Bradley, Hartford (BDL / KBDL)

Planespotter’s tidtabell

08:00 15.10.2019

+7°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 8 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 550 Orlando (MCO) 08:39 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1787 Detroit (DTW) 08:47 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 3 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1465 Minneapolis (MSP) 08:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 959 Fort Lauderdale (FLL) 08:18 planerad

09:00 15.10.2019

+7°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 18 - 22 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 1456 Chicago (ORD) 09:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 622 Charlotte (CLT) 09:19 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 849 Washington (IAD) 09:41 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 7 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1787 Detroit (DTW) 09:28 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1133 Myrtle Beach (MYR) 09:35 planerad

10:00 15.10.2019

+7°C   Vindar: 0 m/s   Moln/himmel few börja från en höjd av 7620 m

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 26 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 162 Fort Lauderdale (FLL) 10:09 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4837 Philadelphia (PHL) 10:12 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8020 Toronto (YYZ) 10:23 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 238 Denver (DEN) 10:49 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 29 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 305 Chicago (ORD) 10:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 622 Charlotte (CLT) 10:01 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1873 Washington (IAD) 10:30 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4837 Philadelphia (PHL) 10:37 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8021 Toronto (YYZ) 10:50 planerad

11:00 15.10.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 322°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 16 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1583 Detroit (DTW) 11:38 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1406 Tampa (TPA) 11:54 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 37 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1455 Tampa (TPA) 11:03 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1611 Raleigh/Durham (RDU) 11:40 planerad

12:00 15.10.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 322°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 18 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1460 Fort Lauderdale (FLL) 12:03 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1696 Atlanta 12:13 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 598 Chicago (ORD) 12:27 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 842 Minneapolis (MSP) 12:30 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4610 Washington (DCA) 12:48 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 16 - 23 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1686 Minneapolis (MSP) 12:19 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 549 Orlando (MCO) 12:42 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 337 Orlando (MCO) 12:52 planerad

13:00 15.10.2019

+11°C   Vindar: 2 m/s @ 322°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 33

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 21 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 438 Orlando (MCO) 13:22 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1142 West Palm Beach (PBI) 13:43 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 4 - 24 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 876 Detroit (DTW) 13:10 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1696 Atlanta (ATL) 13:11 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 1730 Chicago (ORD) 13:15 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4610 Washington (DCA) 13:39 planerad

14:00 15.10.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 276°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24, 33

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 27 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 2338 Tampa 14:06 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8022 Toronto (YYZ) 14:18 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6241 Cincinnati (CVG) 14:21 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 308 Fort Myers (RSW) 14:48 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 16 - 37 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 533 Tampa (TPA) 14:03 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8847 Montréal (YUL) 14:40 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 1141 West Palm Beach (PBI) 14:43 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6241 Cincinnati (CVG) 14:59 planerad

15:00 15.10.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 276°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24, 33

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 40 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2465 Atlanta 15:09 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2820 Chicago (ORD) 15:14 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2729 Detroit (DTW) 15:54 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 48 min.
Airbus A320 United Airlines UA 1986 Washington (IAD) 15:00 planerad
Airbus A321 JetBlue Airways B6 307 Fort Myers (RSW) 15:48 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2465 Atlanta (ATL) 15:55 planerad

16:00 15.10.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 276°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24, 33

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 4 - 18 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 526 Minneapolis (MSP) 16:08 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1725 Charlotte (CLT) 16:26 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2379 Atlanta 16:27 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5513 Washington (DCA) 16:34 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1610 Raleigh/Durham (RDU) 16:34 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 131 Dublin (DUB) 16:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2820 Chicago (ORD) 16:02 planerad

17:00 15.10.2019

+14°C   Vindar: 1 m/s @ 280°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24, 33

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 4 - 21 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1132 Myrtle Beach (MYR) 17:08 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1522 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 176 San Juan (SJU) 17:31 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4838 Philadelphia (PHL) 17:34 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 556 Chicago (ORD) 17:43 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8842 Montréal (YUL) 17:47 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 4 - 28 min.
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 526 Minneapolis (MSP) 17:06 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1725 Charlotte (CLT) 17:12 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2729 Detroit (DTW) 17:15 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 239 Denver (DEN) 17:20 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5513 Washington (DCA) 17:22 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2379 Atlanta (ATL) 17:26 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 161 Fort Lauderdale (FLL) 17:54 planerad

18:00 15.10.2019

+14°C   Vindar: 1 m/s @ 280°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24, 33

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 13 - 17 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 813 Chicago (ORD) 18:13 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2520 Atlanta 18:30 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1208 Orlando (MCO) 18:39 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 29 min.
Airbus A320 Aer Lingus EI 130 Dublin (DUB) 18:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1522 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:10 planerad
Embraer RJ145 American Airlines AA 4838 Philadelphia (PHL) 18:10 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8025 Toronto (YYZ) 18:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1459 Fort Lauderdale (FLL) 18:16 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2074 Chicago (ORD) 18:45 planerad

19:00 15.10.2019

+14°C   Vindar: 1 m/s @ 280°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24, 33

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 6 - 7 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5148 Washington (DCA) 19:00 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 860 Orlando (MCO) 19:07 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 338 Orlando (MCO) 19:12 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 17 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2520 Atlanta (ATL) 19:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 813 Chicago (ORD) 19:19 planerad
Airbus A321 Frontier Airlines F9 1209 Orlando (MCO) 19:36 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5148 Washington (DCA) 19:38 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 959 Orlando (MCO) 19:55 planerad

20:00 15.10.2019

+8°C   Vindar: 0 m/s @ 38°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 537 Orlando (MCO) 20:10 planerad

21:00 15.10.2019

+8°C   Vindar: 0 m/s @ 38°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 12 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5088 Cleveland (CLE) 21:38 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3448 Raleigh/Durham (RDU) 21:50 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 442 Washington (IAD) 21:53 planerad

22:00 15.10.2019

+8°C   Vindar: 0 m/s @ 38°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 29 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1534 Tampa (TPA) 22:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2689 Chicago (ORD) 22:04 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1755 Charlotte (CLT) 22:11 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8026 Toronto (YYZ) 22:18 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1272 Miami (MIA) 22:47 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1425 Dallas-Fort Worth (DFW) 22:51 planerad

23:00 15.10.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 123°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 23 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 460 Fort Lauderdale (FLL) 23:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1887 Denver (DEN) 23:32 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 1660 Minneapolis (MSP) 23:55 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2493 Atlanta 23:55 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1755 Washington (IAD) 23:56 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 238 Orlando (MCO) 23:59 planerad

00:00 16.10.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 123°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 2 - 3 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2056 Charlotte (CLT) 00:07 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2070 Detroit (DTW) 00:10 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5428 Washington (DCA) 00:11 planerad

01:00 16.10.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 123°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 15

02:00 16.10.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 121°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 15

03:00 16.10.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 121°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 15

04:00 16.10.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 121°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 15

05:00 16.10.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 122°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 15

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1758 Detroit (DTW) 05:53 planerad

06:00 16.10.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 122°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1044 Los Angeles (LAX) 06:05 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1690 Charlotte (CLT) 06:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 275 San Juan (SJU) 06:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1824 Washington (IAD) 06:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 146 Miami (MIA) 06:15 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8019 Toronto 06:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2307 Denver (DEN) 06:25 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2729 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:45 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 737 Orlando (MCO) 06:50 planerad

07:00 16.10.2019

+6°C   Vindar: 1 m/s @ 122°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 15

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 30 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1602 Los Angeles (LAX) 07:00 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 795 Chicago (ORD) 07:30 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2805 Chicago (ORD) 07:31 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31