Baltimore/Washington Thurgood Marshall, Baltimore (BWI / KBWI)

Planespotter’s tidtabell

17:00 19.03.2019

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 110°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1980 m   Uppskattad bana: 10, 15L, 15R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 8 - 16 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3796 New York (JFK) 17:21 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 548 Myrtle Beach 17:37 planerad
Airbus A319 N414UA United Airlines UA 2063 San Francisco (SFO) 17:38 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 11 - 18 min.
Embraer RJ145 Corporate Flight Management LF 3104 Middle Georgia Regional Airport 17:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2290 Minneapolis (MSP) 17:05 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 765 Seattle (SEA) 17:05 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1931 Phoenix (PHX) 17:12 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 275 Miami (MIA) 17:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3766 Chicago (ORD) 17:46 planerad

18:00 19.03.2019

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 110°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1980 m   Uppskattad bana: 10, 15L, 15R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 6 - 17 min.
Airbus A321 WOW Air WW 117 Reykjavík (KEF) 18:05 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 454 Montego Bay (MBJ) 18:06 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1030 Cancún (CUN) 18:09 planerad
Airbus A320 N848VA Alaska Airlines AS 1126 San Francisco (SFO) 18:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4861 Philadelphia (PHL) 18:32 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 782 Orlando (MCO) 18:41 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2009 Atlanta 18:48 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 216 Houston (IAH) 18:54 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 547 Myrtle Beach 18:40 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2059 San Francisco (SFO) 18:45 planerad

19:00 19.03.2019

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 110°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1980 m   Uppskattad bana: 10, 15L, 15R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 25 min.
Airbus A321 Spirit Airlines NK 414 Fort Lauderdale (FLL) 19:02 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1027 Boston (BOS) 19:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1664 Charlotte (CLT) 19:20 planerad
Boeing 787-8 British Airways BA 229 London (LHR) 19:45 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 7 - 16 min.
Airbus A321 WOW Air WW 118 Reykjavík (KEF) 19:05 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 385 Tampa (TPA) 19:10 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1127 San Francisco (SFO) 19:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4861 Philadelphia (PHL) 19:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 782 Detroit (DTW) 19:31 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2009 Atlanta 19:39 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1030 Boston (BOS) 19:39 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1326 Boston (BOS) 19:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 115 Denver (DEN) 19:55 planerad

20:00 19.03.2019

+5°C   Vindar: 1 m/s @ 19°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 17 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 970 Montego Bay (MBJ) 20:20 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 556 Atlanta 20:37 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 614 Minneapolis (MSP) 20:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 2 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1664 Charlotte (CLT) 20:00 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 443 Fort Lauderdale (FLL) 20:02 planerad

21:00 19.03.2019

+5°C   Vindar: 1 m/s @ 19°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 15 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1610 Jacksonville (JAX) 21:13 planerad
Boeing 757-300 United Airlines UA 597 Chicago (ORD) 21:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1610 Cancún (CUN) 21:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2576 Chicago (ORD) 21:39 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 3 - 5 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 614 Orlando (MCO) 21:33 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 559 Atlanta 21:35 planerad
Boeing 787-8 British Airways BA 228 London (LHR) 21:40 planerad

22:00 19.03.2019

+5°C   Vindar: 1 m/s @ 19°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 04

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 365 Fort Myers (RSW) 22:08 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8130 Toronto 22:18 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 667 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:03 planerad

23:00 19.03.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 122°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 10, 15L, 15R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 8 - 16 min.
Airbus A320 American Airlines AA 584 Phoenix (PHX) 23:00 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 240 Fort Lauderdale (FLL) 23:06 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 401 Denver (DEN) 23:09 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1027 Boston (BOS) 23:25 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2670 Salt Lake City (SLC) 23:27 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 968 Chicago (ORD) 23:40 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 625 Orlando (MCO) 23:48 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 715 Charlotte (CLT) 23:58 planerad

00:00 20.03.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 122°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 10, 15L, 15R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 - 23 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2493 Miami (MIA) 00:04 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2538 Detroit (DTW) 00:05 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 384 Tampa (TPA) 00:28 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2251 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:48 planerad

01:00 20.03.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 122°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 10, 15L, 15R

02:00 20.03.2019

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 141°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 15L, 15R

03:00 20.03.2019

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 141°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 15L, 15R

04:00 20.03.2019

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 141°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 15L, 15R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 116 Denver (DEN) 04:13 planerad

05:00 20.03.2019

-3°C   Vindar: 1 m/s @ 163°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 15L, 15R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 740 Los Angeles (LAX) 05:00 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 19 - 30 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1183 Miami (MIA) 05:07 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2092 Houston (IAH) 05:15 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1426 Boston (BOS) 05:45 planerad

