Düsseldorf, Düsseldorf (DUS / EDDL)

Planespotter’s tidtabell

09:00 21.02.2019


ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 easyJet U2 8801 London (LGW) 09:00 planerad
Airbus A319 Finnair AY 1391 Helsinki (HEL) 09:05 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2200 Munich (MUC) 09:10 planerad
Airbus A320 SAS SK 1629 Copenhagen (CPH) 09:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9211 Stuttgart (STR) 09:20 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5399 Berlin 09:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alitalia AZ 4943 Birmingham 09:30 planerad
Embraer 175 Alitalia AZ 4948 Manchester 09:30 planerad
Airbus A319 British Airways BA 936 London (LHR) 09:30 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5321 Hamburg 09:35 planerad
Boeing 737-800 LOT - Polish Airlines LO 409 Warsaw (WAW) 09:35 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2006 Munich (MUC) 09:40 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2536 Moscow (SVO) 09:40 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5211 Munich (MUC) 09:45 planerad
Airbus A340-300 Eurowings EW 1183 Miami 09:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9759 Vienna (VIE) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A321 Lufthansa LH 2717 Munich (MUC) 09:10 planerad
Embraer 190 Air France AF 1307 Paris (CDG) 09:15 planerad
Boeing 757-300 Condor DE 68 Hurghada (HRG) 09:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8025 Berlin (TXL) 09:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 202 Graz 09:15 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 2005 Munich (MUC) 09:25 planerad
Airbus A310 Lufthansa LH 5353 Nice (NCE) 09:30 planerad
ATR Freighter CSA OK 523 Prague (PRG) 09:30 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 5162 Leipzig (LEJ) 09:35 planerad
Bombardier CS300 SWISS LX 1017 Zurich (ZRH) 09:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8802 London (LGW) 09:35 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2201 Munich (MUC) 09:45 planerad
Airbus A320 SAS SK 1630 Copenhagen (CPH) 09:55 planerad

10:00 21.02.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 226°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 175 Alitalia AZ 418 Milan (LIN) 10:00 planerad
Airbus A330-200 Eurowings EW 1131 Varadero (VRA) 10:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 5172 Salzburg (SZG) 10:00 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5335 Dresden (DRS) 10:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5503 Berlin (TXL) 10:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9409 Paris 10:05 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5395 Zurich 10:05 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 692 Dublin (DUB) 10:10 planerad
Airbus A330-200 Eurowings EW 1149 Montego Bay (MBJ) 10:10 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5377 Prague 10:15 planerad
Airbus A319 D-AILC Lufthansa LH 74 Frankfurt-am-Main (FRA) 10:15 planerad
Airbus A320 SWISS LX 1012 Zurich (ZRH) 10:15 planerad
Airbus A310 Lufthansa LH 5168 Birmingham (BHX) 10:20 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5317 Berlin 10:20 planerad
Bombardier CRJ900 EI-FPK SAS SK 1623 Stockholm (ARN) 10:25 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1523 Istanbul (IST) 10:25 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5357 London (LHR) 10:30 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5067 Manchester 10:35 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2208 Munich (MUC) 10:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 SWISS LX 4470 Basel 10:40 planerad
Bombardier CRJ900 SAS SK 816 Oslo (OSL) 10:40 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5143 Zurich 10:45 planerad
Embraer 190 KLM KL 1855 Amsterdam (AMS) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Lufthansa LH 5346 Milan (MXP) 10:00 planerad
Airbus A330-200 Etihad Airways EY 24 Abu Dhabi (AUH) 10:05 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5394 Rome 10:05 planerad
Airbus A320 Austrian OS 152 Vienna (VIE) 10:10 planerad
Boeing 737-800 LOT - Polish Airlines LO 410 Warsaw (WAW) 10:15 planerad
Airbus A319 British Airways BA 937 London (LHR) 10:25 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2007 Munich (MUC) 10:25 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5086 Dresden (DRS) 10:25 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5083 Lisbon 10:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5504 Berlin (TXL) 10:35 planerad
Airbus A330-200 Eurowings EW 1140 Punta Cana (PUJ) 10:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 5087 Nuremberg (NUE) 10:40 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2537 Moscow (SVO) 10:40 planerad
Embraer 175 Alitalia AZ 421 Rome (FCO) 10:45 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5060 Glasgow (GLA) 10:45 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 693 Dublin (DUB) 10:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9580 Palma De Mallorca (PMI) 10:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9962 Rijeka 10:50 planerad
Embraer 190 Air Europa UX 1446 Madrid (MAD) 10:50 planerad
Airbus A319 D-AILC Lufthansa LH 77 Frankfurt-am-Main (FRA) 10:55 planerad
Airbus A320 SWISS LX 1013 Zurich (ZRH) 10:55 planerad

