Berlin-Schönefeld, Berlin (SXF / EDDB)

Planespotter’s tidtabell

00:00 05.09.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Germania ST 3613 Beirut (BEY) 00:15 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Aeroflot SU 2317 Moscow (SVO) 00:30 planerad

01:00 05.09.2019

02:00 05.09.2019

03:00 05.09.2019

04:00 05.09.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Germania ST 3606 Mugla 04:30 planerad

05:00 05.09.2019

06:00 05.09.2019


AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 easyJet U2 4631 Bâle/Mulhouse (BSL) 06:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 132 Barcelona (BCN) 06:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 144 London (STN) 06:30 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4501 Palma De Mallorca (PMI) 06:35 planerad

07:00 05.09.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 2315 Budapest (BUD) 07:30 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-700 Germania ST 3614 Burgas (BOJ) 07:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 1590 Geneva (GVA) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4732 Bergamo (BGY) 07:05 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4553 Copenhagen (CPH) 07:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4783 Tel Aviv (TLV) 07:10 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8208 London (LGW) 07:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 196 Budapest (BUD) 07:15 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4525 Barcelona (BCN) 07:15 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4673 Milan (MXP) 07:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4648 Lisbon (LIS) 07:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 314 Bucharest (OTP) 07:25 planerad

08:00 05.09.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 Norwegian Air Shuttle DY 4505 Stockholm (ARN) 08:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 30 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1570 Vilnius (VNO) 08:00 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2316 Budapest (BUD) 08:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4521 Málaga (AGP) 08:35 planerad

09:00 05.09.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2526 Madrid (MAD) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 1102 Oslo (OSL) 09:15 planerad
Airbus A320 easyJet U2 2101 London (LTN) 09:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2376 Edinburgh (EDI) 09:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4554 Copenhagen (CPH) 09:45 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4632 Bâle/Mulhouse (BSL) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737 Norwegian Air Shuttle DY 4506 Stockholm (ARN) 09:25 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4609 Ljubljana (LJU) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2527 Madrid (MAD) 09:35 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4581 Sevilla (SVQ) 09:40 planerad

10:00 05.09.2019


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 5201 Sevilla (SVQ) 10:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1477 Belfast (BFS) 10:15 planerad
Airbus A319 easyJet U2 6819 Glasgow (GLA) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 145 London (STN) 10:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 197 Budapest (BUD) 10:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2591 Málaga (AGP) 10:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4731 Bergamo (BGY) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
Airbus A319 easyJet U2 4605 Thessaloniki (SKG) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5202 Sevilla (SVQ) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1478 Belfast (BFS) 10:40 planerad

11:00 05.09.2019


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 Aeroflot SU 2312 Moscow (SVO) 11:10 planerad
Airbus A319 easyJet U2 1591 Geneva (GVA) 11:15 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4672 Milan (MXP) 11:25 planerad
Airbus A321 Germania ST 3607 Mugla 11:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1571 Vilnius (VNO) 11:35 planerad
Boeing 747-400 Combi Ryanair FR 184 Cologne (CGN) 11:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5475 Marrakech 11:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A319 easyJet U2 4575 Nápoli (NAP) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 136 Bologna (BLQ) 11:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2732 Tallinn (TLL) 11:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2590 Málaga (AGP) 11:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 110 Palma De Mallorca (PMI) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1146 Thessaloniki (SKG) 11:25 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4527 Barcelona (BCN) 11:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4795 Salzburg (SZG) 11:50 planerad

12:00 05.09.2019


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 1160 Bergen (BGO) 12:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 315 Bucharest (OTP) 12:10 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4371 Lyon (LYS) 12:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 133 Barcelona (BCN) 12:25 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 979 Istanbul (SAW) 12:30 planerad
Boeing 737-700 Germania ST 3615 Burgas (BOJ) 12:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4502 Palma De Mallorca (PMI) 12:50 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1105 Nis 12:00 planerad
Boeing 747-400 Combi Ryanair FR 185 Cologne (CGN) 12:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4577 Tallinn (TLL) 12:00 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2313 Moscow (SVO) 12:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5474 Marrakech 12:20 planerad
Airbus A321 Germania ST 3914 Antalya 12:20 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 1161 Bergen (BGO) 12:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4547 Marseille (MRS) 12:40 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4372 Lyon (LYS) 12:45 planerad

13:00 05.09.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 30 min.
Airbus A320 easyJet U2 4526 Barcelona (BCN) 13:20 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4610 Ljubljana (LJU) 13:20 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 6903 Chişinău (KIV) 13:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 35 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 170 Athens (ATH) 13:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1144 Manchester (MAN) 13:35 planerad
Boeing 737-700 Germania ST 3598 Marsa Alam 13:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4573 Luxembourg (LUX) 13:50 planerad

