Nashville, Nashville (BNA / KBNA)

Planespotter’s tidtabell

08:00 23.03.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 40°   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 02C, 02L, 02R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 3 - 16 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 927 Detroit (DTW) 08:01 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3554 New York (LGA) 08:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5529 Washington (DCA) 08:10 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4367 Charlotte (CLT) 08:21 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4650 New York (LGA) 08:37 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5461 Newark (EWR) 08:40 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1807 Boston (BOS) 08:43 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2990 Chicago (ORD) 08:44 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2185 Boston (BOS) 08:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 650 Milwaukee (MKE) 08:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1669 Pensacola 08:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2243 New Orleans (MSY) 08:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2224 Kansas City (MCI) 08:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2230 San Antonio (SAT) 08:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 867 Houston (HOU) 08:55 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2660 Atlanta 08:57 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3241 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:59 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 927 Detroit (DTW) 08:00 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3543 New York (JFK) 08:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 766 Raleigh/Durham (RDU) 08:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3725 Phoenix (PHX) 08:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3742 Austin (AUS) 08:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4692 Orlando (MCO) 08:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1987 Houston (HOU) 08:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5594 Fort Lauderdale (FLL) 08:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5433 Milwaukee 08:20 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2080 Chicago (ORD) 08:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5571 Kansas City (MCI) 08:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4064 Tampa (TPA) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4487 Oakland (OAK) 08:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3597 New York (LGA) 08:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4445 Dallas (DAL) 08:35 planerad
Southwest Airlines WN 2819 Denver (DEN) 08:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4288 Jacksonville (JAX) 08:45 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1220 Houston (IAH) 08:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4640 Philadelphia (PHL) 08:51 planerad

09:00 23.03.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 40°   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 02C, 02L, 02R

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 5 - 23 min.
BAe Corporate Flight Management LF 3021 Tupelo 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2434 Austin (AUS) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2455 Dallas (DAL) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3606 Fort Lauderdale (FLL) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 751 Panama City NW Florida Beaches Intl 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4465 Tampa (TPA) 09:05 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2011 Fort Myers (RSW) 09:10 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 832 Philadelphia (PHL) 09:12 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2081 St Louis (STL) 09:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5642 Kansas City (MCI) 09:35 planerad
Southwest Airlines WN 3856 Houston (HOU) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4847 Pensacola 09:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 6589 San Antonio (SAT) 09:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4423 Washington (DCA) 09:44 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2627 Orlando (MCO) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3918 New Orleans (MSY) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4119 Panama City NW Florida Beaches Intl 09:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4396 Dallas (DAL) 09:50 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8697 Toronto 09:53 planerad

AVÅGENDE — 23
Väntningstid 3 - 20 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3631 Raleigh/Durham (RDU) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5461 New York 09:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3016 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:22 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1806 Boston (BOS) 09:28 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2969 Chicago (ORD) 09:29 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 650 Orlando (MCO) 09:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3585 San Antonio (SAT) 09:35 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2088 Charlotte (CLT) 09:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1669 Milwaukee (MKE) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2224 Pittsburgh (PIT) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2243 Detroit (DTW) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2434 Charlotte (CLT) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2455 Chicago (MDW) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 751 Columbus (CMH) 09:40 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2660 Atlanta 09:41 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1586 Boston (BOS) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3606 Baltimore (BWI) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4629 Orlando (MCO) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 867 Cleveland (CLE) 09:45 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4650 New York (LGA) 09:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2230 Washington (DCA) 09:50 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2011 Las Vegas (LAS) 09:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 628 Philadelphia (PHL) 09:55 planerad

10:00 23.03.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 70°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02C, 02L, 02R, 13

