Birmingham-Shuttlesworth, Birmingham (BHM / KBHM)

Planespotter’s tidtabell

00:00 27.02.2020

01:00 27.02.2020

02:00 27.02.2020

03:00 27.02.2020

04:00 27.02.2020

05:00 27.02.2020


AVÅGENDE — 3
Väntningstid 19 - 28 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1100 Atlanta (ATL) 05:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1864 Houston (HOU) 05:30 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5591 Charlotte (CLT) 05:58 planerad

06:00 27.02.2020


AVÅGENDE — 8
Väntningstid 6 - 17 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6242 Detroit (DTW) 06:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3380 Miami (MIA) 06:00 planerad
Embraer 175 N268SY Delta Air Lines DL 3951 New York (LGA) 06:02 planerad
Bombardier CRJ American AA 5562 Washington (DCA) 06:04 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 552 Dallas (DAL) 06:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2522 Atlanta (ATL) 06:20 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5065 Philadelphia (PHL) 06:28 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4099 Chicago (ORD) 06:45 planerad

07:00 27.02.2020


AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 20 min.
Airbus A319 N772XF American Airlines AA 1463 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:08 planerad
Boeing 737-700 N776WN Southwest WN 1237 Orlando (MCO) 07:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 175 Baltimore (BWI) 07:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2242 Atlanta (ATL) 07:40 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5452 Charlotte (CLT) 07:49 planerad

08:00 27.02.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 7 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2374 Atlanta 08:48 planerad
Bombardier CRJ700 N732SK American AA 2989 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:55 planerad

09:00 27.02.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 N7715E Southwest WN 3727 Orlando (MCO) 09:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 2 min.
Bombardier CRJ700 N732SK American AA 2989 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:25 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2374 Atlanta 09:27 planerad

10:00 27.02.2020


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1095 Dallas (DAL) 10:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta (ATL) 10:21 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5253 Charlotte (CLT) 10:31 planerad
Bombardier CRJ American AA 5528 Washington (DCA) 10:36 planerad
Embraer 175 N270SY Delta Air Lines DL 3988 New York (LGA) 10:36 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5543 Philadelphia (PHL) 10:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 3727 Las Vegas (LAS) 10:15 planerad

11:00 27.02.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 26 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6212 Detroit (DTW) 11:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 586 Tampa (TPA) 11:40 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 35 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1095 Chicago (MDW) 11:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta (ATL) 11:01 planerad
Bombardier CRJ American AA 5528 Washington (DCA) 11:01 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3988 New York (LGA) 11:06 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5253 Charlotte (CLT) 11:15 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5543 Philadelphia (PHL) 11:15 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6212 Detroit (DTW) 11:50 planerad

12:00 27.02.2020


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 24 min.
Airbus A319 American AA 1757 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 472 Chicago 12:25 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2484 Atlanta 12:37 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5703 Charlotte (CLT) 12:39 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 26 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 586 Dallas (DAL) 12:15 planerad
Airbus A319 American AA 1757 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:41 planerad

13:00 27.02.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5123 Charlotte (CLT) 13:49 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 19 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5640 Charlotte (CLT) 13:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 472 Tampa (TPA) 13:10 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2484 Atlanta 13:29 planerad

14:00 27.02.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 11 - 22 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:12 planerad
Embraer RJ145 American AA 3603 Chicago (ORD) 14:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 568 Baltimore (BWI) 14:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 11 - 21 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5436 Charlotte (CLT) 14:22 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:43 planerad
Boeing 717-200 N992AT Delta Air Lines DL 116 Stuttgart (STR) 14:45 avgick

15:00 27.02.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 21 - 31 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6236 Detroit (DTW) 15:12 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5302 Charlotte (CLT) 15:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 791 Chicago (MDW) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 19 min.
Embraer RJ145 American AA 3603 Chicago (ORD) 15:06 planerad
Boeing 737-700 N225WN Southwest WN 568 Orlando (MCO) 15:25 avgick

16:00 27.02.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 38 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1778 Atlanta 16:19 planerad
Embraer 175 N267SY Delta Air Lines DL 3853 New York (LGA) 16:57 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 11 - 29 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6236 Detroit (DTW) 16:10 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5302 Charlotte (CLT) 16:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 792 Chicago (MDW) 16:30 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1778 Atlanta 16:59 planerad

17:00 27.02.2020


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 17 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5711 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:09 planerad
Embraer RJ145 American AA 4766 Washington (DCA) 17:13 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:16 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 117 Atlanta (ATL) 17:28 planerad
Boeing 737-800 N8582Z Southwest WN 641 Las Vegas (LAS) 17:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 9 min.
Embraer 175 N267SY Delta Air Lines DL 3853 New York (LGA) 17:30 avgick
Bombardier CRJ900 American AA 5711 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:39 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:44 planerad

18:00 27.02.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 16 - 30 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5332 Charlotte (CLT) 18:21 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:51 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2438 Atlanta (ATL) 18:54 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 22 - 23 min.
Embraer RJ145 American AA 4766 Washington (DCA) 18:04 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 737 Atlanta 18:12 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 641 Houston (HOU) 18:35 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5332 Charlotte (CLT) 18:57 planerad

19:00 27.02.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5078 Philadelphia (PHL) 19:25 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 12 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:21 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2438 Atlanta (ATL) 19:33 planerad

20:00 27.02.2020


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 4 - 14 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5622 Charlotte (CLT) 20:32 planerad
Boeing 737-700 N566WN Southwest WN 1371 Orlando (MCO) 20:35 planerad
Embraer RJ145 American AA 4098 Chicago (ORD) 20:49 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 2178 Houston (HOU) 20:55 planerad
Bombardier CRJ American AA 5561 Washington (DCA) 20:57 planerad

21:00 27.02.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 - 20 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1129 Atlanta (ATL) 21:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 2969 Dallas (DAL) 21:25 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6204 Detroit (DTW) 21:33 planerad

22:00 27.02.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 - 7 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 3122 Atlanta 22:31 planerad
Airbus A319 N778XF American AA 529 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:38 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5022 Charlotte (CLT) 22:41 planerad

23:00 27.02.2020


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 19 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 5685 Chicago (MDW) 23:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3393 Miami (MIA) 23:09 planerad
Embraer 175 N267SY Delta Air Lines DL 3813 New York (LGA) 23:28 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2436 Atlanta (ATL) 23:35 planerad

Andra datum

November, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24