Billings Logan, Billings (BIL / KBIL)

Planespotter’s tidtabell

00:00 21.04.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 350°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 240 m   Uppskattad bana: 28L, 28R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2302 Seattle (SEA) 00:50 planerad

01:00 21.04.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 350°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 240 m   Uppskattad bana: 28L, 28R

02:00 21.04.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 350°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 240 m   Uppskattad bana: 28L, 28R

03:00 21.04.2019

+8°C   Vindar: 7 m/s @ 18°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

04:00 21.04.2019

+8°C   Vindar: 7 m/s @ 18°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

05:00 21.04.2019

+8°C   Vindar: 7 m/s @ 18°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 United Airlines UA 507 Denver (DEN) 05:44 planerad

06:00 21.04.2019

+8°C   Vindar: 7 m/s @ 18°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 866 Minneapolis (MSP) 06:00 planerad

07:00 21.04.2019

+7°C   Vindar: 8 m/s @ 28°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Cessna Cape Air 9K 1775 Sidney 07:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2433 Seattle (SEA) 07:45 planerad

08:00 21.04.2019

+7°C   Vindar: 8 m/s @ 28°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 9 min.
Cessna Cape Air 9K 1768 Wolf Point 08:49 planerad
Cessna Cape Air 9K 1762 Havre 08:58 planerad

09:00 21.04.2019

+7°C   Vindar: 8 m/s @ 28°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 3 - 10 min.
Cessna Cape Air 9K 1756 Glasgow 09:03 planerad
Cessna Cape Air 9K 1750 Glendive 09:13 planerad
Airbus A320 Allegiant Air G4 544 Phoenix 09:16 planerad
Cessna Cape Air 9K 1778 Sidney 09:18 planerad

10:00 21.04.2019

+6°C   Vindar: 6 m/s @ 33°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 44 min.
Airbus A320 Allegiant Air G4 545 Phoenix 10:01 planerad
Cessna Cape Air 9K 1777 Sidney 10:45 planerad
Cessna Cape Air 9K 1769 Wolf Point 10:55 planerad

11:00 21.04.2019

+6°C   Vindar: 6 m/s @ 33°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 1 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3339 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:00 planerad
Cessna Cape Air 9K 1780 Sidney 11:01 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 min.
Cessna Cape Air 9K 1757 Glasgow 11:05 planerad
Cessna Cape Air 9K 1763 Havre 11:15 planerad
Cessna Cape Air 9K 1751 Glendive 11:25 planerad
Cessna Cape Air 9K 1781 Sidney 11:35 planerad

12:00 21.04.2019

+6°C   Vindar: 6 m/s @ 33°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 11 - 19 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1839 Salt Lake City (SLC) 12:19 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 579 Denver (DEN) 12:22 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1748 Minneapolis (MSP) 12:41 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 3339 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:00 planerad

13:00 21.04.2019

+7°C   Vindar: 7 m/s @ 36°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1839 Salt Lake City (SLC) 13:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 536 Denver (DEN) 13:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1748 Minneapolis (MSP) 13:40 planerad

14:00 21.04.2019

+7°C   Vindar: 7 m/s @ 36°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

15:00 21.04.2019

+7°C   Vindar: 7 m/s @ 36°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 22 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2400 Seattle (SEA) 15:00 planerad
Cessna Cape Air 9K 1784 Sidney 15:22 planerad
Cessna Cape Air 9K 1760 Glasgow 15:31 planerad
Cessna Cape Air 9K 1766 Havre 15:45 planerad
Cessna Cape Air 9K 1754 Glendive 15:50 planerad
Cessna Cape Air 9K 1772 Wolf Point 15:53 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2405 Portland (PDX) 15:40 planerad
Cessna Cape Air 9K 1789 Sidney 15:55 planerad

16:00 21.04.2019

+7°C   Vindar: 6 m/s @ 63°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

17:00 21.04.2019

+7°C   Vindar: 6 m/s @ 63°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 16 - 19 min.
Cessna Cape Air 9K 1788 Sidney 17:06 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4059 Denver (DEN) 17:20 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 3737 Salt Lake City (SLC) 17:39 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 13 min.
Cessna Cape Air 9K 1785 Sidney 17:37 planerad
Cessna Cape Air 9K 1773 Wolf Point 17:50 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4248 Denver (DEN) 17:50 planerad

18:00 21.04.2019

+7°C   Vindar: 6 m/s @ 63°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2406 Portland (PDX) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
Cessna Cape Air 9K 1767 Havre 18:00 planerad
Cessna Cape Air 9K 1761 Glasgow 18:10 planerad
Cessna Cape Air 9K 1755 Glendive 18:20 planerad

19:00 21.04.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 88°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Cessna Cape Air 9K 1776 Sidney 19:21 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 2423 Seattle (SEA) 19:45 planerad

20:00 21.04.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 88°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07, 10L, 10R

21:00 21.04.2019

+8°C   Vindar: 4 m/s @ 88°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07, 10L, 10R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 United Airlines UA 465 Denver (DEN) 21:57 planerad

22:00 21.04.2019

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 123°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

23:00 21.04.2019

+7°C   Vindar: 2 m/s @ 123°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 10L, 10R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 8 min.
Airbus A319 Virgin Atlantic VS 3735 Salt Lake City (SLC) 23:33 planerad
Boeing 717-200 Korean Air KE 3803 Minneapolis (MSP) 23:41 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02