Boise Air Terminal/Gowen field, Boise (BOI / KBOI)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

09:00 18.01.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 340°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1520 m   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2334 Seattle (SEA) 09:00 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 30 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3353 Salt Lake City (SLC) 09:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2257 Sacramento (SMF) 09:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2514 Portland (PDX) 09:35 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4013 Denver (DEN) 09:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2070 Spokane (GEG) 09:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2600 Seattle (SEA) 09:55 planerad

10:00 18.01.2019

+3°C   Vindar: 3 m/s @ 340°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 1520 m   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 29 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4011 Salt Lake City (SLC) 10:03 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3990 Seattle (SEA) 10:32 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4060 Denver (DEN) 10:37 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2168 Seattle (SEA) 10:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 9 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3484 San Diego (SAN) 10:35 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2333 Seattle (SEA) 10:44 planerad

11:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 185°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 8 - 42 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2030 Portland (PDX) 11:00 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2467 Los Angeles (LAX) 11:42 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1060 Las Vegas (LAS) 11:50 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4385 San Francisco (SFO) 11:53 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 17 - 20 min.
Bombardier CRJ Air Canada AC 4229 San Francisco (SFO) 11:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2391 Seattle (SEA) 11:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4031 Salt Lake City (SLC) 11:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2027 Portland (PDX) 11:45 planerad

12:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 185°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4021 Salt Lake City (SLC) 12:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 847 Spokane (GEG) 12:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2466 Los Angeles (LAX) 12:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1060 San Jose (SJC) 12:20 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 3985 Chicago (ORD) 12:30 planerad

13:00 18.01.2019

+8°C   Vindar: 1 m/s @ 185°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 7 - 16 min.
Embraer 175 Air Canada AC 4260 Chicago (ORD) 13:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2061 Seattle (SEA) 13:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2153 Oakland (OAK) 13:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3962 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:21 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1878 Phoenix (PHX) 13:28 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 5183 Denver (DEN) 13:33 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 270 Denver (DEN) 13:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 975 San Diego (SAN) 13:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3996 Minneapolis (MSP) 13:56 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 43 min.
Embraer 175 Air France AF 2113 Salt Lake City (SLC) 13:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 847 Sacramento (SMF) 13:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3962 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:53 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2053 Seattle (SEA) 13:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2153 Denver (DEN) 13:55 planerad

14:00 18.01.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 222°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 244 Phoenix (PHX) 14:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2810 Seattle (SEA) 14:35 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4479 San Francisco (SFO) 14:50 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3393 Salt Lake City (SLC) 14:50 planerad
Embraer 175 Korean Air KE 3112 Seattle (SEA) 14:53 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 17 min.
Embraer 175 Copa Airlines CM 2351 San Francisco (SFO) 14:06 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1878 Phoenix (PHX) 14:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1927 San Diego (SAN) 14:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3996 Minneapolis (MSP) 14:37 planerad
Airbus A320 Air Canada AC 5090 Denver (DEN) 14:50 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 677 Denver (DEN) 14:50 planerad

15:00 18.01.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 222°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3350 Portland (PDX) 15:00 planerad
Embraer 175 Singapore Airlines SQ 1245 Portland (PDX) 15:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4024 Salt Lake City (SLC) 15:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1300 Denver (DEN) 15:30 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 8 - 23 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1303 Las Vegas (LAS) 15:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4016 Salt Lake City (SLC) 15:23 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3313 Portland (PDX) 15:30 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3390 Seattle (SEA) 15:40 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2334 Seattle (SEA) 15:45 planerad

16:00 18.01.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 222°   Moln/himmel broken

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1300 Phoenix (PHX) 16:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2507 Portland (PDX) 16:35 planerad

17:00 18.01.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 102°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 26 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Singapore Airlines SQ 1243 Seattle (SEA) 17:05 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4390 San Francisco (SFO) 17:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 971 Sacramento (SMF) 17:15 planerad
Embraer 175 Korean Air KE 3055 Seattle (SEA) 17:41 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4512 Denver (DEN) 17:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 32 min.
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1190 Denver (DEN) 17:08 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 2350 San Francisco (SFO) 17:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Singapore Airlines SQ 1242 Seattle (SEA) 17:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1967 Oakland (OAK) 17:50 planerad

