Brussels South Charleroi, Brussels (CRL / EBCI)

Planespotter’s tidtabell

05:00 26.05.2020

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 360°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

06:00 26.05.2020


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 TUI fly TB 2522 Al Hoceima 06:30 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8073 Tangier (TNG) 06:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4522 Bergamo (BGY) 06:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1382 Zaragoza (ZAZ) 06:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6316 Marseille (MRS) 06:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6046 Nador (NDR) 06:30 planerad
Airbus A320 TUI fly TB 2671 Tangier (TNG) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 201 Copenhagen (CPH) 06:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2101 Bucharest (OTP) 06:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4868 Perugia (PEG) 06:45 planerad
Airbus A320 TUI fly TB 1421 Palma De Mallorca (PMI) 06:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1057 Warsaw (WMI) 06:55 planerad

07:00 26.05.2020


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 6911 Chişinău (KIV) 07:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2122 Prague (PRG) 07:40 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 3661 Iaşi (IAS) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 25 - 45 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 4566 Figari Sud-Corse (FSC) 07:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6055 Treviso (TSF) 07:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6105 Roma (CIA) 07:10 planerad
Boeing 737-800 TUI fly TB 1271 Murcia (RMU) 07:55 planerad

08:00 26.05.2020

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 22°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 12 - 15 min.
Airbus A320 Ryanair FR 6465 Zadar (ZAD) 08:10 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 3081 Bucharest (OTP) 08:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6729 Kraków (KRK) 08:30 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 1381 Warsaw (WAW) 08:45 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 3351 Cluj-Napoca (CLJ) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 20 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 6912 Chişinău (KIV) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2121 Prague (PRG) 08:05 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 3662 Iaşi (IAS) 08:25 planerad
Airbus A320 Ryanair FR 6464 Zadar (ZAD) 08:35 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 3082 Bucharest (OTP) 08:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6728 Kraków (KRK) 08:55 planerad

09:00 26.05.2020

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 22°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 9052 Alicante (ALC) 09:25 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 7717 Skopje (SKP) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5462 Madrid (MAD) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1303 Nápoli (NAP) 09:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4523 Bergamo (BGY) 09:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 17 - 30 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 1382 Warsaw (WAW) 09:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 9053 Alicante (ALC) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5463 Madrid (MAD) 09:55 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 7718 Skopje (SKP) 09:55 planerad

10:00 26.05.2020

+10°C   Vindar: 1 m/s @ 22°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1915 Málaga (AGP) 10:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6315 Marseille (MRS) 10:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 200 Copenhagen (CPH) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1383 Zaragoza (ZAZ) 10:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4869 Perugia (PEG) 10:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1302 Nápoli (NAP) 10:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1384 Perpignan/Rivesaltes (PGF) 10:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1916 Málaga (AGP) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2558 Glasgow (GLA) 10:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6902 Girona (GRO) 10:45 planerad

11:00 26.05.2020

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 36°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 TUI fly TB 7082 Casablanca (CMN) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1058 Warsaw (WMI) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8076 Marrakech (RAK) 11:20 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6932 Rabat 11:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8023 Carcassonne/Salvaza (CCF) 11:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2105 Toulouse-Blagnac (TLS) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6318 Marseille (MRS) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4526 Bergamo (BGY) 11:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8075 Marrakech (RAK) 11:45 planerad

12:00 26.05.2020

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 36°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 17 - 25 min.
Airbus A320 TUI fly TB 1422 Palma De Mallorca (PMI) 12:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8074 Tangier (TNG) 12:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2102 Bucharest (OTP) 12:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6045 Nador (NDR) 12:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-800 TUI fly TB 2621 Nador (NDR) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6746 Tel Aviv (TLV) 12:30 planerad

13:00 26.05.2020

+15°C   Vindar: 3 m/s @ 36°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 30 min.
Airbus A320 TUI fly TB 2672 Tangier (TNG) 13:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2834 Barcelona (BCN) 13:50 planerad
Boeing 737-800 TUI fly TB 1272 Murcia (RMU) 13:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 TUI fly TB 1581 Gran Canaria Island (LPA) 13:10 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 922 Istanbul (SAW) 13:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8416 Budapest (BUD) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4071 La Rochelle/Île de Ré (LRH) 13:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5331 Biarritz/Anglet/Bayonne (BIQ) 13:35 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 3352 Cluj-Napoca (CLJ) 13:50 planerad

