Birmingham-Shuttlesworth, Birmingham (BHM / KBHM)

Planespotter’s tidtabell

00:00 18.12.2019

01:00 18.12.2019

02:00 18.12.2019

03:00 18.12.2019

04:00 18.12.2019

05:00 18.12.2019


AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 11 min.
Boeing 737 Southwest Airlines WN 1114 Houston (HOU) 05:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1100 Atlanta (ATL) 05:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 641 Tampa (TPA) 05:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5591 Charlotte (CLT) 05:41 planerad

06:00 18.12.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 475 Tampa (TPA) 06:40 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 6 - 10 min.
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6051 New York (LGA) 06:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3380 Miami (MIA) 06:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5562 Washington (DCA) 06:07 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2307 Baltimore (BWI) 06:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5065 Philadelphia (PHL) 06:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2522 Atlanta 06:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 931 Dallas (DAL) 06:25 planerad

07:00 18.12.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 914 Orlando (MCO) 07:45 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 24 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4099 Chicago (ORD) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 476 Orlando (MCO) 07:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5823 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5792 Dallas 07:34 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2242 Atlanta (ATL) 07:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5452 Charlotte (CLT) 07:45 planerad

08:00 18.12.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 914 Las Vegas (LAS) 08:30 planerad

09:00 18.12.2019

10:00 18.12.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 21 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5528 Washington (DCA) 10:07 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5253 Charlotte (CLT) 10:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 208 Dallas (DAL) 10:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5927 New York (LGA) 10:37 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5543 Philadelphia (PHL) 10:37 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5431 Charlotte (CLT) 10:41 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5543 Philadelphia (PHL) 10:27 planerad

11:00 18.12.2019


AVÅGENDE — 5
Väntningstid 1 - 6 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5528 Washington (DCA) 11:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 208 Chicago (MDW) 11:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5253 Charlotte (CLT) 11:11 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5927 New York (LGA) 11:12 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5240 Philadelphia (PHL) 11:13 planerad

12:00 18.12.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5955 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:03 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5955 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:41 planerad

13:00 18.12.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 53 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1594 Houston (HOU) 13:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5703 Charlotte (CLT) 13:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1594 Tampa (TPA) 13:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5454 Philadelphia (PHL) 13:55 planerad

14:00 18.12.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 6 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3603 Chicago (ORD) 14:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5732 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1826 Orlando (MCO) 14:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:16 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 4 - 9 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5436 Charlotte (CLT) 14:32 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:36 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1826 Baltimore (BWI) 14:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3603 Chicago (ORD) 14:49 planerad

15:00 18.12.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1590 Baltimore (BWI) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2528 Chicago (MDW) 15:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5302 Charlotte (CLT) 15:43 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 116 Atlanta (ATL) 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1590 Dallas (DAL) 15:50 planerad

16:00 18.12.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 14 - 19 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5288 Philadelphia (PHL) 16:15 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5960 New York (LGA) 16:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 16:44 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3233 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:58 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 15 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5302 Charlotte (CLT) 16:21 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2528 Orlando (MCO) 16:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5288 Philadelphia (PHL) 16:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5891 New York (LGA) 16:46 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5960 New York (LGA) 16:55 planerad

17:00 18.12.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 117 Stuttgart 17:34 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 13 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3233 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:28 planerad

18:00 18.12.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 14 - 19 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 857 Orlando (MCO) 18:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5332 Charlotte (CLT) 18:26 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2066 Dallas (DAL) 18:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5332 Charlotte (CLT) 18:57 planerad

19:00 18.12.2019


AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 857 Chicago (MDW) 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2067 Houston (HOU) 19:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:30 planerad

20:00 18.12.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4098 Chicago (ORD) 20:18 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5515 Charlotte (CLT) 20:30 planerad

21:00 18.12.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 839 Chicago (MDW) 21:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 194 Houston (HOU) 21:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5078 Philadelphia 21:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 839 Orlando (MCO) 21:40 planerad

22:00 18.12.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 16 - 29 min.
Boeing 737 Southwest Airlines WN 2298 Tampa (TPA) 22:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5826 Dallas 22:26 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1251 Baltimore (BWI) 22:55 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5920 New York (LGA) 22:57 planerad

23:00 18.12.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 28 - 39 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3393 Miami (MIA) 23:01 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5022 Charlotte (CLT) 23:19 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5852 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:58 planerad

Andra datum

May, 2019

20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30