Cleveland Hopkins, Cleveland (CLE / KCLE)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

02:00 21.01.2019

-12°C   Vindar: 6 m/s @ 310°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 730 m   Uppskattad bana: 28

03:00 21.01.2019

-12°C   Vindar: 6 m/s @ 310°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 730 m   Uppskattad bana: 28

04:00 21.01.2019

-14°C   Vindar: 5 m/s @ 323°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

05:00 21.01.2019

-14°C   Vindar: 5 m/s @ 323°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2014 Las Vegas (LAS) 05:04 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 6 - 26 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5437 Charlotte (CLT) 05:14 planerad
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3195 Detroit 05:40 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3530 Miami (MIA) 05:44 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1840 Boston (BOS) 05:45 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1656 Philadelphia (PHL) 05:54 planerad

06:00 21.01.2019

-14°C   Vindar: 5 m/s @ 323°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 56 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 1786 Los Angeles (LAX) 06:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 184 Los Angeles (LAX) 06:56 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 3 - 13 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 2143 Newark (EWR) 06:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4416 Washington (IAD) 06:00 planerad
Bombardier CRJ Ethiopian Airlines ET 1373 Washington (IAD) 06:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2398 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5424 New York (LGA) 06:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1193 Baltimore (BWI) 06:05 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3925 New York (LGA) 06:07 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4225 New York (LGA) 06:10 planerad
Boeing 737-700 Air New Zealand NZ 2180 Chicago (ORD) 06:16 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2116 Chicago (ORD) 06:16 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5614 Washington (DCA) 06:19 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2414 Phoenix (PHX) 06:22 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7402 Toronto (YYZ) 06:25 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6068 Houston (IAH) 06:30 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 2000 Minneapolis (MSP) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 594 Las Vegas (LAS) 06:30 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1590 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:43 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 657 Fort Lauderdale (FLL) 06:45 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 93 Cancun 06:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 177 Tampa (TPA) 06:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 790 Nashville (BNA) 06:45 planerad
Bombardier CRJ900 China Southern Airlines CZ 1287 New York (JFK) 06:49 planerad

07:00 21.01.2019

-14°C   Vindar: 4 m/s @ 328°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-900 Air China CA 7235 Los Angeles (LAX) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Air New Zealand NZ 9045 San Francisco (SFO) 07:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1615 San Francisco (SFO) 07:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 299 Fort Lauderdale (FLL) 07:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2402 Atlanta (ATL) 07:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 873 Phoenix (PHX) 07:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 938 Chicago (MDW) 07:15 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3327 New York (JFK) 07:15 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1086 Boston (BOS) 07:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 535 Atlanta (ATL) 07:30 planerad

08:00 21.01.2019

-14°C   Vindar: 4 m/s @ 328°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 29 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4297 New York (LGA) 08:00 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4004 Washington (DCA) 08:04 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5386 Hartford (BDL) 08:14 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3780 Detroit 08:43 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5505 New York (LGA) 08:43 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 6 - 15 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 535 Orlando (MCO) 08:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2069 Chicago (ORD) 08:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2406 Atlanta (ATL) 08:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2021 Charlotte (CLT) 08:22 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 760 Houston (IAH) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Copa Airlines CM 1301 Orlando (MCO) 08:31 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4281 Washington (DCA) 08:32 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4001 New York (LGA) 08:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 763 Denver (DEN) 08:47 planerad

09:00 21.01.2019

-14°C   Vindar: 4 m/s @ 328°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 4 - 5 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1699 Charlotte (CLT) 09:35 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7403 Toronto (YYZ) 09:39 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6122 Washington (IAD) 09:44 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 441 Boston (BOS) 09:48 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 2 - 10 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 4056 New York (LGA) 09:08 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2889 Minneapolis (MSP) 09:18 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5415 New York (LGA) 09:20 planerad
Embraer RJ145 Air China CA 7440 Newark (EWR) 09:22 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 3994 Newark (EWR) 09:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1600 St Louis (STL) 09:25 planerad

