Bradley, Hartford (BDL / KBDL)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

17:00 17.01.2019

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 130°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 7320 m   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 6 - 31 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 1522 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:01 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 860 Orlando (MCO) 17:07 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 904 Fort Myers (RSW) 17:38 planerad
Boeing 737-700 United Airlines UA 556 Chicago (ORD) 17:42 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 798 Detroit (DTW) 17:43 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1663 Philadelphia (PHL) 17:51 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 6 - 19 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1725 Charlotte (CLT) 17:14 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3818 Minneapolis (MSP) 17:18 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4526 Washington (DCA) 17:23 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2342 Atlanta 17:31 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 161 Fort Lauderdale (FLL) 17:50 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1522 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:56 planerad

18:00 17.01.2019

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 130°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 7320 m   Uppskattad bana: 15

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 19 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2314 Atlanta 18:06 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4120 Chicago (ORD) 18:25 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1694 Chicago (MDW) 18:30 planerad
Embraer 175 AVIANCA AV 2026 Washington (IAD) 18:33 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5148 Washington (DCA) 18:37 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 617 Charlotte (CLT) 18:37 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2169 Orlando (MCO) 18:50 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 664 Fort Lauderdale (FLL) 18:55 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 1098 Washington (DCA) 18:56 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 9 - 15 min.
Boeing 757 Aer Lingus EI 130 Dublin (DUB) 18:10 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 537 Orlando (MCO) 18:19 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 798 Detroit (DTW) 18:25 planerad
Boeing 737-700 Air New Zealand NZ 2052 Chicago (ORD) 18:25 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 689 Philadelphia 18:35 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2314 Atlanta 18:50 planerad

19:00 17.01.2019

-6°C   Vindar: 2 m/s @ 153°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 15, 19

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 9 min.
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3836 Minneapolis (MSP) 19:06 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 392 St Louis (STL) 19:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 176 San Juan Bautista 19:20 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 2 - 19 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1694 Tampa (TPA) 19:05 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4120 Chicago (ORD) 19:06 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2169 Baltimore (BWI) 19:25 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 617 Charlotte (CLT) 19:28 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5148 Washington (DCA) 19:30 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 599 Washington (DCA) 19:31 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 3836 Minneapolis (MSP) 19:44 planerad
Embraer 175 Copa Airlines CM 1051 Washington (IAD) 19:45 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 959 Orlando (MCO) 19:47 planerad

20:00 17.01.2019

-6°C   Vindar: 2 m/s @ 153°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 15, 19

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1534 Tampa (TPA) 20:40 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1429 Baltimore (BWI) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1459 Fort Lauderdale (FLL) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 392 Orlando (MCO) 20:05 planerad

21:00 17.01.2019

-6°C   Vindar: 2 m/s @ 153°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 15, 19

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 4 - 47 min.
McDonnell Douglas MD-90 Virgin Atlantic VS 1531 Atlanta 21:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5377 Cleveland (CLE) 21:06 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 442 Chicago (ORD) 21:07 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3469 Raleigh/Durham (RDU) 21:54 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1755 Charlotte (CLT) 21:56 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2689 Chicago (ORD) 21:56 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2275 San Juan Bautista 21:27 planerad

22:00 17.01.2019

-6°C   Vindar: 2 m/s @ 153°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 15, 19

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 19 - 30 min.
Airbus A320 American Airlines AA 2110 Philadelphia (PHL) 22:03 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8026 Toronto (YYZ) 22:33 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 803 Detroit (DTW) 22:52 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6137 Houston (IAH) 22:54 planerad

23:00 17.01.2019

-7°C   Vindar: 2 m/s @ 154°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15, 19

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 4 - 13 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 445 Orlando (MCO) 23:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1272 Miami (MIA) 23:03 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 460 Fort Lauderdale (FLL) 23:04 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1493 Baltimore (BWI) 23:05 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 814 Fort Myers (RSW) 23:09 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1469 Tampa (TPA) 23:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 238 Orlando (MCO) 23:21 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1887 Denver (DEN) 23:34 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5428 Washington (DCA) 23:36 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2345 Atlanta 23:49 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 399 Washington (IAD) 23:50 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 865 Minneapolis (MSP) 23:57 planerad