11:00 21.02.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 226°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Lufthansa LH 5130 Hamburg 11:00 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5154 Vienna 11:00 planerad
Airbus A319 Aeroflot SU 6643 Saint-Petersburg 11:05 planerad
Airbus A320 ANA NH 5018 Budapest (BUD) 11:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 5065 Gothenburg 11:15 planerad
Airbus A319 Iberia IB 3140 Madrid (MAD) 11:20 planerad
Airbus A310 Lufthansa LH 5135 Berlin 11:20 planerad
Airbus A320 ANA NH 5010 Stockholm 11:30 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 1001 Istanbul (SAW) 11:30 planerad
Airbus A321 Condor DE 1515 Palma De Mallorca (PMI) 11:40 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2008 Munich (MUC) 11:40 planerad
Airbus A319 British Airways BA 938 London (LHR) 11:45 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 1914 Munich (MUC) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Lufthansa LH 5190 Bilbao 11:00 planerad
Airbus A310 Lufthansa LH 5364 Wroclaw 11:00 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5379 Berlin 11:00 planerad
Bombardier CRJ900 EI-FPK SAS SK 1624 Stockholm (ARN) 11:05 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5374 Newcastle (NCL) 11:15 planerad
Bombardier CRJ900 SAS SK 817 Oslo (OSL) 11:20 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1524 Istanbul (IST) 11:20 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9530 Alicante (ALC) 11:25 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2209 Munich (MUC) 11:25 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5354 London (LHR) 11:25 planerad
Embraer 190 PH-EZV KLM KL 1856 Amsterdam (AMS) 11:30 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5410 Hamburg 11:35 planerad
Airbus A319 Finnair AY 1392 Helsinki (HEL) 11:45 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5063 Krakow 11:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 5169 Zagreb (ZAG) 11:45 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 6122 Hurghada (HRG) 11:45 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9200 Bologna (BLQ) 11:55 planerad
Airbus A319 Aeroflot SU 6644 Saint-Petersburg 11:55 planerad

12:00 21.02.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 226°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 7 - 20 min.
Airbus A320 Aegean Airlines A3 540 Thessaloniki (SKG) 12:00 planerad
Airbus A320 Aegean Airlines A3 840 Athens (ATH) 12:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9641 Porto (OPO) 12:25 planerad
Boeing 737-800 UIA PS 411 Kiev (KBP) 12:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 7080 Hamburg (HAM) 12:30 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 55 Dubai (DXB) 12:40 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2010 Munich (MUC) 12:40 planerad
Bombardier CRJ900 SAS SK 1627 Copenhagen (CPH) 12:50 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 6694 Palma De Mallorca (PMI) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Eurowings EW 8027 Berlin (TXL) 12:00 planerad
Airbus A319 Iberia IB 3141 Madrid (MAD) 12:05 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5178 Lanzarote 12:10 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 1002 Istanbul (SAW) 12:20 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2009 Munich (MUC) 12:25 planerad
Airbus A330-300 Eurowings EW 1104 Fort Myers 12:30 planerad
Airbus A321 Condor DE 1414 Funchal (FNC) 12:35 planerad
Airbus A319 British Airways BA 939 London (LHR) 12:45 planerad
Airbus A320 Aegean Airlines A3 541 Thessaloniki (SKG) 12:50 planerad
Airbus A320 Aegean Airlines A3 841 Athens (ATH) 12:55 planerad

