Birmingham-Shuttlesworth, Birmingham (BHM / KBHM)

Planespotter’s tidtabell

00:00 12.01.2020

01:00 12.01.2020

02:00 12.01.2020

03:00 12.01.2020

04:00 12.01.2020

05:00 12.01.2020


AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 25 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1100 Atlanta (ATL) 05:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1864 Houston (HOU) 05:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5591 Charlotte (CLT) 05:55 planerad

06:00 12.01.2020


AVÅGENDE — 9
Väntningstid 10 - 17 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2522 Atlanta 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5823 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6242 Detroit (DTW) 06:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3380 Miami (MIA) 06:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5562 Washington (DCA) 06:04 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3488 Denver (DEN) 06:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 552 Dallas (DAL) 06:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5065 Philadelphia (PHL) 06:28 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4099 Chicago (ORD) 06:45 planerad

07:00 12.01.2020


AVÅGENDE — 8
Väntningstid 8 - 10 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3505 Tampa (TPA) 07:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2877 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1237 Orlando (MCO) 07:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 175 Washington 07:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4446 Orlando (MCO) 07:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2242 Atlanta 07:40 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5562 Washington (DCA) 07:47 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5452 Charlotte (CLT) 07:49 planerad

08:00 12.01.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 24 - 32 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1465 Atlanta 08:07 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5431 Charlotte (CLT) 08:39 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3178 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5477 Houston (HOU) 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3403 Dallas (DAL) 08:25 planerad

09:00 12.01.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3720 Orlando (MCO) 09:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 4 - 8 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5431 Charlotte (CLT) 09:17 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3178 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2374 Atlanta (ATL) 09:26 planerad

10:00 12.01.2020


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 6 - 11 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3784 Orlando (MCO) 10:20 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta 10:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1095 Dallas (DAL) 10:25 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5528 Washington (DCA) 10:36 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5543 Philadelphia (PHL) 10:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3720 Las Vegas (LAS) 10:15 planerad

11:00 12.01.2020


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 14 - 26 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3619 Dallas (DAL) 11:00 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6212 Detroit (DTW) 11:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 586 Tampa (TPA) 11:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3869 Tampa (TPA) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 9 - 20 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5172 Washington (DCA) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3784 Las Vegas (LAS) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1095 Chicago (MDW) 11:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta (ATL) 11:01 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5528 Washington (DCA) 11:01 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3988 New York (LGA) 11:06 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5543 Philadelphia (PHL) 11:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3619 Orlando (MCO) 11:30 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6212 Detroit (DTW) 11:50 planerad

12:00 12.01.2020


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 14 - 24 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1424 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:01 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 472 Chicago 12:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5142 Charlotte (CLT) 12:39 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2484 Atlanta 12:41 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 13 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 586 Dallas (DAL) 12:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3384 Tampa 12:35 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1424 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:41 planerad

13:00 12.01.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5703 Charlotte (CLT) 13:49 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 8 - 16 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5142 Charlotte (CLT) 13:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 472 Tampa (TPA) 13:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2484 Atlanta (ATL) 13:26 planerad

14:00 12.01.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 568 Baltimore (BWI) 14:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2701 Houston (HOU) 14:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5436 Charlotte (CLT) 14:00 planerad

15:00 12.01.2020


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 31 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6236 Detroit 15:12 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5657 Charlotte (CLT) 15:43 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4172 Las Vegas (LAS) 15:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 791 Omaha (OMA) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2702 Dallas (DAL) 15:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 568 Orlando (MCO) 15:25 planerad

16:00 12.01.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 3 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3853 New York (LGA) 16:42 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3072 Orlando (MCO) 16:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 11 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6236 Detroit (DTW) 16:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5302 Charlotte (CLT) 16:21 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 792 Chicago (MDW) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4172 Chicago (MDW) 16:30 planerad

17:00 12.01.2020


ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 17 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:08 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4761 Washington (DCA) 17:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2637 Tampa (TPA) 17:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5962 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:16 planerad
Boeing 767-400 Delta Air Lines DL 117 Stuttgart 17:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 641 Las Vegas (LAS) 17:45 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5680 Washington (DCA) 17:48 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4334 San Francisco 17:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 14 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1778 Atlanta 17:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3657 Orlando (MCO) 17:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3853 New York (LGA) 17:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:33 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5962 Dallas 17:47 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2637 Houston (HOU) 17:50 planerad

18:00 12.01.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2438 Atlanta 18:54 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 6 - 17 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4761 Washington (DCA) 18:04 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 737 Atlanta 18:12 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5680 Washington (DCA) 18:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4334 Dallas (DAL) 18:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 641 Houston (HOU) 18:35 planerad

19:00 12.01.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 34 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas 19:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4857 Dallas (DAL) 19:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 3 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2438 Atlanta 19:33 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:36 planerad

20:00 12.01.2020


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 6 - 14 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5515 Charlotte (CLT) 20:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1371 Orlando (MCO) 20:35 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4098 Chicago (ORD) 20:49 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2178 Houston (HOU) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4857 Tampa (TPA) 20:10 planerad

21:00 12.01.2020


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5561 Washington (DCA) 21:02 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1129 Atlanta 21:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3056 Dallas (DAL) 21:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2327 Tampa (TPA) 21:20 planerad

22:00 12.01.2020


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 11 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 3122 Atlanta 22:27 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 529 Dallas 22:38 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 23 Dallas (DAL) 22:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5022 Charlotte (CLT) 22:41 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5745 Washington 22:50 planerad

23:00 12.01.2020


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 3 - 18 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3393 Miami (MIA) 23:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4782 Orlando (MCO) 23:10 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3813 New York 23:28 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3726 Houston (HOU) 23:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2436 Atlanta 23:35 planerad

Andra datum

November, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24