Brussels, Brussels (BRU / EBBR)

Planespotter’s tidtabell

10:00 21.02.2020

+6°C   Vindar: 7 m/s @ 230°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 3 - 9 min.
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2284 Munich (MUC) 10:02 ankom
Embraer 190 PH-EZA KLM KL 1723 Amsterdam (AMS) 10:11 ankom
Airbus A320 D-AIUH Lufthansa LH 1008 Frankfurt-am-Main (FRA) 10:15 ankom
Boeing 737-800 LN-RGE SAS SK 4743 Oslo (OSL) 10:18 ankom
Embraer 190 TAP Air Portugal TP 656 Porto (OPO) 10:25 ankom
Airbus A319 OO-SSW Brussels SN 3154 Milan (MXP) 10:28 ankom
Boeing 737-800 EI-DYW Ryanair FR 2962 Milan (MXP) 10:30 ankom
Airbus A320 TS-IMW Tunisair TU 788 Tunis (TUN) 10:31 ankom
Airbus A320 EI-EID Alitalia AZ 156 Rome (FCO) 10:32 ankom
Airbus A320 Air Arabia Maroc 3O 111 Casablanca (CMN) 10:34 ankom
Airbus A319 G-EUPH British Airways BA 392 London (LHR) 10:35 förväntad
Airbus A320 CS-TNL TAP Air Portugal TP 646 Lisbon (LIS) 10:37 förväntad
Airbus A321 TC-JTJ Turkish TK 1937 Istanbul (IST) 10:39 förväntad
Airbus A320 CN-NMH Air Arabia Maroc 3O 115 Nador (NDR) 10:47 förväntad
Airbus A321 SX-DGP Aegean A3 620 Athens (ATH) 10:55 förväntad
Embraer 190 Royal Air Maroc AT 830 Rabat (RBA) 10:59 förväntad

AVÅGENDE — 38
Väntningstid 2 - 10 min.
Airbus A319 G-EUOC British Airways BA 391 London (LHR) 10:00 avgick
Airbus A320 OO-SNH Brussels SN 3289 Tel Aviv (TLV) 10:00 avgick
Airbus A319 OO-SSQ Brussels SN 3751 Valencia (VLC) 10:02 avgick
Airbus A319 OO-SSJ Brussels SN 3147 Milan (LIN) 10:03 avgick
Airbus A320 OO-SND Brussels SN 2581 Berlin (TXL) 10:05 avgick
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 58 Abu Dhabi (AUH) 10:05 gate stängd
Airbus A319 OO-SSD Brussels SN 2547 Kraków (KRK) 10:08 avgick
Airbus A320 Austrian OS 352 Vienna (VIE) 10:10 gate stängd
Airbus A319 OO-SSB Brussels SN 3201 Venice (VCE) 10:11 avgick
Airbus A320 OO-TCQ Brussels SN 3811 Porto (OPO) 10:13 avgick
Airbus A320-100/200 EI-CVA Aer Lingus EI 631 Dublin (DUB) 10:15 avgick
Airbus A330-300 Brussels SN 467 Kigali (KGL) 10:15 gate stängd
Airbus A320 HB-IJS SWISS LX 787 Zurich (ZRH) 10:15 avgick
Airbus A319 OO-SSR Brussels SN 3597 Marseille (MRS) 10:16 avgick
Airbus A320 OO-TCV Brussels SN 2173 Manchester (MAN) 10:17 avgick
Airbus A320 OO-SNN Brussels SN 3629 Paris (CDG) 10:19 avgick
Boeing 787-9 C-FRSR Air Canada AC 833 Montréal (YUL) 10:20 avgick
Boeing 737-700 TAROM RO 372 Bucharest (OTP) 10:20 gate stängd
Airbus A320 NEO LN-RGL SAS SK 590 Stockholm (ARN) 10:23 avgick
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2037 Birmingham (BHX) 10:24 avgick
Embraer EMB 195 SP-LNM LOT - Polish LO 236 Warsaw (WAW) 10:25 avgick
Boeing 737-800 (winglets) EI-DCY Ryanair FR 2985 Valencia (VLC) 10:25 avgick
Airbus A320 EC-NCF Vueling VY 8989 Barcelona (BCN) 10:27 avgick
Boeing 787 N14001 United UA 998 Newark (EWR) 10:29 avgick
Bombardier CRJ1000 EC-MNR SAS SK 594 Copenhagen (CPH) 10:30 avgick
Airbus A330-200 OO-SFT Brussels SN 515 Washington (IAD) 10:30 avgick
Boeing 767-400 N832MH Delta Air Lines DL 141 New York (JFK) 10:30 avgick
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Croatia OU 457 Zagreb (ZAG) 10:30 gate stängd
Boeing 737-800 Ryanair FR 2925 Lisbon (LIS) 10:33 avgick
Airbus A330-300 Brussels SN 501 New York (JFK) 10:35 ombordstigning
Airbus A330-300 Brussels SN 351 Douala (DLA) 10:40 ombordstigning
Embraer 190 PH-EZA KLM KL 1724 Amsterdam (AMS) 10:40 ombordstigning
Airbus A320-100/200 OO-SNC Brussels SN 3617 Nice (NCE) 10:40 avgick
Airbus A320 Brussels SN 3815 Lisbon (LIS) 10:40 ombordstigning
Boeing 767-400 Delta Air Lines DL 81 Atlanta (ATL) 10:45 ombordstigning
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2285 Munich (MUC) 10:45 ombordstigning
Boeing 737-800 SAS SK 4744 Oslo (OSL) 10:55 ombordstigning
Embraer 190 Air Europa UX 1172 Madrid (MAD) 10:55 ombordstigning

