Berlin-Schönefeld, Berlin (SXF / EDDB)

Planespotter’s tidtabell

00:00 25.05.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 11 - 16 min.
Airbus A321 Onur Air 8Q 2803 Antalya (AYT) 00:08 ankom
Airbus A320 Pegasus PC 5543 Antalya (AYT) 00:15 ankom
Boeing 737-800 Ryanair FR 167 Brussels (BRU) 00:31 ankom

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A321 Aeroflot SU 2317 Moscow (SVO) 00:30 avgick
Airbus A320 Pegasus PC 5544 Antalya (AYT) 00:45 avgick

01:00 25.05.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Onur Air 8Q 2804 Antalya (AYT) 01:30 avgick

02:00 25.05.2019

03:00 25.05.2019

04:00 25.05.2019

05:00 25.05.2019

06:00 25.05.2019


AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4521 Málaga (AGP) 06:00 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4501 Palma De Mallorca (PMI) 06:05 planerad
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4525 Barcelona (BCN) 06:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1101 Fuerteventura Island (FUE) 06:10 avgick
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4631 Basel 06:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 132 Barcelona (BCN) 06:20 avgick
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 162 Brussels (BRU) 06:20 avgick
Boeing 737-800 Ryanair FR 134 Roma (CIA) 06:30 avgick
Boeing 737-800 Ryanair FR 144 London (STN) 06:30 avgick
Boeing 737-800 Ryanair FR 1570 Vilnius (VNO) 06:45 avgick
Airbus A320 EasyJet Europe EC 8208 London (LGW) 06:50 planerad

07:00 25.05.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 6113 Kiev (IEV) 07:00 ankom

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 25 min.
Airbus A320 EasyJet Europe EC 1590 Geneva (GVA) 07:00 planerad
Airbus A319 OE-LQL EasyJet Europe EC 4561 Amsterdam (AMS) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4732 Bergamo (BGY) 07:05 avgick
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4673 Milan (MXP) 07:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 314 Bucharest (OTP) 07:15 avgick
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4755 Split 07:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1146 Thessaloniki (SKG) 07:45 avgick
Airbus A320 Wizz Air W6 6114 Kiev (IEV) 07:55 avgick

08:00 25.05.2019


ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 8 - 18 min.
Airbus A320 Freebird Airlines FH 281 Antalya 08:20 planerad
Airbus A320 Bulgarian Air Charter H6 6031 Bourgas 08:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 197 Budapest (BUD) 08:28 ankom
Airbus A320 Nesma Airlines NE 6388 Hurghada 08:30 planerad
Boeing 737-800 Aeroflot SU 2684 Moscow (SVO) 08:48 ankom

09:00 25.05.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 14 min.
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 8542 London (STN) 09:08 ankom
Airbus A319 easyJet U2 2101 London (LTN) 09:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2526 Madrid (MAD) 09:22 ankom
Airbus A321-100 Rossiya Airlines FV 6641 Saint-Petersburg (LED) 09:36 ankom
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 163 Brussels (BRU) 09:40 ankom
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4632 Basel 09:50 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 196 Budapest (BUD) 09:10 avgick
Airbus A320 Bulgarian Air Charter H6 6032 Bourgas 09:10 planerad
Airbus A320 Freebird Airlines FH 282 Antalya 09:20 planerad
Airbus A320 Nesma Airlines NE 6389 Hurghada 09:30 planerad
Boeing 737-800 Aeroflot SU 2685 Moscow (SVO) 09:55 avgick
Airbus A319 easyJet U2 2102 London (LTN) 09:55 planerad

10:00 25.05.2019


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 6 - 16 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1571 Vilnius (VNO) 10:10 ankom
Boeing 737-800 Ryanair FR 5201 Sevilla (SVQ) 10:14 ankom
Airbus A319 OE-LQL EasyJet Europe EC 4562 Amsterdam (AMS) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4731 Bergamo (BGY) 10:41 ankom
Boeing 737-800 Ryanair FR 145 London (STN) 10:49 ankom
Boeing 737-800 Ryanair FR 135 Roma (CIA) 10:53 ankom
Airbus A320 Aeroflot SU 2312 Moscow (SVO) 10:54 ankom

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2527 Madrid (MAD) 10:00 avgick
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 8543 London (STN) 10:00 avgick
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 2599 Riga (RIX) 10:05 avgick
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4591 Sta Cruz de la Palma, La Palma Island (SPC) 10:15 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4609 Ljubljana (LJU) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5202 Sevilla (SVQ) 10:30 avgick
Boeing 737-800 Ryanair FR 1144 Manchester (MAN) 10:45 avgick
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4545 Nice 10:55 avgick

