Bradley, Hartford (BDL / KBDL)

Planespotter’s tidtabell

07:00 28.02.2020

-2°C   Vindar: 6 m/s @ 240°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1370 m   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2276 San Juan (SJU) 07:10 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-800 N921NN American AA 2805 Chicago (ORD) 07:00 planerad
Boeing 737-800 N8575Z Southwest WN 1649 Orlando (MCO) 07:05 planerad
Airbus A320 Spirit NK 455 Tampa (TPA) 07:15 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 586 Tampa (TPA) 07:20 planerad
Boeing 737-900 N67827 United Airlines UA 366 Denver (DEN) 07:30 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 2879 Philadelphia (PHL) 07:45 planerad
Airbus A321 American AA 2800 Charlotte (CLT) 07:50 planerad

08:00 28.02.2020

-2°C   Vindar: 6 m/s @ 240°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1370 m   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 14 - 20 min.
Embraer 175 American AA 4454 Washington (DCA) 08:21 planerad
Airbus A319 N529NK Spirit NK 550 Orlando (MCO) 08:41 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1142 West Palm Beach (PBI) 08:49 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1465 Minneapolis (MSP) 08:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 5450 Baltimore (BWI) 08:10 planerad
Airbus A320 N554JB JetBlue Airways B6 959 Fort Lauderdale (FLL) 08:25 planerad

09:00 28.02.2020

-2°C   Vindar: 6 m/s @ 240°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1370 m   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 17 - 31 min.
Airbus A319 American AA 622 Charlotte (CLT) 09:00 planerad
Bombardier CRJ900 N689CA Delta Air Lines DL 3964 Detroit (DTW) 09:00 planerad
Embraer 170 United UA 3589 Chicago (ORD) 09:07 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2457 Atlanta (ATL) 09:38 planerad
Boeing 737-800 N8544Z Southwest WN 1718 Orlando (MCO) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 21 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1303 Fort Myers (RSW) 09:00 planerad
Embraer 175 American AA 4454 Washington (DCA) 09:21 planerad
Airbus A319 Spirit NK 549 Orlando (MCO) 09:25 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3964 Detroit (DTW) 09:35 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1141 West Palm Beach (PBI) 09:35 planerad

10:00 28.02.2020

-1°C   Vindar: 6 m/s @ 252°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 16 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4764 Philadelphia (PHL) 10:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 5786 Baltimore (BWI) 10:05 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3205 Chicago (ORD) 10:19 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8020 Toronto (YYZ) 10:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 849 Tampa (TPA) 10:45 planerad
Embraer 175 American AA 4443 Washington (DCA) 10:49 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 18 min.
Embraer 170 United Airlines UA 3403 Chicago (ORD) 10:00 planerad
Airbus A319 American AA 622 Charlotte (CLT) 10:04 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2457 Atlanta (ATL) 10:22 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4764 Philadelphia (PHL) 10:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 5786 Fort Lauderdale (FLL) 10:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1718 St Louis (STL) 10:45 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 3205 Chicago (ORD) 10:49 planerad

11:00 28.02.2020

-1°C   Vindar: 6 m/s @ 252°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 45 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1747 Charlotte (CLT) 11:03 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 4970 Detroit (DTW) 11:48 planerad
Airbus A320 NEO Spirit Airlines NK 162 Fort Lauderdale (FLL) 11:58 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 28 min.
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8021 Toronto (YYZ) 11:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 849 Baltimore (BWI) 11:15 planerad
Embraer 175 American AA 4443 Washington (DCA) 11:20 planerad
Boeing 737-800 American AA 1747 Charlotte (CLT) 11:48 planerad

12:00 28.02.2020

-1°C   Vindar: 6 m/s @ 252°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 25 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1696 Atlanta (ATL) 12:12 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5460 Minneapolis (MSP) 12:29 planerad
Airbus A321 Frontier F9 1208 Orlando (MCO) 12:54 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 297 Fort Lauderdale (FLL) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 16 - 27 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5262 Minneapolis (MSP) 12:23 planerad
Airbus A320 NEO Spirit Airlines NK 663 Fort Lauderdale (FLL) 12:50 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1696 Atlanta (ATL) 12:56 planerad

