Berlin-Schönefeld, Berlin (SXF / EDDB)

Planespotter’s tidtabell

07:00 20.07.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 17 min.
Airbus A320 Wings of Lebanon W7 5509 Beirut 07:14 ankom
Airbus A321 Wizz Air W6 2315 Budapest (BUD) 07:15 ankom
Airbus A321-100 Olympus Airways OLY 7703 Marsa Alam 07:30 ankom
Airbus A320 Nesma Airlines NE 6388 Hurghada 07:47 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 25 min.
Airbus A319 EasyJet Europe EC 1590 Geneva (GVA) 07:00 avgick
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4561 Amsterdam (AMS) 07:00 avgick
Boeing 737-800 Ryanair FR 4732 Bergamo (BGY) 07:05 avgick
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4673 Milan (MXP) 07:15 avgick
Boeing 737-800 Ryanair FR 314 Bucharest (OTP) 07:15 avgick
Airbus A320-200 (sharklets) EasyJet Europe EC 4755 Split 07:20 ombordstigning
Boeing 737-800 Ryanair FR 1146 Thessaloniki (SKG) 07:45 ombordstigning

08:00 20.07.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 142°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 11 - 25 min.
Airbus A320 Bulgarian Air Charter H6 6938 Bourgas/ 08:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 197 Budapest (BUD) 08:22 planerad
Boeing 737-800 Aeroflot SU 2684 Moscow (SVO) 08:47 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2526 Madrid (MAD) 08:58 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 2316 Budapest (BUD) 08:05 ombordstigning
Airbus A320 Wings of Lebanon W7 5510 Beirut 08:20 incheckning
Airbus A321-100 Olympus Airways OLY 7704 Marsa Alam 08:30 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4795 Salzburg 08:50 incheckning

09:00 20.07.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 142°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A320 easyJet U2 2101 London (LTN) 09:20 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 8542 London (STN) 09:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 163 Brussels (BRU) 09:40 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4632 Basel 09:50 planerad
Airbus A321-100 Rossiya Airlines FV 6641 Saint-Petersburg (LED) 09:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 196 Budapest (BUD) 09:10 incheckning
Airbus A320 Bulgarian Air Charter H6 6938 Bourgas 09:10 incheckning
Airbus A320 Nesma Airlines NE 6389 Hurghada 09:30 incheckning
Boeing 737-800 Ryanair FR 2527 Madrid (MAD) 09:35 planerad
Boeing 737-800 Aeroflot SU 2685 Moscow (SVO) 09:55 planerad
Airbus A320 easyJet U2 2102 London (LTN) 09:55 planerad

10:00 20.07.2019

+21°C   Vindar: 2 m/s @ 142°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 5201 Sevilla 10:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1571 Vilnius (VNO) 10:20 planerad
Airbus A319 OE-LKD EasyJet Europe EC 4562 Amsterdam (AMS) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 1102 Oslo (OSL) 10:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 145 London (STN) 10:40 planerad
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4542 Nice 10:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4731 Bergamo (BGY) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 8543 London (STN) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2599 Riga (RIX) 10:05 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4609 Ljubljana (LJU) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5202 Sevilla (SVQ) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1144 Manchester (MAN) 10:45 planerad

11:00 20.07.2019

+25°C   Vindar: 2 m/s @ 159°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 135 Roma (CIA) 11:00 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2312 Moscow (SVO) 11:10 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4672 Milan (MXP) 11:25 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 8209 London (LGW) 11:30 planerad
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4756 Split 11:45 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4575 Naples 11:00 planerad
Boeing 737-800 Norwegian Air Shuttle DY 1103 Oslo (OSL) 11:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2732 Tallinn (TLL) 11:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 110 Palma De Mallorca (PMI) 11:20 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 136 Bologna 11:25 planerad
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4765 Dubrovnik 11:45 planerad