11:00 21.02.2020

+6°C   Vindar: 7 m/s @ 230°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 6 - 20 min.
Boeing 737-800 VQ-BWB Aeroflot SU 2168 Moscow (SVO) 11:00 förväntad
Airbus A321 EC-IXD Iberia IB 3206 Madrid (MAD) 11:04 förväntad
Boeing 757-200 TF-FIO Icelandair FI 554 Reykjavík (KEF) 11:10 förväntad
Airbus A319 OO-SNJ Brussels SN 2902 Vienna (VIE) 11:30 förväntad
Airbus A320 NEO D-AINR Lufthansa LH 2286 Munich (MUC) 11:50 förväntad
Airbus A320 OO-SNF Brussels SN 3696 Barcelona (BCN) 11:52 förväntad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2921 Barcelona (BCN) 11:00 ombordstigning
Airbus A320 D-AIUH Lufthansa LH 1009 Frankfurt-am-Main (FRA) 11:05 ombordstigning
Boeing 767-300 United UA 973 Chicago (ORD) 11:05 ombordstigning
Airbus A320 Tunisair TU 789 Tunis (TUN) 11:10 förväntad
Airbus A330-200 Brussels SN 277 Accra (ACC) 11:10 ombordstigning
Airbus A330-300 Brussels SN 299 Abidjan (ABJ) 11:15 ombordstigning
Airbus A319 Brussels SN 3713 Bilbao (BIO) 11:15 försenad
Embraer 190 TAP Air Portugal TP 653 Porto (OPO) 11:15 ombordstigning
Airbus A320 Air Arabia Maroc 3O 116 Nador (NDR) 11:20 förväntad
Airbus A320 Alitalia AZ 159 Rome (FCO) 11:30 förväntad
Airbus A321 Turkish TK 1938 Istanbul (IST) 11:30 förväntad
Airbus A330-300 Brussels SN 203 Dakar 11:35 ombordstigning
Airbus A320 TAP Air Portugal TP 643 Lisbon (LIS) 11:35 förväntad
Airbus A319 Finnair AY 1542 Helsinki (HEL) 11:40 förväntad
Airbus A321 Aegean A3 621 Athens (ATH) 11:40 förväntad
Airbus A319 British Airways BA 393 London (LHR) 11:50 förväntad
Boeing 777 United UA 951 Washington (IAD) 11:55 förväntad
Airbus A321 Iberia IB 3203 Madrid (MAD) 11:55 förväntad

12:00 21.02.2020


ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 9 min.
Airbus A320-100/200 OE-INQ EasyJet Europe EC 5011 Berlin (TXL) 12:00 förväntad
Embraer 190 OO-JVA TUI fly TB 2942 Prishtina (PRN) 12:07 förväntad
Embraer 190 OO-JVA TUI fly TB 1012 Málaga (AGP) 12:11 förväntad
Boeing 737-800 EI-ENV Ryanair FR 2944 Madrid (MAD) 12:20 förväntad
Airbus A320 D-AIQD Lufthansa LH 1010 Frankfurt-am-Main (FRA) 12:25 förväntad
Airbus A320 TC-JPP Turkish TK 1945 Istanbul (SAW) 12:26 förväntad
Boeing 737-800 UR-PSM UIA PS 145 Kiev (KBP) 12:34 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 164 Berlin (SXF) 12:35 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2948 Rome (FCO) 12:35 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2624 Hamburg (HAM) 12:35 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2634 Hannover (HAJ) 12:35 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2714 Geneva (GVA) 12:40 förväntad
Boeing 777 A6-EQJ Emirates EK 183 Dubai (DXB) 12:45 förväntad
Boeing 737-800 Air Algerie AH 2062 Algiers (ALG) 12:50 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3176 Rome (FCO) 12:55 förväntad

AVÅGENDE — 9
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A320 Air Arabia Maroc 3O 114 Tangier (TNG) 12:00 förväntad
Airbus A330-300 Brussels SN 241 Freetown (FNA) 12:05 förväntad
Embraer 190 Royal Air Maroc AT 677 Tangier (TNG) 12:10 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3157 Milan (MXP) 12:15 försenad
Boeing 737-800 Aeroflot SU 2169 Moscow (SVO) 12:15 förväntad
Airbus A320 NEO Lufthansa LH 2287 Munich (MUC) 12:30 förväntad
Airbus A320-200 EasyJet Europe EC 5012 Berlin (TXL) 12:30 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3703 Barcelona (BCN) 12:45 förväntad
Boeing 757-200 Icelandair FI 555 Reykjavík (KEF) 12:55 förväntad