13:00 28.02.2020

+2°C   Vindar: 6 m/s @ 250°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 21 - 32 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 438 Orlando (MCO) 13:13 planerad
Airbus A321 American AA 2002 Charlotte (CLT) 13:45 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1310 Orlando (MCO) 13:45 planerad
Bombardier CRJ American AA 5607 Washington (DCA) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 41 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5273 Detroit (DTW) 13:04 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 5774 Orlando (MCO) 13:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 533 Tampa (TPA) 13:58 planerad

14:00 28.02.2020

+2°C   Vindar: 6 m/s @ 250°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 21 min.
Boeing 737-800 Southwest WN 573 Baltimore (BWI) 14:05 planerad
Airbus A319 American AA 1751 Philadelphia (PHL) 14:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5154 Cincinnati (CVG) 14:31 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1333 Fort Myers (RSW) 14:45 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8842 Montréal (YUL) 14:56 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A321 Frontier F9 1209 Orlando (MCO) 14:00 planerad
Bombardier CRJ American AA 5216 Washington (DCA) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1310 Fort Myers (RSW) 14:30 planerad
Airbus A321 American AA 1725 Charlotte (CLT) 14:35 planerad

15:00 28.02.2020

+2°C   Vindar: 6 m/s @ 250°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 11 - 29 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 138 Orlando (MCO) 15:14 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2465 Atlanta (ATL) 15:14 planerad
Airbus A320 Spirit NK 406 Tampa (TPA) 15:17 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 2986 Chicago (ORD) 15:28 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2104 Fort Myers (RSW) 15:57 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 14 min.
Boeing 737-800 Southwest WN 573 Fort Myers (RSW) 15:00 planerad
Airbus A319 American AA 1751 Philadelphia (PHL) 15:05 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5154 Cincinnati (CVG) 15:06 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8847 Montréal (YUL) 15:20 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1335 Chicago (MDW) 15:30 planerad

16:00 28.02.2020

+2°C   Vindar: 6 m/s @ 258°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24, 33

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 6 - 20 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5217 Minneapolis (MSP) 16:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2083 Detroit (DTW) 16:20 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1295 Baltimore (BWI) 16:20 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1690 Atlanta (ATL) 16:27 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5147 Washington (DCA) 16:32 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 176 San Juan (SJU) 16:38 planerad
Airbus A319 Spirit NK 860 Orlando (MCO) 16:42 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 4 - 30 min.
Bombardier CRJ700 American AA 2986 Chicago (ORD) 16:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 827 Fort Myers (RSW) 16:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 137 Orlando (MCO) 16:09 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2465 Atlanta (ATL) 16:12 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 541 West Palm Beach (PBI) 16:42 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 609 Baltimore (BWI) 16:55 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5217 Minneapolis (MSP) 16:59 planerad

17:00 28.02.2020

+2°C   Vindar: 6 m/s @ 258°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24, 33

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 13 - 19 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 238 Orlando (MCO) 17:02 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8024 Toronto (YYZ) 17:10 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1268 Chicago (MDW) 17:10 planerad
Boeing 737-800 American AA 1522 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:29 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 9 - 19 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 161 Fort Lauderdale (FLL) 17:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2083 Detroit (DTW) 17:03 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5147 Washington (DCA) 17:22 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1690 Atlanta (ATL) 17:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 903 Fort Myers (RSW) 17:25 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8025 Toronto (YYZ) 17:35 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1459 Fort Lauderdale (FLL) 17:47 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 1268 Tampa (TPA) 17:55 planerad

18:00 28.02.2020

+2°C   Vindar: 6 m/s @ 258°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24, 33

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 29 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4838 Philadelphia (PHL) 18:01 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1383 Atlanta (ATL) 18:14 planerad
Airbus A319 American AA 1754 Chicago (ORD) 18:17 planerad
Boeing 737-800 American AA 1755 Charlotte (CLT) 18:46 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5148 Washington (DCA) 18:58 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 32 min.
Boeing 737-800 American AA 1522 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:14 planerad
Embraer RJ145 American AA 4838 Philadelphia (PHL) 18:26 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 1383 Atlanta (ATL) 18:58 planerad

