Austin Bergstrom, Austin (AUS / KAUS)

Planespotter’s tidtabell

16:00 19.03.2019

+20°C   Vindar: 7 m/s @ 120°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 17L, 17R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 6 - 17 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1760 Phoenix (PHX) 16:00 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 597 Toronto (YYZ) 16:17 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2830 Miami (MIA) 16:20 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1733 Orlando (MCO) 16:25 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1682 Los Angeles (LAX) 16:33 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 13 - 23 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1598 New Orleans (MSY) 16:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3456 San Diego (SAN) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Singapore Airlines SQ 1605 Houston (IAH) 16:12 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1448 Dallas-Fort Worth (DFW) 16:35 planerad
Embraer 190 Air Canada AC 598 Toronto (YYZ) 16:55 planerad

17:00 19.03.2019

+20°C   Vindar: 7 m/s @ 120°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 17L, 17R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 23 min.
Boeing 777 British Airways BA 191 London (LHR) 17:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1621 New York (JFK) 17:08 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 1429 Houston (IAH) 17:31 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1373 Dallas-Fort Worth (DFW) 17:37 planerad
Airbus A321 N124AA American Airlines AA 958 Los Angeles (LAX) 17:46 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 342 Chicago (ORD) 17:51 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1554 Portland (PDX) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 4 - 39 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2830 Miami (MIA) 17:06 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 434 Charlotte (CLT) 17:07 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 512 Fort Lauderdale (FLL) 17:15 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 1682 Los Angeles (LAX) 17:15 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 716 Detroit (DTW) 17:54 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 1104 New York (JFK) 17:55 planerad

18:00 19.03.2019

+20°C   Vindar: 7 m/s @ 120°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 7620 m   Uppskattad bana: 17L, 17R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 18 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1756 Charlotte (CLT) 18:21 planerad
Airbus A320 Emirates EK 6611 Fort Lauderdale (FLL) 18:23 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 189 Chicago (ORD) 18:41 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2594 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:43 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1045 Houston (IAH) 18:59 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 9 - 32 min.
Airbus A320 United Airlines UA 455 San Francisco (SFO) 18:00 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1373 Dallas-Fort Worth (DFW) 18:32 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 342 Chicago (ORD) 18:36 planerad
Airbus A321 N124AA American Airlines AA 958 Los Angeles (LAX) 18:36 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1221 San Francisco (SFO) 18:45 planerad

19:00 19.03.2019

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 142°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 17L, 17R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 N845VA Alaska Airlines AS 1218 San Francisco (SFO) 19:00 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 13 - 24 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2009 Phoenix (PHX) 19:02 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1617 Denver (DEN) 19:26 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2134 Houston (IAH) 19:50 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 2594 Dallas-Fort Worth (DFW) 19:53 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1793 Seattle (SEA) 19:55 planerad
Boeing 777 British Airways BA 190 London (LHR) 19:55 planerad

20:00 19.03.2019

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 142°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 17L, 17R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 3 - 25 min.
Airbus A320 American Airlines AA 889 Phoenix (PHX) 20:15 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1501 New Orleans (MSY) 20:17 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1158 Chicago 20:42 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1014 Los Angeles 20:53 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2038 Houston (IAH) 20:56 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 1995 Atlanta 20:57 planerad

21:00 19.03.2019

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 142°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 17L, 17R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 28 min.
Embraer 190 American Airlines AA 1933 Philadelphia (PHL) 21:02 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2707 Dallas-Fort Worth (DFW) 21:30 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 1902 Salt Lake City (SLC) 21:53 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 505 Las Vegas (LAS) 21:15 planerad

22:00 19.03.2019

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 152°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17L, 17R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 12 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1877 Charlotte (CLT) 22:14 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1396 Miami (MIA) 22:22 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 511 Chicago (ORD) 22:34 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2358 San Francisco (SFO) 22:45 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3368 San Jose (SJC) 22:50 planerad