13:00 21.02.2020

+8°C   Vindar: 8 m/s @ 230°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Brussels SN 2810 Prague (PRG) 13:05 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2038 Birmingham (BHX) 13:05 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2094 London (LHR) 13:10 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2582 Berlin (TXL) 13:15 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3588 Lyon (LYS) 13:15 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2258 Copenhagen (CPH) 13:20 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2174 Manchester (MAN) 13:25 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2250 Billund (BLL) 13:30 förväntad
Airbus A350-900 Qatar Airways QR 193 Doha (DOH) 13:31 förväntad
Bombardier CRJ900 OO-SSN Brussels SN 2314 Göteborg (GOT) 13:35 förväntad
Airbus A319 Iberia IB 3210 Madrid (MAD) 13:45 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3148 Milan (LIN) 13:45 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3668 Toulouse-Blagnac (TLS) 13:45 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3202 Venice (VCE) 13:55 förväntad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 165 Berlin (SXF) 13:00 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2947 Rome (FCO) 13:00 förväntad
Embraer 190 D-AIQD Lufthansa LH 1011 Frankfurt-am-Main (FRA) 13:05 förväntad
Airbus A350-900 Thai Airways International TG 935 Bangkok (BKK) 13:10 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2045 Birmingham (BHX) 13:15 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3621 Nice (NCE) 13:15 försenad
Airbus A320 Turkish TK 1946 Istanbul (SAW) 13:15 förväntad
Embraer 190 TUI fly TB 2953 Tirana (TIA) 13:30 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3125 Bologna (BLQ) 13:35 förväntad
Boeing 737-700 TUI fly TB 1753 Tenerife Island (TFS) 13:50 förväntad
Embraer RJ145 Air France AF 1725 Lyon (LYS) 13:50 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3205 Venice (VCE) 13:55 förväntad

14:00 21.02.2020

+8°C   Vindar: 8 m/s @ 230°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Brussels SN 2824 Budapest (BUD) 14:05 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3598 Marseille (MRS) 14:10 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5236 Pisa (PSA) 14:15 förväntad
Embraer 175 PH-EXJ KLM KL 1725 Amsterdam (AMS) 14:15 förväntad
Boeing 737-800 EgyptAir MS 725 Cairo (CAI) 14:20 förväntad
Airbus A321 Turkish TK 1943 Istanbul (IST) 14:20 förväntad
Embraer 175 Alitalia AZ 150 Milan (LIN) 14:25 förväntad
Airbus A320 D-AIQA Lufthansa LH 1012 Frankfurt-am-Main (FRA) 14:25 förväntad
Bombardier CS100 HB-JBF SWISS LX 780 Zurich (ZRH) 14:30 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2548 Kraków (KRK) 14:40 förväntad
Airbus A319 OO-SSF Brussels SN 2304 Stockholm (BMA) 14:45 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 8992 Barcelona (BCN) 14:45 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3618 Nice (NCE) 14:50 förväntad
Boeing 737-800 TUI fly TB 2502 Agadir (AGA) 14:50 förväntad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 20 min.
Boeing 737-800 Air Algerie AH 2063 Algiers (ALG) 14:00 förväntad
Airbus A320 NEO SAS SK 1592 Copenhagen (CPH) 14:00 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3817 Lisbon (LIS) 14:00 förväntad
Boeing 737 UIA PS 146 Kiev (KBP) 14:00 förväntad
Embraer 190 TUI fly TB 1113 Alicante (ALC) 14:05 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2371 Vilnius (VNO) 14:10 förväntad
Airbus A319 Iberia IB 3209 Madrid (MAD) 14:30 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 184 Dubai (DXB) 14:35 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3181 Rome (FCO) 14:40 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5235 Pisa (PSA) 14:40 förväntad
Embraer 175 PH-EXJ KLM KL 1726 Amsterdam (AMS) 14:45 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2555 Warsaw (WAW) 14:45 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2825 Budapest (BUD) 14:50 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2719 Geneva (GVA) 14:50 förväntad

15:00 21.02.2020

+8°C   Vindar: 8 m/s @ 230°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 17 min.
Airbus A319 Brussels SN 3722 Madrid (MAD) 15:00 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3752 Valencia (VLC) 15:10 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3714 Bilbao (BIO) 15:15 förväntad
Boeing 787-9 JA837A ANA NH 231 Tokyo (NRT) 15:23 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3812 Porto (OPO) 15:40 förväntad
Airbus A320 TUI fly TB 1752 Tenerife Island (TFS) 15:40 förväntad
Airbus A320 Aer Lingus EI 634 Dublin (DUB) 15:45 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3158 Milan (MXP) 15:45 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2922 Barcelona (BCN) 15:50 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1454 Dublin (DUB) 15:55 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3736 Málaga (AGP) 15:55 förväntad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 OO-SSA Brussels SN 2705 Bâle/Mulhouse (BSL) 15:00 förväntad
Airbus A320 D-AIQA Lufthansa LH 1013 Frankfurt-am-Main (FRA) 15:05 förväntad
Embraer 175 Alitalia AZ 149 Milan (LIN) 15:05 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2283 Oslo (OSL) 15:10 förväntad
Bombardier CS100 HB-JBF SWISS LX 781 Zurich (ZRH) 15:15 förväntad
Airbus A321 Turkish TK 1944 Istanbul (IST) 15:15 förväntad
Boeing 737-800 EgyptAir MS 726 Cairo (CAI) 15:20 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 8993 Barcelona (BCN) 15:20 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2923 Málaga (AGP) 15:20 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3343 Ljubljana (LJU) 15:30 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2905 Vienna (VIE) 15:30 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels SN 3195 Torino (TRN) 15:40 förväntad
Airbus A350-900 Qatar Airways QR 194 Doha (DOH) 15:40 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2063 Edinburgh (EDI) 15:45 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2317 Göteborg (GOT) 15:45 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3669 Toulouse-Blagnac (TLS) 15:50 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2811 Prague (PRG) 15:50 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2259 Copenhagen (CPH) 15:55 förväntad

