Brussels, Brussels (BRU / EBBR)

Planespotter’s tidtabell

16:00 26.03.2019

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 330°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1070 m   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 3 - 9 min.
Airbus A330 9XR-WP RwandAir WB 700 Kigali (KGL) 16:11 ankom
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2288 Munich (MUC) 16:13 ankom
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 D-ABQE Eurowings EW 2162 Stuttgart (STR) 16:14 ankom
Airbus A320 VP-BWF Aeroflot SU 2628 Moscow (SVO) 16:19 förväntad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 1752 Tenerife Island (TFS) 16:20 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2929 Porto (OPO) 16:29 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3802 Faro (FAO) 16:37 förväntad
Airbus A320 SAS SK 1593 Copenhagen (CPH) 16:39 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 353 Vienna (VIE) 16:40 förväntad
Embraer 170 Alitalia AZ 160 Rome (FCO) 16:45 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 2290 Munich (MUC) 16:52 förväntad
Embraer 190 Finnair AY 1543 Helsinki (HEL) 16:57 förväntad
Airbus A320 Easyjet Switzerland DS 1535 Geneva 16:59 förväntad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 18 min.
Airbus A319 OO-SSG Brussels Airlines SN 2317 Göteborg (GOT) 16:02 avgick
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3669 Toulouse Blagnac 16:20 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2177 Manchester (MAN) 16:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2587 Berlin (TXL) 16:25 förväntad
Bombardier CRJ1000 Brussels Airlines SN 2047 Birmingham (BHX) 16:30 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3149 Milan Linate 16:30 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3591 Lyon St Exupery 16:40 planerad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2721 Geneva 16:45 planerad
Airbus A330 9XR-WP RwandAir WB 700 London (LGW) 16:50 förväntad
Boeing 737-800 Royal Air Maroc AT 833 Casablanca (CMN) 16:55 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2947 Rome (FCO) 16:55 planerad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2095 London (LHR) 16:55 förväntad

17:00 26.03.2019

+10°C   Vindar: 4 m/s @ 330°   Moln/himmel few börja från en höjd av 1070 m   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 13
Väntningstid 2 - 12 min.
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3816 Lisbon (LIS) 17:08 förväntad
Embraer RJ145 HOP! A5 4316 Lyon (LYS) 17:15 förväntad
Airbus A320 OO-TCQ Brussels Airlines SN 3780 Tenerife Island (TFS) 17:20 förväntad
Airbus A321 British Airways BA 398 London (LHR) 17:25 förväntad
Airbus A319 D-AIBD Lufthansa LH 1016 Frankfurt-am-Main (FRA) 17:25 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3622 Nice (NCE) 17:25 förväntad
Boeing 737-800 LN-RGH SAS SK 1589 Stockholm (ARN) 17:27 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Croatia Airlines OU 4456 Zagreb (ZAG) 17:28 förväntad
Embraer 170 PH-EXL KLM KL 1731 Amsterdam (AMS) 17:30 förväntad
Airbus A320 Aegean Airlines A3 622 Athens Elefterios Venizelos 17:32 förväntad
Air Baltic BT 603 Riga (RIX) 17:34 förväntad
Boeing 737-800 Air Europa UX 1173 Madrid (MAD) 17:35 förväntad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1939 Istanbul (IST) 17:47 förväntad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 10 min.
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2289 Munich (MUC) 17:00 förväntad
Airbus A320 OO-SSU Brussels Airlines SN 2307 Stockholm (BMA) 17:00 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2627 Hamburg (HAM) 17:00 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2951 Madrid (MAD) 17:05 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2163 Stuttgart (STR) 17:10 förväntad
Airbus A320 Easyjet Switzerland DS 1536 Geneva 17:20 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2938 Barcelona (BCN) 17:25 förväntad
Airbus A320 SAS SK 1594 Copenhagen (CPH) 17:30 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 354 Vienna (VIE) 17:40 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 2291 Munich (MUC) 17:45 förväntad
Airbus A320 Aeroflot SU 2629 Moscow (SVO) 17:45 förväntad
Embraer 190 Finnair AY 1544 Helsinki (HEL) 17:55 förväntad