23:00 19.03.2019

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 152°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17L, 17R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 29 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2208 Chicago (ORD) 23:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 691 Phoenix (PHX) 23:00 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2417 Orlando (MCO) 23:29 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 194 Denver (DEN) 23:29 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1837 Newark (EWR) 23:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1301 Los Angeles (LAX) 23:38 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1146 Seattle (SEA) 23:45 planerad
Airbus A321 American Airlines AA 1205 Dallas-Fort Worth (DFW) 23:48 planerad
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 748 Seattle (SEA) 23:51 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 877 Salt Lake City (SLC) 23:56 planerad

00:00 20.03.2019

+18°C   Vindar: 4 m/s @ 152°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17L, 17R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 26 min.
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1222 San Francisco (SFO) 00:15 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2308 San Francisco (SFO) 00:30 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1295 New York (JFK) 00:56 planerad

01:00 20.03.2019

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 148°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R

02:00 20.03.2019

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 148°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R

03:00 20.03.2019

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 148°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R

04:00 20.03.2019

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 147°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17L, 17R

05:00 20.03.2019

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 147°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17L, 17R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 540 Las Vegas (LAS) 05:29 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 13 - 27 min.
Airbus A321 American Airlines AA 2563 Dallas-Fort Worth (DFW) 05:03 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 794 New York (JFK) 05:30 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 193 Denver (DEN) 05:30 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1920 Houston (IAH) 05:53 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2413 Los Angeles (LAX) 05:54 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1593 Miami (MIA) 05:58 planerad

06:00 20.03.2019

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 147°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 17L, 17R

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2298 Atlanta 06:00 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 1861 Phoenix (PHX) 06:09 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 429 Minneapolis (MSP) 06:15 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1163 Seattle (SEA) 06:20 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 806 Chicago (ORD) 06:25 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 817 Newark (EWR) 06:30 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 2123 San Francisco (SFO) 06:35 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 2416 Orlando (MCO) 06:45 planerad

07:00 20.03.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 94°   Moln/himmel broken

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Delta Air Lines DL 2895 Los Angeles (LAX) 07:00 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1829 Denver (DEN) 07:15 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 2074 Philadelphia (PHL) 07:20 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1219 San Francisco (SFO) 07:30 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 964 Detroit (DTW) 07:30 planerad

08:00 20.03.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 94°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 3 - 5 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 1038 Houston (IAH) 08:50 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1245 Baltimore (BWI) 08:52 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1176 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:57 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 8 - 22 min.
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3301 San Jose (SJC) 08:00 planerad
Airbus A320 Delta Air Lines DL 993 New York 08:00 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2231 Dallas-Fort Worth (DFW) 08:06 planerad
Boeing 737-800 JAL JL 7303 Chicago (ORD) 08:07 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2989 Salt Lake City (SLC) 08:15 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 455 Phoenix (PHX) 08:37 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1459 Los Angeles (LAX) 08:46 planerad

09:00 20.03.2019

+9°C   Vindar: 1 m/s @ 94°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 21 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1961 Charlotte (CLT) 09:29 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2206 Atlanta 09:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 34 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2287 New York (JFK) 09:02 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 436 Chicago (ORD) 09:04 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 1248 Baltimore (BWI) 09:38 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 1532 Houston (IAH) 09:48 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1176 Dallas-Fort Worth (DFW) 09:52 planerad

10:00 20.03.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 88°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 16 - 29 min.
Airbus A319 Spirit Airlines NK 517 Fort Lauderdale (FLL) 10:10 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2316 Newark (EWR) 10:39 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1875 Philadelphia (PHL) 10:43 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 41 min.
Airbus A319 American Airlines AA 1961 Charlotte (CLT) 10:09 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2206 Atlanta 10:50 planerad
Airbus A319 Spirit Airlines NK 1732 Orlando (MCO) 10:59 planerad