00:00 18.01.2019

-7°C   Vindar: 2 m/s @ 154°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15, 19

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 18 - 29 min.
Airbus A320 American Airlines AA 2056 Charlotte (CLT) 00:07 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2108 Chicago (MDW) 00:15 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1425 Dallas-Fort Worth (DFW) 00:44 planerad

01:00 18.01.2019

-7°C   Vindar: 2 m/s @ 154°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15, 19

02:00 18.01.2019

-6°C   Vindar: 1 m/s @ 113°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

03:00 18.01.2019

-6°C   Vindar: 1 m/s @ 113°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

04:00 18.01.2019

-6°C   Vindar: 1 m/s @ 113°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 15

05:00 18.01.2019

-6°C   Vindar: 1 m/s @ 100°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06, 15

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 21 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5427 Washington (DCA) 05:18 planerad
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 806 Detroit (DTW) 05:39 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1206 Baltimore (BWI) 05:45 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1953 Philadelphia (PHL) 05:46 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 296 Washington (IAD) 05:55 planerad

06:00 18.01.2019

-6°C   Vindar: 1 m/s @ 100°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06, 15

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2276 San Juan Bautista 06:37 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 7 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8019 Toronto (YYZ) 06:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 275 San Juan Bautista 06:00 planerad
Boeing 737-900 Delta Air Lines DL 2348 Atlanta 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5386 Cleveland (CLE) 06:00 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 446 Orlando (MCO) 06:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 146 Miami (MIA) 06:02 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1914 Chicago (MDW) 06:10 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5406 Raleigh/Durham (RDU) 06:20 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2729 Dallas-Fort Worth (DFW) 06:22 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1690 Charlotte (CLT) 06:29 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 737 Orlando (MCO) 06:35 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 723 Tampa (TPA) 06:45 planerad

07:00 18.01.2019

-6°C   Vindar: 1 m/s @ 100°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06, 15

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 330 Baltimore (BWI) 07:40 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 4 - 13 min.
McDonnell Douglas MD-90 Delta Air Lines DL 2396 Atlanta 07:10 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2805 Chicago (ORD) 07:13 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 455 Tampa (TPA) 07:15 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 795 Chicago (ORD) 07:15 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 1975 Charlotte (CLT) 07:17 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1736 Denver (DEN) 07:30 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1792 Fort Myers (RSW) 07:40 planerad
Embraer 175 United Airlines UA 6236 Houston (IAH) 07:45 planerad

08:00 18.01.2019

-6°C   Vindar: 1 m/s @ 70°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 28 min.
Embraer 190 JetBlue Airways B6 798 Washington (DCA) 08:23 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5537 Washington (DCA) 08:51 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 19 - 21 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 330 Fort Lauderdale (FLL) 08:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 959 Fort Lauderdale (FLL) 08:18 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 871 Minneapolis (MSP) 08:37 planerad
Embraer 190 JetBlue Airways B6 699 Washington (DCA) 08:58 planerad

09:00 18.01.2019

-6°C   Vindar: 1 m/s @ 70°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 6 - 26 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1070 Orlando (MCO) 09:05 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 622 Charlotte (CLT) 09:31 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 1209 Washington (IAD) 09:34 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2356 Atlanta 09:42 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 550 Orlando (MCO) 09:46 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1460 Fort Lauderdale (FLL) 09:55 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 915 Tampa (TPA) 09:55 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2250 Chicago (ORD) 09:56 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5158 Philadelphia (PHL) 09:56 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 24 min.
Bombardier CRJ American Airlines AA 5537 Washington (DCA) 09:16 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1070 Baltimore (BWI) 09:40 planerad

