General Edward Lawrence Logan, Boston (BOS / KBOS)

Planespotter’s tidtabell

17:00 19.03.2019

+7°C   Vindar: 7 m/s @ 300°   Moln/himmel few börja från en höjd av 2290 m   Uppskattad bana: 32, 33L, 33R

ANKOMMANDE — 25
Väntningstid 2 - 10 min.
Cessna Cape Air 9K 1856 Rockland 17:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 789 Denver (DEN) 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 945 Toronto 17:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1170 Miami (MIA) 17:01 planerad
Cessna Cape Air 9K 1034 Saranac Lake 17:06 planerad
Cessna Cape Air 9K 70 Rutland 17:08 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1750 Savannah (SAV) 17:12 planerad
Boeing 757 N510UA United Airlines UA 768 San Francisco (SFO) 17:14 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 352 Orlando (MCO) 17:18 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2128 New York (LGA) 17:19 planerad
Boeing 737-800 N979NN American Airlines AA 167 Los Angeles (LAX) 17:20 planerad
Airbus A320 Jet Airways (India) 9W 8384 Cincinnati (CVG) 17:23 planerad
Cessna Cape Air 9K 3421 West Tisbury 17:25 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6020 New York 17:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2772 Cancún (CUN) 17:27 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 992 Tampa (TPA) 17:28 planerad
Cessna Cape Air 9K 1880 Lebanon 17:32 planerad
Boeing 737-800 Air New Zealand NZ 2087 Chicago 17:33 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 578 Chicago (ORD) 17:33 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1154 Washington (DCA) 17:35 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2110 Nassau (NAS) 17:38 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8895 Halifax (YHZ) 17:40 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 30 Portland (PDX) 17:50 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2422 West Palm Beach (PBI) 17:54 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1125 Detroit (DTW) 17:54 planerad

AVÅGENDE — 29
Väntningstid 2 - 8 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2336 Miami (MIA) 17:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3609 Toronto (YYZ) 17:00 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 641 Las Vegas (LAS) 17:00 planerad
Embraer 190 TAP Portugal TP 4279 Washington (DCA) 17:04 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8561 Toronto 17:05 planerad
Boeing 787 Hainan Airlines HU 482 Beijing (PEK) 17:10 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1331 New York 17:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 877 Las Vegas (LAS) 17:15 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1885 Pittsburgh (PIT) 17:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 405 Los Angeles 17:17 planerad
Boeing 747-400 United Airlines UA 8852 Frankfurt am Main 17:20 planerad
Cessna Cape Air 9K 2331 Provincetown 17:25 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1353 San Francisco (SFO) 17:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1865 Fort Myers (RSW) 17:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2195 Houston (IAH) 17:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1027 Baltimore (BWI) 17:33 planerad
Cessna Cape Air 9K 71 Rutland 17:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2597 Chicago (ORD) 17:37 planerad
Cessna Cape Air 9K 1007 Augusta 17:40 planerad
Cessna Cape Air 9K 1037 Saranac Lake 17:41 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2983 Raleigh/Durham (RDU) 17:42 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 603 Phoenix (PHX) 17:43 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1011 Chicago (ORD) 17:44 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 946 Toronto 17:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1451 Orlando (MCO) 17:46 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1148 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:54 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1159 Philadelphia (PHL) 17:55 planerad
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 1575 Los Angeles (LAX) 17:55 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1907 Nashville (BNA) 17:57 planerad

18:00 19.03.2019

+7°C   Vindar: 7 m/s @ 300°   Moln/himmel few börja från en höjd av 2290 m   Uppskattad bana: 32, 33L, 33R