12:00 20.07.2019

+25°C   Vindar: 2 m/s @ 159°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 315 Bucharest (OTP) 12:00 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4796 Salzburg 12:10 planerad
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4526 Barcelona (BCN) 12:15 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4502 Palma De Mallorca (PMI) 12:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 133 Barcelona (BCN) 12:25 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 979 Istanbul (SAW) 12:35 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4583 Pisa 12:00 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2313 Moscow (SVO) 12:05 planerad
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4717 Tenerife Island (TFS) 12:10 planerad
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4547 Marseille 12:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2606 Treviso (TSF) 12:25 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4739 Pula 12:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8567 Brno (BRQ) 12:50 planerad
Airbus A319 OE-LQH EasyJet Europe EC 4563 Amsterdam (AMS) 12:55 planerad

13:00 20.07.2019

+25°C   Vindar: 2 m/s @ 159°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1147 Thessaloniki (SKG) 13:10 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2318 Moscow (SVO) 13:10 planerad
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4522 Málaga (AGP) 13:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2600 Riga (RIX) 13:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4553 Copenhagen 13:15 planerad
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4783 Tel Aviv 13:15 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 980 Istanbul (SAW) 13:15 planerad

14:00 20.07.2019

+28°C   Vindar: 4 m/s @ 186°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4610 Ljubljana (LJU) 14:25 planerad
Boeing 737-800 (winglets) EgyptAir MS 731 Cairo 14:45 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4515 Varna (VAR) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1142 Lisbon (LIS) 14:15 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2319 Moscow (SVO) 14:15 planerad
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4727 Larnaca 14:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2590 Málaga (AGP) 14:45 planerad

15:00 20.07.2019

+28°C   Vindar: 4 m/s @ 186°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1145 Manchester (MAN) 15:20 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 137 Bologna 15:20 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 1591 Geneva (GVA) 15:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2733 Tallinn (TLL) 15:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8568 Brno (BRQ) 15:35 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 977 Istanbul (SAW) 15:40 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4554 Copenhagen 15:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 4516 Varna (VAR) 15:25 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4745 Heraklion 15:40 planerad
Boeing 737-800 (winglets) EgyptAir MS 732 Cairo 15:45 planerad

16:00 20.07.2019

+28°C   Vindar: 4 m/s @ 186°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2607 Treviso (TSF) 16:00 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4576 Naples 16:15 planerad
Airbus A319 OE-LKQ EasyJet Europe EC 4564 Amsterdam (AMS) 16:20 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4766 Dubrovnik 16:25 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 6903 Chişinău (KIV) 16:25 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4584 Pisa 16:30 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4740 Pula 16:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1102 Fuerteventura Island (FUE) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4771 Rhodos 16:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5364 Faro (FAO) 16:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 138 Valencia (VLC) 16:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 170 Athens (ATH) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 978 Istanbul (SAW) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1572 Santander (SDR) 16:25 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4505 Palma De Mallorca (PMI) 16:35 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 6904 Chişinău (KIV) 16:55 planerad

17:00 20.07.2019

+29°C   Vindar: 4 m/s @ 184°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A320 Aeroflot SU 2314 Moscow (SVO) 17:10 planerad
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4548 Marseille 17:20 planerad
Airbus A321-100 Rossiya Airlines FV 6639 Saint-Petersburg (LED) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 111 Palma De Mallorca (PMI) 17:25 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 20 min.
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4613 Athens 17:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1148 Sofia (SOF) 17:05 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4607 Thessaloniki 17:15 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4721 Varna 17:15 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4731 Corfu 17:20 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4589 Olbia 17:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 140 Roma (CIA) 17:40 planerad

18:00 20.07.2019

+29°C   Vindar: 4 m/s @ 184°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8558 Dublin (DUB) 18:30 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 22 - 40 min.
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4737 Zadar 18:10 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2315 Moscow (SVO) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4734 Bergamo (BGY) 18:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8559 Dublin (DUB) 18:55 planerad