18:00 18.01.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 102°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2223 Portland (PDX) 18:15 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 338 Los Angeles (LAX) 18:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2174 San Jose (SJC) 18:40 planerad
Embraer 175 Air France AF 2960 Salt Lake City (SLC) 18:44 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 2 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4006 Salt Lake City (SLC) 18:13 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1052 Los Angeles 18:15 planerad

19:00 18.01.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 102°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3382 San Jose (SJC) 19:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2258 Sacramento (SMF) 19:25 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6266 Houston (IAH) 19:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2572 Seattle (SEA) 19:40 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Singapore Airlines SQ 1244 Portland (PDX) 19:00 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 339 Los Angeles 19:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3976 Seattle (SEA) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2174 Spokane (GEG) 19:15 planerad

20:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 77°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 23 - 30 min.
Embraer 175 Copa Airlines CM 2344 San Francisco (SFO) 20:09 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2073 Spokane (GEG) 20:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2401 Portland (PDX) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2090 Spokane (GEG) 20:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2157 Reno (RNO) 20:40 planerad

21:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 77°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 8 - 15 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 506 Phoenix 21:04 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2032 Seattle (SEA) 21:15 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2355 Seattle (SEA) 21:21 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3483 San Diego (SAN) 21:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3744 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:36 planerad
Airbus A319 Copa Airlines CM 1029 Denver (DEN) 21:36 planerad
Embraer 175 Aeromexico AM 3092 Salt Lake City (SLC) 21:51 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2195 Los Angeles 21:57 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 4 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2003 Seattle (SEA) 21:45 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 507 Phoenix 21:49 planerad

22:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 77°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 13 - 16 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 178 Spokane (GEG) 22:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3356 Seattle (SEA) 22:15 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2345 Los Angeles 22:15 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 907 Minneapolis (MSP) 22:19 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2106 Portland (PDX) 22:35 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4559 Chicago (ORD) 22:46 planerad

23:00 18.01.2019

0°C   Vindar: 2 m/s @ 95°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 24 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4038 Seattle (SEA) 23:17 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 3996 San Francisco (SFO) 23:19 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 991 Salt Lake City (SLC) 23:28 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1904 Phoenix (PHX) 23:30 planerad
Southwest Airlines WN 1993 Denver (DEN) 23:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1385 Las Vegas (LAS) 23:35 planerad
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 902 Seattle (SEA) 23:59 planerad

00:00 19.01.2019

0°C   Vindar: 2 m/s @ 95°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1648 Oakland (OAK) 00:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3479 Portland (PDX) 00:35 planerad

01:00 19.01.2019

0°C   Vindar: 2 m/s @ 95°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

02:00 19.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 120°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

03:00 19.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 120°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

04:00 19.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 120°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

05:00 19.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 127°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3464 Portland (PDX) 05:45 planerad

06:00 19.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 127°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 4 - 20 min.
Embraer 175 Air Canada AC 4378 San Francisco (SFO) 06:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2409 Seattle (SEA) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1891 Minneapolis (MSP) 06:00 planerad
Embraer 175 Aeromexico AM 3790 Seattle (SEA) 06:03 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 768 Salt Lake City (SLC) 06:05 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1910 Phoenix (PHX) 06:25 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6016 Houston (IAH) 06:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1782 Denver (DEN) 06:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2530 Oakland (OAK) 06:45 planerad

07:00 19.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 127°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 26 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2432 Seattle (SEA) 07:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3658 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:07 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5513 Phoenix (PHX) 07:15 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 2332 Los Angeles (LAX) 07:19 planerad
Southwest Airlines WN 2535 Denver (DEN) 07:45 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4096 San Francisco (SFO) 07:47 planerad

08:00 19.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 120°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2071 Spokane (GEG) 08:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alaska Airlines AS 2164 Reno (RNO) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Alaska Airlines AS 896 Seattle (SEA) 08:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5315 Las Vegas (LAS) 08:20 planerad
Embraer 175 Air Canada AC 4557 Chicago (ORD) 08:35 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3387 San Jose (SJC) 08:45 planerad

Andra datum

January, 2019

18