16:00 21.02.2020

+8°C   Vindar: 8 m/s @ 230°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 7 - 20 min.
Airbus A319 British Airways BA 402 London (LHR) 16:00 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 2288 Munich (MUC) 16:00 förväntad
EasyJet Europe EC 1645 Nice (NCE) 16:10 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2162 Stuttgart (STR) 16:10 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2092 Larnarca (LCA) 16:10 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2046 Birmingham (BHX) 16:15 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3622 Nice (NCE) 16:15 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2926 Lisbon (LIS) 16:25 förväntad
Boeing 737-800 Royal Air Maroc AT 832 Casablanca (CMN) 16:30 förväntad
Boeing 737-800 TUI fly TB 1112 Alicante (ALC) 16:30 förväntad
Airbus A319 Easyjet Switzerland DS 1535 Geneva (GVA) 16:50 förväntad
Airbus A320 NEO SAS SK 1593 Copenhagen (CPH) 16:50 förväntad
Boeing 737-800 Aeroflot SU 2628 Moscow (SVO) 16:50 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 353 Vienna (VIE) 16:55 förväntad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Brussels SN 2177 Manchester (MAN) 16:25 förväntad
Airbus A320 Aer Lingus EI 635 Dublin (DUB) 16:25 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2587 Berlin (TXL) 16:30 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2047 Birmingham (BHX) 16:30 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3149 Milan (LIN) 16:30 förväntad
EasyJet Europe EC 1646 Nice (NCE) 16:40 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 2289 Munich (MUC) 16:40 förväntad
Boeing 737-700 TUI fly TB 2581 Marrakech (RAK) 16:40 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2163 Stuttgart (STR) 16:45 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3591 Lyon (LYS) 16:45 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2721 Geneva (GVA) 16:45 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2951 Madrid (MAD) 16:50 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2057 Bristol (BRS) 16:55 förväntad
Airbus A319 British Airways BA 403 London (LHR) 16:55 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2983 Rome (FCO) 16:55 förväntad

17:00 21.02.2020

+8°C   Vindar: 8 m/s @ 231°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer RJ145 Air France AF 1728 Lyon (LYS) 17:10 förväntad
Embraer 190 Finnair AY 1543 Helsinki (HEL) 17:10 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3816 Lisbon (LIS) 17:10 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 8920 Valencia (VLC) 17:10 förväntad
Airbus A319 Lufthansa LH 2290 Munich (MUC) 17:15 förväntad
Airbus A319 British Airways BA 398 London (LHR) 17:20 förväntad
Airbus A320 NEO SE-ROC SAS SK 1589 Stockholm (ARN) 17:20 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3780 Tenerife Island (TFS) 17:20 förväntad
Airbus A321 Turkish TK 1939 Istanbul (IST) 17:20 förväntad
Airbus A320 D-AIUN Lufthansa LH 1016 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:25 förväntad
Airbus A320 Alitalia AZ 160 Rome (FCO) 17:30 förväntad
Embraer 190 PH-EXX KLM KL 1731 Amsterdam (AMS) 17:30 förväntad
Airbus A320 TUI fly TB 1712 Fuerteventura Island (FUE) 17:30 förväntad
Boeing 737-800 EI-EBH Ryanair FR 2964 Milan (MXP) 17:35 förväntad
Boeing 737-800 Air Europa UX 1173 Madrid (MAD) 17:35 förväntad
Airbus A320 Aegean A3 622 Athens (ATH) 17:40 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3704 Barcelona (BCN) 17:40 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3126 Bologna (BLQ) 17:55 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3206 Venice (VCE) 17:55 förväntad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 10 min.
Airbus A319 Brussels SN 2627 Hamburg (HAM) 17:00 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2307 Stockholm (BMA) 17:05 förväntad
Boeing 737-800 TUI fly TB 1111 Alicante (ALC) 17:05 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2938 Barcelona (BCN) 17:15 förväntad
Airbus A319 Easyjet Switzerland DS 1536 Geneva (GVA) 17:20 förväntad
Airbus A320 NEO SAS SK 1594 Copenhagen (CPH) 17:30 förväntad
Boeing 737-800 Royal Air Maroc AT 833 Casablanca (CMN) 17:30 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 354 Vienna (VIE) 17:40 förväntad
Boeing 737-800 Aeroflot SU 2629 Moscow (SVO) 17:40 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 8921 Valencia (VLC) 17:45 förväntad
Airbus A319 Lufthansa LH 2291 Munich (MUC) 17:55 förväntad
Embraer 190 Finnair AY 1544 Helsinki (HEL) 17:55 förväntad

