Djerba Zarzis, Djerba (DJE / DTTJ)

Planespotter’s tidtabell

00:00 27.10.2019

01:00 27.10.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 527 Lille/Lesquin (LIL) 01:20 planerad

02:00 27.10.2019

03:00 27.10.2019

04:00 27.10.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 25 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 540 Nantes (NTE) 04:00 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 588 Paris (CDG) 04:25 planerad

05:00 27.10.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 578 Toulouse-Blagnac (TLS) 05:30 planerad

06:00 27.10.2019

07:00 27.10.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 694 Marseille (MRS) 07:00 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 588 Lyon (LYS) 07:05 planerad

08:00 27.10.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 2 Tunis (TUN) 08:00 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 3 Tunis (TUN) 08:45 planerad

09:00 27.10.2019

10:00 27.10.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4594 Paris (ORY) 10:05 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 541 Nantes (NTE) 10:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4595 Paris (ORY) 10:50 planerad

11:00 27.10.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 20 - 25 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 579 Toulouse-Blagnac (TLS) 11:10 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 589 Paris (CDG) 11:25 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 695 Marseille (MRS) 11:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 5708 Brussels (BRU) 11:25 planerad

12:00 27.10.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 589 Lyon (LYS) 12:35 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 20 - 25 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 518 Paris (CDG) 12:00 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 534 Lyon (LYS) 12:15 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 682 Nice (NCE) 12:40 planerad

13:00 27.10.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 480 Nantes (NTE) 13:25 planerad

14:00 27.10.2019

15:00 27.10.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 734 Paris (ORY) 15:00 planerad

16:00 27.10.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 8 Tunis (TUN) 16:30 planerad

17:00 27.10.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 683 Nice (NCE) 17:25 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 535 Lyon (LYS) 17:55 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4146 Paris (ORY) 17:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 9 Tunis (TUN) 17:15 planerad

18:00 27.10.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 5709 Brussels (BRU) 18:25 planerad
Boeing 737-800 Luxair LG 933 Luxembourg (LUX) 18:45 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 519 Paris (CDG) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4147 Paris (ORY) 18:40 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 566 Nantes (NTE) 18:45 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 7416 Katowice (KTW) 18:45 planerad

19:00 27.10.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 481 Nantes (NTE) 19:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 502 Lyon (LYS) 19:15 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 598 Marseille (MRS) 19:45 planerad

20:00 27.10.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 10 Tunis (TUN) 20:00 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Boeing 737-800 Luxair LG 934 Luxembourg (LUX) 20:05 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 11 Tunis (TUN) 20:45 planerad

21:00 27.10.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 735 Paris (ORY) 21:35 planerad

22:00 27.10.2019

23:00 27.10.2019


Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28