Birmingham-Shuttlesworth, Birmingham (BHM / KBHM)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

10:00 18.01.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 140°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 120 m   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 3 - 29 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 459 Orlando (MCO) 10:05 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4777 Chicago (ORD) 10:08 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5253 Charlotte (CLT) 10:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 980 Tampa (TPA) 10:20 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2381 Atlanta 10:49 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5892 Dallas-Fort Worth (DFW) 10:51 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5498 New York (LGA) 10:54 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 7 - 15 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5528 Washington (DCA) 10:18 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5065 Charlotte (CLT) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 460 Orlando (MCO) 10:40 planerad
Embraer RJ145 Air New Zealand NZ 2066 Chicago (ORD) 10:50 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5095 Philadelphia (PHL) 10:54 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 657 Tampa (TPA) 10:55 planerad

11:00 18.01.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 140°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 120 m   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5193 Detroit (DTW) 11:11 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 6 - 9 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1208 Houston (IAH) 11:25 planerad
Bombardier CRJ700 Gulf Air GF 4236 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:26 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2381 Atlanta 11:35 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5514 New York (LGA) 11:40 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1957 Detroit (DTW) 11:47 planerad

12:00 18.01.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 144°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 14 - 18 min.
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4763 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2145 Dallas (DAL) 12:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 652 Houston (HOU) 12:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5436 Charlotte (CLT) 12:38 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2384 Atlanta 12:56 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 1 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1491 Dallas (DAL) 12:50 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 6002 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:51 planerad

13:00 18.01.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 144°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 6 - 11 min.
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 4590 Denver (DEN) 13:33 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3603 Chicago (ORD) 13:44 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4002 Houston (IAH) 13:48 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4832 Charlotte (CLT) 13:54 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 652 Las Vegas (LAS) 13:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2384 Atlanta 13:40 planerad

14:00 18.01.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 144°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 8 min.
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4722 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:14 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Air France AF 2218 Atlanta 14:20 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 4245 Chicago (ORD) 14:28 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 4 - 11 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 3603 Chicago (ORD) 14:09 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5693 Philadelphia (PHL) 14:13 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4121 Houston (IAH) 14:18 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4832 Charlotte (CLT) 14:19 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 4529 Denver (DEN) 14:30 planerad

15:00 18.01.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 167°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 30 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 6269 Detroit (DTW) 15:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1512 Baltimore (BWI) 15:35 planerad
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3835 New York (LGA) 15:39 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2417 Atlanta 15:56 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 4 - 34 min.
Bombardier CRJ Air New Zealand NZ 2064 Chicago (ORD) 15:00 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 116 Stuttgart (STR) 15:04 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Virgin Atlantic VS 3086 Atlanta 15:04 planerad
Bombardier CRJ700 Gulf Air GF 4162 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:06 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1964 Detroit (DTW) 15:40 planerad

16:00 18.01.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 167°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 15 - 16 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 642 Chicago (MDW) 16:10 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1202 Houston (IAH) 16:15 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4392 Houston (IAH) 16:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4859 Charlotte (CLT) 16:31 planerad
Bombardier CRJ900 Alaska Airlines AS 4729 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:31 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5680 Washington (DCA) 16:46 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 6 - 28 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3827 New York (LGA) 16:09 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1512 Orlando (MCO) 16:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2417 Atlanta 16:43 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 642 Dallas (DAL) 16:45 planerad
Embraer RJ145 Air Canada AC 4318 Houston (IAH) 16:50 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4173 Houston (IAH) 16:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4859 Charlotte (CLT) 16:56 planerad

17:00 18.01.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 167°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 12 min.
Boeing 767-400 Delta Air Lines DL 117 Stuttgart (STR) 17:22 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Virgin Atlantic VS 4343 Atlanta 17:22 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2085 Orlando (MCO) 17:30 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5240 Chicago (ORD) 17:33 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 977 Las Vegas (LAS) 17:45 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 528 Denver (DEN) 17:52 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5711 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:06 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3841 Miami (MIA) 17:46 planerad

18:00 18.01.2019

+12°C   Vindar: 1 m/s @ 156°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 6 - 10 min.
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1201 Houston (IAH) 18:10 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4271 Houston (IAH) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 262 Tampa (TPA) 18:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4779 Charlotte (CLT) 18:23 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 3 - 20 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 208 Tampa (TPA) 18:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5680 Washington (DCA) 18:02 planerad
Bombardier CRJ United Airlines UA 5305 Chicago (ORD) 18:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2426 Atlanta 18:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 977 Chicago (MDW) 18:20 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4290 Houston (IAH) 18:40 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 529 Denver (DEN) 18:42 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4779 Charlotte (CLT) 18:48 planerad

19:00 18.01.2019

+12°C   Vindar: 1 m/s @ 156°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2445 Atlanta 19:25 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 22 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 262 Houston (HOU) 19:05 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5838 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:27 planerad

20:00 18.01.2019

+12°C   Vindar: 1 m/s @ 156°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 2 - 3 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1990 Chicago (MDW) 20:50 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4098 Chicago (ORD) 20:52 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 350 Houston (HOU) 20:55 planerad

21:00 18.01.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 154°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 21 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2449 Atlanta 21:05 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5561 Washington (DCA) 21:13 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 4555 Denver (DEN) 21:16 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 4321 Detroit (DTW) 21:26 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1200 Houston (IAH) 21:47 planerad
Embraer RJ145 United Airlines UA 4146 Houston (IAH) 21:47 planerad

22:00 18.01.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 154°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5078 Philadelphia (PHL) 22:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2024 Dallas (DAL) 22:30 planerad

23:00 18.01.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 154°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 20 min.
Embraer 175 Delta Air Lines DL 3891 New York (LGA) 23:04 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5022 Charlotte (CLT) 23:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2436 Atlanta 23:25 planerad

00:00 19.01.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 168°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18

01:00 19.01.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 168°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18

02:00 19.01.2019

+12°C   Vindar: 3 m/s @ 168°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 18

03:00 19.01.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 178°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

04:00 19.01.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 178°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

05:00 19.01.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 178°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2443 Atlanta (ATL) 05:30 planerad

06:00 19.01.2019

+14°C   Vindar: 6 m/s @ 189°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 13 - 15 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5591 Charlotte (CLT) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5823 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5088 Orlando (MCO) 06:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 3380 Miami (MIA) 06:22 planerad
Embraer RJ145 Copa Airlines CM 1206 Houston (IAH) 06:35 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2412 Atlanta (ATL) 06:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2445 Dallas (DAL) 06:35 planerad

07:00 19.01.2019

+14°C   Vindar: 6 m/s @ 189°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 21 - 31 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2457 Tampa (TPA) 07:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5452 Charlotte (CLT) 07:31 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 4591 Denver (DEN) 07:43 planerad

08:00 19.01.2019

+14°C   Vindar: 6 m/s @ 189°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5431 Charlotte (CLT) 08:09 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 51 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2415 Atlanta (ATL) 08:00 planerad
Bombardier CRJ900 Virgin Atlantic VS 1957 Detroit (DTW) 08:00 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5431 Charlotte (CLT) 08:51 planerad

09:00 19.01.2019

+15°C   Vindar: 5 m/s @ 206°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 18, 24

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 9 - 10 min.
Embraer RJ145 Air Canada AC 4297 Houston (IAH) 09:38 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5543 Philadelphia (PHL) 09:47 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 806 Atlanta 09:57 planerad

Andra datum

January, 2019

18