Berlin-Tegel, Berlin (TXL / EDDT)

Planespotter’s tidtabell

16:00 26.03.2019

+8°C   Vindar: 6 m/s @ 290°   Moln/himmel few börja från en höjd av 490 m   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 12 min.
Airbus A319 easyJet U2 5568 Munich 16:01 ankom
Airbus A321 Lufthansa LH 2042 Munich (MUC) 16:06 ankom
Airbus A320 Eurowings EW 2004 Stuttgart (STR) 16:18 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8053 Cologne (CGN) 16:24 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5694 Catania (CTA) 16:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9040 Düsseldorf (DUS) 16:30 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5846 Vienna (VIE) 16:34 planerad
Finnair AY 1437 Helsinki (HEL) 16:40 planerad
Embraer Lineage 1000 PH-EZH KLM KL 1829 Amsterdam (AMS) 16:44 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5596 Stuttgart (STR) 16:50 planerad
Boeing 737-800 Laudamotion OE 3315 Tenerife Island (TFS) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 7 - 20 min.
Airbus A321 Lufthansa LH 2041 Munich (MUC) 16:00 avgick
Airbus A320 easyJet U2 5907 Cologne/Bonn 16:20 ombordstigning
Airbus A320 British Airways BA 985 London (LHR) 16:25 ombordstigning
Airbus A319 Eurowings EW 51 Cologne (CGN) 16:25 ombordstigning
Airbus A320 easyJet U2 5707 Rome (FCO) 16:25 ombordstigning
Airbus A320 easyJet U2 5815 Palma De Mallorca (PMI) 16:25 ombordstigning
Airbus A320 Eurowings EW 9043 Düsseldorf (DUS) 16:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5597 Stuttgart 16:35 ombordstigning
Boeing 777-300ER Qatar Airways QR 82 Doha (DOH) 16:40 ombordstigning
Airbus A320 easyJet U2 5575 Munich (MUC) 16:40 planerad

17:00 26.03.2019

+8°C   Vindar: 6 m/s @ 290°   Moln/himmel few börja från en höjd av 490 m   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Alitalia AZ 430 Rome (FCO) 17:10 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2044 Munich (MUC) 17:10 planerad
Airbus A330-300 Turkish Airlines TK 1723 Istanbul (IST) 17:14 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 6783 Marsa Alam 17:17 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8463 London (LHR) 17:21 planerad
Airbus A320 Air France AF 1834 Paris (CDG) 17:30 planerad
Boeing 737-800 (winglets) PH-BCA KLM KL 1831 Amsterdam (AMS) 17:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 8071 Cologne (CGN) 17:45 planerad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2587 Brussels (BRU) 17:45 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8043 Düsseldorf (DUS) 17:50 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5868 Zurich (ZRH) 17:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2058 Stuttgart (STR) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer Lineage 1000 British Airways BA 8494 London (LCY) 17:10 incheckning
Airbus A320 Eurowings EW 2005 Stuttgart (STR) 17:10 incheckning
Airbus A319 easyJet U2 5847 Vienna (VIE) 17:10 incheckning
Boeing 737-800 Laudamotion OE 2404 Bari (BRI) 17:20 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9041 Düsseldorf (DUS) 17:25 incheckning
Airbus A319 Eurowings EW 8464 London (LHR) 17:30 incheckning
Airbus A320 easyJet U2 5511 Düsseldorf (DUS) 17:30 incheckning
Airbus A319 easyJet U2 5733 Helsinki (HEL) 17:30 incheckning
Embraer Lineage 1000 PH-EZV KLM KL 1830 Amsterdam (AMS) 17:35 incheckning
Airbus A319 easyJet U2 5837 Venice (VCE) 17:35 incheckning
Airbus A321 D-AIRO Lufthansa LH 197 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:45 incheckning
Finnair AY 1438 Helsinki (HEL) 17:50 incheckning
Airbus A319 OE-LQO easyJet U2 5873 Zurich (ZRH) 17:55 incheckning
Airbus A320 OE-IZF easyJet U2 5887 Stockholm (ARN) 17:55 incheckning

