Düsseldorf, Düsseldorf (DUS / EDDL)

Planespotter’s tidtabell

20:00 20.05.2019

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 290°   Moln/himmel overcast börja från en höjd av 550 m   Uppskattad bana: 23L, 23R

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Eurowings EW 9465 London (LHR) 20:00 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 1005 Istanbul (SAW) 20:00 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 7064 Hamburg (HAM) 20:10 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2020 Munich (MUC) 20:10 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5515 Berlin 20:10 planerad
Airbus A320 easyJet U2 8007 London (LGW) 20:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9451 Marseille (MRS) 20:20 planerad
Airbus A319 D-AGWL Eurowings EW 9767 Zurich (ZRH) 20:20 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1529 Istanbul (IST) 20:20 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 184 Antalya (AYT) 20:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Flybe BE 1897 Southampton (SOU) 20:25 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 698 Dublin (DUB) 20:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 1936 Munich (MUC) 20:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 1918 Munich (MUC) 20:35 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8048 Berlin (TXL) 20:35 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9131 Kos 20:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9789 Vienna (VIE) 20:40 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2022 Munich (MUC) 20:40 planerad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 D-AIPM Lufthansa LH 87 Frankfurt-am-Main (FRA) 20:00 planerad
Boeing 787-9 ANA NH 210 Tokyo (NRT) 20:00 planerad
Airbus A321 Austrian OS 156 Vienna (VIE) 20:05 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2739 Munich (MUC) 20:10 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8047 Berlin (TXL) 20:20 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2735 Munich (MUC) 20:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 204 Graz 20:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 212 Linz 20:25 planerad
Embraer 190 Air France AF 1007 Paris 20:35 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 1620 Kayseri 20:40 planerad
Airbus A319 British Airways BA 945 London (LHR) 20:45 planerad
Airbus A320 ANA NH 5119 Hamburg 20:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5516 Berlin 20:50 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2021 Munich (MUC) 20:55 planerad

21:00 20.05.2019


ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Eurowings EW 9033 Hamburg (HAM) 21:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9181 Firenze (FLR) 21:00 planerad
Boeing 757-300 Condor DE 1517 Palma De Mallorca (PMI) 21:15 planerad
Airbus A319 British Airways BA 946 London (LHR) 21:30 planerad
Airbus A320 Condor DE 1615 Chania 21:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9195 Copenhagen (CPH) 21:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9643 Faro (FAO) 21:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9671 Heraklion (HER) 21:30 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 6123 Hurghada (HRG) 21:30 planerad
Embraer 190 Air France AF 1106 Paris 21:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 D-ABQC Eurowings EW 9225 Göteborg (GOT) 21:40 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2736 Munich (MUC) 21:40 planerad
Embraer 195 LOT - Polish Airlines LO 405 Warsaw (WAW) 21:40 planerad
Bombardier CS300 SWISS LX 1028 Zurich (ZRH) 21:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9023 Dresden (DRS) 21:50 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9045 Berlin (TXL) 21:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9067 Nuremberg (NUE) 21:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9587 Palma De Mallorca (PMI) 21:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9603 Lisbon (LIS) 21:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9753 Vienna (VIE) 21:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9887 Rome (FCO) 21:50 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9039 Hamburg (HAM) 21:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9749 Geneva (GVA) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Flybe BE 1898 Southampton (SOU) 21:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 1937 Munich (MUC) 21:00 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 699 Dublin (DUB) 21:05 planerad
Boeing 737-800 SunExpress Deutschland XG 1781 Kayseri 21:05 planerad
Boeing 737-800 SunExpress Deutschland XG 1351 Samsun 21:10 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 1919 Munich (MUC) 21:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8049 Berlin (TXL) 21:20 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 795 Ankara (ESB) 21:20 planerad

22:00 20.05.2019


ANKOMMANDE — 33
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 D-AEWP Eurowings EW 9213 Stockholm (ARN) 22:00 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9463 London (LHR) 22:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9769 Zurich (ZRH) 22:00 planerad
Bombardier CRJ900 SAS SK 629 Copenhagen (CPH) 22:00 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2436 Moscow (SVO) 22:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9771 Prague (PRG) 22:05 planerad
Airbus A320 Austrian OS 157 Vienna (VIE) 22:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9443 Barcelona (BCN) 22:10 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9783 Budapest (BUD) 22:10 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2024 Munich (MUC) 22:10 planerad
Airbus A319 D-AILE Lufthansa LH 88 Frankfurt-am-Main (FRA) 22:10 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9821 Milan 22:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9331 Birmingham (BHX) 22:20 planerad
Airbus A320 Iberia IB 3134 Madrid (MAD) 22:20 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 147 Gran Canaria Island (LPA) 22:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9345 Manchester (MAN) 22:25 planerad
Embraer 175 PH-EXH KLM KL 1863 Amsterdam (AMS) 22:25 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 151 Palma De Mallorca (PMI) 22:30 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 185 Faro (FAO) 22:30 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 351 Málaga (AGP) 22:30 planerad
Boeing 757-300 Condor DE 1457 Fuerteventura Island (FUE) 22:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9715 Bâle/Mulhouse (BSL) 22:35 planerad
Airbus A320 Etihad Airways EY 5821 Lisbon 22:35 planerad
Airbus A320 Condor DE 1143 Lamezia Terme (SUF) 22:40 planerad
Boeing 757-300 Condor DE 69 Hurghada (HRG) 22:40 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5519 Berlin 22:40 planerad
Boeing 757-300 Condor DE 1617 Heraklion (HER) 22:45 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 525 Palma Mallorca 22:45 planerad
Airbus A321 Condor DE 1429 Tenerife Island (TFS) 22:50 planerad
Airbus A321 Condor DE 763 Antalya (AYT) 22:50 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 117 Dalaman (DLM) 22:55 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 2115 Gran Canaria Island (LPA) 22:55 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 4105 Heraklion (HER) 22:55 planerad