18:00 21.02.2020

+8°C   Vindar: 8 m/s @ 231°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Brussels SN 1966 Tenerife Island (TFS) 18:00 förväntad
Airbus A319 OO-SSA Brussels SN 2706 Bâle/Mulhouse (BSL) 18:00 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2720 Geneva (GVA) 18:05 förväntad
Air Baltic BT 603 Riga (RIX) 18:10 förväntad
Bombardier CS300 SWISS LX 782 Zurich (ZRH) 18:15 förväntad
Boeing 737-800 SAS SK 4745 Oslo (OSL) 18:15 förväntad
Boeing 737-800 Blue Air 0B 123 Bucharest (OTP) 18:20 förväntad
Airbus A319 Finnair AY 1545 Helsinki (HEL) 18:20 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1456 Dublin (DUB) 18:25 förväntad
Airbus A320 NEO D-AIRU Lufthansa LH 1018 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:25 förväntad
Airbus A320 NEO TAP Air Portugal TP 644 Lisbon (LIS) 18:25 förväntad
Airbus A320 Iberia IB 3214 Madrid (MAD) 18:30 förväntad
Embraer 190 LOT - Polish LO 233 Warsaw (WAW) 18:40 förväntad
Boeing 737-300 TAROM RO 373 Bucharest (OTP) 18:40 förväntad
Airbus A320 Air Arabia Maroc 3O 113 Tangier (TNG) 18:45 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 181 Dubai (DXB) 18:45 förväntad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 NEO SE-ROC SAS SK 1590 Stockholm (ARN) 18:00 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2963 Milan (MXP) 18:00 förväntad
Airbus A320 D-AIUN Lufthansa LH 1017 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:05 förväntad
Airbus A319 British Airways BA 399 London (LHR) 18:05 förväntad
Embraer 190 PH-EXX KLM KL 1732 Amsterdam (AMS) 18:05 förväntad
Embraer RJ145 Air France AF 1729 Lyon (LYS) 18:05 förväntad
Airbus A321 Turkish TK 1940 Istanbul (IST) 18:15 förväntad
Airbus A320 Alitalia AZ 165 Rome (FCO) 18:25 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3183 Rome (FCO) 18:30 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3705 Barcelona (BCN) 18:30 förväntad
Airbus A320 Aegean A3 623 Athens (ATH) 18:30 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2589 Berlin (TXL) 18:35 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3159 Milan (MXP) 18:50 förväntad
Boeing 737-800 SAS SK 4746 Oslo (OSL) 18:55 förväntad
Air Baltic BT 604 Riga (RIX) 18:55 förväntad
Boeing 737-800 Air Europa UX 1174 Madrid (MAD) 18:55 förväntad
Bombardier CS300 SWISS LX 783 Zurich (ZRH) 18:55 förväntad

19:00 21.02.2020

+8°C   Vindar: 8 m/s @ 231°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 30
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Air Malta KM 420 Luqa (MLA) 19:00 förväntad
Embraer 175 Alitalia AZ 154 Milan (LIN) 19:10 förväntad
Embraer 190 SWISS LX 788 Zurich (ZRH) 19:10 förväntad
Airbus A319 CSA OK 636 Prague (PRG) 19:10 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 355 Vienna (VIE) 19:15 förväntad
Eurowings EW 5244 Munich (MUC) 19:30 förväntad
Embraer Pheom 300 Loganair LM 546 Newcastle (NCL) 19:30 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels SN 3196 Torino (TRN) 19:30 förväntad
Embraer 190 OO-SRO TUI fly TB 2954 Tirana (TIA) 19:30 förväntad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2292 Munich (MUC) 19:35 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2372 Vilnius (VNO) 19:35 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2812 Prague (PRG) 19:35 förväntad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 407 Sofia (SOF) 19:40 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2260 Copenhagen (CPH) 19:40 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2556 Warsaw (WAW) 19:40 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2826 Budapest (BUD) 19:40 förväntad
Bombardier CRJ900 LOT - Polish LO 2977 Tallinn (TLL) 19:45 förväntad
Airbus A320 Croatia OU 4456 Zagreb (ZAG) 19:45 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2048 Birmingham (BHX) 19:45 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2064 Edinburgh (EDI) 19:45 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3344 Ljubljana (LJU) 19:45 förväntad
Airbus A320 Air Serbia JU 304 Belgrade (BEG) 19:50 förväntad
Airbus A320 SAS SK 597 Copenhagen (CPH) 19:50 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2178 Manchester (MAN) 19:50 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2906 Vienna (VIE) 19:50 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3182 Rome (FCO) 19:50 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2318 Göteborg (GOT) 19:55 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3670 Toulouse-Blagnac (TLS) 19:55 förväntad
Embraer 190 TUI fly TB 1114 Alicante (ALC) 19:55 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2284 Oslo (OSL) 19:55 förväntad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1457 Dublin (DUB) 19:00 förväntad
Airbus A320 NEO D-AIRU Lufthansa LH 1019 Frankfurt-am-Main (FRA) 19:05 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2907 Vienna (VIE) 19:05 förväntad
Boeing 737-800 Blue Air 0B 124 Bucharest (OTP) 19:05 förväntad
Airbus A320 Iberia IB 3205 Madrid (MAD) 19:10 förväntad
Airbus A319 Finnair AY 1546 Helsinki (HEL) 19:15 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2309 Stockholm (BMA) 19:15 förväntad
Airbus A320 NEO TAP Air Portugal TP 649 Lisbon (LIS) 19:15 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2723 Geneva (GVA) 19:15 förväntad
Airbus A320 Air Arabia Maroc 3O 112 Casablanca (CMN) 19:25 förväntad
Embraer 190 LOT - Polish LO 234 Warsaw (WAW) 19:30 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2263 Copenhagen (CPH) 19:35 förväntad
Boeing 737-300 TAROM RO 374 Bucharest (OTP) 19:40 förväntad
Embraer 190 Royal Air Maroc AT 831 Rabat (RBA) 19:45 förväntad
Airbus A319 CSA OK 637 Prague (PRG) 19:50 förväntad
Airbus A320 Air Malta KM 421 Luqa (MLA) 19:55 förväntad
Embraer 190 SWISS LX 789 Zurich (ZRH) 19:55 förväntad

20:00 21.02.2020

+8°C   Vindar: 7 m/s @ 229°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 5 - 15 min.
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2058 Bristol (BRS) 20:00 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2096 London (LHR) 20:00 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2588 Berlin (TXL) 20:00 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2164 Stuttgart (STR) 20:05 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2722 Geneva (GVA) 20:05 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3290 Tel Aviv (TLV) 20:05 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3728 Madrid (MAD) 20:05 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 1332 Alicante (ALC) 20:05 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2628 Hamburg (HAM) 20:10 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3592 Lyon (LYS) 20:10 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3150 Milan (LIN) 20:20 förväntad
Airbus A320-100/200 HB-JXO Easyjet Switzerland DS 1033 Bâle/Mulhouse (BSL) 20:25 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3818 Lisbon (LIS) 20:25 förväntad
Airbus A319 Easyjet Switzerland DS 1537 Geneva (GVA) 20:30 förväntad
EasyJet Europe EC 1643 Nice (NCE) 20:30 förväntad
Boeing 787-9 Ethiopian ET 729 Manchester (MAN) 20:30 förväntad
Airbus A320 Aer Lingus EI 638 Dublin (DUB) 20:35 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2932 Lisbon (LIS) 20:50 förväntad