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 2 - 8 min.
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 3670 New York (LGA) 18:00 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 125 Reykjavík (KEF) 18:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1446 Charlotte (CLT) 18:02 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3606 Toronto (YYZ) 18:04 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 178 Las Vegas (LAS) 18:06 planerad
Bombardier CRJ900 United Airlines UA 8424 Montréal (YUL) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 798 San Diego (SAN) 18:15 planerad
Airbus A321 CS-TSG Azores Airlines S4 221 Ponta Delgada (PDL) 18:15 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2580 Newark (EWR) 18:17 planerad
Boeing 787-9 JAL JL 8 Tokyo (NRT) 18:20 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 526 Toronto (YYZ) 18:21 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 865 Massena 18:23 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 422 Orlando (MCO) 18:23 planerad
Embraer 190 United Airlines UA 8534 Toronto 18:25 planerad
Cessna Cape Air 9K 5341 Nantucket 18:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 940 Sarasota/Bradenton (SRQ) 18:33 planerad
Boeing 777-200 Air France AF 334 Paris (CDG) 18:35 planerad
Embraer 190 Aer Lingus EI 5243 Fort Myers (RSW) 18:36 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 462 San Juan (SJU) 18:42 planerad
Embraer 190 Aer Lingus EI 5117 Charleston (CHS) 18:47 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4964 Rochester (ROC) 18:48 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 822 Washington (IAD) 18:56 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Cessna Cape Air 9K 3291 West Tisbury 18:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1202 New York 18:00 planerad
Boeing 757 United Airlines UA 2400 San Francisco (SFO) 18:00 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1367 Los Angeles (LAX) 18:05 planerad
Cessna Cape Air 9K 1857 Rockland 18:10 planerad
Airbus A330 Alitalia AZ 615 Rome 18:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 833 San Francisco (SFO) 18:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 972 Miami (MIA) 18:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8896 Halifax (YHZ) 18:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 439 Chicago (ORD) 18:25 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 993 Denver (DEN) 18:28 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 989 Washington (DCA) 18:29 planerad
Airbus A321 Alaska Airlines AS 1369 Los Angeles 18:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 815 Buffalo (BUF) 18:40 planerad
Bombardier CRJ900 United Airlines UA 8363 Montréal (YUL) 18:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3713 Halifax (YHZ) 18:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 391 Tampa (TPA) 18:50 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1969 Fort Lauderdale (FLL) 18:52 planerad
Cessna Cape Air 9K 5371 Nantucket 18:55 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 15 Seattle (SEA) 18:55 planerad

19:00 19.03.2019

+7°C   Vindar: 7 m/s @ 300°   Moln/himmel few börja från en höjd av 2290 m   Uppskattad bana: 32, 33L, 33R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 4 - 14 min.
Embraer 190 Aer Lingus EI 5219 Pittsburgh (PIT) 19:00 planerad
Boeing 777 British Airways BA 203 London (LHR) 19:05 planerad
Boeing 767-300 Icelandair FI 631 Reykjavík (KEF) 19:10 planerad
Cessna Cape Air 9K 1816 Ogdensburg 19:11 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 616 Fort Lauderdale (FLL) 19:11 planerad
Bombardier CRJ900 Jet Airways (India) 9W 7277 Raleigh/Durham (RDU) 19:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 7125 Tocumen (PTY) 19:19 planerad
Bombardier CS100 Virgin Atlantic VS 3669 New York (LGA) 19:20 planerad
Embraer 170 Virgin Atlantic VS 4214 Columbus (CMH) 19:22 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2579 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:36 planerad
Airbus A330 United Airlines UA 7639 Dublin (DUB) 19:40 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 822 West Palm Beach (PBI) 19:48 planerad
Boeing 787-9 LN-LNV Norwegian Air UK DI 7147 London (LGW) 19:50 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 400 New Orleans (MSY) 19:51 planerad
Airbus A330-300 Turkish Airlines TK 81 Istanbul (IST) 19:55 planerad
Boeing 757 United Airlines UA 1865 San Francisco (SFO) 19:55 planerad
Airbus A321 Aer Lingus EI 5267 Seattle (SEA) 19:57 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 4 - 11 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5998 New York 19:00 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 866 Massena 19:05 planerad
Embraer 190 United Airlines UA 8471 Toronto 19:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 197 Seattle (SEA) 19:16 planerad
Airbus A330 United Airlines UA 7636 Dublin (DUB) 19:20 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 126 Reykjavík (KEF) 19:20 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 615 Fort Lauderdale (FLL) 19:23 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 769 San Diego (SAN) 19:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 647 Salt Lake City (SLC) 19:32 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2469 Fort Lauderdale (FLL) 19:34 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1165 Fort Myers (RSW) 19:42 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2136 Washington (IAD) 19:45 planerad
Boeing 747-400 British Airways BA 212 London 19:55 planerad

20:00 19.03.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 312°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32, 33L, 33R

