Cleveland Hopkins, Cleveland (CLE / KCLE)

Planespotter’s tidtabell

01:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 220°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 1980 m   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2382 Denver (DEN) 01:20 planerad

02:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 7 m/s @ 235°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R

03:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 7 m/s @ 235°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R

04:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 7 m/s @ 235°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2014 Las Vegas (LAS) 04:10 planerad

05:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 8 m/s @ 234°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 184 Los Angeles (LAX) 05:00 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2418 Seattle (SEA) 05:20 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A319 American Airlines AA 441 Charlotte (CLT) 05:10 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1840 Boston (BOS) 05:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3403 Chicago (ORD) 05:40 planerad
Embraer 190 TAP Portugal TP 4270 Boston (BOS) 05:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3149 Chicago (ORD) 05:44 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 675 Chicago (MDW) 05:50 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2437 Tampa (TPA) 05:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4689 Miami 05:57 planerad

06:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 8 m/s @ 234°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1786 Los Angeles (LAX) 06:23 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 865 San Francisco (SFO) 06:28 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 11 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 657 Fort Lauderdale (FLL) 06:00 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2415 Phoenix (PHX) 06:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 241 Atlanta 06:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3777 Washington (IAD) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5345 Boston (BOS) 06:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3530 Miami (MIA) 06:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4988 Philadelphia (PHL) 06:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2143 Newark (EWR) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5039 Detroit (DTW) 06:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4834 Raleigh/Durham (RDU) 06:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2545 Dallas 06:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 318 Denver (DEN) 06:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1151 Baltimore (BWI) 06:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2116 Chicago (ORD) 06:10 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3925 New York (LGA) 06:11 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2414 Phoenix (PHX) 06:22 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1668 Detroit 06:25 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3465 Houston (IAH) 06:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2342 Nashville (BNA) 06:40 planerad
Airbus A320 Emirates EK 6634 Fort Lauderdale (FLL) 06:45 planerad

07:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 8 m/s @ 234°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3344 Hartford (BDL) 07:49 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3371 Hartford (BDL) 07:49 planerad

AVÅGENDE — 25
Väntningstid 4 - 9 min.
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 2000 Minneapolis (MSP) 07:00 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2530 Atlanta 07:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4747 New York (LGA) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5133 New York (JFK) 07:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 535 Orlando (MCO) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Air New Zealand NZ 9045 San Francisco 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5437 Charlotte (CLT) 07:05 planerad
Bombardier CRJ900 China Eastern Airlines MU 4301 New York (JFK) 07:07 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1153 Chicago (ORD) 07:08 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1590 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:14 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4436 Philadelphia (PHL) 07:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1450 Milwaukee (MKE) 07:15 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1043 Orlando (MCO) 07:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 763 Denver (DEN) 07:25 planerad
Boeing 737-800 Air China CA 7235 Los Angeles 07:26 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2166 Chicago 07:30 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3327 New York (JFK) 07:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1270 Chicago (ORD) 07:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1977 Houston 07:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1615 San Francisco (SFO) 07:34 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3211 Chicago (ORD) 07:41 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2423 Fort Myers (RSW) 07:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2592 Denver 07:50 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 674 Newark (EWR) 07:55 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 898 Salt Lake City (SLC) 07:59 planerad

08:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 8 m/s @ 245°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R, 28

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 7 - 13 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 403 Milwaukee (MKE) 08:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3711 New York (LGA) 08:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 814 Chicago (ORD) 08:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5336 New York (LGA) 08:34 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2434 Tampa (TPA) 08:34 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5118 Detroit (DTW) 08:47 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3674 Detroit (DTW) 08:56 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1044 Orlando (MCO) 08:57 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1699 Charlotte (CLT) 08:59 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1047 Orlando (MCO) 08:00 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1946 Atlanta 08:05 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 776 Newark (EWR) 08:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3495 Detroit (DTW) 08:25 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2677 Salt Lake City 08:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2021 Charlotte (CLT) 08:35 planerad
Boeing 737-700 Air New Zealand NZ 2168 Chicago 08:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1962 Denver (DEN) 08:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 403 St Louis (STL) 08:55 planerad

09:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 8 m/s @ 245°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R, 28

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 6 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2362 Chicago (MDW) 09:15 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 441 Boston (BOS) 09:21 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1265 Washington (IAD) 09:27 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2232 Atlanta 09:32 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4927 Philadelphia (PHL) 09:57 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 11 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3711 New York (LGA) 09:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5484 New York (LGA) 09:10 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 760 Houston (IAH) 09:15 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4056 New York (LGA) 09:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2079 Orlando (MCO) 09:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 580 Los Angeles 09:22 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2435 Tampa (TPA) 09:23 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2663 Minneapolis (MSP) 09:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3837 Minneapolis (MSP) 09:31 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1699 Charlotte (CLT) 09:39 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2427 San Diego (SAN) 09:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2686 Charlotte (CLT) 09:50 planerad

10:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 8 m/s @ 245°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R, 28

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 6 - 17 min.
United Airlines UA 1503 Washington 10:00 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2167 Chicago 10:17 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 302 San Francisco 10:17 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 1161 San Francisco 10:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2481 Washington 10:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 242 Atlanta 10:30 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2582 Atlanta 10:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2218 St Louis (STL) 10:45 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3663 Newark (EWR) 10:51 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 64 Denver (DEN) 10:53 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3445 Boston 10:54 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 33 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2362 Phoenix (PHX) 10:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 440 Boston (BOS) 10:01 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8133 Toronto 10:10 planerad
Bombardier CRJ700 AVIANCA AV 2049 Washington (IAD) 10:15 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2232 Las Vegas (LAS) 10:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4927 Philadelphia (PHL) 10:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2481 Baltimore (BWI) 10:55 planerad

11:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 8 m/s @ 255°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R, 28

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 3 - 15 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 419 Boston (BOS) 11:01 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5335 New York (LGA) 11:16 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3521 New York (LGA) 11:17 planerad
Boeing 737-800 Air New Zealand NZ 2169 Chicago 11:18 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3208 Chicago (ORD) 11:26 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3709 Salt Lake City (SLC) 11:29 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3838 New York (JFK) 11:33 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3477 Houston (IAH) 11:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 814 Nashville (BNA) 11:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5074 Minneapolis (MSP) 11:42 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 2911 New York (JFK) 11:44 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1474 Atlanta 11:47 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3883 Minneapolis (MSP) 11:47 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2502 Savannah (SAV) 11:51 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2436 Tampa (TPA) 11:54 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1043 Orlando (MCO) 11:59 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 18 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 785 Chicago (ORD) 11:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 329 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2218 Des Moines 11:20 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3660 Houston (IAH) 11:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 814 Denver (DEN) 11:20 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2582 Tampa (TPA) 11:23 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3445 Boston (BOS) 11:30 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 64 Punta Cana (PUJ) 11:48 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5059 New York (LGA) 11:50 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 419 Fort Lauderdale (FLL) 11:50 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3071 Chicago (ORD) 11:56 planerad

12:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 8 m/s @ 255°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R, 28

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 13 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4824 Philadelphia (PHL) 12:27 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3666 New York (JFK) 12:40 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 6 - 13 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3627 New York 12:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1450 Chicago (ORD) 12:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3973 New York (LGA) 12:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 212 Nashville (BNA) 12:15 planerad
Bombardier CRJ900 China Southern Airlines CZ 1028 Detroit (DTW) 12:19 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3391 New York (JFK) 12:19 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3733 Detroit (DTW) 12:22 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 1895 New York (JFK) 12:25 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1474 Atlanta 12:31 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2510 Savannah (SAV) 12:36 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1819 Austin (AUS) 12:49 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4824 Philadelphia (PHL) 12:55 planerad

13:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 8 m/s @ 255°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R, 28

