Birmingham-Shuttlesworth, Birmingham (BHM / KBHM)

Planespotter’s tidtabell

00:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1413 San Diego (SAN) 00:35 planerad

01:00 13.05.2019

02:00 13.05.2019

03:00 13.05.2019

04:00 13.05.2019

05:00 13.05.2019


AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1100 Orlando (MCO) 05:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5823 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2300 Houston (HOU) 05:35 planerad

06:00 13.05.2019


AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 20 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3380 Miami (MIA) 06:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3839 New York (LGA) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 397 Orlando (MCO) 06:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5562 Washington (DCA) 06:01 planerad
Bombardier CRJ700 Gulf Air GF 4159 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:02 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2719 Detroit (DTW) 06:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5591 Charlotte (CLT) 06:10 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 1957 Detroit (DTW) 06:10 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1206 Houston (IAH) 06:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2412 Atlanta 06:35 planerad
Embraer RJ145 ANA NH 6537 Houston (IAH) 06:45 planerad

07:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5431 Charlotte (CLT) 07:44 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 34 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4099 Chicago (ORD) 07:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5921 Dallas-Fort Worth (DFW) 07:34 planerad

08:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 8 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1760 Orlando (MCO) 08:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2094 Atlanta 08:33 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4511 Austin (AUS) 08:36 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5881 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:56 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 41 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2242 Atlanta 08:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5452 Charlotte (CLT) 08:14 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 6570 Tampa (TPA) 08:55 planerad

09:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 8 - 10 min.
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 6962 Houston (IAH) 09:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 766 Atlanta 09:40 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3898 New York (LGA) 09:48 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5528 Washington (DCA) 09:52 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 11 - 12 min.
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4511 Pittsburgh (PIT) 09:06 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2094 Atlanta 09:17 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5881 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:29 planerad

10:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 4 - 23 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 563 Tampa (TPA) 10:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5253 Charlotte (CLT) 10:28 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5543 Philadelphia (PHL) 10:30 planerad
Air Canada AC 1505 Montreal 10:30 planerad
Air Canada AC 1608 Toronto 10:30 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1379 Atlanta 10:42 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2063 Chicago 10:45 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3815 Detroit (DTW) 10:49 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 18 - 22 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 766 Atlanta 10:00 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3851 New York (LGA) 10:18 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 563 Chicago (MDW) 10:40 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5528 Washington (DCA) 10:43 planerad

11:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 8 Dallas (DAL) 11:20 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1023 Orlando (MCO) 11:25 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 21 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5253 Charlotte (CLT) 11:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5543 Philadelphia (PHL) 11:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1379 Atlanta 11:26 planerad
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 1964 Detroit (DTW) 11:35 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2775 Detroit (DTW) 11:40 planerad

12:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 41 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5955 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:03 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Korean Air KE 6833 Atlanta 12:44 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 709 Atlanta 12:47 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4151 Pittsburgh (PIT) 12:54 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1022 Orlando (MCO) 12:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5955 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:35 planerad

13:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 11 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5703 Charlotte (CLT) 13:29 planerad
Embraer 175 ANA NH 6536 Houston (IAH) 13:40 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 25 - 28 min.
Embraer RJ145 Via Airlines VC 4151 Austin (AUS) 13:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Air France AF 5883 Atlanta 13:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 709 Atlanta 13:31 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5454 Philadelphia (PHL) 13:59 planerad

14:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 19 min.
Bombardier CRJ United Airlines UA 3875 Chicago (ORD) 14:00 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3116 Mobile (MOB) 14:03 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3603 Chicago (ORD) 14:13 planerad
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4722 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:16 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Aeromexico AM 4836 Atlanta 14:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:30 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3684 Detroit (DTW) 14:49 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 17 - 22 min.
Embraer 175 Air New Zealand NZ 6961 Houston (IAH) 14:20 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3116 Raleigh/Durham (RDU) 14:33 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3571 Raleigh/Durham (RDU) 14:33 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 3777 Chicago (ORD) 14:55 planerad

15:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 460 Baltimore (BWI) 15:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1151 Chicago (MDW) 15:40 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 15 - 35 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3603 Chicago (ORD) 15:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5828 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 116 Stuttgart (STR) 15:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Virgin Atlantic VS 3087 Atlanta 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 460 Las Vegas (LAS) 15:40 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2768 Detroit (DTW) 15:55 planerad

16:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 3 - 24 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3686 New York (LGA) 16:12 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5288 Philadelphia (PHL) 16:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Air France AF 5907 Atlanta 16:18 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4321 Houston (IAH) 16:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Aeromexico AM 3856 Atlanta 16:20 planerad
Boeing 767-400 Delta Air Lines DL 117 Stuttgart (STR) 16:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5302 Charlotte (CLT) 16:31 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5680 Washington (DCA) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 8 - 30 min.
Bombardier CRJ700 Virgin Atlantic VS 1961 Detroit (DTW) 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1151 Orlando (MCO) 16:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5288 Philadelphia (PHL) 16:45 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4054 New York (LGA) 16:45 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 6965 Houston (IAH) 16:45 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5302 Charlotte (CLT) 16:49 planerad
Bombardier CRJ Air Canada AC 4318 Houston (IAH) 16:57 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Air France AF 5858 Atlanta 16:59 planerad

17:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 26 - 46 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 526 Denver (DEN) 17:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:11 planerad
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3161 Raleigh/Durham (RDU) 17:57 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 8 - 43 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 675 Atlanta 17:04 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:47 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 527 Denver (DEN) 17:55 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5680 Washington (DCA) 17:58 planerad

18:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 31 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5332 Charlotte (CLT) 18:14 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2127 Atlanta 18:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 874 Orlando (MCO) 18:50 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 17 min.
Embraer RJ145 Via Airlines VC 3161 Mobile (MOB) 18:27 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5332 Charlotte (CLT) 18:44 planerad

19:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 24 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1642 Dallas (DAL) 19:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5078 Philadelphia (PHL) 19:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Air France AF 3703 Atlanta 19:32 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Aeromexico AM 4106 Atlanta 19:56 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 11 - 22 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2127 Atlanta 19:03 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 874 Chicago (MDW) 19:25 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:29 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1643 Houston (HOU) 19:40 planerad

20:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5022 Charlotte (CLT) 20:17 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4098 Chicago (ORD) 20:42 planerad

21:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 1 - 18 min.
McDonnell Douglas MD-88 Air France AF 5983 Atlanta 21:19 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3814 Detroit (DTW) 21:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 508 Atlanta 21:21 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1200 Houston (IAH) 21:39 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 6960 Houston 21:40 planerad

22:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 6 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5826 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:36 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3891 New York 22:42 planerad

23:00 13.05.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 - 27 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2436 Atlanta 23:26 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Korean Air KE 6831 Atlanta 23:28 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5891 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:55 planerad

Andra datum

May, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30