Nashville, Nashville (BNA / KBNA)

Planespotter’s tidtabell

00:00 25.06.2019

+24°C   Vindar: 2 m/s @ 220°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1250 m   Uppskattad bana: 20C, 20L, 20R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 4 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2833 Miami (MIA) 00:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 160 Houston (HOU) 00:05 planerad

01:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 239°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20C, 20L, 20R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 45 min.
Southwest Airlines WN 1064 Denver (DEN) 01:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 783 Phoenix (PHX) 01:55 planerad

02:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 239°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20C, 20L, 20R

03:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 3 m/s @ 239°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20C, 20L, 20R

04:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 264°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20C, 20L, 20R, 31

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1292 Los Angeles 04:59 planerad

05:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 264°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20C, 20L, 20R, 31

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 United Airlines UA 2060 San Francisco (SFO) 05:38 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 606 Phoenix (PHX) 05:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1639 Houston (HOU) 05:15 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2485 Atlanta 05:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2787 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1160 Fort Lauderdale (FLL) 05:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2831 Miami (MIA) 05:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2508 Phoenix 05:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1104 Kansas City (MCI) 05:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3036 Chicago (ORD) 05:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2128 Orlando (MCO) 05:50 planerad

06:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 264°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 20C, 20L, 20R, 31

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 648 Los Angeles (LAX) 06:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 873 Milwaukee (MKE) 06:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 784 Jacksonville (JAX) 06:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2558 Newark (EWR) 06:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1078 Washington (DCA) 06:55 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2296 Baltimore (BWI) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2338 Denver (DEN) 06:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4616 Washington (DCA) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1764 Boston (BOS) 06:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 391 Denver (DEN) 06:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 425 Minneapolis (MSP) 06:00 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2071 Charlotte (CLT) 06:00 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 897 Newark (EWR) 06:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1063 Los Angeles 06:06 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2973 Detroit (DTW) 06:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 853 Philadelphia (PHL) 06:15 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3543 New York (JFK) 06:23 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2886 Seattle (SEA) 06:25 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3893 Boston (BOS) 06:25 planerad
Southwest Airlines WN 490 San Diego (SAN) 06:25 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1324 Atlanta 06:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1759 Las Vegas (LAS) 06:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2360 Chicago (MDW) 06:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2455 New York (LGA) 06:30 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1219 Houston (IAH) 06:40 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1095 San Francisco (SFO) 06:40 planerad

07:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 268°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2483 Charlotte (CLT) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 665 Philadelphia (PHL) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1156 Columbus (CMH) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2312 Raleigh/Durham (RDU) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 24 Detroit (DTW) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2342 Cleveland (CLE) 07:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 704 Pittsburgh (PIT) 07:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 949 Baltimore (BWI) 07:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1741 Fort Lauderdale (FLL) 07:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1543 New York (LGA) 07:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 690 Atlanta 07:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 211 Panama City NW Florida Beaches Intl 07:45 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 54 Memphis (MEM) 07:55 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5928 New York (LGA) 07:58 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 3567 New York (JFK) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 873 Tampa (TPA) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 802 Raleigh/Durham (RDU) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2558 New York 07:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3150 Chicago (ORD) 07:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2583 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3786 New York (JFK) 07:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 784 Washington (DCA) 07:20 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 742 Los Angeles 07:30 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2068 Chicago (ORD) 07:30 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2250 Salt Lake City (SLC) 07:40 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1415 Seattle (SEA) 07:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1156 Jacksonville (JAX) 07:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 24 Detroit 07:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2483 New Orleans (MSY) 07:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 665 Dallas (DAL) 07:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1078 Oakland (OAK) 07:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2312 Raleigh 07:50 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2640 Atlanta 07:51 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2342 Chicago (MDW) 07:55 planerad

08:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 268°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 4 - 21 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2351 Chicago (MDW) 08:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2692 Detroit (DTW) 08:02 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4367 Charlotte (CLT) 08:03 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3704 New York (LGA) 08:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 845 Tampa (TPA) 08:10 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2939 Atlanta 08:31 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 458 Atlanta 08:32 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6194 Raleigh/Durham (RDU) 08:36 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2544 Boston (BOS) 08:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2191 Denver (DEN) 08:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1243 Pensacola 08:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2065 Austin (AUS) 08:50 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1166 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 694 San Antonio (SAT) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2332 Minneapolis (MSP) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 894 Salt Lake City (SLC) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Sun Country Airlines SY 645 Providence 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1741 St Louis (STL) 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 704 Austin (AUS) 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1543 San Antonio (SAT) 08:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 460 Phoenix (PHX) 08:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 690 Atlanta 08:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1928 Charlotte (CLT) 08:10 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 55 Memphis (MEM) 08:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1497 Minneapolis (MSP) 08:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 211 Denver (DEN) 08:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5928 New York (LGA) 08:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2414 Washington (IAD) 08:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3721 New York (LGA) 08:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2351 Baltimore (BWI) 08:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4640 Philadelphia (PHL) 08:35 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 2692 Detroit (DTW) 08:50 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1220 Houston (IAH) 08:55 planerad
Boeing 737-700 SAS SK 6737 Newark (EWR) 08:57 planerad

09:00 25.06.2019

+19°C   Vindar: 1 m/s @ 268°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 4 - 15 min.
Lufthansa LH 6790 Atlanta 09:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1490 Houston (HOU) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2600 Dallas (DAL) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Copa Airlines CM 2570 Washington (IAD) 09:04 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2034 Washington (IAD) 09:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2036 New Orleans (MSY) 09:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 235 St Louis (STL) 09:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2411 Minneapolis (MSP) 09:05 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1934 Philadelphia (PHL) 09:07 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1737 Philadelphia (PHL) 09:09 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1807 Boston (BOS) 09:10 planerad
Bombardier CRJ Asiana Airlines OZ 6430 Chicago 09:14 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3096 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:18 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8802 Toronto (YYZ) 09:27 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1087 Chicago (MDW) 09:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 120 Kansas City (MCI) 09:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 599 Orlando (MCO) 09:50 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5494 Detroit (DTW) 09:56 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 529 Newark (EWR) 09:56 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 4 - 12 min.
Airbus A320 United Airlines UA 2119 San Francisco (SFO) 09:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8018 Toronto 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 814 Cleveland (CLE) 09:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6194 Raleigh/Durham (RDU) 09:11 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2939 Atlanta 09:15 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 458 Atlanta 09:16 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3171 Chicago (ORD) 09:19 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Korean Air KE 6838 Atlanta 09:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2065 Chicago (MDW) 09:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2544 Orlando (MCO) 09:25 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1166 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:37 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1243 Detroit (DTW) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2191 Charleston (CHS) 09:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 235 Charlotte (CLT) 09:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2403 Dallas (DAL) 09:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1806 Boston (BOS) 09:50 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2070 Chicago (ORD) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1490 Tampa (TPA) 09:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2036 Milwaukee (MKE) 09:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2411 Pittsburgh (PIT) 09:55 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1819 Charlotte (CLT) 09:55 planerad

10:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 1 m/s @ 243°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20C, 20L, 20R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 4 - 12 min.
United Airlines UA 1017 Houston 10:00 planerad
United Airlines UA 415 Washington 10:00 planerad
United Airlines UA 8 New York 10:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4694 New York (LGA) 10:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 555 Fort Lauderdale (FLL) 10:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3178 Chicago (ORD) 10:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3800 Chicago (ORD) 10:22 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4118 Boston (BOS) 10:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2521 Dallas 10:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4709 Washington (DCA) 10:37 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5108 New York (LGA) 10:41 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2644 Detroit (DTW) 10:42 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3474 New York (JFK) 10:54 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3650 Toronto (YYZ) 10:56 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8803 Toronto (YYZ) 10:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1087 Washington (DCA) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1874 Fort Lauderdale (FLL) 10:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 599 Philadelphia (PHL) 10:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 120 Newark (EWR) 10:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5198 New York (JFK) 10:31 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3775 New York (LGA) 10:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1136 Chicago (ORD) 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 555 Minneapolis (MSP) 10:45 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2034 Newark (EWR) 10:45 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2526 New York (JFK) 10:49 planerad

11:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 1 m/s @ 243°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20C, 20L, 20R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 6 - 17 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1269 Minneapolis (MSP) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 392 Tampa (TPA) 11:00 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2363 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:04 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1807 Baltimore (BWI) 11:10 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 56 Memphis (MEM) 11:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3763 Chicago (ORD) 11:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1157 Jacksonville (JAX) 11:25 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2344 Atlanta 11:42 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3692 Denver 11:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2618 Boston (BOS) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 4 - 8 min.
Embraer RJ145 Corporate Flight Management LF 3002 Tupelo 11:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 2256 Houston (IAH) 11:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4118 Boston (BOS) 11:07 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4709 Washington (DCA) 11:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2521 Boston (BOS) 11:15 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2072 Chicago (ORD) 11:20 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 338 Houston (IAH) 11:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5368 New York (LGA) 11:21 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2644 Detroit (DTW) 11:22 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5108 New York (LGA) 11:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3005 Chicago 11:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 WestJet WS 3651 Toronto (YYZ) 11:37 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 392 New York (LGA) 11:40 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1269 Minneapolis (MSP) 11:44 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2363 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:44 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3952 New York (JFK) 11:49 planerad

12:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 1 m/s @ 243°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 20C, 20L, 20R

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 3 - 15 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1209 Detroit (DTW) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 369 Orlando (MCO) 12:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 633 Washington (DCA) 12:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5168 Charlotte (CLT) 12:07 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1295 Denver (DEN) 12:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 391 Las Vegas (LAS) 12:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 898 Charlotte 12:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4 Austin (AUS) 12:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 950 Raleigh/Durham (RDU) 12:15 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1440 Houston (IAH) 12:17 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1475 Chicago (ORD) 12:17 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3675 Chicago (ORD) 12:23 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1283 Phoenix (PHX) 12:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2477 St Louis (STL) 12:30 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5355 Washington (DCA) 12:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3628 Boston (BOS) 12:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 212 Cleveland (CLE) 12:50 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4604 Miami (MIA) 12:52 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3822 Boston (BOS) 12:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1371 Los Angeles 12:55 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2502 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:55 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 645 Newark (EWR) 12:58 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 4 - 27 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1157 Baltimore (BWI) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1807 Las Vegas (LAS) 12:00 planerad
Boeing 737-900 Aeromexico AM 3349 Atlanta 12:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2618 Austin (AUS) 12:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3763 Chicago (ORD) 12:30 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3469 Denver (DEN) 12:35 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2344 Atlanta 12:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 369 Chicago (MDW) 12:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 636 Newark (EWR) 12:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5168 Charlotte 12:41 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1209 Detroit 12:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 38 Houston (HOU) 12:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 391 Jacksonville (JAX) 12:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 950 Dallas (DAL) 12:50 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 898 Charlotte (CLT) 12:54 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3440 Chicago (ORD) 12:55 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 523 Newark (EWR) 12:57 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3648 Chicago (ORD) 12:59 planerad

13:00 25.06.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 275°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 8 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2998 Detroit (DTW) 13:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2509 Kansas City (MCI) 13:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4199 New York (LGA) 13:17 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2353 San Diego (SAN) 13:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 16 Dallas (DAL) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2097 Chicago (MDW) 13:25 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3723 New York (LGA) 13:26 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3592 Chicago (ORD) 13:31 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1468 Minneapolis (MSP) 13:39 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1819 Charlotte (CLT) 13:43 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3135 Chicago 13:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1676 Atlanta 13:51 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1980 Phoenix (PHX) 13:00 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1474 Chicago (ORD) 13:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2477 Denver (DEN) 13:10 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 243 Washington 13:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1283 Orlando (MCO) 13:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 529 Washington (IAD) 13:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 212 Kansas City (MCI) 13:25 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4604 Miami (MIA) 13:25 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5355 Washington (DCA) 13:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1371 New Orleans (MSY) 13:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3830 New York (LGA) 13:35 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2502 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2411 Newark (EWR) 13:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3575 New York 13:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2509 Sacramento (SMF) 13:50 planerad
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 1812 Detroit (DTW) 13:55 planerad