11:00 25.05.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 16 min.
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4672 Milan (MXP) 11:05 ankom
Airbus A320 EasyJet Europe EC 8209 London (LGW) 11:12 ankom
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4756 Split 11:22 ankom
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 1102 Oslo (OSL) 11:38 ankom

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4575 Naples 11:00 avgick
Boeing 737-800 Ryanair FR 2732 Tallinn (TLL) 11:05 avgick
Boeing 737-800 Ryanair FR 110 Palma De Mallorca (PMI) 11:20 avgick
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 136 Bologna 11:25 avgick

12:00 25.05.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 12 - 16 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 315 Bucharest (OTP) 12:02 ankom
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4526 Barcelona (BCN) 12:18 ankom
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4502 Palma De Mallorca (PMI) 12:32 ankom
Boeing 737-800 Ryanair FR 133 Barcelona (BCN) 12:44 ankom
Airbus A320 Pegasus PC 979 Istanbul (SAW) 12:46 ankom
Airbus A320 Aeroflot SU 2318 Moscow (SVO) 12:57 ankom

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A320 Aeroflot SU 2313 Moscow (SVO) 12:05 avgick
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4717 Tenerife Island (TFS) 12:10 avgick
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 1103 Oslo (OSL) 12:20 avgick
Boeing 737-800 Ryanair FR 2606 Treviso (TSF) 12:25 avgick
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4675 Milan (MXP) 12:30 avgick
Airbus A319 OE-LKP EasyJet Europe EC 4563 Amsterdam (AMS) 12:55 avgick

13:00 25.05.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 9 - 24 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1147 Thessaloniki (SKG) 13:12 ankom
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4522 Málaga (AGP) 13:36 ankom
Airbus A320 Wizz Air W6 6903 Chişinău (KIV) 13:45 ankom
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 2600 Riga (RIX) 13:49 ankom

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4783 Tel Aviv 13:15 avgick
Airbus A320 Pegasus PC 980 Istanbul (SAW) 13:15 avgick
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4551 Paris (CDG) 13:25 avgick
Boeing 737-800 Ryanair FR 8567 Brno (BRQ) 13:25 avgick

14:00 25.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 43 min.
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4610 Ljubljana (LJU) 14:12 ankom
Boeing 737-800 (winglets) EgyptAir MS 731 Cairo (CAI) 14:55 ankom

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1142 Lisbon (LIS) 14:15 avgick
Airbus A320 Aeroflot SU 2319 Moscow (SVO) 14:15 avgick
Airbus A320 Wizz Air W6 6904 Chişinău (KIV) 14:20 avgick
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4727 Larnaca 14:40 avgick
Boeing 737-800 Ryanair FR 2590 Málaga (AGP) 14:45 avgick

15:00 25.05.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 8 - 19 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1145 Manchester (MAN) 15:03 ankom
Airbus A321 Wizz Air W6 7739 Skopje (SKP) 15:10 ankom
Boeing 737-800 Pegasus PC 977 Istanbul (SAW) 15:29 ankom
Boeing 737-800 Ryanair FR 2733 Tallinn (TLL) 15:37 ankom
Boeing 737-800 Ryanair FR 8568 Brno (BRQ) 15:53 ankom
Airbus A320 EasyJet Europe EC 1591 Geneva (GVA) 15:58 ankom

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4745 Heraklion 15:40 avgick
Boeing 737-800 (winglets) EgyptAir MS 732 Cairo (CAI) 15:45 avgick
Airbus A321 Wizz Air W6 7740 Skopje (SKP) 15:55 avgick

16:00 25.05.2019


ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 8 - 17 min.
Airbus A319 easyJet U2 6237 Bristol (BRS) 16:00 ankom
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 137 Bologna 16:06 ankom
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4576 Naples 16:10 ankom
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4546 Nice 16:21 ankom
Boeing 737-800 Ryanair FR 2607 Treviso (TSF) 16:38 ankom
Boeing 737-800 Ryanair FR 1102 Fuerteventura Island (FUE) 16:53 ankom
Airbus A319 OE-LKP EasyJet Europe EC 4564 Amsterdam (AMS) 16:54 ankom
Airbus A320 Aeroflot SU 2314 Moscow (SVO) 16:54 ankom

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 5364 Faro (FAO) 16:10 avgick
Boeing 737-800 Ryanair FR 170 Athens (ATH) 16:20 avgick
Boeing 737-800 Pegasus PC 978 Istanbul (SAW) 16:20 avgick
Boeing 737-800 Ryanair FR 1572 Santander (SDR) 16:25 avgick
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4505 Palma De Mallorca (PMI) 16:35 avgick
Boeing 737-800 Ryanair FR 138 Valencia (VLC) 16:40 avgick
Airbus A319 easyJet U2 6238 Bristol (BRS) 16:45 avgick