18:00 26.03.2019


ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 easyJet U2 5572 Munich (MUC) 18:05 planerad
Boeing 737-800 Laudamotion OE 2435 Lanzarote Island (ACE) 18:09 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2046 Munich (MUC) 18:10 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8143 Salzburg (SZG) 18:15 planerad
Dornier 328-100 Rhein-Neckar Air M2 226 Mannheim 18:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 6 Cologne/Bonn 18:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8045 Düsseldorf 18:25 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5552 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:25 planerad
Airbus A320 Finnair AY 1435 Helsinki (HEL) 18:35 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 2724 Munich (MUC) 18:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8005 Stuttgart 18:45 planerad
Airbus A320 British Airways BA 986 London (LHR) 18:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 LOT - Polish Airlines LO 389 Warsaw (WAW) 18:50 planerad
Airbus A321 D-AIRS Lufthansa LH 194 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 7 - 20 min.
Airbus A319 Alitalia AZ 429 Rome (FCO) 18:00 incheckning
Airbus A319 Eurowings EW 8054 Cologne (CGN) 18:00 incheckning
Airbus A320 Air France AF 1835 Paris (CDG) 18:05 incheckning
Airbus A320 Eurowings EW 8046 Düsseldorf (DUS) 18:25 planerad
Boeing 737-800 PH-BCA KLM KL 1832 Amsterdam (AMS) 18:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2059 Stuttgart (STR) 18:35 planerad
Boeing 737-800 Laudamotion OE 343 Milan (MXP) 18:35 planerad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2588 Brussels (BRU) 18:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5585 Munich (MUC) 18:35 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5553 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8122 Karlsruhe 18:50 planerad
Airbus A330-300 Turkish Airlines TK 1724 Istanbul (IST) 18:50 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8062 Nuremberg 18:55 planerad
Dornier 328-100 Rhein-Neckar Air M2 227 Mannheim 18:55 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5515 Düsseldorf (DUS) 18:55 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5909 Cologne (CGN) 18:55 planerad

19:00 26.03.2019

+6°C   Vindar: 6 m/s @ 325°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A320 Iberia Express I2 3672 Madrid (MAD) 19:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 20 Cologne (CGN) 19:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2020 Stuttgart (STR) 19:30 planerad
Airbus A320 Air France AF 1534 Paris (CDG) 19:35 planerad
Airbus A320 SundAir SR 6423 Hurghada (HRG) 19:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5598 Stuttgart 19:40 planerad
Flybe BE 1857 Birmingham (BHX) 19:55 planerad
Airbus A321 D-AIRY Lufthansa LH 198 Frankfurt-am-Main (FRA) 19:55 planerad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2589 Brussels (BRU) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 easyJet U2 5599 Stuttgart (STR) 19:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 7 Cologne/Bonn 19:05 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5849 Vienna (VIE) 19:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8006 Stuttgart 19:10 planerad
Airbus A320 Finnair AY 1436 Helsinki (HEL) 19:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8048 Düsseldorf 19:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 LOT - Polish Airlines LO 390 Warsaw (WAW) 19:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5687 Copenhagen (CPH) 19:35 planerad
Airbus A320 British Airways BA 987 London (LHR) 19:40 planerad
Airbus A220-300 Air Baltic BT 214 Riga (RIX) 19:40 planerad
Airbus A320 Iberia Express I2 3671 Madrid (MAD) 19:40 planerad

