore (BWI) 06:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 763 Denver (DEN) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1415 Baltimore (BWI) 06:05 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3925 New York (LGA) 06:09 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines CM 1782 Chicago 06:10 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2116 Chicago (ORD) 06:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 463 Nashville (BNA) 06:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4040 Chicago (MDW) 06:20 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8135 Toronto 06:25 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2575 Detroit 06:25 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2414 Phoenix (PHX) 06:30 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 570 Houston (IAH) 06:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2247 Fort Lauderdale (FLL) 06:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4033 Nashville (BNA) 06:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 474 Milwaukee (MKE) 06:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 657 Fort Lauderdale (FLL) 06:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2453 Fort Myers (RSW) 06:55 planerad

07:00 24.03.2019

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 224°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 39 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 184 Los Angeles (LAX) 07:16 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5386 Hartford (BDL) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 4 - 10 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2402 Atlanta 07:05 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2410 West Palm Beach (PBI) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 421 Tucson (TUS) 07:05 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 681 Fort Myers (RSW) 07:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4045 Phoenix (PHX) 07:15 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3327 New York (JFK) 07:17 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1977 Los Angeles (LAX) 07:19 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1615 San Francisco (SFO) 07:26 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3917 Chicago (ORD) 07:29 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1590 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4029 Phoenix 07:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4086 Las Vegas (LAS) 07:45 planerad

08:00 24.03.2019

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 224°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 14 - 26 min.
Air Canada AC 1515 Montreal 08:00 planerad
Air Canada AC 1611 Toronto 08:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 662 Chicago (ORD) 08:26 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5505 New York (LGA) 08:28 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2198 Orlando (SFB) 08:34 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5237 Detroit (DTW) 08:56 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 11 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 535 Orlando (MCO) 08:16 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 776 Newark (EWR) 08:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2021 Charlotte (CLT) 08:26 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5387 Detroit (DTW) 08:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 760 Houston (IAH) 08:41 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 476 St Louis (STL) 08:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5390 Phoenix (PHX) 08:55 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02