Djerba Zarzis, Djerba (DJE / DTTJ)

Planespotter’s tidtabell

00:00 18.10.2019

+24°C   Vindar: 6 m/s @ 137°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

01:00 18.10.2019

+24°C   Vindar: 7 m/s @ 162°   Moln/himmel broken

02:00 18.10.2019

+24°C   Vindar: 7 m/s @ 162°   Moln/himmel broken

03:00 18.10.2019

+24°C   Vindar: 7 m/s @ 162°   Moln/himmel broken

04:00 18.10.2019

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 169°   Moln/himmel broken

05:00 18.10.2019

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 169°   Moln/himmel broken

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 3369 Paris (ORY) 05:30 planerad

06:00 18.10.2019

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 169°   Moln/himmel broken

07:00 18.10.2019

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 167°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3885 Brussels (BRU) 07:45 planerad
Airbus A320 Condor DE 148 Düsseldorf (DUS) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 20 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 554 Strasbourg (SXB) 07:00 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 634 Paris (ORY) 07:20 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 538 Düsseldorf (DUS) 07:35 planerad

08:00 18.10.2019

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 167°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 2 Tunis (TUN) 08:00 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 45 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2872 Leipzig (LEJ) 08:00 planerad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3886 Brussels (BRU) 08:45 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 3 Tunis (TUN) 08:45 planerad

09:00 18.10.2019

+24°C   Vindar: 5 m/s @ 167°   Moln/himmel few

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 2792 Enfidha (NBE) 09:20 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Condor DE 113 Frankfurt-am-Main (FRA) 09:25 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2864 Stuttgart (STR) 09:45 planerad

10:00 18.10.2019

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 186°   Moln/himmel clear

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 2792 Enfidha 10:10 planerad

11:00 18.10.2019

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 186°   Moln/himmel clear

12:00 18.10.2019

+25°C   Vindar: 4 m/s @ 186°   Moln/himmel clear

13:00 18.10.2019

+25°C   Vindar: 1 m/s @ 153°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 555 Strasbourg (SXB) 13:10 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 635 Paris (ORY) 13:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 498 Munich (MUC) 13:55 planerad

14:00 18.10.2019

+25°C   Vindar: 1 m/s @ 153°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 539 Düsseldorf (DUS) 14:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 648 Frankfurt-am-Main (FRA) 14:10 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 734 Paris (CDG) 14:15 planerad

15:00 18.10.2019

+25°C   Vindar: 1 m/s @ 153°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2873 Leipzig (LEJ) 15:10 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 588 Lyon (LYS) 15:30 planerad

16:00 18.10.2019

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 106°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 20 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2865 Stuttgart (STR) 16:05 planerad
Airbus A320 Condor DE 112 Frankfurt-am-Main (FRA) 16:25 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 8 Tunis (TUN) 16:30 planerad
Boeing 737-700 Luxair LG 935 Luxembourg (LUX) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 518 Paris (CDG) 16:10 planerad

17:00 18.10.2019

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 106°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 45 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4108 Paris (ORY) 17:00 planerad
Boeing 737-800 Royal Flight Airlines RL 7511 Moscow (SVO) 17:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 9 Tunis (TUN) 17:15 planerad
Airbus A320 Condor DE 149 Düsseldorf (DUS) 17:35 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4109 Paris (ORY) 17:45 planerad

18:00 18.10.2019

+26°C   Vindar: 4 m/s @ 106°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Nordwind Airlines N4 7655 Yekaterinburg (SVX) 18:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-700 Luxair LG 936 Luxembourg (LUX) 18:10 planerad
Boeing 737-800 Royal Flight Airlines RL 7512 Moscow (SVO) 18:45 planerad

19:00 18.10.2019

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 121°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 499 Munich (MUC) 19:50 planerad

20:00 18.10.2019

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 121°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 45 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 10 Tunis (TUN) 20:00 planerad
Airbus A321 Condor DE 856 Hannover (HAJ) 20:05 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 649 Frankfurt-am-Main (FRA) 20:50 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 735 Paris (CDG) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 11 Tunis (TUN) 20:45 planerad

21:00 18.10.2019

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 121°   Moln/himmel clear   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 589 Lyon (LYS) 21:00 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A321 Condor DE 857 Hannover (HAJ) 21:05 planerad
Boeing 737-800 Nordwind Airlines N4 7656 Yekaterinburg (SVX) 21:15 planerad

22:00 18.10.2019

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 151°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 3368 Paris (ORY) 22:45 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 519 Paris (CDG) 22:50 planerad

23:00 18.10.2019

+25°C   Vindar: 6 m/s @ 151°   Moln/himmel few   Uppskattad bana: 09

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29