The Eastern Iowa, Cedar Rapids (CID / KCID)

Planespotter’s tidtabell

11:00 26.06.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s   Moln/himmel broken börja från en höjd av 1010 m

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 4 - 6 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3473 Chicago (ORD) 11:01 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3724 Atlanta 11:04 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4117 Chicago 11:10 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3767 Chicago (ORD) 11:10 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 8 - 14 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3466 Denver (DEN) 11:15 planerad
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3162 Atlanta 11:18 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3473 Chicago (ORD) 11:26 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2092 Atlanta 11:40 planerad

12:00 26.06.2019

+23°C   Vindar: 2 m/s   Moln/himmel broken börja från en höjd av 1010 m

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 8 - 28 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 327 Los Angeles (LAX) 12:03 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4035 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:31 planerad
Bombardier CRJ Korean Air KE 3393 Detroit (DTW) 12:48 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3878 Detroit (DTW) 12:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3399 Chicago (ORD) 12:58 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5886 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:59 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 48 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2164 Chicago (ORD) 12:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 334 Los Angeles 12:48 planerad

13:00 26.06.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 171°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4130 Minneapolis (MSP) 13:59 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 14 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4035 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:01 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 3673 Minneapolis (MSP) 13:15 planerad
Bombardier CRJ Jet Airways (India) 9W 5419 Minneapolis (MSP) 13:17 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4211 Chicago (ORD) 13:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5886 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:35 planerad

14:00 26.06.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 171°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 23 min.
Airbus A320 United Airlines UA 774 Denver (DEN) 14:02 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 3693 Chicago 14:11 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3584 Chicago (ORD) 14:26 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2282 Orlando (SFB) 14:49 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 1 - 27 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2405 Detroit (DTW) 14:26 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2160 Chicago (ORD) 14:53 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3584 Chicago (ORD) 14:54 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 386 Denver (DEN) 14:55 planerad

15:00 26.06.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 171°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 55 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3479 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:00 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 1643 Punta Gorda 15:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 19 - 25 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3782 Chicago (ORD) 15:15 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2940 Nashville (BNA) 15:29 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3479 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:54 planerad

16:00 26.06.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 171°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 10 min.
Bombardier CRJ Air France AF 5860 Detroit 16:19 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 2407 Detroit (DTW) 16:21 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3408 Norfolk (ORF) 16:28 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5386 Detroit (DTW) 16:36 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5894 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:41 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2679 Atlanta 16:49 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 694 Denver (DEN) 16:59 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 16 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 1620 Punta Gorda 16:40 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 2898 Detroit (DTW) 16:56 planerad

17:00 26.06.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 173°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 6 - 27 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4065 Dallas 17:09 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3845 Minneapolis (MSP) 17:15 planerad
Bombardier CRJ Air France AF 2933 Minneapolis (MSP) 17:16 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 3596 Chicago 17:43 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3859 Chicago (ORD) 17:43 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4104 Chicago (ORD) 17:49 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 3 - 25 min.
Bombardier CRJ900 Korean Air KE 3595 Atlanta 17:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5487 Detroit (DTW) 17:03 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5446 Atlanta 17:11 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5894 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:13 planerad
Bombardier CRJ Jet Airways (India) 9W 5420 Minneapolis (MSP) 17:38 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4065 Dallas 17:39 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3845 Minneapolis 17:40 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 691 Denver (DEN) 17:54 planerad

18:00 26.06.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 173°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 16 - 20 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 693 Denver (DEN) 18:02 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4104 Chicago (ORD) 18:15 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3804 Chicago (ORD) 18:35 planerad

19:00 26.06.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 173°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 23 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2941 Nashville (BNA) 19:06 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4167 Chicago (ORD) 19:29 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 9 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2349 Orlando (SFB) 19:46 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4167 Chicago (ORD) 19:55 planerad

20:00 26.06.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 183°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3772 Detroit (DTW) 20:55 planerad

21:00 26.06.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 183°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 4 - 7 min.
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 3296 Minneapolis (MSP) 21:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3855 Chicago (ORD) 21:52 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5590 Charlotte (CLT) 21:54 planerad

22:00 26.06.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 183°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 26 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 340 Atlanta 22:30 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3688 Chicago (ORD) 22:31 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4135 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:57 planerad

23:00 26.06.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 194°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 6 - 12 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2881 Atlanta 23:08 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 644 Denver (DEN) 23:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4176 Chicago (ORD) 23:21 planerad

00:00 27.06.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 194°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

01:00 27.06.2019

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 194°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

02:00 27.06.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 186°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

03:00 27.06.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 186°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

04:00 27.06.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 186°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

05:00 27.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 207°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 27

06:00 27.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 207°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 27

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 32 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3598 Chicago (ORD) 06:00 planerad
Bombardier CRJ Aeromexico AM 3013 Detroit (DTW) 06:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 480 Atlanta 06:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 294 Denver (DEN) 06:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3492 Chicago (ORD) 06:32 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5303 Charlotte (CLT) 06:39 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3515 Minneapolis (MSP) 06:45 planerad

07:00 27.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 207°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 27

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5926 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4133 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:35 planerad

08:00 27.06.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 196°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 757 Tampa 08:37 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2161 Chicago 08:39 planerad

09:00 27.06.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 196°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3927 Detroit (DTW) 09:03 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 20 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4169 Chicago (ORD) 09:02 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 819 Tampa 09:22 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 3295 Minneapolis (MSP) 09:25 planerad
Bombardier CRJ Korean Air KE 3937 Minneapolis (MSP) 09:30 planerad

10:00 27.06.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 196°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 19 - 28 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3734 Minneapolis (MSP) 10:11 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3476 Denver (DEN) 10:39 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5373 Atlanta 10:49 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 1 min.
Bombardier CRJ Korean Air KE 3394 Detroit (DTW) 10:30 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2406 Detroit (DTW) 10:31 planerad

Andra datum

March, 2019

27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19