14:00 25.06.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 275°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 2 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1263 New York 14:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2517 New Orleans (MSY) 14:15 planerad
Southwest Airlines WN 2531 Houston (HOU) 14:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2582 Baltimore (BWI) 14:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4669 Philadelphia (PHL) 14:18 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 953 Houston (HOU) 14:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2085 Newark (EWR) 14:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1009 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:31 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4707 New York (LGA) 14:33 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3628 Boston (BOS) 14:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 16 Tampa (TPA) 14:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3592 Chicago (ORD) 14:01 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 635 Philadelphia (PHL) 14:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2080 San Diego (SAN) 14:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3135 Chicago 14:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1468 Minneapolis (MSP) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2097 Los Angeles (LAX) 14:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1676 Atlanta 14:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4479 Charlotte (CLT) 14:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1263 San Jose (SJC) 14:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2517 Fort Myers 14:50 planerad

15:00 25.06.2019

+28°C   Vindar: 3 m/s @ 275°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 4 - 12 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 162 Chicago (MDW) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2589 Phoenix (PHX) 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2542 Philadelphia (PHL) 15:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2980 Minneapolis (MSP) 15:19 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2299 Las Vegas (LAS) 15:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3829 New York (JFK) 15:23 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2663 Los Angeles 15:25 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3890 New York (LGA) 15:27 planerad
Airbus A319 Air New Zealand NZ 2071 Chicago 15:39 planerad
Airbus A320 Emirates EK 6623 Fort Lauderdale (FLL) 15:45 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2599 Atlanta 15:46 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8804 Toronto (YYZ) 15:52 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 4 - 10 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4030 Boston (BOS) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2546 Detroit (DTW) 15:00 planerad
Southwest Airlines WN 2531 Denver (DEN) 15:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4707 New York (LGA) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 756 San Juan Bautista 15:20 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 59 Memphis (MEM) 15:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1009 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 163 Columbus (CMH) 15:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2086 Baltimore (BWI) 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2589 Washington (DCA) 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2542 Chicago (MDW) 15:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3732 Chicago (ORD) 15:51 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4008 New York (LGA) 15:55 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3890 New York (LGA) 15:57 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2980 Minneapolis (MSP) 15:59 planerad

16:00 25.06.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 281°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 3 - 10 min.
Embraer RJ145 Corporate Flight Management LF 3005 Tupelo 16:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1505 Los Angeles 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 233 Orlando (MCO) 16:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8115 Toronto 16:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 181 Fort Lauderdale (FLL) 16:02 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 724 Seattle (SEA) 16:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2514 Denver (DEN) 16:05 planerad
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 1605 Detroit (DTW) 16:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2264 Fort Lauderdale (FLL) 16:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4853 Philadelphia (PHL) 16:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2976 Detroit (DTW) 16:17 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 597 San Jose (SJC) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2434 Los Angeles 16:23 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 371 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:23 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1420 Seattle (SEA) 16:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2037 Baltimore (BWI) 16:35 planerad
Embraer 175 Korean Air KE 3960 Boston (BOS) 16:45 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2176 Atlanta 16:46 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3402 Greenville (GSP) 16:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2543 San Francisco (SFO) 16:50 planerad
Southwest Airlines WN 2615 Dallas (DAL) 16:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2625 Miami (MIA) 16:51 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1692 Orlando 16:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 18 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2299 Kansas City (MCI) 16:10 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Virgin Atlantic VS 5028 Atlanta 16:12 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2599 Atlanta 16:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8114 Toronto 16:30 planerad
Bombardier CRJ900 Air Canada AC 8805 Toronto (YYZ) 16:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 233 New York (LGA) 16:40 planerad
Boeing 717-200 Virgin Atlantic VS 1606 Detroit (DTW) 16:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1505 Boston (BOS) 16:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2514 New Orleans (MSY) 16:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4853 Philadelphia (PHL) 16:46 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 182 Fort Lauderdale (FLL) 16:47 planerad
Airbus A319 Air New Zealand NZ 2076 Chicago (ORD) 16:55 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2976 Detroit (DTW) 16:58 planerad

