Djerba Zarzis, Djerba (DJE / DTTJ)

Planespotter’s tidtabell

00:00 18.10.2019

01:00 18.10.2019

02:00 18.10.2019

03:00 18.10.2019

04:00 18.10.2019

05:00 18.10.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 3369 Paris (ORY) 05:30 planerad

06:00 18.10.2019

07:00 18.10.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3885 Brussels 07:45 planerad
Airbus A320 Condor DE 148 Düsseldorf (DUS) 07:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 17 - 20 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 554 Strasbourg (SXB) 07:00 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 634 Paris (ORY) 07:20 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 538 Düsseldorf (DUS) 07:35 planerad

08:00 18.10.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 2 Tunis (TUN) 08:00 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 45 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2872 Leipzig (LEJ) 08:00 planerad
Airbus A320 Brussels Airlines SN 3886 Brussels 08:45 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 3 Tunis (TUN) 08:45 planerad

09:00 18.10.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 2792 Enfidha (NBE) 09:20 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 TS-INR Nouvelair Tunisie BJ 2864 Stuttgart (STR) 09:45 avgick

10:00 18.10.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 2792 Enfidha 10:10 planerad

11:00 18.10.2019

12:00 18.10.2019

13:00 18.10.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 555 Strasbourg (SXB) 13:10 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 635 Paris (ORY) 13:35 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 498 Munich (MUC) 13:55 planerad

14:00 18.10.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 539 Düsseldorf (DUS) 14:35 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-600 TS-IOL Tunisair TU 648 Frankfurt-am-Main (FRA) 14:10 avgick
Boeing 737-600 Tunisair TU 734 Paris (CDG) 14:15 planerad

15:00 18.10.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2873 Leipzig (LEJ) 15:10 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 588 Lyon (LYS) 15:30 planerad

16:00 18.10.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 25 min.
Airbus A320 TS-INR Nouvelair Tunisie BJ 2865 Stuttgart (STR) 16:05 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 8 Tunis (TUN) 16:30 planerad
Boeing 737-700 LX-LGQ Luxair LG 935 Luxembourg (LUX) 16:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 518 Paris (CDG) 16:10 planerad

17:00 18.10.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 45 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4108 Paris (ORY) 17:00 planerad
Boeing 737-800 VP-BGZ Royal Flight Airlines RL 7511 Moscow (SVO) 17:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 15 - 20 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 9 Tunis (TUN) 17:15 planerad
Airbus A320 Condor DE 149 Düsseldorf (DUS) 17:35 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4109 Paris (ORY) 17:45 planerad

18:00 18.10.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Nordwind Airlines N4 7655 Yekaterinburg 18:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 35 min.
Boeing 737-700 LX-LGQ Luxair LG 936 Luxembourg (LUX) 18:10 avgick
Boeing 737-800 VP-BGZ Royal Flight Airlines RL 7512 Moscow (SVO) 18:45 avgick

19:00 18.10.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 499 Munich (MUC) 19:50 planerad

20:00 18.10.2019


ANKOMMANDE — 4
Väntningstid 5 - 45 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 10 Tunis (TUN) 20:00 planerad
Airbus A321 Condor DE 856 Hannover (HAJ) 20:05 planerad
Boeing 737-600 TS-IOL Tunisair TU 649 Frankfurt-am-Main (FRA) 20:50 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 735 Paris (CDG) 20:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 11 Tunis (TUN) 20:45 planerad

21:00 18.10.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 589 Lyon (LYS) 21:00 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A321 Condor DE 857 Hannover (HAJ) 21:05 planerad
Boeing 737-800 VP-BUB Nordwind Airlines N4 7656 Yekaterinburg (SVX) 21:15 avgick

22:00 18.10.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 3368 Paris (ORY) 22:45 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 519 Paris (CDG) 22:50 planerad

23:00 18.10.2019


Andra datum

August, 2019

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

April, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

May, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16