18:00 26.03.2019


ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 3 - 15 min.
Embraer 190 Finnair AY 1545 Helsinki (HEL) 18:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2720 Geneva 18:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3704 Barcelona (BCN) 18:08 förväntad
Airbus A320 Aer Lingus EI 636 Dublin (DUB) 18:10 förväntad
Bombardier CS100 SWISS LX 782 Zurich (ZRH) 18:10 förväntad
Airbus A320 Iberia IB 3214 Madrid (MAD) 18:14 förväntad
Boeing 737-700 SAS SK 4745 Oslo (OSL) 18:15 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3738 Málaga (AGP) 18:16 förväntad
Bombardier CRJ EI-GEB Brussels Airlines SN 2706 Bâle/Mulhouse (BSL) 18:20 förväntad
Airbus A320 NEO D-AINP Lufthansa LH 1018 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:25 förväntad
Boeing 777-300ER A6-EQN Emirates EK 181 Dubai (DXB) 18:27 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2922 Barcelona (BCN) 18:30 förväntad
Airbus A320 TAP Portugal TP 644 Lisbon (LIS) 18:37 förväntad
LOT - Polish Airlines LO 233 Warsaw (WAW) 18:40 förväntad
Boeing 737-300 TAROM RO 373 Bucharest (OTP) 18:55 förväntad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 15 min.
Embraer ERJ HOP! A5 4317 Lyon St Exupery 18:00 förväntad
Boeing 737-800 LN-RGH SAS SK 1590 Stockholm (ARN) 18:00 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3729 Madrid (MAD) 18:00 förväntad
Embraer 170 PH-EXL KLM KL 1732 Amsterdam (AMS) 18:05 förväntad
Airbus A319 D-AIBD Lufthansa LH 1017 Frankfurt-am-Main (FRA) 18:05 förväntad
Airbus A321 British Airways BA 399 London (LHR) 18:15 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Croatia Airlines OU 4457 Zagreb (ZAG) 18:15 förväntad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1940 Istanbul (IST) 18:15 förväntad
Airbus A320 Aegean Airlines A3 623 Athens Elefterios Venizelos 18:20 förväntad
Airbus A320 Alitalia AZ 165 Rome (FCO) 18:20 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3705 Barcelona (BCN) 18:30 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2589 Berlin (TXL) 18:35 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3183 Rome (FCO) 18:35 förväntad
Airbus A320 Aer Lingus EI 637 Dublin (DUB) 18:50 förväntad
Airbus A320 Iberia IB 3205 Madrid (MAD) 18:50 förväntad
Bombardier CS100 SWISS LX 783 Zurich (ZRH) 18:50 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2963 Milan (MXP) 18:55 förväntad
Boeing 737-700 SAS SK 4746 Oslo (OSL) 18:55 förväntad
Boeing 737 Air Europa UX 1174 Madrid (MAD) 18:55 förväntad

19:00 26.03.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 318°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 25L

ANKOMMANDE — 30
Väntningstid 5 - 9 min.
Bombardier CRJ900 Adria Airways JP 394 Ljubljana (LJU) 19:05 förväntad
Embraer 170 Alitalia AZ 154 Milan Linate 19:10 förväntad
Airbus A319 HB-IPU SWISS LX 788 Zurich (ZRH) 19:10 förväntad
Boeing 737-800 CSA OK 636 Prague (PRG) 19:10 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1456 Dublin (DUB) 19:15 förväntad
Airbus A319 Austrian OS 355 Vienna (VIE) 19:15 förväntad
Airbus A320 Air Malta KM 420 Luqa (MLA) 19:16 förväntad
Airbus A320 Air Arabia Maroc 3O 117 Fez Saiss 19:25 förväntad
Embraer ERJ Loganair LM 546 Newcastle 19:30 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 3196 Turin Caselle 19:30 förväntad
Airbus A320 Air Arabia Maroc 3O 115 Nador El Aroui 19:35 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2372 Vilnius (VNO) 19:35 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2812 Prague (PRG) 19:35 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels Airlines SN 3126 Bologna (BLQ) 19:35 förväntad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 407 Sofia (SOF) 19:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2260 Copenhagen Kastrup 19:40 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2556 Warsaw (WAW) 19:40 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2826 Budapest (BUD) 19:40 förväntad
Bombardier CRJ LOT - Polish Airlines LO 8177 Tallinn Lennart Meri 19:45 förväntad
Bombardier CRJ1000 Brussels Airlines SN 2048 Birmingham (BHX) 19:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2064 Edinburgh (EDI) 19:45 förväntad
Boeing 737 El Al LY 333 Tel Aviv (TLV) 19:50 förväntad
Airbus A319 SAS SK 597 Copenhagen (CPH) 19:50 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2178 Manchester (MAN) 19:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2906 Vienna (VIE) 19:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3182 Rome (FCO) 19:50 förväntad
Airbus A320 SE-RON SAS SK 2591 Stockholm (ARN) 19:55 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2284 Oslo (OSL) 19:55 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2588 Berlin (TXL) 19:55 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3670 Toulouse Blagnac 19:55 förväntad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Air Baltic BT 604 Riga (RIX) 19:00 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3159 Milan (MXP) 19:00 förväntad
Airbus A320 NEO D-AINP Lufthansa LH 1019 Frankfurt-am-Main (FRA) 19:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2907 Vienna (VIE) 19:10 förväntad
Embraer 190 Finnair AY 1546 Helsinki (HEL) 19:15 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2309 Stockholm (BMA) 19:15 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2723 Geneva 19:15 förväntad
Airbus A320 TAP Portugal TP 649 Lisbon (LIS) 19:15 förväntad
Boeing 737 LOT - Polish Airlines LO 234 Warsaw (WAW) 19:30 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 1457 Dublin (DUB) 19:40 förväntad
Boeing 737-800 CSA OK 637 Prague (PRG) 19:50 förväntad
Airbus A320 Air Malta KM 421 Luqa (MLA) 19:55 förväntad
Airbus A319 HB-IPU SWISS LX 789 Zurich (ZRH) 19:55 förväntad
Boeing 737-300 TAROM RO 374 Bucharest (OTP) 19:55 förväntad

20:00 26.03.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 318°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 25L

