Berlin-Tegel, Berlin (TXL / EDDT)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

23:00 17.01.2019

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 270°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 760 m   Uppskattad bana: 26L, 26R

00:00 18.01.2019

+3°C   Vindar: 6 m/s @ 270°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 760 m   Uppskattad bana: 26L, 26R

01:00 18.01.2019

0°C   Vindar: 9 m/s @ 293°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 26L, 26R

02:00 18.01.2019

0°C   Vindar: 9 m/s @ 293°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 26L, 26R

03:00 18.01.2019

0°C   Vindar: 9 m/s @ 293°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 26L, 26R

04:00 18.01.2019

0°C   Vindar: 9 m/s @ 293°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 26L, 26R

05:00 18.01.2019

-1°C   Vindar: 8 m/s @ 317°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26L, 26R

06:00 18.01.2019

-1°C   Vindar: 8 m/s @ 317°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26L, 26R

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-900 (winglets) PH-BXR KLM KL 1818 Amsterdam (AMS) 06:00 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Laudamotion OE 3164 Faro (FAO) 06:00 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Laudamotion OE 3314 Tenerife Island (TFS) 06:00 planerad
Airbus A320 TAP Portugal TP 531 Lisbon (LIS) 06:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5741 Warsaw (WAW) 06:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5841 Vienna (VIE) 06:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8040 Düsseldorf (DUS) 06:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8058 Cologne (CGN) 06:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8120 Baden-Baden (FKB) 06:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8140 Salzburg (SZG) 06:30 planerad
Airbus A321-100 D-AIRH Lufthansa LH 173 Frankfurt-am-Main (FRA) 06:30 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2053 Munich (MUC) 06:30 planerad
Airbus A320 Air France AF 1135 Paris (CDG) 06:35 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5631 Bâle/Mulhouse (BSL) 06:45 planerad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2592 Brussels (BRU) 06:50 planerad

07:00 18.01.2019

-1°C   Vindar: 8 m/s @ 317°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Eurowings EW 2002 Stuttgart (STR) 07:15 planerad
Boeing 787-8 Scoot TR 734 Singapore (SIN) 07:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 12 Cologne (CGN) 07:25 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5560 Munich (MUC) 07:30 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5602 Stuttgart (STR) 07:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9048 Düsseldorf (DUS) 07:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5840 Vienna (VIE) 07:45 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5860 Zurich (ZRH) 07:45 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Corendon Airlines Europe XR 591 Hurghada 07:50 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 962 Newark (EWR) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Eurowings EW 8000 Stuttgart (STR) 07:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8056 Cologne (CGN) 07:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8060 Nuremberg (NUE) 07:00 planerad
Airbus A321-100 Turkish Airlines TK 1728 Istanbul (IST) 07:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5861 Zurich (ZRH) 07:00 planerad
Embraer Lineage 1000 British Airways BA 8490 London (LCY) 07:05 planerad
Airbus A319 British Airways BA 981 London (LHR) 07:05 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5731 Helsinki (HEL) 07:10 planerad
Airbus A320 Iberia Express I2 3673 Madrid (MAD) 07:15 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5681 Copenhagen (CPH) 07:15 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5801 Palma De Mallorca (PMI) 07:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8460 London (LHR) 07:20 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5701 Rome (FCO) 07:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 LOT - Polish Airlines LO 392 Warsaw (WAW) 07:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5777 Oslo (OSL) 07:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5881 Stockholm (ARN) 07:40 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Laudamotion OE 7732 Palma De Mallorca (PMI) 07:45 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2003 Stuttgart (STR) 07:50 planerad

