Djerba Zarzis, Djerba (DJE / DTTJ)

Planespotter’s tidtabell

00:00 23.10.2019

01:00 23.10.2019

02:00 23.10.2019

03:00 23.10.2019

04:00 23.10.2019

05:00 23.10.2019

06:00 23.10.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 3369 Paris (ORY) 06:20 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 668 Brussels (BRU) 06:20 planerad

07:00 23.10.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 484 Zurich (ZRH) 07:20 planerad
Airbus A319 Tunisair TU 634 Paris (ORY) 07:20 planerad

08:00 23.10.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 2 Tunis (TUN) 08:00 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 518 Paris (CDG) 08:10 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 3 Tunis (TUN) 08:45 planerad

09:00 23.10.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4594 Paris (ORY) 09:25 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2774 Enfidha (NBE) 09:50 planerad

10:00 23.10.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 30 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4595 Paris (ORY) 10:10 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2774 Brussels (CRL) 10:40 planerad

11:00 23.10.2019

12:00 23.10.2019

13:00 23.10.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 485 Zurich (ZRH) 13:10 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 669 Brussels (BRU) 13:15 planerad
Airbus A319 Tunisair TU 635 Paris (ORY) 13:35 planerad

14:00 23.10.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 519 Paris (CDG) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 22 - 30 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 588 Lyon (LYS) 14:00 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 734 Paris (CDG) 14:30 planerad
Airbus A319 Tunisair TU 874 Geneva (GVA) 14:45 planerad

15:00 23.10.2019

16:00 23.10.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 7 - 10 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 8 Tunis (TUN) 16:30 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 3928 Paris (ORY) 16:40 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2792 Enfidha (NBE) 16:45 planerad

17:00 23.10.2019


AVÅGENDE — 3
Väntningstid 10 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 9 Tunis (TUN) 17:15 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 3929 Paris (ORY) 17:25 planerad
Boeing 737-800 TUI fly Belgium TB 2792 Enfidha 17:35 planerad

18:00 23.10.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300 Nordwind Airlines N4 7649 Moscow (SVO) 18:00 planerad

19:00 23.10.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 589 Lyon (LYS) 19:30 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 777-300 Nordwind Airlines N4 7650 Moscow (SVO) 19:05 planerad

20:00 23.10.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 15 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 10 Tunis (TUN) 20:00 planerad
Airbus A319 Tunisair TU 875 Geneva (GVA) 20:15 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 11 Tunis (TUN) 20:45 planerad

21:00 23.10.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 735 Paris (CDG) 21:05 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 3368 Paris (ORY) 21:30 planerad

22:00 23.10.2019

23:00 23.10.2019


Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29