Bangor, Bangor (BGR / KBGR)

Planespotter’s tidtabell

00:00 25.08.2019

01:00 25.08.2019

02:00 25.08.2019

03:00 25.08.2019

04:00 25.08.2019

05:00 25.08.2019


AVÅGENDE — 3
Väntningstid 11 - 18 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4533 Philadelphia (PHL) 05:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4607 Philadelphia 05:34 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5330 Washington (DCA) 05:52 planerad

06:00 25.08.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3451 Newark (EWR) 06:00 planerad

07:00 25.08.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 55 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3422 Chicago 07:00 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3383 New York (LGA) 07:55 planerad

08:00 25.08.2019

09:00 25.08.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4451 Washington (DCA) 09:50 planerad

10:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 - 22 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4545 Philadelphia (PHL) 10:04 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5141 New York (LGA) 10:26 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3459 New York (LGA) 10:32 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4545 Philadelphia (PHL) 10:40 planerad

11:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 27 min.
Embraer 175 United Airlines UA 3656 Chicago (ORD) 11:15 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5527 Washington (DCA) 11:42 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5141 New York (LGA) 11:02 planerad

12:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 13 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4950 Philadelphia 12:02 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3347 Chicago (ORD) 12:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3073 Chicago (ORD) 12:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4871 Philadelphia (PHL) 12:21 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 11 - 15 min.
Embraer 175 United Airlines UA 3567 Chicago (ORD) 12:06 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5527 Washington (DCA) 12:12 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3307 New York (LGA) 12:26 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4871 Philadelphia (PHL) 12:41 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3073 Chicago (ORD) 12:50 planerad

13:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 4023 New York (LGA) 13:25 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5135 New York (LGA) 13:37 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3347 Chicago (ORD) 13:00 planerad

14:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 2 - 11 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3301 New York (LGA) 14:07 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5061 New York 14:18 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4785 Philadelphia (PHL) 14:20 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4115 New York (LGA) 14:21 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 19 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5135 New York (LGA) 14:09 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4023 New York (LGA) 14:26 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5285 New York (LGA) 14:45 planerad
Embraer RJ140 American Airlines AA 4115 New York (LGA) 14:48 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4785 Philadelphia (PHL) 14:50 planerad

15:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 7 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5640 Charlotte (CLT) 15:50 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5539 Charlotte (CLT) 15:57 planerad

16:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 25 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5249 New York (LGA) 16:17 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5514 Washington (DCA) 16:27 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4421 Washington (DCA) 16:52 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 19 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5539 Charlotte (CLT) 16:27 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5640 Charlotte (CLT) 16:38 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5514 Washington (DCA) 16:57 planerad

17:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 36 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5015 New York (LGA) 17:09 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4514 Philadelphia (PHL) 17:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 23 min.
Bombardier CRJ WestJet WS 7747 New York (LGA) 17:04 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4421 Knoxville (TYS) 17:22 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5015 New York (LGA) 17:45 planerad

18:00 25.08.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4514 Philadelphia (PHL) 18:15 planerad

19:00 25.08.2019

20:00 25.08.2019

21:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3492 Chicago (ORD) 21:49 planerad

22:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5057 New York (LGA) 22:11 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4613 Philadelphia (PHL) 22:46 planerad

23:00 25.08.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 43 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4606 Philadelphia (PHL) 23:08 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5669 Washington 23:51 planerad

Andra datum

June, 2019

13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30