Stuttgart, Stuttgart (STR / EDDS)

Planespotter’s tidtabell

09:00 21.02.2019


ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A319 Eurowings EW 2003 Berlin (TXL) 09:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2031 Bremen (BRE) 09:05 planerad
Embraer 175 KLM KL 1867 Amsterdam (AMS) 09:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2053 Hannover (HAJ) 09:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2025 Dresden (DRS) 09:30 planerad
Embraer 190 Finnair AY 1451 Helsinki (HEL) 09:30 planerad
Bombardier CRJ900 SAS SK 657 Copenhagen (CPH) 09:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2045 Hamburg (HAM) 09:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 5096 Düsseldorf (DUS) 09:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2075 Leipzig (LEJ) 09:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2161 Brussels (BRU) 09:55 planerad
Embraer 195 LOT - Polish Airlines LO 371 Warsaw (WAW) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-800 Eurowings EW 7073 Hamburg (HAM) 09:20 planerad
Airbus A320 Air Serbia JU 341 Belgrade (BEG) 09:20 planerad
Embraer 195 Lufthansa LH 2145 Munich (MUC) 09:30 planerad
Embraer 175 KLM KL 1868 Amsterdam (AMS) 09:45 planerad

10:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 179°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A319 British Airways BA 918 London (LHR) 10:00 planerad
Embraer 175 Flybe BE 7121 Birmingham (BHX) 10:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2759 Vienna (VIE) 10:05 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1701 Istanbul (IST) 10:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2013 Berlin (TXL) 10:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 SWISS LX 1176 Zurich (ZRH) 10:20 planerad
Airbus A319 D-AIUF Lufthansa LH 128 Frankfurt-am-Main (FRA) 10:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2093 Hamburg (HAM) 10:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5327 Marrakech 10:50 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Eurowings EW 2818 Catania (CTA) 10:05 planerad
Bombardier CRJ900 SAS SK 658 Copenhagen (CPH) 10:05 planerad
Embraer 190 Finnair AY 1452 Helsinki (HEL) 10:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2046 Hamburg (HAM) 10:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2884 Rome (FCO) 10:30 planerad
Embraer 195 Austrian OS 178 Vienna (VIE) 10:30 planerad
Embraer 195 LOT - Polish Airlines LO 372 Warsaw (WAW) 10:35 planerad
Airbus A319 British Airways BA 917 London (LHR) 10:40 planerad
Embraer 175 Flybe BE 7122 Birmingham (BHX) 10:40 planerad

11:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 179°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Aeroflot SU 2336 Moscow (SVO) 11:00 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2011 Berlin (TXL) 11:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2529 Barcelona (BCN) 11:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2583 Palma De Mallorca (PMI) 11:15 planerad
Embraer 175 KLM KL 1869 Amsterdam (AMS) 11:20 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 9633 London (LHR) 11:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8002 Berlin (TXL) 11:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 3246 Manchester (MAN) 11:35 planerad
Embraer 195 Austrian OS 185 Vienna (VIE) 11:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5593 Berlin (TXL) 11:45 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 969 Istanbul (SAW) 11:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2821 Milan (MXP) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 7 - 35 min.
Airbus A319 Eurowings EW 2686 Athens (ATH) 11:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 SWISS LX 1177 Zurich (ZRH) 11:00 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1702 Istanbul (IST) 11:00 planerad
Airbus A319 D-AIUF Lufthansa LH 133 Frankfurt-am-Main (FRA) 11:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2000 Berlin (TXL) 11:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5328 Marrakech 11:15 planerad
Embraer 175 PH-EXR KLM KL 1870 Amsterdam (AMS) 11:50 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2337 Moscow (SVO) 11:50 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 2218 Tenerife Island (TFS) 11:55 planerad

12:00 21.02.2019

+7°C   Vindar: 1 m/s @ 179°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 35 min.
Lufthansa LH 6481 Vienna 12:00 planerad
Airbus A320 Turkish Airlines TK 1743 Istanbul (SAW) 12:10 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 150 Antalya 12:45 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2146 Munich (MUC) 12:50 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Condor DE 1574 Funchal (FNC) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 3247 Manchester (MAN) 12:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8003 Berlin (TXL) 12:10 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2090 Hamburg (HAM) 12:15 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5594 Berlin (TXL) 12:25 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 9672 London (LHR) 12:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2682 Thessaloniki (SKG) 12:30 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 970 Istanbul (SAW) 12:30 planerad
Embraer 195 Austrian OS 186 Vienna (VIE) 12:40 planerad

