Brussels, Brussels (BRU / EBBR)

Planespotter’s tidtabell

Du visar just nu den enkla versionen av tidtabellerna. Du kan byta till standardversionen eller PDF-versionen.

23:00 17.01.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 270°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 550 m   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 7 - 30 min.
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2908 Vienna (VIE) 23:01 ankom
Embraer 170 LOT - Polish Airlines LO 231 Warsaw (WAW) 23:31 försenad
Airbus A320 TAP Portugal TP 642 Lisbon (LIS) 23:39 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3837 Boa Vista 23:41 förväntad
Embraer 170 PH-EXK KLM KL 1733 Amsterdam (AMS) 23:47 försenad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 23 min.
Embraer ERJ Brussels Airlines SN 2639 Hannover (HAJ) 23:07 förväntad
Boeing 737 Aeroflot SU 2619 Moscow (SVO) 23:30 förväntad

00:00 18.01.2019

+2°C   Vindar: 3 m/s @ 270°   Moln/himmel broken börja från en höjd av 550 m   Uppskattad bana: 25L, 25R

01:00 18.01.2019

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 328°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01

02:00 18.01.2019

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 328°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01

03:00 18.01.2019

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 328°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01

04:00 18.01.2019

+2°C   Vindar: 4 m/s @ 328°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 01

05:00 18.01.2019

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 313°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3292 Tel Aviv (TLV) 05:00 förväntad
Airbus A330 Brussels Airlines SN 202 Dakar 05:05 förväntad
Airbus A330 Brussels Airlines SN 372 Yaounde 05:20 förväntad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3783 Gran Canaria Island (LPA) 05:50 förväntad

06:00 18.01.2019

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 313°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 3 - 16 min.
Airbus A330 Brussels Airlines SN 1372 Douala 06:10 förväntad
Boeing 787 Ethiopian Airlines ET 728 Addis Ababa Bole 06:15 förväntad
Airbus A330 Brussels Airlines SN 465 Kigali International Airport 06:17 förväntad
Airbus A350 Thai Airways International TG 934 Bangkok (BKK) 06:33 förväntad
Airbus A350 Qatar Airways QR 195 Doha (DOH) 06:35 förväntad
Airbus A330 Brussels Airlines SN 224 Conakry 06:35 förväntad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Lufthansa LH 2295 Munich 06:00 förväntad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 1111 Alicante (ALC) 06:00 förväntad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 1301 Valencia 06:00 förväntad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 2951 Tirana 06:00 förväntad
Airbus A320 TAP Portugal TP 641 Lisbon (LIS) 06:00 förväntad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 1751 Tenerife Island (TFS) 06:05 förväntad
Embraer 170 PH-EZA KLM KL 1720 Amsterdam (AMS) 06:15 förväntad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 1011 Málaga (AGP) 06:15 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2711 Geneva (GVA) 06:20 förväntad
Embraer ERJ HOP! A5 4311 Lyon (LYS) 06:30 förväntad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 2051 Ilha Do Sal Sal 06:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3631 Paris (CDG) 06:50 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2961 Milan (MXP) 06:55 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2901 Vienna (VIE) 06:55 förväntad

07:00 18.01.2019

-1°C   Vindar: 1 m/s @ 313°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 10
Väntningstid 7 - 20 min.
Airbus A330 Brussels Airlines SN 290 Abidjan Felix Houphouet Boigny 07:00 förväntad
Airbus A330 Brussels Airlines SN 359 Luanda 4 de Fevereiro 07:00 förväntad
Boeing 787 Hainan Airlines HU 7921 Shanghai Pu Dong 07:01 förväntad
Boeing 777 United Airlines UA 950 Washington (IAD) 07:15 förväntad
Boeing 787 Etihad Airways EY 57 Abu Dhabi (AUH) 07:20 förväntad
Airbus A330 Brussels Airlines SN 552 Toronto (YYZ) 07:20 förväntad
Airbus A330 Brussels Airlines SN 502 New York (JFK) 07:30 förväntad
Embraer 170 KLM KL 1721 Amsterdam (AMS) 07:35 förväntad
Boeing 787 TUI fly Belgium TB 166 Punta Cana (PUJ) 07:35 förväntad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Eurowings EW 2160 Stuttgart (STR) 07:55 förväntad

AVÅGENDE — 11
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737 Ryanair FR 2091 Larnarca (LCA) 07:00 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2943 Madrid (MAD) 07:00 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 1025 Frankfurt-am-Main (FRA) 07:05 förväntad
Bombardier CS300 SWISS LX 771 Zurich (ZRH) 07:05 förväntad
Boeing 787 Ethiopian Airlines ET 728 Manchester (MAN) 07:15 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3779 Tenerife Island (TFS) 07:20 förväntad
Airbus A320 Finnair AY 1550 Helsinki (HEL) 07:30 förväntad
Airbus A320 British Airways BA 389 London (LHR) 07:40 förväntad
Airbus A320 Iberia IB 3207 Madrid (MAD) 07:40 förväntad
Embraer 170 LOT - Polish Airlines LO 232 Warsaw (WAW) 07:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3175 Rome (FCO) 07:50 förväntad

