Birmingham-Shuttlesworth, Birmingham (BHM / KBHM)

Planespotter’s tidtabell

00:00 06.11.2019

01:00 06.11.2019

02:00 06.11.2019

03:00 06.11.2019

04:00 06.11.2019

05:00 06.11.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 489 Houston (HOU) 05:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 641 Tampa (TPA) 05:30 planerad

06:00 06.11.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 475 Tampa (TPA) 06:40 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 2 - 30 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3380 Miami (MIA) 06:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6051 New York (LGA) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5823 Dallas 06:02 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5562 Washington (DCA) 06:03 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5591 Charlotte (CLT) 06:07 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6219 Detroit (DTW) 06:09 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2522 Atlanta (ATL) 06:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2307 Baltimore (BWI) 06:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 931 Dallas (DAL) 06:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1484 Dallas (DAL) 06:55 planerad

07:00 06.11.2019


AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 24 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4099 Chicago (ORD) 07:00 planerad
Boeing 737 Southwest Airlines WN 1051 Baltimore (BWI) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 476 Orlando (MCO) 07:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5792 Dallas 07:34 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5734 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2242 Atlanta (ATL) 07:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5452 Charlotte (CLT) 07:45 planerad

08:00 06.11.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 3314 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:59 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 470 Orlando (MCO) 08:15 planerad

09:00 06.11.2019


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 24 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2164 Tampa (TPA) 09:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5124 Philadelphia (PHL) 09:28 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta 09:28 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5543 Philadelphia (PHL) 09:52 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 156 Houston (HOU) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 22 - 26 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2094 Atlanta (ATL) 09:02 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3314 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2164 Las Vegas (LAS) 09:50 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5311 Charlotte (CLT) 09:58 planerad

10:00 06.11.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 3 - 14 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5528 Washington (DCA) 10:08 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3441 New York (LGA) 10:22 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5927 New York (LGA) 10:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 734 Orlando (MCO) 10:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5253 Charlotte (CLT) 10:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 208 Dallas (DAL) 10:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 18 - 19 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta (ATL) 10:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 156 Tampa (TPA) 10:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5543 Philadelphia (PHL) 10:49 planerad

11:00 06.11.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 9 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1379 Atlanta 11:00 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6214 Detroit (DTW) 11:09 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 4 - 39 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 734 Charleston (CHS) 11:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5528 Washington (DCA) 11:01 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5253 Charlotte (CLT) 11:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 208 Chicago (MDW) 11:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1379 Atlanta (ATL) 11:44 planerad

12:00 06.11.2019


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 15 min.
Airbus A319 American Airlines AA 823 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5030 Rochester (ROC) 12:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 9 Houston (HOU) 12:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5955 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2484 Atlanta 12:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 8 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5030 Charlotte (CLT) 12:47 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 823 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:55 planerad

13:00 06.11.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 29 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1594 Houston (HOU) 13:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5703 Charlotte (CLT) 13:34 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 6 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2274 Dallas (DAL) 13:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5955 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2484 Atlanta (ATL) 13:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1594 Tampa (TPA) 13:40 planerad

14:00 06.11.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 3 - 4 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3299 Orlando (MCO) 14:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3603 Chicago (ORD) 14:14 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:16 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 6 - 33 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5454 Philadelphia (PHL) 14:12 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3299 Baltimore (BWI) 14:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1805 Atlanta 14:50 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:56 planerad

15:00 06.11.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3778 Baltimore (BWI) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 879 Baltimore (BWI) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2528 Chicago (MDW) 15:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 987 Chicago (MDW) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 50 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3603 Chicago (ORD) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3778 El Paso (ELP) 15:50 planerad

16:00 06.11.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 15 - 34 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5302 Charlotte (CLT) 16:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5288 Philadelphia (PHL) 16:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 467 Atlanta 16:15 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3569 Houston (IAH) 16:15 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 526 Denver (DEN) 16:16 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 8 - 20 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6248 Detroit (DTW) 16:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 879 Tampa (TPA) 16:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2528 Orlando (MCO) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 987 Orlando (MCO) 16:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5288 Philadelphia (PHL) 16:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3406 New York (LGA) 16:46 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5302 Charlotte (CLT) 16:54 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3417 Houston (IAH) 16:54 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 467 Atlanta (ATL) 16:59 planerad

17:00 06.11.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 117 Stuttgart 17:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 13 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 527 Denver (DEN) 17:06 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:19 planerad

18:00 06.11.2019


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1332 Orlando 18:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 857 Orlando (MCO) 18:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5332 Charlotte (CLT) 18:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2163 Tampa (TPA) 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2066 Dallas (DAL) 18:50 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2438 Atlanta 18:54 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 8 - 47 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 737 Atlanta 18:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3895 Chicago (ORD) 18:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1332 Chicago (MDW) 18:55 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5332 Charlotte (CLT) 18:59 planerad

19:00 06.11.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5078 Philadelphia (PHL) 19:45 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 857 Chicago (MDW) 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2163 Houston (HOU) 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2067 Houston (HOU) 19:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2438 Atlanta (ATL) 19:38 planerad

20:00 06.11.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 16 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5022 Charlotte (CLT) 20:27 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4098 Chicago (ORD) 20:43 planerad

21:00 06.11.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 15 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1129 Atlanta 21:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1495 Houston (HOU) 21:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 839 Chicago (MDW) 21:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 194 Houston (HOU) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1924 Chicago (MDW) 21:35 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6293 Detroit (DTW) 21:39 planerad

22:00 06.11.2019


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 8 - 20 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 283 Dallas (DAL) 22:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2383 Atlanta 22:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5826 Dallas 22:26 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5731 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:35 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5920 New York (LGA) 22:43 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1251 Baltimore (BWI) 22:55 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3393 Miami (MIA) 22:59 planerad

23:00 06.11.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 33 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2436 Atlanta 23:25 planerad
Boeing 737 Southwest Airlines WN 3463 Las Vegas (LAS) 23:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5852 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:58 planerad

Andra datum

May, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30