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 12 min.
Embraer 195 Lufthansa LH 2292 Munich (MUC) 20:00 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2096 London (LHR) 20:00 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2318 Göteborg (GOT) 20:00 förväntad
TUI fly Belgium TB 3052 Hurghada (HRG) 20:04 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2722 Geneva 20:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3592 Lyon St Exupery 20:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3728 Madrid (MAD) 20:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2628 Hamburg (HAM) 20:10 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3784 Gran Canaria Island (LPA) 20:10 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3150 Milan Linate 20:20 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3290 Tel Aviv Ben Gurion Int'l 20:23 förväntad
Airbus A320 Easyjet Switzerland DS 1537 Geneva 20:35 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2164 Stuttgart (STR) 20:35 förväntad
Airbus A330 RwandAir WB 701 London (LGW) 20:40 förväntad
Embraer 190 TUI fly Belgium TB 1242 Almería (LEI) 20:45 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2932 Lisbon (LIS) 20:55 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 8990 Barcelona (BCN) 20:55 förväntad

AVÅGENDE — 27
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A319 Austrian OS 356 Vienna (VIE) 20:00 förväntad
Embraer ERJ Loganair LM 547 Newcastle 20:10 förväntad
Airbus A320 Air Arabia Maroc 3O 112 Casablanca (CMN) 20:15 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 182 Dubai (DXB) 20:15 förväntad
Bombardier CRJ900 Adria Airways JP 395 Ljubljana (LJU) 20:15 förväntad
Embraer 195 Lufthansa LH 2293 Munich (MUC) 20:15 förväntad
Airbus A319 Bulgaria Air FB 408 Sofia (SOF) 20:20 förväntad
Airbus A320 Air Arabia Maroc 3O 114 Tangier Ibn Batouta 20:25 förväntad
Embraer 175 Alitalia AZ 153 Milan (LIN) 20:25 förväntad
Airbus A319 SAS SK 2590 Copenhagen (CPH) 20:30 förväntad
Bombardier CRJ900 LOT - Polish Airlines LO 8178 Tallinn (TLL) 20:35 förväntad
Airbus A320 SE-RON SAS SK 1600 Stockholm (ARN) 20:35 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3187 Rome (FCO) 20:35 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 3569 Nantes Atlantique 20:35 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2591 Berlin (TXL) 20:40 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2815 Prague (PRG) 20:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2829 Budapest 20:40 förväntad
Boeing 737-800 El Al LY 332 Tel Aviv (TLV) 20:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2629 Hamburg (HAM) 20:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3593 Lyon St Exupery 20:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3715 Bilbao (BIO) 20:45 förväntad
Boeing 787-9 ANA NH 232 Tokyo (NRT) 20:50 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2287 Oslo (OSL) 20:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2725 Geneva (GVA) 20:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3151 Milan Linate 20:50 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2319 Göteborg (GOT) 20:55 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3731 Madrid (MAD) 20:55 förväntad

21:00 26.03.2019

+8°C   Vindar: 3 m/s @ 318°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01, 25L

ANKOMMANDE — 6
Väntningstid 10 - 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 166 Berlin (SXF) 21:05 förväntad
Embraer ERJ HOP! A5 4318 Lyon St Exupery 21:30 förväntad
Boeing 787-8 Ethiopian Airlines ET 729 Manchester 21:30 förväntad
Airbus A320 Finnair AY 1549 Helsinki (HEL) 21:40 förväntad
TUI fly Belgium TB 2052 Banjul 21:45 förväntad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1941 Istanbul (IST) 21:45 förväntad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Easyjet Switzerland DS 1538 Geneva 21:00 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2253 Billund 21:00 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2265 Copenhagen (CPH) 21:00 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2559 Warsaw (WAW) 21:00 förväntad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Eurowings EW 2165 Stuttgart Echterdingen 21:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3207 Venice (VCE) 21:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3603 Marseille Provence 21:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3675 Toulouse Blagnac 21:05 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2049 Birmingham (BHX) 21:10 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2065 Edinburgh (EDI) 21:10 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2103 London (LHR) 21:10 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2183 Manchester (MAN) 21:15 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3293 Tel Aviv (TLV) 21:15 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2931 Lisbon (LIS) 21:20 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 167 Berlin (SXF) 21:30 förväntad
Airbus A320 Vueling VY 8991 Barcelona (BCN) 21:35 förväntad
Airbus A330 RwandAir WB 701 Kigali International Airport 21:40 förväntad

22:00 26.03.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2948 Rome (FCO) 22:00 förväntad
Airbus A320 British Airways BA 404 London (LHR) 22:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2590 Berlin (TXL) 22:05 förväntad
Embraer 175 LOT - Polish Airlines LO 231 Warsaw (WAW) 22:10 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2939 Barcelona (BCN) 22:15 förväntad
Airbus A319 Iberia IB 3208 Madrid (MAD) 22:20 förväntad
SWISS LX 770 Zurich (ZRH) 22:20 förväntad
Airbus A320 NEO D-AIWE Lufthansa LH 1024 Frankfurt-am-Main (FRA) 22:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2724 Geneva 22:25 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2964 Milan (MXP) 22:30 förväntad
Embraer 190 PH-EZX KLM KL 1733 Amsterdam (AMS) 22:30 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2308 Stockholm (BMA) 22:30 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2952 Madrid (MAD) 22:35 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3160 Milan (MXP) 22:35 förväntad
Airbus A319 Lufthansa LH 2294 Munich (MUC) 22:40 förväntad
Boeing 737-800 UIA PS 147 Kiev (KBP) 22:40 förväntad
Boeing 737-800 Aeroflot SU 2618 Moscow (SVO) 22:40 förväntad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 787-8 Ethiopian Airlines ET 729 Addis Ababa (ADD) 22:30 förväntad

