Boise Air Terminal/Gowen field, Boise (BOI / KBOI)

Planespotter’s tidtabell

05:00 15.10.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 120°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 622 Minneapolis (MSP) 05:40 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3467 Portland (PDX) 05:55 planerad

06:00 15.10.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 48°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2177 Seattle (SEA) 06:15 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1872 Phoenix (PHX) 06:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3484 San Diego (SAN) 06:35 planerad

07:00 15.10.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 48°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3349 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:10 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3464 Portland (PDX) 07:50 planerad

08:00 15.10.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 48°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2071 Spokane (GEG) 08:10 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 25 - 35 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 894 Seattle (SEA) 08:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1782 Denver (DEN) 08:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4564 Los Angeles (LAX) 08:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2077 Sacramento (SMF) 08:50 planerad

09:00 15.10.2019

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 59°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2334 Seattle (SEA) 09:25 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2514 Portland (PDX) 09:05 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3387 San Jose (SJC) 09:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2070 Spokane (GEG) 09:40 planerad

10:00 15.10.2019

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 59°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2513 Portland (PDX) 10:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5692 Seattle (SEA) 10:32 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2391 Seattle (SEA) 10:05 planerad

11:00 15.10.2019

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 59°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 8 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2168 Seattle (SEA) 11:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3363 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2245 Portland (PDX) 11:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 270 Denver (DEN) 11:38 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 28 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2027 Portland (PDX) 11:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5692 Seattle (SEA) 11:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3363 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:43 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2157 Reno (RNO) 11:45 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 716 Salt Lake City (SLC) 11:45 planerad

12:00 15.10.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 163°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 6 - 27 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 976 Seattle (SEA) 12:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3470 Seattle (SEA) 12:15 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1948 Salt Lake City (SLC) 12:18 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3454 Portland (PDX) 12:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3075 Chicago (ORD) 12:51 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2083 Phoenix (PHX) 12:56 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 9 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 677 Denver (DEN) 12:50 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1948 Salt Lake City (SLC) 12:59 planerad

13:00 15.10.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 163°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 23 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2708 Seattle (SEA) 13:20 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 779 Minneapolis (MSP) 13:43 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 9 - 21 min.
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 987 Seattle (SEA) 13:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3075 Chicago (ORD) 13:21 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3455 Portland (PDX) 13:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2083 Phoenix (PHX) 13:36 planerad

14:00 15.10.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 163°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2117 Portland (PDX) 14:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2800 Seattle (SEA) 14:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 54 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2337 Seattle (SEA) 14:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 779 Minneapolis (MSP) 14:54 planerad

15:00 15.10.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 169°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2164 Reno (RNO) 15:05 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 18 - 30 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2267 Portland (PDX) 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2801 Seattle (SEA) 15:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3977 Seattle (SEA) 15:37 planerad

16:00 15.10.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 169°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2244 Seattle (SEA) 16:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2003 Seattle (SEA) 16:50 planerad

17:00 15.10.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 169°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 2 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3704 Phoenix (PHX) 17:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3552 Seattle (SEA) 17:42 planerad

18:00 15.10.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 151°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2140 Seattle (SEA) 18:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2151 Portland (PDX) 18:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 3 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3704 Oakland (OAK) 18:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3924 Salt Lake City (SLC) 18:13 planerad

19:00 15.10.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 151°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 9 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2855 Seattle (SEA) 19:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3338 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:34 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2076 Sacramento (SMF) 19:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2073 Spokane (GEG) 19:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2427 Seattle (SEA) 19:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2338 Portland (PDX) 19:15 planerad

20:00 15.10.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 151°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Alaska Airlines AS 517 Seattle (SEA) 20:10 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 30 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3474 Seattle (SEA) 20:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2072 Spokane (GEG) 20:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2856 Seattle (SEA) 20:45 planerad

21:00 15.10.2019

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 84°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 33 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 453 Denver (DEN) 21:15 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2733 Minneapolis (MSP) 21:48 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3346 Portland (PDX) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2735 Seattle (SEA) 21:30 planerad

22:00 15.10.2019

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 84°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3382 San Jose (SJC) 22:15 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3483 San Diego (SAN) 22:50 planerad

23:00 15.10.2019

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 84°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 4 - 27 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4698 Seattle (SEA) 23:13 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3466 Portland (PDX) 23:15 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1992 Phoenix (PHX) 23:18 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2760 Seattle (SEA) 23:45 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 603 Salt Lake City (SLC) 23:50 planerad

00:00 16.10.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 80°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

01:00 16.10.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 80°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

02:00 16.10.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 80°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

03:00 16.10.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 73°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

04:00 16.10.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 73°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 09, 10L, 10R

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31