17:00 25.06.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 281°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 3 - 9 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 213 Kansas City (MCI) 17:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3240 Chicago (ORD) 17:12 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1536 San Francisco (SFO) 17:16 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2403 Minneapolis (MSP) 17:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1833 Boston (BOS) 17:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3431 New York (JFK) 17:23 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2212 Chicago (ORD) 17:23 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5213 New York (JFK) 17:27 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1830 San Francisco (SFO) 17:28 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4979 Philadelphia (PHL) 17:31 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4491 New York (LGA) 17:36 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2300 Washington (DCA) 17:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3717 Boston (BOS) 17:49 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 239 Newark (EWR) 17:50 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5085 Washington (DCA) 17:54 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1166 New York (LGA) 17:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2420 St Louis (STL) 17:55 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4636 Washington 17:58 planerad

AVÅGENDE — 24
Väntningstid 3 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2264 Cleveland (CLE) 17:00 planerad
Boeing 737-900 Alaska Airlines AS 421 Seattle (SEA) 17:05 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2073 Salt Lake City (SLC) 17:08 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 597 Fort Lauderdale (FLL) 17:10 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 369 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 371 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:11 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1843 Newark (EWR) 17:15 planerad
Embraer 175 Air France AF 2170 Boston (BOS) 17:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2037 St Louis (STL) 17:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2543 Dallas (DAL) 17:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2544 Miami (MIA) 17:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3897 Chicago (ORD) 17:25 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1423 Seattle (SEA) 17:30 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2176 Atlanta 17:30 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3339 New York (JFK) 17:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1693 Orlando (MCO) 17:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2663 Los Angeles (LAX) 17:39 planerad
Southwest Airlines WN 2615 Las Vegas (LAS) 17:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 213 Raleigh/Durham (RDU) 17:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3848 St Louis (STL) 17:50 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3240 Chicago (ORD) 17:53 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1536 Minneapolis (MSP) 17:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1833 Denver (DEN) 17:55 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2403 Minneapolis (MSP) 17:58 planerad

18:00 25.06.2019

+28°C   Vindar: 2 m/s @ 281°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 26
Väntningstid 3 - 10 min.
Airbus A319 American Airlines AA 449 Charlotte (CLT) 18:00 planerad
Boeing 787-9 British Airways BA 223 London (LHR) 18:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2234 Washington (IAD) 18:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2826 Atlanta 18:04 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5972 Boston (BOS) 18:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2592 Chicago (MDW) 18:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3328 Indianapolis (IND) 18:11 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1212 Houston (IAH) 18:12 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 878 Salt Lake City (SLC) 18:13 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4154 New York (LGA) 18:16 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2182 Detroit (DTW) 18:18 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5099 Charlotte (CLT) 18:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 17 Denver (DEN) 18:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 250 Washington (IAD) 18:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1855 New Orleans (MSY) 18:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1961 Tampa (TPA) 18:25 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1100 San Francisco (SFO) 18:35 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1907 Boston (BOS) 18:35 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1445 San Francisco (SFO) 18:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2977 Chicago 18:38 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 60 Memphis (MEM) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2269 Columbus (CMH) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2563 Raleigh/Durham (RDU) 18:45 planerad
Airbus A320 TAP Portugal TP 4257 Boston (BOS) 18:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 941 Charlotte (CLT) 18:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 925 Philadelphia (PHL) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 3 - 12 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3431 New York (JFK) 18:01 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4491 New York (LGA) 18:10 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1422 Chicago (ORD) 18:11 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2300 Minneapolis (MSP) 18:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4979 Philadelphia (PHL) 18:15 planerad
Airbus A319 Asiana Airlines OZ 6431 Chicago (ORD) 18:27 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1816 Chicago (ORD) 18:27 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3717 Boston (BOS) 18:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2420 Chicago (MDW) 18:30 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 620 Washington (IAD) 18:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4636 Washington 18:31 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5085 Washington (DCA) 18:32 planerad
Airbus A319 Virgin Atlantic VS 1608 Detroit (DTW) 18:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4692 New York (LGA) 18:41 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5972 Boston (BOS) 18:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2592 San Diego (SAN) 18:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2826 Atlanta 18:48 planerad
Boeing 737-800 China Southern Airlines CZ 1013 Los Angeles (LAX) 18:55 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 792 Los Angeles (LAX) 18:58 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2182 Detroit (DTW) 18:59 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3328 New York (LGA) 18:59 planerad

19:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 1 m/s @ 286°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 13 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6279 Raleigh/Durham (RDU) 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 127 Charleston (CHS) 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 443 Detroit (DTW) 19:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2202 Los Angeles 19:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3137 Chicago (ORD) 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 626 Houston (HOU) 19:05 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1173 Atlanta 19:10 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1986 Newark (EWR) 19:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 939 San Diego (SAN) 19:20 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 55 Memphis (MEM) 19:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 295 Newark (EWR) 19:28 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1588 Minneapolis (MSP) 19:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 345 Boston (BOS) 19:40 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 871 Philadelphia 19:43 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2265 Minneapolis 19:56 planerad

AVÅGENDE — 29
Väntningstid 4 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1855 Baltimore (BWI) 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1961 Phoenix (PHX) 19:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3021 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5099 Charlotte (CLT) 19:02 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 61 Memphis (MEM) 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5859 Chicago (MDW) 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 586 Los Angeles (LAX) 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 17 Philadelphia (PHL) 19:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2269 Houston 19:10 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 449 Charlotte (CLT) 19:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1623 San Francisco (SFO) 19:12 planerad
Boeing 737-800 Qantas QF 4561 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2977 Chicago (ORD) 19:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 308 San Francisco (SFO) 19:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1906 Boston (BOS) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2563 Houston (HOU) 19:20 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1101 San Francisco (SFO) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 941 Houston 19:25 planerad
Airbus A320 Hawaiian Airlines HA 2166 Boston (BOS) 19:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3137 Chicago (ORD) 19:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 127 Austin (AUS) 19:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 925 Kansas City (MCI) 19:40 planerad
Cessna 208 Caravan Southern Airways Express 9X 54 Memphis (MEM) 19:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 443 New Orleans (MSY) 19:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2270 Dallas (DAL) 19:50 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1173 Atlanta 19:54 planerad
Southwest Airlines WN 2594 San Antonio (SAT) 19:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 642 New York 19:55 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6279 Raleigh/Durham (RDU) 19:59 planerad

20:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 1 m/s @ 286°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3227 Chicago (ORD) 20:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2087 Baltimore (BWI) 20:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 988 Orlando (MCO) 20:05 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 3336 New York 20:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2457 Las Vegas (LAS) 20:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 34 Odessa 20:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 512 Chicago (MDW) 20:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3788 New York (JFK) 20:16 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1076 Dallas-Fort Worth (DFW) 20:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 441 St Louis (STL) 20:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3759 New York (LGA) 20:37 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2602 Fort Lauderdale (FLL) 20:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2060 Charlotte (CLT) 20:47 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2226 Minneapolis (MSP) 20:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2481 Washington 20:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 9 - 12 min.
United Airlines UA 1016 Houston 20:00 planerad
United Airlines UA 416 Washington 20:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 489 Las Vegas (LAS) 20:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 345 St Louis (STL) 20:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2202 Los Angeles (LAX) 20:20 planerad
Boeing 787-9 British Airways BA 222 London (LHR) 20:20 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 870 Philadelphia 20:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 556 Orlando (MCO) 20:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2457 Baltimore (BWI) 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 34 Chicago (MDW) 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 561 Newark (EWR) 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5894 Baltimore (BWI) 20:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 512 Fort Lauderdale (FLL) 20:50 planerad