08:00 18.01.2019

-2°C   Vindar: 7 m/s @ 328°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 7 - 15 min.
Bombardier CRJ700 Luxair LG 9411 Saarbrücken (SCN) 08:05 planerad
Airbus A321-100 Lufthansa LH 2030 Munich (MUC) 08:10 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5500 Düsseldorf (DUS) 08:10 planerad
Airbus A320 Air France AF 1434 Paris (CDG) 08:25 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) Eurowings EW 24 Cologne (CGN) 08:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Luxair LG 9471 Luxembourg 08:25 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5534 Paris (ORY) 08:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2012 Stuttgart (STR) 08:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9050 Düsseldorf 08:30 planerad
Airbus A319 Air Serbia JU 350 Belgrade (BEG) 08:30 planerad
Airbus A319 Finnair AY 1431 Helsinki (HEL) 08:40 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5912 Cologne (CGN) 08:45 planerad
Airbus A320 G-EZWY easyJet U2 5540 Frankfurt-am-Main (FRA) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A319 Eurowings EW 13 Cologne (CGN) 08:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9049 Düsseldorf 08:10 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5563 Munich 08:10 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5835 Venice (VCE) 08:10 planerad
Airbus A321-100 D-AISX Lufthansa LH 179 Frankfurt-am-Main (FRA) 08:15 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5863 Zurich (ZRH) 08:25 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5903 Cologne (CGN) 08:25 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Corendon Airlines Europe XR 592 Hurghada 08:40 planerad
Bombardier CRJ700 Luxair LG 9412 Saarbrücken (SCN) 08:50 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5503 Düsseldorf (DUS) 08:50 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5543 Frankfurt-am-Main (FRA) 08:50 planerad
Airbus A220-300 Air Baltic BT 212 Riga (RIX) 08:55 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5533 Paris (ORY) 08:55 planerad

09:00 18.01.2019

-2°C   Vindar: 7 m/s @ 328°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 easyJet U2 5674 Paris (CDG) 09:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5742 Warsaw (WAW) 09:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2010 Stuttgart (STR) 09:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8059 Cologne (CGN) 09:25 planerad
Boeing 737-900 (winglets) PH-BXV KLM KL 1821 Amsterdam (AMS) 09:25 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8121 London (LGW) 09:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8041 Düsseldorf (DUS) 09:30 planerad
Airbus A321-100 Air France AF 1334 Paris (CDG) 09:45 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8141 Salzburg (SZG) 09:45 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5682 Copenhagen (CPH) 09:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 LOT - Polish Airlines LO 387 Warsaw (WAW) 09:50 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5842 Vienna (VIE) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Eurowings EW 2013 Stuttgart (STR) 09:05 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) Eurowings EW 25 Cologne (CGN) 09:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Luxair LG 9472 Luxembourg 09:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9051 Düsseldorf 09:10 planerad
Airbus A319 Air Serbia JU 351 Belgrade (BEG) 09:15 planerad
Airbus A320 Air France AF 1435 Paris (CDG) 09:20 planerad
Airbus A319 Finnair AY 1432 Helsinki (HEL) 09:20 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5673 Paris (CDG) 09:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5715 Granada 09:35 planerad
Boeing 787-8 Scoot TR 735 Singapore (SIN) 09:40 planerad
Boeing 767-300 United Airlines UA 963 Newark (EWR) 09:45 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2011 Stuttgart (STR) 09:50 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8122 London (LGW) 09:55 planerad

10:00 18.01.2019

-2°C   Vindar: 7 m/s @ 328°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Eurowings EW 8057 Cologne (CGN) 10:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8121 Baden-Baden (FKB) 10:00 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 8001 Stuttgart (STR) 10:05 planerad
Airbus A321-100 Turkish Airlines TK 1721 Istanbul (IST) 10:10 planerad
Airbus A319 British Airways BA 990 London (LHR) 10:15 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5632 Bâle/Mulhouse (BSL) 10:15 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 330 Dublin (DUB) 10:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8061 Nuremberg (NUE) 10:30 planerad
Boeing 737-800 (winglets) UIA PS 423 Kiev (KBP) 10:35 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5862 Zurich (ZRH) 10:40 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Eurowings EW 8026 Düsseldorf 10:05 planerad
Boeing 737-900 (winglets) PH-BXV KLM KL 1822 Amsterdam (AMS) 10:10 planerad
Airbus A319 Germania ST 4928 Marsa Alam 10:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8002 Stuttgart (STR) 10:20 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5651 Budapest (BUD) 10:20 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5721 Göteborg (GOT) 10:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 LOT - Polish Airlines LO 388 Warsaw (WAW) 10:25 planerad
Airbus A320 Germania ST 4924 Lanzarote Island (ACE) 10:25 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5593 Stuttgart (STR) 10:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8050 Cologne (CGN) 10:40 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5683 Copenhagen (CPH) 10:40 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5831 Tel Aviv (TLV) 10:40 planerad
Airbus A321-100 Air France AF 1335 Paris (CDG) 10:45 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5523 Belgrade (BEG) 10:45 planerad