13:00 21.02.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 228°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-800 SunExpress XQ 704 Gaziantep (GZT) 13:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2047 Hamburg (HAM) 13:35 planerad
Airbus A319 D-AIBJ Lufthansa LH 130 Frankfurt-am-Main (FRA) 13:40 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1703 Istanbul (IST) 13:40 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 972 İzmir 13:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 25 min.
Airbus A320 Turkish Airlines TK 1744 Istanbul (SAW) 13:05 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2147 Munich (MUC) 13:30 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 151 Antalya 13:45 planerad

14:00 21.02.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 228°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 30 min.
Embraer 190 Air France AF 1508 Paris (CDG) 14:00 planerad
Boeing 737-700 SE-RES SAS SK 1633 Stockholm (ARN) 14:05 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5595 Berlin (TXL) 14:10 planerad
Airbus A321 Vueling VY 1866 Barcelona (BCN) 14:10 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2885 Rome (FCO) 14:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2001 Berlin (TXL) 14:25 planerad
Airbus A320 easyJet U2 2571 Milan (MXP) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A319 D-AIBJ Lufthansa LH 135 Frankfurt-am-Main (FRA) 14:15 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 705 Gaziantep (GZT) 14:15 planerad
Embraer 190 PH-EZU KLM KL 1874 Amsterdam (AMS) 14:30 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1704 Istanbul (IST) 14:35 planerad
Embraer 190 Air France AF 1509 Paris (CDG) 14:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2754 Vienna (VIE) 14:40 planerad
Boeing 737-700 SE-RES SAS SK 1634 Stockholm (ARN) 14:45 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2032 Bremen (BRE) 14:50 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 973 İzmir 14:50 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5596 Berlin (TXL) 14:55 planerad

15:00 21.02.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 228°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 20 min.
Airbus A319 Eurowings EW 2819 Catania (CTA) 15:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2091 Hamburg (HAM) 15:20 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 971 Istanbul (SAW) 15:40 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 Vueling VY 1867 Barcelona (BCN) 15:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2964 Split (SPU) 15:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2072 Leipzig (LEJ) 15:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2162 Brussels (BRU) 15:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2826 Milan 15:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 SWISS LX 1169 Zurich (ZRH) 15:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2004 Berlin (TXL) 15:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2040 Hamburg (HAM) 15:20 planerad
Airbus A320 easyJet U2 2572 Milan (MXP) 15:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2050 Hannover (HAJ) 15:35 planerad

16:00 21.02.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 280°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8998 Dublin (DUB) 16:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2261 Gran Canaria Island (LPA) 16:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 7042 Hamburg (HAM) 16:25 planerad
Embraer 195 Lufthansa LH 2148 Munich (MUC) 16:25 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 9673 London (LHR) 16:30 planerad
Airbus A320 Austrian OS 183 Vienna (VIE) 16:35 planerad
Boeing 737-800 SunExpress Deutschland XG 4878 Hurghada (HRG) 16:45 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A320 Eurowings EW 2036 Hamburg (HAM) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 972 Istanbul (SAW) 16:20 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2058 Berlin (TXL) 16:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8999 Dublin (DUB) 16:55 planerad

17:00 21.02.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 280°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 10 - 25 min.
Airbus A319 Eurowings EW 2687 Athens (ATH) 17:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2755 Vienna (VIE) 17:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2683 Thessaloniki (SKG) 17:50 planerad
Embraer 190 PH-EZD KLM KL 1875 Amsterdam (AMS) 17:50 planerad
Airbus A321 D-AIDV Lufthansa LH 132 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:50 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5597 Berlin (TXL) 17:50 planerad
Airbus A320 Vueling VY 3440 Palma Mallorca 17:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2033 Bremen (BRE) 17:55 planerad
Embraer 190 Air France AF 1808 Paris (CDG) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A319 Eurowings EW 7043 Hamburg (HAM) 17:00 planerad
Embraer 195 Lufthansa LH 2149 Munich (MUC) 17:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2520 Barcelona (BCN) 17:25 planerad
Airbus A319 OK-NEP Eurowings EW 2180 Amsterdam (AMS) 17:30 planerad
Boeing 737-800 SunExpress Deutschland XG 4879 Hurghada (HRG) 17:35 planerad