23:00 20.05.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 317°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 TUIfly X3 2355 Palma De Mallorca (PMI) 23:00 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 6243 Agadir 23:00 planerad

00:00 21.05.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 317°   Moln/himmel overcast

01:00 21.05.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 317°   Moln/himmel overcast

02:00 21.05.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 317°   Moln/himmel overcast

03:00 21.05.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 308°   Moln/himmel overcast

04:00 21.05.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 308°   Moln/himmel overcast

05:00 21.05.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 308°   Moln/himmel overcast

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 min.
Boeing 757-300 Condor DE 1620 Kos 05:50 planerad
Boeing 757-300 Condor DE 202 Antalya (AYT) 05:50 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 140 Palma De Mallorca (PMI) 05:50 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 2914 Ibiza 05:50 planerad
Boeing 757-300 Condor DE 1514 Palma De Mallorca (PMI) 05:55 planerad

06:00 21.05.2019

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 305°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 15 min.
Airbus A330-200 Eurowings EW 1107 Bangkok (BKK) 06:05 planerad
Boeing 737-800 SunExpress Deutschland XG 1350 Samsun 06:05 planerad
Boeing 737-800 SunExpress Deutschland XG 1780 Kayseri 06:05 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 794 Ankara (ESB) 06:15 planerad
Airbus A350-900 Singapore Airlines SQ 338 Singapore (SIN) 06:30 planerad

AVÅGENDE — 35
Väntningstid 5 min.
Airbus A319 Lufthansa LH 73 Frankfurt-am-Main (FRA) 06:00 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 522 Palma De Mallorca (PMI) 06:00 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 2838 Funchal (FNC) 06:00 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 4104 Heraklion (HER) 06:00 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 4428 Kerkyra Island (CFU) 06:00 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9584 Palma De Mallorca (PMI) 06:05 planerad
Airbus A321 Condor DE 1622 Rodes Island (RHO) 06:10 planerad
Bombardier CRJ900 SAS SK 620 Copenhagen (CPH) 06:10 planerad
Airbus A320 Condor DE 1108 Nápoli (NAP) 06:15 planerad
Airbus A321 Condor DE 1824 Catania (CTA) 06:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9536 Málaga (AGP) 06:15 planerad
Airbus A320 Condor DE 1616 Heraklion (HER) 06:20 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9588 Palma De Mallorca (PMI) 06:20 planerad
Embraer 175 PH-EXH KLM KL 1852 Amsterdam (AMS) 06:20 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2437 Moscow (SVO) 06:20 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 144 Lanzarote Island (ACE) 06:25 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 176 Ibiza 06:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9048 Berlin (TXL) 06:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9440 Barcelona (BCN) 06:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9530 Alicante (ALC) 06:30 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2023 Munich (MUC) 06:30 planerad
Bombardier CS300 SWISS LX 1029 Zurich (ZRH) 06:35 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 354 Palermo (PMO) 06:35 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5500 Berlin 06:35 planerad
Embraer 190 Air France AF 1107 Paris (CDG) 06:40 planerad
Boeing 757-300 Condor DE 1420 Lanzarote Island (ACE) 06:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9340 Manchester (MAN) 06:40 planerad
Airbus A320 Austrian OS 158 Vienna (VIE) 06:45 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9468 London (LHR) 06:50 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9762 Zurich (ZRH) 06:50 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9784 Budapest (BUD) 06:50 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 5341 Milan 06:50 planerad
Airbus A319 Germania ST 6298 Almería (LEI) 06:50 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 5373 Hamburg 06:55 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9742 Geneva (GVA) 06:55 planerad

