Birmingham-Shuttlesworth, Birmingham (BHM / KBHM)

Planespotter’s tidtabell

00:00 05.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5891 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:04 planerad

01:00 05.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5594 Las Vegas (LAS) 01:40 planerad

02:00 05.08.2019

03:00 05.08.2019

04:00 05.08.2019

05:00 05.08.2019


AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 35 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5452 Charlotte (CLT) 05:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5823 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 991 Houston (HOU) 05:50 planerad

06:00 05.08.2019


AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 15 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3380 Miami (MIA) 06:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5562 Washington (DCA) 06:03 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5591 Charlotte (CLT) 06:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2430 Baltimore (BWI) 06:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2522 Atlanta 06:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1310 Dallas (DAL) 06:30 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1206 Houston (IAH) 06:45 planerad

07:00 05.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1527 Orlando (MCO) 07:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 34 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4099 Chicago (ORD) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5792 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:34 planerad

08:00 05.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4511 Austin (AUS) 08:36 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2242 Atlanta 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2503 Orlando (MCO) 08:20 planerad

09:00 05.08.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 26 - 32 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5952 Dallas 09:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta 09:32 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5543 Philadelphia (PHL) 09:52 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 24 min.
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4511 Pittsburgh (PIT) 09:06 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5952 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:30 planerad

10:00 05.08.2019


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 9 - 15 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3537 New York (LGA) 10:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 375 Dallas (DAL) 10:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5253 Charlotte (CLT) 10:28 planerad
Air Canada AC 1505 Montreal 10:30 planerad
Air Canada AC 1608 Toronto 10:30 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2063 Chicago 10:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1379 Atlanta 10:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 23 - 27 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta 10:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5543 Philadelphia (PHL) 10:27 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3537 New York (LGA) 10:46 planerad

11:00 05.08.2019


AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 29 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 375 Chicago (MDW) 11:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5253 Charlotte (CLT) 11:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1379 Atlanta 11:34 planerad

12:00 05.08.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 17 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5735 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Aeromexico AM 4082 Atlanta 12:11 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 570 Houston (HOU) 12:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2484 Atlanta 12:37 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5955 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:45 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4151 Pittsburgh (PIT) 12:54 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5735 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 570 Tampa (TPA) 12:55 planerad

13:00 05.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 11 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5703 Charlotte (CLT) 13:29 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4337 Houston (IAH) 13:40 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 21 - 29 min.
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4151 Austin (AUS) 13:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 115 Atlanta 13:21 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5955 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5454 Philadelphia (PHL) 13:59 planerad

14:00 05.08.2019


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 11 min.
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3116 Mobile (MOB) 14:03 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Air France AF 5843 Atlanta 14:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3603 Chicago (ORD) 14:12 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:23 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1686 Baltimore (BWI) 14:30 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 11 - 13 min.
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3116 Raleigh/Durham (RDU) 14:33 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3571 Raleigh/Durham (RDU) 14:33 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 116 Stuttgart (STR) 14:42 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:55 planerad

15:00 05.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 11 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2406 Chicago (MDW) 15:40 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Air France AF 2963 Atlanta 15:51 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3603 Chicago (ORD) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1686 Orlando (MCO) 15:20 planerad

16:00 05.08.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 9 - 16 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3686 New York (LGA) 16:13 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5288 Philadelphia (PHL) 16:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5302 Charlotte (CLT) 16:31 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 4 - 28 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2406 Dallas (DAL) 16:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3686 New York (LGA) 16:43 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5288 Philadelphia (PHL) 16:45 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4318 Houston 16:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5302 Charlotte (CLT) 16:49 planerad

17:00 05.08.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 21 - 34 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:14 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 526 Denver (DEN) 17:23 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3161 Raleigh/Durham (RDU) 17:57 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:39 planerad

18:00 05.08.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 45 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1201 Houston (IAH) 18:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5332 Charlotte (CLT) 18:14 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 18 - 19 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 527 Denver (DEN) 18:08 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3161 Mobile (MOB) 18:27 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5332 Charlotte (CLT) 18:44 planerad

19:00 05.08.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2073 Orlando (MCO) 19:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5078 Philadelphia (PHL) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1371 Dallas (DAL) 19:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 1 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2073 Chicago (MDW) 19:30 planerad

20:00 05.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 24 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5022 Charlotte (CLT) 20:17 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4098 Chicago (ORD) 20:41 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1372 Houston (HOU) 20:00 planerad

21:00 05.08.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 13 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 634 Chicago (MDW) 21:20 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3632 Chicago (ORD) 21:33 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1200 Houston (IAH) 21:40 planerad

22:00 05.08.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 16 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3911 Houston (HOU) 22:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2262 Tampa (TPA) 22:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2383 Atlanta 22:19 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3741 New York (LGA) 22:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5826 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:42 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3393 Miami (MIA) 22:54 planerad

23:00 05.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5852 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:58 planerad

Andra datum

May, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30