Birmingham-Shuttlesworth, Birmingham (BHM / KBHM)

Planespotter’s tidtabell

16:00 19.03.2019

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 10°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4859 Charlotte (CLT) 16:25 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 28 - 55 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4917 Detroit (DTW) 16:00 planerad
Embraer 175 WestJet WS 6521 New York (LGA) 16:55 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4859 Charlotte (CLT) 16:56 planerad

17:00 19.03.2019

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 10°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:50 planerad

18:00 19.03.2019

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 10°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 36

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4779 Charlotte (CLT) 18:20 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4779 Charlotte (CLT) 18:47 planerad

19:00 19.03.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 43°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:27 planerad

20:00 19.03.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 43°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

21:00 19.03.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 43°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 19 - 20 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5561 Washington (DCA) 21:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Virgin Atlantic VS 5093 Atlanta 21:25 planerad
Embraer 170 United Airlines UA 3561 Houston (IAH) 21:43 planerad

22:00 19.03.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 41°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 1 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5826 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5078 Philadelphia (PHL) 22:01 planerad

23:00 19.03.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 41°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 4 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3393 Miami (MIA) 23:05 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4903 Charlotte (CLT) 23:09 planerad

00:00 20.03.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 41°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

01:00 20.03.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 42°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

02:00 20.03.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 42°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

03:00 20.03.2019

+5°C   Vindar: 2 m/s @ 42°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

04:00 20.03.2019

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 49°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

05:00 20.03.2019

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 49°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 19 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2443 Atlanta 05:30 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5823 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:49 planerad

06:00 20.03.2019

+2°C   Vindar: 1 m/s @ 49°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 13 - 22 min.
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2062 Chicago (ORD) 06:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5591 Charlotte (CLT) 06:04 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3380 Miami (MIA) 06:26 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1206 Houston (IAH) 06:45 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4099 Chicago (ORD) 06:52 planerad

07:00 20.03.2019

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 72°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4778 Charlotte (CLT) 07:40 planerad

08:00 20.03.2019

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 72°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2415 Atlanta 08:00 planerad

09:00 20.03.2019

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 72°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 766 Atlanta 09:40 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5543 Philadelphia (PHL) 09:45 planerad

10:00 20.03.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 116°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06, 18

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 9 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5253 Charlotte (CLT) 10:36 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2381 Atlanta 10:42 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5892 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:51 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 11 - 15 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5334 Charlotte (CLT) 10:17 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 766 Atlanta 10:25 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2066 Chicago (ORD) 10:40 planerad

11:00 20.03.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 116°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06, 18

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 19 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5377 Philadelphia (PHL) 11:06 planerad
Bombardier CRJ Copa Airlines CM 1208 Houston (IAH) 11:25 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2381 Atlanta 11:26 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5892 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:26 planerad

12:00 20.03.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 116°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06, 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4951 Charlotte (CLT) 12:13 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5735 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:23 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4951 Charlotte (CLT) 12:41 planerad

13:00 20.03.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 188°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5703 Charlotte (CLT) 13:32 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5735 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:21 planerad

14:00 20.03.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 188°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 51 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5693 Philadelphia (PHL) 14:02 planerad
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2064 Chicago (ORD) 14:53 planerad

15:00 20.03.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 188°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 4235 Detroit (DTW) 15:00 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21