Quatro de Fevereiro, Luanda (LAD / FNLU)

Planespotter’s tidtabell

06:00 10.04.2020

+25°C   Vindar: 2 m/s   Moln/himmel broken börja från en höjd av 2130 m

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300 TAAG DT 748 São Paulo (GRU) 06:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 311 Huambo 06:00 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 441 Catumbela 06:45 planerad

07:00 10.04.2020

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 162°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300 TAAG DT 653 Lisbon (LIS) 07:30 planerad

08:00 10.04.2020

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 162°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 121 Cabinda 08:30 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 312 Huambo 08:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300 TAAG DT 579 Cape Town (CPT) 08:40 planerad

09:00 10.04.2020

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 162°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 442 Catumbela 09:25 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 576 Johannesburg (JNB) 09:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 777-300 TAAG DT 577 Johannesburg (JNB) 09:20 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 220 Dundo 09:30 planerad
Boeing 777-200 TAAG DT 581 Maputo (MPM) 09:50 planerad

10:00 10.04.2020

+28°C   Vindar: 1 m/s @ 126°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 130 Soyo 10:00 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 573 Windhoek 10:25 planerad

11:00 10.04.2020

+28°C   Vindar: 1 m/s @ 126°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 564 Lagos (LOS) 11:30 planerad

12:00 10.04.2020

+28°C   Vindar: 1 m/s @ 126°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 131 Soyo 12:20 planerad

13:00 10.04.2020

+30°C   Vindar: 3 m/s @ 266°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 25

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 221 Dundo 13:20 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 338 Menongue 13:20 planerad

14:00 10.04.2020

+30°C   Vindar: 3 m/s @ 266°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 25

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 122 Cabinda 14:45 planerad

15:00 10.04.2020

+30°C   Vindar: 3 m/s @ 266°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 25

16:00 10.04.2020

+29°C   Vindar: 5 m/s @ 260°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23, 25

17:00 10.04.2020

+29°C   Vindar: 5 m/s @ 260°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23, 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 123 Cabinda 17:25 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 338 Menongue 17:50 planerad

18:00 10.04.2020

+29°C   Vindar: 5 m/s @ 260°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23, 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 574 Windhoek 18:00 planerad
Boeing 777-300 TAAG DT 651 Lisbon (LIS) 18:30 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 565 Lagos (LOS) 18:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 461 Lubango 18:25 planerad

19:00 10.04.2020

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 247°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23, 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 30 min.
Boeing 777-300 TAAG DT 578 Johannesburg (JNB) 19:05 planerad
Boeing 777-300 TAAG DT 580 Cape Town (CPT) 19:20 planerad
Boeing 777-200 TAAG DT 582 Maputo (MPM) 19:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 443 Catumbela 19:00 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 126 Cabinda 19:10 planerad

20:00 10.04.2020

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 247°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23, 25

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 575 Johannesburg (JNB) 20:30 planerad

21:00 10.04.2020

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 247°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23, 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 444 Catumbela 21:40 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 462 Lubango 21:45 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 127 Cabinda 21:50 planerad

22:00 10.04.2020

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 191°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 25

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 777-300 TAAG DT 654 Porto (OPO) 22:30 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 510 Sao Tome 22:50 planerad

23:00 10.04.2020

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 191°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 25

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 777-300 TAAG DT 747 São Paulo (GRU) 23:30 planerad
Boeing 777-300 TAAG DT 650 Lisbon (LIS) 23:55 planerad

00:00 11.04.2020

+26°C   Vindar: 2 m/s @ 191°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23, 25

01:00 11.04.2020

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 91°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05, 07

02:00 11.04.2020

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 91°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05, 07

03:00 11.04.2020

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 91°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 05, 07

04:00 11.04.2020

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 336°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-200 TAAG DT 703 Havana (HAV) 04:00 planerad

05:00 11.04.2020

+23°C   Vindar: 3 m/s @ 336°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 511 Sao Tome 05:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 120 Cabinda 05:50 planerad

Andra datum

September, 2019

07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15