20:00 26.03.2019

+6°C   Vindar: 6 m/s @ 325°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Eurowings EW 9044 Düsseldorf (DUS) 20:00 planerad
Airbus A320 Air Serbia JU 354 Belgrade (BEG) 20:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5538 Paris Orly 20:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Luxair LG 9473 Luxembourg (LUX) 20:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5576 Munich 20:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5676 Paris (CDG) 20:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5624 Alicante (ALC) 20:10 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5832 Tel Aviv (TLV) 20:20 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2006 Stuttgart (STR) 20:25 planerad
Airbus A320 HB-JXC Easyjet Switzerland DS 5638 Bâle/Mulhouse (BSL) 20:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5512 Düsseldorf (DUS) 20:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5848 Vienna (VIE) 20:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5938 Athens (ATH) 20:35 planerad
Boeing 737-800 Laudamotion OE 2503 Alicante (ALC) 20:40 planerad
Boeing 737-800 (winglets) PH-BXB KLM KL 1833 Amsterdam (AMS) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A319 Lufthansa LH 2049 Munich (MUC) 20:00 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2021 Stuttgart (STR) 20:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 21 Cologne (CGN) 20:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5911 Cologne (CGN) 20:10 planerad
Airbus A320 NEO D-AINN Lufthansa LH 171 Frankfurt-am-Main (FRA) 20:15 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5537 Paris Orly 20:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5675 Paris (CDG) 20:30 planerad
Airbus A320 Air France AF 1535 Paris (CDG) 20:35 planerad
Flybe BE 1858 Birmingham (BHX) 20:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Luxair LG 9474 Luxembourg (LUX) 20:40 planerad
Embraer 195 Lufthansa LH 2731 Munich (MUC) 20:40 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5589 Munich 20:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9045 Düsseldorf 20:45 planerad
Airbus A320 Air Serbia JU 355 Belgrade (BEG) 20:45 planerad
Airbus A321 D-AIRS Lufthansa LH 203 Frankfurt-am-Main (FRA) 20:45 planerad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2590 Brussels (BRU) 20:45 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5559 Frankfurt-am-Main (FRA) 20:55 planerad

21:00 26.03.2019

+6°C   Vindar: 6 m/s @ 325°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Eurowings EW 8055 Cologne (CGN) 21:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8125 London (LGW) 21:00 planerad
Embraer Lineage 1000 British Airways BA 8495 London (LCY) 21:05 planerad
Bombardier CRJ900 EI-FPG SAS SK 2679 Stockholm (ARN) 21:15 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1727 Istanbul (IST) 21:25 planerad
Airbus A319 OE-LQO easyJet U2 5874 Zurich (ZRH) 21:25 planerad
Airbus A320 British Airways BA 988 London (LHR) 21:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 8047 Düsseldorf (DUS) 21:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5708 Rome (FCO) 21:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8063 Nuremberg 21:35 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8371 Lanzarote Island (ACE) 21:35 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5644 Madrid (MAD) 21:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5838 Venice (VCE) 21:45 planerad
Airbus A320 OE-IZF easyJet U2 5888 Stockholm (ARN) 21:50 planerad
Boeing 737-900 PH-BXT KLM KL 1835 Amsterdam (AMS) 21:55 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5554 Frankfurt-am-Main (FRA) 21:55 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5586 Munich (MUC) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 HB-JXC Easyjet Switzerland DS 5637 Bâle/Mulhouse (BSL) 21:00 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2007 Stuttgart (STR) 21:00 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2051 Munich (MUC) 21:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5877 Zurich (ZRH) 21:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5601 Stuttgart (STR) 21:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5519 Düsseldorf (DUS) 21:20 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5839 Vienna (VIE) 21:30 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8126 London (LGW) 21:30 planerad
Boeing 737-800 (winglets) PH-BXB KLM KL 1834 Amsterdam (AMS) 21:40 planerad
Bombardier CRJ900 EI-FPG SAS SK 2680 Stockholm (ARN) 21:55 planerad

22:00 26.03.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 320°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 LOT - Polish Airlines LO 391 Warsaw (WAW) 22:00 planerad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2591 Brussels (BRU) 22:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5910 Cologne (CGN) 22:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5924 Fuerteventura Island (FUE) 22:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8465 London (LHR) 22:05 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5516 Düsseldorf (DUS) 22:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5688 Copenhagen (CPH) 22:05 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5734 Helsinki (HEL) 22:10 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8007 Stuttgart 22:15 planerad
Airbus A321 Air France AF 1134 Paris (CDG) 22:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8123 Karlsruhe 22:25 planerad
Airbus A320 NEO D-AINH Lufthansa LH 202 Frankfurt-am-Main (FRA) 22:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8049 Düsseldorf 22:30 planerad
Boeing 737-800 Laudamotion OE 2405 Bari (BRI) 22:30 planerad
Boeing 737-800 Laudamotion OE 344 Milan (MXP) 22:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5816 Palma De Mallorca (PMI) 22:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5850 Vienna (VIE) 22:35 planerad
Airbus A320 TAP Portugal TP 532 Lisbon (LIS) 22:50 planerad

