Brussels South Charleroi, Brussels (CRL / EBCI)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

10:00 20.02.2018

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 70°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 4523 Bergamo (BGY) 10:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 200 Copenhagen (CPH) 10:40 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 7718 Skopje 10:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8023 Carcassonne/Salvaza (CCF) 10:30 planerad

11:00 20.02.2018

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 70°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 30 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 3746 Pisa (PSA) 11:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 310 Timisoara 11:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6106 Roma (CIA) 11:40 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2105 Toulouse-Blagnac (TLS) 11:05 planerad

12:00 20.02.2018

+1°C   Vindar: 2 m/s @ 70°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 20 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1196 Athens (ATH) 12:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1303 Nápoli (NAP) 12:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4863 Bologna (BLQ) 12:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8706 Bari (BRI) 12:20 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 801 Istanbul (SAW) 12:40 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 311 Timisoara 12:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1384 Perpignan/Rivesaltes (PGF) 12:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1197 Athens (ATH) 12:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8372 Wrocław (WRO) 12:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4862 Bologna (BLQ) 12:45 planerad

13:00 20.02.2018

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 21°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6313 Faro (FAO) 13:05 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2862 Tangier 13:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8178 Tenerife Island (TFS) 13:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1918 Valencia (VLC) 13:20 planerad
Airbus A320 Pegasus PC 802 Istanbul (SAW) 13:25 planerad

14:00 20.02.2018

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 21°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 20 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6045 Nador 14:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2834 Barcelona (BCN) 14:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8024 Carcassonne/Salvaza (CCF) 14:20 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 1381 Warsaw (WAW) 14:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1387 Porto (OPO) 14:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2106 Toulouse-Blagnac (TLS) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2835 Barcelona (BCN) 14:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8077 Montpellier/Méditerranée (MPL) 14:55 planerad

15:00 20.02.2018

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 21°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1301 Lisbon (LIS) 15:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6317 Marseille (MRS) 15:50 planerad
Boeing 737-700 TUI fly Belgium TB 2558 Essaouira 15:50 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6055 Treviso (TSF) 15:05 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 1382 Warsaw (WAW) 15:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8075 Marrakech 15:10 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2407 Casablanca 15:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1386 Porto (OPO) 15:15 planerad

16:00 20.02.2018

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 19°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1385 Perpignan/Rivesaltes (PGF) 16:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8373 Wrocław (WRO) 16:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 - 30 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6932 Rabat 16:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8073 Tangier 16:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6444 Sevilla (SVQ) 16:55 planerad

17:00 20.02.2018

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 19°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 5015 Pescara (PSR) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8042 Ancona (AOI) 17:10 planerad

18:00 20.02.2018

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 19°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1919 Valencia (VLC) 18:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6056 Treviso (TSF) 18:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8078 Montpellier/Méditerranée (MPL) 18:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1055 Warsaw (WMI) 18:15 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5016 Pescara (PSR) 18:20 planerad

19:00 20.02.2018

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 36°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 9338 Palma Mallorca 19:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2122 Prague (PRG) 19:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8082 Fes 19:40 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 40 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 4524 Bergamo (BGY) 19:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 9339 Palma De Mallorca (PMI) 19:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2121 Prague (PRG) 19:55 planerad

20:00 20.02.2018

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 36°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 2283 Budapest (BUD) 20:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6108 Roma (CIA) 20:30 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 50 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8081 Fes 20:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6107 Roma (CIA) 20:55 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2284 Budapest (BUD) 20:55 planerad

21:00 20.02.2018

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 36°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 8043 Ancona (AOI) 21:25 planerad
Embraer 190 TUI fly Belgium TB 2026 Málaga (AGP) 21:35 planerad

22:00 20.02.2018

0°C   Vindar: 4 m/s @ 38°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 5 - 40 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 3222 Manchester (MAN) 22:00 planerad
Boeing 737-700 TUI fly Belgium TB 2958 Oujda 22:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4525 Bergamo (BGY) 22:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6445 Sevilla (SVQ) 22:45 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1056 Warsaw (WMI) 22:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8074 Tangier 22:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8076 Marrakech 22:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8179 Tenerife Island (TFS) 22:50 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2408 Casablanca 22:50 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6933 Rabat 22:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 3223 Manchester (MAN) 22:25 planerad

23:00 20.02.2018

0°C   Vindar: 4 m/s @ 38°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

00:00 21.02.2018

0°C   Vindar: 4 m/s @ 38°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

01:00 21.02.2018

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 41°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

02:00 21.02.2018

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 41°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

03:00 21.02.2018

-2°C   Vindar: 4 m/s @ 41°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

04:00 21.02.2018

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 39°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

05:00 21.02.2018

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 39°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

06:00 21.02.2018

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 39°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1928 Málaga (AGP) 06:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8172 Agadir 06:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8774 Oujda 06:30 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 4522 Bergamo (BGY) 06:35 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1386 Porto (OPO) 06:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6033 Treviso (TSF) 06:40 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 201 Copenhagen (CPH) 06:55 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6318 Marseille (MRS) 06:55 planerad

07:00 21.02.2018

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 42°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 10 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 3239 Manchester (MAN) 07:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 3745 Pisa (PSA) 07:05 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6105 Roma (CIA) 07:05 planerad
Boeing 737-700 TUI fly Belgium TB 3197 Tenerife Island (TFS) 07:20 planerad
Embraer 190 TUI fly Belgium TB 3571 Alicante (ALC) 07:30 planerad
Boeing 737-700 TUI fly Belgium TB 3981 Hurghada (HRG) 07:30 planerad

08:00 21.02.2018

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 42°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 15 - 25 min.
Airbus A321 Wizz Air W6 3081 Bucharest (OTP) 08:15 planerad
Airbus A320 Wizz Air W6 3351 Cluj-Napoca (CLJ) 08:15 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2281 Budapest (BUD) 08:20 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2102 Bucharest (OTP) 08:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Wizz Air W6 3352 Cluj-Napoca (CLJ) 08:45 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 3082 Bucharest (OTP) 08:50 planerad
Airbus A321 Wizz Air W6 2282 Budapest (BUD) 08:55 planerad

09:00 21.02.2018

-3°C   Vindar: 4 m/s @ 42°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 5462 Madrid (MAD) 09:00 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8415 Budapest (BUD) 09:00 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2101 Bucharest (OTP) 09:10 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5463 Madrid 09:25 planerad
Boeing 737-800 Ryanair FR 8416 Budapest (BUD) 09:25 planerad

Andra datum

January, 2018

19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23