Quatro de Fevereiro, Luanda (LAD / FNLU)

Planespotter’s tidtabell

09:00 21.02.2020

+29°C   Vindar: 3 m/s @ 140°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 610 m

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 442 Catumbela 09:25 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 576 Johannesburg (JNB) 09:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 777-300 TAAG DT 577 Johannesburg (JNB) 09:20 planerad
Airbus A330-900 TAP Air Portugal TP 288 Lisbon (LIS) 09:25 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 220 Dundo 09:30 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 230 Saurimo 09:40 planerad
Boeing 777-200 TAAG DT 581 Maputo (MPM) 09:50 planerad

10:00 21.02.2020

+29°C   Vindar: 6 m/s @ 194°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23, 25

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 130 Soyo 10:00 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 573 Windhoek 10:25 planerad

11:00 21.02.2020

+29°C   Vindar: 6 m/s @ 194°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23, 25

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Air Namibia SW 303 Windhoek 11:10 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 Air Namibia SW 304 Windhoek 11:55 planerad

12:00 21.02.2020

+29°C   Vindar: 6 m/s @ 194°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23, 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 30 min.
Airbus A320 South African Airways SA 54 Johannesburg (JNB) 12:15 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 131 Soyo 12:20 planerad
Airbus A350-900 Ethiopian ET 851 Addis Ababa (ADD) 12:50 planerad

13:00 21.02.2020

+29°C   Vindar: 7 m/s @ 214°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 221 Dundo 13:20 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 231 Saurimo 13:20 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A320 South African Airways SA 55 Johannesburg (JNB) 13:05 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 338 Menongue 13:20 planerad
Boeing 777-300 TAAG DT 652 Lisbon (LIS) 13:30 planerad
Airbus A350-900 Ethiopian ET 850 Addis Ababa (ADD) 13:50 planerad

14:00 21.02.2020

+29°C   Vindar: 7 m/s @ 214°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 25

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-200LR Emirates EK 793 Dubai (DXB) 14:25 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 122 Cabinda 14:45 planerad

15:00 21.02.2020

+29°C   Vindar: 7 m/s @ 214°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 25

16:00 21.02.2020

+29°C   Vindar: 7 m/s @ 213°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23, 25

17:00 21.02.2020

+29°C   Vindar: 7 m/s @ 213°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23, 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 123 Cabinda 17:25 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 338 Menongue 17:50 planerad

18:00 21.02.2020

+29°C   Vindar: 7 m/s @ 213°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23, 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 574 Windhoek 18:00 planerad
Boeing 777-300 TAAG DT 651 Lisbon (LIS) 18:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 777-200LR Emirates EK 794 Dubai (DXB) 18:05 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 461 Lubango 18:25 planerad

19:00 21.02.2020

+28°C   Vindar: 7 m/s @ 197°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23, 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 30 min.
Boeing 777-300 TAAG DT 578 Johannesburg (JNB) 19:05 planerad
Boeing 777-300 TAAG DT 580 Cape Town (CPT) 19:20 planerad
Boeing 777-200 TAAG DT 582 Maputo (MPM) 19:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 443 Catumbela 19:00 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 126 Cabinda 19:10 planerad

20:00 21.02.2020

+28°C   Vindar: 7 m/s @ 197°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23, 25

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 575 Johannesburg (JNB) 20:30 planerad

21:00 21.02.2020

+28°C   Vindar: 7 m/s @ 197°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23, 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 444 Catumbela 21:40 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 462 Lubango 21:45 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 127 Cabinda 21:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-200 Air France AF 929 Paris (CDG) 21:35 planerad

22:00 21.02.2020

+28°C   Vindar: 6 m/s @ 173°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 777-300 TAAG DT 654 Porto (OPO) 22:30 planerad
Airbus A330-900 TAP Air Portugal TP 286 Lisbon (LIS) 22:45 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 510 Sao Tome 22:50 planerad
Airbus A330-300 Lufthansa LH 561 Frankfurt-am-Main (FRA) 22:55 planerad

23:00 21.02.2020

+28°C   Vindar: 6 m/s @ 173°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 777-300 TAAG DT 747 São Paulo (GRU) 23:30 planerad
Boeing 777-300 TAAG DT 650 Lisbon (LIS) 23:55 planerad

00:00 22.02.2020

+28°C   Vindar: 6 m/s @ 173°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23

01:00 22.02.2020

+28°C   Vindar: 5 m/s @ 180°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23, 25

02:00 22.02.2020

+28°C   Vindar: 5 m/s @ 180°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23, 25

03:00 22.02.2020

+28°C   Vindar: 5 m/s @ 180°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23, 25

04:00 22.02.2020

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 172°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23

05:00 22.02.2020

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 172°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 511 Sao Tome 05:00 planerad
Boeing 777-200 TAAG DT 703 Havana (HAV) 05:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 120 Cabinda 05:50 planerad

06:00 22.02.2020

+27°C   Vindar: 5 m/s @ 172°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 311 Huambo 06:00 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 441 Catumbela 06:45 planerad

07:00 22.02.2020

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 176°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 30 min.
Airbus A330-200 PH-AON KLM KL 575 Amsterdam (AMS) 07:00 planerad
Boeing 777-300 TAAG DT 653 Lisbon (LIS) 07:30 planerad
Airbus A330-900 TAP Air Portugal TP 289 Lisbon (LIS) 07:40 planerad

08:00 22.02.2020

+27°C   Vindar: 4 m/s @ 176°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 121 Cabinda 08:30 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 312 Huambo 08:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A330-200 KLM KL 575 Amsterdam 08:15 planerad

Andra datum

August, 2019

05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19