23:00 26.03.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01

ANKOMMANDE — 7
Väntningstid 10 - 15 min.
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2908 Vienna (VIE) 23:15 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3788 Lanzarote Island (ACE) 23:15 förväntad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2762 Djerba (DJE) 23:15 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3706 Barcelona (BCN) 23:25 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3730 Madrid (MAD) 23:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3184 Rome (FCO) 23:40 förväntad
Airbus A320 TAP Portugal TP 642 Lisbon (LIS) 23:45 förväntad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Aeroflot SU 2619 Moscow (SVO) 23:30 förväntad

00:00 27.03.2019

+4°C   Vindar: 3 m/s @ 323°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 01

01:00 27.03.2019

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 273°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25L, 25R

02:00 27.03.2019

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 273°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25L, 25R

03:00 27.03.2019

+1°C   Vindar: 1 m/s @ 273°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 25L, 25R

04:00 27.03.2019

0°C   Vindar: 1 m/s @ 238°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R

05:00 27.03.2019

0°C   Vindar: 1 m/s @ 238°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A330-300 Brussels Airlines SN 202 Dakar 05:05 förväntad
Airbus A330-200 Brussels Airlines SN 372 Yaounde 05:10 förväntad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 UIA PS 148 Kiev (KBP) 05:50 förväntad

06:00 27.03.2019

0°C   Vindar: 1 m/s @ 238°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 20 min.
Boeing 787 TUI fly Belgium TB 352 Cancun 06:05 förväntad
Boeing 787-8 Ethiopian Airlines ET 728 Addis Ababa (ADD) 06:15 förväntad
Airbus A330-200 Brussels Airlines SN 224 Conakry 06:35 förväntad
Airbus A330-300 OO-SFX Brussels Airlines SN 465 Brussels (BRU) 06:35 förväntad
Airbus A330-300 Brussels Airlines SN 300 Cotonou 06:55 förväntad

AVÅGENDE — 17
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A319 Lufthansa LH 2295 Munich (MUC) 06:00 förväntad
TUI fly Belgium TB 2031 Ilha Do Sal Sal 06:00 förväntad
Airbus A320 TAP Portugal TP 641 Lisbon (LIS) 06:00 förväntad
Boeing 737-700 TUI fly Belgium TB 1011 Málaga (AGP) 06:05 förväntad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 1111 Alicante (ALC) 06:10 förväntad
Embraer 190 KLM KL 1720 Amsterdam (AMS) 06:15 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2579 Berlin (TXL) 06:20 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2711 Geneva (GVA) 06:20 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3153 Milan (MXP) 06:20 förväntad
TUI fly Belgium TB 1751 Tenerife Island (TFS) 06:20 förväntad
Embraer ERJ HOP! A5 4311 Lyon St Exupery 06:30 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2701 Basel Mulhouse EuroAirport Swiss 06:30 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3631 Paris (CDG) 06:50 förväntad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 1711 Fuerteventura Island (FUE) 06:50 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2961 Milan Malpensa 06:55 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 3844 Amman (AMM) 06:55 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2901 Vienna (VIE) 06:55 förväntad

07:00 27.03.2019

0°C   Vindar: 1 m/s @ 210°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 11
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A330-200 Brussels Airlines SN 278 Accra (ACC) 07:00 förväntad
Boeing 787-9 Hainan Airlines HU 7921 Shanghai (PVG) 07:10 förväntad
Boeing 787-8 TUI fly Belgium TB 162 Punta Cana (PUJ) 07:15 försenad
Boeing 777 United Airlines UA 950 Washington (IAD) 07:15 förväntad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 57 Abu Dhabi (AUH) 07:20 förväntad
Airbus A330-200 Brussels Airlines SN 552 Toronto (YYZ) 07:20 förväntad
Airbus A330-300 Brussels Airlines SN 502 New York (JFK) 07:30 förväntad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 80 Atlanta - Hartsfield-Jackson 07:35 förväntad
Embraer 175 KLM KL 1721 Amsterdam (AMS) 07:35 förväntad
Boeing 777 United Airlines UA 972 Chicago (ORD) 07:50 förväntad
Bombardier Dash 8 / DHC-8 Eurowings EW 2160 Stuttgart Echterdingen 07:55 förväntad

AVÅGENDE — 13
Väntningstid 7 - 15 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2925 Lisbon (LIS) 07:00 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2943 Madrid (MAD) 07:00 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3695 Barcelona (BCN) 07:00 förväntad
Boeing 787-8 Ethiopian Airlines ET 728 Manchester (MAN) 07:05 förväntad
Airbus A320 NEO D-AINL Lufthansa LH 1025 Frankfurt-am-Main (FRA) 07:05 förväntad
Bombardier CS300 SWISS LX 771 Zurich (ZRH) 07:05 förväntad
Boeing 787-8 TUI fly Belgium TB 177 Santo Domingo (SDQ) 07:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3779 Tenerife Island (TFS) 07:20 förväntad
Airbus A320 Finnair AY 1550 Helsinki (HEL) 07:30 förväntad
Airbus A319 Iberia IB 3207 Madrid (MAD) 07:40 förväntad
Airbus A320 British Airways BA 389 London (LHR) 07:45 förväntad
Embraer 175 LOT - Polish Airlines LO 232 Warsaw (WAW) 07:45 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3175 Rome (FCO) 07:50 förväntad