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 3 - 7 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1303 Detroit (DTW) 20:00 planerad
Embraer 190 Aer Lingus EI 5372 Atlanta 20:03 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 184 Raleigh/Durham (RDU) 20:05 planerad
Embraer 190 Aer Lingus EI 5103 Buffalo (BUF) 20:08 planerad
Boeing 737-800 JAL JL 7490 Chicago 20:11 planerad
Airbus A330-300 Virgin Atlantic VS 11 London (LHR) 20:15 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 6690 Bogota (BOG) 20:21 planerad
Airbus A320 N947JB JetBlue Airways B6 488 Los Angeles (LAX) 20:22 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 854 Washington (DCA) 20:23 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1336 Detroit (DTW) 20:28 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 966 Fort Myers (RSW) 20:28 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2320 Phoenix (PHX) 20:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 392 Tampa (TPA) 20:30 planerad
Boeing 777 British Airways BA 215 London (LHR) 20:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2052 Orlando (MCO) 20:32 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 484 Mexico City (MEX) 20:36 planerad
Airbus A320 N988JT JetBlue Airways B6 334 San Francisco (SFO) 20:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1148 Port-au-Prince 20:44 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 949 Toronto 20:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1978 Charlotte (CLT) 20:46 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2323 Newark (EWR) 20:53 planerad
Boeing 717-200 Jet Airways (India) 9W 7106 Raleigh/Durham (RDU) 20:58 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 8 - 10 min.
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1951 Orlando (MCO) 20:00 planerad
Airbus A330-300 Delta Air Lines DL 258 Amsterdam (AMS) 20:00 planerad
Delta Air Lines DL 751 New York 20:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1431 New York 20:04 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 58 London (LHR) 20:12 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 423 Orlando (MCO) 20:12 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2387 Chicago (ORD) 20:21 planerad
Boeing 777-200 Air France AF 333 Paris (CDG) 20:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1301 New Orleans (MSY) 20:40 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1837 Detroit (DTW) 20:41 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 221 West Palm Beach (PBI) 20:50 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1841 Cleveland (CLE) 20:53 planerad

21:00 19.03.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 312°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32, 33L, 33R

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 3 - 11 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1410 Jacksonville (JAX) 21:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2140 Washington (DCA) 21:01 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 640 Cleveland (CLE) 21:02 planerad
Airbus A340-300 United Airlines UA 9722 Zurich 21:05 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1326 Baltimore (BWI) 21:09 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 170 Fort Lauderdale (FLL) 21:09 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1030 Baltimore (BWI) 21:09 planerad
American Airlines AA 1074 Miami (MIA) 21:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1278 New York (JFK) 21:20 planerad
Bombardier CRJ900 United Airlines UA 8362 Montréal (YUL) 21:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 790 Chicago (ORD) 21:22 planerad
Airbus A330-200 EC-MOY Iberia IB 2625 Barcelona (BCN) 21:25 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 760 Philadelphia (PHL) 21:29 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 382 Los Angeles (LAX) 21:34 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1736 Minneapolis (MSP) 21:38 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 320 Denver (DEN) 21:40 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 918 New York (JFK) 21:51 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 421 Newark (EWR) 21:53 planerad
Boeing 777-300ER B-KPS Cathay Pacific CX 812 Hong Kong (HKG) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 4 - 12 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2167 Washington (DCA) 21:00 planerad
Boeing 767-300 Icelandair FI 630 Reykjavík (KEF) 21:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 11 Chicago (ORD) 21:03 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2235 Minneapolis (MSP) 21:07 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 177 Las Vegas (LAS) 21:08 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 997 Atlanta 21:10 planerad
Boeing 777 British Airways BA 202 London (LHR) 21:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 61 San Juan (SJU) 21:12 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1391 Tampa (TPA) 21:17 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2009 Jacksonville (JAX) 21:19 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1583 Raleigh/Durham (RDU) 21:28 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 987 Los Angeles (LAX) 21:32 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1259 Philadelphia (PHL) 21:44 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 333 San Francisco (SFO) 21:50 planerad
Boeing 787-9 Norwegian Air UK DI 7148 London (LGW) 21:50 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1027 Baltimore (BWI) 21:55 planerad

22:00 19.03.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 312°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32, 33L, 33R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 4 - 15 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1616 Buffalo (BUF) 22:07 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1152 Orlando (MCO) 22:10 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2284 Raleigh/Durham (RDU) 22:14 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1790 Washington (DCA) 22:19 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8530 Toronto 22:28 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2150 Washington (DCA) 22:32 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1266 Fort Myers (RSW) 22:40 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 242 San Francisco (SFO) 22:40 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1843 Charlotte (CLT) 22:55 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1242 Las Vegas (LAS) 22:59 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 4 - 10 min.
Boeing 777-200 El Al LY 16 Tel Aviv (TLV) 22:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1679 Newark (EWR) 22:09 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1785 Pittsburgh (PIT) 22:13 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 923 Santiago 22:19 planerad
Airbus A330-300 Virgin Atlantic VS 12 London (LHR) 22:20 planerad
Airbus A330 United Airlines UA 7638 Dublin (DUB) 22:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 129 Santo Domingo (SDQ) 22:34 planerad
Airbus A321 Azores Airlines S4 220 Ponta Delgada (PDL) 22:35 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1615 Buffalo (BUF) 22:45 planerad
Airbus A340-300 United Airlines UA 9721 Zurich 22:45 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 845 Syracuse (SYR) 22:49 planerad
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 744 Doha (DOH) 22:50 planerad