23:00 26.03.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 320°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 26L, 26R

00:00 27.03.2019

+4°C   Vindar: 4 m/s @ 320°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 26L, 26R

01:00 27.03.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 281°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26L, 26R

02:00 27.03.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 281°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26L, 26R

03:00 27.03.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 281°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26L, 26R

04:00 27.03.2019

0°C   Vindar: 3 m/s @ 269°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26L, 26R

05:00 27.03.2019

0°C   Vindar: 3 m/s @ 269°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26L, 26R

06:00 27.03.2019

0°C   Vindar: 3 m/s @ 269°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 26L, 26R

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-900 KLM KL 1818 Amsterdam (AMS) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Laudamotion OE 2268 Málaga (AGP) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Laudamotion OE 7732 Palma de Mallorca 06:00 planerad
Airbus A320 TAP Portugal TP 531 Lisbon (LIS) 06:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5741 Warsaw (WAW) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Laudamotion OE 3888 Gran Canaria 06:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5561 Munich 06:20 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5841 Vienna (VIE) 06:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8040 Düsseldorf (DUS) 06:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8058 Cologne/Bonn 06:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8120 Karlsruhe 06:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8140 Salzburg 06:30 planerad
Airbus A320 NEO D-AINA Lufthansa LH 173 Frankfurt-am-Main (FRA) 06:30 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2053 Munich (MUC) 06:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5541 Frankfurt-am-Main (FRA) 06:30 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5591 Stuttgart (STR) 06:30 planerad
Airbus A321-100 Air France AF 1135 Paris (CDG) 06:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5501 Düsseldorf (DUS) 06:40 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5631 Bâle/Mulhouse (BSL) 06:45 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5901 Cologne (CGN) 06:45 planerad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2592 Brussels (BRU) 06:50 planerad

07:00 27.03.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 282°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Eurowings EW 2002 Stuttgart (STR) 07:15 planerad
Boeing 787-8 Tiger Airways TR 734 Singapore (SIN) 07:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 12 Cologne/Bonn 07:25 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5560 Munich (MUC) 07:30 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5602 Stuttgart (STR) 07:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9048 Düsseldorf (DUS) 07:35 planerad
Dornier 328-100 Rhein-Neckar Air M2 220 Mannheim 07:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5840 Vienna (VIE) 07:45 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5860 Zurich (ZRH) 07:45 planerad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2579 Brussels (BRU) 07:50 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 962 Newark (EWR) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Eurowings EW 8000 Stuttgart (STR) 07:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8024 Düsseldorf 07:00 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 8056 Cologne (CGN) 07:00 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1728 Istanbul (IST) 07:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5861 Zurich (ZRH) 07:00 planerad
Embraer Lineage 1000 British Airways BA 8490 London (LCY) 07:05 planerad
Airbus A320 British Airways BA 981 London (LHR) 07:05 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5731 Helsinki (HEL) 07:10 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5801 Palma de Mallorca 07:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8460 London (LHR) 07:20 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5701 Rome (FCO) 07:30 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5881 Stockholm (ARN) 07:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 LOT - Polish Airlines LO 392 Warsaw (WAW) 07:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5777 Oslo 07:35 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5681 Copenhagen (CPH) 07:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2003 Stuttgart (STR) 07:50 planerad

