Lovell Field, Chattanooga (CHA / KCHA)

Planespotter’s tidtabell

18:00 24.06.2019

+29°C   Vindar: 7 m/s @ 190°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 2590 m   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 8 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2541 Atlanta 18:28 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3978 Atlanta 18:36 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4910 Philadelphia (PHL) 18:11 planerad

19:00 24.06.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 272°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 8 - 11 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5076 Charlotte 19:17 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3793 Atlanta 19:28 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3964 Atlanta 19:34 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 24 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2868 Detroit (DTW) 19:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4609 Detroit (DTW) 19:06 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3881 Washington (IAD) 19:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5076 Charlotte 19:47 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2544 Atlanta 19:55 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3964 Atlanta 19:59 planerad

20:00 24.06.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 272°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5352 Philadelphia (PHL) 20:34 planerad

21:00 24.06.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 272°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 1 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4002 St Louis (STL) 21:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5406 Charlotte 21:06 planerad

22:00 24.06.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 243°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 26 - 48 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4782 Detroit 22:03 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5331 New York (LGA) 22:51 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 670 Atlanta 22:55 planerad

23:00 24.06.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 243°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 18 - 21 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3386 New York (LGA) 23:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3901 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5160 Charlotte 23:51 planerad

00:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 243°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3173 Atlanta 00:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5146 Atlanta 00:35 planerad

01:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 254°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20

02:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 254°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20

03:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 254°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20

04:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 267°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 33

05:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 267°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 33

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3902 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:36 planerad

06:00 25.06.2019

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 267°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 33

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 24 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5034 Charlotte 06:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2952 Atlanta 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5314 New York (LGA) 06:06 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5356 New York (LGA) 06:30 planerad

07:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 1 m/s @ 259°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20, 33

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5405 Atlanta 07:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5167 Charlotte 07:10 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4754 Atlanta 07:15 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2869 Detroit (DTW) 07:30 planerad

08:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 1 m/s @ 259°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20, 33

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Aeromexico AM 3650 Atlanta 08:00 planerad

09:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 1 m/s @ 259°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 20, 33

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3975 Atlanta 09:05 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4101 Atlanta 09:07 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 16 - 20 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4717 Charlotte (CLT) 09:00 planerad
Bombardier CRJ Aeromexico AM 3757 Atlanta 09:20 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3969 Atlanta 09:32 planerad

10:00 25.06.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 277°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3960 Detroit (DTW) 10:07 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 2 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3977 Atlanta 10:30 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4152 Atlanta 10:32 planerad

11:00 25.06.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 277°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 9 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5412 Atlanta 11:20 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4075 Atlanta 11:29 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 7 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5412 Atlanta 11:45 planerad
Bombardier CRJ Aeromexico AM 3787 Atlanta 11:52 planerad

12:00 25.06.2019

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 277°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3979 Atlanta 12:56 planerad

13:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 4 m/s @ 287°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4006 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:46 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 2 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3979 Atlanta 13:21 planerad
Bombardier CRJ Air France AF 2175 Atlanta 13:23 planerad

14:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 4 m/s @ 287°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2468 Minneapolis (MSP) 14:41 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 26 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4006 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:14 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3851 Washington (IAD) 14:40 planerad

15:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 4 m/s @ 287°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 18 - 30 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2950 Atlanta 15:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5086 Charlotte 15:30 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4020 Atlanta 15:48 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3714 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:57 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 19 - 29 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2468 Atlanta 15:21 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Virgin Atlantic VS 2543 Atlanta 15:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5086 Charlotte 15:59 planerad

16:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 4 m/s @ 297°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Aeromexico AM 4864 Atlanta 16:15 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 22 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4015 Atlanta 16:10 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 4020 Atlanta 16:13 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3714 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:35 planerad

17:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 4 m/s @ 297°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 18 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5210 Charlotte 17:16 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2542 Atlanta 17:34 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4910 Philadelphia (PHL) 17:46 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 13 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5210 Charlotte 17:46 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3471 Atlanta 17:59 planerad

Andra datum

March, 2019

25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19