Brussels South Charleroi, Brussels (CRL / EBCI)

Planespotter’s tidtabell

13:00 28.02.2020

+6°C   Vindar: 8 m/s @ 190°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 EI-DPW Ryanair FR 1929 Málaga (AGP) 13:25 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 15 min.
Airbus A320 Laudamotion OE 139 Vienna (VIE) 13:00 planerad
Airbus A320 TUI fly TB 1771 Tenerife Island (TFS) 13:10 planerad
Boeing 737-700 TUI fly TB 3671 Toulon/Hyères/Le Palyvestre (TLN) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8048 Nîmes/Garons (FNI) 13:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1928 Málaga (AGP) 13:50 planerad

14:00 28.02.2020

+6°C   Vindar: 8 m/s @ 190°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2834 Barcelona (BCN) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1389 Bordeaux/Mérignac (BOD) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8173 Agadir 14:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8024 Carcassonne/Salvaza (CCF) 14:30 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 803 Istanbul (SAW) 14:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 201 Copenhagen (CPH) 14:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2835 Barcelona (BCN) 14:25 planerad

15:00 28.02.2020


ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 9564 Stockholm / Nyköping (NYO) 15:10 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 3351 Cluj-Napoca (CLJ) 15:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2384 Banja Luka 15:35 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 3661 Iaşi (IAS) 15:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6058 Santander (SDR) 15:55 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 7352 Edinburgh (EDI) 15:55 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6055 Treviso (TSF) 15:05 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 804 Istanbul (SAW) 15:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8075 Marrakech (RAK) 15:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 9565 Stockholm / Nyköping (NYO) 15:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6446 Thessaloniki (SKG) 15:55 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 3352 Cluj-Napoca (CLJ) 15:55 planerad

16:00 28.02.2020

+6°C   Vindar: 8 m/s @ 182°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 22 - 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6042 Podgorica (TGD) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8179 Tenerife Island (TFS) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1301 Lisbon (LIS) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2102 Bucharest (OTP) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 20 - 30 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 3662 Iaşi (IAS) 16:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 9053 Alicante (ALC) 16:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6352 Sofia (SOF) 16:55 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6444 Sevilla (SVQ) 16:55 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4442 Comiso (CIY) 16:55 planerad

17:00 28.02.2020

+6°C   Vindar: 8 m/s @ 182°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6729 Kraków (KRK) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8049 Nîmes/Garons (FNI) 17:25 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2101 Bucharest (OTP) 17:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8085 Riga (RIX) 17:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4829 Cagliari (CAG) 17:50 planerad

18:00 28.02.2020

+6°C   Vindar: 8 m/s @ 182°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 200 Copenhagen (CPH) 18:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6056 Treviso (TSF) 18:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 30 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1055 Warsaw (WMI) 18:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6316 Marseille (MRS) 18:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2975 Bratislava (BTS) 18:55 planerad

19:00 28.02.2020

+5°C   Vindar: 10 m/s @ 196°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2955 Luqa (MLA) 19:25 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 4524 Bergamo (BGY) 19:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2956 Luqa (MLA) 19:50 planerad

20:00 28.02.2020

+5°C   Vindar: 10 m/s @ 196°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 2283 Budapest (BUD) 20:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6108 Roma (CIA) 20:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8431 Budapest (BUD) 20:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2122 Prague (PRG) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 2284 Budapest (BUD) 20:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6107 Roma (CIA) 20:55 planerad

21:00 28.02.2020

+5°C   Vindar: 10 m/s @ 196°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2106 Toulouse-Blagnac (TLS) 21:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4867 Bologna (BLQ) 21:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 3222 Manchester (MAN) 21:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 46 Dublin (DUB) 21:30 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8432 Budapest (BUD) 21:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2121 Prague (PRG) 21:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2105 Toulouse-Blagnac (TLS) 21:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4866 Bologna (BLQ) 21:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 3223 Manchester (MAN) 21:55 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 47 Dublin (DUB) 21:55 planerad