08:00 27.03.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 282°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Eurowings EW 4100 Nuremberg (NUE) 08:10 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2030 Munich (MUC) 08:10 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5500 Düsseldorf (DUS) 08:10 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 24 Cologne (CGN) 08:25 planerad
Boeing 737-800 Luxair LG 9471 Luxembourg (LUX) 08:25 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5534 Paris (ORY) 08:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2012 Stuttgart (STR) 08:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9050 Düsseldorf (DUS) 08:30 planerad
Airbus A320 Air Serbia JU 350 Belgrade (BEG) 08:30 planerad
Airbus A320 Finnair AY 1431 Helsinki (HEL) 08:40 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5912 Cologne (CGN) 08:45 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5540 Frankfurt-am-Main (FRA) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A319 Eurowings EW 13 Cologne/Bonn 08:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9049 Düsseldorf (DUS) 08:10 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5563 Munich 08:10 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5835 Venice (VCE) 08:10 planerad
Airbus A321-100 D-AIDU Lufthansa LH 179 Frankfurt-am-Main (FRA) 08:15 planerad
Dornier 328-100 Rhein-Neckar Air M2 221 Mannheim 08:15 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5863 Zurich (ZRH) 08:25 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5903 Cologne (CGN) 08:25 planerad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2580 Brussels (BRU) 08:40 planerad
Boeing 737-800 Eurowings EW 4101 Nuremberg (NUE) 08:45 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5503 Düsseldorf (DUS) 08:50 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5543 Frankfurt-am-Main (FRA) 08:50 planerad
Airbus A220-300 Air Baltic BT 212 Riga 08:55 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5533 Paris (ORY) 08:55 planerad

09:00 27.03.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 282°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 easyJet U2 5674 Paris (CDG) 09:00 planerad
Airbus A320 Air France AF 1434 Paris (CDG) 09:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5742 Warsaw (WAW) 09:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8059 Cologne (CGN) 09:25 planerad
Boeing 737-900 KLM KL 1821 Amsterdam (AMS) 09:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8041 Düsseldorf (DUS) 09:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5542 Frankfurt-am-Main (FRA) 09:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8141 Salzburg 09:45 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5562 Munich 09:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5592 Stuttgart (STR) 09:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 LOT - Polish Airlines LO 387 Warsaw (WAW) 09:50 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5902 Cologne (CGN) 09:50 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5502 Düsseldorf (DUS) 09:55 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5842 Vienna (VIE) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 SundAir SR 3234 Gran Canaria 09:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2013 Stuttgart (STR) 09:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 25 Cologne (CGN) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Luxair LG 9472 Luxembourg (LUX) 09:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9051 Düsseldorf (DUS) 09:10 planerad
Airbus A320 Air Serbia JU 351 Belgrade (BEG) 09:15 planerad
Airbus A320 Finnair AY 1432 Helsinki (HEL) 09:20 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5673 Paris (CDG) 09:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5643 Madrid (MAD) 09:35 planerad
Boeing 787-8 Tiger Airways TR 735 Singapore (SIN) 09:40 planerad
Boeing 767-400 United Airlines UA 963 Newark (EWR) 09:45 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 2894 Tenerife Island (TFS) 09:55 planerad

10:00 27.03.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 278°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 British Airways BA 990 London (LHR) 10:00 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 8057 Cologne (CGN) 10:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8121 Karlsruhe 10:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8001 Stuttgart (STR) 10:05 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1721 Istanbul (IST) 10:10 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5682 Copenhagen (CPH) 10:10 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5632 Bâle/Mulhouse (BSL) 10:15 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 330 Dublin (DUB) 10:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8025 Düsseldorf 10:30 planerad
Boeing 737-800 UIA PS 423 Kiev (KBP) 10:35 planerad
Airbus A320 SE-ROA SAS SK 2677 Stockholm (ARN) 10:40 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5862 Zurich (ZRH) 10:40 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8121 London (LGW) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Air France AF 1435 Paris (CDG) 10:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8026 Düsseldorf 10:05 planerad
Boeing 737-900 PH-BXO KLM KL 1822 Amsterdam (AMS) 10:10 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8002 Stuttgart (STR) 10:20 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5651 Budapest 10:20 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5721 Göteborg (GOT) 10:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 LOT - Polish Airlines LO 388 Warsaw (WAW) 10:25 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5565 Munich 10:30 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5593 Stuttgart (STR) 10:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 8050 Cologne (CGN) 10:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8290 Tenerife Island (TFS) 10:40 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5683 Copenhagen (CPH) 10:40 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5831 Tel Aviv (TLV) 10:40 planerad