10:00 21.01.2019

-13°C   Vindar: 3 m/s @ 320°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 7 - 18 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4120 New York (LGA) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3973 Chicago (MDW) 10:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 302 Chicago (ORD) 10:08 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2365 Atlanta 10:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5270 Philadelphia (PHL) 10:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 855 Orlando 10:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3837 Chicago (ORD) 10:39 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2331 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:41 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4070 Newark (EWR) 10:58 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 27 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 7404 Toronto (YYZ) 10:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1699 Charlotte (CLT) 10:15 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2049 Washington (IAD) 10:20 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 440 Boston (BOS) 10:23 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5270 Philadelphia (PHL) 10:50 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 785 Chicago (ORD) 10:50 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4365 New York (LGA) 10:55 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2365 Atlanta (ATL) 10:59 planerad

11:00 21.01.2019

-13°C   Vindar: 3 m/s @ 320°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 6 - 15 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 252 Orlando 11:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1068 St Louis (STL) 11:20 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3521 New York (LGA) 11:22 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4412 Houston (IAH) 11:29 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5453 New York 11:32 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 3149 New York (JFK) 11:47 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1043 Orlando (MCO) 11:59 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 8 - 12 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 1592 Houston (IAH) 11:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3662 Chicago (ORD) 11:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 855 San Diego (SAN) 11:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 814 Denver (DEN) 11:20 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2331 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:27 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4000 Newark (EWR) 11:35 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3391 New York (JFK) 11:47 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1068 Baltimore (BWI) 11:55 planerad

12:00 21.01.2019

-13°C   Vindar: 3 m/s @ 320°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 3 - 24 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5264 Minneapolis (MSP) 12:05 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4336 Boston (BOS) 12:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2337 Atlanta 12:06 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2167 Chicago (ORD) 12:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5645 Washington 12:31 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4156 Washington (DCA) 12:34 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4824 Philadelphia (PHL) 12:37 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 294 Nashville (BNA) 12:50 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4195 New York (LGA) 12:53 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 523 Milwaukee (MKE) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 7 - 18 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 419 Fort Lauderdale (FLL) 12:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5506 New York (LGA) 12:07 planerad
Embraer 170 Aeromexico AM 3410 New York (JFK) 12:25 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2172 Chicago (ORD) 12:35 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4049 Washington (DCA) 12:35 planerad
Bombardier CRJ900 China Southern Airlines CZ 1027 Detroit 12:43 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Virgin Atlantic VS 2174 Atlanta 12:50 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5645 Washington (DCA) 12:56 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2431 Sarasota/Bradenton (SRQ) 12:59 planerad

13:00 21.01.2019

-11°C   Vindar: 3 m/s @ 312°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 4 - 19 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1739 Orlando (MCO) 13:03 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5572 Charlotte (CLT) 13:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3677 Miami (MIA) 13:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2054 Baltimore (BWI) 13:25 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7405 Toronto (YYZ) 13:44 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5464 New York (LGA) 13:54 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6237 Washington (IAD) 13:57 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2346 Fort Lauderdale (FLL) 13:59 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 18 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4308 New York (LGA) 13:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4824 Philadelphia (PHL) 13:08 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4037 Newark (EWR) 13:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 295 Orlando (MCO) 13:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3677 Miami (MIA) 13:46 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5572 Charlotte (CLT) 13:54 planerad

14:00 21.01.2019

-11°C   Vindar: 3 m/s @ 312°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 4 - 15 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3884 New York (LGA) 14:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2343 Atlanta 14:02 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4913 Philadelphia (PHL) 14:17 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 534 Orlando (MCO) 14:27 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2866 New York (JFK) 14:29 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4961 Newark (EWR) 14:30 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1431 Chicago (ORD) 14:37 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1541 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:43 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 826 Charlotte (CLT) 14:44 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier CRJ900 China Southern Airlines CZ 1028 Detroit 14:07 planerad
Boeing 737-800 Air New Zealand NZ 2174 Chicago (ORD) 14:09 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 418 Chicago (ORD) 14:09 planerad
Bombardier CRJ Lufthansa LH 6627 Toronto 14:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1795 Milwaukee (MKE) 14:30 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4095 New York (JFK) 14:35 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6173 Houston (IAH) 14:40 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2343 Atlanta 14:46 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4913 Philadelphia (PHL) 14:47 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2267 Fort Myers (RSW) 14:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3424 Chicago (ORD) 14:56 planerad

