Stuttgart, Stuttgart (STR / EDDS)

Planespotter’s tidtabell

20:00 20.05.2019

+14°C   Vindar: 7 m/s @ 320°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 1370 m   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A320 Eurowings EW 2589 Palma De Mallorca (PMI) 20:05 planerad
Airbus A320 Air Serbia JU 344 Belgrade (BEG) 20:05 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2150 Munich (MUC) 20:15 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5599 Berlin 20:20 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8525 London (LGW) 20:35 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2049 Hamburg (HAM) 20:40 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 25 min.
Airbus A320 Eurowings EW 7049 Hamburg (HAM) 20:05 planerad
Bombardier CRJ900 D-ACNX Lufthansa LH 139 Frankfurt-am-Main (FRA) 20:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 246 Graz 20:25 planerad
Airbus A320 Air Serbia JU 345 Belgrade (BEG) 20:50 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2151 Munich (MUC) 20:50 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5600 Berlin 20:55 planerad

21:00 20.05.2019


ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 175 Flybe BE 7127 Birmingham (BHX) 21:00 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2585 Palma De Mallorca (PMI) 21:10 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2043 Hamburg (HAM) 21:15 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1709 Istanbul (IST) 21:15 planerad
Boeing 737 Condor DE 1647 Heraklion (HER) 21:20 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2338 Moscow (SVO) 21:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2021 Berlin (TXL) 21:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2035 Bremen (BRE) 21:30 planerad
Embraer 190 PH-EZY Air Mauritius MK 7480 Amsterdam (AMS) 21:30 planerad
Airbus A319 Austrian OS 179 Vienna (VIE) 21:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2465 London (LHR) 21:35 planerad
Embraer 190 PH-EZY KLM KL 1879 Amsterdam (AMS) 21:35 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2027 Dresden (DRS) 21:40 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 4715 Heraklion (HER) 21:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A319 easyJet U2 8526 London 21:05 planerad
Embraer 175 Flybe BE 7128 Birmingham (BHX) 21:35 planerad

22:00 20.05.2019


ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Eurowings EW 2521 Barcelona (BCN) 22:00 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2757 Vienna (VIE) 22:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2055 Hannover (HAJ) 22:10 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2073 Leipzig (LEJ) 22:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2649 Faro (FAO) 22:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2785 Budapest (BUD) 22:15 planerad
Bombardier CRJ900 SAS SK 667 Copenhagen (CPH) 22:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2165 Brussels (BRU) 22:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2823 Milan 22:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2091 Hamburg (HAM) 22:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2861 Nápoli (NAP) 22:30 planerad
Boeing 737-800 Laudamotion OE 3311 Málaga (AGP) 22:35 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2152 Munich (MUC) 22:40 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5601 Berlin 22:45 planerad
Boeing 737 Condor DE 1459 Tenerife Island (TFS) 22:50 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2456 Palma De Mallorca (PMI) 22:50 planerad
Airbus A319 TAP Portugal TP 594 Lisbon (LIS) 22:50 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 790 Ankara (ESB) 22:50 planerad
Airbus A319 D-AINR Lufthansa LH 136 Frankfurt-am-Main (FRA) 22:55 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2349 Alghero (AHO) 22:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Aeroflot SU 2339 Moscow (SVO) 22:30 planerad

23:00 20.05.2019

+12°C   Vindar: 5 m/s @ 301°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 170 Air France AF 1608 Paris (CDG) 23:05 planerad
Boeing 737 Condor DE 217 Hurghada (HRG) 23:15 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 2175 Fuerteventura Island (FUE) 23:20 planerad
Bombardier CS100 SWISS LX 1178 Zurich (ZRH) 23:25 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 2169 Gran Canaria Island (LPA) 23:25 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Lufthansa LH 6480 Vienna 23:00 planerad

00:00 21.05.2019

+12°C   Vindar: 5 m/s @ 301°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