08:00 18.01.2019

-3°C   Vindar: 1 m/s @ 209°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19, 25R

ANKOMMANDE — 38
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Easyjet Switzerland DS 1533 Geneva (GVA) 08:00 förväntad
Boeing 777 United Airlines UA 999 Newark (EWR) 08:05 förväntad
Embraer ERJ Brussels Airlines SN 2640 Hannover (HAJ) 08:10 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 3570 Nantes (NTE) 08:10 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2592 Berlin (TXL) 08:15 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2630 Hamburg (HAM) 08:15 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2816 Prague (PRG) 08:15 förväntad
Embraer ERJ flybmi BM 2001 Bristol (BRS) 08:20 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2254 Billund (BLL) 08:20 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2726 Geneva (GVA) 08:20 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 1004 Frankfurt-am-Main (FRA) 08:25 förväntad
Boeing 737 CSA OK 630 Prague (PRG) 08:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2830 Budapest (BUD) 08:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3208 Venice (VCE) 08:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3628 Paris (CDG) 08:25 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2918 Barcelona (BCN) 08:30 förväntad
Bombardier CRJ Lufthansa LH 2282 Munich (MUC) 08:30 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2184 Manchester (MAN) 08:30 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3594 Lyon (LYS) 08:30 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3604 Marseille (MRS) 08:30 förväntad
Embraer 170 Alitalia AZ 148 Milan (LIN) 08:35 förväntad
Boeing 767 Delta Air Lines DL 80 Atlanta - Hartsfield-Jackson 08:35 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2050 Birmingham (BHX) 08:35 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2268 Copenhagen (CPH) 08:35 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2066 Edinburgh (EDI) 08:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2324 Göteborg (GOT) 08:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3716 Bilbao (BIO) 08:40 förväntad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Croatia Airlines OU 456 Zagreb (ZAG) 08:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3188 Rome (FCO) 08:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3676 Toulouse-Blagnac (TLS) 08:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3732 Madrid (MAD) 08:45 förväntad
Embraer ERJ flybmi BM 1101 Newcastle (NCL) 08:50 förväntad
Bombardier CRJ Adria Airways JP 376 Ljubljana (LJU) 08:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2288 Oslo (OSL) 08:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2560 Warsaw (WAW) 08:50 förväntad
Boeing 767 United Airlines UA 972 Chicago (ORD) 08:50 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 351 Vienna (VIE) 08:55 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2104 London Heathrow 08:55 förväntad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 12 - 25 min.
Airbus A350 Qatar Airways QR 196 Doha (DOH) 08:00 förväntad
Embraer 170 KLM KL 1722 Amsterdam (AMS) 08:05 förväntad
Airbus A320 Easyjet Switzerland DS 1534 Geneva (GVA) 08:30 förväntad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Eurowings EW 2161 Stuttgart (STR) 08:35 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2917 Barcelona (BCN) 08:55 förväntad

09:00 18.01.2019

-3°C   Vindar: 1 m/s @ 209°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19, 25R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier CS300 Air Baltic BT 601 Riga (RIX) 09:00 förväntad
Boeing 767 Delta Air Lines DL 140 New York (JFK) 09:00 förväntad
Airbus A320 SWISS LX 786 Zurich (ZRH) 09:00 förväntad
Airbus A320 British Airways BA 388 London (LHR) 09:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2310 Stockholm (BMA) 09:10 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 8988 Barcelona (BCN) 09:10 förväntad
Embraer 170 Finnair AY 1541 Helsinki (HEL) 09:15 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 1452 Dublin (DUB) 09:20 förväntad
Bombardier CRJ SAS SK 589 Stockholm (ARN) 09:20 förväntad
Boeing 737 TAROM RO 371 Bucharest (OTP) 09:30 förväntad
Airbus A320 Aer Lingus EI 630 Dublin (DUB) 09:35 förväntad
Embraer 170 LOT - Polish Airlines LO 235 Warsaw (WAW) 09:35 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2712 Geneva (GVA) 09:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3632 Paris (CDG) 09:40 förväntad
Airbus A320 SAS SK 593 Copenhagen (CPH) 09:50 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 2150 Málaga (AGP) 09:50 förväntad
Embraer ERJ HOP! A5 4312 Lyon (LYS) 09:55 förväntad