08:00 27.03.2019

0°C   Vindar: 1 m/s @ 210°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 38
Väntningstid 5 min.
Boeing 787-8 Air Canada AC 832 Montréal (YUL) 08:00 förväntad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 140 New York (JFK) 08:00 förväntad
Airbus A320 Easyjet Switzerland DS 1533 Geneva 08:00 förväntad
Boeing 777 United Airlines UA 999 Newark (EWR) 08:05 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 3570 Nantes Atlantique 08:10 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2592 Berlin (TXL) 08:15 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2630 Hamburg (HAM) 08:15 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2816 Prague Ruzyne 08:15 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2254 Billund 08:20 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2726 Geneva (GVA) 08:20 förväntad
Airbus A320 D-AIZP Lufthansa LH 1004 Frankfurt-am-Main (FRA) 08:25 förväntad
Boeing 737-900 CSA OK 630 Prague (PRG) 08:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2830 Budapest 08:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3208 Venice (VCE) 08:25 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3628 Paris (CDG) 08:25 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2918 Barcelona 08:30 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 2282 Munich (MUC) 08:30 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2184 Manchester (MAN) 08:30 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3594 Lyon St Exupery 08:30 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3604 Marseille Provence 08:30 förväntad
Embraer 175 Alitalia AZ 148 Milan (LIN) 08:35 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2050 Birmingham (BHX) 08:35 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2268 Copenhagen Kastrup 08:35 förväntad
Bombardier CRJ900 LOT - Polish Airlines LO 8175 Tallinn (TLL) 08:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2066 Edinburgh 08:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2324 Göteborg (GOT) 08:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3716 Bilbao 08:40 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Croatia Airlines OU 456 Zagreb (ZAG) 08:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3188 Rome (FCO) 08:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3676 Toulouse Blagnac 08:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3732 Madrid (MAD) 08:45 förväntad
Bombardier CRJ Adria Airways JP 376 Ljubljana (LJU) 08:50 förväntad
Embraer ERJ Loganair LM 542 Newcastle 08:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2288 Oslo (OSL) 08:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2560 Warsaw (WAW) 08:50 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 351 Vienna (VIE) 08:55 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2104 London Heathrow 08:55 förväntad
Boeing 787-8 TUI fly Belgium TB 252 Miami (MIA) 08:55 förväntad

AVÅGENDE — 6
Väntningstid 12 - 25 min.
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1942 Istanbul (IST) 08:00 förväntad
Embraer 175 KLM KL 1722 Amsterdam (AMS) 08:05 förväntad
Airbus A320 Easyjet Switzerland DS 1534 Geneva 08:30 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Eurowings EW 2161 Stuttgart (STR) 08:35 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2917 Barcelona (BCN) 08:55 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3811 Porto (OPO) 08:55 förväntad

09:00 27.03.2019

0°C   Vindar: 1 m/s @ 210°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19, 25L, 25R

ANKOMMANDE — 17
Väntningstid 5 - 10 min.
Air Baltic BT 601 Riga International 09:00 förväntad
Airbus A320 SWISS LX 786 Zurich (ZRH) 09:00 förväntad
Airbus A321 British Airways BA 388 London (LHR) 09:05 förväntad
Airbus A320 Air Serbia JU 300 Belgrade (BEG) 09:10 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2310 Stockholm (BMA) 09:10 förväntad
Airbus A330-300 Finnair AY 1541 Helsinki (HEL) 09:15 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3294 Tel Aviv (TLV) 09:15 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 1452 Dublin (DUB) 09:20 förväntad
Boeing 737-700 SE-RJR SAS SK 589 Stockholm (ARN) 09:20 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2702 Basel Mulhouse EuroAirport Swiss 09:25 förväntad
Boeing 737 TAROM RO 371 Bucharest (OTP) 09:30 förväntad
Airbus A320 Aer Lingus EI 630 Dublin International 09:35 förväntad
LOT - Polish Airlines LO 235 Warsaw (WAW) 09:35 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2712 Geneva (GVA) 09:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3632 Paris (CDG) 09:40 förväntad
Airbus A319 SAS SK 593 Copenhagen (CPH) 09:50 förväntad
Embraer ERJ HOP! A5 4312 Lyon St Exupery 09:55 förväntad