11:00 18.01.2019

-2°C   Vindar: 5 m/s @ 300°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer Lineage 1000 British Airways BA 8491 London (LCY) 11:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 14 Cologne (CGN) 11:05 planerad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2581 Brussels (BRU) 11:05 planerad
Airbus A321-100 Air France AF 1734 Paris (CDG) 11:10 planerad
Boeing 737-900 (winglets) PH-BXR KLM KL 1823 Amsterdam (AMS) 11:10 planerad
Airbus A320 Alitalia AZ 422 Rome (FCO) 11:15 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5882 Stockholm (ARN) 11:25 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5904 Cologne (CGN) 11:30 planerad
Airbus A319 Germania ST 4915 Tel Aviv (TLV) 11:35 planerad
Airbus A320 TAP Portugal TP 536 Lisbon (LIS) 11:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5564 Munich (MUC) 11:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5778 Oslo (OSL) 11:35 planerad
Airbus A319 British Airways BA 992 London (LHR) 11:45 planerad
Boeing 737-500 (winglets) UTair UT 705 Moscow (VKO) 11:45 planerad
Airbus A320 Iberia Express I2 3676 Madrid (MAD) 11:50 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5504 Düsseldorf (DUS) 11:50 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5732 Helsinki (HEL) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 25 min.
Airbus A319 British Airways BA 991 London (LHR) 11:00 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 331 Dublin (DUB) 11:05 planerad
Airbus A321-100 Turkish Airlines TK 1722 Istanbul (IST) 11:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 8590 Palma De Mallorca (PMI) 11:10 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5883 Milan (MXP) 11:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 15 Cologne (CGN) 11:45 planerad
Embraer Lineage 1000 British Airways BA 8492 London (LCY) 11:55 planerad
Boeing 737-900 (winglets) PH-BXR KLM KL 1824 Amsterdam (AMS) 11:55 planerad