21:00 25.06.2019

+25°C   Vindar: 1 m/s @ 286°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 31

ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 3 - 10 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2268 Atlanta 21:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1797 Dallas (DAL) 21:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 564 Las Vegas 21:00 planerad
Southwest Airlines WN 900 Los Angeles (LAX) 21:00 planerad
Southwest Airlines WN 2460 Austin (AUS) 21:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 778 San Antonio (SAT) 21:05 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2073 Chicago 21:07 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4660 Washington (DCA) 21:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1162 Milwaukee (MKE) 21:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2370 New Orleans (MSY) 21:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 276 Jacksonville (JAX) 21:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2573 Phoenix (PHX) 21:15 planerad
Embraer 175 Air France AF 8661 Boston (BOS) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 540 Newark (EWR) 21:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1753 Miami (MIA) 21:27 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1181 Salt Lake City (SLC) 21:31 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 524 Salt Lake City (SLC) 21:37 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4144 Boston (BOS) 21:39 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 747 Salt Lake City (SLC) 21:39 planerad
Boeing 737-800 Air France AF 2552 Atlanta 21:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2358 Denver (DEN) 21:45 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4077 New York (JFK) 21:46 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1891 San Francisco (SFO) 21:56 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 45 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 441 Washington (DCA) 21:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2226 Cleveland (CLE) 21:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1797 Detroit (DTW) 21:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2370 Raleigh/Durham (RDU) 21:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2573 Tampa (TPA) 21:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 276 Pittsburgh (PIT) 21:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5846 Tampa (TPA) 21:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 778 Jacksonville (JAX) 21:50 planerad
Southwest Airlines WN 2460 Boston (BOS) 21:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 564 Milwaukee (MKE) 21:55 planerad
Southwest Airlines WN 900 Denver (DEN) 21:55 planerad

22:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 0 m/s @ 169°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13, 20C, 20L, 20R

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 8 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2699 Atlanta 22:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3145 Chicago (ORD) 22:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4381 New York (LGA) 22:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 8513 Toronto 22:01 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1213 Houston (IAH) 22:02 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2384 Washington (DCA) 22:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2519 Boston (BOS) 22:15 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 271 Albuquerque (ABQ) 22:21 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 288 Minneapolis 22:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1462 Tampa (TPA) 22:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2332 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:31 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2075 Chicago 22:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2055 Providence 22:35 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2240 Washington (IAD) 22:43 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1640 Philadelphia (PHL) 22:48 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2459 Minneapolis (MSP) 22:56 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 25 - 35 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1162 Philadelphia (PHL) 22:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1383 Columbus (CMH) 22:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2358 Denver 22:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2384 Houston (HOU) 22:55 planerad

23:00 25.06.2019

+20°C   Vindar: 0 m/s @ 169°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 13, 20C, 20L, 20R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 4 - 9 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1814 Washington (IAD) 23:02 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2975 Detroit (DTW) 23:08 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 526 Charlotte (CLT) 23:11 planerad
Airbus A319 Virgin Atlantic VS 1607 Detroit (DTW) 23:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2611 Orlando (MCO) 23:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 346 San Diego (SAN) 23:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1350 Chicago (ORD) 23:26 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 653 Dallas (DAL) 23:30 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 251 Los Angeles (LAX) 23:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2447 Las Vegas (LAS) 23:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2464 Chicago (MDW) 23:40 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2874 Seattle (SEA) 23:42 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 2961 Chicago (ORD) 23:42 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1696 Houston (IAH) 23:42 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2219 Atlanta 23:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1841 Baltimore (BWI) 23:55 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1424 Seattle (SEA) 23:59 planerad

Andra datum

March, 2019

26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19