AVÅGENDE — 33
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737 Ryanair FR 2925 Lisbon (LIS) 09:05 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 1005 Frankfurt-am-Main (FRA) 09:05 förväntad
Bombardier CRJ Lufthansa LH 2283 Munich (MUC) 09:10 förväntad
Boeing 737 CSA OK 631 Prague (PRG) 09:10 förväntad
Boeing 787 TUI fly Belgium TB 451 Mombasa 09:10 förväntad
Embraer 170 Alitalia AZ 151 Milan (LIN) 09:15 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2623 Hamburg (HAM) 09:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2713 Geneva (GVA) 09:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2823 Budapest (BUD) 09:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3629 Paris (CDG) 09:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2303 Stockholm (BMA) 09:30 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2313 Göteborg (GOT) 09:30 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 3563 Nantes (NTE) 09:30 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3713 Bilbao 09:30 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3735 Málaga (AGP) 09:30 förväntad
Bombardier CRJ Adria Airways JP 377 Ljubljana (LJU) 09:35 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2257 Copenhagen (CPH) 09:35 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2809 Prague (PRG) 09:35 förväntad
Bombardier CS300 Air Baltic BT 602 Riga (RIX) 09:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2093 London (LHR) 09:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3587 Lyon (LYS) 09:40 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 1453 Dublin (DUB) 09:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2581 Berlin (TXL) 09:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3667 Toulouse-Blagnac (TLS) 09:45 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 8989 Barcelona (BCN) 09:45 förväntad
Embraer ERJ flybmi BM 1102 Newcastle (NCL) 09:50 förväntad
Embraer ERJ flybmi BM 2002 Bristol (BRS) 09:50 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2547 Kraków (KRK) 09:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3147 Milan (LIN) 09:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3201 Venice (VCE) 09:50 förväntad
Airbus A320 SWISS LX 787 Zurich (ZRH) 09:55 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2037 Birmingham (BHX) 09:55 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2173 Manchester (MAN) 09:55 förväntad

10:00 18.01.2019

-3°C   Vindar: 1 m/s @ 209°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19, 25R

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737 Ryanair FR 2986 Valencia (VLC) 10:00 förväntad
Bombardier CRJ Lufthansa LH 2284 Munich (MUC) 10:00 förväntad
Embraer 170 Air Europa UX 1171 Madrid (MAD) 10:05 förväntad
Boeing 787 Air Canada AC 832 Montréal (YUL) 10:07 försenad
Embraer 170 KLM KL 1723 Amsterdam (AMS) 10:10 förväntad
Boeing 737 Tunisair TU 788 Tunis 10:20 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 1008 Frankfurt-am-Main (FRA) 10:25 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2962 Milan (MXP) 10:35 förväntad
Airbus A320 WOW Air WW 462 Reykjavík (KEF) 10:45 förväntad
Airbus A320 Aegean Airlines A3 620 Athens (ATH) 10:50 förväntad
Airbus A320 Alitalia AZ 156 Rome (FCO) 10:50 förväntad
Airbus A320 British Airways BA 392 London (LHR) 10:50 förväntad
Airbus A320 Turkish Airlines TK 1937 Istanbul (IST) 10:55 förväntad

AVÅGENDE — 30
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 787 Air Canada AC 833 Montréal (YUL) 10:00 förväntad
Airbus A320 British Airways BA 391 London (LHR) 10:00 förväntad
Bombardier CRJ SAS SK 590 Stockholm (ARN) 10:00 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3811 Porto (OPO) 10:00 förväntad
Boeing 787 Etihad Airways EY 58 Abu Dhabi (AUH) 10:05 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2249 Billund (BLL) 10:05 förväntad
Embraer ERJ Brussels Airlines SN 2633 Hannover (HAJ) 10:05 förväntad
Boeing 777 United Airlines UA 998 Newark (EWR) 10:05 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 352 Vienna (VIE) 10:10 förväntad
Airbus A320 Aer Lingus EI 631 Dublin (DUB) 10:15 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2835 Moscow (DME) 10:15 förväntad
Airbus A330 Brussels Airlines SN 467 Entebbe 10:15 förväntad
Boeing 737 TAROM RO 372 Bucharest (OTP) 10:20 förväntad
Embraer ERJ Air France AF 1882 Rennes/Saint-Jacques (RNS) 10:25 förväntad
Embraer 170 LOT - Polish Airlines LO 236 Warsaw (WAW) 10:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3597 Marseille (MRS) 10:25 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 2151 Málaga (AGP) 10:25 förväntad
Boeing 767 Delta Air Lines DL 81 Atlanta - Hartsfield-Jackson 10:30 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2985 Valencia (VLC) 10:30 förväntad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Croatia Airlines OU 457 Zagreb (ZAG) 10:30 förväntad
Bombardier CRJ SAS SK 594 Copenhagen (CPH) 10:30 förväntad
Airbus A330 Brussels Airlines SN 501 New York (JFK) 10:35 förväntad
Boeing 767 TUI fly Belgium TB 351 Cancun 10:35 förväntad
Embraer 170 KLM KL 1724 Amsterdam (AMS) 10:40 förväntad
Bombardier CRJ Lufthansa LH 2285 Munich (MUC) 10:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3617 Nice (NCE) 10:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3815 Lisbon (LIS) 10:40 förväntad
Boeing 767 Delta Air Lines DL 141 New York (JFK) 10:45 förväntad
Airbus A330 Brussels Airlines SN 371 Yaounde 10:45 förväntad
Embraer 170 Air Europa UX 1172 Madrid (MAD) 10:55 förväntad

