Birmingham-Shuttlesworth, Birmingham (BHM / KBHM)

Planespotter’s tidtabell

00:00 12.03.2020

01:00 12.03.2020

02:00 12.03.2020

03:00 12.03.2020

04:00 12.03.2020

05:00 12.03.2020


AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5065 Philadelphia (PHL) 05:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 649 Houston (HOU) 05:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1100 Atlanta (ATL) 05:20 planerad

06:00 12.03.2020


AVÅGENDE — 9
Väntningstid 4 - 26 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5625 New York (LGA) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4177 Detroit (DTW) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 670 Dallas (DAL) 06:00 planerad
Bombardier CRJ American AA 5562 Washington (DCA) 06:01 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5591 Charlotte (CLT) 06:04 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2522 Atlanta (ATL) 06:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2109 Baltimore (BWI) 06:35 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3380 Miami (MIA) 06:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4099 Chicago (ORD) 06:46 planerad

07:00 12.03.2020


AVÅGENDE — 4
Väntningstid 12 - 24 min.
Boeing 737-800 Southwest WN 1321 Orlando (MCO) 07:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1463 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:08 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2242 Atlanta (ATL) 07:20 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5452 Charlotte (CLT) 07:44 planerad

08:00 12.03.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 49 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2094 Atlanta (ATL) 08:04 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3202 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:53 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2094 Atlanta (ATL) 08:44 planerad

09:00 12.03.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 28 - 45 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta (ATL) 09:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 116 Tampa (TPA) 09:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5474 New York (LGA) 09:56 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American AA 3202 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:23 planerad

10:00 12.03.2020


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 22 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 2699 Dallas (DAL) 10:15 planerad
Bombardier CRJ American AA 5528 Washington (DCA) 10:37 planerad
Bombardier CRJ American AA 5253 Charlotte (CLT) 10:41 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5543 Philadelphia (PHL) 10:58 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 27 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta (ATL) 10:04 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5474 New York (LGA) 10:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 223 Tampa (TPA) 10:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2699 Chicago (MDW) 10:45 planerad

11:00 12.03.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 29 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 5073 Detroit (DTW) 11:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1379 Atlanta (ATL) 11:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 503 Orlando (MCO) 11:35 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 11 - 20 min.
Bombardier CRJ American AA 5528 Washington (DCA) 11:06 planerad
Bombardier CRJ American AA 5253 Charlotte (CLT) 11:08 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5543 Philadelphia (PHL) 11:28 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 5073 Detroit (DTW) 11:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1379 Atlanta (ATL) 11:50 planerad

12:00 12.03.2020


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 24 - 27 min.
Airbus A319 American AA 495 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:03 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 149 Houston (HOU) 12:05 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5703 Charlotte (CLT) 12:32 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2484 Atlanta 12:56 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 13 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 504 Orlando (MCO) 12:30 planerad
Airbus A319 American AA 495 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:43 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 149 Las Vegas (LAS) 12:50 planerad

13:00 12.03.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5123 Charlotte (CLT) 13:46 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 33 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5640 Charlotte (CLT) 13:02 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2484 Atlanta (ATL) 13:35 planerad

14:00 12.03.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 15 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:14 planerad
Embraer RJ145 American AA 3603 Chicago (ORD) 14:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 849 Baltimore (BWI) 14:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 14 - 25 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5436 Charlotte (CLT) 14:22 planerad
Boeing 717-200 N842MH Delta Air Lines DL 116 Stuttgart (STR) 14:47 avgick
Bombardier CRJ900 American AA 5732 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:50 planerad

15:00 12.03.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4875 Detroit (DTW) 15:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 410 Chicago (MDW) 15:25 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 9 min.
Embraer RJ145 American AA 3603 Chicago (ORD) 15:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 849 Tampa (TPA) 15:15 planerad

16:00 12.03.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 21 - 36 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5302 Charlotte (CLT) 16:10 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 848 Atlanta 16:16 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5299 New York (LGA) 16:52 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 21 - 38 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 410 Dallas (DAL) 16:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4875 Detroit (DTW) 16:05 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5302 Charlotte (CLT) 16:43 planerad

17:00 12.03.2020


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 18 min.
Embraer RJ145 American AA 4763 Washington (DCA) 17:07 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5711 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:12 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:19 planerad
Bombardier CRJ United UA 3782 Chicago (ORD) 17:37 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 13 - 34 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 848 Atlanta (ATL) 17:01 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5299 New York (LGA) 17:35 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5711 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:44 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:44 planerad
Embraer RJ145 American AA 4763 Washington (DCA) 17:57 planerad

18:00 12.03.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 19 - 32 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 737 Atlanta 18:11 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5332 Charlotte (CLT) 18:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2524 Las Vegas (LAS) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 2 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 737 Atlanta (ATL) 18:55 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5332 Charlotte (CLT) 18:57 planerad

19:00 12.03.2020


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 6 - 7 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5078 Philadelphia (PHL) 19:00 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2360 Orlando (MCO) 19:10 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2438 Atlanta (ATL) 19:16 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 13 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 2524 Houston (HOU) 19:20 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2360 Chicago (MDW) 19:40 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2438 Atlanta (ATL) 19:55 planerad

20:00 12.03.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 14 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5622 Charlotte (CLT) 20:29 planerad
Embraer RJ145 American AA 4098 Chicago (ORD) 20:41 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 290 Dallas (DAL) 20:55 planerad

21:00 12.03.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 42 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1129 Atlanta (ATL) 21:00 planerad
Bombardier CRJ American AA 5561 Washington (DCA) 21:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 483 Houston (HOU) 21:45 planerad

22:00 12.03.2020


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 4 - 19 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 496 Chicago (MDW) 22:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4173 Detroit (DTW) 22:11 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 3122 Atlanta 22:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1491 Tampa (TPA) 22:40 planerad
Airbus A319 American AA 529 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:41 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5022 Charlotte (CLT) 22:45 planerad

23:00 12.03.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3393 Miami (MIA) 23:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2436 Atlanta (ATL) 23:35 planerad

Andra datum

December, 2019

18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26