23:00 19.03.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 312°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 32, 33L, 33R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 3 - 15 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 22 West Palm Beach (PBI) 23:00 planerad
American Airlines AA 2539 Miami (MIA) 23:11 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2062 Newark (EWR) 23:13 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1456 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:14 planerad
Embraer 190 TAP Portugal TP 4286 Newark (EWR) 23:29 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 386 Denver (DEN) 23:32 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 112 Chicago (ORD) 23:39 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1070 Fort Lauderdale (FLL) 23:41 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 777-300ER Emirates EK 238 Dubai (DXB) 23:00 planerad
Airbus A330-200 Iberia IB 2626 Barcelona (BCN) 23:25 planerad
Airbus A330-300 Turkish Airlines TK 82 Istanbul (IST) 23:40 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 6689 Bogota (BOG) 23:50 planerad

00:00 20.03.2019

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 318°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32, 33L, 33R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 28 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1906 Nashville (BNA) 00:05 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 718 New York (JFK) 00:06 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 352 Washington (IAD) 00:06 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1628 Los Angeles 00:08 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 958 Fort Myers (RSW) 00:36 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2866 Fort Myers (RSW) 00:41 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 126 Fort Lauderdale (FLL) 00:47 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 670 Chicago (ORD) 00:48 planerad
American Airlines AA 1054 Miami (MIA) 00:54 planerad

01:00 20.03.2019

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 318°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32, 33L, 33R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 American Airlines AA 65 Dallas-Fort Worth (DFW) 01:23 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300ER Cathay Pacific CX 811 Hong Kong (HKG) 01:30 planerad

02:00 20.03.2019

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 318°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 32, 33L, 33R

03:00 20.03.2019

0°C   Vindar: 1 m/s @ 276°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27, 32, 33L, 33R

04:00 20.03.2019

0°C   Vindar: 1 m/s @ 276°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27, 32, 33L, 33R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 13 min.
Airbus A321 JetBlue Airways B6 994 Denver (DEN) 04:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2338 Burbank 04:28 planerad

05:00 20.03.2019

0°C   Vindar: 1 m/s @ 276°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27, 32, 33L, 33R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 6 - 26 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 20 San Diego (SAN) 05:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 834 San Francisco (SFO) 05:07 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 878 Las Vegas (LAS) 05:08 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 504 Los Angeles 05:16 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2578 Phoenix (PHX) 05:42 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1524 Seattle (SEA) 05:45 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1606 Denver (DEN) 05:51 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 640 Las Vegas (LAS) 05:56 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 103 Fort Lauderdale (FLL) 05:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2059 Charlotte (CLT) 05:01 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 132 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 304 Houston (IAH) 05:20 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 917 New York (JFK) 05:30 planerad
American Airlines AA 1418 Miami (MIA) 05:36 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 569 Fort Lauderdale (FLL) 05:37 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 727 Baltimore (BWI) 05:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1077 Las Vegas (LAS) 05:46 planerad

06:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 262°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 3 - 21 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1280 Newark (EWR) 06:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 602 Phoenix (PHX) 06:29 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 648 Salt Lake City (SLC) 06:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 374 Syracuse (SYR) 06:33 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1352 San Francisco (SFO) 06:35 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 860 Philadelphia (PHL) 06:56 planerad

AVÅGENDE — 23
Väntningstid 4 - 15 min.
Embraer 175 United Airlines UA 8529 Toronto 06:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 397 Atlanta 06:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1078 Newark (EWR) 06:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2260 Phoenix (PHX) 06:04 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2214 Denver (DEN) 06:05 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 111 Chicago (ORD) 06:09 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 51 Orlando (MCO) 06:10 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1801 Charlotte (CLT) 06:10 planerad
American Airlines AA 2623 Miami (MIA) 06:11 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 49 Savannah (SAV) 06:15 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 721 West Palm Beach (PBI) 06:18 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2283 Raleigh/Durham (RDU) 06:19 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 197 New York 06:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 449 Chicago (ORD) 06:25 planerad
Bombardier CRJ900 United Airlines UA 8123 Montréal (YUL) 06:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 891 Tampa (TPA) 06:30 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1715 New York 06:30 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 1820 Los Angeles (LAX) 06:30 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 937 Fort Myers (RSW) 06:45 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2077 Newark (EWR) 06:50 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2279 New York 06:51 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 133 San Francisco (SFO) 06:57 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 287 Los Angeles (LAX) 06:57 planerad

07:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 262°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 4 - 11 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 134 San Francisco (SFO) 07:01 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1426 Baltimore (BWI) 07:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 472 San Jose (SJC) 07:12 planerad
Bombardier CS100 Delta Air Lines DL 519 New York (LGA) 07:15 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2216 Buffalo (BUF) 07:16 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 924 Santiago 07:16 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2402 Los Angeles 07:20 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 254 Washington (DCA) 07:26 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1840 Cleveland (CLE) 07:30 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1028 Baltimore (BWI) 07:34 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1836 Detroit (DTW) 07:36 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1282 Newark (EWR) 07:36 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 830 Santo Domingo (SDQ) 07:39 planerad
Cessna Cape Air 9K 3001 West Tisbury 07:50 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2784 Raleigh/Durham (RDU) 07:52 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 3 - 10 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1737 Seattle (SEA) 07:00 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 773 Oranjestad (AUA) 07:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 936 Toronto 07:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 55 Washington (DCA) 07:02 planerad
Boeing 757 Delta Air Lines DL 1856 San Francisco (SFO) 07:05 planerad
Embraer 190 Hawaiian Airlines HA 2003 New York (JFK) 07:10 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1025 Cancun 07:14 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1254 Houston (IAH) 07:15 planerad
American Airlines AA 1259 Miami (MIA) 07:21 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2033 Charlotte (CLT) 07:29 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2771 Cancún (CUN) 07:35 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1707 Los Angeles (LAX) 07:45 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2165 Newark (EWR) 07:52 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 665 Fort Myers (RSW) 07:54 planerad
Cessna Cape Air 9K 5211 Nantucket 07:55 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1109 Jacksonville (JAX) 07:57 planerad
Airbus A321 WestJet WS 6417 Atlanta 07:59 planerad

08:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 262°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 2 - 10 min.
Cessna Cape Air 9K 52 Rutland 08:03 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2660 Philadelphia (PHL) 08:06 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 498 Seattle (SEA) 08:07 planerad
Cessna Cape Air 9K 1000 Augusta 08:08 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2152 New York (LGA) 08:10 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 996 Atlanta 08:19 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 988 Los Angeles 08:29 planerad
Cessna Cape Air 9K 5041 Nantucket 08:33 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2010 Jacksonville (JAX) 08:35 planerad
Cessna Cape Air 9K 1850 Rockland 08:40 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 5251 Fort Myers (RSW) 08:42 planerad
Cessna JetBlue Airways B6 5398 Hyannis 08:50 planerad
Boeing 767-300 LATAM Airlines Brasil JJ 8164 São Paulo (GRU) 08:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 937 Toronto 08:50 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1392 Tampa (TPA) 08:52 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2970 Fort Lauderdale (FLL) 08:53 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1352 Orlando (MCO) 08:56 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 412 Chicago (ORD) 08:56 planerad
Embraer 190 Aer Lingus EI 5291 Tampa (TPA) 08:57 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 4 - 13 min.
Delta Air Lines DL 917 New York (LGA) 08:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2173 Washington (DCA) 08:00 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 207 San Francisco (SFO) 08:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1485 Pittsburgh (PIT) 08:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 483 Mexico City (MEX) 08:05 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2707 Orlando (MCO) 08:05 planerad
Cessna Cape Air 9K 1831 Bar Harbor 08:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 909 Nassau (NAS) 08:11 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 255 Washington (DCA) 08:20 planerad
Boeing 737-900 Air New Zealand NZ 2084 Chicago (ORD) 08:25 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 459 Philadelphia (PHL) 08:29 planerad
Cessna Cape Air 9K 3031 West Tisbury 08:30 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 203 West Palm Beach (PBI) 08:30 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2145 Los Angeles (LAX) 08:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 427 Baltimore (BWI) 08:32 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 121 West Palm Beach (PBI) 08:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 251 Orlando (MCO) 08:46 planerad
Cessna Cape Air 9K 1871 Lebanon 08:50 planerad
Boeing 737-800 JAL JL 7313 Chicago (ORD) 08:51 planerad

09:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 250°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 6 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8116 Halifax (YHZ) 09:00 planerad
Cessna Cape Air 9K 1026 Saranac Lake 09:01 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1022 West Palm Beach (PBI) 09:04 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3750 New York (JFK) 09:14 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 342 Chicago (ORD) 09:20 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1226 Baltimore (BWI) 09:23 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2236 Minneapolis (MSP) 09:31 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3600 Toronto (YYZ) 09:40 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7622 Toronto (YYZ) 09:46 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2066 Fort Myers (RSW) 09:50 planerad
Embraer 190 United Airlines UA 8214 Toronto 09:50 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 4 - 10 min.
Embraer 190 American Airlines AA 2152 New York 09:00 planerad
Cessna Cape Air 9K 2071 Provincetown 09:07 planerad
Cessna Cape Air 9K 1029 Saranac Lake 09:10 planerad
Boeing 757-200 United Airlines UA 2294 San Francisco (SFO) 09:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 7124 Tocumen (PTY) 09:11 planerad
Cessna Cape Air 9K 1001 Augusta 09:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1227 Yampa Valley 09:20 planerad
Cessna Cape Air 9K 1811 Ogdensburg 09:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 938 Toronto 09:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 389 Washington (DCA) 09:31 planerad
Cessna Cape Air 9K 1853 Rockland 09:35 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 653 Charlotte (CLT) 09:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 United Airlines UA 8117 Halifax (YHZ) 09:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 861 San Juan (SJU) 09:42 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3750 New York 09:42 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2191 Tampa (TPA) 09:44 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 807 H.S.Truman 09:44 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1009 Nassau (NAS) 09:50 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2730 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:59 planerad

10:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 250°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 3 - 11 min.
Bombardier CRJ900 United Airlines UA 8416 Montréal (YUL) 10:00 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 432 Orlando (MCO) 10:01 planerad
Cessna Cape Air 9K 1810 Ogdensburg 10:05 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2835 Philadelphia (PHL) 10:05 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1300 New Orleans (MSY) 10:12 planerad
American Airlines AA 1201 Miami (MIA) 10:13 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2081 Atlanta 10:15 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2121 New York (LGA) 10:21 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 610 Fort Lauderdale (FLL) 10:23 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 518 New York (JFK) 10:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2470 Fort Lauderdale (FLL) 10:30 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2384 Chicago (ORD) 10:33 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 861 Massena 10:35 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2310 Newark (EWR) 10:46 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2184 Raleigh/Durham (RDU) 10:50 planerad
Embraer 190 TAP Portugal TP 4261 Buffalo (BUF) 10:50 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1140 New York (JFK) 10:52 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 52 Orlando (MCO) 10:56 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 632 New York 10:59 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 6 - 11 min.
Cessna Cape Air 9K 55 Rutland 10:05 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 451 Orlando (MCO) 10:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 269 Fort Lauderdale (FLL) 10:08 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1251 Chicago (ORD) 10:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1667 Charleston (CHS) 10:16 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 523 Toronto 10:25 planerad
Cessna Cape Air 9K 5191 Nantucket 10:35 planerad
Bombardier CRJ900 United Airlines UA 8443 Montréal (YUL) 10:35 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 455 Washington (DCA) 10:36 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2421 West Palm Beach (PBI) 10:47 planerad
Cessna Cape Air 9K 5351 Nantucket 10:55 planerad
Boeing 757 United Airlines UA 477 San Francisco (SFO) 10:55 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1081 Richmond (RIC) 10:57 planerad

11:00 20.03.2019

-1°C   Vindar: 2 m/s @ 250°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 27

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 7 - 14 min.
Boeing 767-300 United Airlines UA 15 London (LHR) 11:00 planerad
Cessna Cape Air 9K 2081 Provincetown 11:05 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 5297 Tampa (TPA) 11:09 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 939 Toronto 11:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1992 Tampa (TPA) 11:18 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2164 New York (LGA) 11:20 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2747 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:29 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8370 Toronto 11:43 planerad
Cessna Cape Air 9K 1834 Bar Harbor 11:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2723 Chicago (ORD) 11:58 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 3 - 13 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 203 International 11:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 865 Fort Myers (RSW) 11:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2125 Washington (DCA) 11:00 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 433 Orlando (MCO) 11:01 planerad
American Airlines AA 1201 Miami (MIA) 11:02 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2969 Atlanta 11:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 741 Sarasota/Bradenton (SRQ) 11:18 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 862 Massena 11:20 planerad
Airbus A321 Spirit Airlines NK 609 Fort Lauderdale (FLL) 11:23 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1749 Savannah (SAV) 11:25 planerad
Cessna Cape Air 9K 5391 Nantucket 11:30 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2900 Minneapolis (MSP) 11:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 831 New York (LGA) 11:34 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1140 New York (JFK) 11:47 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 652 Denver (DEN) 11:53 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 940 Toronto 11:55 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 695 Newark (EWR) 11:56 planerad

12:00 20.03.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 225°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22L, 22R, 27