11:00 18.01.2019

-2°C   Vindar: 1 m/s @ 180°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2902 Vienna (VIE) 11:15 förväntad
Boeing 737 Aeroflot SU 2168 Moscow (SVO) 11:15 förväntad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 1302 Valencia (VLC) 11:35 förväntad
Airbus A320 Iberia IB 3206 Madrid (MAD) 11:40 förväntad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 1112 Alicante (ALC) 11:55 förväntad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737 Ryanair FR 2921 Barcelona (BCN) 11:00 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 1009 Frankfurt-am-Main (FRA) 11:05 förväntad
Boeing 767 United Airlines UA 973 Chicago (ORD) 11:05 förväntad
Airbus A330 Brussels Airlines SN 277 Lome 11:10 förväntad
Airbus A330 Brussels Airlines SN 299 Cotonou 11:15 förväntad
Boeing 737 Tunisair TU 789 Tunis 11:20 förväntad
Boeing 787 Hainan Airlines HU 7922 Shanghai Pu Dong 11:25 förväntad
Airbus A330 Brussels Airlines SN 203 Banjul 11:25 förväntad
Airbus A320 WOW Air WW 463 Reykjavík (KEF) 11:35 förväntad
Airbus A320 Aegean Airlines A3 621 Athens (ATH) 11:40 förväntad
Embraer 170 Finnair AY 1542 Helsinki (HEL) 11:40 förväntad
Airbus A320 Alitalia AZ 159 Rome (FCO) 11:40 förväntad
Airbus A320 British Airways BA 393 London (LHR) 11:40 förväntad
Airbus A320 Turkish Airlines TK 1938 Istanbul (IST) 11:50 förväntad
Boeing 777 United Airlines UA 951 Washington (IAD) 11:55 förväntad

12:00 18.01.2019

-2°C   Vindar: 1 m/s @ 180°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Air Arabia Maroc 3O 115 Nador El Aroui 12:00 förväntad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 2952 Tirana 12:00 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 2286 Munich 12:05 förväntad
Airbus A320 TAP Portugal TP 646 Lisbon (LIS) 12:15 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 1010 Frankfurt-am-Main (FRA) 12:25 förväntad
Boeing 737 Turkish Airlines TK 1945 Istanbul (SAW) 12:25 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2944 Madrid (MAD) 12:30 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 164 Berlin (SXF) 12:35 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2948 Rome (FCO) 12:35 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2624 Hamburg (HAM) 12:35 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2714 Geneva (GVA) 12:40 förväntad
Boeing 777 Emirates EK 183 Dubai (DXB) 12:45 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2929 Porto (OPO) 12:45 förväntad
Boeing 737 Air Algerie AH 2062 Algiers Houari Bourmediene 12:50 förväntad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 1012 Málaga (AGP) 12:50 förväntad
Embraer ERJ flybmi BM 2003 Bristol (BRS) 12:55 förväntad

AVÅGENDE — 10
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2857 Kiev (KBP) 12:00 förväntad
Airbus A330 Brussels Airlines SN 241 Monrovia Roberts Int'l 12:05 förväntad
Boeing 737 Aeroflot SU 2169 Moscow (SVO) 12:15 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3555 Bordeaux/Mérignac (BOD) 12:20 förväntad
Airbus A320 Iberia IB 3203 Madrid (MAD) 12:25 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 2287 Munich (MUC) 12:45 förväntad
Airbus A320 Air Arabia Maroc 3O 116 Nador El Aroui 12:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3703 Barcelona (BCN) 12:50 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2935 Treviso (TSF) 12:55 förväntad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 1753 Tenerife Island (TFS) 12:55 förväntad

13:00 18.01.2019

-2°C   Vindar: 1 m/s @ 180°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 7 - 20 min.
Boeing 737 UIA PS 145 Kiev (KBP) 13:00 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 3564 Nantes (NTE) 13:00 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2038 Birmingham (BHX) 13:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2810 Prague (PRG) 13:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2094 London (LHR) 13:10 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3588 Lyon (LYS) 13:10 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2258 Copenhagen (CPH) 13:20 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2582 Berlin (TXL) 13:20 förväntad
Embraer ERJ Brussels Airlines SN 2634 Hannover (HAJ) 13:20 förväntad
Embraer ERJ Air France AF 1883 Rennes/Saint-Jacques (RNS) 13:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2174 Manchester (MAN) 13:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2314 Göteborg (GOT) 13:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3148 Milan (LIN) 13:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3668 Toulouse-Blagnac (TLS) 13:45 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2250 Billund (BLL) 13:55 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3202 Venice (VCE) 13:55 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3714 Bilbao (BIO) 13:55 förväntad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737 Ryanair FR 165 Berlin (SXF) 13:00 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2947 Rome (FCO) 13:00 förväntad
Embraer 170 TUI fly Belgium TB 2941 Pristina International 13:00 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 1011 Frankfurt-am-Main (FRA) 13:05 förväntad
Airbus A320 TAP Portugal TP 643 Lisbon (LIS) 13:05 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2928 Porto (OPO) 13:10 förväntad
Airbus A350 Thai Airways International TG 935 Bangkok (BKK) 13:10 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3621 Nice Cote d'Azur 13:15 förväntad
Boeing 737 Turkish Airlines TK 1946 Istanbul (SAW) 13:20 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3125 Bologna (BLQ) 13:35 förväntad
Embraer ERJ Brussels Airlines SN 3661 Strasbourg (SXB) 13:40 förväntad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 2501 Agadir Al Massira 13:50 förväntad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 2581 Marrakech 13:50 förväntad
Embraer ERJ HOP! A5 4313 Lyon (LYS) 13:55 förväntad