AVÅGENDE — 27
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Austrian OS 356 Vienna (VIE) 20:00 förväntad
Embraer Pheom 300 Loganair LM 547 Newcastle (NCL) 20:10 förväntad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2293 Munich (MUC) 20:15 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 182 Dubai (DXB) 20:15 förväntad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 408 Sofia (SOF) 20:20 förväntad
Embraer 175 Alitalia AZ 153 Milan (LIN) 20:25 förväntad
Airbus A320 SAS SK 2590 Copenhagen (CPH) 20:30 förväntad
Airbus A320 Croatia OU 4457 Zagreb (ZAG) 20:30 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3187 Rome (FCO) 20:35 förväntad
Bombardier CRJ900 LOT - Polish LO 2978 Tallinn (TLL) 20:35 förväntad
Airbus A320 Air Serbia JU 305 Belgrade (BEG) 20:35 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2591 Berlin (TXL) 20:40 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2829 Budapest (BUD) 20:40 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2815 Prague (PRG) 20:40 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2629 Hamburg (HAM) 20:45 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 1333 Alicante (ALC) 20:45 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3715 Bilbao (BIO) 20:45 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3593 Lyon (LYS) 20:45 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2287 Oslo (OSL) 20:50 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3151 Milan (LIN) 20:50 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2725 Geneva (GVA) 20:50 förväntad
Boeing 787-9 ANA NH 232 Tokyo (NRT) 20:50 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2165 Stuttgart (STR) 20:55 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2319 Göteborg (GOT) 20:55 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3731 Madrid (MAD) 20:55 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3603 Marseille (MRS) 20:55 förväntad
Airbus A320-100/200 HB-JXO Easyjet Switzerland DS 1034 Bâle/Mulhouse (BSL) 20:55 förväntad

21:00 21.02.2020

+8°C   Vindar: 7 m/s @ 229°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 25 min.
Airbus A320 Vueling VY 8990 Barcelona (BCN) 21:00 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 166 Berlin (SXF) 21:05 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2929 Porto (OPO) 21:10 förväntad
Embraer RJ145 Air France AF 1732 Lyon (LYS) 21:20 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2924 Málaga (AGP) 21:45 förväntad
Airbus A321 Turkish TK 1941 Istanbul (IST) 21:45 förväntad

AVÅGENDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2253 Billund (BLL) 21:00 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2265 Copenhagen (CPH) 21:00 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2559 Warsaw (WAW) 21:00 förväntad
Airbus A319 Easyjet Switzerland DS 1538 Geneva (GVA) 21:00 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2059 Bristol (BRS) 21:05 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3675 Toulouse-Blagnac (TLS) 21:05 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3207 Venice (VCE) 21:05 förväntad
EasyJet Europe EC 1644 Nice (NCE) 21:10 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2049 Birmingham (BHX) 21:10 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2103 London (LHR) 21:10 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2065 Edinburgh (EDI) 21:10 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2183 Manchester (MAN) 21:15 förväntad
Airbus A320 Aer Lingus EI 639 Dublin (DUB) 21:15 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2931 Lisbon (LIS) 21:20 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 167 Berlin (SXF) 21:30 förväntad
Boeing 787-9 Ethiopian ET 729 Addis Ababa (ADD) 21:30 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 8991 Barcelona (BCN) 21:35 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2928 Porto (OPO) 21:35 förväntad

22:00 21.02.2020

+8°C   Vindar: 7 m/s @ 229°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 (winglets) EI-ENI Ryanair FR 2984 Rome (FCO) 22:00 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2939 Barcelona (BCN) 22:05 förväntad
Embraer 170 LOT - Polish LO 231 Warsaw (WAW) 22:10 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2590 Berlin (TXL) 22:10 förväntad
Bombardier CS300 HB-JCG SWISS LX 770 Zurich (ZRH) 22:20 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2308 Stockholm (BMA) 22:20 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2952 Madrid (MAD) 22:25 förväntad
Airbus A321 D-AIDI Lufthansa LH 1024 Frankfurt-am-Main (FRA) 22:25 förväntad
Airbus A320 EC-LVD Iberia IB 3208 Madrid (MAD) 22:30 förväntad
Embraer 190 PH-EZF KLM KL 1733 Amsterdam (AMS) 22:30 förväntad
Boeing 737-800 TUI fly TB 2052 Espargos (SID) 22:30 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 2294 Munich (MUC) 22:35 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2724 Geneva (GVA) 22:35 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3160 Milan (MXP) 22:35 förväntad
Boeing 737-800 Aeroflot SU 2618 Moscow (SVO) 22:40 förväntad
Airbus A319 British Airways BA 404 London (LHR) 22:45 förväntad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Turkish TK 3032 Eskişehir (AOE) 22:45 förväntad