13:00 21.02.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 248°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 190 TAP Portugal TP 544 Lisbon (LIS) 13:05 planerad
Airbus A330-200 Etihad Airways EY 29 Abu Dhabi (AUH) 13:10 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1525 Istanbul (IST) 13:10 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9025 Dresden (DRS) 13:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9069 Nuremberg (NUE) 13:35 planerad
Embraer 170 Air France AF 1506 Paris (CDG) 13:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9655 Thessaloniki (SKG) 13:40 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2152 Moscow (SVO) 13:45 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9421 Nice (NCE) 13:50 planerad
Airbus A320 NEO D-AINC Lufthansa LH 76 Frankfurt-am-Main (FRA) 13:50 planerad
Boeing 767-300 Condor DE 2169 Punta Cana (PUJ) 13:55 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9047 Berlin (TXL) 13:55 planerad
Embraer 175 PH-EXS KLM KL 1857 Amsterdam (AMS) 13:55 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 958 İzmir (ADB) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A320 Laudamotion OE 2138 Fuerteventura Island (FUE) 13:00 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 5360 Hamburg 13:10 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5375 Vienna 13:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Flybe BE 1494 Leeds (LBA) 13:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 5102 Gothenburg 13:15 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2011 Munich (MUC) 13:25 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5088 Zurich 13:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 5173 Salzburg (SZG) 13:25 planerad
Bombardier CRJ900 SAS SK 626 Copenhagen (CPH) 13:30 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 6695 Palma De Mallorca (PMI) 13:35 planerad
Embraer 190 TAP Portugal TP 541 Lisbon (LIS) 13:45 planerad

14:00 21.02.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 248°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier CS300 SWISS LX 1018 Zurich (ZRH) 14:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5507 Berlin (TXL) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4700 Málaga (AGP) 14:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9643 Faro (FAO) 14:10 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2700 Munich (MUC) 14:10 planerad
Airbus A320 Austrian OS 153 Vienna (VIE) 14:20 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 7082 Hamburg (HAM) 14:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9681 Athens (ATH) 14:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9731 Wrocław (WRO) 14:35 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2012 Munich (MUC) 14:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9963 Rijeka 14:45 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9339 Newcastle (NCL) 14:50 planerad
Airbus A319 Germania ST 2961 Adana (ADA) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 21
Väntningstid 5 min.
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1526 Istanbul (IST) 14:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Flybe BE 1404 London (LCY) 14:10 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5115 Zurich 14:10 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5392 Milan (MXP) 14:10 planerad
Airbus A319 Atlasglobal KK 2076 Istanbul (IST) 14:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 SWISS LX 4453 Geneva (GVA) 14:15 planerad
Boeing 737-800 UIA PS 412 Kiev (KBP) 14:15 planerad
Embraer 170 Air France AF 1507 Paris (CDG) 14:20 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5120 Manchester 14:25 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5152 London (LHR) 14:25 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 56 Dubai (DXB) 14:30 planerad
Embraer 175 PH-EXS KLM KL 1858 Amsterdam (AMS) 14:30 planerad
Airbus A320 NEO D-AINC Lufthansa LH 79 Frankfurt-am-Main (FRA) 14:35 planerad
Airbus A330-200 Eurowings EW 1188 Havana (HAV) 14:40 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2153 Moscow (SVO) 14:40 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5508 Berlin (TXL) 14:40 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2701 Munich (MUC) 14:45 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5124 Berlin 14:45 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9404 Paris 14:50 planerad
Bombardier CS300 SWISS LX 1019 Zurich (ZRH) 14:50 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 959 İzmir (ADB) 14:55 planerad