14:00 18.01.2019

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 178°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737 EgyptAir MS 725 Cairo 14:00 förväntad
Airbus A350 Qatar Airways QR 193 Doha (DOH) 14:00 förväntad
Embraer 170 KLM KL 1725 Amsterdam (AMS) 14:15 förväntad
Bombardier CS100 SWISS LX 780 Zurich (ZRH) 14:15 förväntad
Airbus A320 Turkish Airlines TK 1943 Istanbul (IST) 14:20 förväntad
Embraer 170 Alitalia AZ 150 Milan (LIN) 14:25 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 1012 Frankfurt-am-Main (FRA) 14:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3598 Marseille (MRS) 14:30 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2548 Kraków (KRK) 14:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2304 Stockholm (BMA) 14:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3618 Nice Cote d'Azur 14:50 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 8992 Barcelona (BCN) 14:55 förväntad

AVÅGENDE — 8
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737 Air Algerie AH 2063 Algiers Houari Bourmediene 14:00 förväntad
Boeing 737 UIA PS 146 Kiev (KBP) 14:00 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2371 Vilnius (VNO) 14:10 förväntad
Boeing 777 Emirates EK 184 Dubai (DXB) 14:35 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3727 Madrid (MAD) 14:35 förväntad
Embraer 170 KLM KL 1726 Amsterdam (AMS) 14:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2555 Warsaw (WAW) 14:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2719 Geneva (GVA) 14:50 förväntad

15:00 18.01.2019

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 178°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737 Ryanair FR 2926 Lisbon (LIS) 15:15 förväntad
Boeing 787 ANA NH 231 Tokyo (NRT) 15:15 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3784 Gran Canaria Island (LPA) 15:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3812 Porto (OPO) 15:40 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2922 Barcelona (BCN) 15:50 förväntad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 1752 Tenerife Island (TFS) 15:50 förväntad
Boeing 737 Royal Air Maroc AT 832 Casablanca Mohamed V 15:55 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 1454 Dublin (DUB) 15:55 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3736 Málaga (AGP) 15:55 förväntad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737 EgyptAir MS 726 Cairo 15:00 förväntad
Embraer 170 Alitalia AZ 149 Milan (LIN) 15:05 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 1013 Frankfurt-am-Main (FRA) 15:05 förväntad
Bombardier CS100 SWISS LX 781 Zurich (ZRH) 15:10 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2283 Oslo (OSL) 15:10 förväntad
Airbus A320 Turkish Airlines TK 1944 Istanbul (IST) 15:15 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2705 Bâle/Mulhouse (BSL) 15:25 förväntad
Embraer ERJ flybmi BM 2025 Nuremberg (NUE) 15:30 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2905 Vienna (VIE) 15:30 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 8993 Barcelona (BCN) 15:30 förväntad
Airbus A350 Qatar Airways QR 194 Doha (DOH) 15:40 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2251 Billund (BLL) 15:40 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 3195 Torino (TRN) 15:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2063 Edinburgh (EDI) 15:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2317 Göteborg (GOT) 15:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2811 Prague (PRG) 15:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3669 Toulouse-Blagnac (TLS) 15:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2259 Copenhagen (CPH) 15:55 förväntad

16:00 18.01.2019

+3°C   Vindar: 2 m/s @ 178°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 British Airways BA 402 London (LHR) 16:00 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3556 Bordeaux/Mérignac (BOD) 16:10 förväntad
Embraer ERJ Brussels Airlines SN 3662 Strasbourg (SXB) 16:10 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2092 Larnarca (LCA) 16:15 förväntad
Embraer 170 Lufthansa LH 2288 Munich (MUC) 16:20 förväntad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Eurowings EW 2162 Stuttgart (STR) 16:35 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2936 Treviso (TSF) 16:40 förväntad
Airbus A320 SAS SK 1593 Copenhagen (CPH) 16:45 förväntad
Airbus A320 Aeroflot SU 2628 Moscow (SVO) 16:45 förväntad
Airbus A320 Easyjet Switzerland DS 1535 Geneva (GVA) 16:50 förväntad
Airbus A320 easyJet U2 1645 Nice (NCE) 16:50 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 353 Vienna (VIE) 16:55 förväntad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 7 - 10 min.
Boeing 737 Ryanair FR 2923 Málaga (AGP) 16:10 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 1455 Dublin (DUB) 16:20 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2177 Manchester (MAN) 16:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2587 Berlin (TXL) 16:25 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2047 Birmingham (BHX) 16:30 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3149 Milan (LIN) 16:30 förväntad
Airbus A320 British Airways BA 403 London (LHR) 16:40 förväntad
Embraer ERJ flybmi BM 2006 Bristol (BRS) 16:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3591 Lyon (LYS) 16:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2721 Geneva (GVA) 16:45 förväntad
Boeing 737 Royal Air Maroc AT 833 Casablanca Mohamed V 16:55 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2983 Rome (FCO) 16:55 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2095 London (LHR) 16:55 förväntad