10:00 18.01.2019

-6°C   Vindar: 1 m/s @ 70°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 23 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8020 Toronto (YYZ) 10:18 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 824 Detroit (DTW) 10:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2542 West Palm Beach (PBI) 10:53 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 11 min.
Airbus A319 American Airlines AA 622 Charlotte (CLT) 10:11 planerad
Bombardier CRJ700 Copa Airlines CM 2220 Washington (IAD) 10:15 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2356 Atlanta 10:26 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5158 Philadelphia (PHL) 10:31 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 903 Fort Myers (RSW) 10:35 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 549 Orlando (MCO) 10:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8021 Toronto (YYZ) 10:40 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2250 Chicago (ORD) 10:44 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 915 St Louis (STL) 10:50 planerad

11:00 18.01.2019

-3°C   Vindar: 1 m/s @ 6°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 19 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 162 Fort Lauderdale (FLL) 11:08 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5607 Washington (DCA) 11:27 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2820 Chicago (ORD) 11:42 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 36 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 824 Detroit (DTW) 11:09 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2541 West Palm Beach (PBI) 11:45 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5607 Washington (DCA) 11:52 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 663 Fort Lauderdale (FLL) 11:55 planerad

12:00 18.01.2019

-3°C   Vindar: 1 m/s @ 6°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 11 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 833 Detroit (DTW) 12:05 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2363 Atlanta 12:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5441 Cincinnati (CVG) 12:19 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1738 Baltimore (BWI) 12:25 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2045 Chicago (ORD) 12:36 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 12 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2820 Chicago (ORD) 12:32 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 833 Detroit (DTW) 12:44 planerad
Bombardier CRJ900 Air France AF 2568 Cincinnati (CVG) 12:54 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2363 Atlanta 12:59 planerad

13:00 18.01.2019

-3°C   Vindar: 1 m/s @ 6°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 29 min.
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5431 Minneapolis (MSP) 13:01 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1753 Charlotte (CLT) 13:09 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1797 Philadelphia (PHL) 13:21 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 438 Orlando (MCO) 13:23 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5216 Washington (DCA) 13:52 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 21 - 27 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 2200 Baltimore (BWI) 13:00 planerad
Bombardier CRJ700 Air New Zealand NZ 2048 Chicago (ORD) 13:15 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 5431 Minneapolis (MSP) 13:42 planerad

14:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 217°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 27 min.
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6252 Washington (IAD) 14:05 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1142 West Palm Beach (PBI) 14:13 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1793 Fort Myers (RSW) 14:40 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1801 Fort Lauderdale (FLL) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 9 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 533 Tampa (TPA) 14:03 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1753 Charlotte (CLT) 14:04 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1797 Philadelphia 14:11 planerad
Bombardier CRJ American Airlines AA 5216 Washington (DCA) 14:20 planerad

15:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 217°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 16 - 30 min.
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2335 Atlanta 15:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 406 Tampa (TPA) 15:13 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8024 Toronto (YYZ) 15:43 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 35 min.
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1141 West Palm Beach (PBI) 15:00 planerad
Bombardier CRJ700 United Airlines UA 6010 Washington (IAD) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 1794 Orlando (MCO) 15:35 planerad
Boeing 737-800 Southwest Airlines WN 2125 Chicago (MDW) 15:50 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Virgin Atlantic VS 2156 Atlanta 15:55 planerad

16:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 217°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 9 - 13 min.
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 1277 Baltimore (BWI) 16:15 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1725 Charlotte (CLT) 16:28 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Air Canada AC 8842 Montréal (YUL) 16:28 planerad
Bombardier CRJ900 Delta Air Lines DL 3818 Minneapolis (MSP) 16:37 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 2342 Atlanta 16:47 planerad
Embraer 175 American Airlines AA 4526 Washington (DCA) 16:48 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 25 - 45 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 827 Fort Myers (RSW) 16:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Canada AC 8025 Toronto (YYZ) 16:05 planerad
De Havilland Canada DHC-3 Otter Turkish Airlines TK 8643 Montréal (YUL) 16:50 planerad
Boeing 737-700 Southwest Airlines WN 681 Baltimore (BWI) 16:50 planerad

Andra datum

January, 2019

17