Brussels South Charleroi, Brussels (CRL / EBCI)

Planespotter’s tidtabell

21:00 20.05.2019


ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 3748 Pisa (PSA) 21:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 46 Dublin (DUB) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6056 Treviso (TSF) 21:30 planerad
Boeing 737-700 TUI fly Belgium TB 2622 Nador 21:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5340 Palermo (PMO) 21:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2043 Pula 21:55 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6262 Rodez/Marcillac (RDZ) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 1382 Warsaw (WAW) 21:15 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 2284 Budapest (BUD) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 3747 Pisa (PSA) 21:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 47 Dublin (DUB) 21:50 planerad

22:00 20.05.2019


ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1301 Lisbon (LIS) 22:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6058 Santander (SDR) 22:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6313 Faro (FAO) 22:30 planerad
Boeing 737-700 TUI fly Belgium TB 2652 Rabat 22:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4443 Comiso (CIY) 22:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8179 Tenerife Island (TFS) 22:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2104 Bucharest (OTP) 22:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6351 Sofia (SOF) 22:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6447 Thessaloniki (SKG) 22:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1056 Warsaw (WMI) 22:55 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 1772 Tenerife Island (TFS) 22:55 planerad

23:00 20.05.2019

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 315°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

00:00 21.05.2019

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 315°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

01:00 21.05.2019

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 315°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

02:00 21.05.2019

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 315°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

03:00 21.05.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 295°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

04:00 21.05.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 295°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

05:00 21.05.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 295°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

06:00 21.05.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 295°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1382 Zaragoza (ZAZ) 06:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4522 Bergamo (BGY) 06:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6046 Nador 06:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8073 Tangier 06:30 planerad
Boeing 737-700 TUI fly Belgium TB 2531 Casablanca (CMN) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 201 Copenhagen (CPH) 06:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4868 Perugia (PEG) 06:45 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 1421 Palma De Mallorca (PMI) 06:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4071 La Rochelle/Île de Ré (LRH) 06:50 planerad

07:00 21.05.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 295°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 35 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 4566 Figari Sud-Corse (FSC) 07:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6055 Treviso (TSF) 07:05 planerad
Boeing 737-700 TUI fly Belgium TB 2641 Oujda 07:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8707 Bari (BRI) 07:10 planerad
Embraer 190 TUI fly Belgium TB 1051 Malaga 07:45 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 1271 Corvera International Airport 07:55 planerad

08:00 21.05.2019

+7°C   Vindar: 3 m/s @ 295°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 20 - 25 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 4327 Sofia (SOF) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5462 Madrid 08:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6901 Girona (GRO) 08:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2102 Bucharest (OTP) 08:45 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 3081 Bucharest (OTP) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 4328 Sofia (SOF) 08:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6902 Girona (GRO) 08:50 planerad

09:00 21.05.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 315°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 3746 Pisa (PSA) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 9052 Alicante (ALC) 09:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4523 Bergamo (BGY) 09:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2101 Bucharest (OTP) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 3745 Pisa (PSA) 09:30 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 3082 Bucharest (OTP) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 9053 Alicante (ALC) 09:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5463 Madrid (MAD) 09:55 planerad

10:00 21.05.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 315°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 30 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 4072 La Rochelle/Île de Ré (LRH) 10:10 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 7082 Casablanca (CMN) 10:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 200 Copenhagen (CPH) 10:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1383 Zaragoza (ZAZ) 10:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1384 Perpignan/Rivesaltes (PGF) 10:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2558 Glasgow (GLA) 10:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6464 Zadar 10:45 planerad

11:00 21.05.2019

+10°C   Vindar: 5 m/s @ 315°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 25

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1915 Málaga (AGP) 11:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4869 Perugia (PEG) 11:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1303 Nápoli (NAP) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8076 Marrakech 11:20 planerad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6932 Rabat 11:10 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2621 Nador 11:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2105 Toulouse-Blagnac (TLS) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1916 Malaga 11:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8023 Carcassonne/Salvaza (CCF) 11:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1302 Nápoli (NAP) 11:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5331 Biarritz/Anglet/Bayonne (BIQ) 11:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8075 Marrakech 11:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6318 Marseille (MRS) 11:55 planerad