15:00 21.02.2019

+12°C   Vindar: 4 m/s @ 248°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A320 Eurowings EW 9361 Glasgow (GLA) 15:00 planerad
Boeing 787-9 ANA NH 209 Tokyo (NRT) 15:05 planerad
Airbus A320 Vueling VY 1898 Barcelona (BCN) 15:10 planerad
Airbus A330-200 Eurowings EW 1107 Bangkok (BKK) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 1003 Istanbul (SAW) 15:15 planerad
Bombardier CRJ1000 SAS SK 1621 Copenhagen (CPH) 15:20 planerad
Airbus A321 British Airways BA 940 London (LHR) 15:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9519 Bilbao (BIO) 15:50 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2347 Gran Canaria Island (LPA) 15:50 planerad
Embraer 175 Alitalia AZ 4945 Birmingham 15:55 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8042 Berlin (TXL) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A310 Lufthansa LH 5123 Birmingham (BHX) 15:00 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5380 Prague 15:00 planerad
Airbus A320 Austrian OS 154 Vienna (VIE) 15:05 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5156 Hamburg 15:10 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5318 Dresden (DRS) 15:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9064 Nuremberg (NUE) 15:25 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2013 Munich (MUC) 15:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 5330 Leipzig (LEJ) 15:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9040 Berlin (TXL) 15:40 planerad
Airbus A319 Germania ST 3192 Kittila 15:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9860 Nápoli (NAP) 15:50 planerad
Airbus A320 Vueling VY 1899 Barcelona (BCN) 15:50 planerad

16:00 21.02.2019

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 272°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Eurowings EW 9201 Bologna (BLQ) 16:00 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9733 Kraków (KRK) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Laudamotion OE 2051 Tenerife Island (TFS) 16:10 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2154 Moscow (SVO) 16:10 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 1916 Munich (MUC) 16:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9581 Palma De Mallorca (PMI) 16:15 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 2119 Tenerife Island (TFS) 16:15 planerad
Embraer 175 Alitalia AZ 420 Rome (FCO) 16:25 planerad
Airbus A330-300 Turkish Airlines TK 1527 Istanbul (IST) 16:35 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9765 Zurich (ZRH) 16:40 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2014 Munich (MUC) 16:40 planerad
Embraer 190 Air France AF 1406 Paris (CDG) 16:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alitalia AZ 4950 Manchester 16:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9901 Zagreb (ZAG) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9140 Westerland (GWT) 16:00 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5362 Hamburg 16:00 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 1004 Istanbul (SAW) 16:05 planerad
Airbus A321 British Airways BA 941 London (LHR) 16:15 planerad
Airbus A310 Lufthansa LH 5155 Milan (MXP) 16:15 planerad
Airbus A310 ANA NH 5009 Berlin 16:35 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5164 Rome 16:40 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2604 Alicante (ALC) 16:45 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9788 Vienna (VIE) 16:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 1917 Munich (MUC) 16:55 planerad
Boeing 737-800 Laudamotion OE 7764 Palma De Mallorca (PMI) 16:55 planerad

17:00 21.02.2019

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 272°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Eurowings EW 7066 Hamburg (HAM) 17:00 planerad
Airbus A319 Germania ST 3997 Irbil 17:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Flybe BE 1495 Leeds (LBA) 17:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9397 Salzburg (SZG) 17:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9603 Lisbon (LIS) 17:25 planerad
Airbus A320 ANA NH 5002 Zurich 17:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9531 Alicante (ALC) 17:35 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2016 Munich (MUC) 17:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9043 Berlin (TXL) 17:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 ANA NH 5216 Gothenburg 17:45 planerad
Embraer 190 Air Europa UX 1447 Madrid (MAD) 17:45 planerad
Airbus A321 Germania ST 4995 Hurghada (HRG) 17:50 planerad
Airbus A320 Finnair AY 1395 Helsinki (HEL) 17:55 planerad
Embraer 175 PH-EXU KLM KL 1861 Amsterdam (AMS) 17:55 planerad
Airbus A320 ANA NH 5078 Milan (MXP) 17:55 planerad
Airbus A310 ANA NH 5090 Paris (CDG) 17:55 planerad
Airbus A321 Germania ST 2939 Tel Aviv 17:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Aeroflot SU 2155 Moscow (SVO) 17:00 planerad
Embraer 175 Alitalia AZ 417 Milan (LIN) 17:10 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2015 Munich (MUC) 17:25 planerad
Airbus A320 ANA NH 5069 Stockholm 17:25 planerad
Airbus A319 ANA NH 5205 Hamburg 17:35 planerad
Embraer 190 Air France AF 1407 Paris (CDG) 17:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9194 Copenhagen (CPH) 17:50 planerad
Bombardier CRJ900 D-ACNX Lufthansa LH 85 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:55 planerad

