Birmingham-Shuttlesworth, Birmingham (BHM / KBHM)

Planespotter’s tidtabell

00:00 06.10.2019

01:00 06.10.2019

02:00 06.10.2019

03:00 06.10.2019

04:00 06.10.2019

05:00 06.10.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 877 Houston (HOU) 05:40 planerad

06:00 06.10.2019


AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 12 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3380 Miami (MIA) 06:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2522 Atlanta (ATL) 06:00 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3893 Chicago (ORD) 06:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5562 Washington (DCA) 06:01 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3653 New York (LGA) 06:03 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4116 Detroit (DTW) 06:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1399 Dallas (DAL) 06:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5507 Dallas (DAL) 06:35 planerad

07:00 06.10.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 4 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1023 Orlando (MCO) 07:42 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5431 Charlotte (CLT) 07:46 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 20 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4099 Chicago (ORD) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 940 Baltimore (BWI) 07:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2759 Orlando (MCO) 07:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5734 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2242 Atlanta (ATL) 07:40 planerad

08:00 06.10.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 9 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1681 Tampa (TPA) 08:30 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3662 Chicago (ORD) 08:39 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5452 Charlotte (CLT) 08:16 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1022 Orlando (MCO) 08:31 planerad

09:00 06.10.2019


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 17 - 22 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3104 Tampa (TPA) 09:00 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3314 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:02 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta 09:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2400 Orlando (MCO) 09:45 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5528 Washington (DCA) 09:59 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 9 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 512 Tampa (TPA) 09:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2094 Atlanta (ATL) 09:06 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3401 Houston (IAH) 09:15 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 3314 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3106 Tampa (TPA) 09:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5311 Charlotte (CLT) 09:50 planerad

10:00 06.10.2019


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 24 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3561 Orlando (MCO) 10:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5927 New York (LGA) 10:29 planerad
Air Canada AC 1505 Montreal 10:30 planerad
Air Canada AC 1608 Toronto 10:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 866 Dallas (DAL) 10:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3364 Chicago (MDW) 10:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1379 Atlanta 10:55 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 30 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta (ATL) 10:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2400 Chicago (MDW) 10:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3844 New York (LGA) 10:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5543 Philadelphia (PHL) 10:49 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3561 Dallas (DAL) 10:50 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5528 Washington (DCA) 10:56 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5927 New York (LGA) 10:59 planerad

11:00 06.10.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 47 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4111 Detroit (DTW) 11:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2742 Dallas (DAL) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1459 Orlando (MCO) 11:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3364 Baltimore (BWI) 11:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1379 Atlanta (ATL) 11:40 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 4111 Detroit (DTW) 11:45 planerad

12:00 06.10.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 24 - 30 min.
Airbus A319 American Airlines AA 823 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2219 Houston (HOU) 12:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2484 Atlanta 12:49 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 12 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2742 Orlando (MCO) 12:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 823 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:42 planerad

13:00 06.10.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5703 Charlotte (CLT) 13:41 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 18 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2219 Tampa (TPA) 13:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2484 Atlanta (ATL) 13:33 planerad

14:00 06.10.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 11 - 24 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3515 Houston (IAH) 14:01 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3603 Chicago 14:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 45 Baltimore (BWI) 14:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:21 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5436 Charlotte (CLT) 14:32 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3583 Detroit (DTW) 14:56 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 21 - 29 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5454 Philadelphia (PHL) 14:13 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3403 Chicago (ORD) 14:42 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:55 planerad

15:00 06.10.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1407 Chicago (MDW) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 2 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3603 Chicago (ORD) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 45 Dallas (DAL) 15:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5436 Charlotte (CLT) 15:02 planerad

16:00 06.10.2019


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 3 - 19 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2850 Orlando (MCO) 16:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4075 New York (LGA) 16:07 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1563 Houston (IAH) 16:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5302 Charlotte (CLT) 16:22 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2970 Houston (HOU) 16:25 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4882 Philadelphia (PHL) 16:26 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 16:45 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 40 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3583 Detroit (DTW) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2854 Tampa (TPA) 16:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 913 Chicago (MDW) 16:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4075 New York (LGA) 16:46 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4882 Philadelphia (PHL) 16:52 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5302 Charlotte (CLT) 16:52 planerad

17:00 06.10.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 22 - 25 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5680 Washington (DCA) 17:04 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5732 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:08 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3860 Chicago (ORD) 17:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5157 Tampa (TPA) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 11 - 21 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 1934 Houston (IAH) 17:08 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2971 Dallas (DAL) 17:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:19 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5732 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:40 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5680 Washington (DCA) 17:56 planerad

18:00 06.10.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 31 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5576 Dallas (DAL) 18:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5332 Charlotte (CLT) 18:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2474 Orlando (MCO) 18:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2553 Orlando (MCO) 18:50 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:55 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2438 Atlanta 18:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 18 - 22 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3883 Chicago (ORD) 18:08 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5157 Baltimore (BWI) 18:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5332 Charlotte (CLT) 18:44 planerad

19:00 06.10.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 17 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5710 Baltimore (BWI) 19:25 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5078 Philadelphia (PHL) 19:42 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 16 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5576 Chicago (MDW) 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2474 Atlanta 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2553 Houston (HOU) 19:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:29 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2438 Atlanta (ATL) 19:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5710 Orlando (MCO) 19:55 planerad

20:00 06.10.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 8 - 14 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5022 Charlotte (CLT) 20:29 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4098 Chicago 20:43 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1129 Atlanta 20:51 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 634 Chicago (MDW) 20:55 planerad

21:00 06.10.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Embraer 175 United Airlines UA 3548 Denver (DEN) 21:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3577 Detroit (DTW) 21:25 planerad

22:00 06.10.2019


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 6 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 297 Tampa (TPA) 22:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2383 Atlanta 22:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3238 Dallas (DAL) 22:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5731 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3572 New York (LGA) 22:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2414 Dallas (DAL) 22:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3393 Miami (MIA) 22:51 planerad

23:00 06.10.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 9 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3241 Chicago (MDW) 23:05 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5561 Washington (DCA) 23:11 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3216 Houston (HOU) 23:20 planerad

Andra datum

May, 2019

20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30