07:00 21.05.2019

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 305°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 Pegasus PC 1619 Kayseri 07:00 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 23 Abu Dhabi (AUH) 07:15 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 2026 Munich (MUC) 07:20 planerad
Embraer 175 KLM KL 1853 Amsterdam (AMS) 07:40 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 2002 Munich (MUC) 07:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 7060 Hamburg (HAM) 07:45 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 72 Frankfurt-am-Main (FRA) 07:50 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5501 Berlin 07:55 planerad

AVÅGENDE — 28
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Flybe BE 1400 London (LCY) 07:00 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9028 Dresden (DRS) 07:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9336 Birmingham (BHX) 07:00 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 5355 Paris (CDG) 07:00 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5382 Prague (PRG) 07:05 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5326 Nuremberg (NUE) 07:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 5325 Gothenburg 07:10 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9570 Jerez de la Forntera (XRY) 07:10 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5383 Vienna 07:10 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2737 Munich (MUC) 07:10 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 414 Antalya (AYT) 07:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 5344 Bâle/Mulhouse (BSL) 07:15 planerad
Airbus A319 British Airways BA 935 London (LHR) 07:20 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1816 Berlin 07:20 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 5342 Stockholm 07:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9712 Bâle/Mulhouse (BSL) 07:20 planerad
Embraer 195 LOT - Polish Airlines LO 406 Warsaw (WAW) 07:20 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9872 Bari (BRI) 07:30 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2025 Munich (MUC) 07:30 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1530 Istanbul (IST) 07:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9190 Copenhagen (CPH) 07:40 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 185 Antalya (AYT) 07:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Flybe BE 7210 Manchester (MAN) 07:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9680 Athens (ATH) 07:50 planerad
Boeing 737-800 SunExpress Deutschland XG 2833 Lanzarote Island (ACE) 07:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9760 Zurich 07:55 planerad
Airbus A320 Iberia IB 3137 Madrid (MAD) 07:55 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 350 Málaga (AGP) 07:55 planerad

08:00 21.05.2019

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 305°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 205 Linz 08:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 1912 Munich (MUC) 08:05 planerad
Embraer 195 Austrian OS 161 Vienna (VIE) 08:05 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2730 Munich (MUC) 08:10 planerad
Embraer 190 Air France AF 1306 Paris (CDG) 08:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 5866 Vienna (VIE) 08:40 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2004 Munich (MUC) 08:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 201 Graz 08:40 planerad
Airbus A320 SWISS LX 1016 Zurich (ZRH) 08:45 planerad
Boeing 767-400 Delta Air Lines DL 90 Fort Myers (RSW) 08:50 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5503 Berlin 08:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Lufthansa LH 5393 Copenhagen (CPH) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 1006 Istanbul (SAW) 08:00 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 2027 Munich (MUC) 08:05 planerad
Embraer 175 KLM KL 1854 Amsterdam (AMS) 08:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 7061 Hamburg (HAM) 08:20 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9868 Cagliari (CAG) 08:20 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 2003 Munich (MUC) 08:30 planerad
Airbus A310 Lufthansa LH 5068 Berlin 08:30 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 75 Frankfurt-am-Main (FRA) 08:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 206 Linz 08:35 planerad
Airbus A321 Germania ST 2938 Tel Aviv 08:35 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9110 Samos 08:40 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5502 Berlin 08:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 1913 Munich (MUC) 08:50 planerad
Embraer 195 Austrian OS 162 Vienna (VIE) 08:50 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2731 Munich (MUC) 08:55 planerad

09:00 21.05.2019

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 308°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 easyJet U2 8003 London (LGW) 09:00 planerad
Airbus A320 Austrian OS 151 Vienna (VIE) 09:05 planerad
Airbus A330-300 Turkish Airlines TK 1523 Istanbul (IST) 09:05 planerad
Airbus A320 Finnair AY 1391 Helsinki (HEL) 09:10 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 5399 Berlin 09:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Flybe BE 7211 Manchester (MAN) 09:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9031 Hamburg (HAM) 09:30 planerad
Embraer 195 LOT - Polish Airlines LO 409 Warsaw (WAW) 09:30 planerad
Airbus A319 SAS SK 1629 Copenhagen (CPH) 09:30 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 692 Dublin (DUB) 09:40 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2006 Munich (MUC) 09:40 planerad
Airbus A320 NEO Lufthansa LH 74 Frankfurt-am-Main (FRA) 09:40 planerad
Embraer 190 Air Europa UX 1445 Madrid 09:40 planerad
Airbus A319 Singapore Airlines SQ 1811 Dresden (DRS) 09:45 planerad
Airbus A321 British Airways BA 936 London (LHR) 09:55 planerad
Airbus A330-300 Eurowings EW 1183 Miami (MIA) 09:55 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5327 Nuremberg (NUE) 09:55 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2732 Munich (MUC) 09:55 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2536 Moscow (SVO) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Embraer 190 Air France AF 1307 Paris (CDG) 09:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 202 Graz 09:15 planerad
Airbus A319 Singapore Airlines SQ 1828 Vienna 09:20 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2005 Munich (MUC) 09:30 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5504 Berlin 09:30 planerad
Airbus A320 SWISS LX 1017 Zurich (ZRH) 09:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8004 London (LGW) 09:35 planerad
Airbus A320 Austrian OS 152 Vienna (VIE) 09:50 planerad