14:00 26.05.2020

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 33°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1385 Perpignan/Rivesaltes (PGF) 14:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2559 Glasgow (GLA) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1387 Porto (OPO) 14:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6056 Treviso (TSF) 14:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2835 Barcelona (BCN) 14:15 planerad
Airbus A320 TUI fly TB 3443 Algiers 14:20 planerad

15:00 26.05.2020

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 33°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 3222 Manchester (MAN) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6901 Girona (GRO) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8024 Carcassonne/Salvaza (CCF) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2106 Toulouse-Blagnac (TLS) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4527 Bergamo (BGY) 15:15 planerad
Boeing 737-600 Air Algerie AH 2066 Algiers (ALG) 15:40 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8172 Agadir (AGA) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1386 Porto (OPO) 15:05 planerad
Boeing 737-800 TUI fly TB 2651 Rabat 15:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6273 Souda (CHQ) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 3223 Manchester (MAN) 15:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1197 Athens (ATH) 15:50 planerad

16:00 26.05.2020

+19°C   Vindar: 4 m/s @ 33°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 4567 Figari Sud-Corse (FSC) 16:15 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 923 Istanbul (SAW) 16:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4072 La Rochelle/Île de Ré (LRH) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6446 Thessaloniki (SKG) 16:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1300 Lisbon (LIS) 16:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6312 Faro (FAO) 16:20 planerad
Boeing 737-600 Air Algerie AH 2067 Algiers (ALG) 16:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6456 Ibiza (IBZ) 16:45 planerad

17:00 26.05.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 40°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 5332 Biarritz/Anglet/Bayonne (BIQ) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6933 Rabat 17:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8415 Budapest (BUD) 17:55 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 9338 Palma De Mallorca (PMI) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 5 - 35 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8707 Bari (BRI) 17:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1918 Valencia (VLC) 17:15 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 924 Istanbul (SAW) 17:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2828 Reus (REU) 17:55 planerad

18:00 26.05.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 40°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 TUI fly TB 2622 Nador (NDR) 18:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1055 Warsaw (WMI) 18:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 9339 Palma De Mallorca (PMI) 18:20 planerad

19:00 26.05.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 40°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 TUI fly TB 7081 Casablanca (CMN) 19:50 planerad

20:00 26.05.2020

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 38°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 3523 Timisoara 20:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6317 Marseille (MRS) 20:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4863 Bologna (BLQ) 20:55 planerad

21:00 26.05.2020

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 38°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 4828 Cagliari (CAG) 21:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6445 Sevilla (SVQ) 21:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2955 Luqa (MLA) 21:30 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 15 - 30 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 3524 Timisoara 21:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4862 Bologna (BLQ) 21:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4829 Cagliari (CAG) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6444 Sevilla (SVQ) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2956 Luqa (MLA) 21:55 planerad

22:00 26.05.2020

+18°C   Vindar: 3 m/s @ 38°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6457 Ibiza (IBZ) 22:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1301 Lisbon (LIS) 22:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1919 Valencia (VLC) 22:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6447 Thessaloniki (SKG) 22:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8706 Bari (BRI) 22:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2829 Reus (REU) 22:25 planerad
Boeing 737-800 TUI fly TB 2652 Rabat 22:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6313 Faro (FAO) 22:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6272 Souda (CHQ) 22:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6747 Tel Aviv (TLV) 22:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1056 Warsaw (WMI) 22:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1196 Athens (ATH) 22:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8173 Agadir 22:55 planerad
Airbus A320 TUI fly TB 1582 Gran Canaria Island (LPA) 22:55 planerad
Airbus A320 TUI fly TB 3444 Algiers (ALG) 22:55 planerad

23:00 26.05.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 67°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

00:00 27.05.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 67°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

01:00 27.05.2020

+13°C   Vindar: 2 m/s @ 67°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 06

02:00 27.05.2020

+11°C   Vindar: 1 m/s @ 40°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06

03:00 27.05.2020

+11°C   Vindar: 1 m/s @ 40°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06

04:00 27.05.2020

+11°C   Vindar: 1 m/s @ 40°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06

Andra datum

November, 2019

07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15