14:00 05.09.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4694 Nantes (NTE) 14:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 25 min.
Airbus A320 easyJet U2 4545 Nice (NCE) 14:10 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 6904 Chişinău (KIV) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2606 Treviso (TSF) 14:45 planerad

15:00 05.09.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 137 Bologna (BLQ) 15:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4796 Salzburg (SZG) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4649 Lisbon (LIS) 15:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2733 Tallinn (TLL) 15:30 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4695 Nantes (NTE) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 138 Valencia (VLC) 15:50 planerad

16:00 05.09.2019


ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A319 easyJet U2 4606 Thessaloniki (SKG) 16:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4576 Nápoli (NAP) 16:15 planerad
Airbus A319 easyJet U2 6237 Bristol (BRS) 16:15 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4522 Málaga (AGP) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1106 Nis 16:35 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4578 Tallinn (TLL) 16:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 7223 Liverpool (LPL) 16:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1147 Thessaloniki (SKG) 16:50 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4784 Tel Aviv (TLV) 16:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A319 easyJet U2 4565 Amsterdam (AMS) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1578 Podgorica (TGD) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1142 Lisbon (LIS) 16:25 planerad
Airbus A319 easyJet U2 6238 Bristol (BRS) 16:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4529 Barcelona (BCN) 16:55 planerad

17:00 05.09.2019


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 25 min.
Airbus A320 Aeroflot SU 2314 Moscow (SVO) 17:10 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 722 Reykjavík (KEF) 17:10 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4574 Luxembourg (LUX) 17:20 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4582 Sevilla (SVQ) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 111 Palma De Mallorca (PMI) 17:25 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4528 Barcelona (BCN) 17:50 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4548 Marseille (MRS) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 30 min.
Airbus A320 easyJet U2 4505 Palma De Mallorca (PMI) 17:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 7224 Liverpool (LPL) 17:10 planerad
Norwegian Air International D8 3303 Copenhagen (CPH) 17:40 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4579 Prishtina (PRN) 17:50 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4589 Olbia (OLB) 17:55 planerad
Airbus A321 WOW Air WW 723 Reykjavík (KEF) 17:55 planerad

18:00 05.09.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1145 Manchester (MAN) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2607 Treviso (TSF) 18:20 planerad
Boeing 747-400 Combi Ryanair FR 188 Cologne (CGN) 18:35 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1148 Sofia (SOF) 18:05 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2315 Moscow (SVO) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 327 Bucharest (OTP) 18:15 planerad
Airbus A320 easyJet U2 8214 London (LGW) 18:25 planerad
Airbus A320 easyJet U2 1596 Geneva (GVA) 18:30 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4675 Milan (MXP) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4734 Bergamo (BGY) 18:45 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4733 Vienna (VIE) 18:55 planerad

19:00 05.09.2019


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 20 min.
Airbus A320 easyJet U2 4546 Nice (NCE) 19:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 171 Athens (ATH) 19:20 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 981 Istanbul (SAW) 19:25 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4566 Amsterdam (AMS) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5229 Luqa (MLA) 19:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 45 min.
Boeing 747-400 Combi Ryanair FR 189 Cologne (CGN) 19:00 planerad
Lufthansa LH 7079 Frankfurt am Main 19:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 166 Brussels (BRU) 19:45 planerad

20:00 05.09.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 27 - 35 min.
Airbus A321 Germania ST 3915 Antalya 20:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1577 Catania (CTA) 20:35 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4275 Tuzla 20:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1579 Podgorica (TGD) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A319 easyJet U2 4557 Copenhagen (CPH) 20:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5228 Luqa (MLA) 20:05 planerad

21:00 05.09.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737 Norwegian Air Shuttle DY 4507 Stockholm (ARN) 21:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1135 Barcelona (BCN) 21:15 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2316 Moscow (SVO) 21:25 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 7739 Skopje (SKP) 21:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 35 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1576 Catania (CTA) 21:00 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4276 Tuzla 21:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1134 Barcelona (BCN) 21:40 planerad
Boeing 737 Norwegian Air Shuttle DY 4508 Stockholm (ARN) 21:45 planerad

22:00 05.09.2019


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 139 Valencia (VLC) 22:10 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4734 Vienna (VIE) 22:20 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4638 Bâle/Mulhouse (BSL) 22:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4733 Bergamo (BGY) 22:35 planerad
Airbus A320 easyJet U2 1595 Geneva (GVA) 22:40 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4558 Copenhagen (CPH) 22:40 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4676 Milan (MXP) 22:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 7740 Skopje (SKP) 22:25 planerad

23:00 05.09.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 20 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 328 Bucharest (OTP) 23:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4530 Barcelona (BCN) 23:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 167 Brussels (BRU) 23:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1149 Sofia (SOF) 23:15 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4506 Palma De Mallorca (PMI) 23:20 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4580 Prishtina (PRN) 23:40 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29