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 2 - 10 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 160 Philadelphia (PHL) 12:00 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 626 Baltimore (BWI) 12:02 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1012 Chicago (ORD) 12:03 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1099 Miami (MIA) 12:04 planerad
Embraer 190 TAP Portugal TP 4268 Cleveland (CLE) 12:05 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1486 Pittsburgh (PIT) 12:07 planerad
Cessna Cape Air 9K 1002 Augusta 12:08 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 50 Savannah (SAV) 12:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 396 Atlanta 12:17 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 2099 Chicago 12:19 planerad
Cessna Cape Air 9K 1854 Rockland 12:20 planerad
Cessna Cape Air 9K 1874 Lebanon 12:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6112 New York 12:25 planerad
Embraer 190 TAP Portugal TP 4284 Detroit (DTW) 12:26 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 654 Washington (DCA) 12:30 planerad
United Airlines UA 1253 Houston (IAH) 12:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2321 Newark (EWR) 12:35 planerad
Cessna Cape Air 9K 60 Rutland 12:45 planerad
Embraer 190 TAP Portugal TP 4263 Buffalo (BUF) 12:45 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2029 Atlanta 12:50 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 18 min.
Bombardier CS100 Delta Air Lines DL 485 New York (LGA) 12:00 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2139 Washington (DCA) 12:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 2747 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1161 Los Angeles (LAX) 12:08 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 521 West Palm Beach (PBI) 12:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4855 Rochester (ROC) 12:15 planerad
Cessna Cape Air 9K 1833 Bar Harbor 12:20 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7627 Toronto (YYZ) 12:20 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 117 New York (JFK) 12:38 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1445 Charlotte (CLT) 12:43 planerad
Cessna Cape Air 9K 1875 Lebanon 12:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1057 Phoenix (PHX) 12:47 planerad
Cessna Cape Air 9K 1815 Ogdensburg 12:57 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1665 Fort Myers (RSW) 12:58 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1099 Miami (MIA) 12:58 planerad

13:00 20.03.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 225°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22L, 22R, 27

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 3 - 8 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 470 Fort Lauderdale (FLL) 13:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1497 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:00 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 252 Orlando (MCO) 13:03 planerad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 59 London (LHR) 13:10 planerad
Cessna Cape Air 9K 1030 Saranac Lake 13:11 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 568 New Orleans (MSY) 13:19 planerad
Airbus A330-300 Delta Air Lines DL 259 Amsterdam (AMS) 13:20 planerad
Cessna Cape Air 9K 5121 Nantucket 13:23 planerad
Airbus A321 Aer Lingus EI 5255 Fort Myers (RSW) 13:30 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 5295 Tampa (TPA) 13:34 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 7672 Toronto (YYZ) 13:38 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 452 Charlotte (CLT) 13:40 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 722 West Palm Beach (PBI) 13:41 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5216 Buffalo (BUF) 13:42 planerad
Cessna JetBlue Airways B6 5901 Hyannis 13:44 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 23 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6100 New York (LGA) 13:00 planerad
Cessna Cape Air 9K 1033 Saranac Lake 13:05 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1564 Chicago (ORD) 13:07 planerad
Cessna Cape Air 9K 1003 Augusta 13:30 planerad
Boeing 787-9 JAL JL 7 Tokyo (NRT) 13:30 planerad
United Airlines UA 1772 Houston (IAH) 13:33 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1155 Washington (DCA) 13:42 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2269 Fort Lauderdale (FLL) 13:45 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2879 Atlanta 13:50 planerad

14:00 20.03.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 225°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 22L, 22R, 27

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 2 - 9 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 796 Tampa (TPA) 14:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 655 Washington (IAD) 14:02 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 941 Toronto 14:04 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1210 Jacksonville (JAX) 14:07 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4052 New York (JFK) 14:08 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 237 Dubai (DXB) 14:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 7070 Tocumen (PTY) 14:16 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3712 Halifax (YHZ) 14:16 planerad
Embraer 190 TAP Portugal TP 4286 Newark (EWR) 14:18 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 288 Los Angeles (LAX) 14:20 planerad
Boeing 747-400 United Airlines UA 8853 Frankfurt am Main 14:20 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 786 Houston (IAH) 14:27 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 863 Massena 14:29 planerad
Airbus A330-200 TAP Portugal TP 217 Lisbon (LIS) 14:30 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 256 Fort Myers (RSW) 14:39 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1078 Las Vegas (LAS) 14:41 planerad
Boeing 757 United Airlines UA 2396 San Francisco (SFO) 14:44 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 118 New York (JFK) 14:48 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 832 New York (LGA) 14:50 planerad
Airbus A330 United Airlines UA 7637 Dublin (DUB) 14:50 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1482 Richmond (RIC) 14:55 planerad
Boeing 747-400 British Airways BA 213 London (LHR) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 4 - 9 min.
Cessna Cape Air 9K 5291 Nantucket 14:00 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 467 New Orleans (MSY) 14:05 planerad
Cessna JetBlue Airways B6 5904 Hyannis 14:09 planerad
Cessna Cape Air 9K 1855 Rockland 14:15 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8539 Toronto 14:15 planerad
Cessna Cape Air 9K 2271 Provincetown 14:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1551 New York 14:20 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1094 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:23 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 338 Los Angeles (LAX) 14:23 planerad
Cessna Cape Air 9K 63 Rutland 14:32 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 452 Charlotte (CLT) 14:32 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1735 Minneapolis (MSP) 14:35 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 713 Rochester (ROC) 14:35 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 511 Washington (IAD) 14:40 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4052 New York 14:42 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 951 Orlando (MCO) 14:49 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2579 New York 14:51 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Porter Airlines PD 942 Toronto 14:55 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1598 Chicago (ORD) 14:57 planerad