15:00 21.01.2019

-11°C   Vindar: 3 m/s @ 312°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 13 - 22 min.
Bombardier CRJ900 Korean Air KE 3397 Detroit 15:03 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4302 New York (LGA) 15:03 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4023 New York (LGA) 15:17 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 92 Cancun 15:39 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1782 Denver (DEN) 15:52 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4177 Washington (DCA) 15:59 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 9 - 15 min.
Airbus A319 American Airlines AA 826 Charlotte (CLT) 15:00 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4927 Washington (IAD) 15:00 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3484 New York (JFK) 15:09 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 967 Fort Myers (RSW) 15:14 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1541 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:29 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5483 Minneapolis (MSP) 15:40 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4195 Washington (DCA) 15:40 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4023 New York (LGA) 15:42 planerad

16:00 21.01.2019

-12°C   Vindar: 3 m/s @ 287°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 14 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5445 New York (LGA) 16:00 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1042 Phoenix (PHX) 16:05 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1068 Las Vegas (LAS) 16:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1405 Chicago (MDW) 16:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5492 Charlotte (CLT) 16:17 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines CM 1779 Chicago (ORD) 16:22 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 451 Phoenix (PHX) 16:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3535 Minneapolis (MSP) 16:26 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2107 Las Vegas (LAS) 16:40 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5663 Washington (DCA) 16:47 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2318 Atlanta 16:56 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2911 New York (JFK) 16:58 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 11 - 19 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 215 Chicago (ORD) 16:10 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4051 Boston (BOS) 16:29 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4106 New York (LGA) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2196 Baltimore (BWI) 16:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 467 Denver (DEN) 16:43 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5492 Charlotte (CLT) 16:52 planerad

17:00 21.01.2019

-12°C   Vindar: 3 m/s @ 287°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 8 - 16 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3645 Miami (MIA) 17:00 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4978 Newark (EWR) 17:00 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6212 Raleigh/Durham (RDU) 17:04 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1667 Philadelphia (PHL) 17:16 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 178 Tampa (TPA) 17:26 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3979 Chicago (ORD) 17:34 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4072 New York (LGA) 17:38 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7407 Toronto (YYZ) 17:54 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3666 New York (JFK) 17:57 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2168 Los Angeles (LAX) 17:57 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 4 - 13 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1405 Chicago 17:00 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1042 Orlando (MCO) 17:05 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2423 Fort Myers (RSW) 17:09 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1069 Las Vegas (LAS) 17:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 451 Chicago (MDW) 17:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5493 New York (LGA) 17:19 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3535 Minneapolis (MSP) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2107 Nashville (BNA) 17:25 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5663 Washington (DCA) 17:28 planerad
Embraer RJ145 Lufthansa LH 7807 Newark (EWR) 17:30 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4909 Newark (EWR) 17:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3645 Miami (MIA) 17:32 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1895 New York (JFK) 17:33 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Virgin Atlantic VS 2173 Atlanta 17:40 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1704 Chicago (ORD) 17:53 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6212 Raleigh/Durham (RDU) 17:59 planerad

18:00 21.01.2019

-12°C   Vindar: 3 m/s @ 287°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 4 - 12 min.
Embraer 175 United Airlines UA 6113 Houston (IAH) 18:14 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2262 San Francisco (SFO) 18:15 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2173 Chicago (ORD) 18:18 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2480 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 704 Baltimore (BWI) 18:40 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 641 Boston (BOS) 18:44 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 440 Fort Lauderdale (FLL) 18:55 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1617 Detroit 18:55 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2015 Sarasota/Bradenton (SRQ) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 8 - 18 min.
Embraer 190 American Airlines AA 1667 Philadelphia (PHL) 18:03 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 251 Orlando (MCO) 18:11 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3979 Chicago (ORD) 18:19 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3773 New York (LGA) 18:22 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7408 Toronto (YYZ) 18:25 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4302 Washington (DCA) 18:30 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4329 Newark (EWR) 18:48 planerad
Boeing 737-900 EVA Air BR 3008 Los Angeles (LAX) 18:58 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1782 Los Angeles (LAX) 18:58 planerad