11:00 27.03.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 278°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer Lineage 1000 British Airways BA 8491 London (LCY) 11:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 14 Cologne/Bonn 11:05 planerad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2581 Brussels (BRU) 11:05 planerad
Airbus A321 Air France AF 1734 Paris (CDG) 11:10 planerad
Boeing 737-700 KLM KL 1823 Amsterdam (AMS) 11:10 planerad
Airbus A320 Alitalia AZ 422 Rome (FCO) 11:15 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5882 Stockholm (ARN) 11:15 planerad
Dornier 328-100 Rhein-Neckar Air M2 222 Mannheim 11:30 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5904 Cologne (CGN) 11:30 planerad
Airbus A321 TAP Portugal TP 536 Lisbon (LIS) 11:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5564 Munich (MUC) 11:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5778 Oslo 11:35 planerad
Airbus A320 British Airways BA 992 London (LHR) 11:45 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 319 Sofia (SOF) 11:45 planerad
Boeing 737-500 UTair UT 705 Moscow (VKO) 11:45 planerad
Airbus A320 Iberia Express I2 3676 Madrid (MAD) 11:50 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5504 Düsseldorf (DUS) 11:50 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5732 Helsinki (HEL) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 7 - 20 min.
Airbus A320 British Airways BA 991 London (LHR) 11:00 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 331 Dublin (DUB) 11:05 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1722 Istanbul (IST) 11:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8590 Palma De Mallorca (PMI) 11:10 planerad
Airbus A320 LN-RGM SAS SK 2678 Stockholm (ARN) 11:20 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5883 Milan (MXP) 11:20 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8122 London (LGW) 11:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 15 Cologne/Bonn 11:45 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5825 Agadir 11:45 planerad
Embraer Lineage 1000 British Airways BA 8492 London (LCY) 11:55 planerad
Boeing 737-700 PH-BGP KLM KL 1824 Amsterdam (AMS) 11:55 planerad

12:00 27.03.2019

+7°C   Vindar: 4 m/s @ 278°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 min.
Airbus A319 Eurowings EW 8461 London (LHR) 12:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5864 Zurich (ZRH) 12:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 4 Cologne (CGN) 12:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9046 Düsseldorf (DUS) 12:10 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5544 Frankfurt-am-Main (FRA) 12:15 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5836 Venice (VCE) 12:20 planerad
Airbus A321 Finnair AY 1433 Helsinki (HEL) 12:25 planerad
Airbus A319 Air Malta KM 376 Luqa (MLA) 12:25 planerad
Boeing 737-800 Laudamotion OE 7733 Palma de Mallorca 12:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2000 Stuttgart (STR) 12:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2146 Palma de Mallorca 12:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5702 Rome (FCO) 12:35 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 160 Antalya (AYT) 12:35 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2582 Brussels (BRU) 12:00 planerad
Airbus A321 Air France AF 1735 Paris (CDG) 12:05 planerad
Airbus A320 Alitalia AZ 423 Rome (FCO) 12:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5905 Cologne (CGN) 12:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5545 Frankfurt-am-Main (FRA) 12:20 planerad
Airbus A321 TAP Portugal TP 537 Lisbon (LIS) 12:25 planerad
Embraer 190 Bulgaria Air FB 320 Sofia (SOF) 12:30 planerad
Airbus A320 British Airways BA 993 London (LHR) 12:35 planerad
Airbus A320 Iberia Express I2 3677 Madrid 12:35 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 5 Cologne (CGN) 12:40 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5567 Munich 12:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Air Baltic BT 202 Tallinn (TLL) 12:45 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8462 London (LHR) 12:45 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9047 Düsseldorf (DUS) 12:45 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 187 Frankfurt-am-Main (FRA) 12:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5507 Düsseldorf (DUS) 12:45 planerad
Boeing 737-500 UTair UT 706 Moscow (VKO) 12:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5595 Stuttgart (STR) 12:55 planerad