01:00 21.05.2019

+12°C   Vindar: 5 m/s @ 301°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

02:00 21.05.2019

+12°C   Vindar: 5 m/s @ 301°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

03:00 21.05.2019

+11°C   Vindar: 6 m/s @ 283°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

04:00 21.05.2019

+11°C   Vindar: 6 m/s @ 283°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

05:00 21.05.2019

+11°C   Vindar: 6 m/s @ 283°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 min.
Bombardier CS100 SWISS LX 1179 Zurich (ZRH) 05:50 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 2714 Palma De Mallorca (PMI) 05:50 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 2916 Ibiza 05:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2824 Olbia (OLB) 05:55 planerad

06:00 21.05.2019

+11°C   Vindar: 7 m/s @ 278°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

AVÅGENDE — 26
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 190 Azul AD 7358 Lisbon (LIS) 06:00 planerad
Embraer 190 KLM KL 1866 Amsterdam (AMS) 06:00 planerad
Bombardier CRJ900 SAS SK 668 Copenhagen (CPH) 06:00 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 4714 Heraklion (HER) 06:00 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2444 Palma De Mallorca (PMI) 06:05 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2490 Pula 06:05 planerad
Airbus A319 TAP Portugal TP 597 Lisbon (LIS) 06:05 planerad
Embraer 170 Air France AF 1609 Paris (CDG) 06:10 planerad
Boeing 737 Condor DE 1422 Santa Cruz De La Palma 06:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2030 Bremen (BRE) 06:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2074 Leipzig (LEJ) 06:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2420 Nice (NCE) 06:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2002 Berlin (TXL) 06:20 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2052 Hannover (HAJ) 06:20 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 127 Frankfurt-am-Main (FRA) 06:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2024 Dresden (DRS) 06:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2044 Hamburg (HAM) 06:25 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 4706 Rodes Island (RHO) 06:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2528 Barcelona 06:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2780 Budapest (BUD) 06:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2820 Milan 06:30 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2153 Munich (MUC) 06:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2758 Vienna (VIE) 06:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2160 Brussels (BRU) 06:50 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2360 Kraków (KRK) 06:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2964 Split (SPU) 06:55 planerad

07:00 21.05.2019

+11°C   Vindar: 7 m/s @ 278°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 10 min.
Beechcraft 1900 Transcarga T7 41 Lyon (LYS) 07:35 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8000 Berlin (TXL) 07:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 7046 Hamburg (HAM) 07:45 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 126 Frankfurt-am-Main (FRA) 07:45 planerad
Fokker 100 SWISS LX 1164 Zurich (ZRH) 07:45 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5591 Berlin 07:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 241 Graz 07:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A319 Eurowings EW 2012 Berlin (TXL) 07:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2818 Catania (CTA) 07:05 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1710 Istanbul (IST) 07:20 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2028 Hamburg (HAM) 07:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2462 London (LHR) 07:35 planerad
Airbus A319 Austrian OS 180 Vienna (VIE) 07:45 planerad

08:00 21.05.2019

+11°C   Vindar: 7 m/s @ 278°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 10 min.
BAe Jetstream 32 AIS Airlines IS 501 Münster (FMO) 08:20 planerad
Boeing 737-800 Blue Air 0B 129 Bucharest (OTP) 08:25 planerad
Airbus A319 Austrian OS 177 Vienna (VIE) 08:35 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 5221 Antalya (AYT) 08:35 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 620 Vienna (VIE) 08:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 7072 Hamburg (HAM) 08:45 planerad
McDonnell Douglas MD-88 Delta Air Lines DL 116 Birmingham (BHM) 08:55 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2053 Hannover (HAJ) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 20 min.
Beechcraft 1900 Transcarga T7 42 Lyon (LYS) 08:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8001 Berlin (TXL) 08:15 planerad
Fokker 100 SWISS LX 1165 Zurich (ZRH) 08:15 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5592 Berlin 08:20 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 131 Frankfurt-am-Main (FRA) 08:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 7047 Hamburg (HAM) 08:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 242 Graz 08:30 planerad
BAe Jetstream 32 AIS Airlines IS 502 Münster (FMO) 08:50 planerad

