Bradley, Hartford (BDL / KBDL)

Planespotter’s tidtabell

16:00 15.07.2019


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 11 min.
McDonnell Douglas MD-90 Air France AF 8791 Atlanta 16:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2291 Baltimore (BWI) 16:10 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 526 Minneapolis (MSP) 16:21 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1725 Charlotte (CLT) 16:23 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 176 San Juan (SJU) 16:33 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 131 Dublin (DUB) 16:35 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4526 Washington 16:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1377 Baltimore (BWI) 16:45 planerad

17:00 15.07.2019

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 308°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 25 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1600 Chicago (MDW) 17:05 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1132 Myrtle Beach 17:11 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1522 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:20 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4838 Philadelphia (PHL) 17:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8842 Montréal (YUL) 17:49 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 556 Chicago (ORD) 17:59 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 17 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 526 Minneapolis (MSP) 17:02 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1725 Charlotte (CLT) 17:03 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1459 Fort Lauderdale (FLL) 17:18 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4526 Washington (DCA) 17:35 planerad

18:00 15.07.2019

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 308°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 7 - 14 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter United Airlines UA 8061 Montréal (YUL) 18:08 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 617 Charlotte (CLT) 18:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 860 Orlando (MCO) 18:17 planerad
Southwest Airlines WN 1747 Orlando (MCO) 18:25 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 801 Washington (IAD) 18:38 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1460 Fort Lauderdale (FLL) 18:40 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4120 Chicago (ORD) 18:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2463 Baltimore (BWI) 18:45 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1098 Washington (DCA) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 25 min.
Airbus A320 Aer Lingus EI 130 Dublin (DUB) 18:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 161 Fort Lauderdale (FLL) 18:00 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8025 Toronto (YYZ) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1601 Tampa (TPA) 18:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4838 Philadelphia (PHL) 18:19 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1522 Los Angeles (LAX) 18:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2074 Chicago (ORD) 18:45 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 617 Charlotte (CLT) 18:59 planerad

19:00 15.07.2019

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 308°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 13 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 140 St Louis (STL) 19:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1534 Tampa (TPA) 19:58 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 9 - 17 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 959 Orlando (MCO) 19:07 planerad
Southwest Airlines WN 1748 Orlando (MCO) 19:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 537 Orlando (MCO) 19:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2463 Chicago (MDW) 19:20 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4120 Chicago (ORD) 19:21 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 599 Washington (DCA) 19:34 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 299 Washington 19:51 planerad
Airbus A319 Virgin Atlantic VS 2712 Detroit (DTW) 19:59 planerad

20:00 15.07.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 307°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 American Airlines AA 1663 Philadelphia 20:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1755 Charlotte (CLT) 20:00 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 30 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 1448 Washington (IAD) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 140 Baltimore (BWI) 20:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2275 San Juan (SJU) 20:50 planerad

21:00 15.07.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 307°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 442 Washington (IAD) 21:40 planerad

22:00 15.07.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 307°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 21 - 37 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8026 Toronto (YYZ) 22:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2689 Chicago (ORD) 22:05 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1272 Miami (MIA) 22:42 planerad

23:00 15.07.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 307°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 8 - 16 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2110 Philadelphia (PHL) 23:01 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1887 Denver (DEN) 23:17 planerad
Boeing 737 Southwest Airlines WN 490 Orlando (MCO) 23:25 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2487 Denver (DEN) 23:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 460 Fort Lauderdale (FLL) 23:42 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1660 Minneapolis (MSP) 23:51 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 399 Washington (IAD) 23:58 planerad

00:00 16.07.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 307°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 4 - 23 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 399 Washington (IAD) 00:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 943 Orlando (MCO) 00:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 238 Orlando (MCO) 00:10 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 2056 Charlotte (CLT) 00:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2301 Baltimore (BWI) 00:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 400 Baltimore (BWI) 00:20 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2493 Atlanta 00:21 planerad
Airbus A320 Air New Zealand NZ 2049 Chicago 00:22 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1603 Tampa (TPA) 00:45 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1425 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:54 planerad

01:00 16.07.2019

+20°C   Vindar: 2 m/s @ 307°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 396 Chicago (MDW) 01:15 planerad

02:00 16.07.2019

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 317°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 33

03:00 16.07.2019

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 317°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 33

04:00 16.07.2019

+18°C   Vindar: 1 m/s @ 317°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 33

05:00 16.07.2019

+16°C   Vindar: 1 m/s @ 281°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24, 33

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2496 Orlando (MCO) 05:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 296 Washington (IAD) 05:55 planerad

06:00 16.07.2019

+16°C   Vindar: 1 m/s @ 281°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24, 33

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2276 San Juan (SJU) 06:21 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 146 Miami (MIA) 06:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1953 Philadelphia (PHL) 06:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 275 San Juan (SJU) 06:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1758 Detroit (DTW) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5440 Raleigh/Durham (RDU) 06:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1602 Los Angeles (LAX) 06:05 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter United Airlines UA 8103 Toronto 06:10 planerad
Boeing 737 Southwest Airlines WN 2355 Chicago (MDW) 06:10 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8019 Toronto (YYZ) 06:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1758 Kona 06:15 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1690 Charlotte (CLT) 06:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2307 Denver (DEN) 06:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2729 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:45 planerad

