Berlin-Schönefeld, Berlin (SXF / EDDB)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

17:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 4 m/s @ 250°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 4 - 9 min.
Airbus A320-200 (sharklets) easyJet U2 4576 Nápoli (NAP) 17:06 ankom
Airbus A320-200 (sharklets) easyJet U2 4784 Tel Aviv (TLV) 17:10 ankom
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 8558 Dublin (DUB) 17:19 ankom
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 2501 Gran Canaria Island (LPA) 17:21 ankom
Airbus A320-200 (sharklets) easyJet U2 4551 Paris (CDG) 17:27 ankom
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 2607 Treviso (TSF) 17:31 närmar sig
Boeing 737-800 (winglets) Norwegian Air International D8 3302 Copenhagen (CPH) 17:40 närmar sig
Airbus A319 easyJet U2 4624 Budapest (BUD) 17:45 planerad
Airbus A319 G-EZDN easyJet U2 4566 Amsterdam (AMS) 17:48 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 35 min.
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 1576 Catania (CTA) 17:00 avgick
Airbus A320-200 (sharklets) easyJet U2 4535 Barcelona (BCN) 17:00 avgick
Airbus A319 easyJet U2 1746 Toulouse-Blagnac (TLS) 17:35 avgick
Airbus A320-200 (sharklets) G-EZUW easyJet U2 4585 Stockholm (ARN) 17:40 ombordstigning
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 146 London (STN) 17:45 ombordstigning
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 8559 Dublin (DUB) 17:45 ombordstigning

18:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 4 m/s @ 250°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 9 - 21 min.
Airbus A321-100 Rossiya Airlines FV 6639 Saint-Petersburg (LED) 18:06 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 188 Cologne (CGN) 18:17 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 5329 Marrakech 18:38 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 2591 Málaga (AGP) 18:45 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 1595 Sofia (SOF) 18:48 försenad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 2502 Gran Canaria Island (LPA) 18:00 ombordstigning
Airbus A320-200 (sharklets) OE-IZF easyJet U2 4567 Amsterdam (AMS) 18:00 ombordstigning
Airbus A320-200 (sharklets) easyJet U2 8214 London (LGW) 18:05 ombordstigning
Boeing 737-800 (winglets) Norwegian Air International D8 3303 Copenhagen (CPH) 18:20 planerad
Airbus A319 easyJet U2 1596 Geneva (GVA) 18:35 incheckning
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 189 Cologne (CGN) 18:45 incheckning
Airbus A319 easyJet U2 4675 Milan (MXP) 18:45 incheckning

19:00 18.01.2019

-1°C   Vindar: 5 m/s @ 254°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 133 Barcelona (BCN) 19:10 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4502 Palma De Mallorca (PMI) 19:20 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4542 Nice (NCE) 19:20 försenad
Airbus A320 easyJet U2 1891 Manchester (MAN) 19:25 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Norwegian Air Shuttle DY 1108 Oslo (OSL) 19:35 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 4086 Bari (BRI) 19:35 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 2945 Porto (OPO) 19:45 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 111 Palma De Mallorca (PMI) 19:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 5330 Marrakech 19:00 incheckning
Airbus A319 OE-IJF easyJet U2 4641 Bâle/Mulhouse (BSL) 19:00 incheckning
Airbus A320 easyJet U2 4554 Paris (CDG) 19:10 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 140 Roma (CIA) 19:20 incheckning
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 2590 Málaga (AGP) 19:20 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 166 Brussels (BRU) 19:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4559 Copenhagen (CPH) 19:50 planerad
Airbus A320 easyJet U2 1892 Manchester (MAN) 19:55 planerad

20:00 18.01.2019

-1°C   Vindar: 5 m/s @ 254°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 easyJet U2 6237 Bristol (BRS) 20:40 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 20 min.
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 4734 Bergamo (BGY) 20:00 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Norwegian Air Shuttle DY 1109 Oslo (OSL) 20:05 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 2946 Porto (OPO) 20:10 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 110 Palma De Mallorca (PMI) 20:20 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Aeroflot SU 2315 Moscow (SVO) 20:40 incheckning

21:00 18.01.2019

-1°C   Vindar: 5 m/s @ 254°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 20 - 30 min.
Boeing 737-800 (winglets) LN-NIJ Norwegian Air Shuttle DY 4507 Stockholm (ARN) 21:00 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 8544 London (STN) 21:00 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 328 Bucharest (OTP) 21:30 planerad
Boeing 737-700 Germania ST 3057 Sharm el-Sheikh (SSH) 21:30 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) OE-IZF easyJet U2 4568 Amsterdam (AMS) 21:30 planerad
Airbus A321-100 Aeroflot SU 2316 Moscow (SVO) 21:35 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 147 London (STN) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A319 easyJet U2 6238 Bristol (BRS) 21:10 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 8545 London (STN) 21:25 planerad
Airbus A319 easyJet U2 2146 London (LTN) 21:30 planerad
Boeing 737-800 (winglets) LN-NIJ Norwegian Air Shuttle DY 4508 Stockholm (ARN) 21:40 planerad

