Billings Logan, Billings (BIL / KBIL)

Planespotter’s tidtabell

06:00 19.08.2019

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 230°   Moln/himmel few börja från en höjd av 2440 m   Uppskattad bana: 25

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 26 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2065 Minneapolis (MSP) 06:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1698 Salt Lake City (SLC) 06:26 planerad

07:00 19.08.2019

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 230°   Moln/himmel few börja från en höjd av 2440 m   Uppskattad bana: 25

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Cessna Cape Air 9K 1775 Sidney 07:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2433 Seattle (SEA) 07:30 planerad

08:00 19.08.2019

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 230°   Moln/himmel few börja från en höjd av 2440 m   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 9 min.
Cessna Cape Air 9K 1768 Wolf Point 08:49 planerad
Cessna Cape Air 9K 1762 Havre 08:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A319 United Airlines UA 507 Denver (DEN) 08:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 425 Denver (DEN) 08:30 planerad

09:00 19.08.2019

+19°C   Vindar: 5 m/s @ 265°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 18 min.
Cessna Cape Air 9K 1756 Glasgow 09:03 planerad
Cessna Cape Air 9K 1750 Glendive 09:13 planerad
Cessna Cape Air 9K 1778 Sidney 09:18 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 3979 Denver (DEN) 09:36 planerad

10:00 19.08.2019

+19°C   Vindar: 5 m/s @ 265°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 - 23 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3966 Minneapolis (MSP) 10:13 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 7 Las Vegas (LAS) 10:36 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3534 Minneapolis (MSP) 10:42 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 11 min.
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 3263 Minneapolis (MSP) 10:34 planerad
Cessna Cape Air 9K 1777 Sidney 10:45 planerad
Cessna Cape Air 9K 1769 Wolf Point 10:55 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4018 Denver (DEN) 10:55 planerad

11:00 19.08.2019

+19°C   Vindar: 5 m/s @ 265°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 19 min.
Cessna Cape Air 9K 1780 Sidney 11:01 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3339 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:20 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 16 min.
Cessna Cape Air 9K 1757 Glasgow 11:05 planerad
Cessna Cape Air 9K 1763 Havre 11:15 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 8 Las Vegas (LAS) 11:16 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3534 Minneapolis 11:20 planerad
Cessna Cape Air 9K 1751 Glendive 11:25 planerad
Cessna Cape Air 9K 1781 Sidney 11:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 3339 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:51 planerad

12:00 19.08.2019

+27°C   Vindar: 7 m/s @ 260°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 3 - 24 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1857 Salt Lake City 12:23 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2514 Salt Lake City (SLC) 12:26 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 579 Denver (DEN) 12:28 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3511 Minneapolis (MSP) 12:52 planerad

13:00 19.08.2019

+27°C   Vindar: 7 m/s @ 260°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1686 Salt Lake City 13:03 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2514 Salt Lake City (SLC) 13:05 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 536 Denver (DEN) 13:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3511 Salt Lake City (SLC) 13:30 planerad

14:00 19.08.2019

+27°C   Vindar: 7 m/s @ 260°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 13 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2400 Seattle (SEA) 14:45 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3735 Salt Lake City (SLC) 14:58 planerad

15:00 19.08.2019

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 284°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 4 - 10 min.
Cessna Cape Air 9K 1784 Sidney 15:22 planerad
Cessna Cape Air 9K 1760 Glasgow 15:31 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3503 Minneapolis (MSP) 15:41 planerad
Cessna Cape Air 9K 1766 Havre 15:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4106 Minneapolis (MSP) 15:46 planerad
Cessna Cape Air 9K 1754 Glendive 15:50 planerad
Cessna Cape Air 9K 1772 Wolf Point 15:53 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3735 Minneapolis (MSP) 15:25 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5729 Salt Lake City (SLC) 15:25 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2405 Portland (PDX) 15:40 planerad
Cessna Cape Air 9K 1789 Sidney 15:55 planerad

16:00 19.08.2019

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 284°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Aeromexico AM 3614 Salt Lake City (SLC) 16:44 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Bombardier CRJ900 Air France AF 2335 Minneapolis (MSP) 16:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4106 Minneapolis (MSP) 16:30 planerad

17:00 19.08.2019

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 284°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25, 28L, 28R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Cessna Cape Air 9K 1788 Sidney 17:06 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 13 min.
Cessna Cape Air 9K 1785 Sidney 17:37 planerad
Cessna Cape Air 9K 1773 Wolf Point 17:50 planerad

18:00 19.08.2019

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 350°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
Cessna Cape Air 9K 1767 Havre 18:00 planerad
Cessna Cape Air 9K 1761 Glasgow 18:10 planerad
Cessna Cape Air 9K 1755 Glendive 18:20 planerad

19:00 19.08.2019

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 350°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 21 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2406 Portland (PDX) 19:00 planerad
Cessna Cape Air 9K 1776 Sidney 19:21 planerad

20:00 19.08.2019

+30°C   Vindar: 5 m/s @ 350°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 17 min.
Airbus A320 Copa Airlines CM 1027 Denver (DEN) 20:29 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 465 Denver (DEN) 20:38 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 1639 Minneapolis (MSP) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2423 Seattle (SEA) 20:20 planerad

21:00 19.08.2019

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 36°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

22:00 19.08.2019

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 36°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

23:00 19.08.2019

+24°C   Vindar: 4 m/s @ 36°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2335 Minneapolis (MSP) 23:34 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2994 Salt Lake City (SLC) 23:44 planerad

00:00 20.08.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 28°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2302 Seattle (SEA) 00:15 planerad

01:00 20.08.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 28°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

02:00 20.08.2019

+21°C   Vindar: 4 m/s @ 28°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

03:00 20.08.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 22°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

04:00 20.08.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 22°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

05:00 20.08.2019

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 22°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31