Columbia Metropolitan, Columbia (CAE / KCAE)

Planespotter’s tidtabell

19:00 24.06.2019

+34°C   Vindar: 6 m/s @ 210°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1830 m   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 4 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4857 Washington (DCA) 19:00 planerad
Boeing 717-200 WestJet WS 7755 Atlanta 19:04 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1506 Atlanta 19:06 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3879 Washington (IAD) 19:10 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 8 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4135 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:28 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4847 Charlotte 19:32 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4857 Washington (DCA) 19:40 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1506 Atlanta 19:45 planerad

20:00 24.06.2019

+28°C   Vindar: 4 m/s @ 204°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 21 - 29 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4855 Philadelphia (PHL) 20:13 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2038 Atlanta 20:42 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1653 Atlanta 20:55 planerad

21:00 24.06.2019

+28°C   Vindar: 4 m/s @ 204°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 29 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3781 Chicago (ORD) 21:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5171 Charlotte (CLT) 21:29 planerad

22:00 24.06.2019

+28°C   Vindar: 4 m/s @ 204°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5499 Charlotte (CLT) 22:31 planerad

23:00 24.06.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 247°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 29

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 6 - 12 min.
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 2791 Atlanta 23:04 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5402 Atlanta 23:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3819 New York (LGA) 23:16 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3577 New York (LGA) 23:18 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3800 Washington (IAD) 23:30 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4088 New York (LGA) 23:36 planerad

00:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 247°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 29

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 29 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2631 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1305 Atlanta 00:34 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1538 Atlanta 00:40 planerad

01:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 247°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 29

02:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 262°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 29

03:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 262°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 29

04:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 262°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 29

05:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 256°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23, 29

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 548 Atlanta 05:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5186 Charlotte 05:55 planerad

06:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 256°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23, 29

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 27 - 50 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4797 Philadelphia (PHL) 06:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3957 New York (LGA) 06:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3802 Washington (IAD) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5403 Atlanta 06:50 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4132 New York (LGA) 06:55 planerad

07:00 25.06.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 256°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23, 29

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5121 Charlotte 07:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1120 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:20 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3764 Chicago (ORD) 07:45 planerad

08:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 4 m/s @ 283°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1229 Atlanta 08:25 planerad

09:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 4 m/s @ 283°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 45 min.
United Airlines UA 427 Washington 09:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3354 Atlanta 09:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3810 Chicago (ORD) 09:45 planerad

10:00 25.06.2019

+22°C   Vindar: 4 m/s @ 283°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 6 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5697 Charlotte (CLT) 10:44 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4856 Portland (PWM) 10:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3792 Washington (IAD) 10:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3354 Atlanta 10:20 planerad

11:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 318°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4998 Philadelphia (PHL) 11:13 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2157 Atlanta 11:25 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 34 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4856 Charlotte 11:15 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5697 Charlotte 11:16 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4998 Philadelphia (PHL) 11:50 planerad

12:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 318°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 22 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3991 New York (LGA) 12:35 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4865 Philadelphia (PHL) 12:57 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2157 Atlanta 12:04 planerad

13:00 25.06.2019

+29°C   Vindar: 2 m/s @ 318°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 - 6 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4853 Charlotte (CLT) 13:47 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5602 Charlotte (CLT) 13:51 planerad
Boeing 717-200 Aeromexico AM 4007 Atlanta 13:57 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 21 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3963 New York (LGA) 13:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4865 Philadelphia (PHL) 13:26 planerad

14:00 25.06.2019

+33°C   Vindar: 4 m/s @ 276°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2439 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:18 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3780 Washington (IAD) 14:20 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 12 - 24 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4853 Charlotte (CLT) 14:18 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5602 Charlotte (CLT) 14:23 planerad
Boeing 717-200 Air France AF 2676 Atlanta 14:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2439 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:59 planerad

15:00 25.06.2019

+33°C   Vindar: 4 m/s @ 276°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 9 - 12 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 879 Atlanta 15:11 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1977 Atlanta 15:18 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5244 Washington (DCA) 15:30 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 50 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3763 Washington (IAD) 15:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 879 Atlanta 15:50 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1977 Atlanta 15:55 planerad

16:00 25.06.2019

+33°C   Vindar: 4 m/s @ 276°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5281 Charlotte 16:08 planerad

17:00 25.06.2019

+32°C   Vindar: 4 m/s @ 290°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 8 - 15 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5381 Charlotte (CLT) 17:06 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4784 Philadelphia (PHL) 17:21 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5006 Atlanta 17:23 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2537 Atlanta 17:23 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 8 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5244 Washington (DCA) 17:40 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4784 Philadelphia (PHL) 17:48 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5191 Washington (DCA) 17:51 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5006 Atlanta 17:58 planerad

18:00 25.06.2019

+32°C   Vindar: 4 m/s @ 290°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 29

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4847 Charlotte (CLT) 18:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Bombardier CRJ900 Air France AF 2488 Atlanta 18:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3889 Chicago (ORD) 18:30 planerad

Andra datum

March, 2019

25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19