22:00 28.02.2020

+8°C   Vindar: 9 m/s @ 204°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6447 Thessaloniki (SKG) 22:05 planerad
Boeing 737-800 TUI fly TB 2642 Oujda 22:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6315 Marseille (MRS) 22:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 9052 Alicante (ALC) 22:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1056 Warsaw (WMI) 22:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 9141 Palermo (PMO) 22:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4525 Bergamo (BGY) 22:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6445 Sevilla (SVQ) 22:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6351 Sofia (SOF) 22:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8086 Riga (RIX) 22:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2976 Bratislava (BTS) 22:55 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4443 Comiso (CIY) 22:55 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4828 Cagliari (CAG) 22:55 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8076 Marrakech (RAK) 22:55 planerad
Airbus A320 TUI fly TB 1772 Tenerife Island (TFS) 22:55 planerad
Boeing 737-700 TUI fly TB 3672 Toulon/Hyères/Le Palyvestre (TLN) 22:55 planerad

23:00 28.02.2020

+8°C   Vindar: 9 m/s @ 204°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

00:00 29.02.2020

+8°C   Vindar: 9 m/s @ 204°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

01:00 29.02.2020

+9°C   Vindar: 8 m/s @ 213°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

02:00 29.02.2020

+9°C   Vindar: 8 m/s @ 213°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

03:00 29.02.2020

+9°C   Vindar: 8 m/s @ 213°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

04:00 29.02.2020

+9°C   Vindar: 9 m/s @ 210°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

05:00 29.02.2020

+9°C   Vindar: 9 m/s @ 210°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

06:00 29.02.2020

+9°C   Vindar: 9 m/s @ 210°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6312 Faro (FAO) 06:20 planerad
Boeing 737-700 TUI fly TB 2571 Fes 06:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1928 Málaga (AGP) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4522 Bergamo (BGY) 06:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1302 Nápoli (NAP) 06:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1057 Warsaw (WMI) 06:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6318 Marseille (MRS) 06:55 planerad

07:00 29.02.2020

+7°C   Vindar: 8 m/s @ 183°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 6911 Chişinău (KIV) 07:30 planerad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 3239 Manchester (MAN) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6105 Rome 07:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8707 Bari (BRI) 07:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8081 Fes (FEZ) 07:15 planerad
Airbus A320 TUI fly TB 1591 Gran Canaria Island (LPA) 07:25 planerad
Boeing 737-800 TUI fly TB 3141 Sharm el-Sheikh (SSH) 07:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6046 Nador (NDR) 07:35 planerad

08:00 29.02.2020

+7°C   Vindar: 8 m/s @ 183°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 1381 Warsaw (WAW) 08:20 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 3081 Bucharest (OTP) 08:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 40 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 6912 Chişinău (KIV) 08:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1300 Lisbon (LIS) 08:15 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 1382 Warsaw (WAW) 08:55 planerad

09:00 29.02.2020

+7°C   Vindar: 8 m/s @ 183°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 5462 Madrid (MAD) 09:00 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 3082 Bucharest (OTP) 09:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5463 Madrid 09:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6746 Tel Aviv (TLV) 09:25 planerad

10:00 29.02.2020

+10°C   Vindar: 11 m/s @ 196°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 7352 Edinburgh (EDI) 10:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4523 Bergamo (BGY) 10:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 3238 Manchester (MAN) 10:15 planerad
Embraer 175 Belavia B2 817 Minsk (MSQ) 10:15 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 801 Istanbul (SAW) 10:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8019 Prague (PRG) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6317 Marseille (MRS) 10:45 planerad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 7353 Edinburgh (EDI) 10:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8023 Carcassonne/Salvaza (CCF) 10:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 201 Copenhagen (CPH) 10:40 planerad
Airbus A340-300 Air Belgium KF 5961 Pointe-a-Pitre 10:45 planerad
Embraer 175 Belavia B2 818 Minsk (MSQ) 10:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8020 Prague (PRG) 10:55 planerad

11:00 29.02.2020

+10°C   Vindar: 11 m/s @ 196°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1058 Warsaw (WMI) 11:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1303 Nápoli (NAP) 11:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6106 Rome 11:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Pegasus PC 802 Istanbul (SAW) 11:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8042 Ancona (AOI) 11:10 planerad

12:00 29.02.2020

+10°C   Vindar: 11 m/s @ 196°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 24

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8706 Bari (BRI) 12:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6313 Faro (FAO) 12:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1929 Málaga (AGP) 12:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1382 Zaragoza (ZAZ) 12:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8077 Béziers/Vias (BZR) 12:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 3745 Pisa (PSA) 12:05 planerad

Andra datum

August, 2019

12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17