Birmingham-Shuttlesworth, Birmingham (BHM / KBHM)

Planespotter’s tidtabell

00:00 03.09.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5891 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:04 planerad

01:00 03.09.2019

02:00 03.09.2019

03:00 03.09.2019

04:00 03.09.2019

05:00 03.09.2019


AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 30 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5452 Charlotte (CLT) 05:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1100 Atlanta 05:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5823 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 943 Atlanta 05:40 planerad

06:00 03.09.2019


AVÅGENDE — 8
Väntningstid 8 - 25 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 596 Atlanta 06:00 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6126 New York (LGA) 06:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3380 Miami (MIA) 06:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3736 New York (LGA) 06:03 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5562 Washington (DCA) 06:03 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5591 Charlotte (CLT) 06:10 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2307 Denver (DEN) 06:20 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1206 Houston (IAH) 06:45 planerad

07:00 03.09.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 6 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1023 Orlando (MCO) 07:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5431 Charlotte (CLT) 07:46 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 2 - 34 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4099 Chicago (ORD) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5792 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:34 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2242 Atlanta 07:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5921 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:36 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 950 Dallas (DAL) 07:40 planerad

08:00 03.09.2019


AVÅGENDE — 5
Väntningstid 14 - 16 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6268 Detroit (DTW) 08:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5431 Charlotte (CLT) 08:16 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1022 Orlando (MCO) 08:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4112 Detroit (DTW) 08:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2094 Atlanta 08:49 planerad

09:00 03.09.2019


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 19 - 22 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 679 Atlanta 09:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3363 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta 09:19 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5927 New York (LGA) 09:31 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5528 Washington (DCA) 09:53 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3363 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:25 planerad

10:00 03.09.2019


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 14 - 26 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1008 Orlando (MCO) 10:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4142 New York (LGA) 10:26 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5543 Philadelphia (PHL) 10:27 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6080 New York (LGA) 10:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1379 Atlanta 10:56 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 41 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta 10:03 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2946 Atlanta 10:04 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1008 Chicago (MDW) 10:45 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5528 Washington (DCA) 10:55 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5543 Philadelphia (PHL) 10:59 planerad

11:00 03.09.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3919 Detroit (DTW) 11:05 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1379 Atlanta 11:40 planerad

12:00 03.09.2019


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 22 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5735 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:07 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5253 Charlotte (CLT) 12:18 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1360 Atlanta 12:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5955 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2484 Atlanta 12:46 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5735 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:38 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5253 Charlotte (CLT) 12:53 planerad

13:00 03.09.2019


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 14 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4006 Detroit (DTW) 13:01 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6237 Detroit (DTW) 13:11 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5703 Charlotte (CLT) 13:22 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3981 Detroit (DTW) 13:26 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4337 Houston (IAH) 13:40 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 19 - 29 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1360 Atlanta 13:21 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2581 Atlanta 13:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5955 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5454 Philadelphia (PHL) 13:59 planerad

14:00 03.09.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 12 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5232 Charlotte 14:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3603 Chicago (ORD) 14:12 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:20 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 14 min.
McDonnell Douglas MD-88 Aeromexico AM 4780 Atlanta 14:40 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 116 Stuttgart (STR) 14:54 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5232 Charlotte 14:54 planerad

15:00 03.09.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 352 Chicago (MDW) 15:15 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3603 Chicago (ORD) 15:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:00 planerad

16:00 03.09.2019


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 35 min.
McDonnell Douglas MD-88 Air France AF 2963 Atlanta 16:15 planerad
Boeing 767-400 Delta Air Lines DL 117 Stuttgart (STR) 16:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5302 Charlotte (CLT) 16:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5288 Philadelphia (PHL) 16:21 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5680 Washington (DCA) 16:56 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 24 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3684 Detroit (DTW) 16:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 513 Chicago (MDW) 16:10 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5971 New York (LGA) 16:34 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6125 New York (LGA) 16:39 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3829 Minneapolis (MSP) 16:44 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4318 Houston 16:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5302 Philadelphia (PHL) 16:53 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5288 Philadelphia (PHL) 16:58 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1626 Atlanta 16:59 planerad

17:00 03.09.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 1 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5732 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:13 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:14 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 4 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:39 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5732 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:43 planerad

18:00 03.09.2019


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 32 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1201 Houston (IAH) 18:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5332 Charlotte (CLT) 18:16 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Aeromexico AM 3710 Atlanta 18:48 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2438 Atlanta 18:53 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 46 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5680 Washington (DCA) 18:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5332 Charlotte (CLT) 18:46 planerad

19:00 03.09.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5078 Philadelphia (PHL) 19:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:29 planerad

20:00 03.09.2019


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 21 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5022 Charlotte (CLT) 20:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4098 Chicago (ORD) 20:41 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1230 Chicago (MDW) 20:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1129 Atlanta 20:57 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5561 Washington (DCA) 20:59 planerad

21:00 03.09.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1200 Houston (IAH) 21:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4087 Detroit (DTW) 21:40 planerad

22:00 03.09.2019


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 14 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2383 Atlanta 22:16 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 5920 New York (LGA) 22:23 planerad
Embraer 170 Delta Air Lines DL 6082 New York (LGA) 22:28 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3823 New York (LGA) 22:32 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 5910 New York (LGA) 22:37 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5826 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:42 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3393 Miami (MIA) 22:56 planerad

23:00 03.09.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5852 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:58 planerad

Andra datum

May, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30