10:00 21.05.2019

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 308°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 175 Alitalia AZ 418 Milan (LIN) 10:00 planerad
Airbus A330-300 United Airlines UA 9683 Miami (MIA) 10:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9409 Paris 10:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9763 Zurich (ZRH) 10:10 planerad
Bombardier CS300 SWISS LX 1012 Zurich (ZRH) 10:15 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1813 Berlin 10:20 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1829 Prague (PRG) 10:20 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2204 Munich (MUC) 10:20 planerad
Bombardier CRJ900 SAS SK 1623 Stockholm (ARN) 10:25 planerad
Airbus A319 Singapore Airlines SQ 1819 Manchester 10:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9341 Manchester (MAN) 10:30 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9469 London (LHR) 10:30 planerad
Airbus A310 Lufthansa LH 5168 Birmingham (BHX) 10:35 planerad
Airbus A319 ANA NH 5118 Milan (MXP) 10:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Flybe BE 1401 London (LCY) 10:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9713 Bâle/Mulhouse (BSL) 10:50 planerad
Airbus A330-200 Eurowings EW 1141 Punta Cana (PUJ) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 26
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Eurowings EW 9960 Split (SPU) 10:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Flybe BE 7212 Manchester (MAN) 10:10 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 5386 Bucharest (OTP) 10:10 planerad
Airbus A319 SAS SK 1630 Copenhagen (CPH) 10:10 planerad
Embraer 195 LOT - Polish Airlines LO 410 Warsaw (WAW) 10:15 planerad
Airbus A320 Aer Lingus EI 693 Dublin (DUB) 10:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 5087 Nuremberg (NUE) 10:25 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2007 Munich (MUC) 10:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 5346 Milan (MXP) 10:25 planerad
Airbus A330-300 flybmi BM 6305 Istanbul (IST) 10:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9406 Paris 10:30 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5394 Rome 10:30 planerad
Airbus A320 NEO Lufthansa LH 77 Frankfurt-am-Main (FRA) 10:30 planerad
Boeing 767-400 Delta Air Lines DL 91 Fort Myers (RSW) 10:35 planerad
Airbus A330-300 Turkish Airlines TK 1524 Istanbul (IST) 10:35 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2733 Munich (MUC) 10:40 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 300 Palma Mallorca 10:40 planerad
Embraer 190 Air Europa UX 1446 Madrid (MAD) 10:40 planerad
Embraer 175 Alitalia AZ 421 Rome (FCO) 10:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9338 Newcastle (NCL) 10:45 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9814 Catania (CTA) 10:45 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2537 Moscow (SVO) 10:45 planerad
Airbus A321 British Airways BA 937 London (LHR) 10:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9574 Palma Mallorca 10:50 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9466 London (LHR) 10:55 planerad
Bombardier CS300 SWISS LX 1013 Zurich (ZRH) 10:55 planerad

11:00 21.05.2019

+13°C   Vindar: 5 m/s @ 308°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 24
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Eurowings EW 7062 Hamburg (HAM) 11:00 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1827 Vienna 11:00 planerad
Bombardier CRJ900 SAS SK 816 Oslo (OSL) 11:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9755 Vienna (VIE) 11:10 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5143 Zurich 11:10 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1831 Budapest (BUD) 11:10 planerad
Airbus A321 Iberia IB 3140 Madrid (MAD) 11:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8026 Berlin (TXL) 11:15 planerad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 76 Frankfurt-am-Main (FRA) 11:15 planerad
Embraer 170 Air France AF 1606 Paris (CDG) 11:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9191 Copenhagen (CPH) 11:25 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 141 Palma De Mallorca (PMI) 11:25 planerad
Airbus A320 Aegean Airlines A3 840 Athens (ATH) 11:35 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 2313 Palma De Mallorca (PMI) 11:35 planerad
Boeing 757-300 Condor DE 1515 Palma De Mallorca (PMI) 11:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2084 Stuttgart (STR) 11:40 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2008 Munich (MUC) 11:40 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 2915 Ibiza 11:40 planerad
Airbus A320 Condor DE 1109 Nápoli (NAP) 11:45 planerad
Airbus A340-300 Eurowings EW 1101 New York (JFK) 11:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9221 Göteborg (GOT) 11:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9589 Palma De Mallorca (PMI) 11:50 planerad
Embraer 190 KLM KL 1855 Amsterdam (AMS) 11:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9441 Barcelona (BCN) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Lufthansa LH 5353 Nice (NCE) 11:00 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2205 Munich (MUC) 11:05 planerad
Bombardier CRJ900 SAS SK 1624 Stockholm (ARN) 11:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9844 Olbia (OLB) 11:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9730 Wrocław (WRO) 11:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9732 Kraków (KRK) 11:25 planerad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 24 Abu Dhabi (AUH) 11:30 planerad
Airbus A330-300 Eurowings EW 1112 Newark (EWR) 11:35 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 7063 Hamburg (HAM) 11:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9140 Westerland (GWT) 11:35 planerad
Boeing 737-800 SunExpress Deutschland XG 2077 Heraklion (HER) 11:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9200 Bologna (BLQ) 11:45 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9654 Thessaloniki (SKG) 11:45 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5171 Venice (VCE) 11:45 planerad
Bombardier CRJ900 SAS SK 817 Oslo (OSL) 11:45 planerad
Airbus A320 Finnair AY 1392 Helsinki (HEL) 11:50 planerad
Airbus A330-200 Eurowings EW 1144 Puerto Plata 11:50 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 5170 Valencia 11:50 planerad
Bombardier CRJ900 D-ACNA Lufthansa LH 79 Frankfurt-am-Main (FRA) 11:50 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 6768 Marsa Alam 11:50 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8027 Berlin (TXL) 11:55 planerad
Airbus A350-900 Singapore Airlines SQ 337 Singapore (SIN) 11:55 planerad