23:00 21.02.2020

+7°C   Vindar: 7 m/s @ 224°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 7 - 15 min.
Airbus A320 Brussels SN 2264 Copenhagen (CPH) 23:10 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2908 Vienna (VIE) 23:20 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3706 Barcelona (BCN) 23:25 förväntad
Boeing 737-700 TUI fly TB 1754 Tenerife Island (TFS) 23:25 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3184 Rome (FCO) 23:40 förväntad
Airbus A319 TAP Air Portugal TP 642 Lisbon (LIS) 23:45 förväntad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Aeroflot SU 2619 Moscow (SVO) 23:30 förväntad

00:00 22.02.2020

+7°C   Vindar: 7 m/s @ 224°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-700 TUI fly TB 2582 Marrakech (RAK) 00:40 förväntad

01:00 22.02.2020

+7°C   Vindar: 7 m/s @ 224°   Moln/himmel overcast   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

02:00 22.02.2020

+6°C   Vindar: 8 m/s @ 226°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

03:00 22.02.2020

+6°C   Vindar: 8 m/s @ 226°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

04:00 22.02.2020

+6°C   Vindar: 8 m/s @ 226°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

05:00 22.02.2020

+6°C   Vindar: 8 m/s @ 226°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 35 min.
Airbus A330-300 Brussels SN 204 Dakar 05:05 förväntad
Airbus A330-300 Brussels SN 241 Monrovia (ROB) 05:10 förväntad
Airbus A330-300 Hainan HU 491 Beijing (PEK) 05:45 förväntad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 TUI fly TB 1113 Alicante (ALC) 05:50 förväntad
Boeing 737-700 TUI fly TB 1015 Málaga (AGP) 05:50 förväntad

06:00 22.02.2020

+6°C   Vindar: 8 m/s @ 226°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 15 min.
Boeing 787-8 Ethiopian ET 730 Addis Ababa (ADD) 06:15 förväntad
Airbus A330-300 Brussels SN 467 Kampala (EBB) 06:30 förväntad
Boeing 787-8 TUI fly TB 166 Montego Bay (MBJ) 06:30 förväntad
Airbus A350-900 Qatar Airways QR 195 Doha (DOH) 06:35 förväntad
Boeing 787-8 TUI fly TB 352 Cancún (CUN) 06:45 förväntad
Turkish TK 3033 Eskişehir (AOE) 06:45 förväntad
Airbus A350-900 Cathay Pacific CX 339 Hong Kong (HKG) 06:50 förväntad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 57 Abu Dhabi (AUH) 06:50 förväntad
Airbus A330-300 Brussels SN 300 Abidjan (ABJ) 06:55 förväntad

AVÅGENDE — 15
Väntningstid 5 - 30 min.
Boeing 737-800 TUI fly TB 3101 Sharm el-Sheikh (SSH) 06:00 förväntad
Boeing 737-800 TUI fly TB 1111 Alicante (ALC) 06:00 förväntad
Airbus A320 TAP Air Portugal TP 641 Lisbon (LIS) 06:00 förväntad
Boeing 737-800 TUI fly TB 3011 Hurghada (HRG) 06:05 förväntad
Embraer 190 TUI fly TB 1241 Almería (LEI) 06:05 förväntad
Airbus A320 TUI fly TB 3201 Antalya (AYT) 06:05 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 2295 Munich (MUC) 06:10 förväntad
Boeing 737-800 TUI fly TB 2751 Enfidha (NBE) 06:15 förväntad
Embraer 190 PH-EXA KLM KL 1720 Amsterdam (AMS) 06:15 förväntad
Boeing 737-800 TUI fly TB 1011 Málaga (AGP) 06:15 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3153 Milan (MXP) 06:20 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2711 Geneva (GVA) 06:20 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3631 Paris (CDG) 06:50 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2961 Milan (MXP) 06:55 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2901 Vienna (VIE) 06:55 förväntad

07:00 22.02.2020

+6°C   Vindar: 8 m/s @ 226°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 9
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A330-200 Brussels SN 278 Accra (ACC) 07:05 förväntad
Airbus A350-900 Thai Airways International TG 934 Bangkok (BKK) 07:05 förväntad
Boeing 777 United UA 950 Washington (IAD) 07:15 förväntad
Easyjet Switzerland DS 1533 Geneva (GVA) 07:25 förväntad
Airbus A330-300 Brussels SN 502 New York (JFK) 07:30 förväntad
Embraer 175 KLM KL 1721 Amsterdam (AMS) 07:35 förväntad
Brussels SN 352 Douala (DLA) 07:40 förväntad
Airbus A330-200 Brussels SN 516 Washington (IAD) 07:45 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 162 Berlin (SXF) 07:50 förväntad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 6744 Essaouira (ESU) 07:00 förväntad
Boeing 737-800 TUI fly TB 2031 Rabil (BVC) 07:00 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2943 Madrid (MAD) 07:00 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2925 Lisbon (LIS) 07:00 förväntad
Airbus A320 NEO Lufthansa LH 1025 Frankfurt-am-Main (FRA) 07:05 förväntad
SWISS LX 771 Zurich (ZRH) 07:05 förväntad
Boeing 787-8 Ethiopian ET 730 Dublin (DUB) 07:15 förväntad
Airbus A321 Iberia IB 3207 Madrid (MAD) 07:15 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3779 Tenerife Island (TFS) 07:20 förväntad
Boeing 737-800 TUI fly TB 1765 Tenerife Island (TFS) 07:30 förväntad
Airbus A319 British Airways BA 389 London (LHR) 07:40 förväntad
Embraer 195 LOT - Polish LO 232 Warsaw (WAW) 07:45 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3175 Rome (FCO) 07:50 förväntad
Easyjet Switzerland DS 1534 Geneva (GVA) 07:55 förväntad