AVÅGENDE — 37
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 1665 Sta Cruz de la Palma, La Palma Island (SPC) 09:00 förväntad
Airbus A320 D-AIZP Lufthansa LH 1005 Frankfurt-am-Main (FRA) 09:05 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 2283 Munich (MUC) 09:10 förväntad
Boeing 737-900 CSA OK 631 Prague (PRG) 09:10 förväntad
Embraer 175 Alitalia AZ 151 Milan (LIN) 09:15 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2857 Kiev (KBP) 09:20 förväntad
Bombardier CRJ900 LOT - Polish Airlines LO 8176 Tallinn (TLL) 09:25 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2623 Hamburg (HAM) 09:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2713 Geneva (GVA) 09:25 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2823 Budapest (BUD) 09:25 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3629 Paris (CDG) 09:25 förväntad
Boeing 767-300 Delta Air Lines DL 81 Atlanta - Hartsfield-Jackson 09:30 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2303 Stockholm (BMA) 09:30 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2313 Göteborg (GOT) 09:30 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 3563 Nantes Atlantique 09:30 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3721 Madrid (MAD) 09:30 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3735 Malaga 09:30 förväntad
Bombardier CRJ Adria Airways JP 377 Ljubljana (LJU) 09:35 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2257 Copenhagen (CPH) 09:35 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2809 Prague (PRG) 09:35 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3139 Firenze (FLR) 09:35 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3289 Tel Aviv Ben Gurion Int'l 09:35 förväntad
Air Baltic BT 602 Riga International 09:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2093 London (LHR) 09:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3587 Lyon St Exupery 09:40 förväntad
Boeing 767 Delta Air Lines DL 141 New York Kennedy 09:45 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 1453 Dublin International 09:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2581 Berlin (TXL) 09:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3667 Toulouse Blagnac 09:45 förväntad
Embraer ERJ Loganair LM 543 Newcastle 09:50 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels Airlines SN 2547 Kraków (KRK) 09:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3147 Milan Linate 09:50 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3201 Venice (VCE) 09:50 förväntad
Airbus A320 Air Serbia JU 301 Belgrade (BEG) 09:55 förväntad
Airbus A320 SWISS LX 787 Zurich (ZRH) 09:55 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2037 Birmingham (BHX) 09:55 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2173 Manchester (MAN) 09:55 förväntad

10:00 27.03.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 196°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 18
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Middle East Airlines ME 215 Beirut (BEY) 10:00 förväntad
Boeing 737-600 Tunisair TU 668 Djerba (DJE) 10:00 förväntad
Bombardier CRJ900 Lufthansa LH 2284 Munich (MUC) 10:05 förväntad
Embraer 170 Air Europa UX 1171 Madrid (MAD) 10:05 förväntad
Embraer 170 KLM KL 1723 Amsterdam (AMS) 10:10 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2580 Berlin (TXL) 10:10 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3154 Milan (MXP) 10:10 förväntad
Boeing 737-800 SAS SK 4743 Oslo (OSL) 10:15 förväntad
Airbus A319 D-AILF Lufthansa LH 1008 Frankfurt-am-Main (FRA) 10:25 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2929 Porto (OPO) 10:30 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2962 Milan (MXP) 10:35 förväntad
Boeing 737-600 Tunisair TU 782 Monastir (MIR) 10:35 förväntad
Airbus A320 Alitalia AZ 156 Rome (FCO) 10:40 förväntad
Airbus A321 WOW Air WW 462 Reykjavík (KEF) 10:45 förväntad
Boeing 737-800 Blue Air 0B 123 Bucharest (OTP) 10:50 förväntad
Airbus A320 Aegean Airlines A3 620 Athens (ATH) 10:50 förväntad
Airbus A319 British Airways BA 392 London (LHR) 10:50 förväntad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1937 Istanbul (IST) 10:55 förväntad

AVÅGENDE — 29
Väntningstid 5 min.
Boeing 787-8 Air Canada AC 833 Montréal (YUL) 10:00 förväntad
Boeing 737-700 SE-RJS SAS SK 590 Stockholm (ARN) 10:00 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3771 Alicante (ALC) 10:00 förväntad
Boeing 777 United Airlines UA 998 Newark (EWR) 10:00 förväntad
Boeing 787-9 Etihad Airways EY 58 Abu Dhabi (AUH) 10:05 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2249 Billund 10:05 förväntad
Boeing 777 United Airlines UA 973 Chicago (ORD) 10:05 förväntad
Airbus A321 British Airways BA 391 London (LHR) 10:10 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 352 Vienna (VIE) 10:10 förväntad
Airbus A320 Aer Lingus EI 631 Dublin International 10:15 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2835 Moscow (DME) 10:15 förväntad
Airbus A330-300 Brussels Airlines SN 467 Entebbe 10:15 förväntad
Boeing 737 TAROM RO 372 Bucharest (OTP) 10:20 förväntad
Embraer ERJ Air France AF 1882 Rennes St Jacques 10:25 förväntad
LOT - Polish Airlines LO 236 Warsaw (WAW) 10:25 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3597 Marseille (MRS) 10:25 förväntad
Bombardier Dash 8 Q400 / DHC-8-400 Croatia Airlines OU 457 Zagreb (ZAG) 10:30 förväntad
Airbus A319 SAS SK 594 Copenhagen (CPH) 10:30 förväntad
Airbus A330-300 Brussels Airlines SN 501 New York (JFK) 10:35 förväntad
Embraer 170 PH-EZW KLM KL 1724 Amsterdam (AMS) 10:40 förväntad
Airbus A319 Lufthansa LH 2285 Munich (MUC) 10:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3617 Nice (NCE) 10:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3815 Lisbon (LIS) 10:40 förväntad
Airbus A330-200 Brussels Airlines SN 371 Yaounde 10:45 förväntad
Boeing 737-600 Tunisair TU 669 Djerba (DJE) 10:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3713 Bilbao 10:50 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2928 Porto (OPO) 10:55 förväntad
Boeing 737-800 SAS SK 4744 Oslo (OSL) 10:55 förväntad
Embraer 170 Air Europa UX 1172 Madrid 10:55 förväntad

