Brussels, Brussels (BRU / EBBR)

Planespotter’s tidtabell

09:00 10.04.2020

+10°C   Vindar: 2 m/s @ 60°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 1453 Dublin (DUB) 09:50 förväntad

10:00 10.04.2020


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 20 min.
Embraer 190 D-AECF Lufthansa LH 1008 Frankfurt-am-Main (FRA) 10:05 förväntad
Airbus A320 NEO SX-NEB Aegean A3 620 Athens (ATH) 10:25 förväntad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 Lufthansa LH 1009 Frankfurt-am-Main (FRA) 10:45 förväntad

11:00 10.04.2020

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 79°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07L, 07R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 NEO Aegean A3 621 Athens (ATH) 11:20 förväntad

12:00 10.04.2020

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 79°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07L, 07R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A330-300 B-5905 Hainan HU 491 Beijing (PEK) 12:42 förväntad

13:00 10.04.2020

+16°C   Vindar: 4 m/s @ 79°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07L, 07R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Wizz Air W6 8011 Skopje (SKP) 13:00 förväntad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Wizz Air W6 8012 Beauvais/Tillé (BVA) 13:30 förväntad

14:00 10.04.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 78°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R

15:00 10.04.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 78°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 0 min.
Embraer 190 D-AECH Lufthansa LH 1012 Frankfurt-am-Main (FRA) 15:40 förväntad
Boeing 787-8 Qatar Airways QR 193 Doha (DOH) 15:40 förväntad

16:00 10.04.2020

+20°C   Vindar: 4 m/s @ 78°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787-8 Qatar Airways QR 194 Doha (DOH) 16:50 förväntad

17:00 10.04.2020

+20°C   Vindar: 5 m/s @ 70°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Alitalia AZ 160 Rome (FCO) 17:30 förväntad

18:00 10.04.2020

+20°C   Vindar: 5 m/s @ 70°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Embraer 190 Finnair AY 1545 Helsinki (HEL) 18:15 förväntad
Airbus A319 Iberia IB 3214 Madrid (MAD) 18:25 förväntad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Embraer 190 D-AECH Lufthansa LH 1013 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:00 förväntad
Airbus A320 Alitalia AZ 165 Rome (FCO) 18:25 förväntad

19:00 10.04.2020

+20°C   Vindar: 5 m/s @ 70°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 07L, 07R

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Bulgaria Air FB 407 Sofia (SOF) 19:35 förväntad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A319 Iberia IB 3205 Madrid (MAD) 19:10 förväntad
Embraer 190 Finnair AY 1546 Helsinki (HEL) 19:15 förväntad

20:00 10.04.2020

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 71°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07L, 07R

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Bulgaria Air FB 408 Sofia (SOF) 20:20 förväntad

21:00 10.04.2020

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 71°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07L, 07R

22:00 10.04.2020

+15°C   Vindar: 4 m/s @ 71°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07L, 07R

23:00 10.04.2020

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 77°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07L, 07R

00:00 11.04.2020

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 77°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07L, 07R

01:00 11.04.2020

+10°C   Vindar: 3 m/s @ 77°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07L, 07R

02:00 11.04.2020

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 82°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07L, 07R

03:00 11.04.2020

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 82°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07L, 07R

04:00 11.04.2020

+9°C   Vindar: 3 m/s @ 82°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07L, 07R

05:00 11.04.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 87°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07L, 07R

06:00 11.04.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 87°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07L, 07R

07:00 11.04.2020

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 87°   Moln/himmel broken   Uppskattad bana: 07L, 07R

08:00 11.04.2020

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 96°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 07L, 07R

Andra datum

September, 2019

07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19