12:00 21.05.2019

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 312°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Aegean Airlines A3 540 Thessaloniki (SKG) 12:00 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 177 Ibiza 12:00 planerad
Embraer 170 HOP! A5 3000 Nantes (NTE) 12:05 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 523 Palma De Mallorca (PMI) 12:05 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 4429 Kerkyra Island (CFU) 12:05 planerad
Fokker 100 Montenegro Airlines YM 310 Podgorica (TGD) 12:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9217 Stockholm (ARN) 12:10 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 1914 Munich (MUC) 12:15 planerad
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 1533 Istanbul (SAW) 12:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Flybe BE 7213 Manchester (MAN) 12:25 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 1001 Istanbul (SAW) 12:30 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5131 Hamburg 12:35 planerad
Airbus A319 TAP Portugal TP 542 Lisbon (LIS) 12:35 planerad
Airbus A321 Condor DE 1825 Catania (CTA) 12:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9531 Alicante (ALC) 12:40 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2010 Munich (MUC) 12:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9873 Bari (BRI) 12:50 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 355 Palermo (PMO) 12:50 planerad
Boeing 737-800 UIA PS 411 Kiev (KBP) 12:55 planerad
Bombardier CRJ900 SAS SK 1627 Copenhagen (CPH) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 Iberia IB 3141 Madrid 12:00 planerad
Embraer 170 Air France AF 1607 Paris (CDG) 12:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9518 Bilbao (BIO) 12:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2085 Stuttgart (STR) 12:15 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9034 Hamburg (HAM) 12:15 planerad
Airbus A320 Aegean Airlines A3 841 Athens (ATH) 12:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9764 Zurich (ZRH) 12:25 planerad
Embraer 190 KLM KL 1856 Amsterdam (AMS) 12:25 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 6122 Hurghada (HRG) 12:25 planerad
Airbus A330-300 Eurowings EW 1182 Miami (MIA) 12:30 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2009 Munich (MUC) 12:30 planerad
Airbus A340-300 Eurowings EW 1104 Fort Myers (RSW) 12:35 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 356 Nápoli (NAP) 12:35 planerad
Embraer 170 HOP! A5 3001 Nantes (NTE) 12:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9580 Palma Mallorca 12:40 planerad
Fokker 100 Montenegro Airlines YM 311 Podgorica (TGD) 12:45 planerad
Airbus A320 Aegean Airlines A3 541 Thessaloniki (SKG) 12:50 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 160 Kerkyra Island (CFU) 12:50 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 2118 Tenerife Island (TFS) 12:50 planerad
Boeing 757-300 Condor DE 1456 Fuerteventura Island (FUE) 12:55 planerad