18:00 21.02.2019

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 272°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Eurowings EW 9553 Fuerteventura Island (FUE) 18:00 planerad
Airbus A320 NEO D-AINK Lufthansa LH 84 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:00 planerad
Airbus A320 Austrian OS 159 Vienna (VIE) 18:00 planerad
Airbus A321 SWISS LX 1024 Zurich (ZRH) 18:05 planerad
Airbus A320 ANA NH 5064 London (LHR) 18:05 planerad
Airbus A320 SAS SK 627 Copenhagen (CPH) 18:10 planerad
Airbus A321 British Airways BA 944 London (LHR) 18:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 SWISS LX 4452 Geneva (GVA) 18:15 planerad
Airbus A320 ANA NH 5068 Dresden (DRS) 18:15 planerad
Airbus A320 ANA NH 5076 Manchester 18:15 planerad
Airbus A320 ANA NH 5082 Prague 18:15 planerad
Boeing 737-600 SAS SK 818 Oslo (OSL) 18:20 planerad
Airbus A310 ANA NH 5066 Birmingham (BHX) 18:25 planerad
Airbus A321 Condor DE 1457 Fuerteventura Island (FUE) 18:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9543 Gran Canaria Island (LPA) 18:35 planerad
Airbus A320 Iberia IB 3132 Madrid (MAD) 18:35 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2018 Munich (MUC) 18:40 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5511 Berlin (TXL) 18:45 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 57 Dubai (DXB) 18:55 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2720 Munich (MUC) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 ANA NH 5017 Budapest (BUD) 18:00 planerad
Airbus A330-300 Turkish Airlines TK 1528 Istanbul (IST) 18:05 planerad
Airbus A320 ANA NH 5079 London (LHR) 18:10 planerad
Airbus A320 ANA NH 5093 Milan (MXP) 18:10 planerad
Airbus A320 D-AGWX Eurowings EW 9768 Zurich (ZRH) 18:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9398 Salzburg (SZG) 18:25 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2017 Munich (MUC) 18:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9018 Hamburg (HAM) 18:30 planerad
Airbus A310 ANA NH 5075 Manchester 18:35 planerad
Airbus A320 ANA NH 5089 Prague 18:35 planerad
Embraer 175 PH-EXU KLM KL 1862 Amsterdam (AMS) 18:40 planerad
Airbus A320 NEO D-AINK Lufthansa LH 87 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:40 planerad
Airbus A320 Finnair AY 1396 Helsinki (HEL) 18:45 planerad
Airbus A321 SWISS LX 1025 Zurich (ZRH) 18:45 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9044 Berlin (TXL) 18:50 planerad
Airbus A320 ANA NH 5073 Birmingham (BHX) 18:50 planerad
Airbus A320 Austrian OS 160 Vienna (VIE) 18:50 planerad
Airbus A320 SAS SK 628 Copenhagen (CPH) 18:50 planerad

19:00 21.02.2019

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 276°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9141 Westerland (GWT) 19:05 planerad
Embraer 195 LOT - Polish Airlines LO 407 Warsaw (WAW) 19:05 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 1005 Istanbul (SAW) 19:05 planerad
Boeing 737-800 SunExpress Deutschland XG 4834 Hurghada (HRG) 19:05 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2202 Munich (MUC) 19:10 planerad
Airbus A320 SWISS LX 1026 Zurich (ZRH) 19:10 planerad
Boeing 737-800 LN-RCX SAS SK 2625 Stockholm (ARN) 19:10 planerad
ATR Freighter CSA OK 526 Prague (PRG) 19:15 planerad
Airbus A321 Austrian OS 155 Vienna (VIE) 19:15 planerad
Bombardier CRJ900 Adria Airways JP 164 Ljubljana 19:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 203 Graz 19:25 planerad
Embraer 190 Air France AF 1006 Paris (CDG) 19:30 planerad
Airbus A320 British Airways BA 932 London (LHR) 19:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 8046 Berlin (TXL) 19:40 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 2020 Munich (MUC) 19:40 planerad
Embraer RJ145 flybmi BM 1867 Bristol (BRS) 19:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 211 Linz 19:50 planerad
Airbus A320 Air Serbia JU 324 Belgrade (BEG) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 ANA NH 5063 Dresden (DRS) 19:00 planerad
Airbus A320 ANA NH 5099 Paris (CDG) 19:00 planerad
Boeing 737-600 SAS SK 819 Oslo (OSL) 19:00 planerad
Embraer 190 Air Europa UX 1448 Madrid (MAD) 19:10 planerad
Airbus A321 British Airways BA 945 London (LHR) 19:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9038 Hamburg (HAM) 19:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9786 Zurich (ZRH) 19:20 planerad
Airbus A320 Iberia IB 3133 Madrid (MAD) 19:20 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5512 Berlin (TXL) 19:20 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2019 Munich (MUC) 19:25 planerad
Airbus A330-200 Eurowings EW 1106 Bangkok (BKK) 19:35 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2721 Munich (MUC) 19:40 planerad
Embraer 195 LOT - Polish Airlines LO 408 Warsaw (WAW) 19:45 planerad
Airbus A320 SWISS LX 1027 Zurich (ZRH) 19:50 planerad
Boeing 737-800 LN-RCX SAS SK 2626 Stockholm (ARN) 19:50 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2203 Munich (MUC) 19:55 planerad