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 4 - 10 min.
United Airlines UA 10 New York 10:00 planerad
United Airlines UA 1015 Houston 10:00 planerad
United Airlines UA 415 Washington 10:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1730 Atlanta 10:01 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3401 Newark (EWR) 10:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 792 Orlando (MCO) 10:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 454 Tampa (TPA) 10:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3545 New York 10:22 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3426 New York (LGA) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1842 Fort Lauderdale (FLL) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3433 Las Vegas (LAS) 10:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5366 Charlotte (CLT) 10:27 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4084 Raleigh/Durham (RDU) 10:31 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3291 Chicago (ORD) 10:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3045 Fort Myers (RSW) 10:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 404 Chicago (MDW) 10:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 237 Baltimore (BWI) 10:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3510 Denver (DEN) 10:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 511 Dallas 10:50 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 12 min.
BAe Corporate Flight Management LF 3022 Tupelo 10:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 386 Cancún (CUN) 10:00 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2070 Chicago (ORD) 10:04 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4423 Washington (DCA) 10:16 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2081 Newark (EWR) 10:20 planerad
Southwest Airlines WN 3856 New York (LGA) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4847 Boston (BOS) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5642 Columbus (CMH) 10:25 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8018 Toronto 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3918 Milwaukee (MKE) 10:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4396 Washington (DCA) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 6589 Detroit (DTW) 10:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4119 Minneapolis (MSP) 10:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3169 Chicago (ORD) 10:39 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2627 Raleigh/Durham (RDU) 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 485 Fort Lauderdale (FLL) 10:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1730 Atlanta 10:46 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1218 Houston (IAH) 10:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 454 Charleston (CHS) 10:55 planerad

11:00 23.03.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 70°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02C, 02L, 02R, 13

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 3 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2544 Las Vegas (LAS) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5095 San Juan Bautista 11:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2993 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:03 planerad
Boeing 737-700 N7735A Southwest Airlines WN 4316 Los Angeles (LAX) 11:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4506 New York (LGA) 11:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3534 Boston (BOS) 11:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1870 Denver (DEN) 11:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3694 Miami 11:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4734 Jacksonville (JAX) 11:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2268 Atlanta 11:21 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3557 Minneapolis (MSP) 11:21 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3763 Chicago (ORD) 11:29 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3427 Denver (DEN) 11:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 36 Jacksonville (JAX) 11:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5017 Charleston (CHS) 11:35 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1730 Chicago (ORD) 11:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 983 Raleigh 11:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5301 St Louis (STL) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 24
Väntningstid 4 - 10 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3469 New York (LGA) 11:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3849 Orlando (MCO) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3433 Newark (EWR) 11:00 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3595 Newark (EWR) 11:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5366 Charlotte (CLT) 11:03 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3646 Chicago (ORD) 11:04 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3536 Boston (BOS) 11:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3045 Pittsburgh (PIT) 11:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3142 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1842 New Orleans (MSY) 11:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 404 Denver (DEN) 11:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 237 Fort Myers (RSW) 11:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 511 Tampa (TPA) 11:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3027 Chicago (ORD) 11:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5095 Chicago (MDW) 11:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3510 Philadelphia (PHL) 11:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4506 New York (LGA) 11:44 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3909 New York 11:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1870 New York (LGA) 11:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3694 Jacksonville (JAX) 11:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4316 Cleveland (CLE) 11:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1031 Phoenix (PHX) 11:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4734 Jacksonville 11:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3952 New York (JFK) 11:54 planerad

12:00 23.03.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 70°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02C, 02L, 02R, 13

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2421 Dallas (DAL) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 6557 Phoenix (PHX) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4208 Orlando (MCO) 12:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2344 Washington (DCA) 12:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2237 San Diego (SAN) 12:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2502 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3499 Albany 12:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5483 Dallas (DAL) 12:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5640 Charlotte (CLT) 12:26 planerad
BAe Corporate Flight Management LF 3023 Tupelo 12:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5355 Washington (DCA) 12:38 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 645 Newark (EWR) 12:44 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4149 Portland 12:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4063 Tampa (TPA) 12:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5326 San Diego (SAN) 12:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2723 New York (LGA) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 2601 Minneapolis (MSP) 12:01 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2268 Atlanta 12:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 36 Houston (HOU) 12:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5017 Tampa (TPA) 12:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 983 Las Vegas (LAS) 12:15 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1156 Chicago (ORD) 12:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5301 Fort Lauderdale (FLL) 12:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2421 Baltimore (BWI) 12:35 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3413 Denver (DEN) 12:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2344 Minneapolis (MSP) 12:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 6231 Phoenix (PHX) 12:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4208 Charleston (CHS) 12:55 planerad

13:00 23.03.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 70°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02C, 02L, 02R, 13