13:00 27.03.2019

+9°C   Vindar: 6 m/s @ 272°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 NEO British Airways BA 982 London (LHR) 13:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5684 Copenhagen (CPH) 13:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8027 Düsseldorf 13:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8003 Stuttgart (STR) 13:25 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5802 Palma de Mallorca 13:25 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5722 Göteborg (GOT) 13:30 planerad
Boeing 737-800 Laudamotion OE 2269 Málaga (AGP) 13:35 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 8051 Cologne (CGN) 13:40 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5594 Stuttgart (STR) 13:40 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1725 Istanbul (IST) 13:45 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5566 Munich 13:45 planerad
Boeing 737-800 PH-HZL KLM KL 1825 Amsterdam (AMS) 13:50 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A319 easyJet U2 5845 Vienna (VIE) 13:00 planerad
Airbus A321 Finnair AY 1434 Helsinki 13:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2147 Palma De Mallorca (PMI) 13:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2001 Stuttgart (STR) 13:10 planerad
Airbus A319 Air Malta KM 377 Luqa (MLA) 13:10 planerad
Boeing 737-800 Laudamotion OE 358 Marrakech 13:15 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 161 Antalya (AYT) 13:25 planerad
Airbus A320 NEO British Airways BA 983 London (LHR) 13:50 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8052 Cologne (CGN) 13:50 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5937 Athens (ATH) 13:55 planerad

14:00 27.03.2019

+9°C   Vindar: 6 m/s @ 272°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A319 easyJet U2 5652 Budapest (BUD) 14:00 planerad
Airbus A320 Vueling VY 1882 Barcelona (BCN) 14:05 planerad
Airbus A319 Air France AF 1234 Paris (CDG) 14:20 planerad
Airbus A319 S7 Airlines S7 895 Moscow (DME) 14:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8 Cologne/Bonn 14:45 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 easyJet U2 5867 Zurich (ZRH) 14:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 8070 Cologne (CGN) 14:20 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2039 Munich (MUC) 14:30 planerad
Boeing 737-800 PH-HZL KLM KL 1826 Amsterdam (AMS) 14:35 planerad
Boeing 737-800 Laudamotion OE 3164 Faro (FAO) 14:35 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8042 Düsseldorf (DUS) 14:40 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1726 Istanbul (IST) 14:40 planerad
Airbus A320 Vueling VY 1883 Barcelona 14:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5571 Munich (MUC) 14:50 planerad
Boeing 737-800 UIA PS 424 Kiev (KBP) 14:55 planerad

15:00 27.03.2019

+9°C   Vindar: 6 m/s @ 272°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 26L, 26R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 easyJet U2 8123 London (LGW) 15:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5906 Cologne (CGN) 15:15 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5884 Milan (MXP) 15:25 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5546 Frankfurt-am-Main (FRA) 15:30 planerad
Airbus A320 NEO British Airways BA 984 London (LHR) 15:35 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 50 Cologne (CGN) 15:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5508 Düsseldorf (DUS) 15:50 planerad
Embraer Lineage 1000 British Airways BA 8493 London (LCY) 15:55 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9042 Düsseldorf (DUS) 15:55 planerad
Airbus A321-100 Lufthansa LH 188 Frankfurt-am-Main (FRA) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 easyJet U2 5727 Graz 15:00 planerad
Airbus A319 Air France AF 1235 Paris (CDG) 15:10 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9 Cologne/Bonn 15:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8044 Düsseldorf (DUS) 15:30 planerad
Airbus A319 S7 Airlines S7 896 Moscow (DME) 15:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8124 London (LGW) 15:35 planerad
Boeing 737-500 Air Baltic BT 216 Vilnius (VNO) 15:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8004 Stuttgart (STR) 15:40 planerad
Dornier 328-100 Rhein-Neckar Air M2 225 Mannheim 15:45 planerad

Andra datum

October, 2018

29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01