12:00 21.05.2019

+15°C   Vindar: 6 m/s @ 322°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 1422 Palma De Mallorca (PMI) 12:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8706 Bari (BRI) 12:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8074 Tangier 12:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6045 Nador 12:50 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 923 Istanbul (SAW) 12:55 planerad

13:00 21.05.2019

+15°C   Vindar: 6 m/s @ 322°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 1272 Corvera International Airport 13:55 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 1581 Gran Canaria Island (LPA) 13:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1918 Valencia 13:20 planerad
Airbus A320 TUI fly Belgium TB 3441 Bejaia 13:30 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 924 Istanbul (SAW) 13:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8077 Béziers/Vias (BZR) 13:40 planerad

14:00 21.05.2019

+15°C   Vindar: 6 m/s @ 322°   Moln/himmel overcast

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-700 TUI fly Belgium TB 2532 Casablanca 14:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1385 Perpignan/Rivesaltes (PGF) 14:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2559 Glasgow (GLA) 14:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1387 Porto (OPO) 14:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6056 Treviso (TSF) 14:45 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 7717 Skopje (SKP) 14:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A340-300 Air Belgium KF 851 Hong Kong (HKG) 14:10 planerad

15:00 21.05.2019

+17°C   Vindar: 6 m/s @ 324°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2106 Toulouse-Blagnac (TLS) 15:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6465 Zadar 15:05 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 921 Istanbul (SAW) 15:15 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 3803 Sibiu 15:20 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 3351 Cluj-Napoca (CLJ) 15:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8024 Carcassonne/Salvaza (CCF) 15:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5332 Biarritz/Anglet/Bayonne (BIQ) 15:35 planerad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 7 - 30 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8172 Agadir 15:05 planerad
Boeing 737-700 TUI fly Belgium TB 2671 Tangier 15:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1386 Porto (OPO) 15:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6273 Chania 15:10 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 7718 Skopje (SKP) 15:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1197 Athens (ATH) 15:50 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 3804 Sibiu 15:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6312 Faro (FAO) 15:55 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8416 Budapest (BUD) 15:55 planerad
Boeing 737-800 Pegasus PC 922 Istanbul (SAW) 15:55 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 3352 Cluj-Napoca (CLJ) 15:55 planerad

16:00 21.05.2019

+17°C   Vindar: 6 m/s @ 324°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 4567 Figari Sud-Corse (FSC) 16:20 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6446 Thessaloniki (SKG) 16:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1300 Lisbon (LIS) 16:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6456 Ibiza 16:45 planerad

17:00 21.05.2019

+17°C   Vindar: 6 m/s @ 324°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8078 Béziers/Vias (BZR) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6933 Rabat 17:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 9338 Palma Mallorca 17:55 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2622 Nador 17:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6458 Vilnius (VNO) 17:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2828 Reus (REU) 17:55 planerad

18:00 21.05.2019

+17°C   Vindar: 7 m/s @ 333°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1919 Valencia 18:20 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1055 Warsaw (WMI) 18:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 9339 Palma De Mallorca (PMI) 18:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6316 Marseille (MRS) 18:55 planerad

19:00 21.05.2019

+17°C   Vindar: 7 m/s @ 333°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 2283 Budapest (BUD) 19:45 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 7081 Casablanca (CMN) 19:35 planerad

20:00 21.05.2019

+17°C   Vindar: 7 m/s @ 333°   Moln/himmel broken

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6445 Sevilla (SVQ) 20:00 planerad
Boeing 737-600 Air Algerie AH 2066 Algiers (ALG) 20:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8415 Budapest (BUD) 20:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2955 Luqa (MLA) 20:30 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 1381 Warsaw (WAW) 20:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4863 Bologna (BLQ) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 30 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 2284 Budapest (BUD) 20:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6444 Sevilla (SVQ) 20:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2956 Luqa (MLA) 20:55 planerad

Andra datum

October, 2018

29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26