Bangor, Bangor (BGR / KBGR)

Planespotter’s tidtabell

00:00 08.06.2019

01:00 08.06.2019

02:00 08.06.2019

03:00 08.06.2019

04:00 08.06.2019

05:00 08.06.2019


AVÅGENDE — 3
Väntningstid 11 - 14 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4533 Philadelphia (PHL) 05:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4908 Philadelphia (PHL) 05:44 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5330 Washington (DCA) 05:52 planerad

06:00 08.06.2019

07:00 08.06.2019

08:00 08.06.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 4115 New York (LGA) 08:27 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3383 New York (LGA) 08:00 planerad

09:00 08.06.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Airbus A319 Allegiant Air G4 2253 Orlando (SFB) 09:26 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4604 Philadelphia (PHL) 09:38 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ140 American Airlines AA 4115 New York (LGA) 09:00 planerad

10:00 08.06.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4545 Philadelphia (PHL) 10:04 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 16 - 29 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4604 Philadelphia (PHL) 10:08 planerad
Airbus A319 Allegiant Air G4 2347 Orlando (SFB) 10:11 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4545 Philadelphia (PHL) 10:40 planerad

11:00 08.06.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 4 - 22 min.
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2059 Chicago 11:16 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3295 Detroit (DTW) 11:20 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3300 Detroit (DTW) 11:22 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5527 Washington (DCA) 11:44 planerad

12:00 08.06.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 6 - 9 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4950 Burlington 12:04 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3073 Chicago (ORD) 12:13 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3347 Chicago (ORD) 12:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4871 Philadelphia (PHL) 12:21 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 26 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3294 New York (LGA) 12:00 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5527 Washington (DCA) 12:15 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4871 Philadelphia (PHL) 12:41 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3073 Chicago 12:45 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3300 Detroit (DTW) 12:51 planerad

13:00 08.06.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 19 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3459 New York (LGA) 13:07 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5135 New York (LGA) 13:07 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5318 Washington (DCA) 13:26 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 42 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3347 Charleston (CHS) 13:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3307 Greenville (GSP) 13:42 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3282 New York 13:45 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5135 New York (LGA) 13:52 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5318 Washington (DCA) 13:55 planerad

14:00 08.06.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 16 - 30 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4785 Philadelphia (PHL) 14:22 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3438 New York (LGA) 14:52 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3333 New York (LGA) 14:54 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4785 Philadelphia (PHL) 14:55 planerad

15:00 08.06.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 - 23 min.
Airbus A319 United Airlines UA 529 Chicago (ORD) 15:27 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5640 Charlotte (CLT) 15:50 planerad
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5539 Charlotte (CLT) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3438 New York (LGA) 15:25 planerad

16:00 08.06.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 24 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5514 Washington (DCA) 16:28 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4421 Washington (DCA) 16:52 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 8 - 20 min.
Bombardier CRJ900 American Airlines AA 5539 Charlotte (CLT) 16:27 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 237 Chicago (ORD) 16:30 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5640 Charlotte (CLT) 16:38 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5514 Washington (DCA) 16:58 planerad

17:00 08.06.2019


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 37 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3363 Chicago 17:07 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5515 Philadelphia (PHL) 17:08 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4514 Philadelphia (PHL) 17:45 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 3470 New York (LGA) 17:45 planerad
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5057 New York (LGA) 17:54 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 20 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4421 Knoxville (TYS) 17:22 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3363 Chicago (ORD) 17:42 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5515 Philadelphia (PHL) 17:43 planerad

18:00 08.06.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4999 Philadelphia 18:54 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4514 Philadelphia (PHL) 18:15 planerad

19:00 08.06.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 175 American Airlines AA 4624 Washington (DCA) 19:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4999 Philadelphia 19:20 planerad

20:00 08.06.2019

21:00 08.06.2019

22:00 08.06.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 12 min.
Embraer 175 United Airlines UA 3466 New York 22:34 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4613 Philadelphia (PHL) 22:46 planerad

23:00 08.06.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 27 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4972 Philadelphia (PHL) 23:16 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5669 Washington 23:43 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31