20:00 21.02.2019

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 276°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Eurowings EW 9819 Milan (MXP) 20:05 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 180 Antalya (AYT) 20:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 7064 Hamburg (HAM) 20:10 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2000 Munich (MUC) 20:10 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5515 Berlin (TXL) 20:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alitalia AZ 4951 Manchester 20:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Flybe BE 1897 Southampton (SOU) 20:15 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 698 Dublin (DUB) 20:20 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 1918 Munich (MUC) 20:30 planerad
Boeing 757-300 Condor DE 69 Hurghada (HRG) 20:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9789 Vienna (VIE) 20:40 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2022 Munich (MUC) 20:40 planerad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier CRJ900 Adria Airways JP 165 Ljubljana 20:00 planerad
Boeing 787-9 ANA NH 210 Tokyo (NRT) 20:00 planerad
ATR Freighter CSA OK 527 Prague (PRG) 20:00 planerad
Airbus A321 Austrian OS 156 Vienna (VIE) 20:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 204 Graz 20:00 planerad
Embraer 190 Air France AF 1007 Paris (CDG) 20:10 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 8047 Berlin (TXL) 20:15 planerad
Airbus A319 Germania ST 2994 Beirut (BEY) 20:20 planerad
Embraer RJ145 flybmi BM 1868 Bristol (BRS) 20:25 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 2021 Munich (MUC) 20:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 212 Linz 20:30 planerad
Airbus A320 British Airways BA 933 London (LHR) 20:35 planerad
Airbus A320 Air Serbia JU 325 Belgrade (BEG) 20:40 planerad
Boeing 777-300ER Emirates EK 58 Dubai (DXB) 20:45 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2001 Munich (MUC) 20:50 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5516 Berlin (TXL) 20:50 planerad
Airbus A330-200 Etihad Airways EY 30 Abu Dhabi (AUH) 20:55 planerad

21:00 21.02.2019

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 276°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 Eurowings EW 9861 Nápoli (NAP) 21:00 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9019 Hamburg (HAM) 21:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 1936 Munich (MUC) 21:10 planerad
Airbus A321 Aeroflot SU 2436 Moscow (SVO) 21:30 planerad
Airbus A320 D-AGWX Eurowings EW 9769 Zurich (ZRH) 21:35 planerad
Airbus A320 Austrian OS 8843 Vienna 21:35 planerad
Embraer 190 Air France AF 1106 Paris (CDG) 21:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Alitalia AZ 4946 Birmingham 21:40 planerad
Airbus A321 Condor DE 1415 Funchal (FNC) 21:40 planerad
Embraer 195 TAP Portugal TP 542 Lisbon (LIS) 21:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Flybe BE 1409 London (LCY) 21:45 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9443 Barcelona (BCN) 21:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9771 Prague (PRG) 21:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9885 Rome (FCO) 21:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9045 Berlin (TXL) 21:55 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9463 London (LHR) 21:55 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 2734 Munich (MUC) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 22 - 30 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Flybe BE 1898 Southampton (SOU) 21:00 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 699 Dublin (DUB) 21:00 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 1919 Munich (MUC) 21:15 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 749 Gaziantep (GZT) 21:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 1937 Munich (MUC) 21:45 planerad

