Brussels South Charleroi, Brussels (CRL / EBCI)

Planespotter’s tidtabell

23:00 20.09.2020

+16°C   Vindar: 3 m/s @ 30°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

00:00 21.09.2020

01:00 21.09.2020

02:00 21.09.2020

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 92°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06

03:00 21.09.2020

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 92°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06

04:00 21.09.2020

+13°C   Vindar: 1 m/s @ 92°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 06

05:00 21.09.2020

+12°C   Vindar: 1 m/s @ 47°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

06:00 21.09.2020

+12°C   Vindar: 1 m/s @ 47°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 4522 Bergamo (BGY) 06:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1057 Warsaw (WMI) 06:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 7737 Brindisi (BDS) 06:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1258 Almería (LEI) 06:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1386 Porto (OPO) 06:50 planerad

07:00 21.09.2020

+12°C   Vindar: 1 m/s @ 47°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 3081 Bucharest (OTP) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1302 Nápoli (NAP) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 3239 Manchester (MAN) 07:00 planerad

08:00 21.09.2020

+11°C   Vindar: 1 m/s @ 76°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 2281 Budapest (BUD) 08:15 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4327 Sofia (SOF) 08:20 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 1381 Warsaw (WAW) 08:30 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8085 Riga (RIX) 08:10 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 3082 Bucharest (OTP) 08:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2103 Bucharest (OTP) 08:50 planerad

09:00 21.09.2020

+11°C   Vindar: 1 m/s @ 76°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 5462 Madrid (MAD) 09:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4523 Bergamo (BGY) 09:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 27 - 50 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 2282 Budapest (BUD) 09:00 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 1382 Warsaw (WAW) 09:05 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 4328 Sofia (SOF) 09:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5463 Madrid (MAD) 09:55 planerad

10:00 21.09.2020

+11°C   Vindar: 1 m/s @ 76°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 3238 Manchester (MAN) 10:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1058 Warsaw (WMI) 10:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1218 Bergerac/Roumanière (EGC) 10:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 9053 Alicante (ALC) 10:40 planerad

11:00 21.09.2020

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 74°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1196 Athens (ATH) 11:20 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1197 Athens (ATH) 11:45 planerad

12:00 21.09.2020

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 74°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 27 - 30 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1303 Nápoli (NAP) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1387 Porto (OPO) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 7738 Brindisi (BDS) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1259 Almería (LEI) 12:25 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 921 Istanbul (SAW) 12:55 planerad

13:00 21.09.2020

+18°C   Vindar: 2 m/s @ 74°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8086 Riga (RIX) 13:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6445 Sevilla (SVQ) 13:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1219 Bergerac/Roumanière (EGC) 13:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2834 Barcelona (BCN) 13:50 planerad

AVÅGENDE — 4
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8042 Ancona (AOI) 13:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8178 Tenerife Island (TFS) 13:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 7288 Vienna (VIE) 13:40 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 922 Istanbul (SAW) 13:55 planerad

14:00 21.09.2020

+23°C   Vindar: 1 m/s @ 20°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 5 min.
Embraer 175 Belavia B2 817 Minsk (MSQ) 14:45 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 6625 Tirana (TIA) 14:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2104 Bucharest (OTP) 14:50 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 40 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6444 Sevilla (SVQ) 14:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2835 Barcelona (BCN) 14:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6446 Thessaloniki (SKG) 14:55 planerad

15:00 21.09.2020

+23°C   Vindar: 1 m/s @ 20°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 20 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 6626 Tirana (TIA) 15:15 planerad
Embraer 175 Belavia B2 818 Minsk (MSQ) 15:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1300 Lisbon (LIS) 15:40 planerad

16:00 21.09.2020

+23°C   Vindar: 1 m/s @ 20°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 9052 Alicante (ALC) 16:05 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 35 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 4442 Comiso (CIY) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6312 Faro (FAO) 16:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 9140 Palermo (PMO) 16:55 planerad

17:00 21.09.2020

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 355°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8043 Ancona (AOI) 17:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 7287 Vienna (VIE) 17:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6055 Venice (VCE) 17:55 planerad

18:00 21.09.2020

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 355°   Moln/himmel clear

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2042 Pula (PUY) 18:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6107 Roma (CIA) 18:25 planerad

19:00 21.09.2020

+23°C   Vindar: 2 m/s @ 355°   Moln/himmel clear

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 4535 Varna (VAR) 19:40 planerad

20:00 21.09.2020

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 359°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2955 Luqa (MLA) 20:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 3748 Pisa (PSA) 20:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1915 Málaga (AGP) 20:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 45 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 4536 Varna (VAR) 20:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2956 Luqa (MLA) 20:55 planerad

21:00 21.09.2020

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 359°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 30 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6447 Thessaloniki (SKG) 21:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6056 Venice (VCE) 21:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1301 Lisbon (LIS) 21:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2043 Pula (PUY) 21:55 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4443 Comiso (CIY) 21:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 3747 Pisa (PSA) 21:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1916 Málaga (AGP) 21:15 planerad

22:00 21.09.2020

+17°C   Vindar: 2 m/s @ 359°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 06

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 9141 Palermo (PMO) 22:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6313 Faro (FAO) 22:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8179 Tenerife Island (TFS) 22:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6108 Roma (CIA) 22:55 planerad

Andra datum

March, 2020

24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2021

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18