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 3 - 15 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3961 New York (LGA) 13:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4604 Miami (MIA) 13:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1049 Las Vegas (LAS) 13:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4669 San Francisco (SFO) 13:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 899 Minneapolis (MSP) 13:07 planerad
Pilatus PC-12 United Airlines UA 2958 Muscle Shoals 13:10 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3969 New York (LGA) 13:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1594 Baltimore (BWI) 13:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 725 Philadelphia (PHL) 13:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2297 Boston 13:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3592 Chicago (ORD) 13:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5629 Orlando (MCO) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 732 Tampa (TPA) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4268 New Orleans (MSY) 13:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1202 Fort Lauderdale (FLL) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 3 - 7 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3502 Los Angeles (LAX) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5483 Denver (DEN) 13:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5640 Charlotte (CLT) 13:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2237 San Diego 13:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2502 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:12 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5355 Washington (DCA) 13:12 planerad
BAe Corporate Flight Management LF 3024 Tupelo 13:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4149 Dallas (DAL) 13:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4926 San Diego (SAN) 13:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2143 Baltimore (BWI) 13:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4604 Miami (MIA) 13:33 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5430 Orlando (MCO) 13:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4669 Houston (HOU) 13:40 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 217 Newark (EWR) 13:41 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3416 New York (LGA) 13:43 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 899 Detroit (DTW) 13:46 planerad
Pilatus PC-12 United Airlines UA 2959 Muscle Shoals 13:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1049 Denver (DEN) 13:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1594 Chicago (MDW) 13:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 725 Orlando (MCO) 13:55 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3912 New York (LGA) 13:57 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3592 Chicago (ORD) 13:58 planerad

14:00 23.03.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 81°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02C, 02L, 02R, 13

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 4 - 10 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1320 Atlanta 14:02 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4669 Philadelphia (PHL) 14:04 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 865 Charlotte (CLT) 14:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5371 Washington (DCA) 14:05 planerad
Southwest Airlines WN 996 Denver (DEN) 14:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1198 Chicago (MDW) 14:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2156 New York (LGA) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2558 Denver (DEN) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 204 Newark (EWR) 14:30 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3416 New York (LGA) 14:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 528 Orlando (MCO) 14:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1709 Minneapolis (MSP) 14:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3937 New York 14:46 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2835 Baltimore (BWI) 14:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 387 Cancún (CUN) 14:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4973 Minneapolis (MSP) 14:56 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 4 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2297 Tampa (TPA) 14:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5629 Kansas City (MCI) 14:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 732 Newark (EWR) 14:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4268 Washington (DCA) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1202 Baltimore (BWI) 14:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1320 Atlanta 14:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1198 Philadelphia (PHL) 14:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4479 Charlotte (CLT) 14:50 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 635 Philadelphia (PHL) 14:54 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2156 Dallas (DAL) 14:55 planerad
Southwest Airlines WN 996 Los Angeles (LAX) 14:55 planerad

15:00 23.03.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 81°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02C, 02L, 02R, 13

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 4 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2400 New Orleans (MSY) 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4708 Washington 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 636 Fort Myers (RSW) 15:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 497 St Louis (STL) 15:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2663 Los Angeles 15:22 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 181 Fort Lauderdale (FLL) 15:27 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2094 Charlotte (CLT) 15:28 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1641 Las Vegas (LAS) 15:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1688 Phoenix (PHX) 15:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3829 Milwaukee (MKE) 15:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 547 Kansas City (MCI) 15:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3890 New York 15:35 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1729 Minneapolis (MSP) 15:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3849 Orlando (MCO) 15:43 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3703 Chicago (ORD) 15:44 planerad
BAe Corporate Flight Management LF 3025 Tupelo 15:45 planerad
Southwest Airlines WN 2102 Los Angeles 15:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4934 Denver (DEN) 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 195 Fort Lauderdale (FLL) 15:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1709 Washington (DCA) 15:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3970 New York (LGA) 15:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2835 St Louis (STL) 15:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 206 Denver (DEN) 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4708 Phoenix (PHX) 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2400 Denver (DEN) 15:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 636 Raleigh/Durham (RDU) 15:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4973 Minneapolis (MSP) 15:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 497 Orlando (MCO) 15:55 planerad

16:00 23.03.2019

+16°C   Vindar: 2 m/s @ 81°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 02C, 02L, 02R, 13

ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 3 - 16 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4540 Pittsburgh (PIT) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5392 Dallas (DAL) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 278 Chicago (MDW) 16:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4694 Houston (HOU) 16:05 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8115 Toronto 16:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 401 Baltimore (BWI) 16:10 planerad
Southwest Airlines WN 5523 Columbus (CMH) 16:15 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3456 Houston (IAH) 16:19 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 724 Seattle (SEA) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2747 Denver (DEN) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4963 Chicago (MDW) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5539 Boston (BOS) 16:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1281 Detroit (DTW) 16:22 planerad
Southwest Airlines WN 3215 Philadelphia (PHL) 16:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5479 Raleigh/Durham (RDU) 16:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5506 Cleveland (CLE) 16:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4377 Philadelphia (PHL) 16:25 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 371 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3829 New York (JFK) 16:36 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 27 Houston (HOU) 16:40 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3487 Newark (EWR) 16:41 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2181 Charlotte (CLT) 16:42 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2625 Miami (MIA) 16:58 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4086 Boise (BOI) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1688 St Louis (STL) 16:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2422 Kansas City (MCI) 16:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3829 Tampa (TPA) 16:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 182 Fort Lauderdale (FLL) 16:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3890 Orlando (MCO) 16:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2094 Charlotte (CLT) 16:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2663 Los Angeles (LAX) 16:11 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3477 Houston (IAH) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1264 San Diego (SAN) 16:25 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1729 Minneapolis (MSP) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4540 New York (LGA) 16:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5392 Chicago (MDW) 16:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 278 New York (LGA) 16:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4694 Fort Lauderdale (FLL) 16:40 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8114 Toronto 16:40 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1114 Salt Lake City (SLC) 16:44 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1639 Jacksonville (JAX) 16:45 planerad
Southwest Airlines WN 2103 Phoenix (PHX) 16:45 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3523 Chicago (ORD) 16:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5539 Columbus (CMH) 16:55 planerad

17:00 23.03.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 91°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 4 - 10 min.
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 485 Greenville 17:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5485 New York 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5562 Chicago 17:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2972 Atlanta 17:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3686 Orlando (MCO) 17:05 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1031 Orlando (MCO) 17:11 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4364 Charlotte 17:12 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2212 Chicago (ORD) 17:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1989 Atlanta 17:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2671 Washington (DCA) 17:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 32 Dallas (DAL) 17:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3508 Baltimore (BWI) 17:25 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3515 Boston (BOS) 17:26 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1830 San Francisco 17:26 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1534 New Orleans (MSY) 17:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1748 Fort Lauderdale (FLL) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3301 Phoenix (PHX) 17:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 157 Los Angeles 17:44 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2626 Fort Myers (RSW) 17:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3537 Minneapolis (MSP) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 5 - 10 min.
BAe Corporate Flight Management LF 3026 Tupelo 17:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2669 Denver (DEN) 17:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1281 Detroit (DTW) 17:01 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4377 Philadelphia (PHL) 17:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2747 Kansas City (MCI) 17:10 planerad
Southwest Airlines WN 3215 Las Vegas (LAS) 17:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4963 New Orleans (MSY) 17:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1343 New Orleans (MSY) 17:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5479 Fort Myers (RSW) 17:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3897 Chicago (ORD) 17:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5506 Orlando (MCO) 17:20 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2181 Charlotte (CLT) 17:22 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 369 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:22 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 421 Seattle (SEA) 17:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5448 Dallas 17:25 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3500 Newark (EWR) 17:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5562 Tampa (TPA) 17:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2544 Miami (MIA) 17:43 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2972 Atlanta 17:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3686 Boston 17:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3533 Boston (BOS) 17:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1989 Fort Lauderdale (FLL) 17:55 planerad