12:00 18.01.2019

-2°C   Vindar: 5 m/s @ 300°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A319 Eurowings EW 8461 London (LHR) 12:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5864 Zurich (ZRH) 12:00 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) Eurowings EW 4 Cologne (CGN) 12:05 planerad
Boeing 737 MAX 8 Icelandair FI 528 Reykjavík (KEF) 12:05 planerad
Airbus A320 Easyjet Switzerland DS 5634 Basel 12:10 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9046 Düsseldorf 12:10 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5544 Frankfurt-am-Main (FRA) 12:15 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5836 Venice (VCE) 12:20 planerad
Airbus A321-100 Finnair AY 1433 Helsinki (HEL) 12:25 planerad
Airbus A319 Austrian OS 227 Vienna (VIE) 12:25 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) Eurowings EW 2000 Stuttgart (STR) 12:30 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 2146 Palma De Mallorca (PMI) 12:30 planerad
Airbus A320 Onur Air 8Q 475 Istanbul (IST) 12:35 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5702 Rome (FCO) 12:35 planerad
Boeing 737-800 (winglets) TUIfly X3 6813 Dubai 12:35 planerad
Boeing 737-800 (winglets) SunExpress XQ 160 Antalya (AYT) 12:35 planerad
Airbus A321-100 British Airways BA 982 London (LHR) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2582 Brussels (BRU) 12:00 planerad
Airbus A321-100 Air France AF 1735 Paris (CDG) 12:05 planerad
Airbus A320 Alitalia AZ 423 Rome (FCO) 12:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5905 Cologne (CGN) 12:05 planerad
Airbus A319 Germania ST 4916 Funchal (FNC) 12:20 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5545 Frankfurt-am-Main (FRA) 12:20 planerad
Airbus A320 TAP Portugal TP 537 Lisbon (LIS) 12:25 planerad
Airbus A319 British Airways BA 993 London (LHR) 12:35 planerad
Airbus A320 Iberia Express I2 3677 Madrid (MAD) 12:35 planerad
Airbus A320 Easyjet Switzerland DS 5633 Basel 12:40 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) Eurowings EW 5 Cologne (CGN) 12:40 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5567 Munich (MUC) 12:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Baltic BT 202 Tallinn (TLL) 12:45 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8462 London (LHR) 12:45 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9047 Düsseldorf (DUS) 12:45 planerad
Airbus A321-100 D-AIRL Lufthansa LH 187 Frankfurt-am-Main (FRA) 12:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5507 Düsseldorf (DUS) 12:45 planerad
Boeing 737-500 (winglets) UTair UT 706 Moscow (VKO) 12:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5595 Stuttgart (STR) 12:55 planerad

13:00 18.01.2019

-2°C   Vindar: 5 m/s @ 300°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A320 easyJet U2 5684 Copenhagen (CPH) 13:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8027 Düsseldorf (DUS) 13:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8003 Stuttgart (STR) 13:25 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5802 Palma De Mallorca (PMI) 13:25 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5722 Göteborg (GOT) 13:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8051 Cologne (CGN) 13:40 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5594 Stuttgart (STR) 13:40 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Laudamotion OE 3165 Faro (FAO) 13:45 planerad
Airbus A321-100 Turkish Airlines TK 1725 Istanbul (IST) 13:45 planerad
Boeing 737-800 (winglets) KLM KL 1825 Amsterdam (AMS) 13:50 planerad
Boeing 737-800 (winglets) SunExpress XQ 946 İzmir (ADB) 13:50 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A319 easyJet U2 5845 Vienna (VIE) 13:00 planerad
Airbus A321-100 Finnair AY 1434 Helsinki (HEL) 13:05 planerad
Boeing 737 MAX 8 Icelandair FI 529 Reykjavík (KEF) 13:05 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 2147 Palma De Mallorca (PMI) 13:05 planerad
Airbus A319 Austrian OS 228 Vienna (VIE) 13:05 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5711 Bari (BRI) 13:05 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) Eurowings EW 2001 Stuttgart (STR) 13:10 planerad
Boeing 737-800 (winglets) SunExpress XQ 161 Antalya (AYT) 13:25 planerad
Airbus A320 Onur Air 8Q 476 Istanbul (IST) 13:35 planerad
Airbus A321-100 British Airways BA 983 London (LHR) 13:50 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8052 Cologne (CGN) 13:50 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5697 Pisa (PSA) 13:50 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5937 Athens (ATH) 13:55 planerad
Boeing 737-800 (winglets) TUIfly X3 6912 Hurghada (HRG) 13:55 planerad

14:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 5 m/s @ 271°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 easyJet U2 5652 Budapest (BUD) 14:00 planerad
Airbus A320 Vueling VY 1882 Barcelona (BCN) 14:05 planerad
Airbus A320 British Airways BA 980 London (LHR) 14:15 planerad
Airbus A321-100 Air France AF 1234 Paris (CDG) 14:20 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Laudamotion OE 7733 Palma De Mallorca (PMI) 14:20 planerad
Airbus A319 S7 Airlines S7 895 Moscow (DME) 14:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8 Cologne (CGN) 14:45 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 easyJet U2 5677 Aarhus 14:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5867 Zurich (ZRH) 14:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8070 Cologne (CGN) 14:20 planerad
Airbus A321-100 Lufthansa LH 2039 Munich (MUC) 14:30 planerad
Boeing 737-800 (winglets) KLM KL 1826 Amsterdam (AMS) 14:35 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8042 Düsseldorf (DUS) 14:40 planerad
Airbus A321-100 Turkish Airlines TK 1726 Istanbul (IST) 14:40 planerad
Boeing 737-800 (winglets) SunExpress XQ 947 İzmir (ADB) 14:40 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5643 Madrid (MAD) 14:45 planerad
Airbus A320 Vueling VY 1883 Barcelona 14:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5571 Munich (MUC) 14:50 planerad
Boeing 737-800 (winglets) UIA PS 424 Kiev (KBP) 14:55 planerad

15:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 5 m/s @ 271°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Iraqi Airways IA 263 Baghdad/ 15:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5524 Belgrade (BEG) 15:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8123 London (LGW) 15:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5906 Cologne (CGN) 15:15 planerad
Bombardier CRJ700 Luxair LG 9415 Saarbrücken (SCN) 15:20 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5536 Paris (ORY) 15:20 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5884 Milan (MXP) 15:25 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5546 Frankfurt-am-Main (FRA) 15:30 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) British Airways BA 984 London (LHR) 15:35 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) Eurowings EW 50 Cologne (CGN) 15:45 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Pobeda DP 845 Moscow (VKO) 15:50 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5508 Düsseldorf (DUS) 15:50 planerad
Embraer Lineage 1000 British Airways BA 8493 London (LCY) 15:55 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9042 Düsseldorf (DUS) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 easyJet U2 5727 Graz 15:00 planerad
Airbus A320 British Airways BA 989 London (LHR) 15:05 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Laudamotion OE 2268 Málaga (AGP) 15:05 planerad
Airbus A321-100 Air France AF 1235 Paris (CDG) 15:10 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9 Cologne (CGN) 15:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8044 Düsseldorf (DUS) 15:30 planerad
Airbus A319 S7 Airlines S7 896 Moscow (DME) 15:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8124 London (LGW) 15:35 planerad
Boeing 737-500 Air Baltic BT 216 Vilnius (VNO) 15:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8004 Stuttgart (STR) 15:40 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5535 Paris (ORY) 15:50 planerad

16:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 5 m/s @ 271°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Aegean Airlines A3 822 Athens (ATH) 16:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5568 Munich (MUC) 16:00 planerad
Airbus A321-100 Lufthansa LH 2042 Munich (MUC) 16:10 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5596 Stuttgart (STR) 16:10 planerad
Boeing 737-700 Royal Air Maroc AT 816 Casablanca (CMN) 16:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2004 Stuttgart (STR) 16:35 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8053 Cologne (CGN) 16:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5846 Vienna (VIE) 16:45 planerad
Airbus A321-100 British Airways BA 994 London (LHR) 16:50 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) Eurowings EW 9040 Düsseldorf (DUS) 16:50 planerad
Boeing 737-700 (winglets) PH-BGP KLM KL 1829 Amsterdam (AMS) 16:50 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Laudamotion OE 3315 Tenerife Island (TFS) 16:50 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2150 Monastir (MIR) 16:55 planerad
Airbus A321-100 D-AIRT Lufthansa LH 190 Frankfurt-am-Main (FRA) 16:55 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5716 Granada 16:55 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 20 min.
Bombardier CRJ700 Luxair LG 9416 Saarbrücken (SCN) 16:00 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 2041 Munich (MUC) 16:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5907 Cologne/Bonn 16:20 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) British Airways BA 985 London (LHR) 16:25 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) Eurowings EW 51 Cologne (CGN) 16:25 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Laudamotion OE 334 Nápoli (NAP) 16:25 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5707 Rome (FCO) 16:25 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5815 Palma De Mallorca (PMI) 16:25 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Pobeda DP 846 Moscow (VKO) 16:30 planerad
Airbus A320 Iraqi Airways IA 264 Baghdad/ 16:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9043 Düsseldorf (DUS) 16:35 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5597 Stuttgart (STR) 16:35 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5575 Munich (MUC) 16:40 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5551 Frankfurt-am-Main (FRA) 16:45 planerad
Airbus A320 Aegean Airlines A3 823 Athens (ATH) 16:50 planerad

17:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 5 m/s @ 260°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Finnair AY 1437 Helsinki (HEL) 17:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5678 Aarhus 17:00 planerad
Airbus A320 Air France AF 1834 Paris (CDG) 17:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8071 Cologne (CGN) 17:20 planerad
Airbus A330-300 Hainan Airlines HU 489 Beijing (PEK) 17:20 planerad
Airbus A330-200 Turkish Airlines TK 1723 Istanbul (IST) 17:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8463 London (LHR) 17:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 8591 Palma De Mallorca (PMI) 17:25 planerad
Boeing 737-700 (winglets) PH-BGT KLM KL 1831 Amsterdam (AMS) 17:40 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2056 Munich (MUC) 17:40 planerad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2587 Brussels (BRU) 17:45 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8043 Düsseldorf 17:50 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5868 Zurich (ZRH) 17:50 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2058 Stuttgart (STR) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer Lineage 1000 British Airways BA 8494 London (LCY) 17:10 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2005 Stuttgart (STR) 17:10 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5847 Vienna (VIE) 17:10 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5745 Innsbruck (INN) 17:20 planerad
Boeing 737-700 Royal Air Maroc AT 817 Casablanca (CMN) 17:25 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) Eurowings EW 9041 Düsseldorf 17:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8464 London (LHR) 17:30 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5511 Düsseldorf (DUS) 17:30 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5733 Helsinki 17:30 planerad
Boeing 737-700 (winglets) PH-BGP KLM KL 1830 Amsterdam (AMS) 17:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5837 Venice (VCE) 17:35 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Laudamotion OE 343 Milan (MXP) 17:40 planerad
Finnair AY 1438 Helsinki 17:50 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2151 Monastir (MIR) 17:55 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5873 Zurich (ZRH) 17:55 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5887 Stockholm (ARN) 17:55 planerad

18:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 5 m/s @ 260°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 min.
Airbus A319 easyJet U2 5572 Munich (MUC) 18:05 planerad
Airbus A321-100 Lufthansa LH 2046 Munich (MUC) 18:10 planerad
Dornier 328-100 Rhein-Neckar Air M2 226 Mannheim 18:15 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5698 Pisa (PSA) 18:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 6 Cologne (CGN) 18:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8045 Düsseldorf (DUS) 18:25 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5712 Bari (BRI) 18:25 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 338 Dublin (DUB) 18:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5728 Graz 18:30 planerad
Airbus A321-100 Finnair AY 1435 Helsinki (HEL) 18:35 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) Lufthansa LH 2724 Munich (MUC) 18:40 planerad
Boeing 737-800 (winglets) TUIfly X3 6913 Hurghada (HRG) 18:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8005 Stuttgart (STR) 18:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 LOT - Polish Airlines LO 389 Warsaw (WAW) 18:50 planerad
Airbus A320 British Airways BA 986 London (LHR) 18:55 planerad
Airbus A321-100 D-AISQ Lufthansa LH 194 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 7 - 20 min.
Airbus A321-100 British Airways BA 995 London (LHR) 18:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8054 Cologne (CGN) 18:00 planerad
Airbus A320 Air France AF 1835 Paris (CDG) 18:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 8046 Düsseldorf (DUS) 18:25 planerad
Boeing 737-700 (winglets) PH-BGT KLM KL 1832 Amsterdam (AMS) 18:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2059 Stuttgart (STR) 18:35 planerad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2588 Brussels (BRU) 18:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5585 Munich (MUC) 18:35 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5553 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8122 Baden-Baden (FKB) 18:50 planerad
Airbus A330-200 Turkish Airlines TK 1724 Istanbul (IST) 18:50 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8062 Nuremberg (NUE) 18:55 planerad
Dornier 328-100 Rhein-Neckar Air M2 227 Mannheim 18:55 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5515 Düsseldorf (DUS) 18:55 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5909 Cologne (CGN) 18:55 planerad

19:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 5 m/s @ 260°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A220-300 Air Baltic BT 213 Riga (RIX) 19:00 planerad
Airbus A320 Iberia Express I2 3672 Madrid (MAD) 19:00 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) Eurowings EW 20 Cologne (CGN) 19:25 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) Eurowings EW 2020 Stuttgart (STR) 19:30 planerad
Embraer Lineage 1000 Bulgaria Air FB 319 Sofia (SOF) 19:30 planerad
Airbus A321-100 Air France AF 1534 Paris (CDG) 19:35 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5598 Stuttgart (STR) 19:40 planerad
Bombardier CRJ700 Luxair LG 9413 Saarbrücken (SCN) 19:50 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5552 Frankfurt-am-Main (FRA) 19:50 planerad
Embraer 175 Flybe BE 1857 Birmingham (BHX) 19:55 planerad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2589 Brussels (BRU) 19:55 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5548 Edinburgh (EDI) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 easyJet U2 5599 Stuttgart (STR) 19:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 7 Cologne (CGN) 19:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8142 Salzburg (SZG) 19:05 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5849 Vienna (VIE) 19:05 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 339 Dublin (DUB) 19:10 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8006 Stuttgart (STR) 19:10 planerad
Airbus A321-100 Finnair AY 1436 Helsinki 19:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8048 Düsseldorf (DUS) 19:25 planerad
Airbus A330-300 Hainan Airlines HU 490 Beijing (PEK) 19:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 LOT - Polish Airlines LO 390 Warsaw (WAW) 19:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5687 Copenhagen (CPH) 19:35 planerad
Airbus A320 British Airways BA 987 London (LHR) 19:40 planerad
Airbus A320 Iberia Express I2 3671 Madrid (MAD) 19:40 planerad

20:00 18.01.2019

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 283°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 Eurowings EW 9044 Düsseldorf (DUS) 20:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5538 Paris (ORY) 20:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Luxair LG 9473 Luxembourg 20:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5576 Munich 20:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5676 Paris (CDG) 20:05 planerad
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 77 Doha (DOH) 20:10 planerad
Airbus A320 Aigle Azur ZI 601 Paris (ORY) 20:15 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5832 Tel Aviv (TLV) 20:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2006 Stuttgart (STR) 20:25 planerad
Airbus A320 Easyjet Switzerland DS 5638 Basel 20:30 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5512 Düsseldorf (DUS) 20:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5848 Vienna (VIE) 20:35 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5938 Athens (ATH) 20:35 planerad
Boeing 737-800 (winglets) KLM KL 1833 Amsterdam (AMS) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320-200 (sharklets) Lufthansa LH 2049 Munich (MUC) 20:00 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) Eurowings EW 2021 Stuttgart (STR) 20:05 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) Eurowings EW 21 Cologne (CGN) 20:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5911 Cologne (CGN) 20:10 planerad
Embraer Lineage 1000 Bulgaria Air FB 320 Sofia (SOF) 20:15 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5547 Edinburgh (EDI) 20:25 planerad
Bombardier CRJ700 Luxair LG 9414 Saarbrücken (SCN) 20:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5537 Paris (ORY) 20:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5675 Paris (CDG) 20:30 planerad
Airbus A321-100 Air France AF 1535 Paris (CDG) 20:35 planerad
Embraer 175 Flybe BE 1858 Birmingham (BHX) 20:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Luxair LG 9474 Luxembourg 20:40 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2731 Munich (MUC) 20:40 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5589 Munich 20:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9045 Düsseldorf (DUS) 20:45 planerad
Airbus A321-100 Lufthansa LH 203 Frankfurt-am-Main (FRA) 20:45 planerad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2590 Brussels (BRU) 20:45 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5559 Frankfurt-am-Main (FRA) 20:55 planerad