19:00 28.02.2020

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 247°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 8 - 14 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5129 Minneapolis (MSP) 19:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3907 Detroit (DTW) 19:11 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 729 St Louis (STL) 19:25 planerad
Airbus A319 American AA 2898 Philadelphia (PHL) 19:31 planerad
Airbus A320 NEO Spirit NK 2101 Tampa (TPA) 19:39 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1460 Fort Lauderdale (FLL) 19:44 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 6 - 22 min.
Airbus A319 American AA 1754 Chicago (ORD) 19:09 planerad
Boeing 737-800 American AA 617 Charlotte (CLT) 19:31 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5148 Washington (DCA) 19:33 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5129 Minneapolis (MSP) 19:35 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3907 Detroit (DTW) 19:46 planerad

20:00 28.02.2020

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 247°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 44 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 1355 Baltimore (BWI) 20:15 planerad
Airbus A319 Spirit NK 664 Fort Lauderdale (FLL) 20:59 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 9 - 15 min.
Boeing 737-800 Southwest WN 729 Orlando (MCO) 20:10 planerad
Airbus A320 NEO Spirit Airlines NK 2102 Tampa (TPA) 20:25 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 537 Orlando (MCO) 20:29 planerad

21:00 28.02.2020

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 247°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 28 - 29 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1534 Tampa (TPA) 21:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5088 Cleveland (CLE) 21:28 planerad
Airbus A319 United UA 442 Chicago (ORD) 21:57 planerad
Boeing 737-800 American AA 2689 Chicago (ORD) 21:58 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Spirit NK 959 Orlando (MCO) 21:43 planerad

22:00 28.02.2020

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 243°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 15 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1697 Philadelphia (PHL) 22:14 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1504 Charlotte (CLT) 22:28 planerad
Boeing 737-800 Southwest WN 314 Orlando (MCO) 22:30 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5060 Raleigh/Durham (RDU) 22:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1187 Tampa (TPA) 22:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2275 San Juan (SJU) 22:09 planerad

23:00 28.02.2020

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 243°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2142 West Palm Beach (PBI) 23:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 460 Fort Lauderdale (FLL) 23:05 planerad
Boeing 737-800 American AA 1272 Miami (MIA) 23:09 planerad
Airbus A320 Spirit NK 814 Fort Myers (RSW) 23:13 planerad
Boeing 737-700 Southwest WN 1092 Baltimore (BWI) 23:15 planerad
Boeing 737-900 United UA 1887 Denver (DEN) 23:23 planerad
Boeing 737-700 United UA 1001 Washington (IAD) 23:48 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2493 Atlanta (ATL) 23:57 planerad

00:00 29.02.2020

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 243°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 3 - 7 min.
Boeing 737-700 Southwest WN 798 Chicago (MDW) 00:05 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1660 Minneapolis (MSP) 00:06 planerad
Bombardier CRJ700 American AA 5428 Washington (DCA) 00:12 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1699 Detroit (DTW) 00:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 904 Fort Myers (RSW) 00:22 planerad
Airbus A321 American AA 2056 Charlotte (CLT) 00:25 planerad

01:00 29.02.2020

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 284°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 33

02:00 29.02.2020

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 284°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 33

03:00 29.02.2020

-4°C   Vindar: 1 m/s @ 284°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 33

04:00 29.02.2020

-4°C   Vindar: 2 m/s @ 220°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 24

05:00 29.02.2020

-4°C   Vindar: 2 m/s @ 220°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 24

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 6 - 8 min.
Bombardier CRJ700 American AA 5427 Washington (DCA) 05:17 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1758 Detroit (DTW) 05:25 planerad
Airbus A319 American AA 1953 Philadelphia (PHL) 05:30 planerad

06:00 29.02.2020

-4°C   Vindar: 2 m/s @ 220°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 24

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 American AA 1690 Charlotte (CLT) 06:00 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 1949 Washington (IAD) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5320 Raleigh/Durham (RDU) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5114 Tampa (TPA) 06:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 275 San Juan (SJU) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5731 Baltimore (BWI) 06:05 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 5177 Orlando (MCO) 06:10 planerad
Airbus A319 United UA 795 Chicago (ORD) 06:15 planerad
Boeing 737-800 American AA 146 Miami (MIA) 06:20 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 737 Orlando (MCO) 06:30 planerad

Andra datum

August, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18