18:00 23.03.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 91°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 4 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3221 Fort Lauderdale (FLL) 18:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4379 Washington (DCA) 18:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1561 New York (LGA) 18:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4411 Kansas City 18:05 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2970 Atlanta 18:09 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4491 New York (LGA) 18:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5096 Jacksonville (JAX) 18:10 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1212 Houston (IAH) 18:15 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 874 Detroit (DTW) 18:15 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1592 Salt Lake City (SLC) 18:18 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3550 New York (LGA) 18:18 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2675 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:21 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 838 Charlotte (CLT) 18:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3620 Austin (AUS) 18:30 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2010 Las Vegas (LAS) 18:34 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1100 San Francisco (SFO) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2678 Kansas City (MCI) 18:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2976 Chicago (ORD) 18:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2792 Detroit (DTW) 18:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3384 Tampa (TPA) 18:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5035 Dallas (DAL) 18:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 917 Charleston (CHS) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 4 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2671 New York 18:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 32 Chicago (MDW) 18:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3508 Phoenix (PHX) 18:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5448 New York 18:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1534 Dallas (DAL) 18:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1749 Tampa (TPA) 18:05 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1835 San Francisco (SFO) 18:10 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1030 Orlando (MCO) 18:11 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 222 Chicago (ORD) 18:11 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 486 Greenville 18:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3301 Austin (AUS) 18:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2626 San Antonio (SAT) 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3221 San Diego (SAN) 18:35 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3537 Minneapolis (MSP) 18:36 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4379 Washington (DCA) 18:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4413 Orlando (MCO) 18:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4491 New York (LGA) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5096 Washington (DCA) 18:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 157 Los Angeles (LAX) 18:49 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2970 Atlanta 18:53 planerad

19:00 23.03.2019

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 91°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 26
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2488 Columbus (CMH) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3979 San Diego (SAN) 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4108 New Orleans (MSY) 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5621 Denver (DEN) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 162 Philadelphia (PHL) 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2034 Raleigh/Durham (RDU) 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5345 Orlando (MCO) 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5546 Kansas City 19:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 348 Atlanta 19:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3850 Houston (HOU) 19:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 424 Chicago (MDW) 19:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5632 Baltimore (BWI) 19:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 148 Boston (BOS) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1784 Washington (DCA) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2336 Orlando (MCO) 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1041 Detroit (DTW) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1567 Charlotte (CLT) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2191 Cleveland (CLE) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 975 Pittsburgh (PIT) 19:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1907 Boston (BOS) 19:26 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1465 St Louis (STL) 19:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 733 Newark (EWR) 19:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1856 Houston (HOU) 19:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2676 San Antonio (SAT) 19:50 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1142 San Francisco (SFO) 19:56 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 871 Philadelphia 19:59 planerad

AVÅGENDE — 24
Väntningstid 5 - 8 min.
Airbus A320 Delta Air Lines DL 874 Detroit (DTW) 19:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 838 Charlotte (CLT) 19:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3620 Denver (DEN) 19:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2675 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1563 Houston (HOU) 19:15 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 2010 Fort Myers (RSW) 19:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2678 Houston (HOU) 19:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2976 Chicago (ORD) 19:25 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1101 San Francisco (SFO) 19:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2488 Baltimore (BWI) 19:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2034 St Louis (STL) 19:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2792 Chicago (MDW) 19:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3850 Houston 19:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 424 Orlando (MCO) 19:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5035 Baltimore (BWI) 19:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 917 Newark (EWR) 19:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 162 Denver (DEN) 19:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3384 Raleigh/Durham (RDU) 19:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3979 Tampa (TPA) 19:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4108 Detroit (DTW) 19:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4489 Milwaukee (MKE) 19:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5546 Boston (BOS) 19:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5621 Orlando (MCO) 19:50 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 348 Atlanta 19:54 planerad

20:00 23.03.2019

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 56°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02C, 02L, 02R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 4 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2013 Phoenix (PHX) 20:00 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2081 Chicago 20:04 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3915 New York 20:07 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1076 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:13 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3227 Chicago (ORD) 20:14 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 540 Cancún (CUN) 20:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3171 Chicago (MDW) 20:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4086 Raleigh/Durham (RDU) 20:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5147 Santa Ana 20:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 579 St Louis (STL) 20:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 196 Fort Lauderdale (FLL) 20:40 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3420 New York (LGA) 20:45 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1917 Atlanta 20:50 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1041 Kansas City (MCI) 20:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1784 San Antonio (SAT) 20:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2191 New Orleans (MSY) 20:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2336 Phoenix 20:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5345 Cleveland (CLE) 20:00 planerad
United Airlines UA 704 Chicago 20:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 148 Dallas (DAL) 20:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1465 New York (LGA) 20:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3613 Jacksonville (JAX) 20:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1906 Boston (BOS) 20:11 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1567 Austin (AUS) 20:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1856 Fort Lauderdale (FLL) 20:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 975 Miami 20:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2676 Fort Lauderdale (FLL) 20:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 734 Las Vegas (LAS) 20:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2015 Los Angeles (LAX) 20:45 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 870 Philadelphia 20:49 planerad