17:00 18.01.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 168°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Alitalia AZ 160 Rome (FCO) 17:05 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 2290 Munich (MUC) 17:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3816 Lisbon (LIS) 17:05 förväntad
Embraer 170 Finnair AY 1543 Helsinki (HEL) 17:10 förväntad
Airbus A320 British Airways BA 398 London (LHR) 17:20 förväntad
Airbus A320 SAS SK 1589 Stockholm (ARN) 17:20 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3780 Tenerife Island (TFS) 17:20 förväntad
Airbus A320 Turkish Airlines TK 1939 Istanbul (IST) 17:20 förväntad
Embraer ERJ HOP! A5 4316 Lyon (LYS) 17:25 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 1016 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3622 Nice Cote d'Azur 17:25 förväntad
Airbus A320 Aegean Airlines A3 622 Athens (ATH) 17:30 förväntad
Embraer 170 KLM KL 1731 Amsterdam (AMS) 17:30 förväntad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Croatia Airlines OU 4456 Zagreb (ZAG) 17:30 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2964 Milan (MXP) 17:35 förväntad
Boeing 737 Air Europa UX 1173 Madrid (MAD) 17:35 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3704 Barcelona (BCN) 17:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3126 Bologna (BLQ) 17:55 förväntad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer 170 Lufthansa LH 2289 Munich 17:00 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2307 Stockholm (BMA) 17:00 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2627 Hamburg (HAM) 17:00 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2951 Madrid 17:05 förväntad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Eurowings EW 2163 Stuttgart (STR) 17:10 förväntad
Airbus A320 easyJet U2 1646 Nice (NCE) 17:15 förväntad
Airbus A320 Easyjet Switzerland DS 1536 Geneva (GVA) 17:20 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2938 Barcelona (BCN) 17:25 förväntad
Airbus A320 SAS SK 1594 Copenhagen (CPH) 17:30 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 354 Vienna (VIE) 17:40 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 2291 Munich (MUC) 17:45 förväntad
Airbus A320 Aeroflot SU 2629 Moscow (SVO) 17:45 förväntad
Embraer 170 Finnair AY 1544 Helsinki 17:55 förväntad

18:00 18.01.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 168°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737 Royal Air Maroc AT 830 Rabat 18:05 förväntad
Airbus A320 Iberia IB 3214 Madrid (MAD) 18:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2720 Geneva (GVA) 18:05 förväntad
Embraer ERJ flybmi BM 2026 Nuremberg (NUE) 18:15 förväntad
Bombardier CS300 Air Baltic BT 603 Riga (RIX) 18:15 förväntad
Bombardier CS300 SWISS LX 782 Zurich (ZRH) 18:15 förväntad
Boeing 737 SAS SK 4745 Oslo (OSL) 18:15 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2836 Moscow (DME) 18:15 förväntad
Embraer 170 Finnair AY 1545 Helsinki (HEL) 18:20 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2706 Bâle/Mulhouse (BSL) 18:20 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 1018 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:25 förväntad
Airbus A320 TAP Portugal TP 644 Lisbon (LIS) 18:25 förväntad
Airbus A320 Air Arabia Maroc 3O 111 Casablanca Mohamed V 18:35 förväntad
Boeing 737 LOT - Polish Airlines LO 233 Warsaw (WAW) 18:40 förväntad
Boeing 777 Emirates EK 181 Dubai (DXB) 18:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2858 Kiev (KBP) 18:45 förväntad
Boeing 737 TAROM RO 373 Bucharest (OTP) 18:55 förväntad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 7 - 15 min.
Embraer ERJ HOP! A5 4317 Lyon (LYS) 18:00 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2963 Milan (MXP) 18:00 förväntad
Airbus A320 SAS SK 1590 Stockholm (ARN) 18:00 förväntad
Embraer 170 KLM KL 1732 Amsterdam (AMS) 18:05 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 1017 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:05 förväntad
Airbus A320 British Airways BA 399 London (LHR) 18:15 förväntad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Croatia Airlines OU 4457 Zagreb (ZAG) 18:15 förväntad
Airbus A320 Turkish Airlines TK 1940 Istanbul (IST) 18:15 förväntad
Airbus A320 Aegean Airlines A3 623 Athens (ATH) 18:20 förväntad
Airbus A320 Alitalia AZ 165 Rome (FCO) 18:20 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2589 Berlin (TXL) 18:35 förväntad
Airbus A320 Iberia IB 3205 Madrid 18:50 förväntad
Bombardier CS300 SWISS LX 783 Zurich (ZRH) 18:55 förväntad
Boeing 737 SAS SK 4746 Oslo (OSL) 18:55 förväntad
Boeing 737 Air Europa UX 1174 Madrid 18:55 förväntad