18:00 21.02.2019

+11°C   Vindar: 3 m/s @ 280°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1705 Istanbul (IST) 18:00 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2051 Hannover (HAJ) 18:05 planerad
Embraer 190 TAP Portugal TP 596 Lisbon (LIS) 18:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2073 Leipzig (LEJ) 18:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 SWISS LX 1174 Zurich (ZRH) 18:15 planerad
Airbus A320 Iberia Express I2 3664 Madrid (MAD) 18:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2005 Berlin (TXL) 18:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2041 Hamburg (HAM) 18:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2827 Milan (MXP) 18:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2163 Brussels (BRU) 18:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2965 Split (SPU) 18:35 planerad
Embraer 195 Austrian OS 187 Vienna (VIE) 18:45 planerad
Airbus A321 British Airways BA 920 London (LHR) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Austrian OS 184 Vienna (VIE) 18:00 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2020 Berlin (TXL) 18:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2042 Hamburg (HAM) 18:15 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5598 Berlin (TXL) 18:25 planerad
Airbus A320 Vueling VY 3441 Palma Mallorca 18:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2026 Dresden (DRS) 18:35 planerad
Embraer 190 Air France AF 1809 Paris (CDG) 18:35 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2034 Bremen (BRE) 18:40 planerad
Airbus A321 D-AIDV Lufthansa LH 137 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:45 planerad
Embraer 190 TAP Portugal TP 593 Lisbon (LIS) 18:50 planerad
Airbus A320 Iberia Express I2 3665 Madrid (MAD) 18:55 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1706 Istanbul (IST) 18:55 planerad

19:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 251°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 LOT - Polish Airlines LO 373 Warsaw (WAW) 19:05 planerad
Beechcraft 1900 Transcarga T7 47 Lyon (LYS) 19:20 planerad
Airbus A320 Condor DE 217 Hurghada (HRG) 19:25 planerad
Boeing 737-800 Eurowings EW 7048 Hamburg (HAM) 19:30 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2150 Munich (MUC) 19:45 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2059 Berlin (TXL) 19:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 245 Graz 19:50 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8525 London (LGW) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A319 Eurowings EW 2756 Vienna (VIE) 19:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2048 Hamburg (HAM) 19:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2006 Berlin (TXL) 19:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2164 Brussels (BRU) 19:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2822 Milan (MXP) 19:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 SWISS LX 1175 Zurich (ZRH) 19:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2054 Hannover (HAJ) 19:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2784 Budapest (BUD) 19:25 planerad
Embraer 195 Austrian OS 188 Vienna (VIE) 19:25 planerad
Airbus A321 British Airways BA 919 London (LHR) 19:40 planerad
Embraer 175 LOT - Polish Airlines LO 374 Warsaw (WAW) 19:45 planerad
Beechcraft 1900 Transcarga T7 48 Lyon (LYS) 19:50 planerad

20:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 251°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 35 min.
Airbus A320 Eurowings EW 2037 Hamburg (HAM) 20:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5599 Berlin (TXL) 20:15 planerad
Airbus A319 OK-NEP Eurowings EW 2181 Amsterdam (AMS) 20:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 30 min.
Boeing 737-800 Eurowings EW 7049 Hamburg (HAM) 20:05 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2151 Munich (MUC) 20:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 246 Graz 20:25 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8526 London (LGW) 20:25 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5600 Berlin (TXL) 20:55 planerad

21:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 251°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 Aeroflot SU 2338 Moscow (SVO) 21:10 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 9641 London (LHR) 21:10 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2021 Berlin (TXL) 21:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2043 Hamburg (HAM) 21:20 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2035 Bremen (BRE) 21:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2027 Dresden (DRS) 21:30 planerad
Airbus A320 Austrian OS 179 Vienna (VIE) 21:30 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1709 Istanbul (IST) 21:30 planerad
Airbus A320 Condor DE 1575 Funchal (FNC) 21:35 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2055 Hannover (HAJ) 21:55 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2521 Barcelona (BCN) 21:55 planerad