15:00 20.03.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 150°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14, 15L, 15R

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 2 - 10 min.
Airbus A320 AVIANCA AV 444 San Salvador 15:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1362 Orlando (MCO) 15:08 planerad
Embraer 190 TAP Portugal TP 4262 Baltimore (BWI) 15:08 planerad
Boeing 787 Hainan Airlines HU 481 Beijing (PEK) 15:10 planerad
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 743 Doha (DOH) 15:10 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2045 Newark (EWR) 15:12 planerad
Bombardier CS100 Delta Air Lines DL 796 New York (LGA) 15:19 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 29 Miami (MIA) 15:23 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 12 Seattle (SEA) 15:25 planerad
Airbus A330 Alitalia AZ 614 Rome 15:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1766 Fort Myers (RSW) 15:27 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1853 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:28 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4912 Rochester (ROC) 15:34 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 301 Chicago (ORD) 15:37 planerad
Cessna Cape Air 9K 5321 Nantucket 15:38 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3604 Toronto (YYZ) 15:39 planerad
Cessna Cape Air 9K 1814 Ogdensburg 15:40 planerad
Cessna Cape Air 9K 2281 Provincetown 15:45 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1666 Newark (EWR) 15:46 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1668 Charleston (CHS) 15:47 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 222 Miami 15:57 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 952 Orlando (MCO) 15:58 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 3 - 9 min.
Airbus A321 JetBlue Airways B6 165 Fort Myers (RSW) 15:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 6001 New York 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3605 Toronto (YYZ) 15:00 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 864 Massena 15:04 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2339 Burbank 15:05 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1991 Tampa (TPA) 15:08 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 239 Fort Myers (RSW) 15:14 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1209 Jacksonville (JAX) 15:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 448 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:21 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 783 Raleigh/Durham (RDU) 15:27 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1231 New York 15:29 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 633 San Francisco (SFO) 15:30 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 797 Tampa (TPA) 15:30 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 7069 Tocumen (PTY) 15:39 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1237 Detroit (DTW) 15:43 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1207 Fort Lauderdale (FLL) 15:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 687 Los Angeles (LAX) 15:50 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 19 San Diego (SAN) 15:55 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2857 Tampa (TPA) 15:58 planerad
Bombardier CS100 Delta Air Lines DL 528 New York (LGA) 15:59 planerad

16:00 20.03.2019

+6°C   Vindar: 4 m/s @ 150°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 14, 15L, 15R

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 2 - 11 min.
Cessna Cape Air 9K 1838 Bar Harbor 16:00 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2149 Washington (DCA) 16:01 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 910 Nassau (NAS) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Virgin Atlantic VS 4254 Salt Lake City (SLC) 16:05 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 590 Washington (DCA) 16:06 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 204 West Palm Beach (PBI) 16:07 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1350 San Francisco (SFO) 16:18 planerad
Airbus A320 TAP Portugal TP 4282 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:19 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 5293 Tampa (TPA) 16:26 planerad
Airbus A320 TAP Portugal TP 4280 Denver (DEN) 16:27 planerad
Cessna Cape Air 9K 1006 Augusta 16:28 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 8536 Toronto 16:28 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 18 New York 16:29 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 204 International 16:33 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1569 Phoenix (PHX) 16:37 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2053 Houston (IAH) 16:39 planerad
Boeing 757-200 Delta Air Lines DL 357 Los Angeles (LAX) 16:46 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1360 Los Angeles (LAX) 16:50 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 2966 Fort Myers (RSW) 16:53 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 434 San Francisco (SFO) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 3 - 12 min.
Airbus A320 United Airlines UA 1425 New York 16:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4848 Rochester (ROC) 16:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 69 Fort Lauderdale (FLL) 16:12 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2588 Phoenix (PHX) 16:13 planerad
Airbus A320 AVIANCA AV 445 San Salvador 16:15 planerad
Embraer 190 Aer Lingus EI 5202 Philadelphia (PHL) 16:16 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1677 Philadelphia (PHL) 16:18 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 33 Portland (PDX) 16:30 planerad
Embraer 190 TAP Portugal TP 4258 Buffalo (BUF) 16:33 planerad
Cessna JetBlue Airways B6 5154 Nantucket 16:35 planerad
Cessna Cape Air 9K 1817 Ogdensburg 16:37 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 641 Cleveland (CLE) 16:41 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 471 San Jose (SJC) 16:48 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 688 Philadelphia (PHL) 16:58 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02