09:00 21.05.2019

+11°C   Vindar: 8 m/s @ 277°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Air Serbia JU 340 Belgrade (BEG) 09:00 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2031 Bremen (BRE) 09:05 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2144 Munich (MUC) 09:05 planerad
Embraer 175 KLM KL 1867 Amsterdam (AMS) 09:15 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2491 Pula 09:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2025 Dresden (DRS) 09:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2075 Leipzig (LEJ) 09:20 planerad
Bombardier CRJ900 SAS SK 657 Copenhagen (CPH) 09:30 planerad
Embraer 170 Air France AF 1408 Paris (CDG) 09:35 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2003 Berlin (TXL) 09:35 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2421 Nice (NCE) 09:35 planerad
Embraer 190 Finnair AY 1451 Helsinki (HEL) 09:45 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2045 Hamburg (HAM) 09:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2821 Milan 09:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2825 Olbia (OLB) 09:50 planerad
Boeing 737-800 LOT - Polish Airlines LO 371 Warsaw (WAW) 09:50 planerad
Embraer 175 Flybe BE 7121 Birmingham (BHX) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737 Blue Air 0B 130 Bucharest (OTP) 09:00 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 5222 Antalya (AYT) 09:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 7073 Hamburg (HAM) 09:20 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2682 Thessaloniki (SKG) 09:40 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2145 Munich (MUC) 09:40 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2316 Copenhagen (CPH) 09:40 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 621 Vienna (VIE) 09:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2618 Kerkyra Island (CFU) 09:45 planerad
Embraer 175 KLM KL 1868 Amsterdam (AMS) 09:45 planerad
Airbus A320 Air Serbia JU 341 Belgrade (BEG) 09:50 planerad

10:00 21.05.2019

+11°C   Vindar: 8 m/s @ 277°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Eurowings EW 2759 Vienna (VIE) 10:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2781 Budapest (BUD) 10:05 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 128 Frankfurt-am-Main (FRA) 10:05 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1701 Istanbul (IST) 10:05 planerad
Airbus A320 Aegean Airlines A3 808 Athens (ATH) 10:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2161 Brussels (BRU) 10:10 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2013 Berlin (TXL) 10:20 planerad
Fokker 100 SWISS LX 1176 Zurich (ZRH) 10:20 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2361 Kraków (KRK) 10:25 planerad
Airbus A319 British Airways BA 918 London (LHR) 10:30 planerad
Embraer 175 KLM KL 1869 Amsterdam (AMS) 10:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2965 Split (SPU) 10:35 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2445 Palma De Mallorca (PMI) 10:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2029 Hamburg (HAM) 10:45 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Laudamotion OE 2365 Podgorica (TGD) 10:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2010 Berlin (TXL) 10:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2248 Osijek 10:05 planerad
Bombardier CRJ900 SAS SK 658 Copenhagen (CPH) 10:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2596 Palma Mallorca 10:10 planerad
Embraer 170 Air France AF 1409 Paris (CDG) 10:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2046 Hamburg (HAM) 10:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2084 Düsseldorf (DUS) 10:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2860 Nápoli (NAP) 10:30 planerad
Embraer 175 Flybe BE 7122 Birmingham (BHX) 10:35 planerad
Boeing 737-800 LOT - Polish Airlines LO 372 Warsaw (WAW) 10:35 planerad
Boeing 767-400 Delta Air Lines DL 117 Birmingham (BHM) 10:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2064 Bremen (BRE) 10:40 planerad
Airbus A319 Austrian OS 178 Vienna (VIE) 10:40 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 133 Frankfurt-am-Main (FRA) 10:45 planerad
Embraer 190 Finnair AY 1452 Helsinki (HEL) 10:45 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2884 Rome (FCO) 10:45 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2688 Kavala 10:50 planerad
Fokker 100 SWISS LX 1177 Zurich (ZRH) 10:50 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2366 Podgorica (TGD) 10:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2586 Palma Mallorca 10:55 planerad

