Birmingham-Shuttlesworth, Birmingham (BHM / KBHM)

Planespotter’s tidtabell

00:00 04.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5891 Dallas 00:04 planerad

01:00 04.08.2019

02:00 04.08.2019

03:00 04.08.2019

04:00 04.08.2019

05:00 04.08.2019


AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 30 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5452 Charlotte (CLT) 05:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1100 Atlanta 05:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5823 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:35 planerad

06:00 04.08.2019


AVÅGENDE — 9
Väntningstid 7 - 15 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3380 Miami (MIA) 06:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3994 New York (LGA) 06:00 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2062 Chicago (ORD) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3932 Dallas (DAL) 06:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5562 Washington (DCA) 06:03 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5591 Charlotte (CLT) 06:10 planerad
Embraer 175 WestJet WS 6519 New York (LGA) 06:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2522 Atlanta 06:30 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1206 Houston (IAH) 06:45 planerad

07:00 04.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1023 Orlando (MCO) 07:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 34 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4099 Chicago (ORD) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5792 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:34 planerad

08:00 04.08.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 17 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3108 Tampa (TPA) 08:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2094 Atlanta 08:19 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4511 Austin (AUS) 08:36 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 20 - 25 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2242 Atlanta 08:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3127 Houston (HOU) 08:05 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1022 Orlando (MCO) 08:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3109 Orlando (MCO) 08:50 planerad

09:00 04.08.2019


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 11 - 30 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5952 Dallas 09:00 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4297 Houston (IAH) 09:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta 09:32 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5543 Philadelphia (PHL) 09:52 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5528 Washington (DCA) 09:53 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 13 - 24 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2094 Atlanta 09:03 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4511 Pittsburgh (PIT) 09:06 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5952 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:30 planerad

10:00 04.08.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 12 - 17 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3881 Baltimore (BWI) 10:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3537 New York (LGA) 10:16 planerad
Air Canada AC 1505 Montreal 10:30 planerad
Air Canada AC 1608 Toronto 10:30 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4205 New York (LGA) 10:47 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1379 Atlanta 10:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 27 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta 10:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5543 Philadelphia (PHL) 10:27 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3881 Tampa (TPA) 10:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3537 New York (LGA) 10:46 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5528 Washington (DCA) 10:55 planerad

11:00 04.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5668 Chicago (MDW) 11:05 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 4 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1208 Houston (IAH) 11:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1379 Atlanta 11:34 planerad

12:00 04.08.2019


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 9 - 16 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5735 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Aeromexico AM 4082 Atlanta 12:11 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5253 Charlotte (CLT) 12:21 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2484 Atlanta 12:37 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4165 Orlando (MCO) 12:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5955 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:45 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4151 Pittsburgh (PIT) 12:54 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 35 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 5668 Baltimore (BWI) 12:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5735 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5253 Charlotte (CLT) 12:55 planerad

13:00 04.08.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 15 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5703 Charlotte (CLT) 13:29 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4337 Houston (IAH) 13:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 3959 Dallas (DAL) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 14 - 21 min.
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4151 Austin (AUS) 13:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 115 Atlanta 13:21 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 116 Stuttgart (STR) 13:21 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5955 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3039 Dallas (DAL) 13:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5454 Philadelphia (PHL) 13:59 planerad

14:00 04.08.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 11 min.
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3116 Mobile (MOB) 14:03 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Air France AF 5843 Atlanta 14:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3603 Chicago (ORD) 14:12 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:23 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 11 - 20 min.
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3116 Raleigh/Durham (RDU) 14:33 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3571 Raleigh/Durham (RDU) 14:33 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2064 Chicago (ORD) 14:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 4605 Las Vegas (LAS) 14:55 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:55 planerad

15:00 04.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-88 Air France AF 2963 Atlanta 15:51 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3603 Chicago (ORD) 15:00 planerad

16:00 04.08.2019


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 4 - 16 min.
Embraer 175 WestJet WS 6518 New York (LGA) 16:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4174 Houston (HOU) 16:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5288 Philadelphia (PHL) 16:15 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5302 Charlotte (CLT) 16:31 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3395 Orlando (MCO) 16:35 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 3 - 4 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3638 New York (LGA) 16:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4174 Baltimore (BWI) 16:45 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5288 Philadelphia (PHL) 16:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5302 Charlotte (CLT) 16:49 planerad

17:00 04.08.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 26 - 43 min.
McDonnell Douglas MD-88 WestJet WS 7753 Atlanta 17:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:14 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3161 Raleigh/Durham (RDU) 17:57 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 19 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4466 Tampa (TPA) 17:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:39 planerad

18:00 04.08.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 21 - 24 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1201 Houston (IAH) 18:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5332 Charlotte (CLT) 18:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3278 Tampa (TPA) 18:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 17 min.
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3161 Mobile (MOB) 18:27 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5332 Charlotte (CLT) 18:44 planerad

19:00 04.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5078 Philadelphia (PHL) 19:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3681 Dallas (DAL) 19:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 24 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3278 Chicago (MDW) 19:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:29 planerad

20:00 04.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 24 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5022 Charlotte (CLT) 20:17 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4098 Chicago (ORD) 20:41 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5083 Houston (HOU) 20:10 planerad

21:00 04.08.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 13 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2833 Baltimore (BWI) 21:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5360 Chicago (MDW) 21:20 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3632 Chicago (ORD) 21:33 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1200 Houston (IAH) 21:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2833 Orlando (MCO) 21:50 planerad

22:00 04.08.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 16 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2383 Atlanta 22:19 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3741 New York (LGA) 22:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5826 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:42 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3393 Miami (MIA) 22:54 planerad

23:00 04.08.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 16 - 25 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3615 Houston (HOU) 23:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 4771 Dallas (DAL) 23:50 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5852 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:58 planerad

Andra datum

May, 2019

12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30