19:00 21.01.2019

-15°C   Vindar: 2 m/s @ 258°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R, 28

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 20 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 4084 New York (JFK) 19:00 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 64 Denver (DEN) 19:02 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2124 Newark (EWR) 19:08 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2048 Washington (IAD) 19:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1196 Chicago (MDW) 19:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5442 Charlotte (CLT) 19:26 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2328 Atlanta 19:46 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2322 Minneapolis (MSP) 19:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5156 New York (LGA) 19:59 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 11 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2480 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:12 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 640 Boston (BOS) 19:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 704 St Louis (STL) 19:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5377 Hartford (BDL) 19:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2087 Chicago (MDW) 19:40 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1089 Washington (IAD) 19:45 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 65 Denver (DEN) 19:47 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 185 Los Angeles (LAX) 19:49 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5442 Charlotte (CLT) 19:56 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2015 Las Vegas (LAS) 19:59 planerad

20:00 21.01.2019

-15°C   Vindar: 2 m/s @ 258°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R, 28

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 2 - 10 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3644 Chicago (ORD) 20:21 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 702 Chicago (ORD) 20:22 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3751 New York (LGA) 20:26 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1936 Houston (IAH) 20:27 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 354 Denver (DEN) 20:37 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4235 New York (LGA) 20:38 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 994 Newark (EWR) 20:41 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 21 - 25 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4313 New York (LGA) 20:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5378 Detroit 20:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3625 Chicago (ORD) 20:48 planerad

21:00 21.01.2019

-15°C   Vindar: 2 m/s @ 258°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R, 28

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 23 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1125 St Louis (STL) 21:00 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 2690 Boston (BOS) 21:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2350 Fort Myers (RSW) 21:12 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 239 Denver (DEN) 21:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Virgin Atlantic VS 2121 Atlanta 21:45 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 3992 Newark (EWR) 21:50 planerad
Boeing 737-700 Air New Zealand NZ 2181 Chicago (ORD) 21:52 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5544 Charlotte (CLT) 21:55 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7409 Toronto (YYZ) 21:59 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 United Airlines UA 4398 Washington (DCA) 21:10 planerad

22:00 21.01.2019

-19°C   Vindar: 1 m/s @ 205°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 7 - 16 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2131 Milwaukee (MKE) 22:05 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 3982 Washington (DCA) 22:09 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3417 Chicago (ORD) 22:20 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3863 New York (JFK) 22:29 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1607 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:34 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1987 Philadelphia (PHL) 22:41 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 960 Fort Myers (RSW) 22:42 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1841 Boston (BOS) 22:58 planerad

23:00 21.01.2019

-19°C   Vindar: 1 m/s @ 205°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 13 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 28 Orlando (MCO) 23:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 548 Baltimore (BWI) 23:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 976 Chicago (ORD) 23:18 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4314 Washington (IAD) 23:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1601 Nashville (BNA) 23:30 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1105 Houston (IAH) 23:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 732 Chicago (MDW) 23:35 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5613 Washington (DCA) 23:43 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1615 Detroit 23:51 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 2039 Minneapolis (MSP) 23:55 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2422 Fort Myers (RSW) 23:59 planerad

00:00 22.01.2019

-19°C   Vindar: 1 m/s @ 205°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 20 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 658 Fort Lauderdale (FLL) 00:06 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2109 Charlotte (CLT) 00:08 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Virgin Atlantic VS 2348 Atlanta 00:28 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3408 Chicago (ORD) 00:34 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3630 Miami (MIA) 00:43 planerad

01:00 22.01.2019

-22°C   Vindar: 1 m/s @ 165°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R

Andra datum

January, 2019

21