13:00 21.05.2019

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 312°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 British Airways BA 938 London (LHR) 13:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9901 Zagreb (ZAG) 13:10 planerad
Airbus A320 Atlasglobal KK 2075 Istanbul (IST) 13:10 planerad
Embraer RJ145 Loganair LM 271 Glasgow (GLA) 13:10 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9069 Nuremberg (NUE) 13:20 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 55 Dubai (DXB) 13:25 planerad
Airbus A319 Germania ST 6299 Almería (LEI) 13:30 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 180 Antalya 13:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9407 Paris 13:35 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 4105 Heraklion (HER) 13:35 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2152 Moscow (SVO) 13:40 planerad
Embraer 170 Air France AF 1506 Paris (CDG) 13:45 planerad
Airbus A321 D-AIPP Lufthansa LH 78 Frankfurt-am-Main (FRA) 13:55 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 958 İzmir (ADB) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Eurowings EW 1915 Munich (MUC) 13:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9750 Vienna (VIE) 13:05 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5360 Hamburg 13:10 planerad
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 1534 Istanbul (SAW) 13:10 planerad
Boeing 737-800 D-ATUF TUIfly X3 4762 Frankfurt-am-Main (FRA) 13:10 planerad
Airbus A319 TAP Portugal TP 541 Lisbon (LIS) 13:20 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 1002 Istanbul (SAW) 13:20 planerad
Airbus A330-200 Eurowings EW 1106 Bangkok (BKK) 13:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9630 Rodes Island (RHO) 13:25 planerad
Airbus A320 Condor DE 138 Agadir 13:30 planerad
Bombardier CRJ900 SAS SK 626 Copenhagen (CPH) 13:30 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2011 Munich (MUC) 13:30 planerad
Airbus A321 Condor DE 1414 Funchal (FNC) 13:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9414 Lyon (LYS) 13:45 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9676 Chania 13:50 planerad
Embraer RJ145 Loganair LM 272 Glasgow (GLA) 13:50 planerad

14:00 21.05.2019

+14°C   Vindar: 5 m/s @ 312°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 175 KLM KL 1857 Amsterdam (AMS) 14:00 planerad
Bombardier CS100 SWISS LX 1018 Zurich (ZRH) 14:00 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2240 Monastir (MIR) 14:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9869 Cagliari (CAG) 14:05 planerad
Airbus A320 Iraqi Airways IA 233 Baghdad (BGW) 14:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9571 Jerez de la Forntera (XRY) 14:10 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 186 Antalya (AYT) 14:10 planerad
Airbus A319 Austrian OS 153 Vienna (VIE) 14:20 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5507 Berlin 14:20 planerad
Boeing 757-300 Condor DE 203 Antalya (AYT) 14:25 planerad
Airbus A321 flybmi BM 6306 Istanbul (IST) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 6694 Palma Mallorca 14:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9467 London (LHR) 14:35 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9961 Split (SPU) 14:35 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 351 Málaga (AGP) 14:35 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 658 Bodrum (BJV) 14:35 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9141 Westerland (GWT) 14:40 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2012 Munich (MUC) 14:40 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1525 Istanbul (IST) 14:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9035 Hamburg (HAM) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 British Airways BA 939 London (LHR) 14:00 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9746 Geneva 14:00 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1822 Manchester 14:10 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9776 Zurich (ZRH) 14:10 planerad
Boeing 737-800 UIA PS 412 Kiev (KBP) 14:15 planerad
Embraer 170 Air France AF 1507 Paris (CDG) 14:20 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9824 Milan (MXP) 14:25 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 4588 Rodes Island (RHO) 14:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9334 Birmingham (BHX) 14:30 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 188 Rodes Island (RHO) 14:30 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 181 Antalya 14:30 planerad
Embraer 175 KLM KL 1858 Amsterdam (AMS) 14:35 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2153 Moscow (SVO) 14:35 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9042 Berlin (TXL) 14:40 planerad
Airbus A321 D-AIPP Lufthansa LH 81 Frankfurt-am-Main (FRA) 14:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9774 Prague (PRG) 14:50 planerad
Bombardier CS100 SWISS LX 1019 Zurich (ZRH) 14:50 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 959 İzmir (ADB) 14:55 planerad

15:00 21.05.2019

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 316°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Eurowings EW 9681 Athens (ATH) 15:00 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 2839 Funchal (FNC) 15:00 planerad
S7 Airlines S7 991 Moscow (DME) 15:05 planerad
Airbus A320 Vueling VY 1898 Barcelona (BCN) 15:05 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9339 Newcastle (NCL) 15:10 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9421 Nice (NCE) 15:20 planerad
Bombardier CRJ900 SAS SK 1621 Copenhagen (CPH) 15:30 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 415 Antalya (AYT) 15:35 planerad
Airbus A319 British Airways BA 940 London (LHR) 15:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9733 Kraków (KRK) 15:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9765 Zurich (ZRH) 15:40 planerad
Airbus A320 ANA NH 5116 Venice (VCE) 15:40 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9883 Rome (FCO) 15:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8042 Berlin (TXL) 15:50 planerad
Boeing 787-9 ANA NH 209 Tokyo (NRT) 15:50 planerad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Atlasglobal KK 2076 Istanbul (IST) 15:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 5508 Berlin 15:00 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2241 Monastir (MIR) 15:05 planerad
Airbus A319 Austrian OS 154 Vienna (VIE) 15:05 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 187 Antalya (AYT) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 6695 Palma Mallorca 15:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9072 Leipzig (LEJ) 15:20 planerad
Boeing 757-300 Condor DE 1516 Palma Mallorca 15:25 planerad
Airbus A380-800 Emirates EK 56 Dubai (DXB) 15:25 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 5362 Hamburg 15:25 planerad
Airbus A321 flybmi BM 6307 Istanbul 15:30 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1838 Nuremberg (NUE) 15:30 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2013 Munich (MUC) 15:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9040 Berlin (TXL) 15:35 planerad
Airbus A320 Iraqi Airways IA 234 Baghdad (BGW) 15:35 planerad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1526 Istanbul (IST) 15:35 planerad
Airbus A320 Vueling VY 1899 Barcelona (BCN) 15:45 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5152 London (LHR) 15:50 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 659 Bodrum (BJV) 15:50 planerad