22:00 21.02.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 279°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 28
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Eurowings EW 9023 Dresden (DRS) 22:00 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9821 Milan (MXP) 22:00 planerad
Boeing 737-400 LOT - Polish Airlines LO 405 Warsaw (WAW) 22:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 SWISS LX 4454 Geneva (GVA) 22:05 planerad
Bombardier CRJ1000 SAS SK 629 Copenhagen (CPH) 22:05 planerad
Airbus A319 British Airways BA 946 London (LHR) 22:10 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9403 Paris (CDG) 22:10 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9555 Lanzarote Island (ACE) 22:10 planerad
Embraer 175 PH-EXO KLM KL 1863 Amsterdam (AMS) 22:10 planerad
Airbus A320 Austrian OS 157 Vienna (VIE) 22:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9213 Stockholm (ARN) 22:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9399 Salzburg (SZG) 22:20 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9783 Budapest (BUD) 22:20 planerad
Airbus A320 D-AIQH Lufthansa LH 88 Frankfurt-am-Main (FRA) 22:20 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1529 Istanbul (IST) 22:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9225 Göteborg (GOT) 22:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9331 Birmingham (BHX) 22:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9345 Manchester (MAN) 22:25 planerad
Airbus A320 Iberia IB 3134 Madrid (MAD) 22:25 planerad
Bombardier CS300 SWISS LX 1028 Zurich (ZRH) 22:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9787 Zurich (ZRH) 22:35 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2605 Alicante (ALC) 22:35 planerad
Boeing 737-800 Laudamotion OE 7765 Palma De Mallorca (PMI) 22:35 planerad
Airbus A319 Germania ST 3193 Kittila 22:35 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5519 Berlin (TXL) 22:35 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2024 Munich (MUC) 22:40 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2139 Fuerteventura Island (FUE) 22:45 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 6123 Hurghada (HRG) 22:50 planerad

23:00 21.02.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 279°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23L, 23R

00:00 22.02.2019

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 279°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 23L, 23R

01:00 22.02.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 278°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

02:00 22.02.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 278°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

03:00 22.02.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 278°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

04:00 22.02.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 287°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

05:00 22.02.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 287°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Laudamotion OE 3224 Malaga 05:50 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 2112 Palma De Mallorca (PMI) 05:50 planerad

06:00 22.02.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 287°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 20 min.
Airbus A319 Germania ST 2995 Beirut (BEY) 06:05 planerad
Airbus A350-900 Singapore Airlines SQ 338 Singapore (SIN) 06:25 planerad
Lufthansa LH 6383 Amsterdam 06:30 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 748 Gaziantep (GZT) 06:45 planerad
Airbus A330-200 Etihad Airways EY 23 Abu Dhabi (AUH) 06:55 planerad

AVÅGENDE — 28
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Condor DE 1514 Palma De Mallorca (PMI) 06:00 planerad
Boeing 737-800 Laudamotion OE 2050 Tenerife Island (TFS) 06:00 planerad
Embraer 195 TAP Portugal TP 543 Lisbon (LIS) 06:00 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9758 Vienna (VIE) 06:05 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2346 Gran Canaria Island (LPA) 06:05 planerad
Airbus A321 Aeroflot SU 2437 Moscow (SVO) 06:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9392 Salzburg (SZG) 06:10 planerad
Embraer 175 PH-EXO KLM KL 1852 Amsterdam (AMS) 06:10 planerad
Airbus A319 Germania ST 4978 Sta Cruz de la Palma, La Palma Island (SPC) 06:10 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 2114 Gran Canaria Island (LPA) 06:20 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9048 Berlin (TXL) 06:25 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2023 Munich (MUC) 06:25 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 73 Frankfurt-am-Main (FRA) 06:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9210 Stuttgart (STR) 06:35 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9216 Stockholm (ARN) 06:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9220 Göteborg (GOT) 06:35 planerad
Bombardier CS300 SWISS LX 1029 Zurich (ZRH) 06:35 planerad
Airbus A320 Austrian OS 158 Vienna (VIE) 06:35 planerad
Embraer 190 Air France AF 1107 Paris (CDG) 06:45 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9080 Munich (MUC) 06:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9190 Copenhagen (CPH) 06:45 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9340 Manchester (MAN) 06:45 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9440 Barcelona (BCN) 06:45 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5337 Budapest (BUD) 06:50 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5339 London (LHR) 06:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 5361 Geneva (GVA) 06:50 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5372 Zurich 06:50 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5500 Berlin (TXL) 06:55 planerad

