Brussels South Charleroi, Brussels (CRL / EBCI)

Planespotter’s tidtabell

09:00 21.02.2019

10:00 21.02.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 215°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 3238 Manchester (MAN) 10:05 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 6911 Chişinău (KIV) 10:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1929 Málaga (AGP) 10:20 planerad
Embraer 175 Belavia B2 817 Minsk (MSQ) 10:25 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8023 Carcassonne/Salvaza (CCF) 10:30 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 6912 Chişinău (KIV) 10:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1928 Málaga (AGP) 10:45 planerad

11:00 21.02.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 215°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 3746 Pisa (PSA) 11:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6729 Kraków (KRK) 11:15 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 801 Istanbul (SAW) 11:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6106 Roma (CIA) 11:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1303 Nápoli (NAP) 11:40 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 25 min.
Embraer 175 Belavia B2 818 Minsk (MSQ) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2105 Toulouse-Blagnac (TLS) 11:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8372 Wrocław (WRO) 11:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1388 Bordeaux/Mérignac (BOD) 11:40 planerad

12:00 21.02.2019

+9°C   Vindar: 4 m/s @ 215°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8706 Bari (BRI) 12:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6045 Nador 12:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 35 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6318 Marseille (MRS) 12:05 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 802 Istanbul (SAW) 12:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1918 Valencia (VLC) 12:50 planerad

13:00 21.02.2019

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 244°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-700 TUI fly Belgium TB 2672 Tangier 13:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1196 Athens (ATH) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8178 Tenerife Island (TFS) 13:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8077 Montpellier/Méditerranée (MPL) 13:40 planerad

14:00 21.02.2019

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 244°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 20 - 30 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2834 Barcelona (BCN) 14:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1301 Lisbon (LIS) 14:15 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 3462 Oran 14:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8024 Carcassonne/Salvaza (CCF) 14:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2106 Toulouse-Blagnac (TLS) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2835 Barcelona (BCN) 14:40 planerad

15:00 21.02.2019

+13°C   Vindar: 3 m/s @ 244°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1389 Bordeaux/Mérignac (BOD) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8373 Wrocław (WRO) 15:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6317 Marseille (MRS) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2531 Casablanca (CMN) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1386 Porto (OPO) 15:20 planerad
Embraer 190 TUI fly Belgium TB 3401 Algiers (ALG) 15:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8073 Tangier 15:40 planerad

16:00 21.02.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 252°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2102 Bucharest (OTP) 16:30 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 27 - 50 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8081 Fes 16:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6932 Rabat 16:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2101 Bucharest (OTP) 16:55 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6444 Sevilla (SVQ) 16:55 planerad

17:00 21.02.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 252°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8076 Marrakech 17:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8078 Montpellier/Méditerranée (MPL) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1323 Eilat (VDA) 17:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1919 Valencia (VLC) 17:55 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5015 Pescara (PSR) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6458 Vilnius (VNO) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8075 Marrakech 17:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8432 Budapest (BUD) 17:55 planerad

18:00 21.02.2019

+13°C   Vindar: 4 m/s @ 252°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 5016 Pescara (PSR) 18:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1055 Warsaw (WMI) 18:20 planerad

19:00 21.02.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 246°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2955 Luqa (MLA) 19:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 9338 Palma De Mallorca (PMI) 19:25 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 4524 Bergamo (BGY) 19:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2956 Luqa (MLA) 19:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 9339 Palma De Mallorca (PMI) 19:50 planerad

20:00 21.02.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 246°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 9052 Alicante (ALC) 20:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1387 Porto (OPO) 20:40 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 1381 Warsaw (WAW) 20:45 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2283 Budapest (BUD) 20:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2122 Prague (PRG) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 9053 Alicante (ALC) 20:45 planerad

21:00 21.02.2019

+9°C   Vindar: 2 m/s @ 246°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-700 TUI fly Belgium TB 2622 Nador 21:35 planerad
Embraer 190 TUI fly Belgium TB 3402 Algiers (ALG) 21:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2121 Prague (PRG) 21:20 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 1382 Warsaw (WAW) 21:20 planerad

22:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 245°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8074 Tangier 22:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8431 Budapest (BUD) 22:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4525 Bergamo (BGY) 22:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6445 Sevilla (SVQ) 22:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6459 Vilnius (VNO) 22:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8082 Fes 22:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8179 Tenerife Island (TFS) 22:50 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2532 Casablanca (CMN) 22:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1056 Warsaw (WMI) 22:55 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6933 Rabat 22:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 2284 Budapest (BUD) 22:05 planerad

23:00 21.02.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 245°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

00:00 22.02.2019

+6°C   Vindar: 2 m/s @ 245°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

01:00 22.02.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 252°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

02:00 22.02.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 252°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

03:00 22.02.2019

+4°C   Vindar: 1 m/s @ 252°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25

04:00 22.02.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 233°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

05:00 22.02.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 233°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

06:00 22.02.2019

+3°C   Vindar: 1 m/s @ 233°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8172 Agadir 06:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8178 Tenerife Island (TFS) 06:25 planerad
Embraer 190 TUI fly Belgium TB 1271 Corvera International Airport 06:30 planerad
Boeing 737-700 TUI fly Belgium TB 2741 Tunis (TUN) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6033 Treviso (TSF) 06:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1386 Porto (OPO) 06:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1057 Warsaw (WMI) 06:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 3971 Prague (PRG) 06:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6318 Marseille (MRS) 06:55 planerad

07:00 22.02.2019

+2°C   Vindar: 0 m/s @ 6°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 3661 Iași 07:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 3239 Manchester (MAN) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 3745 Pisa (PSA) 07:05 planerad
Boeing 737-700 TUI fly Belgium TB 2641 Oujda 07:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 7737 Brindisi (BDS) 07:20 planerad

08:00 22.02.2019

+2°C   Vindar: 0 m/s @ 6°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 2281 Budapest (BUD) 08:15 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 3081 Bucharest (OTP) 08:25 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 3662 Iași 08:25 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2282 Budapest (BUD) 08:50 planerad

Andra datum

October, 2018

29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20