11:00 21.05.2019

+11°C   Vindar: 8 m/s @ 277°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Eurowings EW 2529 Barcelona 11:10 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 2917 Ibiza 11:10 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 4707 Rodes Island (RHO) 11:10 planerad
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 1173 Antalya (AYT) 11:15 planerad
Airbus A321 Onur Air 8Q 2817 Antalya (AYT) 11:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5593 Berlin 11:35 planerad
Boeing 737-300 Ellinair EL 252 Thessaloniki (SKG) 11:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2463 London (LHR) 11:45 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 7040 Hamburg (HAM) 11:45 planerad
Embraer 195 Austrian OS 185 Vienna (VIE) 11:45 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A319 Eurowings EW 2008 Berlin (TXL) 11:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2056 Hannover (HAJ) 11:00 planerad
Embraer 175 KLM KL 1870 Amsterdam (AMS) 11:00 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1702 Istanbul (IST) 11:00 planerad
Airbus A320 Aegean Airlines A3 809 Athens (ATH) 11:05 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2308 Bergamo (BGY) 11:05 planerad
Airbus A319 British Airways BA 919 London (LHR) 11:20 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2592 Palma Mallorca 11:40 planerad

12:00 21.05.2019

+12°C   Vindar: 8 m/s @ 274°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 17 - 25 min.
Airbus A319 Eurowings EW 2819 Catania (CTA) 12:10 planerad
Boeing 737-700 SAS SK 1633 Stockholm (ARN) 12:10 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2146 Munich (MUC) 12:35 planerad
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 1743 Istanbul (SAW) 12:35 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 4715 Heraklion (HER) 12:45 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 TUIfly X3 6314 Hurghada (HRG) 12:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5594 Berlin 12:10 planerad
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 1174 Antalya (AYT) 12:15 planerad
Airbus A321 Onur Air 8Q 2818 Antalya 12:20 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2544 Ibiza 12:20 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 7041 Hamburg (HAM) 12:20 planerad
Boeing 737-300 Ellinair EL 253 Thessaloniki (SKG) 12:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 186 Vienna (VIE) 12:40 planerad
Boeing 737-700 LN-RNW SAS SK 1634 Stockholm (ARN) 12:50 planerad

13:00 21.05.2019

+12°C   Vindar: 8 m/s @ 274°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Pegasus PC 969 Istanbul (SAW) 13:10 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2317 Copenhagen (CPH) 13:15 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2336 Moscow (SVO) 13:15 planerad
Embraer 190 D-AECD Lufthansa LH 130 Frankfurt-am-Main (FRA) 13:20 planerad
Fokker 100 SWISS LX 1168 Zurich (ZRH) 13:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2085 Düsseldorf (DUS) 13:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2047 Hamburg (HAM) 13:30 planerad
Embraer 175 KLM KL 1873 Amsterdam (AMS) 13:40 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2309 Bergamo (BGY) 13:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2065 Bremen (BRE) 13:45 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 150 Antalya 13:55 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 972 İzmir (ADB) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Eurowings EW 2460 London (LHR) 13:00 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2147 Munich (MUC) 13:15 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 2218 Tenerife Island (TFS) 13:20 planerad
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 1744 Istanbul (SAW) 13:35 planerad
Boeing 737 Condor DE 1452 Fuerteventura Island (FUE) 13:40 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 970 Istanbul (SAW) 13:50 planerad