07:00 22.02.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 289°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 35 min.
Lufthansa LH 6381 Amsterdam 07:00 planerad
Airbus A330-200 Eurowings EW 1141 Punta Cana (PUJ) 07:35 planerad
Embraer 175 KLM KL 1853 Amsterdam (AMS) 07:40 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2002 Munich (MUC) 07:40 planerad
Airbus A310 Lufthansa LH 5110 Berlin 07:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 7060 Hamburg (HAM) 07:45 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5501 Berlin (TXL) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 25
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Lufthansa LH 5316 Dresden (DRS) 07:00 planerad
Airbus A310 Lufthansa LH 5355 Paris 07:00 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5373 Hamburg 07:00 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5382 Prague (PRG) 07:00 planerad
Airbus A310 Lufthansa LH 5391 Birmingham (BHX) 07:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 SWISS LX 4471 Bâle/Mulhouse (BSL) 07:00 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5341 Milan 07:05 planerad
Airbus A319 British Airways BA 935 London (LHR) 07:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9140 Westerland (GWT) 07:10 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 2735 Munich (MUC) 07:10 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5326 Nuremberg (NUE) 07:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 5356 Lyon (LYS) 07:10 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5383 Vienna 07:10 planerad
Boeing 737-400 LOT - Polish Airlines LO 406 Warsaw (WAW) 07:20 planerad
Airbus A319 Germania ST 3996 Irbil 07:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 5702 Prishtina (PRN) 07:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9654 Thessaloniki (SKG) 07:25 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2025 Munich (MUC) 07:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9760 Zurich (ZRH) 07:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4720 Palma De Mallorca (PMI) 07:30 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5085 Gran Canaria Island (LPA) 07:35 planerad
Airbus A320 Iberia IB 3137 Madrid (MAD) 07:40 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 181 Antalya (AYT) 07:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9364 Edinburgh (EDI) 07:50 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1530 Istanbul (IST) 07:55 planerad

08:00 22.02.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 289°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Eurowings EW 1912 Munich (MUC) 08:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 5175 Stuttgart (STR) 08:05 planerad
Airbus A320 NEO Lufthansa LH 72 Frankfurt-am-Main (FRA) 08:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 205 Linz 08:10 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8024 Berlin (TXL) 08:15 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2716 Munich (MUC) 08:25 planerad
Embraer 170 Air France AF 1306 Paris (CDG) 08:35 planerad
ATR Freighter CSA OK 522 Prague (PRG) 08:35 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 2004 Munich (MUC) 08:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 201 Graz 08:40 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8801 London (LGW) 08:40 planerad
Airbus A320 SWISS LX 1016 Zurich (ZRH) 08:45 planerad
Airbus A320 Air Serbia JU 320 Belgrade (BEG) 08:50 planerad
Airbus A320 Austrian OS 151 Vienna (VIE) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 TUIfly X3 6642 Marsa Alam 08:00 planerad
Boeing 737-800 Laudamotion OE 7622 Palma De Mallorca (PMI) 08:10 planerad
Embraer 175 KLM KL 1854 Amsterdam (AMS) 08:15 planerad
Airbus A310 Lufthansa LH 5068 Berlin 08:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9558 Tenerife Island (TFS) 08:20 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2003 Munich (MUC) 08:25 planerad
Cessna 525 Citation Jet Hahn Air HR 330 Luxembourg (LUX) 08:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 5096 Stuttgart (STR) 08:40 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5502 Berlin (TXL) 08:40 planerad
Boeing 767-300 Condor DE 3842 La Romana 08:45 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 1913 Munich (MUC) 08:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 206 Linz 08:45 planerad
Airbus A320 NEO Lufthansa LH 75 Frankfurt-am-Main (FRA) 08:55 planerad

Andra datum

October, 2018

29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29