16:00 21.05.2019

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 316°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9731 Wrocław (WRO) 16:00 planerad
Airbus A319 ANA NH 5080 Bucharest (OTP) 16:00 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9111 Samos 16:05 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 145 Lanzarote Island (ACE) 16:05 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 301 Palma Mallorca 16:05 planerad
Embraer 190 Air France AF 1406 Paris 16:10 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9845 Olbia (OLB) 16:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9575 Palma Mallorca 16:20 planerad
Embraer 175 Alitalia AZ 420 Rome 16:25 planerad
Embraer 175 Flybe BE 7215 Manchester (MAN) 16:40 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2014 Munich (MUC) 16:40 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 1003 Istanbul (SAW) 16:40 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2154 Moscow (SVO) 16:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9201 Bologna (BLQ) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Condor DE 1780 Preveza/lefkas 16:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9952 Dubrovnik (DBV) 16:05 planerad
S7 Airlines S7 992 Moscow (DME) 16:05 planerad
Bombardier CRJ900 SAS SK 1622 Copenhagen (CPH) 16:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9586 Palma Mallorca 16:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Lufthansa LH 5169 Zagreb (ZAG) 16:20 planerad
Airbus A319 British Airways BA 941 London (LHR) 16:30 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 2604 Alicante 16:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8043 Berlin (TXL) 16:35 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9886 Rome (FCO) 16:35 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9972 Pula 16:35 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 524 Palma Mallorca 16:35 planerad
Boeing 737-800 TUIfly X3 2318 Palma Mallorca 16:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9788 Vienna (VIE) 16:45 planerad
Embraer 190 Air France AF 1407 Paris 16:50 planerad

17:00 21.05.2019

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 316°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 23
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 Eurowings EW 7066 Hamburg (HAM) 17:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9519 Bilbao (BIO) 17:00 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9751 Vienna (VIE) 17:00 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9815 Catania (CTA) 17:00 planerad
Embraer 190 D-AECG Lufthansa LH 82 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:05 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 1511 İzmir (ADB) 17:05 planerad
Airbus A319 ANA NH 5084 Valencia 17:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9777 Zurich (ZRH) 17:25 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 357 Nápoli (NAP) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 6696 Palma Mallorca 17:35 planerad
Airbus A330-200 Turkish Airlines TK 1527 Istanbul (IST) 17:35 planerad
Boeing 737-800 SunExpress Deutschland XG 2832 Lanzarote Island (ACE) 17:35 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 988 İzmir 17:35 planerad
Airbus A319 British Airways BA 942 London (LHR) 17:40 planerad
Airbus A330-200 flybmi BM 6308 Istanbul 17:40 planerad
Bombardier CS300 Air Baltic BT 233 Riga (RIX) 17:40 planerad
Embraer 175 KLM KL 1861 Amsterdam (AMS) 17:40 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2016 Munich (MUC) 17:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9043 Berlin (TXL) 17:45 planerad
Embraer 190 Air Europa UX 1447 Madrid (MAD) 17:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9747 Geneva (GVA) 17:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Flybe BE 1495 Leeds (LBA) 17:55 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9655 Thessaloniki (SKG) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Eurowings EW 9766 Zurich (ZRH) 17:05 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 150 Palma Mallorca 17:05 planerad
Embraer 175 Alitalia AZ 417 Milan (LIN) 17:10 planerad
Airbus A320 ANA NH 5069 Stockholm 17:10 planerad
Embraer 175 Flybe BE 7216 Manchester (MAN) 17:15 planerad
Airbus A340-300 Eurowings EW 1100 New York (JFK) 17:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9224 Göteborg (GOT) 17:20 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2015 Munich (MUC) 17:25 planerad
Airbus A320 ANA NH 5205 Hamburg 17:35 planerad
Embraer 190 Lufthansa LH 85 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:40 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2155 Moscow (SVO) 17:40 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 1004 Istanbul (SAW) 17:45 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 1512 İzmir (ADB) 17:45 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9748 Geneva (GVA) 17:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9752 Vienna (VIE) 17:50 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1832 Budapest (BUD) 17:55 planerad