22:00 18.01.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 264°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 10 - 30 min.
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 1143 Lisbon (LIS) 22:00 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 1716 Ovda 22:00 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) G-EZUW easyJet U2 4586 Stockholm (ARN) 22:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4560 Copenhagen (CPH) 22:30 planerad
Airbus A319 OE-IJF easyJet U2 4640 Bâle/Mulhouse (BSL) 22:30 planerad
Airbus A319 easyJet U2 1595 Geneva (GVA) 22:40 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) easyJet U2 8217 London (LGW) 22:40 planerad
Airbus A319 easyJet U2 1745 Toulouse-Blagnac (TLS) 22:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4676 Milan (MXP) 22:45 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) easyJet U2 4536 Barcelona (BCN) 22:55 planerad

23:00 18.01.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 264°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 30 min.
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 1577 Catania (CTA) 23:00 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 167 Brussels (BRU) 23:00 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 5790 Faro (FAO) 23:05 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 159 Alicante (ALC) 23:10 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4736 Faro (FAO) 23:15 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 141 Roma (CIA) 23:20 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4524 Málaga (AGP) 23:25 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4553 Paris (CDG) 23:25 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 4733 Bergamo (BGY) 23:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321-100 Aeroflot SU 2317 Moscow (SVO) 23:35 planerad

00:00 19.01.2019

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 264°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25L, 25R

01:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 3 m/s @ 245°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 (winglets) Germania ST 3625 Tehran 01:35 planerad

02:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 3 m/s @ 245°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25L, 25R

03:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 3 m/s @ 245°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25L, 25R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 (winglets) Germania ST 2972 Antalya (AYT) 03:10 planerad

04:00 19.01.2019

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 241°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25L, 25R

05:00 19.01.2019

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 241°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25L, 25R

06:00 19.01.2019

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 241°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25L, 25R

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 easyJet U2 1592 Geneva (GVA) 06:10 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 1101 Fuerteventura Island (FUE) 06:20 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 162 Brussels (BRU) 06:20 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 170 Athens (ATH) 06:20 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 134 Roma (CIA) 06:25 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 144 London (STN) 06:30 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 4732 Bergamo (BGY) 06:40 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 4068 Tenerife Island (TFS) 06:45 planerad

07:00 19.01.2019

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 213°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25L, 25R

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 1146 Thessaloniki (SKG) 07:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4547 Marseille (MRS) 07:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8210 London (LGW) 07:05 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 1711 Kraków (KRK) 07:10 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 110 Palma De Mallorca (PMI) 07:20 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4549 Copenhagen (CPH) 07:20 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4561 Amsterdam (AMS) 07:35 planerad

08:00 19.01.2019

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 213°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 (winglets) Norwegian Air International D8 3300 Copenhagen (CPH) 08:15 planerad
Airbus A319 Easyjet Switzerland DS 4632 Basel 08:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 min.
Airbus A319 easyJet U2 4531 Barcelona (BCN) 08:00 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4501 Palma De Mallorca (PMI) 08:25 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Norwegian Air International D8 3301 Copenhagen (CPH) 08:50 planerad

09:00 19.01.2019

-2°C   Vindar: 2 m/s @ 213°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 (winglets) Aeroflot SU 2684 Moscow (SVO) 09:05 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 2526 Madrid (MAD) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 977 Istanbul (SAW) 09:40 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 163 Brussels (BRU) 09:45 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Norwegian Air Shuttle DY 1102 Oslo (OSL) 09:50 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4550 Copenhagen (CPH) 09:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Airbus A319 Easyjet Switzerland DS 4631 Basel 09:05 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 2527 Madrid 09:50 planerad

10:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 182°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 1712 Kraków (KRK) 10:05 planerad
Airbus A321-100 Rossiya Airlines FV 6641 Saint-Petersburg (LED) 10:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 2141 London (LTN) 10:05 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 5201 Sevilla (SVQ) 10:10 planerad
Airbus A320 easyJet U2 1897 Manchester (MAN) 10:15 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 4731 Bergamo (BGY) 10:35 planerad
Airbus A320 easyJet U2 1591 Geneva (GVA) 10:35 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 145 London (STN) 10:40 planerad
Airbus A321-100 WOW Air WW 720 Reykjavík (KEF) 10:45 planerad
Boeing 737-700 (winglets) Germania ST 2973 Antalya (AYT) 10:50 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-800 (winglets) Aeroflot SU 2685 Moscow (SVO) 10:00 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 2599 Riga (RIX) 10:10 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4569 Aqaba 10:15 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Norwegian Air Shuttle DY 1103 Oslo (OSL) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 978 Istanbul (SAW) 10:30 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4563 Amsterdam (AMS) 10:30 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 5202 Sevilla (SVQ) 10:35 planerad
Airbus A320 easyJet U2 2142 London (LTN) 10:35 planerad
Airbus A320 easyJet U2 1898 Manchester (MAN) 10:45 planerad

11:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 182°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 20 - 25 min.
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 135 Roma (CIA) 11:05 planerad
Airbus A320 Aeroflot SU 2312 Moscow (SVO) 11:05 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4562 Amsterdam (AMS) 11:10 planerad
Airbus A319 easyJet U2 8209 London (LGW) 11:35 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4548 Marseille (MRS) 11:55 planerad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 1144 Manchester (MAN) 11:00 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 2606 Treviso (TSF) 11:00 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 196 Budapest (BUD) 11:15 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4715 Tenerife Island (TFS) 11:20 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 136 Bologna (BLQ) 11:30 planerad
Airbus A321-100 WOW Air WW 721 Reykjavík (KEF) 11:30 planerad
Boeing 737-700 (winglets) Germania ST 3188 Fuerteventura Island (FUE) 11:35 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4783 Tel Aviv (TLV) 11:55 planerad

12:00 19.01.2019

-3°C   Vindar: 2 m/s @ 182°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 2315 Budapest (BUD) 12:05 planerad
Airbus A319 easyJet U2 7651 Lisbon (LIS) 12:15 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 1147 Thessaloniki (SKG) 12:25 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 171 Athens (ATH) 12:45 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) Aeroflot SU 2568 Moscow (SVO) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 30 min.
Airbus A320 Aeroflot SU 2313 Moscow (SVO) 12:00 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4591 Sta Cruz de la Palma, La Palma Island (SPC) 12:05 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4795 Salzburg (SZG) 12:10 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 2316 Budapest (BUD) 12:40 planerad
Airbus A319 easyJet U2 7652 Lisbon (LIS) 12:50 planerad

13:00 19.01.2019

0°C   Vindar: 2 m/s @ 175°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 Nesma Airlines NE 6389 Hurghada/ 13:05 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 979 Istanbul (SAW) 13:20 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 111 Palma De Mallorca (PMI) 13:25 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 8542 London (STN) 13:25 planerad
Boeing 737-800 EgyptAir MS 731 Cairo 13:45 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 6903 Chişinău (KIV) 13:50 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 2600 Riga (RIX) 13:55 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4532 Barcelona (BCN) 13:55 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4564 Amsterdam (AMS) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 132 Barcelona (BCN) 13:15 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 1570 Vilnius (VNO) 13:35 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 8543 London (STN) 13:50 planerad
Airbus A320 easyJet U2 4727 Larnarca (LCA) 13:50 planerad
Airbus A320-200 (sharklets) Aeroflot SU 2569 Moscow (SVO) 13:55 planerad

14:00 19.01.2019

0°C   Vindar: 2 m/s @ 175°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 2607 Treviso (TSF) 14:35 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 197 Budapest (BUD) 14:45 planerad
Airbus A319 easyJet U2 4502 Palma De Mallorca (PMI) 14:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 Pegasus PC 980 Istanbul (SAW) 14:00 planerad
Airbus A320 Nesma Airlines NE 6389 Hurghada 14:05 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 6904 Chişinău (KIV) 14:20 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 1142 Lisbon (LIS) 14:25 planerad
Boeing 737-800 EgyptAir MS 732 Cairo 14:45 planerad

15:00 19.01.2019

0°C   Vindar: 2 m/s @ 175°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A319 easyJet U2 4796 Salzburg (SZG) 15:10 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 137 Bologna (BLQ) 15:25 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 1145 Manchester (MAN) 15:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A319 easyJet U2 4627 Newcastle (NCL) 15:55 planerad

16:00 19.01.2019

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 112°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07L, 07R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 (winglets) Aeroflot SU 2314 Moscow (SVO) 16:10 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 138 Valencia 16:15 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 2590 Málaga (AGP) 16:15 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 5228 Luqa (MLA) 16:30 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 1594 Sofia (SOF) 16:35 planerad
Boeing 737-800 (winglets) Ryanair FR 1572 Santander (SDR) 16:40 planerad

Andra datum

October, 2018

28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19