Djerba Zarzis, Djerba (DJE / DTTJ)

Planespotter’s tidtabell

00:00 16.09.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 5 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 599 Marseille (MRS) 00:50 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 503 Lyon (LYS) 00:55 planerad

01:00 16.09.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 567 Nantes (NTE) 01:20 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 7417 Katowice (KTW) 01:35 planerad
Airbus A320 Tunisair TU 695 Marseille (MRS) 01:35 planerad

02:00 16.09.2019

03:00 16.09.2019


AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 TS-INR Nouvelair Tunisie BJ 2046 Frankfurt-am-Main (FRA) 03:15 planerad

04:00 16.09.2019

05:00 16.09.2019

06:00 16.09.2019


AVÅGENDE — 3
Väntningstid 5 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 2002 Milan (MXP) 06:20 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 2008 Verona (VRN) 06:25 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 3369 Paris (ORY) 06:30 planerad

07:00 16.09.2019


AVÅGENDE — 3
Väntningstid 25 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 554 Strasbourg (SXB) 07:20 planerad
Airbus A319 Tunisair TU 634 Paris (ORY) 07:20 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6638 Milan (MXP) 07:45 planerad

08:00 16.09.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 27 - 40 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 2 Tunis (TUN) 08:00 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6298 Monastir 08:15 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 4388 Paris (ORY) 08:55 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 27 - 45 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 518 Paris (CDG) 08:00 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 3 Tunis (TUN) 08:45 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6298 Milan (MXP) 08:55 planerad

09:00 16.09.2019

10:00 16.09.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 22 - 40 min.
Airbus A320 TS-INR Nouvelair Tunisie BJ 2047 Frankfurt-am-Main (FRA) 10:05 planerad
Boeing 737-800 LX-LBB Luxair LG 201 Luxembourg (LUX) 10:10 planerad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 2792 Enfidha (NBE) 10:50 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 55 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 4389 Paris (ORY) 10:00 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2022 Düsseldorf (DUS) 10:55 planerad

11:00 16.09.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 2003 Milan (MXP) 11:45 planerad

AVÅGENDE — 3
Väntningstid 12 - 15 min.
Boeing 737-800 LX-LBB Luxair LG 202 Luxembourg (LUX) 11:30 planerad
Boeing 737 TUI fly Belgium TB 2792 Enfidha 11:40 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6348 Verona (VRN) 11:55 planerad

12:00 16.09.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 2009 Verona (VRN) 12:55 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-600 Tunisair TU 588 Lyon (LYS) 12:20 planerad

13:00 16.09.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 15 - 25 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6639 Milan (MXP) 13:05 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 555 Strasbourg (SXB) 13:30 planerad
Airbus A319 Tunisair TU 635 Paris (ORY) 13:35 planerad

14:00 16.09.2019


ANKOMMANDE — 2
Väntningstid 30 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6299 Milan (MXP) 14:25 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 519 Paris (CDG) 14:55 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6422 Bologna (BLQ) 14:15 planerad
Airbus A319 Tunisair TU 734 Paris (CDG) 14:25 planerad

15:00 16.09.2019


AVÅGENDE — 2
Väntningstid 40 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6299 Milan 15:05 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 2010 Rome 15:45 planerad

16:00 16.09.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 12 - 20 min.
Boeing 767-300 VP-BRE Royal Flight Airlines RL 7503 Moscow (SVO) 16:10 planerad
ATR 72 Tunisair Express UG 8 Tunis (TUN) 16:30 planerad
Boeing 777-200 Nordwind Airlines N4 7649 Moscow (SVO) 16:35 planerad

17:00 16.09.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 17 - 30 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6349 Verona (VRN) 17:10 planerad
Boeing 737-800 Transavia France TO 3928 Paris (ORY) 17:15 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 589 Lyon (LYS) 17:45 planerad

AVÅGENDE — 2
Väntningstid 10 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 9 Tunis (TUN) 17:15 planerad
Boeing 767-300 VP-BRE Royal Flight Airlines RL 7504 Moscow (SVO) 17:25 planerad

18:00 16.09.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 2023 Düsseldorf (DUS) 18:00 planerad

AVÅGENDE — 5
Väntningstid 5 - 45 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 3929 Paris (ORY) 18:00 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6326 Lisbon 18:05 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6250 Bergamo (BGY) 18:10 planerad
Boeing 777-200 VQ-BJA Nordwind Airlines N4 7650 Moscow (SVO) 18:10 planerad
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6720 Porto 18:55 planerad

19:00 16.09.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6423 Bologna (BLQ) 19:20 planerad

20:00 16.09.2019


ANKOMMANDE — 3
Väntningstid 25 - 45 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 10 Tunis (TUN) 20:00 planerad
Boeing 737-600 Tunisair TU 2011 Rome 20:05 planerad
Airbus A320 Tunisair TU 735 Paris (ORY) 20:50 planerad

AVÅGENDE — 1
Väntningstid 0 min.
ATR 72 Tunisair Express UG 11 Tunis (TUN) 20:45 planerad

21:00 16.09.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Boeing 737-800 Transavia France TO 3368 Paris (ORY) 21:10 planerad

22:00 16.09.2019

23:00 16.09.2019


ANKOMMANDE — 1
Väntningstid 0 min.
Airbus A320 Nouvelair Tunisie BJ 6251 Bergamo (BGY) 23:35 planerad

Andra datum

May, 2019

04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

June, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

July, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

August, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

September, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

October, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

November, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30   

December, 2019

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

January, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31   

February, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29   

March, 2020

01    02    03    04    05    06    07    08    09    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29