Birmingham-Shuttlesworth, Birmingham (BHM / KBHM)

Planespotter’s tidtabell

00:00 16.02.2020

01:00 16.02.2020

02:00 16.02.2020

03:00 16.02.2020

04:00 16.02.2020

05:00 16.02.2020


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1864 Houston (HOU) 05:30 planerad

06:00 16.02.2020


AVÅGENDE — 5
Väntningstid 6 - 19 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6242 Detroit (DTW) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5823 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:02 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5591 Charlotte (CLT) 06:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 552 Dallas (DAL) 06:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3380 Miami (MIA) 06:34 planerad

07:00 16.02.2020


AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 - 11 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4099 Chicago (ORD) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3505 Tampa (TPA) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1237 Orlando (MCO) 07:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 175 Baltimore (BWI) 07:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4446 Orlando (MCO) 07:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5792 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:34 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5452 Charlotte (CLT) 07:45 planerad

08:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2374 Atlanta 08:51 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6195 Detroit (DTW) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5477 Houston (HOU) 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3403 El Paso (ELP) 08:25 planerad

09:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 1 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5543 Philadelphia (PHL) 09:52 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta 09:53 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2094 Atlanta 09:00 planerad

10:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 8 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1459 Philadelphia 10:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1095 Dallas (DAL) 10:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3784 Orlando (MCO) 10:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5253 Charlotte (CLT) 10:28 planerad
Air Canada AC 1505 Montreal 10:30 planerad
Air Canada AC 1608 Toronto 10:30 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 14 - 20 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5543 Philadelphia (PHL) 10:27 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3873 Chicago (ORD) 10:35 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta (ATL) 10:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1459 Las Vegas (LAS) 10:55 planerad

11:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 8 - 26 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3619 Dallas (DAL) 11:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3864 Chicago (ORD) 11:01 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3307 Detroit 11:06 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6212 Detroit (DTW) 11:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 586 Tampa (TPA) 11:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 41 Tampa (TPA) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 9 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1095 Chicago (MDW) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3784 Las Vegas (LAS) 11:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5253 Charlotte (CLT) 11:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3619 Orlando (MCO) 11:30 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3307 Detroit (DTW) 11:35 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6212 Appleton (ATW) 11:50 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3796 Chicago (ORD) 11:59 planerad

12:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 16 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5703 Charlotte (CLT) 12:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 472 Chicago 12:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2484 Atlanta 12:41 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5955 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3251 Baltimore (BWI) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 586 Dallas (DAL) 12:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3500 Baltimore (BWI) 12:30 planerad

13:00 16.02.2020


AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 25 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5640 Charlotte (CLT) 13:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 472 Tampa (TPA) 13:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 116 Stuttgart (STR) 13:26 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5955 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3251 Tampa (TPA) 13:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5454 Philadelphia (PHL) 13:55 planerad

14:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 19 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3603 Chicago (ORD) 14:11 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 568 Baltimore (BWI) 14:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2701 Houston (HOU) 14:45 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1562 Atlanta 14:51 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:46 planerad

15:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 35 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4172 Las Vegas (LAS) 15:15 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 526 Denver (DEN) 15:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 791 Chicago (MDW) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3603 Chicago (ORD) 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2702 Dallas (DAL) 15:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 568 Orlando (MCO) 15:25 planerad

16:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 13 - 14 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5288 Philadelphia (PHL) 16:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 737 Atlanta 16:18 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5302 Charlotte (CLT) 16:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3072 Orlando (MCO) 16:45 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 30 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4172 Chicago (MDW) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 792 Chicago (MDW) 16:30 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 527 Denver (DEN) 16:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5288 Philadelphia (PHL) 16:45 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1778 Atlanta 16:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5302 Charlotte (CLT) 16:49 planerad

17:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 22 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2637 Tampa (TPA) 17:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:14 planerad
Boeing 767-400 Delta Air Lines DL 117 Stuttgart 17:36 planerad
Boeing 737 Southwest Airlines WN 641 Las Vegas (LAS) 17:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4334 Chicago (MDW) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3657 Orlando (MCO) 17:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2637 Houston (HOU) 17:40 planerad

18:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 50 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5332 Charlotte (CLT) 18:09 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4334 Dallas (DAL) 18:30 planerad
Boeing 737 Southwest Airlines WN 641 Houston (HOU) 18:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5332 Charlotte (CLT) 18:55 planerad

19:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 4 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4857 Dallas (DAL) 19:40 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2438 Atlanta 19:44 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:30 planerad

20:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 14 - 20 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4098 Chicago (ORD) 20:18 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5622 Charlotte (CLT) 20:32 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1371 Orlando (MCO) 20:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2178 Houston (HOU) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4857 Tampa (TPA) 20:10 planerad

21:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5737 Dallas (DAL) 21:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2327 Tampa (TPA) 21:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5078 Philadelphia 21:35 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3308 Detroit (DTW) 21:36 planerad

22:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 14 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5826 Dallas 22:26 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 23 Dallas (DAL) 22:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5685 Chicago (MDW) 22:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3393 Miami (MIA) 22:54 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5022 Charlotte (CLT) 22:58 planerad

23:00 16.02.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 19 - 28 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3474 Houston (HOU) 23:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3644 Orlando (MCO) 23:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5852 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:58 planerad

Andra datum

May, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30