08:00 22.02.2020

+6°C   Vindar: 9 m/s @ 224°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 31
Väntningstid 5 min.
Boeing 787 United UA 999 Newark (EWR) 08:05 förväntad
Boeing 787-9 Air Canada AC 832 Montréal (YUL) 08:10 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2592 Berlin (TXL) 08:15 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2630 Hamburg (HAM) 08:15 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2816 Prague (PRG) 08:15 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2060 Bristol (BRS) 08:20 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2254 Billund (BLL) 08:20 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2726 Geneva (GVA) 08:20 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2830 Budapest (BUD) 08:25 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3208 Venice (VCE) 08:25 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3628 Paris (CDG) 08:25 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 1004 Frankfurt-am-Main (FRA) 08:25 förväntad
Airbus A319 CSA OK 630 Prague (PRG) 08:25 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2184 Manchester (MAN) 08:30 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3594 Lyon (LYS) 08:30 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3604 Marseille (MRS) 08:30 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 2282 Munich (MUC) 08:30 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2918 Barcelona (BCN) 08:30 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2050 Birmingham (BHX) 08:35 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2268 Copenhagen (CPH) 08:35 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3152 Milan (LIN) 08:35 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2066 Edinburgh (EDI) 08:40 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2324 Göteborg (GOT) 08:40 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3716 Bilbao (BIO) 08:40 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3188 Rome (FCO) 08:45 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3676 Toulouse-Blagnac (TLS) 08:45 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3732 Madrid (MAD) 08:45 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2288 Oslo (OSL) 08:50 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2560 Warsaw (WAW) 08:50 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2104 London (LHR) 08:55 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 351 Vienna (VIE) 08:55 förväntad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A321 Turkish TK 1942 Istanbul (IST) 08:00 förväntad
Airbus A350-900 Qatar Airways QR 196 Doha (DOH) 08:00 förväntad
Embraer 175 KLM KL 1722 Amsterdam (AMS) 08:05 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 163 Berlin (SXF) 08:15 förväntad
Airbus A320 TUI fly TB 1711 Lanzarote Island (ACE) 08:35 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2917 Barcelona (BCN) 08:55 förväntad

09:00 22.02.2020

+6°C   Vindar: 9 m/s @ 224°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Air Baltic BT 601 Riga (RIX) 09:00 förväntad
Boeing 767-400 Delta Air Lines DL 140 New York (JFK) 09:00 förväntad
Airbus A320 SWISS LX 786 Zurich (ZRH) 09:00 förväntad
Boeing 767-300 United UA 972 Chicago (ORD) 09:00 förväntad
Corendon Air XC 621 Antalya (AYT) 09:00 förväntad
Airbus A320 NEO British Airways BA 388 London (LHR) 09:05 förväntad
EasyJet Europe EC 1645 Nice (NCE) 09:05 förväntad
Airbus A319 EasyJet Europe EC 5011 Berlin (TXL) 09:05 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 8988 Barcelona (BCN) 09:05 förväntad
Airbus A330-300 Finnair AY 1541 Helsinki (HEL) 09:15 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1452 Dublin (DUB) 09:20 förväntad
Boeing 737-300 TAROM RO 371 Bucharest (OTP) 09:30 förväntad
Airbus A320 Aer Lingus EI 630 Dublin (DUB) 09:35 förväntad
Embraer 195 LOT - Polish LO 235 Warsaw (WAW) 09:35 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2712 Geneva (GVA) 09:40 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3632 Paris (CDG) 09:40 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 6734 Sevilla (SVQ) 09:50 förväntad
Bombardier CRJ900 SAS SK 593 Copenhagen (CPH) 09:50 förväntad
Embraer 190 Air Europa UX 1171 Madrid (MAD) 09:55 förväntad

AVÅGENDE — 29
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A320 Lufthansa LH 1005 Frankfurt-am-Main (FRA) 09:05 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 2283 Munich (MUC) 09:10 förväntad
Airbus A319 CSA OK 631 Prague (PRG) 09:10 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2623 Hamburg (HAM) 09:25 förväntad
Boeing 787-8 TUI fly TB 451 Mombasa (MBA) 09:25 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3629 Paris (CDG) 09:25 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2713 Geneva (GVA) 09:25 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2313 Göteborg (GOT) 09:30 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3721 Madrid (MAD) 09:30 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3735 Málaga (AGP) 09:30 förväntad
EasyJet Europe EC 1646 Nice (NCE) 09:35 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2257 Copenhagen (CPH) 09:35 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2809 Prague (PRG) 09:35 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2581 Berlin (TXL) 09:40 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2093 London (LHR) 09:40 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 2281 Oslo (OSL) 09:40 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3701 Barcelona (BCN) 09:40 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1453 Dublin (DUB) 09:45 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3667 Toulouse-Blagnac (TLS) 09:45 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3587 Lyon (LYS) 09:45 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 3801 Faro (FAO) 09:45 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels SN 2249 Billund (BLL) 09:50 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 8989 Barcelona (BCN) 09:50 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3147 Milan (LIN) 09:50 förväntad
Airbus A319 Brussels SN 3201 Venice (VCE) 09:50 förväntad
Corendon Air XC 622 Antalya (AYT) 09:55 förväntad
Airbus A320 Brussels SN 2173 Manchester (MAN) 09:55 förväntad
Air Baltic BT 602 Riga (RIX) 09:55 förväntad
Airbus A320 SWISS LX 787 Zurich (ZRH) 09:55 förväntad

Andra datum

August, 2019

05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21