Birmingham-Shuttlesworth, Birmingham (BHM / KBHM)

Planespotter’s tidtabell

00:00 11.06.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1994 Las Vegas (LAS) 00:10 planerad

01:00 11.06.2019

02:00 11.06.2019

03:00 11.06.2019

04:00 11.06.2019

05:00 11.06.2019


AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 15 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5452 Charlotte (CLT) 05:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1516 Houston (HOU) 05:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1100 Atlanta 05:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5823 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 991 Houston (HOU) 05:50 planerad

06:00 11.06.2019


AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3994 New York (LGA) 06:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4244 New York (LGA) 06:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3380 Miami (MIA) 06:00 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1961 Detroit (DTW) 06:05 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5562 Washington (DCA) 06:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4112 Detroit (DTW) 06:10 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5591 Charlotte (CLT) 06:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2430 Baltimore (BWI) 06:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2522 Atlanta 06:30 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1310 Dallas (DAL) 06:30 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1206 Houston (IAH) 06:45 planerad

07:00 11.06.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1023 Orlando (MCO) 07:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5431 Charlotte (CLT) 07:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 29 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4099 Chicago (ORD) 07:00 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3473 Chicago (ORD) 07:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5792 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:34 planerad

08:00 11.06.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2094 Atlanta 08:19 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 15 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2242 Atlanta 08:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5431 Charlotte (CLT) 08:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2503 Orlando (MCO) 08:20 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1022 Orlando (MCO) 08:25 planerad

09:00 11.06.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5952 Dallas 09:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta 09:20 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 6962 Houston (IAH) 09:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 27 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2094 Atlanta 09:03 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5952 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:30 planerad

10:00 11.06.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 6 - 24 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3537 New York (LGA) 10:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 375 Dallas (DAL) 10:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5253 Charlotte (CLT) 10:28 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5543 Philadelphia (PHL) 10:28 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1379 Atlanta 10:52 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4021 Detroit (DTW) 10:53 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 9 - 42 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1591 Atlanta 10:04 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3537 New York (LGA) 10:46 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2262 Las Vegas (LAS) 10:50 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5543 Philadelphia (PHL) 10:59 planerad

11:00 11.06.2019


AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 22 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 375 Chicago (MDW) 11:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5253 Charlotte (CLT) 11:05 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4035 New York (LGA) 11:27 planerad
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1964 Detroit (DTW) 11:33 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4021 Detroit (DTW) 11:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1379 Atlanta 11:36 planerad

12:00 11.06.2019


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 17 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5735 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:07 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1360 Atlanta 12:11 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 570 Houston (HOU) 12:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 102 Atlanta 12:37 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5955 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 18 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5735 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:37 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 570 Tampa (TPA) 12:55 planerad

13:00 11.06.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 11 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5703 Charlotte (CLT) 13:29 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4337 Houston (IAH) 13:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 19 - 29 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1360 Atlanta 13:21 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5955 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5454 Philadelphia (PHL) 13:59 planerad

14:00 11.06.2019


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 13 - 19 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5232 Charlotte 14:00 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3603 Chicago (ORD) 14:11 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1686 Baltimore (BWI) 14:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:34 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3684 Detroit (DTW) 14:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 6 - 12 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 116 Stuttgart (STR) 14:42 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5232 Charlotte 14:54 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Aeromexico AM 4780 Atlanta 14:55 planerad

15:00 11.06.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 11 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2406 Chicago (MDW) 15:40 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1626 Atlanta 15:51 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 12 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3603 Chicago (ORD) 15:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:08 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1686 Orlando (MCO) 15:20 planerad

16:00 11.06.2019


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 2 - 38 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3686 New York (LGA) 16:13 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5288 Philadelphia (PHL) 16:15 planerad
Boeing 767-400 Delta Air Lines DL 117 Stuttgart (STR) 16:18 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5302 Charlotte (CLT) 16:19 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5680 Washington (DCA) 16:57 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 6 - 28 min.
Embraer 175 Virgin Atlantic VS 1957 Detroit (DTW) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2406 Dallas (DAL) 16:15 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3686 New York (LGA) 16:43 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4054 San Antonio (SAT) 16:43 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4318 Houston 16:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5302 Charlotte (CLT) 16:49 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5288 Philadelphia (PHL) 16:58 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1626 Atlanta 16:59 planerad

17:00 11.06.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 6 - 8 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1230 Atlanta 17:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Virgin Atlantic VS 4343 Atlanta 17:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5732 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:13 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 13 - 28 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2477 Atlanta 17:02 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5732 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:43 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1651 Atlanta 17:45 planerad

18:00 11.06.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 19 - 26 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1201 Houston (IAH) 18:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5332 Charlotte (CLT) 18:14 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2438 Atlanta 18:40 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 35 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5680 Washington (DCA) 18:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1230 Atlanta 18:09 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5332 Charlotte (CLT) 18:44 planerad

19:00 11.06.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 26 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2073 Orlando (MCO) 19:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5078 Philadelphia (PHL) 19:26 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1371 Dallas (DAL) 19:30 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 2 - 4 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2438 Atlanta 19:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2073 Chicago (MDW) 19:30 planerad

20:00 11.06.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 18 - 24 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5022 Charlotte (CLT) 20:17 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4098 Chicago (ORD) 20:41 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1129 Atlanta 20:54 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1372 Houston (HOU) 20:00 planerad

21:00 11.06.2019


ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5561 Washington (DCA) 21:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1489 Chicago (MDW) 21:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1948 Houston (HOU) 21:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 634 Chicago (MDW) 21:20 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4028 Detroit 21:26 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6270 Detroit (DTW) 21:30 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1200 Houston (IAH) 21:40 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4111 Detroit (DTW) 21:42 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 3700 Chicago (ORD) 21:46 planerad

22:00 11.06.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 3911 Houston (HOU) 22:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2262 Tampa (TPA) 22:10 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2383 Atlanta 22:25 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3741 New York (LGA) 22:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4217 New York (LGA) 22:35 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5826 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:40 planerad

23:00 11.06.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 21 - 32 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3393 Miami (MIA) 23:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2436 Atlanta 23:26 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5852 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:58 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5891 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:59 planerad

Andra datum

May, 2019

20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30