Birmingham-Shuttlesworth, Birmingham (BHM / KBHM)

Planespotter’s tidtabell

00:00 16.02.2020

01:00 16.02.2020

02:00 16.02.2020

03:00 16.02.2020

04:00 16.02.2020

05:00 16.02.2020


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5591 Charlotte (CLT) 05:58 planerad

06:00 16.02.2020


AVÅGENDE — 4
Väntningstid 22 - 28 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2522 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3380 Miami (MIA) 06:00 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5065 Philadelphia (PHL) 06:28 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4099 Chicago (ORD) 06:45 planerad

07:00 16.02.2020


AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 22 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3505 Tampa (TPA) 07:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1463 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4446 Orlando (MCO) 07:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2242 Atlanta (ATL) 07:40 planerad
Bombardier CRJ American AA 5562 Washington (DCA) 07:47 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5452 Charlotte (CLT) 07:49 planerad

08:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American AA 2989 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5477 Houston (HOU) 08:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6195 Detroit (DTW) 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3403 Dallas (DAL) 08:25 planerad

09:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta (ATL) 09:57 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 1 min.
Bombardier CRJ700 American AA 2989 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2374 Atlanta 09:26 planerad

10:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 14 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3784 Orlando (MCO) 10:20 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5253 Charlotte (CLT) 10:31 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5543 Philadelphia (PHL) 10:45 planerad
Bombardier CRJ American AA 5528 Washington (DCA) 10:59 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ United UA 3873 Chicago (ORD) 10:35 planerad

11:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 54 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3619 Dallas (DAL) 11:00 planerad
Bombardier CRJ United UA 3864 Chicago (ORD) 11:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 41 Tampa (TPA) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 14 - 29 min.
Bombardier CRJ American AA 5172 Washington (DCA) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3784 Las Vegas (LAS) 11:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta (ATL) 11:01 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5253 Charlotte (CLT) 11:15 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5543 Philadelphia (PHL) 11:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3619 Orlando (MCO) 11:30 planerad
Bombardier CRJ United UA 3796 Chicago (ORD) 11:59 planerad

12:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 19 - 38 min.
Airbus A319 American AA 1757 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:01 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5703 Charlotte (CLT) 12:39 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2484 Atlanta 12:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 American AA 1757 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:41 planerad

13:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5123 Charlotte (CLT) 13:49 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 17 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5640 Charlotte (CLT) 13:09 planerad
McDonnell Douglas MD-88 N154DL Delta Air Lines DL 116 Stuttgart (STR) 13:26 avgick
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3251 Tampa (TPA) 13:30 planerad

14:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 22 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:12 planerad
Embraer RJ145 American AA 3603 Chicago (ORD) 14:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2701 Houston (HOU) 14:45 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1562 Atlanta 14:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 21 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5436 Charlotte (CLT) 14:22 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:43 planerad

15:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 28 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4172 Las Vegas (LAS) 15:15 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5302 Charlotte (CLT) 15:43 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 14 min.
Embraer RJ145 American AA 3603 Chicago (ORD) 15:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2702 Dallas (DAL) 15:20 planerad

16:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3072 Orlando (MCO) 16:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 29 - 38 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4172 Chicago (MDW) 16:00 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5302 Charlotte (CLT) 16:21 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1778 Atlanta 16:59 planerad

17:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 17 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5711 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2637 Tampa (TPA) 17:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:16 planerad
Boeing 767-400 N827MH Delta Air Lines DL 117 Stuttgart (STR) 17:33 planerad
Bombardier CRJ American AA 5680 Washington (DCA) 17:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4334 Chicago (MDW) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 6 - 19 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3657 Orlando (MCO) 17:20 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5711 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:39 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:44 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 2637 Houston (HOU) 17:50 planerad

18:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5332 Charlotte (CLT) 18:21 planerad
Bombardier CRJ900 American AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:51 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 27 min.
Bombardier CRJ American AA 5680 Washington (DCA) 18:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 4334 Dallas (DAL) 18:30 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5332 Charlotte (CLT) 18:57 planerad

19:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 8 - 15 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5078 Philadelphia (PHL) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4857 Dallas (DAL) 19:40 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2438 Atlanta (ATL) 19:41 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:21 planerad

20:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Bombardier CRJ900 American AA 5622 Charlotte (CLT) 20:32 planerad
Bombardier CRJ American AA 5561 Washington (DCA) 20:57 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4857 Tampa (TPA) 20:10 planerad

21:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 13 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2327 Tampa (TPA) 21:20 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6204 Detroit (DTW) 21:33 planerad

22:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 12 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 3122 Atlanta 22:30 planerad
Airbus A319 American AA 529 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1666 Dallas (DAL) 22:50 planerad

23:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 20 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3393 Miami (MIA) 23:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4782 Orlando (MCO) 23:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1615 Houston (HOU) 23:30 planerad

Andra datum

November, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24