18:00 21.05.2019

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 313°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 22
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A321 Finnair AY 1395 Helsinki (HEL) 18:00 planerad
Airbus A320 Singapore Airlines SQ 1821 Manchester 18:00 planerad
Airbus A319 ANA NH 5088 Hamburg 18:05 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9335 Birmingham (BHX) 18:05 planerad
Airbus A319 Austrian OS 159 Vienna (VIE) 18:05 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9825 Milan (MXP) 18:10 planerad
Airbus A320 SAS SK 627 Copenhagen (CPH) 18:10 planerad
Airbus A320 SWISS LX 1024 Zurich (ZRH) 18:10 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9065 Nuremberg (NUE) 18:15 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9581 Palma Mallorca 18:15 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 84 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:15 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 5261 Antalya 18:15 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9073 Leipzig (LEJ) 18:25 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9415 Lyon (LYS) 18:25 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9775 Prague (PRG) 18:25 planerad
Airbus A321 Iberia IB 3132 Madrid 18:25 planerad
Airbus A320 American Airlines AA 8829 Madrid (MAD) 18:35 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2018 Munich (MUC) 18:40 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9041 Berlin (TXL) 18:40 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5511 Berlin 18:45 planerad
Boeing 737-800 SAS SK 818 Oslo (OSL) 18:50 planerad
Airbus A320 Laudamotion OE 161 Kerkyra Island (CFU) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 22
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Norwegian Air International D8 6697 Palma De Mallorca (PMI) 18:10 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9194 Copenhagen (CPH) 18:10 planerad
Embraer 175 KLM KL 1862 Amsterdam (AMS) 18:15 planerad
Airbus A319 ANA NH 5075 Manchester 18:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9820 Milan 18:25 planerad
Airbus A319 British Airways BA 943 London (LHR) 18:30 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5319 Hamburg 18:30 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9402 Paris 18:30 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2017 Munich (MUC) 18:30 planerad
Bombardier CS300 Air Baltic BT 234 Riga (RIX) 18:35 planerad
Boeing 737-800 SunExpress XQ 989 İzmir (ADB) 18:35 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9770 Prague (PRG) 18:40 planerad
Airbus A321 Finnair AY 1396 Helsinki 18:45 planerad
Airbus A319 ANA NH 5073 Birmingham (BHX) 18:45 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9768 Zurich (ZRH) 18:45 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 5144 Prague (PRG) 18:45 planerad
Airbus A319 ANA NH 5063 Dresden (DRS) 18:50 planerad
Airbus A320 Eurowings EW 9044 Berlin (TXL) 18:50 planerad
Airbus A320 SWISS LX 1025 Zurich (ZRH) 18:50 planerad
Airbus A319 Austrian OS 160 Vienna (VIE) 18:50 planerad
Airbus A320 SAS SK 628 Copenhagen (CPH) 18:50 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9066 Nuremberg (NUE) 18:55 planerad

19:00 21.05.2019

+16°C   Vindar: 5 m/s @ 313°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 LOT - Polish Airlines LO 407 Warsaw (WAW) 19:05 planerad
Airbus A320 SWISS LX 1026 Zurich (ZRH) 19:10 planerad
Airbus A320 LN-RGM SAS SK 2625 Stockholm (ARN) 19:10 planerad
Airbus A320 Austrian OS 155 Vienna (VIE) 19:20 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 203 Graz 19:20 planerad
Airbus A321 Lufthansa LH 2738 Munich (MUC) 19:25 planerad
Boeing 737-800 SunExpress Deutschland XG 2076 Heraklion (HER) 19:25 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 8046 Berlin (TXL) 19:35 planerad
Airbus A321 Germania ST 2939 Tel Aviv 19:35 planerad
Airbus A319 Lufthansa LH 2734 Munich (MUC) 19:40 planerad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Austrian OS 211 Linz 19:50 planerad
Embraer 190 Air France AF 1006 Paris (CDG) 19:55 planerad
Airbus A320 NEO British Airways BA 944 London (LHR) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 20 min.
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 9714 Bâle/Mulhouse (BSL) 19:00 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 5262 Antalya 19:00 planerad
Airbus A330-200 Turkish Airlines TK 1528 Istanbul (IST) 19:05 planerad
Airbus A330-200 flybmi BM 6309 Istanbul 19:10 planerad
Embraer 190 Air Europa UX 1448 Madrid (MAD) 19:10 planerad
Airbus A319 Eurowings EW 9038 Hamburg (HAM) 19:15 planerad
Airbus A321 Air Baltic BT 5173 Madrid 19:20 planerad
Airbus A320 easyJet U2 5512 Berlin 19:20 planerad
Airbus A320 Lufthansa LH 2019 Munich (MUC) 19:30 planerad
Boeing 737-800 SAS SK 819 Oslo (OSL) 19:30 planerad
Boeing 737-800 LOT - Polish Airlines LO 408 Warsaw (WAW) 19:50 planerad
Airbus A320 SE-DOZ SAS SK 2626 Stockholm (ARN) 19:50 planerad
Airbus A320 SWISS LX 1027 Zurich (ZRH) 19:55 planerad

Andra datum

October, 2018

29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29