19:00 18.01.2019

+4°C   Vindar: 2 m/s @ 168°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 29
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Air Malta KM 420 Luqa (MLA) 19:00 förväntad
Bombardier CRJ Adria Airways JP 394 Ljubljana (LJU) 19:05 förväntad
Embraer 170 Alitalia AZ 154 Milan (LIN) 19:10 förväntad
Boeing 737 CSA OK 636 Prague (PRG) 19:10 förväntad
Airbus A320 SWISS LX 788 Zurich (ZRH) 19:15 förväntad
Embraer 170 Austrian OS 355 Vienna (VIE) 19:15 förväntad
Embraer 170 TUI fly Belgium TB 2942 Pristina International 19:15 förväntad
Embraer ERJ flybmi BM 1107 Newcastle (NCL) 19:30 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2252 Billund (BLL) 19:30 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 3196 Torino (TRN) 19:30 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 2292 Munich (MUC) 19:35 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2372 Vilnius (VNO) 19:35 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2812 Prague (PRG) 19:35 förväntad
Airbus A320 Bulgaria Air FB 407 Sofia (SOF) 19:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2260 Copenhagen (CPH) 19:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2556 Warsaw (WAW) 19:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2826 Budapest (BUD) 19:40 förväntad
Embraer ERJ flybmi BM 2007 Bristol (BRS) 19:45 förväntad
Bombardier CRJ LOT - Polish Airlines LO 8177 Tallinn (TLL) 19:45 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2048 Birmingham (BHX) 19:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2064 Edinburgh (EDI) 19:45 förväntad
Airbus A320 SAS SK 597 Copenhagen (CPH) 19:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2178 Manchester (MAN) 19:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2906 Vienna (VIE) 19:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3182 Rome (FCO) 19:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2284 Oslo (OSL) 19:55 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2588 Berlin (TXL) 19:55 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3670 Toulouse-Blagnac (TLS) 19:55 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 1332 Alicante (ALC) 19:55 förväntad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer ERJ flybmi BM 1238 Nottingham (EMA) 19:00 förväntad
Bombardier CS300 Air Baltic BT 604 Riga (RIX) 19:00 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 3159 Milan (MXP) 19:00 förväntad
Boeing 737 Royal Air Maroc AT 831 Rabat 19:05 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 1019 Frankfurt-am-Main (FRA) 19:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2907 Vienna (VIE) 19:10 förväntad
Embraer 170 Finnair AY 1546 Helsinki 19:15 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2309 Stockholm (BMA) 19:15 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2723 Geneva (GVA) 19:15 förväntad
Airbus A320 TAP Portugal TP 649 Lisbon (LIS) 19:15 förväntad
Airbus A320 Air Arabia Maroc 3O 114 Tangier Ibn Batouta 19:25 förväntad
Boeing 737 LOT - Polish Airlines LO 234 Warsaw (WAW) 19:30 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2263 Copenhagen (CPH) 19:35 förväntad
Boeing 737 CSA OK 637 Prague (PRG) 19:50 förväntad
Airbus A320 Air Malta KM 421 Luqa (MLA) 19:55 förväntad
Airbus A320 SWISS LX 789 Zurich (ZRH) 19:55 förväntad
Boeing 737 TAROM RO 374 Bucharest (OTP) 19:55 förväntad

20:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 162°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737 Blue Air 0B 123 Bucharest (OTP) 20:00 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2096 London (LHR) 20:00 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2318 Göteborg (GOT) 20:00 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2722 Geneva (GVA) 20:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3592 Lyon (LYS) 20:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3728 Madrid 20:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2628 Hamburg (HAM) 20:10 förväntad
Airbus A320 Aer Lingus EI 638 Dublin (DUB) 20:20 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3150 Milan (LIN) 20:20 förväntad
Airbus A320 Easyjet Switzerland DS 1033 Basel Mulhouse EuroAirport Swiss 20:25 förväntad
Airbus A320 Easyjet Switzerland DS 1537 Geneva (GVA) 20:35 förväntad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Eurowings EW 2164 Stuttgart (STR) 20:35 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 8920 Valencia 20:40 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2932 Lisbon (LIS) 20:55 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 8990 Barcelona 20:55 förväntad