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 3 - 12 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5021 Detroit (DTW) 13:18 planerad
Bombardier CRJ900 Korean Air KE 3397 Detroit (DTW) 13:21 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5572 Charlotte (CLT) 13:21 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3677 Miami (MIA) 13:22 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6208 Detroit (DTW) 13:23 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 534 Orlando (MCO) 13:28 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5228 New York (LGA) 13:40 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1046 Orlando (MCO) 13:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2363 Baltimore (BWI) 13:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8476 Toronto 13:48 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5476 Charlotte (CLT) 13:49 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5094 New York (LGA) 13:54 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 4 - 30 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3413 Newark (EWR) 13:15 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3562 New York (LGA) 13:17 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3677 Miami (MIA) 13:47 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5572 Charlotte (CLT) 13:51 planerad
Bombardier CRJ900 China Southern Airlines CZ 1027 Detroit 13:55 planerad

14:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 7 m/s @ 263°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R, 28

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 3 - 11 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 1739 Orlando (MCO) 14:05 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2528 Atlanta 14:06 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5302 New York (JFK) 14:08 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5172 New York (JFK) 14:10 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2422 Fort Myers (RSW) 14:15 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1541 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:18 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1042 Orlando (MCO) 14:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3424 Chicago (ORD) 14:31 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4224 Chicago 14:32 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 578 New Orleans (MSY) 14:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1656 St Louis (STL) 14:40 planerad
Embraer 175 Air France AF 2102 New York (JFK) 14:51 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5021 Detroit 14:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3408 New York (LGA) 14:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 233 Myrtle Beach 14:18 planerad
Boeing 737-800 Air New Zealand NZ 2174 Chicago 14:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2363 Chicago (MDW) 14:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 418 Chicago (ORD) 14:20 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8381 Toronto 14:20 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2425 Fort Myers (RSW) 14:28 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5145 New York (LGA) 14:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5094 New York (LGA) 14:45 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2528 Atlanta 14:50 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Virgin Atlantic VS 2174 Atlanta 14:53 planerad

15:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 7 m/s @ 263°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R, 28

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 24 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4913 Philadelphia (PHL) 15:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 775 Milwaukee (MKE) 15:30 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2414 Phoenix (PHX) 15:32 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 510 Minneapolis (MSP) 15:38 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 364 Denver (DEN) 15:43 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1158 Atlanta 15:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5041 Minneapolis (MSP) 15:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3191 Chicago (ORD) 15:45 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3542 Houston (IAH) 15:53 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 467 Denver (DEN) 15:56 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 4 - 10 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1541 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4224 Chicago 15:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 667 Washington (IAD) 15:00 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 523 Denver (DEN) 15:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3424 Chicago (ORD) 15:14 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 585 New Orleans (MSY) 15:17 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 3484 New York (JFK) 15:26 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1658 St Louis (STL) 15:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4913 Philadelphia (PHL) 15:31 planerad

16:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 7 m/s @ 263°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R, 28

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 3 - 17 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3800 New York (LGA) 16:06 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4748 New York (LGA) 16:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1576 Chicago (MDW) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Air New Zealand NZ 2171 Chicago 16:22 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1850 Chicago (ORD) 16:22 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5026 Boston (BOS) 16:29 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 567 Detroit (DTW) 16:33 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5492 Charlotte (CLT) 16:34 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2515 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:36 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5663 Washington (DCA) 16:39 planerad
Embraer 170 SAS SK 6790 Newark (EWR) 16:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2240 Chicago (ORD) 16:57 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 14 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2894 Chicago (MDW) 16:10 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1710 Minneapolis (MSP) 16:14 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3191 Chicago (ORD) 16:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5041 Minneapolis (MSP) 16:20 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3485 Chicago (ORD) 16:30 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1158 Atlanta 16:30 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2439 San Francisco (SFO) 16:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 467 Denver (DEN) 16:34 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3800 New York (LGA) 16:41 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3846 New York (LGA) 16:41 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1745 Denver (DEN) 16:55 planerad