14:00 21.05.2019

+12°C   Vindar: 8 m/s @ 274°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 25 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2057 Hannover (HAJ) 14:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2249 Osijek 14:00 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1703 Istanbul (IST) 14:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2009 Berlin (TXL) 14:05 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2366 Podgorica (TGD) 14:15 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5595 Berlin 14:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2011 Berlin (TXL) 14:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2861 Nápoli (NAP) 14:45 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2619 Kerkyra Island (CFU) 14:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2597 Palma Mallorca 14:55 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2683 Thessaloniki (SKG) 14:55 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2885 Rome (FCO) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Eurowings EW 2040 Hamburg (HAM) 14:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2826 Milan (MXP) 14:05 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2473 Palma Mallorca 14:05 planerad
Embraer 175 KLM KL 1874 Amsterdam (AMS) 14:10 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2337 Moscow (SVO) 14:15 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 2810 Funchal (FNC) 14:20 planerad
Embraer 190 D-AECD Lufthansa LH 135 Frankfurt-am-Main (FRA) 14:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2018 Berlin (TXL) 14:30 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2306 Verona (VRN) 14:30 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 973 İzmir (ADB) 14:45 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2180 Amsterdam (AMS) 14:55 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1704 Istanbul (IST) 14:55 planerad

15:00 21.05.2019

+12°C   Vindar: 8 m/s @ 274°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A300 Orange2Fly Airlines S.A. OTF 7314 Prishtina (PRN) 15:00 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2367 Podgorica (TGD) 15:05 planerad
Embraer 170 Air France AF 1508 Paris (CDG) 15:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 7042 Hamburg (HAM) 15:30 planerad
Beechcraft 1900 Transcarga T7 45 Lyon (LYS) 15:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2587 Palma Mallorca 15:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A319 Eurowings EW 2032 Bremen (BRE) 15:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5596 Berlin 15:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2162 Brussels (BRU) 15:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2076 Leipzig (LEJ) 15:25 planerad
Fokker 100 SWISS LX 1169 Zurich (ZRH) 15:25 planerad
Boeing 737 Condor DE 832 Antalya (AYT) 15:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2036 Hamburg (HAM) 15:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2584 Palma Mallorca 15:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2050 Hannover (HAJ) 15:35 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2496 Sarajevo (SJJ) 15:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2694 Rodes Island (RHO) 15:45 planerad
Embraer 170 Air France AF 1509 Paris (CDG) 15:50 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2754 Vienna (VIE) 15:50 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 5591 Split (SPU) 15:50 planerad
Airbus A300 Orange2Fly Airlines S.A. OTF 7324 Prishtina (PRN) 15:50 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 451 Bodrum (BJV) 15:55 planerad

16:00 21.05.2019

+12°C   Vindar: 8 m/s @ 274°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737 Condor DE 1423 Sta Cruz de la Palma, La Palma Island (SPC) 16:10 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2689 Kavala 16:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2593 Palma Mallorca 16:30 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2148 Munich (MUC) 16:40 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 971 Istanbul (SAW) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Eurowings EW 7043 Hamburg (HAM) 16:05 planerad
Beechcraft 1900 Transcarga T7 46 Lyon (LYS) 16:10 planerad

17:00 21.05.2019

+12°C   Vindar: 8 m/s @ 274°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 195 Austrian OS 183 Vienna (VIE) 17:00 planerad
Airbus A321 Vueling VY 1866 Barcelona (BCN) 17:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2461 London (LHR) 17:10 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2041 Hamburg (HAM) 17:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2827 Milan (MXP) 17:15 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2307 Verona (VRN) 17:15 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 2715 Palma Mallorca 17:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8998 Dublin (DUB) 17:20 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2545 Ibiza 17:25 planerad
Embraer 190 KLM KL 1875 Amsterdam (AMS) 17:35 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2019 Berlin (TXL) 17:45 planerad
Bombardier CRJ900 D-ACNU Lufthansa LH 132 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:50 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2033 Bremen (BRE) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737 Condor DE 1410 Preveza/lefkas 17:10 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2464 London (LHR) 17:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2684 Athens (ATH) 17:15 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2149 Munich (MUC) 17:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2520 Barcelona (BCN) 17:25 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2455 Palma Mallorca 17:40 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 972 Istanbul (SAW) 17:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8999 Dublin (DUB) 17:45 planerad
Airbus A321 Vueling VY 1867 Barcelona (BCN) 17:50 planerad
Embraer 190 Azul AD 7245 Lisbon 17:55 planerad
Embraer 195 Austrian OS 184 Vienna (VIE) 17:55 planerad

