Birmingham-Shuttlesworth, Birmingham (BHM / KBHM)

Planespotter’s tidtabell

00:00 25.08.2019

01:00 25.08.2019

02:00 25.08.2019

03:00 25.08.2019

04:00 25.08.2019

05:00 25.08.2019


AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 30 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5452 Charlotte (CLT) 05:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1100 Atlanta 05:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5823 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:35 planerad

06:00 25.08.2019


AVÅGENDE — 11
Väntningstid 11 - 20 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3380 Miami (MIA) 06:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3994 New York (LGA) 06:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4244 New York (LGA) 06:00 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2062 Chicago (ORD) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1253 Houston (HOU) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3932 Dallas 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5357 Dallas (DAL) 06:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5562 Washington (DCA) 06:03 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5591 Charlotte (CLT) 06:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2522 Atlanta 06:30 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1206 Houston (IAH) 06:45 planerad

07:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 - 6 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5572 Houston (HOU) 07:35 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1023 Orlando (MCO) 07:41 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5431 Charlotte (CLT) 07:46 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 24 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4099 Chicago (ORD) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2176 Baltimore (BWI) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2611 Orlando (MCO) 07:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2502 Tampa (TPA) 07:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5792 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:34 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2620 Chicago (MDW) 07:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5921 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:36 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 233 Las Vegas (LAS) 07:55 planerad

08:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 14 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3108 Tampa 08:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2094 Atlanta 08:26 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4511 Austin (AUS) 08:36 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2493 Tampa (TPA) 08:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 20 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2242 Atlanta 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2601 Houston (HOU) 08:05 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3127 Houston (HOU) 08:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5431 Charlotte (CLT) 08:16 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1022 Orlando (MCO) 08:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3109 Orlando (MCO) 08:50 planerad

09:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 30 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3363 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:00 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4297 Houston (IAH) 09:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta 09:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1745 Baltimore (BWI) 09:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3363 New York (LGA) 09:52 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5528 Washington (DCA) 09:53 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 19 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2094 Atlanta 09:05 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4511 Pittsburgh (PIT) 09:06 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3363 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2499 Tampa (TPA) 09:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 138 Tampa (TPA) 09:35 planerad

10:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 17 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3881 Baltimore (BWI) 10:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3686 New York (LGA) 10:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2080 Dallas (DAL) 10:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5543 Philadelphia (PHL) 10:27 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4205 New York (LGA) 10:27 planerad
Air Canada AC 1505 Montreal 10:30 planerad
Air Canada AC 1608 Toronto 10:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1730 Chicago (MDW) 10:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 347 Orlando (MCO) 10:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4208 Orlando (MCO) 10:50 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1379 Atlanta 10:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3657 Detroit (DTW) 10:58 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1745 Orlando (MCO) 10:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta 10:18 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3363 New York (LGA) 10:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3881 Washington 10:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2081 Dallas (DAL) 10:40 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5528 Washington (DCA) 10:55 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5543 Philadelphia (PHL) 10:59 planerad

11:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 40 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5668 Chicago (MDW) 11:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5344 Chicago (MDW) 11:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3347 Dallas (DAL) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 347 Chicago (MDW) 11:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1730 Las Vegas (LAS) 11:20 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1208 Houston (IAH) 11:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4208 Dallas (DAL) 11:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4021 Detroit (DTW) 11:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1379 Atlanta 11:40 planerad

12:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 9 - 17 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5735 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:07 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5253 Charlotte (CLT) 12:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2454 Houston (HOU) 12:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1360 Atlanta 12:42 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5955 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4165 Orlando (MCO) 12:45 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4151 Pittsburgh (PIT) 12:54 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 11 - 25 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5668 Chicago 12:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3347 Baltimore (BWI) 12:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5599 Houston 12:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5735 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:38 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5253 Charlotte (CLT) 12:53 planerad

13:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 16 - 18 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5703 Charlotte (CLT) 13:22 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4337 Houston (IAH) 13:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3959 Santa Ana (SNA) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 14 - 25 min.
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4151 Austin (AUS) 13:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1848 Houston (HOU) 13:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1360 Atlanta 13:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5955 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3039 Dallas (DAL) 13:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5454 Philadelphia (PHL) 13:59 planerad

14:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 20 min.
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3116 Mobile (MOB) 14:03 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Air France AF 5843 Atlanta 14:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3603 Chicago (ORD) 14:12 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 246 Baltimore (BWI) 14:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2952 Orlando (MCO) 14:45 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 11 min.
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3571 Raleigh/Durham (RDU) 14:33 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3116 Raleigh/Durham (RDU) 14:33 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2064 Chicago (ORD) 14:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 116 Stuttgart (STR) 14:44 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4605 Las Vegas 14:55 planerad

15:00 25.08.2019


AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3603 Chicago (ORD) 15:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 246 Orlando (MCO) 15:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2943 Tampa (TPA) 15:20 planerad

16:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 4 - 16 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4174 Houston 16:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1626 Atlanta 16:14 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5288 Philadelphia (PHL) 16:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5302 Charlotte (CLT) 16:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3395 Las Vegas (LAS) 16:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 202 Houston (HOU) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 3 - 8 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4054 New York (LGA) 16:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3686 New York (LGA) 16:43 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5288 Philadelphia (PHL) 16:45 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4174 Las Vegas (LAS) 16:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5302 Charlotte (CLT) 16:49 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1626 Atlanta 16:57 planerad

17:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 8 - 23 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4050 Tampa (TPA) 17:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 920 Chicago (MDW) 17:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 WestJet WS 7753 Atlanta 17:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2609 Houston (HOU) 17:30 planerad
Boeing 767-400 Delta Air Lines DL 117 Stuttgart (STR) 17:32 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2515 Dallas (DAL) 17:55 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3161 Raleigh/Durham (RDU) 17:57 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4466 Philadelphia 17:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4052 Pittsburgh 17:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1651 Atlanta 17:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:47 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 920 Dallas (DAL) 17:55 planerad

18:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 9 - 20 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1201 Houston (IAH) 18:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5332 Charlotte (CLT) 18:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1280 Las Vegas (LAS) 18:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2438 Atlanta 18:34 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3251 Orlando (MCO) 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3278 Washington 18:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3791 Baltimore (BWI) 18:55 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 14 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2616 Dallas (DAL) 18:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2515 Baltimore (BWI) 18:25 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3161 Mobile (MOB) 18:27 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5332 Charlotte (CLT) 18:46 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1280 Chicago (MDW) 18:55 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 950 Los Angeles (LAX) 18:55 planerad

19:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 40 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5078 Philadelphia (PHL) 19:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3681 Portland (PDX) 19:40 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3278 Chicago (MDW) 19:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3251 Chicago (MDW) 19:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2438 Atlanta 19:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3791 Houston (HOU) 19:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:30 planerad

20:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 21 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5022 Charlotte (CLT) 20:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 222 Tampa (TPA) 20:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4098 Chicago (ORD) 20:41 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5083 Houston (HOU) 20:10 planerad

21:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2833 Baltimore (BWI) 21:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2480 Houston (HOU) 21:10 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5360 Chicago (MDW) 21:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 591 Chicago (MDW) 21:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 744 Chicago (MDW) 21:25 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3508 Detroit (DTW) 21:26 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1200 Houston (IAH) 21:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3947 Chicago (MDW) 21:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1743 Dallas (DAL) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2833 Orlando (MCO) 21:50 planerad

22:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 4 - 12 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2383 Atlanta 22:23 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5685 Washington 22:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2358 Nashville 22:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3741 New York (LGA) 22:36 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4217 New York (LGA) 22:39 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5826 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:42 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3393 Miami (MIA) 22:54 planerad

23:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 8 - 18 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2436 Atlanta 23:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1620 Dallas (DAL) 23:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3615 Denver (DEN) 23:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3300 Houston (HOU) 23:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3824 San Diego (SAN) 23:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5852 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:58 planerad

Andra datum

May, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30