21:00 23.03.2019

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 56°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02C, 02L, 02R

ANKOMMANDE — 24
Väntningstid 5 - 8 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2606 Baltimore (BWI) 21:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 298 Dallas (DAL) 21:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4311 Fort Lauderdale (FLL) 21:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3559 New York (LGA) 21:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2242 Kansas City (MCI) 21:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5519 Phoenix (PHX) 21:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 174 Houston 21:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 465 Columbus 21:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 477 Los Angeles (LAX) 21:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 768 Oakland (OAK) 21:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2351 Austin (AUS) 21:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2364 New Orleans (MSY) 21:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2408 Jacksonville (JAX) 21:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2513 Milwaukee (MKE) 21:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 157 San Antonio (SAT) 21:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 202 Baltimore (BWI) 21:25 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2073 Chicago 21:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3835 Orlando (MCO) 21:30 planerad
Boeing 737-700 Sun Country Airlines SY 638 Miami (MIA) 21:35 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 876 Detroit (DTW) 21:38 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3903 Boston (BOS) 21:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2145 Denver (DEN) 21:45 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8513 Toronto 21:53 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4077 New York (JFK) 21:58 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 - 35 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 579 Baltimore (BWI) 21:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 196 Washington (DCA) 21:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5147 Las Vegas (LAS) 21:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2606 Orlando (MCO) 21:55 planerad

22:00 23.03.2019

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 56°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02C, 02L, 02R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 3 - 8 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3106 Chicago (MDW) 22:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3914 Chicago (ORD) 22:06 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1311 Atlanta 22:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 388 Washington (DCA) 22:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5610 Denver (DEN) 22:10 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1979 Houston (IAH) 22:18 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 271 Newark (EWR) 22:19 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1702 Minneapolis (MSP) 22:27 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4280 Minneapolis 22:30 planerad
Airbus A320 VivaAerobus VB 4906 Cancún (CUN) 22:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 584 Atlanta 22:40 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1640 Philadelphia (PHL) 22:41 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2075 Chicago 22:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 557 Dallas (DAL) 22:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2332 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:52 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2242 Philadelphia (PHL) 22:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2351 Boston (BOS) 22:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 157 Harlingen 22:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 202 Charlotte (CLT) 22:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2513 Jacksonville (JAX) 22:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 465 Cleveland (CLE) 22:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 534 Milwaukee (MKE) 22:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 174 Chicago (MDW) 22:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2408 Columbus (CMH) 22:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 477 Detroit (DTW) 22:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2364 Raleigh/Durham (RDU) 22:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2145 Pittsburgh (PIT) 22:25 planerad

23:00 23.03.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 67°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02C, 02L, 02R, 13

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 14 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3289 Fort Myers (RSW) 23:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1189 Chicago (MDW) 23:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2213 Tampa (TPA) 23:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3543 Houston (HOU) 23:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 110 Charlotte (CLT) 23:12 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4660 Washington (DCA) 23:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2597 Tampa (TPA) 23:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4145 Fort Lauderdale (FLL) 23:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2833 Miami (MIA) 23:21 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3161 Chicago (ORD) 23:35 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 832 Seattle (SEA) 23:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2200 Orlando (MCO) 23:45 planerad
Southwest Airlines WN 4153 Phoenix (PHX) 23:50 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 370 Atlanta 23:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1412 Baltimore (BWI) 23:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3738 Orlando (MCO) 23:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 508 Denver (DEN) 23:55 planerad

00:00 24.03.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 67°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02C, 02L, 02R, 13

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1771 Houston (HOU) 00:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 963 San Diego (SAN) 00:20 planerad
Southwest Airlines WN 2104 Phoenix (PHX) 00:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4187 Las Vegas (LAS) 00:55 planerad

01:00 24.03.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 67°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 02C, 02L, 02R, 13

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 866 Las Vegas (LAS) 01:15 planerad

02:00 24.03.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 146°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

03:00 24.03.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 146°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

04:00 24.03.2019

+6°C   Vindar: 3 m/s @ 146°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1292 Los Angeles (LAX) 04:38 planerad

