The Eastern Iowa, Cedar Rapids (CID / KCID)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

10:00 18.01.2019

-7°C   Vindar: 5 m/s @ 50°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 460 m   Uppskattad bana: 09

11:00 18.01.2019

-7°C   Vindar: 5 m/s @ 50°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 460 m   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 19 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3808 Minneapolis (MSP) 11:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3764 Detroit (DTW) 11:10 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4117 Chicago (ORD) 11:29 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5073 Charlotte (CLT) 11:32 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 11 min.
Bombardier CRJ Air France AF 3480 Minneapolis (MSP) 11:44 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2406 Detroit (DTW) 11:55 planerad

12:00 18.01.2019

-4°C   Vindar: 4 m/s @ 63°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 18 - 29 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 64 Las Vegas (LAS) 12:18 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3362 Chicago (ORD) 12:47 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4035 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 29 - 54 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2164 Chicago (ORD) 12:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5073 Charlotte (CLT) 12:04 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 65 Las Vegas (LAS) 12:58 planerad

13:00 18.01.2019

-4°C   Vindar: 4 m/s @ 63°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 13 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3362 Chicago (ORD) 13:17 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4035 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:30 planerad

14:00 18.01.2019

-4°C   Vindar: 4 m/s @ 63°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 3693 Chicago (ORD) 14:04 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3584 Chicago (ORD) 14:16 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3584 Chicago (ORD) 14:41 planerad

15:00 18.01.2019

-5°C   Vindar: 5 m/s @ 62°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 United Airlines UA 1164 Denver (DEN) 15:34 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2160 Chicago (ORD) 15:15 planerad

16:00 18.01.2019

-5°C   Vindar: 5 m/s @ 62°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 21 min.
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3041 Atlanta 16:11 planerad
Bombardier CRJ Air France AF 2915 Minneapolis (MSP) 16:28 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4065 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:49 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 3596 Chicago (ORD) 16:56 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 4 - 7 min.
Airbus A319 United Airlines UA 453 Denver (DEN) 16:45 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2993 Atlanta 16:46 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2898 Detroit (DTW) 16:53 planerad

17:00 18.01.2019

-5°C   Vindar: 5 m/s @ 62°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 34 min.
Bombardier CRJ Air France AF 2406 Detroit (DTW) 17:05 planerad
Embraer RJ145 Iberia IB 4179 Chicago (ORD) 17:39 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 1 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4065 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:29 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3809 Minneapolis (MSP) 17:30 planerad

18:00 18.01.2019

-5°C   Vindar: 6 m/s @ 54°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 22 min.
Embraer RJ145 Alaska Airlines AS 4183 Chicago (ORD) 18:08 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3804 Chicago (ORD) 18:30 planerad

19:00 18.01.2019

-5°C   Vindar: 6 m/s @ 54°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

20:00 18.01.2019

-5°C   Vindar: 6 m/s @ 54°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2163 Chicago (ORD) 20:54 planerad

21:00 18.01.2019

-7°C   Vindar: 6 m/s @ 42°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2408 Detroit (DTW) 21:31 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3296 Minneapolis (MSP) 21:56 planerad

22:00 18.01.2019

-7°C   Vindar: 6 m/s @ 42°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5590 Charlotte (CLT) 22:14 planerad
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 2287 Atlanta 22:44 planerad

23:00 18.01.2019

-7°C   Vindar: 6 m/s @ 42°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Airbus A319 United Airlines UA 1986 Denver (DEN) 23:06 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4113 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:08 planerad

00:00 19.01.2019

-9°C   Vindar: 8 m/s @ 34°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

01:00 19.01.2019

-9°C   Vindar: 8 m/s @ 34°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

02:00 19.01.2019

-9°C   Vindar: 8 m/s @ 34°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

03:00 19.01.2019

-9°C   Vindar: 8 m/s @ 28°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

04:00 19.01.2019

-9°C   Vindar: 8 m/s @ 28°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

05:00 19.01.2019

-9°C   Vindar: 8 m/s @ 28°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2361 Atlanta (ATL) 05:50 planerad

06:00 19.01.2019

-9°C   Vindar: 8 m/s @ 24°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 31

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 6 - 38 min.
Airbus A319 United Airlines UA 695 Denver (DEN) 06:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3598 Chicago 06:02 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2585 Minneapolis (MSP) 06:40 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3830 Chicago (ORD) 06:46 planerad

07:00 19.01.2019

-9°C   Vindar: 8 m/s @ 24°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 31

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 14 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5303 Charlotte (CLT) 07:01 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4112 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:15 planerad

08:00 19.01.2019

-9°C   Vindar: 8 m/s @ 24°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 31

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4175 Chicago (ORD) 08:06 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 2192 Orlando (SFB) 08:41 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 1 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2406 Detroit (DTW) 08:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4175 Chicago (ORD) 08:31 planerad

09:00 19.01.2019

-11°C   Vindar: 8 m/s @ 16°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2161 Chicago (ORD) 09:01 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 4 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 2193 Orlando (SFB) 09:31 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4118 Chicago (ORD) 09:35 planerad

Andra datum

January, 2019

18