Buffalo Niagara, Buffalo (BUF / KBUF)

Planespotter’s tidtabell

03:00 21.02.2019

+3°C   Vindar: 8 m/s @ 210°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 270 m   Uppskattad bana: 23

04:00 21.02.2019

+1°C   Vindar: 8 m/s @ 249°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23

05:00 21.02.2019

+1°C   Vindar: 8 m/s @ 249°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2001 New York 05:30 planerad

06:00 21.02.2019

+1°C   Vindar: 8 m/s @ 249°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 58 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2216 Boston (BOS) 06:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2465 Fort Lauderdale (FLL) 06:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1051 Atlanta 06:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4817 Philadelphia (PHL) 06:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 511 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:58 planerad

07:00 21.02.2019

0°C   Vindar: 8 m/s @ 248°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2802 New York 07:26 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 14 - 19 min.
Airbus A320 United Airlines UA 284 Newark (EWR) 07:21 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1789 Charlotte (CLT) 07:31 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3426 Chicago (ORD) 07:50 planerad

08:00 21.02.2019

0°C   Vindar: 8 m/s @ 248°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2101 New York 08:01 planerad

09:00 21.02.2019

0°C   Vindar: 8 m/s @ 248°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 American Airlines AA 694 Charlotte (CLT) 09:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3478 New York 09:09 planerad

10:00 21.02.2019

0°C   Vindar: 9 m/s @ 254°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 6 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5112 Detroit 10:06 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4806 Philadelphia (PHL) 10:12 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 33 min.
Airbus A319 American Airlines AA 694 Charlotte (CLT) 10:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4806 Philadelphia (PHL) 10:38 planerad

11:00 21.02.2019

0°C   Vindar: 9 m/s @ 254°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 27 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 4621 New York 11:14 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5114 Detroit (DTW) 11:41 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1050 Atlanta 11:59 planerad

12:00 21.02.2019

0°C   Vindar: 9 m/s @ 254°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2466 Fort Lauderdale (FLL) 12:17 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 27 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5237 New York (LGA) 12:16 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1050 Atlanta 12:43 planerad

13:00 21.02.2019

+1°C   Vindar: 9 m/s @ 258°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 32

14:00 21.02.2019

+1°C   Vindar: 9 m/s @ 258°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 14 - 30 min.
United Airlines UA 19 New York 14:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4009 Chicago 14:14 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5654 Charlotte (CLT) 14:44 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1810 Fort Myers (RSW) 14:46 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4009 Chicago (ORD) 14:47 planerad

15:00 21.02.2019

+1°C   Vindar: 9 m/s @ 258°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 45 min.
Bombardier CRJ900 Korean Air KE 3387 Detroit (DTW) 15:06 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 326 Atlanta 15:51 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 16 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5654 Charlotte (CLT) 15:14 planerad
United Airlines UA 20 New York 15:30 planerad
United Airlines UA 421 Washington 15:30 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1811 Fort Myers (RSW) 15:46 planerad

16:00 21.02.2019

+1°C   Vindar: 8 m/s @ 260°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 32

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 2 - 3 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1586 Orlando (MCO) 16:18 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 5002 Philadelphia (PHL) 16:21 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1040 Orlando (MCO) 16:22 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 22 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 326 Atlanta 16:35 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 5002 Philadelphia (PHL) 16:57 planerad

17:00 21.02.2019

+1°C   Vindar: 8 m/s @ 260°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 32

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 27 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 85 Orlando (MCO) 17:03 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5258 New York (LGA) 17:30 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1041 Orlando (MCO) 17:33 planerad

18:00 21.02.2019

+1°C   Vindar: 8 m/s @ 260°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 21 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4955 Philadelphia (PHL) 18:06 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1652 Atlanta 18:27 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 29 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3357 Chicago (ORD) 18:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4955 Philadelphia (PHL) 18:44 planerad

19:00 21.02.2019

0°C   Vindar: 7 m/s @ 266°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 United Airlines UA 683 Newark (EWR) 19:06 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1652 Atlanta 19:15 planerad

20:00 21.02.2019

0°C   Vindar: 7 m/s @ 266°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 4 min.
Boeing 737-900 Copa Airlines CM 1273 Newark (EWR) 20:11 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 102 New York 20:15 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1001 New York 20:50 planerad

21:00 21.02.2019

0°C   Vindar: 7 m/s @ 266°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 32

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3713 Chicago 21:36 planerad

22:00 21.02.2019

-1°C   Vindar: 5 m/s @ 282°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 6 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4953 Philadelphia (PHL) 22:40 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 502 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:46 planerad

23:00 21.02.2019

-1°C   Vindar: 5 m/s @ 282°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 16 - 31 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1049 Atlanta 23:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5319 New York (LGA) 23:31 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 703 Charlotte (CLT) 23:47 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1615 Boston (BOS) 23:52 planerad

00:00 22.02.2019

-1°C   Vindar: 5 m/s @ 282°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 36 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2002 New York 00:13 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 148 Miami (MIA) 00:49 planerad

01:00 22.02.2019

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 286°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

02:00 22.02.2019

-2°C   Vindar: 3 m/s @ 286°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02