19:00 20.07.2019

+29°C   Vindar: 4 m/s @ 184°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Airbus A321-100 Onur Air 8Q 803 Antalya 19:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4067 Tenerife Island (TFS) 19:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 4068 Tenerife Island (TFS) 19:55 planerad

20:00 20.07.2019

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 158°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Freebird Airlines FH 457 Gazipasa 20:15 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4275 Tuzla 20:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1135 Barcelona (BCN) 20:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1577 Catania (CTA) 20:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A321-100 Onur Air 8Q 804 Antalya 20:20 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 4276 Tuzla 20:50 planerad

21:00 20.07.2019

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 158°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Airbus A320 Aeroflot SU 2316 Moscow (SVO) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1143 Lisbon (LIS) 21:40 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 7739 Skopje (SKP) 21:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1134 Barcelona (BCN) 21:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1576 Catania (CTA) 21:00 planerad
Airbus A320 Freebird Airlines FH 458 Gazipasa 21:15 planerad

22:00 20.07.2019

+27°C   Vindar: 3 m/s @ 158°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 7 - 20 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1149 Sofia (SOF) 22:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8544 London (STN) 22:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1573 Santander (SDR) 22:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4733 Bergamo (BGY) 22:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 141 Roma (CIA) 22:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2591 Málaga (AGP) 22:10 planerad
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4738 Zadar 22:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 139 Valencia (VLC) 22:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 171 Athens (ATH) 22:40 planerad
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4506 Palma De Mallorca (PMI) 22:50 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4722 Varna 22:50 planerad
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4746 Heraklion 22:50 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4608 Thessaloniki 22:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8545 London (STN) 22:25 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 7740 Skopje (SKP) 22:25 planerad

23:00 20.07.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 155°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4784 Tel Aviv 23:00 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4732 Corfu 23:05 planerad
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4590 Olbia 23:10 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4728 Larnaca 23:15 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4772 Rhodos 23:25 planerad
Airbus A320 EasyJet Europe EC 4718 Tenerife Island (TFS) 23:30 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4614 Athens 23:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5365 Faro (FAO) 23:45 planerad
Airbus A320 Freebird Airlines FH 281 Antalya 23:50 planerad
Airbus A320 Bulgarian Air Charter H6 6031 Bourgas 23:50 planerad

00:00 21.07.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 155°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Onur Air 8Q 2803 Antalya (AYT) 00:25 försenad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Aeroflot SU 2317 Moscow (SVO) 00:30 planerad
Airbus A320 Freebird Airlines FH 282 Antalya 00:50 planerad

01:00 21.07.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 155°   Moln/himmel broken

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Onur Air 8Q 2804 Antalya (AYT) 01:15 försenad

02:00 21.07.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 229°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Pegasus PC 5643 Antalya (AYT) 02:40 planerad

03:00 21.07.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 229°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25L, 25R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Pegasus PC 5644 Antalya (AYT) 03:20 planerad

04:00 21.07.2019

+22°C   Vindar: 3 m/s @ 229°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25L, 25R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Bulgarian Air Charter H6 7032 Varna 04:00 planerad

05:00 21.07.2019

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 275°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25L, 25R

06:00 21.07.2019

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 275°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 25L, 25R

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320-200 (sharklets) EasyJet Europe EC 4521 Malaga 06:00 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4541 Nice 06:00 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) EasyJet Europe EC 4603 Thessaloniki 06:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1578 Podgorica (TGD) 06:00 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4501 Palma de Mallorca 06:05 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) EasyJet Europe EC 4579 Pristina 06:05 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) EasyJet Europe EC 4735 Faro (FAO) 06:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4732 Bergamo (BGY) 06:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 132 Barcelona (BCN) 06:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 134 Roma (CIA) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 144 London (STN) 06:30 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) EasyJet Europe EC 4525 Barcelona 06:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 196 Budapest (BUD) 06:50 planerad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 4587 Turin 06:55 planerad

Andra datum

April, 2019

21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29