21:00 18.01.2019

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 283°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Eurowings EW 8055 Cologne (CGN) 21:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8125 London (LGW) 21:00 planerad
Embraer Lineage 1000 British Airways BA 8495 London (LCY) 21:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5746 Innsbruck (INN) 21:05 planerad
Airbus A319 Germania ST 4929 Marsa Alam 21:10 planerad
Boeing 737-600 SAS SK 2679 Stockholm (ARN) 21:15 planerad
Airbus A321-100 Turkish Airlines TK 1727 Istanbul (IST) 21:25 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5874 Zurich (ZRH) 21:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 8047 Düsseldorf (DUS) 21:30 planerad
Airbus A319 Germania ST 4925 Lanzarote Island (ACE) 21:30 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5708 Rome (FCO) 21:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8063 Nuremberg (NUE) 21:35 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Laudamotion OE 344 Milan (MXP) 21:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5644 Madrid 21:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5838 Venice (VCE) 21:45 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5888 Stockholm (ARN) 21:50 planerad
Airbus A321-100 British Airways BA 988 London (LHR) 21:55 planerad
Boeing 737-900 (winglets) PH-BXT KLM KL 1835 Amsterdam (AMS) 21:55 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5554 Frankfurt-am-Main (FRA) 21:55 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5586 Munich (MUC) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Easyjet Switzerland DS 5637 Basel 21:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2007 Stuttgart (STR) 21:00 planerad
Airbus A321-100 Lufthansa LH 2051 Munich (MUC) 21:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5877 Zurich (ZRH) 21:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5601 Stuttgart (STR) 21:05 planerad
Airbus A320 Aigle Azur ZI 602 Paris (ORY) 21:05 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5519 Düsseldorf (DUS) 21:20 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5839 Vienna (VIE) 21:30 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8126 London (LGW) 21:30 planerad
Boeing 737-800 (winglets) KLM KL 1834 Amsterdam (AMS) 21:40 planerad
Airbus A321-100 Lufthansa LH 2711 Munich (MUC) 21:40 planerad
Embraer Lineage 1000 British Airways BA 2298 London (STN) 21:45 planerad
Boeing 737-600 SAS SK 2680 Stockholm (ARN) 21:55 planerad

22:00 18.01.2019

-1°C   Vindar: 4 m/s @ 283°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 LOT - Polish Airlines LO 391 Warsaw (WAW) 22:00 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Laudamotion OE 335 Nápoli (NAP) 22:00 planerad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2591 Brussels (BRU) 22:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5910 Cologne (CGN) 22:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8465 London (LHR) 22:05 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5516 Düsseldorf (DUS) 22:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5688 Copenhagen (CPH) 22:05 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5734 Helsinki (HEL) 22:10 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8007 Stuttgart (STR) 22:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8143 Salzburg (SZG) 22:20 planerad
Airbus A321-100 Air France AF 1134 Paris (CDG) 22:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8123 Baden-Baden (FKB) 22:25 planerad
Airbus A321-100 D-AIRN Lufthansa LH 202 Frankfurt-am-Main (FRA) 22:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8049 Düsseldorf (DUS) 22:30 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Laudamotion OE 2269 Málaga (AGP) 22:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5816 Palma De Mallorca (PMI) 22:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5850 Vienna (VIE) 22:35 planerad
Airbus A320 Iberia Express I2 3674 Madrid 22:45 planerad
Airbus A319 Germania ST 4917 Funchal (FNC) 22:45 planerad
Airbus A320 TAP Portugal TP 532 Lisbon (LIS) 22:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 78 Doha (DOH) 22:00 planerad
Airbus A319 Germania ST 4914 Tel Aviv (TLV) 22:15 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21