18:00 21.05.2019

+12°C   Vindar: 6 m/s @ 282°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier CRJ900 SAS SK 1655 Copenhagen (CPH) 18:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2051 Hannover (HAJ) 18:10 planerad
Airbus A320 Vueling VY 3440 Palma Mallorca 18:15 planerad
Airbus A319 British Airways BA 920 London (LHR) 18:20 planerad
Airbus A319 easyJet U2 2571 Milan 18:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2181 Amsterdam (AMS) 18:25 planerad
Fokker 100 SWISS LX 1174 Zurich (ZRH) 18:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2005 Berlin 18:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2077 Leipzig (LEJ) 18:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2163 Brussels (BRU) 18:30 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1705 Istanbul (IST) 18:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2037 Hamburg (HAM) 18:40 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2474 Palma Mallorca 18:40 planerad
Embraer 195 Austrian OS 187 Vienna (VIE) 18:40 planerad
BAe Jetstream 32 FlexFlight W2 6505 Münster (FMO) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Eurowings EW 2042 Hamburg (HAM) 18:00 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 4702 Kerkyra Island (CFU) 18:05 planerad
Embraer 190 KLM KL 1876 Amsterdam (AMS) 18:10 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2020 Berlin (TXL) 18:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2048 Hamburg (HAM) 18:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2874 Brindisi (BDS) 18:30 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 137 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:40 planerad
Bombardier CRJ900 SAS SK 1656 Copenhagen (CPH) 18:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2026 Dresden (DRS) 18:45 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2034 Bremen (BRE) 18:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 2572 Milan 18:50 planerad
Airbus A320 Vueling VY 3441 Palma De Mallorca (PMI) 18:55 planerad

19:00 21.05.2019

+12°C   Vindar: 6 m/s @ 282°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 10 - 15 min.
Embraer 170 Air France AF 1808 Paris 19:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2755 Vienna (VIE) 19:05 planerad
Embraer 195 LOT - Polish Airlines LO 373 Warsaw (WAW) 19:10 planerad
Beechcraft 1900 Transcarga T7 47 Lyon (LYS) 19:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2497 Sarajevo (SJJ) 19:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 7048 Hamburg (HAM) 19:30 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 134 Frankfurt-am-Main (FRA) 19:35 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 5592 Split (SPU) 19:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 245 Graz 19:50 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Eurowings EW 2756 Vienna (VIE) 19:00 planerad
Airbus A319 British Airways BA 921 London (LHR) 19:05 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 5957 Nice (NCE) 19:05 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5598 Berlin 19:05 planerad
Fokker 100 SWISS LX 1175 Zurich (ZRH) 19:10 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 2090 Hamburg (HAM) 19:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2164 Brussels (BRU) 19:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2822 Milan 19:15 planerad
BAe Jetstream 32 FlexFlight W2 6506 Münster (FMO) 19:20 planerad
Embraer 195 Austrian OS 188 Vienna (VIE) 19:25 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1706 Istanbul (IST) 19:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 2784 Budapest (BUD) 19:35 planerad
Embraer 170 Air France AF 1809 Paris 19:45 planerad
Beechcraft 1900 Transcarga T7 48 Lyon (LYS) 19:50 planerad
Embraer 195 LOT - Polish Airlines LO 374 Warsaw (WAW) 19:55 planerad

Andra datum

October, 2018

29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27