Augusta Regional At Bush Field, Augusta (AGS / KAGS)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

11:00 18.01.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 200°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 730 m   Uppskattad bana: 17

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5141 Charlotte (CLT) 11:15 planerad

12:00 18.01.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 200°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 730 m   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Delta Air Lines DL 5003 Atlanta 12:29 planerad

13:00 18.01.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 253°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2506 Atlanta 13:00 planerad

14:00 18.01.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 253°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4825 Charlotte (CLT) 14:17 planerad
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2169 Atlanta 14:42 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4825 Charlotte 14:42 planerad

15:00 18.01.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 253°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2169 Atlanta 15:21 planerad

16:00 18.01.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 234°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Aeromexico AM 3193 Atlanta 16:07 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2769 Atlanta 16:32 planerad

17:00 18.01.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 234°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5113 Charlotte 17:26 planerad

18:00 18.01.2019

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 234°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2508 Atlanta 18:33 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 58 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5113 Charlotte (CLT) 18:00 planerad
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2770 Atlanta 18:58 planerad

19:00 18.01.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 200°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5636 Charlotte (CLT) 19:08 planerad

20:00 18.01.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 200°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2158 Atlanta 20:50 planerad

21:00 18.01.2019

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 200°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17

22:00 18.01.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 190°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 895 Atlanta 22:20 planerad

23:00 18.01.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 190°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5169 Charlotte (CLT) 23:34 planerad

00:00 19.01.2019

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 190°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ Virgin Atlantic VS 2773 Atlanta 00:29 planerad

01:00 19.01.2019

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 138°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17

02:00 19.01.2019

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 138°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17

03:00 19.01.2019

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 138°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17

04:00 19.01.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 150°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17

05:00 19.01.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 150°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5263 Charlotte (CLT) 05:36 planerad

06:00 19.01.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 150°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 39 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 1533 Atlanta (ATL) 06:15 planerad
Bombardier CRJ700 American Airlines AA 5087 Charlotte (CLT) 06:54 planerad

07:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 169°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17

08:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 169°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 717-200 Delta Air Lines DL 2133 Atlanta 08:20 planerad

09:00 19.01.2019

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 169°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17

10:00 19.01.2019

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 178°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 17

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer RJ145 American Airlines AA 4914 Charlotte 10:59 planerad

Andra datum

January, 2019

18