11:00 27.03.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 196°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 5
Väntningstid 15 - 25 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 5296 Marrakech 11:05 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2902 Vienna (VIE) 11:15 förväntad
Boeing 737-800 Aeroflot SU 2168 Moscow (SVO) 11:15 förväntad
Airbus A320 Iberia IB 3206 Madrid (MAD) 11:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3696 Barcelona (BCN) 11:55 förväntad

AVÅGENDE — 19
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 2985 Valencia (VLC) 11:00 förväntad
Airbus A320 Middle East Airlines ME 216 Beirut (BEY) 11:00 förväntad
Airbus A319 Lufthansa LH 1009 Frankfurt-am-Main (FRA) 11:05 förväntad
Airbus A330-300 Brussels Airlines SN 277 Accra (ACC) 11:10 förväntad
Airbus A330-300 Brussels Airlines SN 255 Abidjan Felix Houphouet Boigny 11:15 förväntad
Boeing 787-9 Hainan Airlines HU 7922 Shanghai (PVG) 11:25 förväntad
Airbus A330-300 Brussels Airlines SN 203 Banjul 11:25 förväntad
Boeing 737-600 Tunisair TU 783 Monastir (MIR) 11:25 förväntad
Airbus A320 Alitalia AZ 159 Rome (FCO) 11:30 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 5297 Marrakech 11:30 förväntad
Boeing 737-800 Blue Air 0B 124 Bucharest (OTP) 11:35 förväntad
Airbus A321 WOW Air WW 463 Reykjavík (KEF) 11:35 förväntad
Airbus A320 Aegean Airlines A3 621 Athens (ATH) 11:40 förväntad
Airbus A330-300 Finnair AY 1542 Helsinki 11:40 förväntad
Airbus A319 British Airways BA 393 London (LHR) 11:40 förväntad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1938 Istanbul (IST) 11:50 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3157 Milan (MXP) 11:55 förväntad
Boeing 787-8 TUI fly Belgium TB 111 Varadero (VRA) 11:55 förväntad
Boeing 777 United Airlines UA 951 Washington (IAD) 11:55 förväntad

12:00 27.03.2019

+8°C   Vindar: 2 m/s @ 196°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 19

ANKOMMANDE — 15
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Air Arabia Maroc 3O 115 Nador El Aroui 12:00 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 2286 Munich (MUC) 12:05 förväntad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 1112 Alicante (ALC) 12:05 förväntad
Airbus A319 TAP Portugal TP 646 Lisbon (LIS) 12:15 förväntad
Boeing 737-500 Blue Air 0B 6823 Iasi 12:25 förväntad
Airbus A320 NEO D-AINM Lufthansa LH 1010 Frankfurt-am-Main (FRA) 12:25 förväntad
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 1945 Istanbul (SAW) 12:25 förväntad
Boeing 737 Ryanair FR 2944 Madrid (MAD) 12:30 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 164 Berlin (SXF) 12:35 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2624 Hamburg (HAM) 12:35 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2714 Geneva (GVA) 12:40 förväntad
Boeing 737-700 TUI fly Belgium TB 1012 Málaga (AGP) 12:40 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 183 Dubai (DXB) 12:45 förväntad
Boeing 737-800 Air Algerie AH 2062 Algiers (ALG) 12:50 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3176 Rome (FCO) 12:55 förväntad

AVÅGENDE — 7
Väntningstid 5 - 20 min.
Airbus A330-200 Brussels Airlines SN 241 Monrovia Roberts Int'l 12:05 förväntad
Boeing 737-800 Aeroflot SU 2169 Moscow (SVO) 12:15 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3555 Bordeaux/Mérignac (BOD) 12:20 förväntad
Airbus A320 Iberia IB 3203 Madrid 12:25 förväntad
Airbus A320 Air Arabia Maroc 3O 114 Tangier Ibn Batouta 12:45 förväntad
Airbus A320 Lufthansa LH 2287 Munich (MUC) 12:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3703 Barcelona 12:50 förväntad

13:00 27.03.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 286°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 16
Väntningstid 5 - 20 min.
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 3564 Nantes Atlantique 13:00 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2926 Lisbon (LIS) 13:05 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2038 Birmingham (BHX) 13:05 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2810 Prague (PRG) 13:05 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2094 London (LHR) 13:10 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3588 Lyon St Exupery 13:10 förväntad
Airbus A321 British Airways BA 396 London (LHR) 13:15 förväntad
Airbus A320 SAS SK 1591 Copenhagen (CPH) 13:20 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2582 Berlin (TXL) 13:20 förväntad
Embraer ERJ Air France AF 1883 Rennes St Jacques 13:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2174 Manchester (MAN) 13:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2314 Göteborg (GOT) 13:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3148 Milan Linate 13:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3668 Toulouse Blagnac 13:45 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2250 Billund 13:55 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3202 Venice (VCE) 13:55 förväntad