AVÅGENDE — 26
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer 170 Austrian OS 356 Vienna (VIE) 20:00 förväntad
Boeing 777 Emirates EK 182 Dubai (DXB) 20:15 förväntad
Bombardier CRJ Adria Airways JP 395 Ljubljana (LJU) 20:15 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 2293 Munich (MUC) 20:15 förväntad
Airbus A320 Bulgaria Air FB 408 Sofia (SOF) 20:20 förväntad
Embraer 170 Alitalia AZ 153 Milan (LIN) 20:25 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 1333 Alicante (ALC) 20:25 förväntad
Airbus A320 SAS SK 2590 Copenhagen (CPH) 20:30 förväntad
Bombardier CRJ LOT - Polish Airlines LO 8178 Tallinn (TLL) 20:35 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3187 Rome (FCO) 20:35 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 3569 Nantes (NTE) 20:35 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2591 Berlin (TXL) 20:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2815 Prague (PRG) 20:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2829 Budapest (BUD) 20:40 förväntad
Boeing 737 Blue Air 0B 124 Bucharest (OTP) 20:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2629 Hamburg (HAM) 20:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3593 Lyon (LYS) 20:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3715 Bilbao (BIO) 20:45 förväntad
Boeing 787 ANA NH 232 Tokyo (NRT) 20:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2287 Oslo (OSL) 20:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2725 Geneva (GVA) 20:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3151 Milan (LIN) 20:50 förväntad
Airbus A320 Easyjet Switzerland DS 1034 Basel Mulhouse EuroAirport Swiss 20:55 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2319 Göteborg (GOT) 20:55 förväntad
Embraer ERJ Brussels Airlines SN 2639 Hannover (HAJ) 20:55 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3731 Madrid (MAD) 20:55 förväntad

21:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 162°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737 Ryanair FR 166 Berlin (SXF) 21:05 förväntad
Embraer ERJ HOP! A5 4318 Lyon (LYS) 21:30 förväntad
Boeing 787 Ethiopian Airlines ET 729 Manchester 21:30 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 1456 Dublin (DUB) 21:30 förväntad
Airbus A320 Turkish Airlines TK 1941 Istanbul (IST) 21:45 förväntad
Embraer ERJ flybmi BM 1237 Nottingham (EMA) 21:50 förväntad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 2582 Marrakech 21:55 förväntad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Embraer ERJ flybmi BM 1108 Newcastle (NCL) 21:00 förväntad
Airbus A320 Easyjet Switzerland DS 1538 Geneva (GVA) 21:00 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2253 Billund (BLL) 21:00 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2265 Copenhagen (CPH) 21:00 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2559 Warsaw (WAW) 21:00 förväntad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Eurowings EW 2165 Stuttgart (STR) 21:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3207 Venice (VCE) 21:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3603 Marseille (MRS) 21:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3675 Toulouse-Blagnac (TLS) 21:05 förväntad
Airbus A320 Aer Lingus EI 639 Dublin (DUB) 21:10 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2049 Birmingham (BHX) 21:10 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2065 Edinburgh (EDI) 21:10 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2103 London (LHR) 21:10 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2183 Manchester (MAN) 21:15 förväntad
Embraer ERJ flybmi BM 2008 Bristol (BRS) 21:20 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2931 Lisbon (LIS) 21:20 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 8921 Valencia 21:20 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 167 Berlin (SXF) 21:30 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 8991 Barcelona 21:35 förväntad

22:00 18.01.2019

+1°C   Vindar: 3 m/s @ 162°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 20
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737 Ryanair FR 2984 Rome (FCO) 22:00 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2590 Berlin (TXL) 22:05 förväntad
Embraer 170 LOT - Polish Airlines LO 231 Warsaw (WAW) 22:10 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2939 Barcelona (BCN) 22:15 förväntad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 2502 Agadir Al Massira 22:15 förväntad
Airbus A320 Iberia IB 3208 Madrid 22:20 förväntad
Bombardier CS300 SWISS LX 770 Zurich (ZRH) 22:20 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 1024 Frankfurt-am-Main (FRA) 22:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2724 Geneva (GVA) 22:25 förväntad
Embraer 170 KLM KL 1733 Amsterdam (AMS) 22:30 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2308 Stockholm (BMA) 22:30 förväntad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 2052 Banjul 22:30 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2924 Málaga (AGP) 22:35 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2952 Madrid 22:35 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 3160 Milan (MXP) 22:35 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 2294 Munich 22:40 förväntad
Boeing 737 UIA PS 147 Kiev (KBP) 22:40 förväntad
Boeing 737 Aeroflot SU 2618 Moscow (SVO) 22:40 förväntad
Airbus A320 British Airways BA 404 London (LHR) 22:45 förväntad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 1754 Tenerife Island (TFS) 22:55 förväntad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 30 min.
Boeing 737 Ryanair FR 1457 Dublin (DUB) 22:00 förväntad
Boeing 787 Ethiopian Airlines ET 729 Addis Ababa Bole 22:30 förväntad
Airbus A320 Turkish Airlines TK 3032 Eskisehir Anadolu Airport 22:40 förväntad

Andra datum

October, 2018

25    26    27    28    29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22