22:00 21.02.2019

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 260°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A319 Austrian OS 8897 Vienna 22:05 planerad
Bombardier CRJ900 SAS SK 667 Copenhagen (CPH) 22:10 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2007 Berlin (TXL) 22:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2049 Hamburg (HAM) 22:15 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2152 Munich (MUC) 22:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2823 Milan (MXP) 22:25 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5601 Berlin (TXL) 22:25 planerad
Embraer 190 PH-EXC KLM KL 1879 Amsterdam (AMS) 22:30 planerad
Airbus A319 D-AILK Lufthansa LH 136 Frankfurt-am-Main (FRA) 22:35 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2785 Budapest (BUD) 22:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Aeroflot SU 2339 Moscow (SVO) 22:30 planerad

23:00 21.02.2019

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 260°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Embraer 190 TAP Portugal TP 594 Lisbon (LIS) 23:00 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 2218 Fuerteventura 23:25 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Lufthansa LH 6480 Vienna 23:00 planerad

00:00 22.02.2019

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 260°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

01:00 22.02.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 267°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

02:00 22.02.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 267°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

03:00 22.02.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 267°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

04:00 22.02.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 264°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

05:00 22.02.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 264°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

06:00 22.02.2019

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 264°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 170 Air France AF 1609 Paris 06:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2002 Berlin (TXL) 06:00 planerad
Embraer 190 PH-EXC KLM KL 1866 Amsterdam (AMS) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2153 Munich (MUC) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 SAS SK 668 Copenhagen (CPH) 06:00 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 2172 Palma De Mallorca (PMI) 06:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5602 Berlin (TXL) 06:10 planerad
Embraer 190 TAP Portugal TP 597 Lisbon (LIS) 06:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2030 Bremen (BRE) 06:20 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2024 Dresden (DRS) 06:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2044 Hamburg (HAM) 06:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2820 Milan (MXP) 06:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2052 Hannover (HAJ) 06:45 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2780 Budapest (BUD) 06:45 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 127 Frankfurt-am-Main (FRA) 06:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 5175 Düsseldorf (DUS) 06:50 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1710 Istanbul (IST) 06:50 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2074 Leipzig (LEJ) 06:55 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2758 Vienna (VIE) 06:55 planerad

07:00 22.02.2019

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 264°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Eurowings EW 9210 Düsseldorf (DUS) 07:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 7046 Hamburg (HAM) 07:45 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 126 Frankfurt-am-Main (FRA) 07:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5591 Berlin (TXL) 07:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 SWISS LX 1164 Zurich (ZRH) 07:50 planerad
Airbus A320 easyJet U2 3389 Venice (VCE) 07:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 20 min.
Airbus A319 Eurowings EW 2536 Malaga 07:00 planerad
Airbus A319 United Airlines UA 9632 London (LHR) 07:10 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2012 Berlin (TXL) 07:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2092 Hamburg (HAM) 07:30 planerad
Airbus A320 Austrian OS 180 Vienna (VIE) 07:50 planerad

08:00 22.02.2019

+2°C   Vindar: 2 m/s @ 264°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Eurowings EW 8000 Berlin (TXL) 08:15 planerad
Boeing 737-300 Blue Air 0B 129 Bucharest (OTP) 08:30 planerad
Embraer 195 Austrian OS 177 Vienna (VIE) 08:30 planerad
Airbus A320 Air Serbia JU 340 Belgrade (BEG) 08:35 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 7072 Hamburg (HAM) 08:45 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2144 Munich (MUC) 08:55 planerad
Airbus A321 Laudamotion OE 620 Vienna (VIE) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A319 Eurowings EW 2010 Berlin (TXL) 08:00 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9211 Düsseldorf (DUS) 08:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 SWISS LX 1165 Zurich (ZRH) 08:20 planerad
Airbus A320 easyJet U2 3390 Venice (VCE) 08:20 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5592 Berlin (TXL) 08:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 7047 Hamburg (HAM) 08:30 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 131 Frankfurt-am-Main (FRA) 08:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 8001 Berlin (TXL) 08:50 planerad

Andra datum

October, 2018

29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21