Quatro de Fevereiro, Luanda (LAD / FNLU)

Planespotter’s tidtabell

08:00 09.07.2020

+22°C   Vindar: 1 m/s   Moln/himmel broken börja från en höjd av 610 m

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 121 Cabinda 08:30 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 312 Huambo 08:50 planerad

09:00 09.07.2020

+22°C   Vindar: 1 m/s   Moln/himmel broken börja från en höjd av 610 m

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-200 TAAG DT 577 Johannesburg (JNB) 09:20 planerad

10:00 09.07.2020

+23°C   Vindar: 0 m/s @ 100°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05, 07

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 130 Soyo 10:00 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 571 Windhoek 10:00 planerad

11:00 09.07.2020

+23°C   Vindar: 0 m/s @ 100°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05, 07

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 240 Luena 11:00 planerad

12:00 09.07.2020

+23°C   Vindar: 0 m/s @ 100°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05, 07

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 131 Soyo 12:20 planerad
Airbus A350-900 Ethiopian ET 851 Addis Ababa (ADD) 12:50 planerad

13:00 09.07.2020

+23°C   Vindar: 0 m/s @ 100°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 05, 07

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 777-300 TAAG DT 652 Lisbon (LIS) 13:30 planerad
Airbus A350-900 Ethiopian ET 850 Addis Ababa (ADD) 13:50 planerad

14:00 09.07.2020

+24°C   Vindar: 6 m/s @ 260°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23, 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 9 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 241 Luena 14:40 planerad
Gulfstream G550 P4-BFY BFY BFY 326R New Orleans (MSY) 14:49 förväntad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 470 Ongiva 14:20 planerad

15:00 09.07.2020

+24°C   Vindar: 6 m/s @ 260°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23, 25

16:00 09.07.2020

+24°C   Vindar: 6 m/s @ 260°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23, 25

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 503 Espargos (SID) 16:20 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 453 Namibe 16:00 planerad

17:00 09.07.2020

+24°C   Vindar: 7 m/s @ 239°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23, 25

18:00 09.07.2020

+24°C   Vindar: 7 m/s @ 239°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23, 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 572 Windhoek 18:00 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 471 Ongiva 18:10 planerad
Boeing 777-300 TAAG DT 651 Lisbon (LIS) 18:30 planerad

19:00 09.07.2020

+24°C   Vindar: 7 m/s @ 239°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23, 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 777-200 TAAG DT 578 Johannesburg (JNB) 19:05 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 454 Namibe 19:20 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 443 Catumbela 19:00 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 126 Cabinda 19:10 planerad

20:00 09.07.2020

+22°C   Vindar: 7 m/s @ 221°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23, 25

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A330-900 TAP Air Portugal TP 2658 Lisbon (LIS) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 575 Johannesburg (JNB) 20:30 planerad

21:00 09.07.2020

+22°C   Vindar: 7 m/s @ 221°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23, 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 444 Catumbela 21:40 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 127 Cabinda 21:50 planerad

22:00 09.07.2020

+22°C   Vindar: 7 m/s @ 221°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23, 25

23:00 09.07.2020

+22°C   Vindar: 6 m/s @ 194°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23, 25

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300 TAAG DT 650 Lisbon (LIS) 23:55 planerad

00:00 10.07.2020

+22°C   Vindar: 6 m/s @ 194°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23, 25

01:00 10.07.2020

+22°C   Vindar: 6 m/s @ 194°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23, 25

02:00 10.07.2020

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 127°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

03:00 10.07.2020

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 127°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

04:00 10.07.2020

+21°C   Vindar: 3 m/s @ 127°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

05:00 10.07.2020

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 80°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300 TAAG DT 655 Porto (OPO) 05:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 120 Cabinda 05:50 planerad

06:00 10.07.2020

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 80°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300 TAAG DT 748 São Paulo (GRU) 06:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Boeing 737-700 TAAG DT 311 Huambo 06:00 planerad
Boeing 737-700 TAAG DT 441 Catumbela 06:45 planerad

07:00 10.07.2020

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 80°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 05, 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300 TAAG DT 653 Lisbon (LIS) 07:30 planerad

Andra datum

December, 2019

22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15