17:00 25.05.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 9 - 14 min.
Airbus A321-100 Rossiya Airlines FV 6639 Saint-Petersburg (LED) 17:04 ankom
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4676 Milan (MXP) 17:18 ankom
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4552 Paris (CDG) 17:22 ankom

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4607 Thessaloniki 17:15 avgick
Boeing 737-800 Ryanair FR 1148 Sofia (SOF) 17:15 avgick
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4731 Corfu 17:30 avgick
Boeing 737-800 Ryanair FR 140 Roma (CIA) 17:40 avgick
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4547 Marseille 17:50 avgick
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4589 Olbia 17:55 avgick

18:00 25.05.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 18 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 111 Palma De Mallorca (PMI) 18:01 ankom
Fokker 100 Avanti Air ATV 602H Zadar 18:19 ankom
Boeing 737-800 Ryanair FR 8558 Dublin (DUB) 18:21 ankom

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 22 - 25 min.
Airbus A319 EasyJet Europe EC 8214 London (LGW) 18:10 avgick
Airbus A320 Aeroflot SU 2315 Moscow (SVO) 18:10 avgick
Boeing 737-800 Ryanair FR 4734 Bergamo (BGY) 18:35 avgick
Boeing 737-800 Ryanair FR 8559 Dublin (DUB) 18:55 avgick

19:00 25.05.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 37 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 4067 Tenerife Island (TFS) 19:19 ankom
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 1104 Oslo (OSL) 19:56 ankom

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 4068 Tenerife 19:55 avgick

20:00 25.05.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 8 min.
Airbus A321-100 Onur Air 8Q 803 Antalya 20:29 ankom
Airbus A320 Wizz Air W6 4275 Tuzla 20:36 ankom
Boeing 737-800 Ryanair FR 1577 Catania (CTA) 20:44 ankom

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 1105 Oslo (OSL) 20:20 avgick

21:00 25.05.2019


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 4 - 8 min.
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4592 Sta Cruz de la Palma, La Palma Island (SPC) 21:21 ankom
Boeing 737-800 Ryanair FR 1135 Barcelona (BCN) 21:28 ankom
Airbus A321 Aeroflot SU 2316 Moscow (SVO) 21:32 ankom
Boeing 737-800 Ryanair FR 8544 London (STN) 21:33 ankom
Airbus A321 Wizz Air W6 2315 Budapest (BUD) 21:35 ankom
Boeing 737-800 Ryanair FR 1143 Lisbon (LIS) 21:43 ankom

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1576 Catania (CTA) 21:20 avgick
Airbus A320 Wizz Air W6 4276 Tuzla 21:20 avgick
Airbus A321-100 Onur Air 8Q 804 Antalya 21:30 avgick

22:00 25.05.2019


ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 4 - 19 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1149 Sofia (SOF) 22:00 ankom
Boeing 737-800 Ryanair FR 141 Roma (CIA) 22:03 ankom
Boeing 737-800 Ryanair FR 2591 Málaga (AGP) 22:22 ankom
Boeing 737-800 Ryanair FR 171 Athens (ATH) 22:28 ankom
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4784 Tel Aviv 22:33 ankom
Boeing 737-800 Enter Air E4 578 Zadar 22:41 ankom
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4746 Heraklion 22:43 ankom
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4608 Thessaloniki 22:45 ankom
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4548 Marseille 22:50 ankom
Boeing 737-800 Ryanair FR 4733 Bergamo (BGY) 22:52 ankom
Airbus A319 EasyJet Europe EC 8217 London (LGW) 22:53 ankom
Boeing 737-800 Ryanair FR 1573 Santander (SDR) 22:53 ankom

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1134 Barcelona (BCN) 22:00 avgick
Airbus A321 Wizz Air W6 2316 Budapest (BUD) 22:10 avgick
Boeing 737-800 Ryanair FR 8545 London (STN) 22:25 avgick

23:00 25.05.2019


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 9 min.
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4728 Larnaca 23:07 ankom
Boeing 737-800 Ryanair FR 139 Valencia (VLC) 23:12 ankom
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4590 Olbia 23:13 ankom
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4506 Palma De Mallorca (PMI) 23:19 ankom
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4718 Tenerife Island (TFS) 23:26 ankom
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4732 Corfu 23:35 ankom
Boeing 737-800 Ryanair FR 5365 Faro (FAO) 23:39 ankom

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29