05:00 24.03.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 141°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 7 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1913 Houston (HOU) 05:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 144 Atlanta 05:15 planerad
Southwest Airlines WN 294 Phoenix (PHX) 05:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 266 Baltimore (BWI) 05:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2984 Atlanta 05:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2487 Denver (DEN) 05:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4183 Tampa (TPA) 05:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 982 Denver (DEN) 05:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3864 Houston (HOU) 05:35 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2071 Charlotte (CLT) 05:35 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 807 Minneapolis (MSP) 05:42 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4347 Charlotte 05:47 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2787 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:49 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2572 Orlando (MCO) 05:55 planerad
Southwest Airlines WN 3881 Phoenix (PHX) 05:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5701 Atlanta 05:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4616 Washington (DCA) 05:56 planerad

06:00 24.03.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 141°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2515 Jacksonville (JAX) 06:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1528 Atlanta 06:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2025 Raleigh/Durham (RDU) 06:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4062 Columbus (CMH) 06:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2186 Pittsburgh (PIT) 06:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1964 Detroit (DTW) 06:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 478 Charlotte (CLT) 06:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2492 Columbus 06:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2381 Washington (DCA) 06:55 planerad

AVÅGENDE — 24
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 434 Los Angeles (LAX) 06:00 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 391 Denver (DEN) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2198 Dallas (DAL) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 279 Las Vegas (LAS) 06:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8066 Toronto 06:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3870 Orlando (MCO) 06:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2232 Chicago (MDW) 06:05 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 441 Houston (IAH) 06:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2831 Miami (MIA) 06:18 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 897 Newark (EWR) 06:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4302 San Antonio (SAT) 06:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 976 Los Angeles (LAX) 06:25 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 853 Philadelphia (PHL) 06:28 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3923 Boston (BOS) 06:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4084 Raleigh/Durham (RDU) 06:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3631 New Orleans (MSY) 06:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 283 Los Angeles (LAX) 06:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1002 San Diego (SAN) 06:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1010 Fort Lauderdale (FLL) 06:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2515 New York (LGA) 06:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3855 Fort Lauderdale (FLL) 06:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3868 Chicago (MDW) 06:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 988 Tampa (TPA) 06:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4080 New York (LGA) 06:55 planerad

07:00 24.03.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 141°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13

ANKOMMANDE — 24
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1283 Chicago (MDW) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 463 Cleveland (CLE) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2503 Philadelphia (PHL) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3627 Tampa (TPA) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2115 Tampa (TPA) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4094 Baltimore (BWI) 07:05 planerad
Southwest Airlines WN 4105 Houston (HOU) 07:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4291 Detroit (DTW) 07:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4147 Philadelphia (PHL) 07:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2171 Fort Lauderdale (FLL) 07:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2431 Orlando (MCO) 07:20 planerad
Pilatus PC-12 Boutique Air 4B 481 Greenville 07:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4033 Cleveland (CLE) 07:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 766 Newark (EWR) 07:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4648 Chicago (MDW) 07:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1075 Minneapolis (MSP) 07:40 planerad
Southwest Airlines WN 1382 Dallas (DAL) 07:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4692 Milwaukee (MKE) 07:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5037 Raleigh/Durham (RDU) 07:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1416 Washington (DCA) 07:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1987 New York (LGA) 07:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4351 Fort Lauderdale (FLL) 07:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4993 Pittsburgh (PIT) 07:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1532 Baltimore (BWI) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 25
Väntningstid 5 - 9 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3917 New York (LGA) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1528 Washington (DCA) 07:05 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3675 New York (LGA) 07:08 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4071 San Diego (SAN) 07:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3779 Chicago (ORD) 07:11 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2068 Chicago (ORD) 07:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4062 Washington (DCA) 07:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2025 Baltimore (BWI) 07:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2583 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:21 planerad
Boeing 737-900 Korean Air KE 3789 Atlanta 07:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 290 Charlotte (CLT) 07:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1283 Los Angeles (LAX) 07:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1964 Oakland (OAK) 07:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2381 Austin (AUS) 07:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2503 New Orleans (MSY) 07:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3627 Baltimore (BWI) 07:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 478 Charlotte 07:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2186 Pittsburgh 07:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2492 Columbus 07:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 484 Jacksonville (JAX) 07:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4147 Fort Myers (RSW) 07:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 463 Dallas (DAL) 07:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2171 St Louis (STL) 07:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2431 Chicago (MDW) 07:55 planerad
Southwest Airlines WN 4105 Phoenix (PHX) 07:55 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02