07:00 16.07.2019

+16°C   Vindar: 1 m/s @ 281°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24, 33

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1044 Los Angeles 07:54 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 4 - 27 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 737 Orlando (MCO) 07:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2805 Chicago (ORD) 07:27 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 795 Chicago (ORD) 07:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 959 Fort Lauderdale (FLL) 07:31 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1679 Philadelphia (PHL) 07:36 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1267 Denver (DEN) 07:40 planerad

08:00 16.07.2019

+19°C   Vindar: 0 m/s @ 279°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24, 33

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 6 - 8 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2438 Tampa (TPA) 08:35 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 798 Washington (DCA) 08:43 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1787 Detroit (DTW) 08:48 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A321 American Airlines AA 1975 Charlotte (CLT) 08:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1465 Minneapolis (MSP) 08:15 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1958 Tampa (TPA) 08:20 planerad

09:00 16.07.2019

+19°C   Vindar: 0 m/s @ 279°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24, 33

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 35 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 1456 Chicago (ORD) 09:05 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2457 Atlanta 09:40 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 849 Washington (IAD) 09:45 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 550 Orlando (MCO) 09:46 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 11 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2777 Chicago 09:10 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 699 Washington (DCA) 09:20 planerad
Airbus A319 Virgin Atlantic VS 2712 Detroit (DTW) 09:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2438 Tampa 09:25 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1787 Detroit (DTW) 09:36 planerad

10:00 16.07.2019

+19°C   Vindar: 0 m/s @ 279°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24, 33

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 4 - 10 min.
Lufthansa LH 6725 New York 10:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1444 Baltimore (BWI) 10:05 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3217 Chicago (ORD) 10:07 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4837 Philadelphia (PHL) 10:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5639 Philadelphia (PHL) 10:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8020 Toronto (YYZ) 10:29 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter United Airlines UA 8286 Toronto 10:31 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A319 United Airlines UA 305 Chicago (ORD) 10:00 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2046 Chicago 10:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1873 Washington (IAD) 10:30 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1133 Myrtle Beach 10:35 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 3217 Chicago (ORD) 10:37 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2457 Atlanta 10:40 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4837 Philadelphia (PHL) 10:41 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8021 Toronto (YYZ) 10:50 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5639 Philadelphia (PHL) 10:55 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter United Airlines UA 8287 Toronto 10:55 planerad

11:00 16.07.2019

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 240°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 24 min.
Airbus A319 American Airlines AA 421 Philadelphia (PHL) 11:09 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 162 Fort Lauderdale (FLL) 11:16 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 110 Denver (DEN) 11:20 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1696 Atlanta 11:44 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1781 Detroit (DTW) 11:58 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 53 min.
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 284 St Louis (STL) 11:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 421 Reno (RNO) 11:58 planerad

12:00 16.07.2019

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 240°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 3 - 21 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2128 Orlando (MCO) 12:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 876 Detroit (DTW) 12:01 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2045 Chicago 12:11 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1529 Baltimore (BWI) 12:15 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1868 Chicago (ORD) 12:23 planerad
Boeing 717-200 WestJet WS 7198 Minneapolis (MSP) 12:25 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5607 Washington (DCA) 12:46 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5075 Philadelphia (PHL) 12:47 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4610 Buffalo (BUF) 12:50 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 18 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1611 Raleigh/Durham (RDU) 12:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 549 Orlando (MCO) 12:10 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 1696 Atlanta 12:28 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2129 Orlando (MCO) 12:40 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1781 Detroit (DTW) 12:45 planerad
Embraer 175 Air New Zealand NZ 2048 Chicago 12:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 107 Chicago (MDW) 12:55 planerad

13:00 16.07.2019

+25°C   Vindar: 3 m/s @ 240°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 21 - 24 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 438 Orlando (MCO) 13:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1878 Chicago (MDW) 13:40 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5216 Washington (DCA) 13:59 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 6 - 28 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5075 Philadelphia (PHL) 13:13 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5607 Washington (DCA) 13:15 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 440 Chicago (ORD) 13:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 876 Detroit (DTW) 13:22 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4610 Washington 13:28 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 533 Tampa (TPA) 13:56 planerad

14:00 16.07.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 250°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 14 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8022 Toronto (YYZ) 14:00 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4496 Philadelphia (PHL) 14:02 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1142 West Palm Beach (PBI) 14:16 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter United Airlines UA 8016 Toronto (YYZ) 14:26 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 8 - 14 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1879 Baltimore (BWI) 14:15 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5216 Washington (DCA) 14:29 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4496 Philadelphia (PHL) 14:36 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8847 Montréal (YUL) 14:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Turkish Airlines TK 8643 Montréal (YUL) 14:50 planerad

15:00 16.07.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 250°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2820 Chicago (ORD) 15:08 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 28 - 50 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1141 West Palm Beach (PBI) 15:00 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Virgin Atlantic VS 2156 Atlanta 15:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2820 Chicago (ORD) 15:57 planerad

Andra datum

April, 2019

15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30