Lovell Field, Chattanooga (CHA / KCHA)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

02:00 21.01.2019

-4°C   Vindar: 6 m/s @ 350°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02, 33

03:00 21.01.2019

-7°C   Vindar: 3 m/s @ 11°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02

04:00 21.01.2019

-7°C   Vindar: 3 m/s @ 11°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02

05:00 21.01.2019

-7°C   Vindar: 3 m/s @ 11°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 31 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5034 Charlotte 05:14 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4158 Atlanta 05:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5798 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:49 planerad

06:00 21.01.2019

-7°C   Vindar: 3 m/s @ 11°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 9 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5167 Charlotte 06:01 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5340 New York (LGA) 06:10 planerad

07:00 21.01.2019

-8°C   Vindar: 3 m/s @ 20°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 804 Tampa 07:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2159 Atlanta 07:05 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2868 Detroit (DTW) 07:15 planerad

08:00 21.01.2019

-8°C   Vindar: 3 m/s @ 20°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 21 - 30 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3986 Chicago (ORD) 08:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4174 Atlanta 08:30 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 805 Tampa 08:43 planerad

09:00 21.01.2019

-8°C   Vindar: 3 m/s @ 20°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5124 Atlanta 09:15 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Aeromexico AM 4457 Atlanta 09:46 planerad

10:00 21.01.2019

-6°C   Vindar: 3 m/s @ 22°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 22 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 4399 Washington 10:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5290 Charlotte 10:33 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4171 Detroit 10:33 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5309 Washington 10:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 3 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 4394 Chicago (ORD) 10:55 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4176 Atlanta 10:58 planerad

11:00 21.01.2019

-6°C   Vindar: 3 m/s @ 22°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4165 Atlanta 11:23 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 51 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5290 Charlotte 11:03 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4165 Atlanta 11:54 planerad

12:00 21.01.2019

-6°C   Vindar: 3 m/s @ 22°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5309 Washington 12:11 planerad

13:00 21.01.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 25°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Aeromexico AM 3272 Atlanta 13:20 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2544 Atlanta 13:45 planerad

14:00 21.01.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 25°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 4 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 4871 Chicago (ORD) 14:09 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5086 Charlotte 14:13 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 3 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3851 Washington (IAD) 14:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5086 Charlotte 14:43 planerad

15:00 21.01.2019

-1°C   Vindar: 3 m/s @ 25°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 27 min.
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3273 Atlanta 15:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5962 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:32 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3078 Charlotte 15:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2797 Atlanta 15:40 planerad

16:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 40°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 5277 Chicago (ORD) 16:54 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 2 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2955 Charlotte (CLT) 16:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5962 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:12 planerad

17:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 40°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2162 Atlanta 17:23 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 5259 Chicago (ORD) 17:44 planerad

18:00 21.01.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 40°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 18 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3965 Chicago (ORD) 18:06 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5210 Charlotte 18:15 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2542 Atlanta 18:33 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 29 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2162 Atlanta 18:07 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3965 Chicago (ORD) 18:36 planerad

19:00 21.01.2019

-3°C   Vindar: 1 m/s @ 18°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 4857 Savannah 19:04 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 3057 Atlanta 19:34 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 29 - 35 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4183 Detroit (DTW) 19:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3881 Washington (IAD) 19:35 planerad
Bombardier CRJ Korean Air KE 3792 Atlanta 19:59 planerad

20:00 21.01.2019

-3°C   Vindar: 1 m/s @ 18°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02

21:00 21.01.2019

-3°C   Vindar: 1 m/s @ 18°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 56 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2171 Atlanta 21:03 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5406 Charlotte 21:59 planerad

22:00 21.01.2019

-6°C   Vindar: 1 m/s @ 38°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 18 - 32 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 4401 Chicago (ORD) 22:14 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2870 Detroit 22:18 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2541 Atlanta 22:50 planerad

23:00 21.01.2019

-6°C   Vindar: 1 m/s @ 38°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Iberia IB 4406 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:41 planerad

00:00 22.01.2019

-6°C   Vindar: 1 m/s @ 38°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 19 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5397 New York (LGA) 00:01 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2795 Atlanta 00:20 planerad

01:00 22.01.2019

-7°C   Vindar: 2 m/s @ 119°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 15

Andra datum

January, 2019

21