11:00 20.03.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 88°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 4 - 23 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 370 Denver (DEN) 11:02 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 276 Houston (IAH) 11:05 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 2117 Washington (IAD) 11:09 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1019 Orlando (MCO) 11:32 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2213 Atlanta 11:35 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1584 Dallas-Fort Worth (DFW) 11:53 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 8 - 12 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1874 Philadelphia (PHL) 11:23 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 904 Newark (EWR) 11:31 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 401 Minneapolis (MSP) 11:43 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 512 Fort Lauderdale (FLL) 11:44 planerad
Bombardier CRJ700 Delta Air Lines DL 6296 Cincinnati (CVG) 11:53 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 1061 San Francisco (SFO) 11:55 planerad

12:00 20.03.2019

+15°C   Vindar: 2 m/s @ 88°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 16 min.
Boeing 737-800 American Airlines AA 2514 New York (JFK) 12:00 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 428 Minneapolis (MSP) 12:06 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 608 Newark (EWR) 12:10 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 584 Denver (DEN) 12:15 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 795 New York (JFK) 12:29 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2503 Chicago (ORD) 12:45 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 493 Phoenix (PHX) 12:46 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 4 - 16 min.
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1018 Orlando (MCO) 12:12 planerad
Boeing 737-800 United Airlines UA 255 Washington (IAD) 12:15 planerad
Airbus A320 United Airlines UA 2101 Houston (IAH) 12:19 planerad
Airbus A321 Delta Air Lines DL 2213 Atlanta 12:35 planerad
McDonnell Douglas MD-80 American Airlines AA 1584 Dallas-Fort Worth (DFW) 12:46 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2514 New York (JFK) 12:48 planerad

13:00 20.03.2019

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 145°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 36 min.
United Airlines UA 407 Washington 13:00 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2668 Salt Lake City (SLC) 13:36 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2404 Dallas-Fort Worth (DFW) 13:37 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1683 Philadelphia (PHL) 13:41 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1144 Seattle (SEA) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 6 - 16 min.
Airbus A320 Spirit Airlines NK 166 Chicago (ORD) 13:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 267 Newark (EWR) 13:01 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2664 Chicago (ORD) 13:17 planerad
Airbus A320 JetBlue Airways B6 1094 New York (JFK) 13:18 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 493 Charlotte (CLT) 13:30 planerad

14:00 20.03.2019

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 145°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 27 min.
Airbus A320 United Airlines UA 422 Denver (DEN) 14:17 planerad
Airbus A319 Frontier Airlines F9 1841 Washington (IAD) 14:44 planerad
Airbus A319 American Airlines AA 644 Charlotte (CLT) 14:58 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 6 - 13 min.
Boeing 737-800 United Airlines UA 790 Chicago (ORD) 14:14 planerad
Airbus A319 Delta Air Lines DL 2668 Salt Lake City (SLC) 14:20 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 216 Houston (IAH) 14:22 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 2404 Dallas-Fort Worth (DFW) 14:28 planerad
Embraer 190 American Airlines AA 1683 Philadelphia (PHL) 14:37 planerad
Airbus A320 Alaska Airlines AS 1087 Portland (PDX) 14:50 planerad

15:00 20.03.2019

+19°C   Vindar: 2 m/s @ 145°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17L, 17R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 8 - 12 min.
Boeing 737-900 United Airlines UA 2317 Newark (EWR) 15:00 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3336 San Diego (SAN) 15:05 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1906 Santa Ana (SNA) 15:13 planerad
Airbus A320 Spirit Airlines NK 963 Detroit (DTW) 15:13 planerad
Embraer 175 Alaska Airlines AS 3300 San Jose (SJC) 15:25 planerad
Boeing 787-9 Norwegian Air UK DI 7181 London (LGW) 15:35 planerad
Boeing 737-800 American Airlines AA 1448 Dallas-Fort Worth (DFW) 15:39 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 8 - 15 min.
Airbus A319 American Airlines AA 2029 Phoenix (PHX) 15:38 planerad
Airbus A320 Frontier Airlines F9 1907 Santa Ana (SNA) 15:53 planerad
Boeing 737-900 United Airlines UA 2025 Newark (EWR) 15:55 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02