17:00 25.06.2019

+23°C   Vindar: 5 m/s @ 265°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 4 - 13 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1448 Phoenix (PHX) 17:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1277 Detroit 17:01 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2124 Newark (EWR) 17:14 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3026 Chicago (ORD) 17:18 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3645 Miami (MIA) 17:21 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3874 New York (LGA) 17:22 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1068 Las Vegas (LAS) 17:27 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 4697 New York (JFK) 17:32 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2426 San Diego (SAN) 17:38 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Aeromexico AM 4204 Atlanta 17:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 797 Denver (DEN) 17:40 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2745 Atlanta 17:44 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2173 Chicago 17:53 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7407 Toronto (YYZ) 17:58 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8167 Toronto 17:58 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 4 - 12 min.
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1042 Orlando (MCO) 17:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5053 New York (JFK) 17:09 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5492 Charlotte (CLT) 17:10 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 567 Detroit (DTW) 17:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1576 Washington 17:15 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5663 Washington (DCA) 17:19 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2515 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5079 Boston (BOS) 17:42 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1448 Phoenix 17:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3026 Chicago (ORD) 17:49 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3645 Miami (MIA) 17:50 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3874 New York (LGA) 17:53 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1704 Chicago (ORD) 17:55 planerad

18:00 25.06.2019

+23°C   Vindar: 5 m/s @ 265°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 21
Väntningstid 3 - 9 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2019 Dallas 18:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2241 Minneapolis (MSP) 18:01 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 544 Minneapolis (MSP) 18:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4508 Philadelphia (PHL) 18:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2604 Los Angeles 18:10 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3529 Houston (IAH) 18:12 planerad
Boeing 737-700 SAS SK 6788 Newark (EWR) 18:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 779 Denver (DEN) 18:15 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Qantas QF 3187 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 642 Chicago (MDW) 18:20 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 641 Boston (BOS) 18:26 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 440 Fort Lauderdale (FLL) 18:27 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1617 Detroit (DTW) 18:36 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2244 Washington (IAD) 18:36 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 939 Washington (IAD) 18:41 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5161 Detroit 18:43 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2262 San Francisco (SFO) 18:44 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Virgin Atlantic VS 2121 Atlanta 18:49 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1922 Washington (IAD) 18:51 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1533 Punta Gorda 18:52 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4783 New York (LGA) 18:56 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 4 - 13 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 548 Minneapolis (MSP) 18:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1277 Las Vegas (LAS) 18:10 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 4738 New York (JFK) 18:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 185 Los Angeles (LAX) 18:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 797 Milwaukee (MKE) 18:15 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1045 Orlando (MCO) 18:28 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 7408 Toronto (YYZ) 18:30 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2745 Atlanta 18:30 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 544 Minneapolis 18:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8137 Toronto 18:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 660 Newark (EWR) 18:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4508 Philadelphia (PHL) 18:36 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2241 Minneapolis (MSP) 18:40 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 694 Detroit (DTW) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2604 Denver (DEN) 18:45 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 322 Houston (IAH) 18:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 642 Nashville (BNA) 18:55 planerad

19:00 25.06.2019

+23°C   Vindar: 5 m/s @ 265°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 4 - 7 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5090 New York (LGA) 19:00 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 434 Atlanta 19:02 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2168 Los Angeles 19:04 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 65 Punta Cana (PUJ) 19:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3218 Chicago (ORD) 19:11 planerad
Icelandair FI 837 Reykjavík (KEF) 19:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 868 Charlotte 19:22 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5442 Charlotte (CLT) 19:23 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 234 Myrtle Beach 19:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2264 Nashville (BNA) 19:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1293 Newark (EWR) 19:36 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1818 Austin (AUS) 19:42 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 3 - 12 min.
Lufthansa LH 6776 Washington 19:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 640 Boston (BOS) 19:07 planerad
McDonnell Douglas MD-80 Qantas QF 3314 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 440 Boston (BOS) 19:12 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2019 Dallas 19:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5388 New York (LGA) 19:18 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3340 Hartford (BDL) 19:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4732 New York (LGA) 19:31 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1201 Chicago (ORD) 19:36 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1644 Punta Gorda 19:37 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 413 San Francisco (SFO) 19:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3218 Chicago (ORD) 19:41 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Korean Air KE 3518 Atlanta 19:45 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 434 Atlanta 19:46 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1089 Washington (IAD) 19:51 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5442 Charlotte (CLT) 19:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5088 Hartford (BDL) 19:59 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2124 Los Angeles (LAX) 19:59 planerad

20:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 6 m/s @ 247°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R, 28

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 8 - 10 min.
Boeing 737-700 United Airlines UA 702 Chicago (ORD) 20:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2298 Houston (IAH) 20:07 planerad
Boeing 737-700 SWISS LX 3284 Chicago 20:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 281 Chicago (MDW) 20:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 354 Denver (DEN) 20:34 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4991 Philadelphia (PHL) 20:44 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2424 Fort Myers (RSW) 20:46 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Virgin Atlantic VS 2348 Atlanta 20:54 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 10 min.
United Airlines UA 1502 Washington 20:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 868 Charlotte 20:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2264 St Louis (STL) 20:05 planerad
Boeing 737-900 SAS SK 6795 Newark (EWR) 20:14 planerad
Icelandair FI 836 Reykjavík (KEF) 20:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1069 Las Vegas (LAS) 20:20 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 65 Denver (DEN) 20:30 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 2015 Las Vegas (LAS) 20:40 planerad

21:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 6 m/s @ 247°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R, 28

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 4 - 16 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2322 New York (JFK) 21:06 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3857 New York (LGA) 21:10 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3751 New York (LGA) 21:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3795 New York (LGA) 21:31 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3226 Chicago (ORD) 21:33 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5149 New York (JFK) 21:38 planerad
Embraer 175 Air France AF 2649 Raleigh/Durham (RDU) 21:44 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1235 St Louis (STL) 21:50 planerad
Boeing 737-700 SWISS LX 3286 Chicago 21:53 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 210 Atlanta 21:55 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8136 Toronto 21:58 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 311 San Antonio (SAT) 21:59 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2204 Chicago (ORD) 21:59 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2351 Denver (DEN) 21:59 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 282 Chicago (MDW) 21:00 planerad

22:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 6 m/s @ 247°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R, 28

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 4 - 10 min.
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1484 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:23 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6229 Raleigh/Durham (RDU) 22:33 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5013 Boston (BOS) 22:37 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3863 New York (JFK) 22:40 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2871 Salt Lake City (SLC) 22:48 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2606 Salt Lake City (SLC) 22:49 planerad

23:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 5 m/s @ 210°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 4 - 9 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1841 Boston (BOS) 23:02 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2131 Atlanta 23:11 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3854 Washington (IAD) 23:13 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4486 Philadelphia 23:15 planerad
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 1615 Detroit (DTW) 23:21 planerad
Boeing 737 Aer Lingus EI 6017 Chicago 23:23 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5613 Washington (DCA) 23:28 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1405 Minneapolis (MSP) 23:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5062 Detroit (DTW) 23:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 976 Chicago (ORD) 23:39 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3646 New York (LGA) 23:46 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 330 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:53 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 283 Chicago (MDW) 23:55 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1105 Houston (IAH) 23:59 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1923 Los Angeles (LAX) 23:59 planerad

00:00 26.06.2019

+20°C   Vindar: 5 m/s @ 210°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24C, 24L, 24R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 3 - 11 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3408 Chicago (ORD) 00:01 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1607 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:02 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5544 Charlotte (CLT) 00:02 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1105 Los Angeles (LAX) 00:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2109 Charlotte (CLT) 00:09 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2529 Atlanta 00:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 16 Baltimore (BWI) 00:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3630 Miami (MIA) 00:28 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2746 Atlanta 00:30 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2646 Atlanta 00:31 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4683 Miami (MIA) 00:42 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3203 Chicago (ORD) 00:43 planerad

Andra datum

March, 2019

26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19