06:00 20.03.2019

-3°C   Vindar: 1 m/s @ 163°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 15L, 15R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 128 Los Angeles 06:01 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 6 - 15 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1245 Austin (AUS) 06:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 375 Los Angeles (LAX) 06:00 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1028 Boston (BOS) 06:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2037 Denver (DEN) 06:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 270 Denver (DEN) 06:30 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1671 Charlotte (CLT) 06:32 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 301 Fort Lauderdale (FLL) 06:35 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 524 Phoenix (PHX) 06:38 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1675 San Francisco (SFO) 06:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1403 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:55 planerad

07:00 20.03.2019

-3°C   Vindar: 1 m/s @ 163°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 15L, 15R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 3 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 696 Las Vegas (LAS) 07:17 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 727 Boston (BOS) 07:20 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 29 - 45 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2039 Atlanta 07:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 969 Chicago (ORD) 07:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 739 Los Angeles (LAX) 07:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 691 Las Vegas (LAS) 07:45 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1226 Boston (BOS) 07:59 planerad

08:00 20.03.2019

-3°C   Vindar: 1 m/s @ 203°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 4 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 554 Atlanta 08:46 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1025 Boston 08:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 635 Chicago (ORD) 08:00 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 141 Los Angeles (LAX) 08:20 planerad
Southwest Airlines WN 444 Portland (PWM) 08:35 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 761 Minneapolis (MSP) 08:44 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 364 Fort Myers (RSW) 08:50 planerad

09:00 20.03.2019

-3°C   Vindar: 1 m/s @ 203°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 25 min.
Embraer RJ145 Corporate Flight Management LF 3101 Middle Georgia Regional Airport 09:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 387 Chicago (ORD) 09:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 781 Detroit (DTW) 09:28 planerad
Embraer RJ145 Corporate Flight Management LF 3105 Middle Georgia Regional Airport 09:45 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 410 Fort Lauderdale (FLL) 09:58 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 14 - 15 min.
Embraer RJ145 Corporate Flight Management LF 3102 Middle Georgia Regional Airport 09:30 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1025 Cancún (CUN) 09:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 557 Tampa (TPA) 09:45 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 453 Montego Bay (MBJ) 09:58 planerad

10:00 20.03.2019

-3°C   Vindar: 1 m/s @ 203°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 6 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 427 Boston (BOS) 10:06 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4891 Philadelphia 10:12 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 13 - 17 min.
Embraer 175 United Airlines UA 8127 Toronto 10:05 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 781 Orlando (MCO) 10:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 566 Chicago (ORD) 10:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 626 Boston (BOS) 10:41 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4891 Philadelphia (PHL) 10:41 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 305 Fort Lauderdale (FLL) 10:58 planerad

11:00 20.03.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 135°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 15L, 15R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 19 min.
Airbus A319 American Airlines AA 810 Miami (MIA) 11:18 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 202 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:37 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 American Airlines AA 810 Miami (MIA) 11:58 planerad

12:00 20.03.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 135°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 15L, 15R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 16 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3789 Chicago (ORD) 12:07 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 834 Tampa (TPA) 12:23 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 13 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 918 Montego Bay (MBJ) 12:25 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 327 Houston (IAH) 12:38 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3866 New York (JFK) 12:45 planerad

13:00 20.03.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 135°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 15L, 15R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 43 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3214 Atlanta 13:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1248 Austin (AUS) 13:58 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 43 min.
Embraer RJ145 Corporate Flight Management LF 3106 Middle Georgia Regional Airport 13:00 planerad
Embraer 190 TAP Portugal TP 4262 Boston (BOS) 13:43 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 835 Tampa (TPA) 13:55 planerad

14:00 20.03.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 109°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10, 15L, 15R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 8 min.
Airbus A321 Spirit Airlines NK 186 Orlando (MCO) 14:10 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 426 Orlando (MCO) 14:17 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1528 Houston (IAH) 14:18 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2368 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:26 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 3 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5192 New York 14:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1115 San Juan (SJU) 14:48 planerad

15:00 20.03.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 109°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10, 15L, 15R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 22 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2411 Denver (DEN) 15:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1116 San Juan (SJU) 15:22 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 8122 Montréal (YUL) 15:26 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 922 Seattle (SEA) 15:40 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4976 Philadelphia (PHL) 15:44 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 950 New Orleans (MSY) 15:50 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1115 Salt Lake City (SLC) 15:53 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 13 min.
Airbus A321 Spirit Airlines NK 187 Orlando (MCO) 15:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2368 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:23 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1779 Denver (DEN) 15:30 planerad
Embraer 190 TAP Portugal TP 4264 Boston (BOS) 15:36 planerad

16:00 20.03.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 109°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 10, 15L, 15R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 13 - 15 min.
Embraer 175 United Airlines UA 8128 Toronto 16:18 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2290 Minneapolis (MSP) 16:18 planerad
Embraer RJ145 Corporate Flight Management LF 3103 Middle Georgia Regional Airport 16:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 275 Miami (MIA) 16:45 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 11 - 22 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 8119 Montreal 16:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1609 Jacksonville (JAX) 16:12 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4976 Philadelphia 16:13 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 935 New Orleans (MSY) 16:35 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1115 Salt Lake City (SLC) 16:44 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8131 Toronto 16:55 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02