AVÅGENDE — 14
Väntningstid 5 - 10 min.
Boeing 737-800 Ryanair FR 165 Berlin (SXF) 13:00 förväntad
Airbus A320 NEO Lufthansa LH 1011 Frankfurt-am-Main (FRA) 13:05 förväntad
Airbus A319 TAP Portugal TP 643 Lisbon (LIS) 13:05 förväntad
Boeing 737-500 Blue Air 0B 6824 Iasi 13:10 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3621 Nice (NCE) 13:15 förväntad
Boeing 737-800 Turkish Airlines TK 1946 Istanbul (SAW) 13:20 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2935 Treviso (TSF) 13:30 förväntad
Boeing 737-700 TUI fly Belgium TB 2951 Tirana (TIA) 13:30 förväntad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2585 Agadir Al Massira 13:35 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3661 Strasbourg Entzheim 13:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3325 Hurghada (HRG) 13:50 förväntad
Embraer ERJ HOP! A5 4313 Lyon St Exupery 13:55 förväntad
Boeing 737-800 Ryanair FR 2921 Barcelona 13:55 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3205 Venice (VCE) 13:55 förväntad

14:00 27.03.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 286°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 14
Väntningstid 5 - 15 min.
Airbus A350-900 Qatar Airways QR 193 Doha (DOH) 14:00 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2824 Budapest (BUD) 14:05 förväntad
Embraer 175 PH-EXU KLM KL 1725 Amsterdam (AMS) 14:15 förväntad
Airbus A320 Austrian OS 359 Vienna (VIE) 14:20 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3140 Firenze (FLR) 14:20 förväntad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1943 Istanbul (IST) 14:20 förväntad
Embraer 175 Alitalia AZ 150 Milan (LIN) 14:25 förväntad
Airbus A320 NEO Lufthansa LH 1012 Frankfurt-am-Main (FRA) 14:25 förväntad
Bombardier CS300 SWISS LX 780 Zurich (ZRH) 14:25 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3598 Marseille (MRS) 14:30 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3812 Porto (OPO) 14:30 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels Airlines SN 2548 Kraków (KRK) 14:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2304 Stockholm (BMA) 14:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3618 Nice (NCE) 14:50 förväntad

AVÅGENDE — 12
Väntningstid 5 - 25 min.
Boeing 737-800 Air Algerie AH 2063 Algiers (ALG) 14:00 förväntad
Airbus A320 SAS SK 1592 Copenhagen (CPH) 14:00 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3817 Lisbon (LIS) 14:00 förväntad
Airbus A321 British Airways BA 397 London (LHR) 14:05 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2371 Vilnius (VNO) 14:10 förväntad
Boeing 777-300ER Emirates EK 184 Dubai (DXB) 14:35 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3727 Madrid 14:35 förväntad
Embraer 175 PH-EXU KLM KL 1726 Amsterdam (AMS) 14:45 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2555 Warsaw (WAW) 14:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2719 Geneva 14:50 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2825 Budapest (BUD) 14:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3181 Rome (FCO) 14:50 förväntad

15:00 27.03.2019

+12°C   Vindar: 2 m/s @ 286°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 25L, 25R

ANKOMMANDE — 8
Väntningstid 5 - 25 min.
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3722 Madrid (MAD) 15:00 förväntad
Boeing 787-9 ANA NH 231 Tokyo (NRT) 15:15 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3714 Bilbao 15:15 förväntad
Airbus A319 British Airways BA 402 London (LHR) 15:40 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 3158 Milan (MXP) 15:45 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3772 Alicante (ALC) 15:50 förväntad
Boeing 737-800 Royal Air Maroc AT 832 Casablanca (CMN) 15:55 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3736 Malaga 15:55 förväntad

AVÅGENDE — 16
Väntningstid 5 - 10 min.
Airbus A320 Austrian OS 360 Vienna (VIE) 15:00 förväntad
Embraer 175 Alitalia AZ 149 Milan (LIN) 15:05 förväntad
Airbus A320 NEO Lufthansa LH 1013 Frankfurt-am-Main (FRA) 15:05 förväntad
Bombardier CS300 SWISS LX 781 Zurich (ZRH) 15:10 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2283 Oslo (OSL) 15:10 förväntad
Bombardier CRJ900 Brussels Airlines SN 3125 Bologna (BLQ) 15:15 förväntad
Airbus A321 Turkish Airlines TK 1944 Istanbul (IST) 15:15 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 2705 Basel Mulhouse EuroAirport Swiss 15:25 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2905 Vienna (VIE) 15:30 förväntad
Airbus A350-900 Qatar Airways QR 194 Doha (DOH) 15:40 förväntad
Bombardier CRJ Brussels Airlines SN 3195 Turin Caselle 15:40 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2063 Edinburgh 15:45 förväntad
Airbus A319 Brussels Airlines SN 2317 Göteborg (GOT) 15:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2811 Prague Ruzyne 15:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3669 Toulouse Blagnac 15:50 förväntad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 2259 Copenhagen Kastrup 15:55 förväntad

Andra datum

October, 2018

29    30    31   

November, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2018

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28   

March, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31